Binnenlandsch Nieuws. ADVERTEERT IN DIT BLAD. De laatste berichten melden, dat de nationalen niet tot den aanval op Toledo willen overgaan, vooraleer zij terdege zijn voorbereid, want het schijnt, dat de regeeringstroepen op het oogenblik ter plaatse over 10,000 man beschikken met inbegrip van de belegeraars van het Alcazar. De re geeringstroepen hebben geprobeerd den vijand ernstige moeilijkheden in den weg te leggen door een dam van de Alberche, een zijrivier van de Taag door te steken met het gevolg, dat de inhoud vaii een waterreservoir van 10 millioen kubieke meter met donderend geweld in het dal van de Aaag is ge stort, dat hier zeer steil is. Te Madrid vermoedt men dat de af- deelingen van Jague's colonne, Mooren en leden van het Vreemdelingenlegioen alsmede aanzienlijke hoeveelheden mu nitie en wapens in het water verloren zijn geraakt. ERNSTIG INCIDENT" IN SJANGHAI. In de Hongkew-wijk te Shanghai heeft een zeer ernstig incident plaats gehad, dat de spanning tusschen China en Japan tot het uiterste dreigt op te voeren. Op genoemd tijdstip wandel den drie matrozen van de Japansche oorlogsmarine op den Woosung Road nabij het Japansche consulaat-gene raal in de internationale concessie. Plotseling werden zij door een aan tal Chineezen beschoten. Eén van de Japanners werd gedood terwijl de beide anderen ernstig ge wond werden. In het geheel werden 8 schoten gelost. Eén Chinees kon ge grepen worden, doch de anderen slaag den erin te ontkomen. Een Japansch landingsdetachement bezette snel de omgeving van de plaats waar de moord gepleegd werd. Het bestuur van de internationale nederzetting heeft intusschen 'n com pagnie Russen van het vrijwilligers corps gemobiliseerd alsmede de bij zondere politie. Pantserwagens van de Japanners rollen door de straten en nemen stelling rond de geheele Hong kew-wijk, waar vele Japanners wonen. In politieke kringen te Tokio vreest men, dat de regeering door deze kwes tie genoodzaakt zal worden, maatre gelen te nemen, waarvan het einde voor beide landen nog niet te over zien zal zijn. De keizer van Japan heeft de admi raliteit gemachtigd, versterkingen naar China te zenden en alle maatre gelen te treffen, welke zij noodig oor deelt, om de Japanners in China te beschermen. ABESSINIë TE GENEVE. De commissie voor de geloofsbrie ven van de vertegenwoordigers ter Volkenbondsvergadeiting heeft het denkbeeld, om het advies van 't Haag- sche Internationale Gerechtshof in te winnen over de geldigheid van de Abessijnsche geloofsbrieven, laten va ren en aan de volkenbondsvergade ring voorgesteld, om de Abessijnsche delegatie tot de zeventiende volken- bondsvergadering toe te laten, geheel op gelijken voet met alle andere dele gaties. Dit besluit is voornamelijk genomen op aandringen van den sovjet-Rus Litwinoff. De Fransche minister-pre sident Blum heeft van Parijs uit on der den invloed van de Fransche link- sche pers op de Fransche delegatie druk uitgeoefend, om den tegenstand tegen de Abessijnsche geloofsbrieven te laten varen. Rij de stemming werden de geloofs brieven van de Abessijnen goedge keurd met 39 tegen 4 stemmen en C> onthoudingen. De tegenstemmers wa ren Albanië, Ecuador, Oostenrijk en Hongarije. Van stemming onthielden zich: Bulgarije, Panama, Portugal, Siam, Venezuela en Zwitserland. Bo vendien gaven Afghanistan, Bolivia en Chili heelemaal geen antwoord, toen de naam van hun land werd afge roepen. In politieke kringen te Rome blijft men onverschillig voor de beslissing van den Volkenbond te Gcnève. Het is duidelijk, dat Italië geen vertegen woordiging naar den Volkenbond zal zenden en hierin zal het volharden, totdat de kwestie op, naar Italiaan- sche meening bevredigende wijze is geliquideerd. Verder heeft men den indruk, dat Italië, dat zijn medewerking in de Europeesche kwesties afhankelijk ge steld heeft van de liquidatie van de Abessijnsche kwestie, practisch