ABONNEERT U OP DIT BLAD. oooitiQjuK' t MEEUWEN. RAAMSDONK. SPRANGGAPELLE. tafeltjes, ja bijna de geheele zaal. Daarbij de mooie wand- en plafond versiering en ieder binnenkomende moet zich als in een tooverpaleis ver plaatst gevoeld hebben. Het bestuur der Coöperatie, met den gewaardeerden administrateur, dhr. van der Lee en de commissie van toe zicht, had aan de bestuurstafel plaats genomen en nam de gelukwenschen in ontvangst, die ruim 400 belangstel lenden mondeling kwamen aanbieden. De schriftelijke en telegrafische hei 1- wenschen waren ontelbaar. Door ver schillende heeren werd het woord ge voerd, o.m. door den heer Wolff, chef der afd. reclame en propaganda der HAKA; de heer Alb. v. d. Foei uit Hil versum namens de Fed. van Dioc. Coöp. Bonden; de heer Wouters na mens den Bosschen Dioc. Coöp. Bond en de R.K. Coöp. Ver. „Het Anker" te Tilburg; door Burgemeester Mallens namens bet Gemeentebestuur; door den heer M. A. van der Wee namens de St. Vincentiusvereeniging en de plaatselijke t.b.c.-vereeniging; dooi den heer C. Roestenherg namens de R.K. Werkliedenvereeniging; etc. Onder de recepieerenden merkten we o.m. nog op den Hoogeerw. heer A. J. van den Brekel, Deken Pastoor; den Zeer Eerw. Heer F. de Klijn, pastoor; de kapelaans der beide pa rochiekerken; den directeur der gem.- lichtbedrijven; den Inspecteur van po litie, enz. In de avondfeestvergadering zullen de jubilarissen, 49 in getal, herdacht worden. Plotseling sterfgeval. Terwijl in de groole zaal de recep tie plaats vond van de R.K. Coöp. Ver. Broederhulp, was ook de café van den R.K. Gildenbond zeer druk bezet. On der de aanwezigen was ook de heer P. Grootswagers, vader van den heer L. Grootswagers, wethouder dezer ge meente. Terwijl de heer Gr. een par tijtje biljart speelde, sloeg hij plotse ling achterover. In de keuken van de zaak binnen gedragen moest de dok ter spoedig de dood constateeren. De II. Olie werd den getroffene nog toe gediend. 't Was een treurig intermezzo tijdens de feestviering, te meer waai de heer Gr. een der zilveren jubilaris sen was der Vereeniging. Cabaret Feestavond. Maandag werd de eerste cabaret feestavond gegeven voor de leden van de R.K. Coöp. Vereeniging „Broeder hulp" U.A., alhier. Om alle leden in drie opeenvolgende avonden te kun nen plaatsen was de groote zaal van den R.K. Gildenbond met een zeil over spannen aan de Westzijde vergroot. Meer dan 500 personen kregen alzoo gelegenheid dezen eersten avond mee te maken. Het waren de bewoners van Loonshoekje t.m. Kruisstraat en Loon op Zand. De Voorzitter der vereeniging, de heer Beerens, opende met een kort welkom en gaf daarna het woord aan den heer Henri Durand met zijn en semble die met een leuk variété en cabaret-programma op zeer amusante wijze den avond wist te vullen. Elk nummer van het rijke program ma was af en had een succes. Alle ge- noodigden kregen een paar gratis con sumpties en een gratis koffietafel, ter wijl na afloop het ensemble Durand met gezellige muziek tot een dansje noodigde. Feestvergadering Coöperatieve Vereeniging „Broederhulp". Het was goed zeven uur toen de voorzitter, de heer J. Beerens. de offi- cieele feestvergadering opende diej Zondag 16 Augustus in de rijk versier de zaal van den R.K. Gildenbond door de in zilver jubileerende Coöperatie werd gehouden. In zijn welkomstwoord bracht hij dank voor de groote op komst, speciaal van de 49 zilveren ju bilarissen Spreker memoreerde het tra gisch overlijden van een der jubilaris sen tijdens de receptie van hedenmor gen. Namens bestuur en leden stelde hij voor de zoo zwaar getroffen familie deelneming te betuigen en tevens een Onze Vader en Weesgegroet voor de zielerust van den overledene te bidden. Met een woord van dank aan de be stuursleden en leden die in de kwart eeuw-periode aan den groei der ver eeniging hebben meegewerkt gaf de voorzitter het