Toegewijd een Hendel? Industrie en Gemeentebelangen» Vervolg Plaatselijk Nieuws. De Echo UW Blad VIERDE BLAD. NUMMER 77. ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1936. 59c JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever Abonnementsprijs: per 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telegr.-adres: ECHO. Telefoon No. 38. Advertentiën moeten Woensdag e| Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk, op Vrijdag 2 October 1936. om 7 uur ten gemeente huize. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1. Koninklijk goedgekeurde ver ordening tot wijziging der ver ordening tot heffing van ver makelijkheidsbelasting, vast gesteld bij raadsbesluit van 26 Juni 1936. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 28 Augustus 1936 tot wijzi ging der begrooting 1936. b. Van de Nederlandsche Vakcen trale, Amsterdam. Resolutie betreffende de voor genomen herziening der rijksre geling van steunverleening en werkverschaffing. 2. Voorstel tot vaststelling eener ge wijzigde verordening op de hef fing van slachthuisrechten. (Zie prae-advies A.). 3. Voorstel inzake herbenoeming van een tijdelijk leeraar aan de avond- teekenschool. 4. Voorstel tot onderhandsche ver pachting van een strook grond aan de Ooster-havenkade. (Zie prae-advies B.). 5. Voorstel tot teruggaaf van verlof- recht. 6. Voorstel tot wijziging der begroo ting 1936. 7. Aanbieding gemeente- en bedrijfs- begrootingen voor 1937. 8. Behandeling bezwaarschrift straat belasting. Na sluiting der openbare verga dering zal aan de leden gelegenheid worden gegeven tot het stellen van vragen aan burgemeester en wethou ders. Prae-advies A. De verordening tot heffing van slachthuisrechten is koninklijk goedge keurd tot 1 Januari 1937. Wij bieden U hierbij een nieuwe verordening ter vaststelling aan, welke in hoofdzaak gelijkluidend is aan de thans van kracht zijnde verordening. Het eenige verschilpunt vormt het in artikel 2, lid 13, vermelde keuringsta rief van ingevoerd vleesch per kilo gram, hetwelk thans 0.02 bedraagt en in de nieuw-aangeboden verordening is gebracht op Ó.04. Aanleiding tot deze verandering is, dat thans het ingevoerde vleesch (voor namelijk varkensvleesch) niet in de zelfde mate belast wordt dan het ter plaatse geslachte vleesch. De oorzaak hiervan is gelegen in het zeer lage slacht- en keurloon, dat geheven wordt in de z.g. vleeschwarenfabrieken. Voor degenen, die van het gemeentelijk slachthuis gebruik maken, vormt dit een voortdurende onbillijkheid. Het nieuwe tarief van 0.04, komt zooveel mogelijk nabij de rechten, die geheven worden van geheele slachtdie ren, zoodat het nieuwe tarief niet in strijd kan komen met het voorschrift der vleeschkeuringswet, dat van inge voerd vleesch geen hoogere rechten mogen worden geheven dan vleesch afkomstig van in de eigen gemeente ge slachte dieren. Prae-advies B. Bij uw besluit van 6 September 1927 werd aan G. Millenaar, agent der stoombootreederij „Thor", in erfpacht uitgegeven een terrein aan de Ooster- havenkade. Op dit terrein is toen een woonhuis met kantoor en pakhuis gebouwd. Nu de voornoemde reederij haar be drijf heeft uitgebreid met een auto- vrachtdienst, bestaat er ter plaatse on voldoende ruimte voor het in- en uit rijden der vrachtauto's. Door Millenaar wordt thans ver zocht, hem tot dit doeleinde een aan grenzende strook grond te verpachten, ter grootte van 235 M2, waarvoor hij bereid is een jaarlijksche pachtsom van 25.— te betalen. Aangezien het bedoeld terrein thans ongebruikt ligt en niet tot de eigenlijke havenkade behoort, stellen wij U voor, op het verzoek van Millenaar gunstig te beschikken. Een ontwerp-besluit tot onderhand sche verpachting ligt ter inzage. HET; GEMENGD KOOR MOET MEER DAMESLEDEN HEBBEN. Het is jammer, dat we, nu het Gemengd Koor van «Oefening en Vermaak« nog onlangs herboren is en al zoo verdienstelijk is opge treden, thans reeds onzen oproep moeten herhalen tot de dames van Waalwijk om zich toch aan te sluiten bij het koor, dat moet groeien tot 'n gezelschap, waarvoor het uiteindelijk niet moeilijk zal zijn geregeld goed verzorgde con certen te geven. Eertijds konden we met vreugde constateeren, dat zich reeds vele dames als lid opgaven, hetgeen de belofte inhield voor de toekomst, dat het Gemengd Koor eerlang met een aantrekkelijk en rijk gevarieerd programma voor den dag zou kunnen komen. De ijverige directeur, de heer Gerritsen, heeft j.L Donderdag op de repetitie komisch, maar