ADVERTEERT IN DIT BLAD, BINNENLAND BEUNGR1IK BEHIEH1 Nei Prijs en kwaliteit winnen den strijd Kistjes van 8 pond voor 1 gulden. Filiaal STATIONSSTRAAT 21. DE RECHTZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. "™GÊMENGDNIEUWS." WEB SLECHTS 5 CENT PER Eet nu WESTLANDSCHE DRUIVEN H. Kleijn-Tummers - Telefoon 225. F waarbij hij enkele composities van de zen Poolschen componist op de piano ten gehoore bracht. Toespraak van Pastoor Heezemans. De Zeer Eerw. Heer Pastoor Hee- zemans zeide met voorliefde te spre ken voor jonge inenschen, die nog niets hebben ingeboet van hun kath. idealen en een prettige en gezellige sfeer in hun vereeniging hebben we ten te schapen. Spreker hoopt, dat deze onderlinge vertrouwelijkheid in de toekomst mag blijven, opdat de vereeniging ook dezelfde wervings kracht zal blijven bezitten. Het begrip standsorganisatie zou spr. willen omschrijven als een ver eeniging, waarvan de leden tot volle dig mensch worden gevormd met ab stractie van het vak of ambacht, dat door ieder individueel wordt beoefend. In de standsorganisatie worden per soonlijkheden gevormd. De K.J.M.V. kweekt middenstanders, die als maat schappelijk wezen weten mee te pra ten. De beteekenisvolle vorming, wel ke de leden krijgen, heeft de vereeni ging op andere voor. Behalve deze activiteit binnen or ganisatorisch verband, treedt de ver eeniging ook naar buiten, volgens de bedoeling van Z.H. den Paus, die bij iedere gelegenheid wijst op den groo- ten plicht van den katholiek, werk zaam deel te nemen aan de Katho lieke Actie. Iedere leek behoort de kerkelijke hiërarchie te helpen en te ondersteunen in haar bekeeringswerk. Dat is het priesterschap van den leek. Verschrikkelijk zijn de gebeurtenis sen in Spanje en Rusland als gevolg van de grootsch opgezette plannen en de met genialiteit uitgedachte tactiek welke in den dienst van den duivel wordt gevoerd. Het eenige wat wij katholieken daar tegenover kunnen stellen, is de con sequente doorvoering van de christe lijke gedachte. Wij behooren dus wel degelijk onze activiteit naar buiten te ontplooien. Van hoe groote waarde deze werkdadigheid is, blijkt wel uit de herhaalde klacht van de socialis ten, dat zij in Nederland weinig kun nen verrichten, zoolang zij de katho lieken en christenen tegenover zich hebben. Dat de revoluties in 1903 en 1918 konden worden onderdrukt, was te danken aan de katholieke organi saties. Spr. concludeert dan ook, dat er voor den katholieken jongere geen vrije keus meer bestaat, doch dat hij verplicht is zich bij zijn standsorga nisatie aan te sluiten. Tenslotte zegt spr. zijn steun aan de K.J.M.V. met haar ideale doelstel ling toe. Een luid applaus volgde op deze toespraak, waarna de WelEerw. Heer van Lierop een hoofdstuk voordroeg uit ir. Feber's werk: In de schaduw der Warenggengs. Dan nam het gezellige gedeelte van den avond een aanvang. De heer Louis Sars bespeelde de piano o.a. met het Intermezzo van den Russischen componist Moussowsky, van wiens muziek de heer Sars in het kort het karakter aangaf. De heer Koos Raaijmakers gaf een echt geestige voordracht, getiteld „De Knmercandidaat", waarna de voorzit ter met een dankwoord het officieele gedeelte van den avond sloot. ONGEVAL. Een arbeider had op de melkfabriek „Taxandia" het ongeluk in glasscher ven te vallen, waardoor zijn hand nogal ernstig werd geblesseerd. Naar ter plaatse verbonden te zijn, werd hij per auto huiswaarts gebracht. AUTOBOTSING. Vrijdagmiddag omstreeks 2 uur had op de gevaarlijke bocht Verl. Hoofd straat te Kaatsheuvel een aanrijding plaats tusschcn een vrachtwagen van