woord aan de secretaris der vereeniging, den heer M. Dinge- mans, die een uitvoerig resumé gaf van de 25 voorbije jaren. De secretaris schetste het ontstaan der vereeniging, gesproten uit het kwaad der gedwon gen winkelnering die voor 1910 speci aal welig in de centra der Noord-Bra- i-antsche schoenindustrie tierde. Op en algemeene vergadering der Vak- vereeniging van 19 Maart 1911 werd na ecnige voorbesprekingen een com missie benoemd om de mogelijkheid te onderzoeken tot de oprichting eener Coöperatieve broodbakkerij. WECKEN VAN GROENTEN EN VRUCHTEN Door een wekelijksche contributie van 10 cent werd het grondkapitaal bijeengebracht. Dit maakte de grond aankoop van een perceel in de Gast huisstraat mogelijk. Het geld voor den bouw en den oven werd daarop ge leend en op 29 Juli 1911 kon de acte van oprichting gepasseerd worden. De Kon. Goedkeuring op de Statuten volg de op 19 Augustus van hetzelfde jaar. Weldra stond er de bouw en kon brood geleverd worden. De broodbakkerij groeide uit, een tweede bakker werd noodig en de behoefte werd gevoeld aan de oprichting eener kruideniers zaak. Hiermede werd in 1915 begon nen in een gedeelte van het gebouw waar thans de heele zaak is gevestigd. Na den oorlog in 1918 werd definitief ook de kolenverkoop een onderdeel der instelling. In 1917 was reeds op bescheiden voet begonnen met de ver koop van manufacturen. In 1918 werd het pand in de Gasthuisstraat verkocht en de bakkerij overgeplaatst en uitge breid achter de bestaande kruideniers winkel, in de fabriek van Aquina. Jaar aan jaar groeide de zaak uit. Achter eenvolgens werd vergroot in 1921, 1922, 1924, 1926, 1927, 1929, 1930, 1931. Alleen over de jaren '29'31 be liepen de bouwkosten 18.000. De uitbreiding bleef aanhouden in 1933 en de laatste groote verandering toen de R.K. Werkliedenvereeniging naar een eigen gebouw overging in 1935. De totale bouw- en aanschaffingskosten beliepen 78.000. In Loonopzand en Berkdijk en later ook in Waalwijk werden besteldiensten opgericht, waarvan vooral Waalwijk floreert en het dra noodig zal maken dat aldaar een filiaal wordt opgericht. Met een woord van hulde aan het be stuur en het personeel sluit spreker zijn resumé. De heer W. Damen sprak daarna als voorzitter der feestcommissie, hierbij speciaal een woord van welverdiende lof brengend aan den ijverigen admi nistrateur den heer v. d. Lee. Dhr. Peffer uit Waalwijk sprak na mens de leden uit deze gemeente. De lieer C. Roestenberg bracht dank na mens de zilveren jubilarissen voor de herinneringsmedaille hen aangeboden. De heer Snoeren voerde het woord na mens de Loon-op-Zandsche leden. De voorzitter bracht de verschillen de sprekers dank en vergat ook dhr. H. v. Rijswijk niet voor de groote moei te die deze zich getroost had om voor de versiering der zaal te zorgen. Filmvertooning. Als aangename vacantieverpoozing waren de jongens van de St. Bernar- dus- en St. Jansschool hedenmiddag door de Broeders van Liefde uitge- noodigd lol een filmvertooning in het K.J.C.-huis. Grappige teekenfilmpjes, die voor de pauze vertoond werden, gingen er bij de jeugd natuurlijk geweldig in. Na ue pauze vertoonde een van de Eerw. Broeders van Dongen een Mis sie-film, die de jongens een beeld bracht van het leven en den arbeid, die de Missionarissen in hun arbeids veld dagelijks beleven. Alles bijeen een aangename en leerzame middag voor de jongens. Geslaagd. Voor liet te Utrecht gehouden exa men Fransch L.O. slaagde o.m. de Eerw. Broeder Lucas (H. C. Maas) van de Eerw. Broeders van Liefde al hier, onderwijzer aan de St. Jans school te Kaatsheuvel. Geslaagde genoot zijn opleiding van den heer A. Mutsaers, leeraar Fransch M.O., alhier. Tenniswedstrijden. De uitslag van de door de tennis club „Kaatsheuvel" uitgeschreven ten niswedstrijden op de banen gelegen achter café-rest. Euphonia, is als volgt (Zaterdag 15 