Binnenlandsch Nieuws. KAATSHEUVEL. NIEUWKUIJK. VLIJMEN. wedstrijden van den N.V.B., waarin Juliana thans speelt in 3e kl. D. Maandag ondernamen de Heus- densche pelgrims hun bedevaart naar Bokhoven ter eere van St. Cornelius. Hun aantal, onder leiding van den Eerw. kapelaan, was grooter dan in de laatste jaren. Sommigen gingen per auto, doch anderen op de ouderwetsche wijze te voet. Na een dag van innige godsvrucht keerde men in den namid dag welgemoed weer. Uitslag dam-competitie bij V. D.: Groep I, C. Bax—Ger. Jonker 0—2; Groep II, H. Brouwers—J. Deurloo 0 2; Groep III, A. Campenhout—C. Schaap 0—2; J. Andriesse—B. Spie- rings 2—0; Groep IV, D. v. d. Stoep— B. Klerks 0—2; L. Spierings—P. Ver beek 20. Nederlandsche Provincie der Missionarissen van de H. Familie. Heden werd tot eerste provinciaal der Nederlandsche provincie der Mis sionarissen der H. Familie benoemd de Hoogeerw. Pater A. Kouwenhoven alhier. De nieuwe provinciaal is geboren te Ter-Aar (Z.-H.) den 29 September 1897 en priester gewijd den 1 Juni 1924. Tot assistenten van den Provinciaal zijn aangesteldde Zeer Eerw. Pater B. Welling, die tevens het ainbl van Provinciaal-econoom zal waarnemen, tevens rector te Kaatsheuvel en de Zeer Eerw. Pater H. Steeninetz. De Zeer Eerw. Pater P. Larsen is benoemd tot locaal-overste van de Missie-procuur te Goirle, terwijl de Zeer Eerw. Pater Jos. Smith rector van het Scholasticaat „St. Joh. Berch- mans" te Oudenbosch, als zoodanig is herbenoemd. Moge de nieuwe Nederlandsche Pro vincie M.S.F. onder het veelbelovend bestuur van den jongen Provinciaal en zijn assistenten een tijdperk van grooten bloei tegemoet gaan. Been gebroken. Tijdens den voetbalwedstrijd Kaats- heuvelsche Boys—Vlijmen, Zondag j.l. had de speler K. van de Ivaatsh. Boys het ongeluk zijn been vlak boven de enkel te breken. Dr. Cappetti verleende de eerste hulp. Concert Apollo. Zaterdag 19 September gaf de har monie Apollo ter gelegenheid van de inkwartiering der op manoeuvre zijn de militairen alhier op de Markt een groot volksconcert. In aanmerking ge nomen de zware dagtaak die de mili tairen achter de rug hadden, was er veel belangstelling voor het goede programma, dat de heer Bisselink te genieten gaf. Naast enkele lichtere werken bood het programma een keur van hoogstaande muziek, dat op voor beeldige wijze vertolkt werd. Keuring Certificaat Politiehond K.N.P.V. Zaterdag was het de laatste keu ringsdag op de terreinen aan de Gal- genwiel alhier voor het certificaat Politiehond van de Iv.N.P.V. Aanwezig waren o.m. loco-burge meester Eibers uit Waalwijk, de heer Masseling uit Ginneken, secretaris der afd. Noord-Brabant en de K.N.P.V.- opperwachtmeesters en verschillende politie-autoriteiten. De voorzitter der jury, inspecteur van Helsland uit Kaatsheuvel, sprak een kort woord tot opening der slot bijeenkomst in café Galgenwiel en gaf daarna het woord aan keurmeester Westendorp uit Nijmegen, hoofdbe stuurslid van de K.N.P.V. Deze bracht dank aan de H.H. Tim mermans, die het prachtige terrein be schikbaar stelden, aan de keurmees ters van Helsland Verheugt en v. Ber gen, aan de terreinleiders L. van der Griendt en M. Didden en aan den hel per, den heer Merkx uit Kaatsheuvel, die prachtig werk leverde. Met veel lof sprak hij over het werk van den speurhond van W. Driessen uit Strij- beek, die desondanks om het falen op een onderdeel, moést worden af gewezen. Onder dezelfde groote belangstel ling werden 5 honden voorgeleid. De uitslag was: A. Koremans, Breda, met Nero reu Bouvier 278 pnt. certificaat. H. van der Meijden, Boxtel, met Wilson reu Bouvier 308 pnt., certifi caat met lof en tot heden het hoog ste aantal punten van het geheele land. A. van Etten, Geertruidenberg, met Cesar, reu Bouvier en P. Strik, Breda, met Bluto, reu D. H., beiden afgeval len. P. Mulders, Breda, met Racki reu Bouvier, gekr. met B. H. 225 pnt., voor- loopig certificaat. Als slot werd door den Opper wachtmeester