Ede Bont-v.Hultcn Plaatselijke Berichten ADVERTEERT IN DIT BLAD. Heerenkleeding naar maat Na afloop voor het publiek gelegenheid tot dansen 22 Augustus 1936. No. 67. De Echo van het Zuiden. Derde Blad, groenten en vruchten OPZONDAGMIDDAG 23 AUGUSTUS GEMEENTERAAD. Vrijdag 28 Augustus komt de raad der gemeente Waalwijk in openbare vergadering bijeen. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1Goedgekeurd raadsbesluit van 31 Juli 1936 tot wijziging der begrooting 1936. 2. Afschrift van hun besluit, hou dende goedkeuring van het besluit van den raad der ge meente Hoogeloon, Hapert en Kasteren, inzake toetreding tot het streekplan voor Oos telijk Noord-Brabant. b. Van de Waalwijksche Vereeni- ging van Vergunninghouders. Verzoek vermindering van per- soneele belasting voor de hotel-, koffiehuis- en restaurantbedrij ven. 2. Voorstel tot het beschikbaar stel len van gelden ingevolge artikel 72 der l.o.-wet aan het bestuur der R. K. meisjesschool aan de Sint Crispijnstraat, voor aanschaffing van schoolmeubelen en leermidde len. (Zie prae-advies) 3. Voorstel tot het aangaan eener geldleening groot 96.500. 4. Voorstel tot wijziging der begroo ting 1936. 5. Voorloopige vaststelling der ge meente- en bedrijfsrekeningen over 1935 en goedkeuring van de reke ningen der instellingen van welda digheid over dat jaar. 6. Voorstel tot teruggaaf van ver- lofsrecht. 7. Behandeling bezwaarschriften straatbelasting. PRAE-ADVIES Punt 2. Door het bestuur der R.K. Meisjes school aan de St. Crispijnstraat wordt tot Uwen Raad het verzoek gericht om medewerking te verleenen ingevolge artikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van enkele schoolbanken en van een landkaart van Nederland voor de 6e en 7e klas, voor welke klassen een zoodanige kaart nog niet aanwezig is. De aanschaffing van de banken is noodig in verband met de omstandigheid, dat enkele bij de school in bruikleen zijnde banken van de St. Petrusscholen door deze laatste teruggevraagd zijn. Ingevolge het bepaalde in artikel 4 der Wet van 4 Augustus 1933 (S. 414) tot beperking van uitgaven, welke voor de openbare kassen voortvloeien uit de uitvoering der Lager Onderwijswet 1920, moet een aanvrage om de noo- dige gelden te ontvangen o.a. voor de aanschaffing van schoolmeubelen, de leer- en hulpmiddelen daaronder be grepen, worden geweigerd, indien door inwilliging daarvan de normale ei- schen, aan het geven van lager onder wijs te stellen, zouden worden over schreden, of, wanneer het betreft aan schaffing van leer- en hulpmiddelen, indien deze aanschaffing strekt tot ver vanging van leer- en hulpmiddelen, die tengevolge van langdurig gebruik niet meer gebruikt kunnen worden. Naar onze meening worden in het onderha vige geval de normale eischen voor la ger onderwijs door inwilliging van het verzoek niet overschreden. De banken toch zijn volstrekt noodig en aanschaf fing van een kaart van Nederland voor de 6e en 7e klas is naar onze meening zelfs noodzakelijk. Wij stellen daarom voor de gevraag de medewerking te verleenen. De kosten worden geraamd op 160 voor de banken en 25 voor de kaart. Het optreden van den heer J. M. Vereijken, kampioen - vendelzwaaier, die zoowel persoonlijk, als met een groep uit Beek en Donk en een uit den Kring Maasland een fleurige demon stratie zal geven, zal ongetwijfeld even eens in het teeken der