Aug. 1936) Dames enkelspel Bets Schalken slaat Jeanne Schraau- wers met 62, 64. Jo. Vloemans slaat Bep. Hoffmans met 6—3, 63. Anny van den Assem slaat Z. Mer- tens met 63, 61. Heeren enkelspel Alph. van Boxtel slaat Henri Hoff mans met 62. Theo van Delft slaat A. Schalken met 63, 16, 75. H. Bolsius slaat J. van der Ven met 2—6, 6—2, 10—8. Heeren Dubbelspel: Jos. Schalken en W. van der Ven slaan B. en A. van Boxtel met 63, 6—2. Gemengd dubbelspel: Marius van Nieuwstadt en Dine Schalken slaan de heer en Mevr. Ver- cauteren met 57, 61, 64. G. en Zus van Delft slaan Henri Hoffmans en Willy Moonen met 46, 6—3, 62. A. v. Boxel Dongen en Mej. A. van den Assum slaan F. Knepflé en Mej. R. van de Ven met 64, 63. De uilslag van de op 16 Aug. 1936 voortgezette tenniswedstrijden, is als volgt: Dames enkelspel: Mevr. Vercauteren slaat Elly van den Assem met 68, 64, 75. To Dekkers slaat Zus van Delft met 6 -4, 8—6. To Leenaarts slaat M. Vekemans met 62, 16, 62. Heeren enkelspel: M. de Roy van Zuidewijn slaat W. van der Ven met 61, 75. Th. Cappetti slaat Jos. Schalken met 6—3, 6—2. Marius van Nieuwstadt slaat G. van Delft met 6—2, 6—4. Ant. van Boxtel slaat B. Gompen met 62, 75. Gemengd dubbel spel J. van der Ven en Jo Vloemans slaan Jos. Schalken en M. Vekemans met 64, 62. Theo van Delft en Bep Hoffmans $laan A. Schalken en L. Huysmans met 6—0, 75. Dames dubbelspel: Anny en Elly van den Assem slaan Jo Vloemans en Dine Schalken met 6—2, 6—0. Heeren dubbelspel: M. de Roy van Zuidewijn en Theo van Delft slaan A. Schalken en Ma rius van Nieuwstadt met 57, 75, 6—3. F. Knepflé en J. van der Ven slaan B. Gompen en J. Moons met 75, 63. Dr. Capjpetti en Dr. Vercauteren slaan IJ. Bolsius en G. van Delft met 6—8, 6—4,-6—4. De wedstrijden worden voortgezet. Voetbal HollandBelgië. Na een periode van rust speelde be den D.E.S. 1 in het prachtige sport park een goede wedstrijd tegen een Belgisch elftal, die door DES verdiend met 82 gewonnen werd. Voor de rust gingen de partijen goed legen elkaar op. Door een prachtsehot maak te DES 10. De Belgen komen opzet ten en een goed geslaagde run van den linksbuiten heeft als gevolg, dal het doel van Vloemans onhoudbaar doorboord wordt. Dan weer een pe riode van meerderheid van DES en door prima combinatie-spel der voor hoede, goed gesteund door de midden linie, weten zij voor de rust de stand tot 51 op te voeren. Direct na rust komen de Belgen opzetten en met een prachtgoal weten zij den stand ander maal te verkleinen. Hierna heeft DES het spel geheel in handen, waardoor de stand successievelijk wordt opge voerd tot 82. DES heeft ondanks het verlies van enkele prima spelers een goede partij voetbal laten zien. Als voorwedstrijd speelde DES 2 tegen WVB 1 uit Waal wijk en won met 51. Duivensport. Zondag hield de K.C.C. in samen werking met den Dongensclien Post- duivenbond een wedvlucht voor jonge duiven vanuit Noyon. Uitslag: 1, 55 A. Pruimboom K.; 2, 3, 4, 8, 10, 22, 32, 48, 52 J. Koenen D.; 5 A. Verhagen 1).; 6 C. van den Assem K.; 9, 36, 44, 51 J. Opperman K.; 11, 31, 61 H. Rullens D.; 7, 62 A. Bie K.; 12, 14, 15, 23 A. Pijnenburg K.; 13, 25 H. Nel ten K.; 16, 24, 63 H. Einmcn D.; 17, 28, 29 C. van Rooy K.; 18 J. Blijlevens D.; 19 H. Fijneman D.; 20 B. Pols K.; 21 P. Snoeren K.; 65 A. Verharen D.; 27, 45 H. Ansems D.; 30 A. Priems K.; 33 C. Weterings D.; 34, 40 C. de Bondt K.; 35 M. van Boxtel K.; 37, 66 W. de Bondt D.; 38 A. Vugts K.; 39, 41, 42, 46, 59, 60 G. van der Lin den K.; 43 A. Vermeulen D.; 47 J. v. Herpt D.; 49 Fr. van den Assem K.; 50 J. Zijlmans K.; 53 F. Snoeren K.; 54 J. van der Linden K.; 56 J. Laros K.; 57 J. Heerkens D.; 58 A. v. Kuijk K.; 64 A. Snoeren K.; 67 en le over- duif M. Soeterboek K. LOON OP ZAND. Bedevaartganger door een auto aangereden. Zondagmiddag is onder de gemeente Sehijndel een ernstig ongeluk ge schied, waarbij de circa 