SPORT, RAAMSDONK. SPRANGGAPELLE. KAATSHEUVEL. raad toe is de aa; •erhellenc Delle. :ht, datc ïieuwe b. i, bij voo ien spoo boomb. fegen df I door d? leren, lat de U', >rden. tegen. k ontwo; op, wa; ische qi Doomsoc te Wa; beginn; het bru: overgan allen, b sloten a da is b r wij zen. chool i, ekte Vt ;te is as deze Pterin mstree) iggract thstras 5-jarige andag gaan o nog ni en gas nd me it ligge evangt ïalf tie diegge ;en we was ^gnes£ :n is »s. Zuu de Ne s con idde t is zulle s. Kat adag t 3 ui iurdee irersut ezer 9.30 e d. Kc RAAMSDONKSVEER. Zondag zal Ds. Oost des morgens om half tien optreden in deVeersche Kerken om halt drie in die op 't Dorp. Aan het Postkantoor alhier werd gedurende Augustus ingelegd f 27159,09 en terugbetaald f 31851,97. Wat een menschenmassa was Woensdagavond op de been 0m deel te nemen aan de serenade door de Harmonie gebracht aan het Gouden Echtpaar Kommers-Mesch. Na afloop ging de muziek door de Gemeente en daarna naar den burgemeester. Een en ander veroorzaakte een gezellige drukte. Woensdag 9 September j.l. vierden de echtelieden J. Kommeis iMesch, wonende in de Julianalaan, onder groote belangstelling hun gouden huwelijksfeest. Dit zeldzame feest, mocht naar ieders meening, zoo maar niet in stilte voorbijgaan. Reeds eenige dagen van te voren, waren ijverige handen aan het werk om de noodige voorbereidingen te treffen. Aan den ingang van de woning prijkte een prachtige eere- boog, tn ook de woning zelf was versierd met groen en bloemen. Omstreeks den middag ging de buurtcommissie de jubilarissen hun gelukwenschen aanbieden. Verder mochten de jubilarissen nog verschillende cadeaux in ont vangst nemen, den geheelen dag was het een komen en gaan van vrienden en kennissen, die het gouden echt paar en hunnefamiliekwamen felici- teeren. Des avonds om 7'/3 uur bracht onze Kon. Erk. Harmonie »de Een dracht» de oudjes een serenade, waarvoor van de zijde van het pu bliek veel belangstelling was. Op gezellige wijze werd de rest van den dag in familiekring door gebracht. SPRANG. Predikbeurten Zondag 13 Sept. 1936 Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur leesdienst, n.m. 2 uur Ds. Bousema. Bediening H. Doop. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur Ds. J. C. Hagen De Néd. Herv. Mannenvereeni- ging „Troffel en Zwaard", hield on der leiding van haar voorzitter dhr. C. Nieuwenhuisen j.l. Dinsdagavond eene vergadering in de Consistorieka mer der Ned. Herv. Kerk. Na opening op gebruikelijke wijze en het lezen der notulen, werden enkele bestuursmededeelingen gedaan in verband met de te houden jaarver gadering enz. Door den heer E. Barbier werd een onderwerp ingeleid over „De bergrede" naar aanleiding van Lucas 17. Op dit onderwerp volgde een breedvoerige bespreking, waarin de geanimeerde vergadering met dankgebed werd ge sloten. CAPELLE. ;taat feit den f terdai og ni 5, nas irling; te no a tegt eerst 3. M keur en v< ien d juist kmar nks tijd u Ihavr leegst ft tegi igd. jisteri V. raag -Gijl Dei Bro 3e g -0, -2; 2- uitg Op initiatief van burgemeester A. Smit, voorzitter van het feestcomité, dat in de gemeente Sprang-Capelle het op 31 Aug. 1.1. zoo schitterend ge slaagd Koninginnefeest georganiseerd heeft, werd j.l. Woensdagavond voor de bevolking van Sprang-Capelle een feestavond georganiseerd, welke on danks den korten tijd van voorberei ding, uitstekend geslaagd is en die honderden en honderden inwoners, groot en klein, naar de Kom onzer plaats' getrokken heeft, waar op de muziektent een concert gegeven werd door de plaatselijke muziek- en zang verenigingen in verband met de