belangstelling staan. Zes hooge schietmasten, versierd met wapens, zijn aan het einde van het ruime feestterrein opgericht. Na de H. Mis. welke om 10 uur in de Parochiekerk van O. L. Vrouw wordt opgedragen, verzamelen de Gil- debroeders zich op het Raadhuisplein, waar zij zullen worden toegesproken. In optocht wordt dan via de Stations straat, Julianastraat, Mr. v. Cooth- straat en Grootestraat naar het feest terrein, achter Café J. d. Meijs getrok ken, waar de diverse wedstrijden o.a. in schieten, standaardrijden, tromrof- felen en vendelzwaaien onmiddellijk zullen beginnen. Om half drie begint de dansmuziek, terwijl om 6 uur de folkloristische dan sen aanvangen. Vermeld zij nog, dat de prachtige voor de verschillende wedstrijden uit te loven prijzen geëtaleerd zijn bij den heer J. Zeegers te v.m. Besoijen. Wanneer de Gildendag begunstigd wordt door het onontbeerlijke goede weer, liefst met zonneschijn, dan mag men ervan overtuigd zijn, dat de fees ten naar wensch zullen slagen. WINKELSLUITING. Vanwege de Gilde-feesten mogen morgen, Zondag, de winkels tot 10 uur 's avonds geopend zijn. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. WECKEN VAN INLEVERING RIJKSGOEDEREN. De inlevering van rijksgoederen door de dienstplichtigen, die op 1 Oc tober 1936 naar de aanvullingsreserve overgaan, zal voor deze gemeente plaats vinden op 17 October a.s. in het gymnastieklokaal van de O. L. school aan de Stationsstraat 24. Op dien datum zullen ook de bedoel de dienstplichtigen uit de gemeenten Loonopzand, Op- en Neer-Andel, Gies- sen, Rijswijk, Eethen, Heusden, Wijk c a., Veen en Drunen te Waalwijk de rijksgoederen moeten inleveren. „EENDRACHT MAAKT MACHT" De handboogschutterij „Eendracht Maakt Macht die met twee zestallen deelnam aan 't concours van den bond van handboogschutters Gezellig Sa menzijn, slaagde er in den len prijs te behalen. Tevens behaalde de heer C. Pullens als beste schutter een eerekruis, terwijl de heer J. Verhoeven op den bestuurs- prijs beslag wist te leggen. DE „TON-KAPITEIN". KINDERAUBADE OP 'T BURGEMEESTERSFEEST. Men verzoekt ons mede te deelen, dat op 1 September, 's morgens om 11 uur, op de speelplaats van de Broeder school een generale repetitie zal wor den gehouden voor de aan de aubade op het Burgemeestersfeest deelnemen de kinderen. DE GILDE-FEESTEN. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de morgen, Zondag, alhier te hou den gildefeesten, waarvoor ongeveer twintig vereenigingen met een totaal aantal van pl.m. 150 schutters hebben ingeschreven. Op het feestterrein, waar momenteel met allen ijver wordt gewerkt, is een groote houten consumptietent verre zen, waarin de heer J. v. d. Meijs de dorstige kelen zal verfrisschen. Op een houten plancher worden folkloristische dansen uitgevoerd, begeleid door en kele leden van de Harmonie „Volhar ding te Drunen, waarna ook het pu bliek een vroolijk schuivertje mag ma ken. Hein Schilperoort, bijgenaamd de „ton-kapitein of „water-Diogenes" heeft Woensdagavond onder groote belangstelling in de Waalwijksche ha ven een demonstratie gegeven met zijn vreemdsoortig tonnetje, waarmede hij over de Noordzee van Rotterdam naar Scheveningen dobberde, en met zijn waterfiets waarmede hij het Kanaal van Dover naar Calais overstak. Het was een angstwekkend gezicht, de kranige schipper op het water bezig te zien. Met het