40-jarige L. uit Loon op Zand doodelijk werd ge wond. Omstreeks 3 uur bevond zich pastoor Goossens uit Nuland per auto op weg naar Helmond, foen hij nabij sluis 3 langs de Zuid Willemsvaart een troep je bedevaartgangers moest passeeren, die per rijwiel van Kevelaar huis waarts keerde. Door tot nu toe onop gehelderde oorzaak reed de chauffeur P. van pastoor Goossens plotseling een der bedevaartgangers aan. De 40-ja- rige arbeider L. uit Loon op Zand werd door het linker spatbord gegre pen en kwam met groote kracht le gen de voorruit van de luxe auto le- recht, vervolgens werd hij legen hel wegdek geslingerd, waar hij lievig bloedend en bewusteloos bleef liggen. Hij werd door zijn tochtgenooten op genomen en langs den weg gelegd, waarna de chauffeur van de luxe auto onmiddellijk dr. Kersemaker uil Veghel afhaalde, die ter plaatse ge neeskundige hulp verleende, 't Slacht offer bleek er ernstig aan toe te zijn. Hij had behalve een schedelbreuk nog ernstige inwendige kneuzingen opge- loopen. Het slachtoffer is per auto naar het St. Josefs ziekenhuis te Veghel overgebracht, waar hij om streeks 6 uur aan de gevolgen is over leden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een gezin. De verslagen- beid onder de bedevaartgangers was zeer groot. De Kon. Marechaussee te Veghel stelt een onderzoek in en heefl de auto in beslag genomen. Üp het Zaterdag j.l. gehouden concours te Vrijhoeve-Capelle, be haalde de muziekvereeniging «Kunst en Vriendschap» alhier den eersten prijs in de derde afdeeling. Het aan tal toegekende punten bedroeg niet minder dan 363 en was het hoogste aantal dat in de verschillende af- deelingen werd toegewezen. De hoogste opvolger was 311, zoodat de prijs met eere gewonnen werd. De rapporten der jury waren dan ook vol lol' voor zuiverheid,samen spel, opvatting enz Het rapport van het jurylid de heer Bisselink sprak van «keurige uitvoering der nummers» o.m., terwijl de Voor zitter der jury, de heer Kools, zangcomponist te Den Haag, een aanteekening stelde van: «een uit voering die niets te wenschen over liet». Wel een bewijs dat onze mu ziekvereeniging aan hooge eischen voldaan heeft. Aan den heer B. Roza, directeur, werd voor zijn bekwame leiding, het hoogste aantal punten, afdeeling muziek, toegekend. Hij verkreeg als hooge onderscheiding een gouden medaille. Met vreugde werd het bericht van deze glansrijke overwinning hier ontvangen en terstond werd spon taan begonnen de leden van de vereeniging een feestelijke ontvangst te bereiden. In minder dan geen tijd waren tal van jonge dames bezig de muziekkiosk met groenen bloemen te sieren, zoodat toen de vereeniging weer in de gemeente terug was, de feeststemming al aardig aanwezig was. De Burgemeester dezer gemeente was ook ter plaatse en huldigde de Vereeniging en haar kundigen di recteur met woorden van lof voor de muzikale prestatie. Tot laat in den avond heerschte er nog een gepaste gezellige stem ming, zoodat een ieder met genoe gen op dezen dag kan terugzien. RAAMSDONKSVEER. In de maand Juli j.l. is aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkan toren op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 38816,47 en terugbetaald f35507,89. De dienstplichtigen C. P. Oli- slagers en J. H. de Wit, der lichting 1935 zijn voorgoed vrijgesteld van den dienstplicht wegens kostwinner schap. Op 29 en 30 Augustus a.s. zullen alhier bloempjes verkocht worden aan de huizen der inge zetenen. De opbrengst hiervan komt ten bate der T.B.C.