Plaatselijke Berichten Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Woensdag 19 Augustus 1936. No 66 De Echo van het Zuiden Tweede Blad DRUNEN DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. HERPT. HEUSDEN. KAATSHEUVEL, GESLAAGD, Bij het op 1, 2 en 3 Juli 1.1. ge houden examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid voor boekhouden slaagde onze dorpsge noot, de heer P. v. Meeuwen Jr. Hij genoot zijne opleiding bij den heer Verhoeff, alhier. BURGEMEESTERSFEEST 1 SEPTEMBER. Aan de Werkgevers is door het bestuur van Waalwijks Belang» 't Comité tot organisatie der feestelijk heden ter gelegenheid van het ^Va- jarig ambtsjubileum van den Bur gemeester, bij circulaire verzocht hun personeel vrij te geven op Dins dag 1 September a.s., des namiddags. Het Hoofd der Arbeidsinspectie te Breda heeft goed gevonden dat de alsdan verlette uren kunnen worden ingehaald. BEKRONINGEN HARMONIE „ST. JAN". Eerste-prijs 1ste afdeeling. Tweede prijs Eere-wedstrijd. De harmonie ,,Sint Jan heeft haren grooten aanhang niet teleurgesteld. Met een bewonderenswaardige am bitie, met groote opoffering en toewij ding hadden de muzikanten zich voor bereid alvorens zich op het concours te Grave in de Eerste Afdeeling te wa gen en ieder muziekkenner die op de laatste repetities de concoursnummers beluisterde sprak de verwachting uit dat bij zulk een keurige vertolking het verhoopte succes niet zou uitblijven. Ook de bekende musicus de heer A. Groot uit Tilburg, die enkele repetities leidde, was zeer optimistisch gestemd. Aan die verwachting heeft ,,St. Jan geheel voldaan. Een eersten prijs, met 306 punten, werd in deze eerste afdeeling behaald, alsmede in den eere-wedstrijd tusschen de winnaars den tweeden prijs met slechts 11 punten minder dan den len prijs-winnaar, de bekende Harmonie- Kapel uit Eindhoven, onder leiding van den heer v. d. Leest, die het hoogste aantal punten in het muziek-concours behaald had. Dat de jury niet royaal was met de punten bleek wel hieruit, dat geen en kele der 6 vereenigingen die in de 2e afdeeling uitkwamen een eersten prijs werd toegekend. Na deze weinig bemoedigende be kendmaking kwam de eerste afdeeling aan de beurt, waarin ook ,,St. Jan" uitkwam. Tal van „supporters" uit v.m. Baardwijk waren aanwezig om te hoo- ren hoe ,,St. Jan" het er zou afbrengen. Het begin leek ons iets onzeker, de zenuwen deden zich schijnbaar nog iets gelden, en dit kostte het gezelschap al licht enkele kostbare punten, doch spoedig kreeg de harmonie haar goe den vorm te pakken en hoe verder de uitvoering vorderde, hoe keuriger de afwerking werd. Hoewel men dus hoe langer hoe meer op een eersten prijs begon te hopen, voelde men zich nog verre van gerust en eerst de bekend making van den uitslag deed de onze kerheid en spanning plaats maken voor uitbundige vreugde om het behalen van den eersten prijs. Instructeur van Loon en directeur Thijssen werden even op de schouders genomen en van alle kanten gecomplimenteerd met dit schitterend succes, waarin zij zulk een groot aandeel hadden. Doordat 's avonds nog vrij laat aan den eere-wedstrijd moest worden deel genomen. waarin zooals hiervoor reeds gemeld den 2en prijs werd behaald, kwam de harmonie te laat in onze ge meente terug om daar nog een hulde in ontvangst te nemen. Deze heeft dan ook den volgenden dag. Zondag, plaats gehad en wel op zeer hartelijke en spontane wijze, waar uit wederom de groote populariteit bleek waarin dit corps zich verheugen mag. Om 12 uur maakte St. Jan Zondag middag een muzikale wandeling, waar bij het bekroonde gezelschap allerwege veel belangstelling trok. Toen zij hier na in haar repetitie-lokaal in het Pa tronaat arriveerde, was dit feestelijk met