geen belang zal stellen in de conferenties, welke op het oogenblik in voorberei ding zijn, zelfs als deze niet plaats vinden binnen het kader van den Vol kenbond, zooals die van de Loearno- mogendheden. CRÏTÏEK OP DEN GEEST DER NAZI'S. In een rede voor de deelnemers aan het congres van natuurhistoriei en medici te Dresden, heeft professor Fer dinand Sauerbach, de beroemde chi rurg van het La Charité-hospitaal te Berlijn, hulde gebracht aan de vroe gere Duitsche universiteit, zooals zij bestond voor het nationaal-socialis- tisch regiem. Vervolgens verklaarde Sauerbruck, dat het tijd werd een einde te maken aan de disputen, om eindelijk de rust in de universiteit te herstellen, daar rust „de noodzakelijke voorwaarde is om wetenschappelijk te kunnen blij ven werken". „De wetenschap", aldus Sauerbruch, „kan niet putten uit het eenvoudige nationale ideaal. De wetenschap moet trouw blijven aan haar eeuwig doel, dat is de waarheid te zoeken met op rechtheid". Sauerbruch besloot zijn rede met de verklaring, dat de wapenen van den geest even belangrijk zijn voor de toe komst der natie als de materieele wapens. Deze redevoering van Sauerbruch, waarin openlijk critiek wordt uitge oefend op den gpest welke momenteel in de nationaal-socialistische univer siteit heerscht, is niet door de natio naal-socialistische pers gepubliceerd. DE VERLOVING VAN PRINSES JULIANA. Het medeleven met het heuglijk ge beuren van de Prinselijke verloving, heeft zich o.m. geopenbaard in een stroom van telegrafische gelukwen- schen, waarvan het meerendeel op luxe-tormulier werd aangeboden. Van 8 tot en met 21 September j.l. dus een tijdvak van 14 dagen na de verloving, zijn aan het adres van het Koninklijk Huis 4.194 telegrafische gelukwenschen ontvangen. Een dier telegrammen bevatte niet minder dan 8000 woorden. Het was afkomstig uit Amsterdam, waar de bezoekers van de herdenkingsbijeen komst in het Vondelpark allen hun handteekening plaatsten op het aan vraagformulier. Prins Bernard zal eerlang eenigen tijd de werkzaamheden van een bank instelling te Amsterdam, waarschijn lijk de Nederlandsche Handelmaat schappij, gaan volgen. KONINKLIJK BEZOEK AAN ROTTERDAM. Het ligt in het voornemen van H.M. de Koningin om, vergezeld van Prin ses Juliana en van Prins Bernard, in den middag van 9 October een bezoek te brengen aan Rotterdam. H.M. zal zich daartoe met de Prin ses en den Prins per trein van Het Loo naar Rotterdam begeven. HEI" A.S. HUWELIJK VAN PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARD. Naar de Tel. verneemt, zal de vol trekking van het huwelijk van Prin ses Juliana en Prins Bernhard waar schijnlijk in de tweede helft van Ja nuari of begin Februari van het vol gend jaar geschieden. De datum is nog niet bepaald, mede in verband met eenige aangelegen heden, welke eerst moeten worden geregeld. Het gerucht wil dat het jonggehuw de vorstenpaar zich nog vóór den zo mer van 1937 naar Indië zal begeven en dat deze reis, aansluitend aan de eigenlijke huwelijksreis, ongeveer drie maanden in beslag zal nemen. Ook hieromtrent is echter nog geen beslis sing genomen. WIJZIGING DER STEUNREGELING. Indertijd werd tegenover den mi nister van Sociale Zaken gewezen op een e.v. ongewenseht gevolg van de wijziging der steunregeling. Indien n.l. de betrokken werklooze luiurverlaging zou krijgen, zou Maatschappelijke Steun den huurbijslag opnieuw moeten vaststellen met het nieuwe huurbe drag als basis, zoodat hel voordeel voor den werklooze vrijwel geheel teniet zou worden gedaan. De Minister heeft thans per circu laire aan de gemeente-besturen mede gedeeld, dat voor de gevallen, waarin de huiseigenaar de huur verlaagt in verband met de vermindering van den huurbijslag, deze bijslag voor de huurders-werkloozen ook in het ver volg berekend zal worden op den grondslag van het oude huurbedrag. REGELING VERKOOP MET AUTOMATEN. Minister