-bestrijding. Het aantal steuntrekkers van de gemeente bedroeg alhier in de afgeloopen week 155. Bij de werkverschaffing zijn er 65 te werk gesteld. De margarine voor werk- loozen is in de periode van 17 29 Augustus a.s. verkrijgbaar bij de volgende winkeliers \V. Vos, Adr. van Steijn, Wed. C. van Vugt en F. M. A. Rooijackers. De Sportdag, georganiseerd door de R.K. Voetbalvereeniging, bij gelegenheid van het enkele maanden geleden behaalde kampi oenschap in haar afdeeling en die gehouden is j.l. Zondag is dank zij het schitterende weer goed geslaagd. Des morgens onder de vroegmis algemeene H. Communie voor de leden. Na den middag om 3 uur had een voetbalwedstrijd plaats op het sportterrein der Veersche Boys tusschen Sarlo uit Tilburg 2e klas I.V.C.B. en de Veersche Boys, welke wedstrijd werd gewonnen door Sarto met 5—1. De wedstrijd werd opgeluisterd met muziek der K. E. Harmonie »de Eendracht« alhier. Er was veel belangstelling voor den wedstrijd. SPRANG. J.l. Zaterdag behaalde het Kin derkoor der Chr. Gemengde Zangver- eeniging „Excelsior'' alhier, op het concours uitgeschreven door het Fan fare-corps „Sirena" te Vrijhoeve-Ca pelle, een eersten prijs in de vierde af deeling met 301 punten. Wij feliciteeren de vereeniging en in 't bijzonder den bekwamen direc teur, den heer Alb. Christ, aan wiens volhardend werken dit succes is te danken, van harte met dit mooie resul taat, dat wel niemand had durven ver- wachten. De jury merkte dan ook terecht in haar rapport op, dat het wel een bij zondere prestatie mag worden ge noemd voor een kinderkoor dat voor slechts enkele maanden werd opge richt. Wanneer deze jeugdige zangers en zangeressen met denzelfden ijver blij ven studeeren belooft het koor, waar voor de heer Christ zich zooveel moei te getroost, in de toekomst een belang rijke steun voor „Excelsior" te worden. De leden der Ned. Herv. Knapen- vereeniging „Samuël" alhier, maakten j.l. Zaterdag per autobus een plezier reisje naar Valkenburg, onder leiding van hun leiders, de heeren C. B. Tim mermans en H. A. v. d. Ham. Verschillende bezienswaardigheden werden bezocht, o.a. de Gemeentegrot, de imitatie-kolenmijn, enz., terwijl ook de Wilhelminatoren werd beklommen. Hoogst voldaan over 't geen men de zen dag had genoten, keerden de jon gens des avonds huiswaarts. Toen j.l. Zondagavond omstreeks 7 uur alhier een extra tram passeerde, stond voor het café van den heer van Zwietering een luxe auto van dhr. F. uit Enschedé op de tramlijn, waardoor een botsing plaats had, waarbij de auto werd beschadigd. Toen mej. C. C. alhier Dinsdag avond plotseling de straat wilde over steken, werd zij door den wielrijder A. v. B. omver gereden en tegen den grond gesmakt, waarbij zij enkele vrij ernstige verwondingen opliep. Geneeskundige hulp van Dr. Win kelman moest worden ingeroepen, die de wonden heeft gehecht. Dinsdagavond omstreeks 10 uur werd de buurt van de Dijkstraat op geschrikt door het geroep van brand. Het bleek dat de vlammen sloegen uit een partij oud riet op het erf van de R. Door spoedig toegeschoten hulp kon het vuur tijdig worden gebluscht. Vermoed wordt dat hier baldadigheid in het spel is. VRIJHOEVE-CAPELLE. Bij de genouden inschrijving voor plaatsing op het feestterrein met Koninginnedag waren de hoogste inschrijvers Consumptietent B. Kamp, alhier. IJscotent van Zwietering te Sprang. Fruittent Kleijn te Waalwijk. Palingkraam Snoeren te Kaats heuvel en Sigarentent P. Treffers te Sprang. De melkrijder K. B. kwam met wagen en paard in de vaart terecht, doordat het paard schichtig werd. De wagen waarop eenige kinderen gezeten waren kantelde geheel om, toch liep het ongeluk nog vrij goed af, wat wel een wonder mag heeten. CAPELLE. De postduivenvereniging »De Luchtvaart», gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l.Zondag een wedvlucht met jonge duiven vanaf Noyon met de volgende uit slag C. Rosenbrand le, 14e, 16,18e en 27e C. Verhagen 2e en 26 C. Broeks 3e, 4e, en 12e; J. Nieuwenhuizen, 5e en 24eAdr. Bakkeren 6e en 19e; Wecken van groenten en vruchten gaat met Gas beter en gemakke lijker, doordat de temperatuur zich eenvoudig laat regelen Ook daardoor geeft gas besparing

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6