oprecht gemeend, gezegd «spinnijdig« te zullen worden, wanneer in den vervolge niet meer dames op de repetitie komen. Het is dan ook werkelijk jammer, dat het initiatief van het bestuur van Oefening en Vermaak om weer een Gemengd Koor op te richten, niet grooter waardeering onder, vindt, want Waalwijk bewaart immers aangename herinneringen aan den ouden tijd, waarin succes volle oratoria- en operetteuitvoe ringen werden gegeven. Wie zou deze niet terugverlangen Wat weerhoudt de dames dan om zich als lid op te geven of om de repetities trouw te bezoeken? Men moge ervan overtuigd zijn, dat de leden van het Gemengd Koor door de uitstekende leiding op muzikaal gebied zeer veel leeren. Het feit, dat momenteel Haydn's Jahreszeiten in studie is genomen, moge een aansporing zijn voor degenen, die in twijfel verkeeren, om het onwrichbaar besluit te nemen zich als lid op te geven en alle repetities zonder uitzondering trouw mee te maken. Natuurlijk vertrouwen we met het bestuur van Oefening en Ver maak op een even goede en trouwe opkomst van alle heeren-leden der oude en beproefde zangvereeniging op iederen Donderdag van het heele jaar. Waalwijk is niet alleen't centrum van de Langstraat op industrieel gebied, maar behoort het ook te blijven wat de toonkunst betreft! R.K. W.G.V. Door de goede zorgen van den gemeente-architect, den heer de Hoop, is het interieur van het gymnastieklokaal, waar de R. K. W.G.V. tweemaal in de week haar oefeningen houdt geheel opgeknapt. De lambriseering is donkerbruin geverfd en de muren en het plafond gewit, zoodat het lokaal een frisch aanzien heelt gekregen. Bovendien is het gaslicht door electrische ver lichting vervangen, hetgeen eveneens een heele verbetering is. Met de vernieuwing van het lokaal schijnt ook de geest van de leden vernieuwd te zijn, want de oefeningen werden, mede door het opwekkend woord van den Voor zitter in de laatste vergadering van de vereeniging, tot nu toe zeer goed bezocht. Moge het zoo blijven. De R. K. W.G.V. wil namelijk goed voor den dag komen op de a.s. winteruitvoering en wanneer de leden de oefeningen trouw mee maken, behoeft daaraan niet te worden getwijfeld. Verkooping Schoenfabriek c. a. Gisteravond ten 7 uur had in café ^Molenvliet" de toeslag plaats van 't woonhuis annex skhoenfabriek der fa. G:br. Pulles. Deze combinatie werd gekocht door den heer Norbert Vermeer voor f 7200.— Het winkel-woonhuis, naast de kerk var St. Clemens, door oen heer R. Oomens voor f3130. Des namiddags werden in 't zelfde café de machines uit bedoelde schoen, fabriek gekocht. Deze brakhten in totaal op f 1461.50 en gingen aan verschillende eigenaars. Haarlem- en Heemstedefilm. Uitgaande van de Afdeeling der Vereeniging de Macht van het Kleine tot steun aan on-en minvermogende lijders aan vallende ziekte in de Stichtingen te Haarlem en Heem stede, zal a.s. Donderdag den 1 Oct tober een film worden vertoond van het werk in en buiten de Stichtingen, dat in het belang van deze zieken wordt gedaan, waarbij de heer Kortenhoeven uit Heemstede de noodige toelichtingen zal geven, terwijl het geheel onder leiding zal staan van Ds. Hoffman. Voor kinderen beneden de 14 jaar zal vooraf des middags een speciaal voor de jeugd vervaardigde film van het Werk worden vertoond met enkele teekenfilms, die de jeugd zeer op prijs zal stellen. De Haarlem en Heemstedefilm heeft een zeer goede pers. Men zegt er o.m. van: «Tijd noch moeite is gespaard om in d< zen het beste te bereiken Dit is wat de waarde van de film betreft zeker bereikt«. »Tot in de geringste bijzonderhe den krijgt men een kijk op het leven en werken op degestichtsterreinen«. «Met smaak, met liefde en met diepe kennis van zaken is de film opgezet en vervaardigd«. w. s. c. Woensdagavond had in hotel «de Twee Kolommen« ten overstaan onzer redactie de uitloting plaats van 4 aandeelen der geldleening van f500,— Uitgeloot werden de aandeelen no. 18, 21, 23 en 34. UITVERKOOP VAN GENEESMIDDELEN. Neen, dat bestaat niet! Want een waardevol geneesmiddel is een pro duct van het mcnschelijk vernuft in zijn meest volmaakte uitingen. Zeker, er is een groot aantal Aspirin-imita- ties, die beneden den prijs van Aspi rin verkocht worden. Maar gaat U zelf eens na: Een reeks van werkdagen zijn voor het ontstaan van een Aspirin-tablet noodig. In dezen tijd passeeren de As- pirin-tabletten vele productiephasen; herhaald onderzoek betreffende de zuiverheid, samenstelling, verhouding van de bestanddeelen