tonnetje, tot een zeil boot opgetuigd, maakte hij dusdanige capriolen, dat het vlaggetje aan den top van de mast het water raakte. En onderwijl peddelde de man om zich boven water te houden. De drie kanten van de Haven ston den vol belangstellenden, die gaarne een geldelijk offertje gaven, want Schilperoort tracht door middel van kaartenverkoop in zijn onderhoud te voorzien. De demonstratie bleek een aardige attractie te zijn. STIERENKEURING. De keuring van springstieren van wege de Provinciale Commissie voor de bevordering van Rijkswege van de Veefokkerij, zal te Waalwijk plaats hebben op 17 September a.s. om 11 uur. BILJARTEN. Op het nederlaag-tournooi van de in café ,,'t Vosje", komt a.s. Maandagavond de biljartclub „Het Bandspel", gevestigd in café Wed. v. Helvoirt op bezoek. CONCERT HARMONIE ST. JAN. Heden, Zaterdagavond om 8 uur zal, zooals wij reeds meldden, de Harmonie »St. Jan», met medewer king van de Liedertafel »Tot Bloei der Toonkunst» op de muziknis te v.m. Baardwijk een concert geven. Het programma is als volgt: St. Jan 1. Martiriel P, B.Bisselink 2. Le Triomphe du droit, grande marclie triomphale A. L. Doven. 3. Le Calife de Bagdad, ouverture, Boïeldie/Rottier. Liedertafel: 4. Goldene Nacht, W. F. Kools. 5. 't Geuzenvendel op den thuismarsch, Th.v. Wamel. 6. Zondag op't meer Heinze. St. Jan 7. Dans l'Alaska, scène dramatique, A. Delbecq. 8 Een Volksfeest, fantaisie, F. Jakma. Met de nummers 2 en 7 behaalde »St. Jan» den eersten prijs in de eerste atdeeling en met nummer 8 den tweeden prijs in den eere wedstrijd op het muziekconcours te Grave. PAS OP UW KONIJNEN. Te v.m. Baardwijk zijn enkele ko nijnen-houders tot de minder aange name ontdekking gekomen dat meer dere exemplaren dezer donzige vier voeters verdwenen waren. De H. aan het Hoogeinde miste er zelfs 7. Uit het door de politie ingestelde onderzoek is gebleken dat waarschijn lijk een of meer honden de dader(s) moet (en) zijn. Hierop wijzen de ver nielingen aan de kooien (een dief zou gemakkelijker het deurtje hebben kun nen ontgrendelen) en het feit dat men op enkele plaatsen konijnen in den grond verstopt heeft gevonden. Een waarschuwing voor alle ko nijnen-houders, die liever zelf de ko nijnen-boutjes verorberen. ONGEVAL. Het zoontje van den heer S. alhier, dat bij een zusje achter op de fiets zat, had het ongeluk met zijn voetjes tus- schen de spaken van het achterwiel te geraken en zich daarbij ernstig te bezeeren. Door leden van E.H.B.O. werd eerste hulp verleend waarna het jon getje naar huis werd vervoerd. FIETS VERNIELD. Woensdagmorgen om 11 uur reed GROOTE DEMONSTRATIES VENDELZWAAIEN, STANDAARD-PAARDRIJDEN, TROMMELEN, SCHIETEN EN FOLKLORISTISCHE DANSEN. op het feestterrein aan den Winterdijk achter Café J. VAN DER MEIJS. ENTRÉE 10 CENT. 56229 Bergplaats voor rijwielen op het terrein. AANBESTEDINGEN. Uitslag onderhandsche aanbeste ding restauratie heerenhuis voor rekening van de N.V. »Noord Braband» te Waalwijk onder directie van architect Ed. Bossaerts te Waalwijk. Perceel A. Timmer- en metsel werken. Ghr. Treffers, Waalwijk f1380.-- A. van Huiten 1 1335.— G. van Heesch, f1309.— H. van Huiten, f 1306 H. Maas, f 1300.— Fa.Wed. A. Aarts en Zn. id. f 1299.— (Gegund.) Perceel B. Loodgieterswerken, gas, water en electriciteit, Loodgieterswerken. enz. E. Dekkers, Waalwijk f352.- (gegund) J. Zeegers, Waalwijk f434.