ver loving van H. K. H. Prinses Juliana. Te half acht werd dit concert ge opend door het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" onder leiding van den heer Alb. Christ. Tijdens dit op treden betrad de burgemeester, nadat de muziekvereniging het Wilhelmus geblazen had, de muziektent en hield tot de belangstellenden, die opeenge pakt aan de Binnenhaven rond de mu ziektent stonden de volgende toe-* spraak Geachte aanwezigen. Hare Majes teit, onze geliefde Koningin, heeft hedenmiddag, de meesten uwer zul len het gehoord hebben, in de mede- deeling van het heugelijk feit der ver loving van Haar Koninklijke dochter gezegd, dat het haar een behoefte was om van haar vreugde ook kond te doen aan haar volk, dat in lief en leed altijd met Haar heeft medegeleefd. Dat was niet te veel gezegd, want toen het verlovingsbericht gisteren via de radio door den aether trilde, golfde het refrein als een bruisende zee door de harten van allen, die Oranje liefhebben: „De Prinses is verloofd". „De Prinses is verloofd". En toen hedenmiddag de Prinses felf zóó waar, zóó onopgesmukt, zóó eenvoudig vertolkte, dat zij het sa. men eens geworden was met Prins Bernhard en dat zij gelukkig was, toen voelde men toch even een tril ling gaan door de harten van dat niet te verklaren gevoel, dat ontgloeit als een stralende zon van liefde en warm te en trouw als het Oranje geldt. En daarom dacht ik, geachte toe hoorders, dat kan zoo niet afloopen, en aanstonds heb ik me in verbinding gesteld met de plaatselijke, voor dat doel onontbeerlijke, vereenigingen en ik moet het zeggen: Ik kom wel eens hier of daar met voorstellen, die niet zoo direct instemming vinden, maar nu was het anders. leder heeft onmiddellijk de ge vraagde medewerking gegeven, de be sturen, der vereenigingen, de direc teuren, de leden. Echt spontaan was alles direct in de weer om de leden te mobiliseeren. Helaas kan de zangvereening „Het Rozeknopje", hoewel ze dat gaarne gedaan had, niet optreden, omdat haar directeur elders een concert moet ge ven. Ik dank u, medewerkenden, allen hartelijk voor die spontane toezegging en opkomst, doch voeg er aanstonds bij: 't Is ook geen wonder, 't geldt Oranje, 't geldt onze eenige Prinses, onze toekomstige Koningin, het re frein van gisteren golft nog door: De Prinses is verloofd". Het gemeentebestur heeft het vol gende telegram aan Hare Kon. Hoog heid gezonden: „Het gemeentebestuur van Sprang- Capelle biedt Uwe Koninklijke Hoog heid en Haren Verloofde zijn op rechte gelukwenschen aan, en spreekt den wensch uit, dat God U beiden een geluk bestraald huwelijksleven zal schenken." get. SMIT, Burgemeester v. d. BERG, Secretaris. Dit is gezonden namens u allen, omdat het gemeentebestuur ervan overtuigd was namens u te handelen. En nu, laten we nu eens voor een moment onze koele Hollandsche nuch terheid vergeten, laat niemand zich schamen voor zijn buurman, en laat stiaks, als ik zal gesproken hebben en de muziek zal inzetten den wensch: „Lang zullen ze leven" iedereen van harte met dien wensch instemmen en medezingen. Leve de Koningint leve de Prinses, leve de Prins, leve het Bruidspaar. Het muziekgezelschap zette daarna „Lang zullen ze leven" in, hetgeen door allen uit volle borst werd mede gezongen. Ondertusschen was de drukte, door het arriveeren van het muziekgezel schap „Sirena" en de beide zangver- eenigingen, die zouden medewerken aan het concert, zienderoogen toege nomen, en zag het om de Binnenhaven zwart van menschen, allen in blijde feeststemming. Achtereenvolgens werd geconcer teerd door het jeugdkoor der Chr. ge mengde zangvereeniging „Hallelujah" en de Chr. gemengde zangvereeniging „Hallelujah", beide onder leiding van den heer M. C. Rijken, de Chr. gemengde zangvereeniging „Excel sior" uit Sprang, onder leiding van den heer Alb. Christ en het muziek gezelschap „Sirena" uit Vrijhoeve- Capelle, onder leiding van den heer Weezenbeek. Het concert werd besloten met een drietal nummers door het muziekge zelschap „Kunst na Arbeid", waarna deze vereeniging nog een muzikale wandeling rond de Binnenhaven maakte, gevolgd door een zingende en hossende menigte, waarmede 't einde kwam van deze sobere, maar intus- schen zeer spontane en enthousiaste plechtigheid. Voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. Bousema uit Sprang. In de Ned. Herv. Kerk alhier zal a.s. Zondagmorgen half tien leesdienst worden gehouden. De postduivénvereeniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café van Mej. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield met oude en jonge duiven een wedvlucht vanuit Vil voorden met den volgenden uitslag: St. van Peer 1 20; G. Treffers 2; J. de Jong 3 32; H. Vos 4 21 30; J. Meter 5 11 19 35; J. Nieuwenhuizen 6 23; J. Versteeg 7 9 10 12 13; W. Versteeg 8 36; P. de Roon 14; Adr. Verhagen 15 27 33; M. de Jong 16 37; P. Nieuwenhuizen 17; C. Rosen- brand 18 31; Adr. Blom 22 34; C. Verhagen 24 28; H. Spierings 25 26 27. Eerste overduif: P. de Roon. Aangetoonde duiven: H. Vos; W. Versteeg; J. Versteeg en J. Meter. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" bracht j.l. Maandagavond zijn voorzitter, den heer J. Michaal, een serenade, hetgeen ondanks het joinder gunstige weer, nog heel wat volk naar de Vaartkant trok. Namens de muziekvereeniging wer den de heer Michaël en zijn echtge- noote geluk gewqnscht met hun zil veren huwelijksfeest door den wee- voorzitter, vcor welke woorden, als mede voor de muzikale hulde, de jubilaris, mede namens zijn echtge- noote en familie, hartelijk dank bracht. Hij noodigde bestuur en wer kende leden uit tot het bijwonen eener een dezer dagen door hem voor de vereeniging te geven feestavond en schonk voor de kas een bedrag onder couvert. Na afloop der gewone wekelijk- sche repetitie der gemengde zangver eeniging ,,'t Rozeknopje" bood de heer Adr. M. Verheijden j.l. Dinsdag be stuur en werkende leden in het repe titielokaal een gezelligen avond aan in verband met zijn 25-jarig huwe lijksfeest, dat hij onlangs gevierd heeft. Namens bestuur en werkende leden werden de vice-voorzitter en zijn echtgenoote gecomplimenteerd door het oudste werkend lid, de heer M. H. van Dongen, voor welke woorden de heer Verheijden, ook namens zijn echtgenoote, hartelijk dank bracht. De avond werd in gepaste vroolijkheid verder doorgebracht, zang en muziek wisselden elkaar af, terwijl ook de in wendige mensch niet vergeten werd. Evenals vorig jaar zijn ook dit jaar aan de leerlingen der Ó.L. school in de Kom jonge plantjes ter opkwee king uitgereikt. Naar we vernemen zal de tentoonstelling dezer planten plaats hebben op Vrijdag 18 en Za terdag 19 dezer in het gymnastieklo kaal der school. De trekking der door het mu ziekgezelschap „Sirena" te Vrijhoeve- Capelle georganiseerde verloting, welke trekking oorspronkelijk vast gesteld was op Zaterdag 19 dezer is voorloopig uitgesteld tot 1 Nov. a.s., omdat nog niet alle loten geplaatst zijn. Wisselprijswedstrijden. De twee laatste Zondagen der maand September zullen in onze gemeente weer de Wisselprijswedstrijden gehou den worden tusschen de weerbaar heidscorpsen ter plaatse. Voor het eer ste jaar was de B.V.L. afd. Kaatsheu vel winnaar van de plaquette, hiervoor