van Gend en Loos en een personenbus der B.B.A.. De hotsing werd veroor zaakt doordat de auto-bus in den draai slipte en toen op de vrachtwa gen inreed. De drie passagiers der B. B.A. waaronder ook Burgemeester Mallens bekwamen door den schok en glasscherven lichte verwondingen. Ook de chauffeur van den vrachtwagen K. bekwam letsel aan den arm. Dr. Ca- pelti verleende de eerste hulp. De politie was spoedig ter plaatse om de situatie op te nemen en de schuldvraag vast te stellen. De materieele schade aan den vrachtwagen was nogal beduidend, met ingedeukt chassis en radiateur moest deze door een kraanwagen wor den weggebracht. De B.B.A.-bus was aan een zijkant flink gehavend, doch kon de reis op eigen kracht vervol gen. Bela Luzosi en Carol Borland in de hypersensationeele detective film: „Het Huis der Verschrikkingen". (R.D.B.-Theater). DE KLEINE WASSERKUPPE. Het winterseizoen van de Kleine Wasserkuppe-vliegers is begonnen, zoodat wederom des Zondags zal gevlogen worden. Enkele leden hebben nieuwe toestellen vervaardigd, welke getest moeten worden. A.s. Zondag zullen de jeugdige luchtvaartenthousiasten om half elf vanaf het Raadhuisplein naar den Roestelberg vertrekken om den heelen dag hun toestellen rond vluchten te laten maken. Alleen bij regenweer of dikke mist zal de oefening niet doorgaan. Ongetwijfeld zullen velen zich «ederom naar den Roestelberg bege\en om de Wasserkuppe- vliegers bezig t zien. R.K. JEUGDBEWEGING. Kapelaan van Lierop, directeur der R.K. Jeugdbeweging in onze parochie begint in dit nummer een reeks artikelen over de R.K. Jeugd beweging. Waar er onder de jeugd, zoowel als onder de ouderen nog zoovelen zijn die deze moderne jeugdbe weging niet kennen en niet beg ij- pen, vestigen wij de aandacht op deze artikelen over dit voor onzen tijd zoo belangrijke onderwerp. NATIONALE 30 K.M. WANDEL TOCHT, EINDHOVEN. Voor deze door de W.S.V. »De Vroolijke Wandelaars« georgani seerde marsch blijkt reeds groote belangstelling te bestaan. Het is dan ook een tocht welke in alle opzichten aan iedere wande laars eisch voldoet. Er worden prachtige bekers en groepsprijzen beschikbaar gesteld terwijl aan iedere deelnemer(ster) die de tocht volbrengt een fraai uitgevoerde medaille wordt uitgereikt. Inschrijvingen kunnen geschieden bij den heer J. A. de Groot, Kruis straat 72 Eindhoven. R.K. LEERGANGEN. Met ingang van 1 September heeft het Curatorium der RK. Leer gangen benoemd tot docent aan den cursus Surnumerair der In voerrechten en Accijnzen enz. Mr. Th de Kroon te Eindhoventot docent aan den cursus Gemeente- Administratie te Valkenburg Mr J. Dassen te Maastricht en tot docent aan den cursus Staatsinrichting M. O. te Maastricht den heer C. Mer- kelbach, aldaar. DE BEVOLKING IN DE GEVANGE NISSEN IN 1935. Volgens de voorloopige gegevens be treffende de bevolking der strafge vangenissen, huizen van bewaring en Rijkswerkinrichtingen in 1935, welke door de afdeeling voor gerechtelijke- en armenzorgstatistiek van het Cen traal Bureau voor de Statistiek wer den verzameld, duurde de stijging der bevolking voort. Op 31 December van 1935 hielden in totaal 5220 personen in de strafge- stichten verblijf tegen 4757 op den zelfden datum van 1934. Vergeleken met het aantal gedetineerden op 31 December 1932 bedroeg de vermeerde ring in 1935 1009 of bijna 24 pet. Naast de cijfers van de bevolking op één datum worden ook verzameld die van de totale bevolking in den loop des jaars in de straf gestichten aanwe zig geweest. Deze cijfers geven een nog sterkere toeneming te zien: voor 1932 bedroeg het totaalcijfer 27.885, voor 1935 