— Electriciteit E. Dekkers, Waalwijk f145 J. Zeegers, f125 (gegund) E. L. E. M. f 137.50 Perceel C. Glas., verf. en behang- werken. G. Hens, Waalwijk f910. P. Dekkers, f899.— P. v. d. Pas, f890.— W. Hens, f882 (gegund.) Centrale verwarming en warm watervoorziening Gegund a. d. laagste inschrijver Fa. Wed. J. Verhulst, Waalwijk, respect, voor f 1050.— en f150.— Bij de aanbesteding van het glas- en verfwerk voor de in aanbouw zijnde villa voor rekening van den heer W. Timmermans, architect de heer J. v. d. Valk, werd als volgt ingeschreven: P. Dekkers 1805.— W. Hens 1594.— P. v. d. Pas 1565.— G. Hens (zonder glas in lood 1060. Fa. Gebr. v. Loon 1470.— de Bont. Nieuwkuijk 1469.— Gegund aan den laagsten inschrijver. een kar met paard, bestuurd door V. uit Kaatsheuvel over den Winterdijk. Plotseling werd het paard schichtig en wilde op hol slaan. Door krachtig in grijpen van D., die op de kar stond, werd het dier tot stilstand gebracht. Inmiddels had een karrewiel een fiets, welke naast den weg in het gras lag, totaal vernield. ATHLETIEK. De heer H. Lombarts, lid van „Kunst en Kracht" alhier, nam Zon dag j.l. deel aan de Nationale Atle tiekwedstrijden te Roosendaal. In alle nummers waarvoor hij had ingeschre ven wist hij zich onder de prijswin naars te plaatsen. Hij behaalde den lsten prijs Vér- springen met 6.08 M„ den 2en prijs Duitsche driesprong met 12.19 M„ den 2en prijs hoogspringen met 1.55 M. en den 3en prijs 100 M. hardloopen in 11.9 sec. Voorwaar een kranige prestatie, ge zien de zware concurrentie waaronder deze prijzen werden behaald. Morgen, Zondag, neemt een ploeg van „Kunst en Kracht" deel aan de athletiek-wedstrijden te Geertruiden- berg. Ook hier zullen ze ongetwijfeld hun klinkende reputatie op athletiek- gebied alle eer aandoen. NAAR BOUVIGNE. Zondag 30 Aug. a.s. zullen de Waal wijksche K.J.V.'ers een tocht maken naar het bekende K.J.V.-huis „Kasteel Bouvigne" te Breda. GEVONDEN VOORWERPEN. Op hel politiebureau zijn inlich tingen te bekomen van de navol gende gevonden voorwerpen Zilveren armbandhorloge met veiligheidsketling, etui met spiegel en kam, huissleutel. BIOSCOPEN. R. D. B.-THEATER. „Baron van Trautenegg". Baron von Trautenegg keert van de jacht terug en ontmoet op éen Oostenrijksch dorpstation zeven jonge dansgirls, die naar Weenen moeten. Hij noodigt het heele troepje uit, voor onbepaalden tijd in zijn kasteel te komen logeeren en die invitatie wordt gaarne geaccepteerd. Daarmee begint de bonte geschiede nis, waarmee men deze week in het R. D. B Theater wordt vermaakt. Herman Thimig speelt de rol van den ouden baron en tevens die van zijn jongen neef want natuurlijk zou het verhaal niet compleet zijn, als er ook niet een aardige jonge man in voorkwam. De oude baron doet een van de meisjes (Liane Haid) een eerzaam huwelijksvoorstel, maar zij weigert. »Te oud», luidt het blonde vonnis. Dan reist de veroordeelde naar Weenen om te worden verjongd. Een telegram van het neefje, luidende »Ik kom» sticht verwarring maar de grootste verwarring ont staat door de verschijning van zen jongeman. De trouwe butler, de huisdokter, de huishoudster en de 7 logeetjes gelooven allen, dat de verjongings kuur inderdaad resultaat heeft ge had. De lucht is vol vergissingen. De film heeft van 't oorspronkelijk tooneelstuk een kostelijke comedie gemaakt, waar men graag naar