door de gemeente geschonken. Het vo- rig (2de jaar) wist de Burgerwacht Kaatsheuvel op het kleinood beslag te leggen. Het winnende corps moet de volgende wedstrijd organiseeren, zoo dat de Burgerwacht Kaatsheuvel thans de leiding van de wedstrijden op 20 en 27 Sept. a.s. in handen heeft. Met de voorbereiding hiervan is een aanvang genomen op een algemeene vergade ring der Weerbaarheidscorpsen in Café Jan van Dun, alhier, op Donder dag 10 September. Besloten werd op 20 Sept. op de banen te Loonopzand te schieten, aanvangende om 2 uur n.m. Als volgorde werd vastgesteld: 1 Burgerwacht Loon-op-Zand. 2 B.V.L. Loon-op-Zand. 3 B.V.L. St. Joachimsmoer. 4 B.V.L. Berkdijk. 5 Burgerwacht Kaatsheuvel. 6 B.V.L. Kaatsheuvel. De wedstrijd op Zondag 27 Sept. op de schietbaan te Kaatsheuvel zal om 1 uur aanvangen in omgekeerde volg orde als op Zondag 20 Sept. Burgerwacht Kaatsheuvel. Zondag 13 Sept. neemt de Burger wacht, Kaatsheuvel, met 3 vijftallen deel aan de groote gewestelijke schiet wedstrijden door de Burgerwacht Roo sendaal aldaar georganiseerd. Met een bus vertrekken de schutters naar het concours. Druk bezoek. Het nieuwe gebouw der Jonge Wachters blijkt aantrekkingskracht te bezitten en voor onze plaats een aparte attractie te worden. Deze week werd ,,Ons Blokhuis" bezocht, door heeren uit de verre om trek, o.a. uit Den Bosch, Eindhoven, Deurne, tot zelfs uit Amsterdam. Allen stonden er van te kijken. ,,Wat een prachtige inrichting: dat hebben we in Amsterdam niet?, luidde het oordeel van de veel bereisde Amsterdammer. Inderdaad, „noch niemals dagewe zen". LOON-OP-ZAND. R.K. Fabrieksarbeidersbond. In een Donderdag alhier gehouden VOELDE ZICH ELLENDIG. Nu rheumatische pijnen verdwenen en goede humeur teruggekeerd. Gekweld te worden door spit, jicht of rheumatische pijnen, daar is zelfs het beste humeur niet tegen bestand, zon der Kruschen Salts tenminste! Hier is een bekentenis, die voor zichzelf spreekt. „Voordat ik Uw merkwaar dig Kruschen Salts nam, voelde ik mij oud en ellendig. Ik had aanvallen van spit in mijn rug, rheumatische pijn in mijn beenen, knieën en één arm, en zenuw-rheumatiek van mijn rechter schouder langs mijn geheele arm tot aan mijn vingertoppen toe. Een paar maanden geleden begon ik met 's och tends in mijn eerste kop thee Kruschen Salts te nemen. Spit en rheumatische pijn zijn nu aan banden gelegd, en ik blaak van gezondheid. Mijn vrouw zegt dat ik geheel verjongd ben en onlangs werd nog bij een oudleerlingen-diner van mijn school door verscheidene „ve teranen" in hun toespraken opgemerkt, hoe goed ik er uitzag. Voov menschen op mijn leeftijd (60) is Kruschen Sails een zegen." A. B. te W. Rheumatische pijnen ontstaan maai al te dikwijls door onvoldoende verwij dering van afvalstoffen uit het lichaam, waardoor schadelijke stoffen als urine zuur gelegenheid krijgen zich op te hoopen. De zes minerale zouten, waar uit Kruschen Salts bestaat, sporen de afvoerorganen, lever, nieren en inge wanden, op geheel natuurlijke wijze aan tot actievere werking, zoodat de gevaarlijke afvalstoffen snel en afdoen de worden weggevoerd. Het bloed wordt hierdoor gezuiverd, Uw rheu matische pijnen zullen langzaam maar zeker geheel ophouden, om niet meer terug te keeren. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschap pij, Amsterdam, voorkomt. drukbezochte vergadering van de af- deeling Loon-op-Zand der R.K. Leder bewerkers werd de navolgende motie aangenomen: „De afdeeling Loonopzand van de Nederl. R. K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willibrordus", op Donderdag 10 September in vergadering bijeen; overwegende dat speciaal in de schoenindustrie de toestand in econo misch en vooral sociaal opzicht in be angstigend tempo slechter en slechter is geworden en nog steeds wordt; overwegende, dat, hoewel voor een deel bedoelde slechte toestanden, uiter aard zijn toe te schrijven aan de alge meene wereldcrisis, onnoodig en zonder eenig redelijk doel in de schoenindus trie een productie en vooral distributie- wijze wordt gehandhaafd en voortge zet, die reeds thans in een zeer beden kelijke mate de bestaansmogelijkheid van de schoenindustrie heeft aangetast, en deze ongetwijfeld in de toekomst nog veel verder zal ondermijnen; overwegende, dat van een eeniger- mate behoorlijke bestaansmogelijkheid voor het overgrootste gedeelte van de arbeiders niets meer is overgebleven en dat in een schrikwekkend aantal ge vallen op dit oogenblik reeds bittere armoede wordt geleden; overwegende en vooral betreurende, dat in de kringen van de ondernemers en daarmee gelijk te stellen geïnteres seerden bij de schoenindustrie een ont stellend gemis moet worden geconsta teerd aan goede wil, in ieder geval aan daadwerkelijke goede bedoelingen, de zeer spaarzame gunstige uitzonderingen ten volle waardeerende, om tot meer geordende, beter was te zeggen min der wanordelijke toestanden te komen; betreurende dat middels de Neder- landsche Federatie van Schoenfabri kanten de werkgevers per 1 September 1.1. de Collectieve Arbeids Overeen komst, die zeer minimale arbeidsvoor waarden inhield, en nog zeer onlangs in beteekenende mate was verslecht, hebben doen ophouden te gelden, daar mede het weinige dat nog aan regeling en orde in de schoenindustrie bestond vernietigend, met nadeelige gevolgen van dien voor de schoenindustrie als zoodanig, doch bijzonder voor de toch al zoo sobere bestaansmogelijkheid van de arbeiders(sters) protesteert met klem tegen het on verantwoordelijk en nutteloos handha ven van de wanorde in de schoenin dustrie en het klaarblijkelijk streven van de meerderheid van de werkgevers om onophoudelijk de arbeidsvoorwaar den te verslechteren, en de daarmede verkregen bezuinigingen te grabbel te werpen op het absoluut onvruchtbare veld van de moordende concurrentie; besluit krachtig en met alle geëigen de middelen stelling te nemen tegen iedere poging tot verdere verslechte ring van de arbeidsvoorwaarden; besluit voorts, tot het uiterste er naar te streven om op den kortst mogelijken termijn, hetzij partieel, hetzij algemeen, tot het afsluiten van een behoorlijke collectieve arbeidsovereenkomst te qe- raken; en gaat over tot de orde van den dag." Inkwartiering. Ten einde alle misstanden uit den weg te ruimen, meenen wij goed te doen, nogmaals mede te deelen, dat in de nachten van Zaterdag op Zondag, 19-20 Sept., en van Zondag op Maan dag, 20-21 Sept., in onze plaats mili tairen zullen worden ingekwartierd. In tegenstelling met het vroegere voorne men zal in de Moer geen inkwartiering plaats vinden, doch zal een gedeelte van de sterkte in Kaatsheuvel worden ondergebracht. VOETBALSPORT. K. N. V. B. Het spel gaat beginnen! Morgen begint het competitierad van den K.N.V.B. weer te draaien en eischt koning voetbal weer de belangstelling van zijn volgelingen op. Binnen de lijnen zullen de elftallen elkaar de supprimatie in de diverse afdeelingen en klassen fel betwisten, terwijl de drommen suppor* ters rond het speelveld zich niet onbe tuigd zullen laten en hun favorieten luide zullen aanmoedigen. Reeds direct na de eerste schermutselingen komt er teekening en spanning in den competitie- r.trijd, die dan ook spoedig de aandacht