'ingezonden stukken?" KANTONGERECHT. Nieuws uit de Langstraat GEMENGD NIEUWS, UW KRANT „De Echo van het Zuiden' en Omgeving. KAATSHEUVEL. SPRANGGAPELLE. Veltman 82 p.; 7 F. v. d. Leur 80 p.; g J. v. d. Krabben 80 p.; 9 M. Elshout 79 p.; 10 C. v. d. Putten 77 p.; 11 J. Klerks 75 p.; 12 J. v. Gorcum 73 p.; 13 A. Luijben 72 p.; 14 P. Elshout 71 p.; 15 L. Kouveld 70 p.; 16 L. v. Raven- steijn 70 p. WATERPOLO. Waalwijksche Waterpoloclub. Zondag a.s. om half vier zullen de beide zeventallen van de Waalwijksche polo club hun laatsten wedstrijd van dit sei zoen spelen en wel tegen het eerste en tweede zevental van de O.P.C. te Ooster hout. Zooals bekend wonnen de Waalwykers beide partijen in Oosterhout. Dat het nu ook zoo zal gaan gelooven we niet, vooral daar de tegenpartij geheel volledig opkomt. In ieder geval zal het een spannende match worden daar de partijen elkaar niet veel zullen toegeven. Het zal dus zeker de moeite loonen, om Zondag eens een kijkje te gaan nemen in het „Hoefs- ven". WIELERSPORT. Pijnenburg-Slaafs winnen te Hilversum Op de wielerbaan te Hilversum werden internationale wedstrijden verreden, die door een talrijk publiek werden bijge woond. Het hoofdnummer, een 80 K.M.- koppelwedstrjjd welke over 2 x 40 K.M. werd verreden werd gewonnen door Pij nenburgSlaats. I)e uitslag luidde: 1. PijnenburgSlaats 15 put., 2. De- bruikerMeerschaert 6 pnt.; op een ronde: 3: KilianVopel 7 pnt., 4. Bras- penninxVeger 1 pnt.; op twee ronden: 5. Van EgmondWestemeyer 4 pnt., 6. van BuggenhoutMartin 4 pnt., 7. Bos- landLoskamp 3 pnt. Den Haag, 29-8-1936. De ondergang van 't schoenenland. 't Schijnt vooral den laatsten tijd hoe langer hoe slechter te gaan in de schoenindustrie, maar zijn vele fabri kanten zich wel bewust, dat zij aan dezen toestand zelf schuldig zijn, ten minste voor een groot deel? Voor enkele maanden deed de mare de ronde, dat diverse firma's van naam in 't najaar met schoenen zouden ko men, zóó mooi, zóó soliede en zóó goedkoop, dat was nog niet „dage- wesen". Als belanghebbende was onderge- teekende nieuwsgierig naar deze pro ducten. Een dezer dagen werd ik in de gele genheid gesteld een partij van 500 paar van deze artikelen te bewonde ren. 't Is mij een raadsel, hoe firma's van „naam" zich leenen voor 't maken van een product 't welk niet onder doet voor de vroeger zoo mooi algemeen aangeduide „papieren schoenen". Zeker de artikelen zijn mooi en zui ver afgewerkt, op de hand juweeltjes, maar ze zijn niet voor op de hand, maar om aan de voeten te dragen. Wat er terecht moet komen van der gelijke schoenen met papieren binnen werk al geeft men het dan een mooiere naam is nog niet te over zien. Moet 't artikel schoenen dan totaal naar de v Moet er bij de diverse prullaria's, welke er helaas toch al teveel aan de markt zijn, ook deze weer gebracht worden? Daar is in Holland nog wel plaats voor een goed artikel, maar beperkt de productie en maakt goede schoenen. 't Steeds elkaar op de hielen zitten met nog lagere prijzen voert onherroe pelijk naar den ondergang. BAR. DUSSEN'S VERLEDEN! Het eerste Dussen's Kasteel-gedicht, Was aan de nieuwe raad gericht: De oude heeft te veel goeds gedaan, Om die zoo maar voorbij te gaan. Denk eens aan het Electrische licht, Aanleggen was men niet verplicht, Nu heeft niemand meer te kampen, Met die vuile olielampen. Toen, nog slechts een weinig later. Kregen wij versch, stroomend water; Weer, als met het nieuwe licht, Nemen was men niet verplicht. Het duurde slechts een enkele week, Weer een uitkomst voor de streek, Leiding-water dat is wat, Precies als in een groote stad. En was de Rommegatsche dijk, Dan niet heel vlug mooi gelijk, Heel de raad die was er voor, Het