kijkt en waarom men gul lachen kan. Aan «Baron von Trautenegg» gaat o.a. een Charlie Chaplin-film vooraf. Hierin treedt Charlie op als zaalchef van een warenhuis Deze film is van een voortreffelijken humor. Alles bij elkaar een zeer geslaagd, vroolijk programma. LUXOR-BIOSCOOP. College Rhythm Legong De eerste Paramount Picture, welke de Luxor-Bioscoop deze week brengt, is vol veelzijdige wendingen. De film begint en eindigt met een spannenden rugbywedstrijd. Het sympathieke verhaal speelt zich af tusschen twee studenten. De eene is sportenlhousiast en blijkt later een goede zakenman ie zijn; de andere is de verfijnde wetenschappelijk goed onderlegde, maar onhandige boy, die tenslotte het onderspit moet delven. Beiden verzoenen zich echter met elkaar en worden natuurlijk heel gelukkig. De verdienste van deze opgewekte rolprent ligt in het vlotte spel van Jack Oakie, Lanny Ross en hun vrouwelijke partners Mary Brian en Helen Mack. Voorts valt erin te genieten van mooie songs en aardige revue-scènes. »Legong» of «De dans der maagden* is een film, welke in technicolor op Bali in Nederlandsch Indië is opgeno men en dus de prachtige kleurenschoon- heid van dit land op het doek brengt. Het boeiende verhaal is gebaseerd op een oude Balineesche baliade en wordt geheel door inlanders gespeeld. De muziek is speciaal voor dit werk ge~ componeerd, terwijl de rhythmische dansen begeleid worden door origineele, inheemsche klanken. Met groote pieteit moet men deze rolprent aanschouwen. Er zullen enkele voor onze oogen eigenaardige tafereelen op het doek komen, welke de zeden en gebruiken schilderen van detBalineezen, die in deze film als nog onberoerd door de Westersche beschaving zijn voorge steld. Wanneer men onbevooroordeeld staat tegenover die volksgewoonten en men vooral let op het diep doorleefde spel van de inlanders, welke geen van allen beroepsspelers zijn, dan zal men dit documentaire werk ongetwijfeld waardeeren. Wij kunnen het programma van de Luxor-Bioscoop, dat twee zeer uiteen- loopende films bevat, bijzonder aan bevelen. Prov. Staten van Noord-Brabant. De voorzitter van het Centrale stem bureau heeft den hetr J. C. A. Vroeg- indewey, te Eindhoven, benoemd tot lid van de provinciale staten van Noord- Brabant, aangezien de heer J. L. P. Dibbits de benoeming niet heeft aange nomen. ZEVENDE SCHAPENFOKDAG TE DEN BOSCH. In de Veemarkthallen te 's-Bosch werd Woensdag de 7e schapenfokdag gehouden, uitgeschreven door het Te- xelsch Schapenstamboek (voorzitter de heer A. van der Schans, Almkerk) voor Noord-Brabant, in samenwer king met de Vereenïging tot bevorde ring van de. belangen der Veemarkt en het houden van Veetentoonstellin gen. Aangevoerd werden 315 dieren, tegen 249 in 1935. Het type van het ter keuring voor geleide materiaal was heel wat ver beterd en de handel, de aankoop van lokmateriaal, was levendig, aanmer kelijk beter dan vorig jaar. De prijzen waren, gelet op de moei lijke tijdsomstandigheden, goed te noemen en het is teekenend voor de bekendheid die deze markt verwerft, dat uit Frankrijk een exporteur aan wezig was, die een belangrijke hoe- Wecken van groenten en vruchten gaat met Gas beter en gemakke lijker. doordat de temperatuur 2ich eenvoudig laat regelen Ook daardoor geeft gas besparing HEMT DE BMEMSm •65 iik

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 15