Gelissen heeft een aantal wijzigingen aangebracht in het ont- werp-automatenwet. De meest ingrijpende zijn wel deze, dat z.g. automatische winkels en open hallen met automaten binnen twee jaar zullen moeten verdwijnen. De verkoop van tabaksartikelen in restaurants en café's wordt zonder automaat ook mogelijk in den z.g. ge sloten tijd". Dus na den maaltijd zal de gast gewoon een sigaar of sigaret kunnen koopen. Automatische café's voldoen aan 'n bewezen behoefte en aan de exploita tie hiervan wil de minister niet tor nen. Het ontwerp laat bijvulling van eetwaren-automaten op Zondag twee maal en op werkdagen in den geslo ten tijd éénmaal gedurende een korte periode toe. Verkoop-automaten mogen slechts gebruikt worden bij een winkel en moeten zoodanig zijn opgesteld, dat zij slechts van den openbaren weg af gebruikt kunnen worden, en dat wel zonder hulp van derden. Dit beteekent dus, dat automaten niet meer in ge sloten tijd in den winkel zelf mogen opgesteld zijn en dat zij ook niet meer door den winkelier „bediend" mogen worden. DE KONINKLIJKE. Wie heelt niet ooit van »de Koninklijke« gehoord, het bedrijl van Sii Henri Detering, met zijn vertakkingen over de heele wereld. Enkele cijfers, die de beteekenis van de Kon. Petroleum Maat schappij in het licht stellen De wereldproductie van aardolie in 1935 bedroeg 220,699,608 ton het aandeel van de Koninklijke daarin bedroeg 26,620,019 ton. On geveer 12 pCt De aardolie- productie in Nederlandsch Indië bedroeg 6,06,795 tonhet aandeel van de Koninklijke daarin 4,271,406 ton of ongeveer 70 pCt. Op 1 Jan. 1936 omvatte de eigen tankvloot der Maatschappij 159 schepen, waarvan 70 onder Neder landsche vlag varen. De bruto- tonnage bedroeg 669,998 register tons, wat gelijk is aan 26 pCt. van de Nederlandsche koopvaardijvloot. Ook in de binnenscheepvaart speelt de Koninklijke met haar 150 lichters een groote rolin 1934 vervoerden deze langs Rijn, Elbe en Schelde rond l'/2 millioen ton aan aard olieproducten. In de laatste 25 jaar werden door de Koninklijke bij de Nederland sche werven 100 groote zeeschepen in bestelling gegeven in een kwart eeuw liep dus in elk kwartaal een schip voor de Koninklijke van stapel. In dien zelfden lijd werden nog vierhonderd andere kleine vaartuigen voor kust- en binnen vaart te water gelaten. Gedurende de laatste jaren werd, ondanks de noodzakelijke bezuini gingsmaatregelen, rond 10 millioen gulden per jaar aan diverse pro ducten van de Nederlandsche industrie betrokken, terwijl in de jaren 1926-1934 meer dan 1 millioen ton goederen over de verschillende Nederlandsche scheepvaartlijnen weid verscheept, waarvoor 47 mil lioen gulden aan vracht werd he taald. Bovendien werden nog 5000 employé's naar alle werelddeelen vervoerd. Als internationaal werkgeefster van Nederlandsch personeel staat de Koninklijke aan de spits. De personeelsterkte in Nederland, Oost en West Indië (het inlandsche inbe grepen) bedraagt momenteel rond 35000 man. Aan salarissen en loonen werd in 1935 rond 40 millioen gulden uitbetaald. LAND- EN TUINBOUW-TEN- TOONSTELLING TE OOSTERHOUT. Zaterdagmiddag werd te Ooster hout onder groote belangstelling de land-, tuinbouw- en huishoudten- toonstelling door Minister Dekkers officieel geopend, waarbij Z.Ex. in een rede er op wees, dat naast regeeringshulp ook eendrachtige samenwerking bij de boeren nood zakelijk is. De jongeren moeten den ouderen de helpende hand reiken door den eenvoud te be waren, trouw te blijven aan het geloof hunner vaderen en aan hun stand. Zondag was het bezoek aan de tentoonstelling buitengewoon groot. In de middaguren trok een histo rische optocht als uiting van groote sympathie der burgerij van Üoster hout met den Boerenstand door de druk bezette straten. Een concert sloot den dag. Maandagmorgen hsrd een beoor- deelingswedstrijd van fokvee plaats onder leiding van den Rijksveeteelt- consulent