bloemen, planten, guirlandes, enz. versierd en stond de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" haar gelauwer de zustervereeniging op te wachten om haar een aubade te brengen. Wegens uitstedigheid van voorzitter en vice-voorzitter, vertolkte de heer v. d. Broek in goedgekozen woorden de gelukwenschen van de liedertafel aan bestuur en leden van de harmonie, daarbij de hoop uitsprekend dat „St. Jan" in de toekomst nog hooger op de muzikale ladder zou stijgen. De voorzitter der Harmonie dankte in een keurige toespraak de liedertafel voor hare attentie, die er zeker toe zal bijdragen de prettige verstandhouding tusschen beide gezelschappen te ver sterken en dankte voorts den be schermheer den heer Otto Donkers, die evenals de Eere-voorzitter pastoer van Erp, het eere-bestuurslid de heer Jos van Heijst en verschillende an dere ingezetenen en vereenigingen van hun belangstelling en medeleven had den doen blijken. Voorts bracht spr. hulde aan instruc teur van Loon en directeur Thijssen, alsmede aan alle muzikanten voor de groote moeite en opofferingen die zij zich voor dit concours getroost had den. Er werd een glas geledigd op het be haalde succes, terwijl de liedertafel on der leiding van den heer Chr. Thijssen nog enkele mooie koren zong. Ook wij bieden het wakkere muziek corps, met zijn voortvarend bestuur en zijn ambitieuse leden onze gelukwen schen aan met deze schitterende bekro ningen, waardoor dit vrij jonge gezel schap zich reeds tot de afdeeling Uit muntendheid heeft opgewerkt. Moge zijn prestaties steeds crescendo gaan en het zich steeds waardig toonen op dezen hoogen trap van de muzikale ladder geplaatst te zijn. DE „TON-KAPITEIN". De „ton-kapitein" of „water-Dioge- nes", of wat men al meer voor origi- neele namen bedacht heeft voor Hein Schilperoort, komt hedenavond ook in de Waalwijksche Haven een demon stratie geven met zijn primitief vaar tuigje en zijn waterfiets. Hein Schilperoort maakte vooral naam door enkele jaren geleden met een zelfgemaakte waterfiets, geheel al leen, zonder volgboot, het Kanaal, van Dover naar Calais, over te steken. Over deze avontuurlijke, gevaarvollen tocht, waarbij hij tevens met storm te kampen had, heeft hij door het geheele land interessante voordrachten gehou den, welke hem een groote bekendheid hebben bezorgd. Voorts vestigde hij de aandacht op zich door in een ton (een wijnvat), ge heel als een zeilschip opgetuigd en hèt- welk volgens hem een onzinkbaar, zee waardig scheepje is, te Rotterdam zee te kiezen om na ongeveer 15 uur onder enorme belangstelling de Schevening- sche Haven binnen te loopen. Overal waar Hein Schilperoort met zijn origineele vaartuigje, dat hij vol komen in zijn macht heeft en waarmee hij allerlei kunststukjes uithaalt, op treedt, trekt hij veel belangstelling en ook in Waalwijk zal het vanavond zeker druk loopen om dezen „ton-ka pitein" in de Haven in actie te zien. C. A. O. IN DE SCHOENINDUSTRIE. Naar verluidt hebben de Bond van Christlijke Fabrieksarbeiders en de Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders zich aangesloten bij het standpunt, dat de R.K. Fabrieksarbeidersbond heeft ingenomen ten aanzien van de wijzigingen der C. A. O. door de Fed. van Schoenfabrikanten voor gesteld. De drie bonden zullen dus gezamenlijk deze wijzigingen van de hand wijzen en handhaving van het oude contract eischen. NEDERLAAGT OURNOOI. Het nederlaagtournooi der biljart vereniging E. B. C. (café 't Vosje) werd Zaterdagavond voortgezet met een wedstrijd tegen D. B. C. (café Elshout te Drunen). De uitslag was als volgt EBC H. Pullens 100, H. Slaats 100 M. van Mierlo 59, A,. Verheijden 93, N. Leijten 72, totaal 424. Hoogste serie H. Slaats 21, gem. 3.69. DBC M. van der