was zoo gebeurd, 't ging per spoor. En dan ons mooie bouwterrein, Is iets, wat er ook mag zijn. Dicht bij School, Kasteel en Kerk, Is dat niet een heel mooi werk? Ik geef U hier een goede raad: Lees elke vergadering van onzen raad, Die altijd in de Echo staat, En U weet hoe 't in Dussen's ge meente gaat. DUSSENAAR. VERPLEEGSTER KON VOETEN NIET OP DEN GROND ZETTEN. Nu bevrijd van rheumatische pijn. Het volgende schrijft ons Zr. M. F. te W. „Ik begon Kruschen Salts te nemen na een hevige aanval van rheumatische pijn in beide knieën. Het was zoo erg dat ik drie weken lang zelfs mijn voeten niet op den grond kon zetten, en 's nachts was de pijn bijna niet te verdragen. Mijn knieën kraakten van stijfheid, en ook mijn hu meur werd beneden peil. Ik begon met Kruschen Salts en hield vol. Het eerste, wat ik opmerkte was verbetering, tot dat tenslotte mijn rheumatische pijnen geheel verdwenen, en mijn knieën weer soepel werden. Ik ben een vrouw van 50 en moet mijn kost verdienen met verplegen in een gesticht, en ik doe nu zonder eenige moeite precies het zelfde werk als vrouwen half zoo oud als ik. U kunt dus trots zijn op de voor deden van Kruschen Salts". De voortreffelijke eigenschappen van Kruschen Salts, die het ontleent aan de zes minerale zouten, welke het bevat, kunnen niet genoeg herhaald worden. Deze zouten sporen Uw afvoerorganen aan tot betere, meer intensieve werking. Het gevolg hiervan is dat de afvalstof fen weer snel en geregeld uit het li chaam worden verwijderd, zoodat er geen ophooping kan ontstaan van scha delijke stoffen, o.a. van het urinezuur, dat in vele gevallen de rheumatische pijnen veroorzaakt. Hierdoor wordt Uw bloed gezuiverd en Uw rheumati sche pijnen zullen geleidelijk verminde ren om tenslotte geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en erken de drogisten a 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschap pij, Amsterdam, voorkomt. DEN BOSCH. De Kantonrechter behandelde in zijn strafzitting van Woensdag j.l. 134 nieuwe strafzaken en 4 verzetzaken. De jeugd was ook weer goed vertegen woordigd, met ruim 40 kinderzaken, waaronder een groep wegens straat schenderij, een lange rij wegens voet ballen op verboden plaatsen en verdei een gevarieerd program van alles wat die bengels en bengelinnen nog al kun nen uithalen. Johanna van B. uit Vlijmen-Nieuw- kuik stond terecht wegens een feit, dat voor haar zelf een zeer onaangename verrassing geweest was, maar nog meer voor Hendrik Baar uit Zv/ijndrecht. Toen deze n.l. te Vlijmen over den provincialen weg wandelde, reed zij met haar fiets pardoes tegen hem aan. zoodat hij zijn evenwicht verloor en op den grond viel. Gelukkig waren de verdere gevolgen niet ernstiger, dan wat pijn en een winkelhaak in de klee- ren. Het meisje moest nu terechtstaan wegens het in gevaar brengen van de verkeersveiligheid, door op hoogst achtelooze en ondeskundige wijze te rijden. U keek zeker juist om naar iemand? aldus de kantonrechter. Zij beweerde, dat zij dat niet had gedaan, maar dat er een beestje in haar oogen was komen vliegen, waardoor zij uit den koers ging. U draagt toch een bril? vroeg de Kantonrechter weer, maar verdachte bleef bij haar verklaring. Dan had u moeten afstappen en niet doorrijden, als u niet meer zien kon!, meende de rechter. Hendrik Baar, de aangeredene, dien de een civiele vordering van 20. schadevergoeding in voor het bescha digen van zijn kleeding. De Ambtenaar van het O. M. eisch- te 10 boete. Die heb ik niet!, zei verdachte. Dan moet u maar gaan zitten!, al dus de kantonrechter, die haar ver oordeelde tot 5.