Ir. Ariëns te Ginneker.. Om 2 uur had de groote ver gadering plaats der jonge boeren. De Z. E. Pater Anicetus Goo" O.F.M. te Hasselt sprak overkatho liek apostolaat in de huidige tijds omstandigheden. Dinsdag was de dag der boerin nen. De feestvergadering werd bijge woond door 300 leden der K.B.J.V II. in mijn vorigen brief beschreef ik clan de angstige uren dip wij aan boord van de Palos in de haven van Ceuta beleeL den. Ik vertelde U, hoe wij allen in het achterruim van ons schip, tusschen meel- balen gedoken zaten en steeds het doffe geluid der granaatschoten boven onze hoofden hoorden, met nu en dan de hef tige knal van een treffer, hetzij over het water, hetzij meer aan onze zijde. Voor de meesten onzer, die op gebied van schieten, op zijn hoogst het afgaan van een jachtbuks kenden in een stille heide, behoef ik U niet te zeggen hoe nieuw deze sensatie was! Als ik vroeger n Le Feu van Henri Barbusse en andere oorlogsboeken, van humor en vroolijk- heid las onder de soldaten, in de voorste loopgraven, vlak onder het vijandelijke vuur, gedurende den wereldoorlog, kon k mij daar kwalijk indenken, doch nu, n onzen pijnlijken toestand, bemerkte ik de psychologische mogelijkheid daarvan; spoedig raakt de mensch met het gevaai vertrouwd en de angstige spanning der eerste oogenblikken vermindert gelei delijk, zoodat ook onder ons bootsvolk de grappen en echt-Duitsche „witzen", de ironische toespellingen vol zeemans- humor op ons mogelijk lot, al spoedig de strakke gelaatstrekken van zooeven kwamen ontspannen. De Spaansclie boot werkers, begrijpelijkerwijze, die trou wens geen woord Duitsch, laat staan plal-Hamburgsch, verstonden, bleven zeer bezorgd kijken; een oude man huilde gedurig en was op geen enkele wijze te troosten. Zooals U in het scheepsbericht van den kapitein, dat ik in mijn vorigen brief aanhaalde, kondt lezen, hield liet schieten tegen den middag op, toen de nevel op zee wegtrok en de drie kruisers daardoor hunne gunstige positie verlo- n. I)e scheepskok had intusschen zijn werk hervat en, van den schrik wat be komen, gingen we aan tafel om daarna verder den dag kalm aan boord door te brengen en naar de twee watervliegtuigen le kijken die onafgebroken boven ons cirkelden om de straat van Gibraltar te verkennen. Om acht uur 's avonds weer dezelfde stadsverduistering en wij begaven ons kort daarop naar bed nadat de kapitein ons had aangezegd, dat we bij het minste alarm op staanden voet ons allen weer naar hei achterruim moesten begeven, hetgeen in de volledige dui sternis en gezien het ijzeren kippen- trapje dat tot diep onder het ruim voert, voor vacantie-zeelieden als wij drieën waren, nog niet zoo eenvoudig zou ge weest zijn. Gelukkig bleek het achteraf niet noodig en Zondagsmorgens 26 Juli stond ik om zes uur frisch en wel op het dek in de heerlijke morgenlucht. De tweede stuurman had in den nacht nog hooren schieten, doch zeer verweg, waarschijnlijk bij Malaga, dacht hij. Na het ontbijt kregen we van den ka pitein verlof de stad in te gaan, waarvan we gretig gebruik maakten. De vreese- lijke wanorde van gister had plaats ge maakt voor een meer systematische uit tocht der armen vooral, naar de bergen. Het was treurig, die schamele menschcn te zien, sleepend met allerlei huisraad, waar b'ddegoed en dekens de hoofdbe- standdeelen van vormden. Toen wij in het centrum waren geko men, ging ik -hij een der drie onaanzien lijke kerkjes van Ceuta naar de uren der Zondagsdiensten vragen en daar men mij bij de grootste der drie, ik geloof aan San Sebastiano gewijd (wel een goede schutsheilige in een stad die beschoten werd, al was het dan met zwaarder ka liber dan Sint Sebastiaans pijlen), mee deelde dal er om half tien een stille H. Mis zou zijn en wij nog even tijd hadden beschouwden wij eers't een stadsdeel vlak bij de kerk, waar verscheidene hui zen in puin waren geschoten. Treurige tafereelen