der Kon. Marechaussee uit Strijbeek een hond voorgeleid voor het certificaat A als speurhond. Op waarlijk schitterende wijze werd dooi den hond het spoor, pl.m. 1000 Meter lang en 2.30 uur oud, uitgewerkt. Bij het sorteeren naar voorwerpen, een onderdeel van minder beteekenis, faalde de hond. Het certificaat kon hem daarom niet worden uitgereikt, ofschoon hem van de keurmeesters 'n compliment over het tot heden nog niet vertoonde speurwerk moest ge geven worden. Voetbal. De R.K.V.V. D.E.S. speelde heden een vriendschappelijke match tegen Gilze uit Gilze op het terrein in het Sportpark. Met beide partijen in de zelfde sterkte werd het spel begonnen. Gilze weet het eerst te doelpunten, waarop DES spoedig gelijk maakt om even later de leiding te nemen. Nog voor de rust komen de partijen weer op gelijken voet, 22. Met meer élan werd de strijd na de thee hervat. Gilze maakt weer het eer ste doelpunt. De linksbinnen van DES maakt de stand weer gelijk, waarop de midvöor de stand brengt op 43. Vlak voor het einde maakt Gilze ech ter de gelijkmaker, waarmede een 4-4 einde komt. Het was voor DES de laatste, echter een goede, oefening. Kaatsheuvelsche BoysVlijmen. De Kaatsheuvelsche Boys begonnen heden de competitie voor de 3e klasse N.V.B. met een ontmoeting tegen Vlij men uit Vlijmen. Er was veel belang stelling voor deze eerste ontmoeting. Beide partijen waren aan elkaar ge waagd. Met een gelijk 33 spel ein digde deze eerste wedstrijd. Fancy-Fair. Heden werd in het Blokhuis dei- Jonge Wacht een Fancy Fair gehou den ten bate van dit jeugdwerk. De Eerw. Directeur, Kapelaan van den Heuvel, opende om half 12 met een welkom aan de genoodigden, waarbij hij de hoop uitsprak dal dit Fancy-Fair zou slagen. Door de on vermoeide zorgen van de Eerw. Broe ders van Liefde, die dit jeugdwerk voor het overgroote deel op hunne schouders hebben genomen, geholpen door de Jonge Wachters, hadden het Blokhuis, de gymnastiekzaal der school en de daartusschen gelegen speelplaats een knus en keurig aan zien gekregen. De gymnastiekzaal was omgetooverd in een show van huis- vlijt-werkstukken onder leiding der Broeders vervaardigd. Er was 'n roep over wat hier vertoond werd. Hoofd zaak was zaag- en steekwerk, doch daarin werd dan ook iets geboden dat het bezichtigen waard was. Het Blok huis en de speelplaats boden allerlei lancy-fair-attracties, verzorgd door 'n onbaatzuchtig ijverig stel jongedames. Er was den geheelen dag veel bezoek. De firma Beekmans had door drie luidsprekers voor muziek gezorgd, dat het geheel een echt kermisachtig aan zien gaf. ST. JOACHIMSMOER. Zaterdagmorgen brachten de legeroefeningen in ons gehucht al vroeg eenige drukte, die in den namiddag, nadat zich verschillende afdeelingen wielrijders, motorrijders en cavaleristen met het noodige kleine geschut waren gearriveerd zeer toenam. Tegen drie uur scheen zich een gedeelte van de strijd naar deze streek te verplaatsen, althans werd toen druk gevuurd van beide partijen die zich eensdeels verscho len hadden opgesteld langs den weg Loon op Zand Dongen, andersdeels ten Zuiden van dezen weg in de omgeving van het Huis ter Heide en het Galgeneind. Velen volgden met spanning de oefeningen hier, waardoor het een voortdurend af en aanrijden werd van auto's en motorrijders Te 4 uur brak de rusttijd voor de manschappen aan, die na een lange tocht zich naar Loonopzand Dongen of Kaatsheuvel begaven. Naar men zegt is het drinkwater hier voor de manschap pen en paarden niet erg geschikt, waarom hier geen inkwartieiing plaats vond. Zaterdagavond zette de voet balvereniging Blauw-Wit haar on derbroken vergadering van Zondag 13 September voort. Tot leden van de elftalcommissie werden gekozen de heeren W. Smulders uit Berkdijk en F. Meeren en P. Verhelst alhier. Voor het controleeren van de pas werden aangewezen de heeren J. Sup uit Kaatsheuvel en J. Smulders en P. Verhelst alhier. Nadat enkele bepalingen van het reglement