van heel voetballievend Nederland ge vangen houdt. Want geen klinkende club namen bij vriendschappelijke ontmoetin gen of grootsch opgezette serie-wedstrij den vermogen die belangstelling en fa- cineerende spanning te wekken van de competitie. Het programma voor morgen is al di rect zeer interessant en afgaande op vroegere prestaties is men gemakkelijk geneigd reeds enkele voorspellingen te doen omtrent de vermoedelijke winnaars. Doch het begin der competitie kenmerkt zich gewoonlijk door verrassingen en in de krachtsverhoudingen blijken soms zulke zonderlinge verschuivingen te heb ben plaats gevonden dat het gevaarlijk is zich aan voorspellingen te wagen. Laten we dus maar eens afwachten hoe de clubs zich morgen zullen houden en ook aan deze eerste uitslagen nog geen al te groote beteekenis hechten. Het programma luidt als volgt: (Zie Echo van Woensdag). In 3e klasse D staat: Oss: T.O.D. moet zijn T.O.P. Julinana—Kaatsh. Boys. Zondag a.s. neemt de competitie voor het eerste elftal met bovenstaanden wedstrijd op het Juliana-terrein een nan- vang. Wordt bij een vriendschappelijke wed- strijd gewoonlijk niet zoo hard gewerkt, bü een competitiewedstrijd wordt er natuurlijk alles opgezet om de overwin ning te behalen. En dit zal ook zeer zeker Zondag a.s. wel door beide partijen worden gedaan en vooral nu het de eerste wedstrijd is. Wij zijn benieuwd wie als overwinnaar uit den strijd zal komen. De voetballiefhebbers staat dus een spannende strijd te wachten en er wordt dan ook een groote belangstelling ver wacht, daar vele uit Waalwijk en omge ving dezen strijd zullen komen bijwonen en dit de eenige competitie-wedstrijd is welke in Waalwijk wordt gespeeld. Aan vang om half drie. Waalwijksche Jeugdcompetitie. Op de sluitingsvergadering heeft de oorzitter de heer M. Kljjn in zijn openingswoord de kampioenen gefeli. citeerd, en tevens de scheidsrechters, die de wedstrijden geheel belangloos hebben willen leiden bedankt en hoopte weer op hunne gewaardeerde medewer king te kunnen rekenen in de a.s. win- ter-competitie. Daar de heer P. C. van der Hammen, wegens drukke werkzaamheden voor zijn eigen vereeniging, de leiding van deze competitie niet langer op zich kon nemen, werd voor deze functie den heer P. B. van der Sijde, secretaris van SDO, aangewezen. Besloten werd in het vervolg een wisselbeker ter beschikking te stellen aan hen die de bovenste plaats weten te bereiken, die als eigendom kan be schouwd worden, wanneer deze 3 maal «chter elkaar is gewonnen. De huldigingswedstrijd zal gespeeld worden op Zaterdag 19 September des namiddags om 4 uur. In het keurelftal zijn opgesteld: Doel: G. Haverhals, SDO. Achter: C. Nieuwenhuizen, SDO; A. Nieuwkoop, Heusden. Midden: L. van Zeist, SDO; J. van Wijk, Heusden; J. Versteeg, NEO. Voor A. den Engelse, Heusden; JïïLche^ WSC; Smit- Wsc; J- Mathieu, VN SC; C. van Oosterhout, NEO. Reserves: J. Chabot, NEO; J. Nieuw koop, Heusden; Kneffle, WSC. Scheidsrechter: G. de Jong. Grensrechters: M. Klyn en R. C. v. d. Hammen. De spelers van het keurelftal worden verzocht in witte shirts op te komen. Ook de schei dsrechtesr de heeren M. van Vugt, F. v. Dongen, Jac. van Zeist, Joh. Mogers, Joh. Spuibroek en allen die eenig belang hebben of betrokken zijn bij deze competitie, worden vriendelijk uitgenoodigd om bij deze huldigingswed strijd, welke gespeeld zal worden op het RWB-terrein, aanwezig te zijn. Ten slotte werd nog besloten dat den eersten wedstrijd in de a.s. wintercom petitie zal gespeeld worden den eersten Zaterdag in October om 3 uur.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7