Wiel 100, F. van der Sanden 98, F. van der Wiel 100, G. van Engelen 100, J. van Valen 100, totaal 498. Hoogste serie J. van Valen 21, gem. 4.33. MISSIE-NAAIKRING V.M. BESOIJEN. Zondag j.l. maakten de dames van den Missie-naaikring van vm. Be- soijen haar jaarlijksch uitstapje. Om half vijf's morgens werd per auto-car naar den Bosch vertrokken. Vandaar ging de tocht naar Nijmegen, waar de nieuwe Waalbrug werd bezich tigd, naar Arnhem, Rhenen's dieren park, Amersfoort, Hilversum, Am sterdam en Utrecht. De dames hebben buitengewoon goed weer getroffen, een aangename en mooie reis gehad en vanzelf sprekend zich zeer goed geamuseerd. JEUGDLUCHTVAARTDAG TE SOEST^RBERG. Onder buitengewoon fraaie weers omstandigheden is Vrijdag j.l. te Soesterberg de jeugdluchtvaartdag van de Kon. Ned. Ver. voor lucht vaart gehouden. Vele leden van de Waalwijk-Kaats heuvelsche Jeugdluchtvaartclub »De kleine Wasserkuppevliegers« hebben aan dezen dag deelgenomen. Som migen hunner vertrokken reeds den nacht tevoren per fiets, terwijl de door hen vervaardigde zweef toestelletjes, zorgvuldig verpakt, werden meegenomen. Bij aankomst werden de 450 deelnemers door den Voorzitter der Centrale Jeugdcom. H. Walaardt Sacré toegesproken. Het hoogtepunt van dezen uit stekend geslaagden dag zijn de onderlinge wedstrijden met de diverse modellen geweest, terwijl ook de bezichtiging van de lucht vaart tentoonstelling »Soesterda« waarop de constructie van allerlei miniatuur vliegtuigen kon bestu deerd worden, voor de jongens uiterst leerzaam was. Een en ander zal het luchtvaart- enthousiasme van de Wasserkuppe vliegers ongetwijfeld nog versterkt hebben. UITSTAPJE. De Liedertafel »Tot Bloei der Toonkunst« gaat a.s. Zondag een uitstapje maken per autobus naar Antwerpen. HANDBOOGSPORT. De Handboogschulterij «Eendracht maakt Macht«, gevestigd bij den Heer W. Pullens, café »'t Vosje«, heeft het idee opgevat een Zesdaag- sche te houden, doch inplaats van zes dagen zal zij deze in 6 weken verschieten. Daar zij op het oogen- blik nog bezig is de koppels en de regeling vast te stellen, zullen wij hierop a.s. Zaterdag nader terug komen, doch het belooft een span nende strijd te worden waarvan het publiek onder een gezellig zitje kan genieten. OPENING SCHIETBAAN. Zaterdag 29 Augustus a.s., om half 3, zal de nieuwe schietbaan aan de Galgen wiel door Burgemeester Moo- nen aan de Burgerwacht worden over gedragen. Bij deze openingsplechtig heid zullen o.a. de plaatselijke leiders van den Bijz. Vrij willigen Landstorm worden uilgenoodigd. ROODE KRUIS. Voor de dames- en heerenleden van de transport- en helperscolonne van de afdeeling Waalwijk van het Ned. Roode Kruis zal Zaterdagmiddag om 3 uur in de heide een gezamenlijke oefening met gasmaskers worden ge houden. VER. „TROUW AAN ORANJE". Aan de Oranjevereeniging „Trouw aan Oranje" van de St. Antonius-paro- cliie is vergunning vreleend tot speld jesverkoop op Zaterdag 29 Aug. a.s. PLOTSELING OVERLEDEN. De ruim 60-jarige R. Duquesnoy, oud—Besoijenaar, thans gewoond hebbende te Den Haag, is Zondag namiddag, terwijl hij in de electri- sche tram zat, nabij Wassenaar plotseling overleden. VOLKSCONCERT. Op de muzieknis te v.m. Baardwijk zal a.s. Zaterdagavond een volkscon cert worden gegeven door de harmonie „Sint Jan" met medewerking van de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Het programma drukken wij a.s. Za terdag af. Het einde van de Paleis-Raadhuisfeesten. Tilburg heeft de Paleis Raadhuis feesten, welke bij elkaar veertien dagen hebben geduurd, thans geheel achter den rug. Zaterdag en Zondag hebben de laatste oflicieele sluitings plechtigheden plaats gehad. De tentoonstelling ter eere van Willem II in de trouwzaal van het paleis, die