waren gewijzigd besloot de vergadering het vijfde bestuurslid den heer J. Verboven aan te wijzen als beheer der van een nieuw in te stellen fonds voor de spelers. Dit fonds heeft ten doel bij eventueele onge vallen de onkosten voor herstel uit dit fonds te voldoen, waar het geldt verplichte wedstrijden. Dit jaar zal wederom een landbouwwintercursus worden be gonnen voor de jonge landbouwers uit de Moer en Loon op Zand. De lessen zullen aanvangen in het be gin van October. De heer H. J. v. d. Zanden, landbouwleeraar te Til burg is aangezocht deze lessen te geven; voor de landbouwers hier geen onbekende. De lessen zullen gegeven worden in een der lokalen van de openbare lagere school alhier. Het Kruisbooggezelschap hield Zondag zijn verplichte driemaande- lijksche vergadering bij M. Maas alhier. Naar aanleiding van de op gemaakte notulen kwam de voor zitter nogmaals voor den dag met het voorstel tot gelijkmaking dei- leden. Op de volgende vergadering, de jaarvergadering, zal dit punt nogmaals worden besproken. Het besluit tot verbetering van den doel kon nu genomen worden en zal binnen twee weken worden uitge voerd. Nog kwam ter tafel het aanbod van een zustervereeniging uit Tilburg »In den Wijngaard« te Tilburg om een vriendschappelijken wedstrijd op onze banen te komen spelen Dit voorstel werd in dank aanvaard en als datum voor dit samentreffen werd vastgesteld 11 October a.s. Evenals andere jaren vertrok 1.1. Zondag een autobus van de Firma Bruins uit Oosterhout met bede vaartgangers naar het genadeoord van O. L. Vrouw in de Meerlsche Dreef. Steeds wordt het aantal pel grims voor deze bedevaart hier grooter, ditmaal togen ruim 30 pel grims op ter bedevaart. Zondagnamiddag speelde het derde elftal van Uno Animo een vriendschappelijken wedstrijd tegen Blauw-Wit alhier met als uitslag, dat de onzen wonnen met 7—1. In café Siegers werd een dameskorf balclub opgericht, genaamd „Juli Ben". Tot leden van het bestuur wer den gekozen de dames M. Siegers, M. van Herpt en Cor v. d. Ven. Verschil lenden gaven zich reeds als lid op. Volgende week zal er een begin worden gemaakt met de voortzetting van de cursus E.H.B.O. Na beëindi ging van dezen cursus, die nog pl.m. 8 lessen zal bevatten, zal er een eind examen van de leden worden afge nomen. Dinsdagvoormiddag werd op de Kuijksche heide de landbouwerszoon Koks door een luxe auto aangereden. Klagend over inwendige pijnen aan de heup werd hij opgenomen en per auto naar huis vervoerd. De inmiddels ge waarschuwde geneesheer Dr. Weijers uit Vlijmen constateerde inwendige kneuzingen aan de heup. Het rijwiel van Koks werd totaal vernield, ter wijl zelfs de auto nogal deerlijk ge havend werd. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Vrijdag 25 September 1936 des n.m. ten half 7 uur ten raad- huize der gemeente. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Brief van de P.N.E.M. betreffen de de electrificatie Heistraat en Venkant. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot opheffing van de zekerheidstelling van den Administrateur van het G.E.B. 4. Verzoek van de vergunninghou ders om vrijdom van personeele belasting met voorstel van Burge meester en Wethouders. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanvragen van vrijstelling van de verplichting tot het geven van onderwijs in licha melijke oefening. 6. Verzoek van het bestuur van de Bijz. Lagere Jongensschool. B 21, tot beschikbaarstelling van gelden voor aankoop van banken en bouw van rookkanalen met voorstel van Burg. en Wethouders. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot intrekking van het raadsbesluit tot openbaren verkoop en voorstel tot onderhandschen verkoop van het raadhuis in wijk Haarsteeg. 8. Voorstel van Burg. en Weth. tot het opzeggen van de overeen komst met „De Vereeniging van Vrouwen tot het geven van On derwijs" tot verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot aankoop van een strookje grond van het R.K. Kerkbestuur tot ver breeding van de Pastoriestraat. 