onderling, enz., enz., moet plaats hebben, om gelijk blijvende kwaliteit en zekere werk zaamheid te waarborgen. U ziet, Aspirin is een produuct, dat aan het mcnschelijk kunnen de hoog ste eischen stelt. KATH. JONG EMIDDENSTANDS- VEREENIGING. Goed geslpagde propaganda- vergadering. In den foyer van Musis Sacrum werd Vrijdagavond een druk bezoch te propagandavergadering van de Ka tholieke Jonge Middenstands Veree niging gehouden. De Voorzitter, de heer W. Horn- man, heette in zijn openingswoord de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den Z.Eerw. heer Pastoor Heezemans, den WelEerw. heer van Lierop, geestelijk adviseur van de K.J.M.V. en de genoodigden. Spr. con stateert met vreugde, dat aan den op roep van het bestuur zulk een groot gevolg is gegeven. Spr. ziet daarin 't verblijdende teeken, dat de Katholieke jongeren beginnen te begrijpen, dat zij behooren tot de standsorganisatie. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de K.J.M.V. wederom den KRO-avond zal organiseeren. Tot le den van de daartoe in te stellen com missie werden aangewezen de heeren Kees van Oudheusden, J. Kolsteren, A. Raaijmakers, N. Dumoulin en P. van Huiten. In verband met het vertrek van den voorzitter voor tijdelijk verblijf hui ten deze gemeente zal de eerstvolgen de vergadering Vrijdag a.s. reeds plaats hebben, daar een nieuw be stuurslid moet gekozen worden. Rede van den Voorzitter. Nadat het Bondslied was gezongen, behandelde de Voorzitter het onder werp: Wat is de K.J.M.V. De Katholieke Jonge Middenstands- vereeniging is een standsorganisatie en heeft dus tot doel het organisee ren van katholieken, die overeenkom stigheid vertoonen van godsdienstige, cultureele, zedelijke en stoffelijke noo- den en die gemeenschappelijk aan de verbeteringen werken van die belan gen, om te komen tot verheffing van zich zeiven en daardoor tot een ver betering van de heele gemeenschap. De K.J.M.V. heeft bijgevolg tot doel de jongeren te vormen tot menschen van karakter en tot mannen van de daad die zich bewust moeten worden leekenapostelen te zijn. Naast godsdienstige onderwerpen, waarvoor als richtlijn dit jaar het lee- ken-apostolaat werd aangegeven, zal aandacht worden besteed aan de cul tureele en sociale vorming der leden, waartoe inleidingen van allerlei aard zullen worden gehouden. Voorts kent de vereeniging de vijf-minuten-speech- jés, declamatiebeurten, feestavonden, enz. Ook naar buiten ontplooit de K.J.M.V. een groote activiteit: de or- Wil men geheel op de hoogte zijn van hetgeen in Waalwijk, de Langstraat en omgeving geschiedt? Wil men uitvoerige raadsverslagen, berichten, beschrijvingen uit Waalwijk en de plaat sen uit de Langstraat? Wil men op de hoogte blijven van de verkoopingen, vraag en aanbod uit plaats en streek? Wil men op de hoogte blijven met wat in de wereld gebeurt en dat in beknopten vorm voorgezet, met daarenbo ven ontspanningslectuur op verschillend gebied? Zoo ja dan abonneere men zich tegen 't a.s. leesseizoen op „De Echo van het Zuiden", Waalwij ksche en Langstraatsche Courant. Uw eigen blad, wat U geeft wat ge hebben moet en voor uwe belangen opkomt. Steunt Uw eigen courant! Het kost slechts 10 ct. per week. Abonneert U reeds nu, dan krijgt ge de in September ver schijnende nummers gratis. ganisatie der K.R.O.-avonden, hulp aan de totstandkoming der Missie- tentoonstelling en geldinzameling voor liefdadige doeleinden. 's Zomers trekken de leden de heer lijke natuur in en worden allerlei spe len in de open lucht gehouden. Dan is er nog de onderafdeeling tooneel, welke niet alleen den ouder lingen vriendschapsband verstevigt, maar ook goed katholiek tooneelspel onder het volk wil brengen. Het lidmaatschap geeft tevens het gratis abonnement op het goed ver zorgde maandblad „De Keten". Tenslotte doet spr. een beroep op alle welwillende jongeren om zich aan te sluiten bij de K.J.M.V., in welke beweging het hart klopt van den nieu wen tijd en van een nieuwe genera tie, die om de wereld te hervormen alles herstellen wil in Christus. De Weleerw. Heer van Lierop dank te den heer Hornman namens de aan wezigen voor zijn rede en wilde nog even onderstrepen het woord van den spreker, dat de K.J.M.V. één groote vriendenclub is, welke door haar een heid juist zulk een krachtdadige acti viteit kan ontplooien. De heer Louis Sars gaf hierna een korte levensbeschrijving van Chopin, en Langstraatscie Courant* ijVifthii

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 1