evenals het paleis zelf door niet minder dan 16,000 per- sonen werd bezocht, werd Zaterdag avond gesloten. Zondag had de laatste der zes openlucht—voorstellingen plaats, waarvoor ruim 18,000 toeschouwers van heinde en verre samenstroomden en avond aan avond door prachtig zomerweer begunstigd hebben kunnen genieten. Ook thans was 't gemeentebestuur aanwezig om na afloop aan de algemeene huldiging deel te nemen. Zang en Vriendschap. Het Mannenkoor Zang en Vriend schap behaalde op het concours te Grave, onder leiding van den heer Jan Merkx den lsten prijs in de 3e afdeeling met 343 punten. De Kon. Erk. Harmonie »de Volhardingct bracht hun 'n serenade en de heer L. Sikkers feliciteerde het Mannenkoor met behaald succes, waarvoor de heer P. Elshout hem dank zegde, als voorzitter van Zang en Vriendschap. De Lourdes-reizigers. Behouden en wel zijn de heeren Frans Elshout en Cor v. Riel, die een tocht hebben gemaakt per tandem naar Lourdes en naar de Tour de France, in Drunen aange komen. Eierveiling. De afd. der N C.B. van de eier- vereeniging alhier, leverde in het afgeloopen halfjaar ruim 150.000 eieren. R.K. Boerinnenbond. De afdeeling der R.K. Boerinnen- bond van Drunen en Elshout zal aan de groote kringtentoonstelling, die in Sept. a.s. in Vught gehouden wordt, deelnemen met 'n breistand. Steunregeling. Naar wij vernemen zal per 1 Augustus inplaats van steun weder om in werkverschaffing gewerkt worden door de betrokkenen. Collecte Priester-student. De collecte, gehouden in de R.K. Kerk voor het stichten van een studiebeurs voor 'n priester-student uit de parochie te Drunen, heeft ruim f700,— opgebracht. R.K. Jonge Boerenstand. De R.K. J. B. hield een algemeene ledenvergadering onder leiding van den voorzitter A. Peijnenborg. De voornaamste besprekingen waren degroote kringtentoonstelling te Vught in Sept a.s. en de daaraan verbonden gewassen-wedstrijd. Kapelaan Vogels besprak een te organiseeren sociale cursus in de a.s. wintermaanden. Zaterdag 15. Aug. j.l. behaalde de fanfare Wilhelmina alhier te Vrij hoeve-Capelle op 't Nationaal con cours van de fanfare «Sirena» al daar den eersten prijs zijnde een gouden medaille met 311 punten, in de tweede afdeeling. Dit fraaie succes hebben de le den grootendeels te danken aan hun directeur den heer Snijers die door taaie volharding en 't schep pen van een groote discipline, de fanfare steeds voorwaarst doet gaan. Bij hun thuiskomst maakte de fan fare een muzikale wandeling door 't dorp, waarbij begrijpelijk veel be langstelling was Wij wenschen de fanfare ook in de eerste afdeeling, waarin zij thans zijn overgegaan veel succes toe. De heer G. v. d. Pluijm, werk zaam op de papierfabriek «Maas mond» had 't ongeluk met zijn hand tusschen 'n rolfilter bekneld te raken, waardoor een zijner vin gers geheel werd opengereten. Door dokter van Vuure werd de verwonding met een drietal kram men gehecht. In hotel Leemans werd Zon dag j.l. de eerste vergadering ge houden van de pas opgerichte reis- vereeniging «De vroolijke vrienden». Het bestuur werd als volgt samen gesteld Hub. vm Biesen, Voorzitter; J. Domenie, Secretaris Penningmees ter; H. van Biesen, 2e Voorzitter. Tot deze vereeniging traden reeds een 25-tal personen als lid toe. Die nog wenschen deel te nemen gelieve zich spoedig op te geven bij den secretaris, daar reeds is besloten nog dit jaar een reis naar Amster dam te ondernemen en wel naar de eerste interlandwedstrijd die waarschijnlijk in November zal plaats hebben. Naar wij vernemen is burgemeester Bianchi 15 Augustus j.l. uit Batavia vertrokken om 18 Augustus te Singapore aan boerd te gaan van de »Boringia«. 