10. Voorstel tot verkoop van een per ceel grond aan Arnoldus Kuijs en tot aankoop van 'n strookje grond van denzelfden eigenaar tot ver breeding van de Pastoriestraat. 11Voorstel aan den Raad tot het aangaan van eene onderhandsche leening van 17500.— voor af koop van de jaarlijks te betalen vergoeding voor de kosten van stichting van de bijz. lagere meis jesschool in wijk Nieuwkuijk en voor werkverschaffing over 1936. 12. Voorstel van Burg. en Weth. tot opheffing van de verplichting tot verlichting van diverse rij- en voertuigen, stilstaande in een straat die van openbare verlic ting is voorzien. 13. Aanbieding van de rekeningen vi Vlijmen en van Nieuwkuijk ov 1935 alsmede van de burgerlij armbesturen. 14. Wijziging van de begrooting 19; WOUDRICHEM. Tot control* voor de steunverleening en werkv* schaffing voor de gemeenten Woudj chem, De Werken en Sleeuwijk Werkendam is benoemd de heer J. D; leman te 's-Hertogenbosch. DE MICA 1936. Naar wij vernemen zal op den vooravond van de Mica-1936, op Vrijdag 9 October a.s., 's avonds 9 uur Zijne Exc. Minister Gelissen een Radio-rede houden over de Mica, de Middenstandscampagne, welke van Zaterdag 10 tot en met Zaterdag 24 October gaat georgani seerd worden door de samenwer kende 3 landelijke middenstands, bonden. De voorbereiding van deze Mica- 1936 is overal in vollen gang. Clinge Doorenbos heeft een Mica lied gedicht. Het lied wordt thans op gramo- foonplaten vastgelegd en zal tijdens de Mica in alle plaatsen, welke deelnemen, ten gehoore worden gebracht. Plaatselijk worden eveneens alle voorbereidingen getroffen om de Mica 1936 haar voorgangster van 1933 verre te laten overtreffen. Naar wij vernemen zal een Mica- Vliegmachine een rondvlucht boven Nederland maken en zal boven elke deelnemende Mica plaats voor een attractie voor het publiek zorgen. Diarnaast zal de groote Mica- prijs puzzle het hare doen om de aandacht van het Ned publiek in de Mica-dagen speciaal op den middenstand en het middenstands- bedrijf te vestigen. Het nationaal huwelijksgeschenk. Er is een algemeen comité tot aanbieding van een nationaal huwe lijksgeschenk aan Piinses Juliana en Prins Bernhard opgericht. Het Prinselijk paar heeft den wensch uitgesproken, een algemeen geschenk van het geheele Neder landsche volk te ontvangen. Aan dezen wensch kan het best worden voldaan, indien alle pogingen om tot een geschenk te komen, in het bovengenoemde comité worden ver- eenigd. Aan de onderscheidene comité's welke in den lande reeds zijn opgericht, wordt daarom ge adviseerd zich met dit comité in verbinding te stellen. Distributie van onvermengde margarine. De minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen mee gedeeld, dat voortaan aan gezinnen, bestaande uit twee tot en met vijf menschen, indien deze overigens aan de gestelde vereischten voor het verkrijgen daarvan voldoen, onver mengde margarine zal worden ver. strekt, en wel 250 gram per gezin per week. Deze regeling treedt on middellijk in werking. Geldigheidsduur bijzondere postzegels. Op 31 December a.s. eindigt de geldigheidsduur van de volgende frankeerzegels: de herdenkings postzegels Nederland-Curagao 1634- 1934 (frankeerwaarde 6centenl2'/a centhet luchtvaartfondszegel (fran keerwaarde 6 centde driehoekige herdenkingszegels van de rijksuni versiteit te Utrecht (frankeerwaarde 6 cent en 12'/a cent); de weldadig heidszegels (Kinderzegels) 1931, frankeerwaarden l'/a» 5, 6 en 12'/a cent. Indien men deze zegels voor fran- keerdoeleinden nog in voorraad heeft, kan men deze dus tot 31 December a.s. nog gebruiken. Luchtlijn Nederland-Zuid-Afrika. Volgens de Tel heeft deK.L.M., indien de onderhandelingen met de betrokken regeeringen slagen, het plan, in samenwerking met een Britsche luchtvaartmaatschappij, een luchtlijn te openen van Nederland op Zuid-Afrika. Als route zalmen kiezen een traject langs