zien wij hier, weenende vi ou wen, kinderen die zoeken in de puinhoo- pen en naar wij vernemen, hebben al leen op deze plek gisteren zes menschen het leven verloren. Mijne twee medepassagiers, de Engel- schc leeraar en de jongeman zijn beiden protestant, doch ik verzeker hun dat dit geen beletsel voor hen moet zijn om mij naar de katholieke kerk te volgen. Ee- nigszins onwennig en schroomvallig, vooral de jongste, treden zij met mij bin nen, langs verschillende bedelende oude ventjes en vrouwkes heen, bekende figu ren bij alle Spaansche kerken, en die wij, vooral in.deze omstandigheden, dan ook niet vergeten. Een armelijke kerk, van een soort Bo dewijk Veertienstijl, toch niet onzinde lijk en reeds behoorlijk met geloovigen gevuld. Een ineengeschrompelde oude priester, met lange wite lokken, die mij op slag het zuivere gedicht van Marnix Gijsen: „de Mislezer" voor den geest riep, betrad het barokke hoofdaltaar. Als misdienaar fungeerde een legioensoldaat in uniform en zelden heb ik het H. Offer met meer devotie en ingetogenheid zien bedienen. Trouwens de stemming der geloovigen, soldaten, matrozen en bur gers, de vrouwen allen met de gebruike lijke zwarte-kanten mantilla gesluierd, was indrukwekkend-devoot. Zeker dank ten al die menschen O.L.II. voor hun lijfsbehoud en baden voor hun ongeluk kig vaderland, waarbij ik mij van gan- scher harte aansloot. Bij de Communie gingen velen, zoowel mannen als vrou wen ter Heilige Tafel, hetgeen mijne twee reisgenooten, toen we buiten kwa men, het H. Avondmaal noemden, terwijl ze mij vroegen verschillende details der heilige handelingen te verklaren, die blijkbaar veel indruk op hen gemaakt hadden. Daarna wandelden wij zachtjes aan naar boord terug, dwars door de stad, waar steeds dezelfde drukte van militairen en vluchtenden heerschte, na onderweg een glaasje Spaanschen wijn als hartversterking genomen te hebben. R.1 I)ins< den Gi verga d< briek sa Ruim 1 Ondanks den Zondag, waren de hnNI venwerkers nu bezig ons schip gedeeltjAHH'ül lijk te lossen en om half drie waren w niet rouwig toen de kabels werden los gesmeten en we zoo statig, als een klein vrachtboot dat tenminste kan, de have van Ceuta uitvaarden, waar we onvei gctelijke stonden hadden doorgebracht. Vóór ons vertrek maakten we stiekuj eenige foto's van den gehavende Spaanschen kruiser naast ons en van half vernielde loodsen vlak bij on ping schip, want toen we in de stad ons foto toestel wilden instellen, kwamen twe soldaten op ons afgeschoten om ons zeggen dat fotografeeren ten stengsl verboden was. Een zestal Duitschers, i Ceuta woonachtig, hadden den kapitei] gesmeekt met ons te mogen vluchten, on der achterlating van have en goed. he geen deze toestond ondanks ons plaat gebrek; we hadden zelfs al besproke hoe we ons zouden behelpen; ze zoude b.v. hun eigen matrassen meebrengei doch daar die menschen de noodige fo maliteiten niet zoo spoedig konden vo brengen, moesten we zonder hen we varen. Van de brug af signaleert men nog vijandelijke kruiser op zee, doch das wij de Duitsche vlag hoog in de mast e aan den achtersteven hebben wappere ter getuigenis onzer nationaliteit, vrei zen wij geen gevaar. Een draadloos 1* richt uit Hamburg beveelt ons naar Vil AHmcemas, eveneens in Spaansch-Ma rokko gelegen, de rest onzer lading gaan lossen en deelt onder meer mei dat de vrachtboot Hero van de Brerii Ncptun Maatschappij, die tegelijk m ons uit Antwerpen vertrok, in Malaga no grootere gevaren dan wij trotseerde met 60 Duitschers, aldaar woonachti uit die haven gevlucht was. Dit was k eerste nieuws dat wij van buitenaf vei namen, daar in Ceuta alle post- en tel graafverkeer totaal was afgebroken wij dus geen enkele post ontvingc Thuisgekomen, vernam ik van famil en vrienden dat zij de gebruikelijke onvermijdelijke ansichten, die ik toch goed geluk verzond, nooit hadden on vangen en nu, waarschijnlijk, wel