-— boete of 5 dagen hechtenis, met toewijzing van de ci viele vordering, groot 20. M. R. grondwerker te Sprang, had op 24 en 25 Juni j.l. bij de rivier 't Oude Maasje vier fuiken bij zich ge had en aldus de visscherijwet overtre den. Ik heb niet gevischt, zei verdach te, dat waren oude fuiken, die binnen lagen te verstikken. Ik had ze buiten gehangen om ze te laten drogen. Waarvan zouden die dan wel nat zijn geweest, als ze het niet van vis- schen waren?, vroeg de kantonrechter. Conform den eisch werd de man ver oordeeld tot 10 boete of 10 dagen met verbeurd-verklaring van de fuiken. Uitspraken. De Kantonrechter wees de volgende vonnissen: J. P. te Heusden, waterleiding-veror dening, 10 boete. T. v. H. te Heus den, waterleiding-verordening, 10 boete. A. P. Raamsdonk, rivierreglt. schuldig zonder toepassing van straf. B. S., Heusden, doorgang niet vrijla ten, 10 boete. M. v. d. H., Sprang,- ondeugdelijke remmen, 4 boete. J. C. v. M., Waalwijk, rijwiel zonder licht, 3 boete. A. de N. Kaatsheu vel, rijwiel zonder licht, 3 boete. G. S., Waalwijk, twee personen op rij wiel, 2 boete. A. S., Kaatsheuvel, veiligheid verkeer, 10 boete. S. V. Heusden, veiligheid verkeer, ƒ5 boete. W. de V., Vlijmen, veiligheid ver keer, vrijspraak. L. v. W., Vlijmen, minderjarige, auto vasthouden, beris ping. A. v. D„ Drunen, te zware lading, 8 boete. M. K., Drunen, rijwiel zonder licht, 3 boete. J. v. M., Waalwijk, rijwiel onbeheerd, 2.50 boete. A. F. v. d. D., Waalwijk, rij wiel onbeheerd, 2 boete. B. v. d. L., Waalwijk, vuilnis werpen, 1 boe te. M. v. R. Dussen, waterleiding- verordening, 2 boete. R. P. S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulpkan toren werd gedurende de maand Au gustus ingelegd 18529.54, terugbe taald 22511.49. Uitgegeven werden 9 nieuwe boekjes. Burgerwacht. De uitslag van de onderlinge schiet wedstrijd op de schietbanen aan den Horst, onder de leden van de Burger wacht Kaatsheuvel, op 30 Aug. j.l. was: L. van Cromvoirt 54 pnt., W. Molen schot 53 pnt., Chr. Verijd 52 pnt., G. v. d. Hoven 51 pnt., C. Elshout 50 pnt. (vijf hoogste schutters). Dagprijzen ge wonnen door L. v. Cromvoirt en C. Elshout. Uitslag (5 hoogste schutters) 2 Sept. C. v. Mierlo 55 pnt., L. v. Cromvoirt 52 pnt., G. v. d. Hoven 51 pnt., W. Molenschot 50 pnt., C. Elshout 50 pnt. Diamanten Bruiloft. In November a.s. hoopt het echt paar A. Stam-Verschuren in de Tele foonstraat alhier zijn diamanten huwe lijksfeest te vieren. Er is reeds een be stuur gevormd dat de voorbereidende werkzaamheden voor een waardige viering op zich heeft genomen. Waar de Telefoonstraat veel werkloozen her bergt en het feest een zeldzaamheid mag genoemd worden, zullen pogin gen worden aangewend om ook bui ten de buurt interesse te wekken voor dit heugelijk gebeuren. Het bestuur be staat uit de heeren: H. v. Rijswijk, voorz., J. Gubbens, secr., M. Mens, penningm., C. v. Dijk en P. v. d. Broek. R. K. W. V. Op de Woensdag j.l. gehouden al- gemeene vergadering van de R. K. Werklieden-Vereeniging is besloten om verlenging aan te vragen van de Kon. goedkeuring op de statuten der vereeniging. Er werd besloten een actie op touw te zetten tot deelname aan de gewes telijke Meeting te Oisterwijk op 20 Sept. a.s. Fancy-fair. Zondag 20 Sept. wordt in het Blok huis van de Jonge Wacht een groot fancy-fair georganiseerd. Alleen reeds om de gelegenheid te hebben een kijk je te kunnen nemen in dat mooie club huis, zullen velen daaraan een bezoek brengen. SPRANG. Predikbeurten Zondag 6 Septem ber 1936: Ned, Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. W. Bousema: n.m. 2 uur Ds. Hofman van v.m. Besoijen. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur Ds. J. C. Hagen. Vergadering der Ned. Herv. Mannenvereeniging Troffel en Zwaard op a.s. Dinsdag des avonds 8 uur, in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Aan de orde: Opening, Notulen, Mededeelingen, Onderwerp door den heer E. Barbier, over Lukas 6 17 38, Sluiting. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Augustus 1936 voor de Rijkspostspaarbank in gelegd 6570.99 en terugbetaald 4690.50. Bij de j.l. Woensdag gehouden aanbesteding van een bakkerij met woonhuis voor rekening van den heer J. Vos Gzn. alhier, onder architectuur van den heer A. C. Fijan, werd het werk gegund aan den laagsten inschrij ver den heer W. Nieuwenhuizen, aan nemer, alhier, voor de som van 4282.—. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Het aantal werkloozen bij de plaatselijke afdeeling van den Chr. Fa- brieks- en Transportarbeidersbond be draagt deze week 107; hiervan waren 73 geheel en 34 gedeeltelijk werkloos, waarvan 89 fabrieksarbeiders en 18 transportarbeiders. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des avonds half zeven op te treden Ds. Cuperus. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags twee uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loon- schendijk voor te gaan de heer van der Linde, godsdienstonderwijzer te Oud- Beierland. Gedurende de maand Augustus 1936 werden ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle ingevolge de Vleeschkeuringswet aangegeven 20 runderen, 59 varkens en 5 schapen. OCEAANVLUCHT NEW-YORK- LONDEN. De acteur Richman en zijn piloot Merrill poogden van New York naar Londen en terug te vliegen in minder dan 33 uur, met een kort oponthoud in Londen. Zij trachtten door de stratosfeer te vliegen, teneinde een grootere snelheid te behalen met hun een dekker «Lady of Peace«, die voor- zien is van een 225 P.K.-motor. Alles wees er op, dat de onder nemers in hun poging zouden slagen. In Carmarthenshire in Wales moesten zij echter een noodlanding maken. De aviateurs zijn ongedeerd, het toestel werd niet beschadigd. Door het ministerie van lucht vaart werd later medegedeeld, dat de beide Amerikaansche Oceaan- vliegers zijn geland, daar hun benzine-voorraad uitgeput raakte. In een beschrijving van hun tocht, welke zij na de landing in Wales gaf, verklaarde Richman, dat het toestel midden boven den Atlantischen Oceaan plots met den neus omlaag dook. «Wij werden beiden«, aldus Richman, «uit onze stoelen geworpen en waren een oogenblik werkelijk bang. Verschei dene minuten moesten we vechten, om de controle over de machine te herkrijgen en het leek ons uren te duren, voordat we daarin slaag den. We verloren met dit incident 3000 voet hoogte. Het toestel had boven den Oceaan een snelheid van ongeveer 210 mijlen en op sommige oogenblikken zelfs van 250 mijlen per uur. Tot de landing in Wales werden we gedwongen, omdat onze benzine opraakte. Bovendien functioneerde onze radio niet meer, toen we de onweerszone binnenvlogen. Wij hebben een goede reis gehad. Bijna den heelen tijd vlogen we op een hoogte van 11,000 voet. De overtocht over den Oceaan duurde circa vijftien uur«. Tenslotte verklaarde Richman, dat zij een uur lang naar een ge schikte landingsplaats hadden ge zocht. De laag hangende wolken maakten het landen uiterst moeilijk en het leek den vliegers, alsof er overal vee in de weide liep. ONTPLOFFING TE ALMELO. Toan de 38-jarige ongehuwde M Hanen bezig was in de garage dei- machinefabriek van de firma ten Cate te Almelo de benzinestank van een auto te lasschen, had plotseling een ontploffing plaats. H. werd on geveer tien meter weggeslingerd en kwam tegen een auto terecht. Met brandwonden en inwendige kneu zingen moest de man naar een ziekenhuis worden overgebracht. In den nacht is de man overleden. TEGEN EEN VRACHTAUTO GELOOPEN. De 59-jarige gepensioneerde tram conducteur A. J. Bierens uit de Puntstraat is op den Gustoweg te Rotterdam tegen een vrachtauto op geloopen. Hij werd tegen de straat geslingerd en kreeg een schedel breuk, waaraan hij vrij kort daarna is overleden. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis aan den Cool- singel gebracht. DOODELIJK ONGEVAL. De 86 jarige weduwe J. A. van Lent—de Vrei uit Fijnaart is, toen zij op bezoek was bij een familie in de Essenburgstraat te Rotterdam van de trap gevallen. Zij heeft daar bij een schedelbreuk opgeloopen, waaraan zij even later is overleden. NOODLOTTIGE AUTOBOTSING. Op den rijksstraatweg tusschen Meppel en Staphorst zijn twee per sonenauto's in volle vaart tegen elkaar gereden waarbij de zes in zittenden werden gewond. Vier hunner, twee echtparen uit Jelsum (Lr), moesten in het ziekenhuis te Zwolle worden opgenomen. Een der beide wagens, welke be stuurd werd door den heer D. J. 1 wijnstra en waarin verder zaten diens vrouw en 'l echtpaar Bonne- ma, allen uit Jelsum maakte zich op een gegeven moment los uit de file om de voorste auto daarvan te passeeren. Van den anderen kant naderde toen in volle vaart een tegenligger, waarin zich het echtpaar Hartman uit Zwolle be vond. De heer Twijnstra had dezen wagen niet zien aankomen met het gevolg, dat de voertuigen met een geweldigen klap tegen elkaar vlo gen. Van alle kanten kwamen men- schen toelooopen, die er met groote moeite in slaagden de inzittenden uit de wrakstukken der vernielde wagens te bevrijden. Zij bleken allen gewand te zijn en men legde hen op den berm van den weg in afwachting van geneeskundige hulp. Het bleek, dat de vier Friezen een vrij ernstige hersenschudding hadden bekomen. Verder had de heer Hartman een bloedende wonde aan het hoofd en zijn vrouw een lichte hersenschud ding gekregen. DOUANEN MAKEN FLINKEN BUIT. Zeker in de verwachting, dat ter gelegenheid van de kermis te Budel de waakzaamheid van de rijks ambtenaren minder streng zou zijn, trok een flinke groep smokkelaars de grenzen over om in België smok kelwaren in te slaan. Toen zij bij terugkomst den voet op Neder landsch gebied hadden gezet stieten zij op de grensbewakers in wier handen zij den buit, bestaande uit een groote partij manufacturen, circa 400 K G. Belgische margarine en ongeveer 200 K. G. gerookt vleesch, benevens 8 lijwielen moes ten achterlaten. Een viertal smokkelaars afkomstig uit Budel, Geldrop en Eindhoven werd aangehouden en verbaliseerd, de overigen wisten in de duisternis te ontkomen. OVERREDEN EN GEDOOD. Te Breskens is het 17-jarig meisje Louise de Clerk uit Aardenburg, die per fiets achter een auto vandaan kwam, door een uit de andere rich ting komende auto gegrepen en op slag gedood. Toen de heer J. Luykx, ge woond hebbende Mapple farm aan den Rijksweg Roosendaal—Breda, ter hoogte van zijn woning uit een zijweg kwam en den weg wilde over steken, is hij gegrepen door een passeerende auto. Met een bloedende hoofdwonde is het slachtoffer in bewusteloozen toestand naar het R.K. Ziekenhuis Charitas te Roosendaal vervoerd, waar hij later is overleden. Door een autobus bestuurd door P. H. te Hoek van Holland, is het 2'/2 jarige kind van de familie Guarmeau uit de Delfgauwstraat te Delft, op den Schelpweg te Hoek van Holland, toen het den weg overstak overreden en gedood. Op den Scheveningscheweg in Den Haag is ter hoogte van het Frankenslag de 63 jarige H. M. door een vrachtauto overreden. M wilde per fiets den rijweg oversteken. Tijdens het vervoer naar het ge meentelijk ziekenhuis aan den zuid- wal is de man aan zijn verwondin gen bezweken. MOET Z IJ N SS'i jt*.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7