de Westkust van Afrika, in tegenstelling dus met de Afrika-lijn van de Imperal Air wais, welke langs de Oostkust gaat van Cairo naar Kaapstad. De bedoeling der K.L.M. is, deze lijn reeds met 1 Mei 1937 te openen vermoedelijk met Donglasmachines D.C.C. 2, welke dan vrij komen op de Indië route, die dan de beschik- bert dien laak weel de zijn scha plaa king over de nieuwe DC 3 toestell zal krijgen. Tijdens het verblijf hi te lande van de Zuidafrikaansch minister van Pirow heeft de ht Plesman over deze aangelegenhe langdurige besprekingen gevoei De regeering van Zuid Afrika sta niet onsympathiek tegenover h plan der K.L.M.doch er zijn v< schillende andere belangrijke facl ren van invloed. Krijgt Nederland een Zeppelin De plannen van het Nederlandse syndycaat voor het luchtschip.v keer met Nederlandsch-Indië, waa van de heer A. F. Bronsing, directe der Stoomvaart Maatschappij derland», voorzitter is, vorder gestadig en nemen geleidelijk vas! ren vorm aan De heer Bronsing, die voor doel reeds tal van reizen maakte vele conferenties had, bevindt zii thans te Lakehurst, hetAmerikaa sche luchtschepenstation, waar heeft medegedeeld, datdebedoeli van het Nederlandsche syndicaal een passagiers- en vrachtdienst pi luchtschip te openen over den A lantischen Oceaan. Voorts zeide hij onderhandelin te voeren over den aanbouw een eerste luchtschip door de Go year Zeppelin Company te Ak in Ohio. Nederlandsch Indië blijft het eir, doel Het syndicaat wil eerst enkt proefvluchten houden, hetgeen vo een goede organisatie eener Indise lijn vereischt is. De vorstelijke verloofden te Apeldoorn. Zaterdag was het de groote e voor Apeldoorn, om de Vorstelii Verloofden te begroeten. 's Morgens heerschte er al vro een groote drukte. Het waren n alleen de ingezetenen, die zich den feesttooi verlustigden, ook v; heinde en verre uit de omgevi; waren de menschen toegestroon Auto.bussen en andere vervoer middelen voerden vele duizend feestgangers aan. Zaterdagmiddag om drie uur he het personeel van het Koninkl paleis Het Loo en de omliggen domeinen alsmede de gepensionei den voor Prinses Juliana en Pr Bernhard gedefileerd. Tijdens de rijtoer te Apeldoo hield de stoet bij de gedenkna: stil. Daar sprak mr. van Oirscl namens de Oranjeverenigingen. De tocht ging dan over de Look naar hel Raadhuisplein, waar v genoodigden bijeen waren. Namt het gemeentebestuur werden Prin en Prins hier toegesproken doorc burgemeester, jhr. mr. C. G. Quarles van Ufford. Tot 's avonds laat heeft de fee vreugde voortgeduurd. Nederlandsche Spoorwegen Over de maand Aug. bedroef de ontvangsten der Ned. Spoorwef f8.730 500. Sedert 1 Jan. t 62.920.: tegen f68.716.627. Gemiddeld aar kilometers in exploitatie van 1J af 3426 tegen 3544. Ontvangst) dagkilometer f75.27 tegen f 79.80 De extra-uitkeering aan we loozen geheel voor rekeninj van het Rijk. De minister van sociale zal deelt mede, dat de regeering hf besloten, de extra-uitkeering van f2.50, welke in verband met verloving van de Prinses door gemeentebesturen aan ondersten en bij een werkverschaffing p plaatste arbeiders is verstrekt, gel voor rekening van het Rijk te nen Ter voorkoming van misversl wordt er de aandacht op gevesi dat de kosten van eventueele armlastige verstrekte extra-uitke gen, evenals de gewone kosten armenzorg, ten laste der gemee komen. Voorts heeft de regeering beslc de extra-uitkeering van f 2.50 e* eens te verstrekken aan die diei plichtigen, die op dit oogenblik v W 6.30 7.45 8.30 D< men inko vani »Br< Vi »Hei Za aspii Gyir Zc kooi detr zoo land staa Mr N burj nieu mr. naai Spoi wen fiets het poo lede en i reel: inge H iMaa M als was Cab brai JOIS D gelu wou naa Lan van B. t heb wor afst van veel buil aan D ven een toei wap vall Koe fen, E ing< I. lie 1 in bra: trac vrij bini roo Het von Di oien weel van Vi Vi Di zijn verd op zes i Yagi pun 0ez< den In van sche rege tiekt sche

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6