11 September a s. komt hij met zijn echtgenoote te Marseille aan, zoodat hij 13 September a.s. weder om in zijn gemeente zal arriveeren. In het logement de Jongh in de Dordtschestraat alhier ontstond door de ontploffing van een petroleumtoestel een begin van brand. De brandspuit welke zooals altijd binnen 5 minuten ter plaatse aanwezig was, behoefde echter geen dienst te doen, daar het brandje inmiddels was gebluscht. Zooals wij reeds eerder be richtten, zal Zondag 23 Augustus a.s. een groote R.K. sportdag worden gehouden. Het voorloopig programma luidt als volgt: 1 3 K.M. vestloop waarvoor be schikbaar wordt gesteld de gouden wisselmedaille van Geertruidenberg. 2 Demonstratie door de gymnas tiekvereen. W.G.V. te Waalwijk. 3 100 Meter snelloop. 4 80 Meter snelloop voor junioren. 5 Hoogspringen. 6 Verspringen 7 Speerwerpen. 8 Discuswerpen. Aanvang 2 uur namiddag. De harmonie Apollo verleent haar muzikale medewerking. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des voorm. 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. Geslaagd voor deel I van het Notarieel examen de heer H. J. Smolders, alhier. Tot hulpcommies ter stand plaats Alphen N.B. is aangesteld de heer A. G. Baaijens alhier. Bij de verpachtingen van de naweide werden hoogere prijzen besteed dan het vorig jaar, zelfs liepen deze op tot f 17,per schaar. Door het aanhoudende natte weer heeft de oogst niet dien voort gang, die men gaarne zou wenschen, daarbij is ook wel schade aan den oogst toegebracht. Eenige tijd zomersch weer zou nog veel geleden schade en verdriet kunnen goed inaken De boerinnenbond van Herpt zal op de tentoonstelling te Vught uitkomen met een zuivelstand, tevens zal zij in samenwerking met Elshout reidansen uitvoeren. Onze oud-stadgenoot Broeder An- tonius (Jac. v. d. Staak) van de orde van de Witte Paters (Kard. Lavigerie), die met verlof hier was, is overge plaatst naar Kivoe in Belg. Congo. De heer K. Merkx, directeur der Chr. gein. zangvereeniging is Donder dagavond door de club gehuldigd we gens het behalen van den len prijs met 325 punten door de vereeniging op het zangconcours te Bunschoten. Hij werd gecomplimenteerd door den waarn. voorz., den heer C. de Graag en hem werd tevens een prachtige mand met bloemen aangeboden. De heer M. dankte met eenige hartelijke woorden voor deze aardige attentie. Te Breda slaagde 13 Aug. voor de Hoofdacte onze stadgenoot de heer A. A. Sluimers. Zaterdag vertrok van hier de processie ter eere van O. L. Vrouw naar Kevelaer, om Zondagavond in den besten welstand weer te keeren. Als bijzonderheid dient ver meld, dat de 87-jarige heer J. van Laarhoven voor den 60sten keer de bedevaart medemaakte. Eind October bestaat de Avond- teekenschool 25 jaren. Het bestuur neemt reeds maatregelen, om dat feit feestelijk te vieren, door b.v. een tentoonstelling te organiseeren van het werk der leerlingen. Zilveren jubileum der R.K. Coöp. Vereeniging „Broederhulp". Heden begint de feestviering bij de R.K. Coöperatieve Vereeniging „Broe derhulp" ter gelegenheid van de her denking van het 25-jarig bestaan de zer vereeniging. Aan alles was te zien dat de feest viering voorafgegaan was door een goede voorbereiding, waaruit o.m. weer bleek het groote organisatiever mogen, dat de vereeniging groot heeft gemaakt. Om 10 uur had in de Paro chiekerk van St. Jan een plechtige H. Mis plaats tot intentie der overleden en levende leden der Coöperatie. Na de H. Mis werd gelegenheid tot recepieeren gegeven in de prachtig versierde zaal van den R.K. Gilden bond. Hier was de hand van den mees ter te kennen. De heer van Rijswijk had de zaal in een bloemenpaleis her schapen. Ruim 70 bloemstukken, waar van het een met het ander wedijverde om het mooist, vulde het podium, de

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5