noo|wor(Jt meer zullen ontvangen. Na een rustigen dag op een heerlij kalme zee, begeven wij ons na het avon eten onmiddellijk naar bed, daar allen bemerken dat de doorgestane em ties ons toch niet in de kleeren zijn gas nicest zitten. Om zes uur sta ik den volgenden rao 1 gen op, aan boord van een schip is nu groot licht matineus, en ik bemerk tot verwondering, dat we ondanks het kor traject dat we hadden af te leggen, eet nu de kleine, natuurlijke en zeer pi toreske haven van Villa Alhucemas bi nenvaren. Dit raadsel wordt mij echt spoedig opgelost. Den geheelen nach vanaf gisteravond elf uur, hebben op de hoogte van Villa Alhucemas ron gedobberd zonder binnen te kunnen k pen, daar geen enkel havenlicht en zei/, strijd niet de minste lichtschijn in de stad, oij veria} belangi \e veel De 1 vergad erop. van de vel za opnieu nen k< dat all dat de zijn, d niet li desomi reeds vies vi contra laging! zijn o\ bekent sch r ij'v der I' heelt niet ii den, d Zoo zal wc volger Na voorzi bestiu de Vc Dinge De slag n De bevon nemei De na ee schild ontsti C.A.O wordt ferd t den weg wees. Nu bij het binnenloopen verneemt on kapitein eerst de reden van dit zonde linge geval. Toen men ons verlichte sch in de verte zag aankomen (er lag gee enkele andere boot in de haven, behah een postboot, door den oorlogstoestan in gedwongen ruste), vreesde men va uil de stat! dat wij een vijandelijk oo logsschip der Rooden waren en had mi overal, in de haven en in het stadje, lichten gedoofd, uit vrees voor een bon bardeinent. Toen het dan licht werd, zagen de h venauloriteiten hun dwaling in en ko den wij ongestoord binnenloopen. 0 zes uur 's morgens was de geheele ka* dan ook met nieuwsgierigen bezet, sc daten, havenarbeiders, Arabieren, steeds kwamen er meer, toen het geruc zich verbreidde dat we van Ceuta k\v men en dat we het bombardement stad daar hadden meegemaakt. Toen we goed en wel aan wal lage begon het lossen en hadden wij enke uren tijd om het stadje, tegen, op en ac ter de bergen gebouwd, te bezichtigen. Veel belangrijks was hier echter ni met diene wach zal vi verde mag eensg belan mede zeker trokk naar patro hierii de ai blij ve eengc strijd winn Spi gloed De Klijn te zien, temeer daar de stichting d stad eerst van tien jaren her dateen Onze jongste medereiziger had het :yi de verte al met den wijdschen naam V „Kurort" bestempeld, en inderdaad dekten we op onze wandeling een kit strand tusschen twee rotspartijen ie twee of drie badtentjes, waarvan we e gretig gebruik maakten om al de roeringen er eens af te spoelen door e i solli( heerlijke zwempartij in de blauv de t\ (Jporschijnende golven der Middellan sehe Zee. Daarna klommen wij we bergop en wandelden door de Ame kaansch-rechte, pas-aangelegde strat van het onbeteekenende stadje, wa toch ook weer het militair element mengesteld uit Spanjaarden en inboe lingen, de bovenhand had. In het centrum lagen de markthalk waar het leven weer eens een ecl Oostersche kleur had van drukke, do kere, heftig-gebarende menschen burnous en fez, veel visch en veel vruc ten, ezeltjes en muildieren, doordringt de geuren die men niet definieeren ki en over dat alles zon en hitte, blakeren zon en roosterende hitte, zoodat we verfrissching van ons zeebad spoei weer hadden ingeboet. Tc toegi burg Zt We daalden dan weer af tot de have schi> kom, waar Spanjaarden en Arabier prjjs 'onze boot hadden leeggemaakt tot op d wcj| bodem, zoodat ze hij het vertrekken hu T pelde over de baren als een jonge, d te *- tele hinde. men Onderweg kwam uit Gibraltar B.V. draadloos bericht: „varen naar Lis (jjn,, bon", zoodat we rechtstreeks via Gibri tar koers zetten op die Portugeesche ven, waarvan ik U nader misschien d Van eens vertellen zal. goe( hoop Iaat. allen Da ontb genu keer Vc ter men gega. van dri.jv GERARD VAN IMBEEC 0111 groc D

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6