48.545, d.i. 20.660 of 74 pet. meer. ONZE EXPORT BEDREIGD. De Nederlandsche zuivelproducen- ten, in het hijzonder zij, die met Griek- sche klanten contracten hebben aan gegaan, ten aanzien van de levering van gecondenseerde melk en melk. poeder, hebben door de nieuwste maat regelen, welke de Grieksche regeering te dien aanzien heeft getroffen een belangrijk afzetgebied voor hun pro ducten vrijwel geheel verloren. De Grieksche regeering heeft deze maand besloten, dat de invoer van gecondenseerde melk en melkpoeder alleen aan die landen is toegestaan, ten opzichte waarvan Griekenland een actieve handelsbalans heeft en dan nog slechts op compensatiebasis. Voor Nederland komt deze maat regel neer op een invoerverbod. De invoer van gecondenseerde melk in Griekenland bedroeg 1.110.000 k.g., waarvan Nederland 970.000 k.g. in voerde. Thans werd de invoer van dit product van hoogerhand op 600.000 k.g. bepaald. Brandstichtingen Te rechtbank te 's Hertogenbosch heeft vonnis gewezen in de zaak tegen den 27-jarigen gedetineerden landbouwer G. P. van der L. uit Eindhoven tegen wien de officier van justitie twaalf jaar gevangenis straf heeft geëischt, omdat hij in den nacht van 29 op 30 Mei j.l. te Eindhoven brand heeft gesticht in een schuur aan den Aalsterweg te Eindhoven van den heer T. Smit van Oyen. Van der L. wordt er van verdacht nog andere branden te Eindhoven en omstreken te hebben gesticht De rechtbank heeft hem veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes jaar. De Ned. R K. Fabrieksarbeiders- bond herdenkt in zijn driejaarlijk- sche algemeene vergadering te Den Haag zijn zilveren bestaansfeest. De Spaansche Volksfronters hebben hun plan, om een nieuwen stormaanval op het Alcazar van Toledo te ondernemen opgegeven. Het aangekondigde groote of fensief op het front in Noord Spanje is gistermorgen vroeg be gonnen. Reeds zijn de nationalisten doorgedrongen tot de buitenwijken van Eibar, waar verschillende fa brieken in vlammen staan. Ex koning Alfonso van Spanje werd gisteren te Gibraltar verwacht waar hij aan boord van het stoom schip »Rex» uit Italië zou arriveeren. De Fransche Franc Hedennacht is te Washington, Londen en Parijs een gemeen schappelijke nota gepubliceerd. Naar Reuter meldt, heeft deze nota betrekking op een monetaire overeenkomst, welke is tot stand gekomen tusschen de Vereenigde Staten, Groot-Brittannië en Frank rijk. De tot stand gekomen overeen komst heeft ten doel het evenwicht der wereldprijzen te verzekeren. Men meent, dat de franc, de dollar en het pond sterling binnen zekere grenzen gestabiliseerd zullen worden. Het is, naar Reuter ver neemt, bijna zeker, dat de koers van den franc vasigesteld zal wor- den op honderd franc in het pond sterling. De Parijsche beurs is tot Dinsdag gesloten. In verband met de zich opnieuw openbarende beweging op de wissel markt deelt de Ned. regeering mede, dal zij haar monetaire politiek on veranderd handhaaft. Een zwaar bewapende bende Ara bieren heeft hij Jaba in Palestina in de nabijheid van Jenin een verrassenden aanval ondernomen op twee aldeelin- gen Engelsche soldaten. Er ontwik kelde zich een ongewoon hevig ge vecht, waarin 44 Arabieren werden gedood of gewond. Door zes Engelsche vliegtuigen wer den bovendien bommen gestrooid, ter wijl van deze machines uit een hevig machinegeweer-vuur op de Arabieren werd geopend. VROUW IN BRAND GERAAKT. Donderdagmorgen is in de Drie— koningendwarsstraat te Arnhem een 43 jarige vrouw, die in haar keuken bezig was met het wasschtn van kleeren in benzine, terwijl er een petroleum— toestel brandde, in br?nd geraakt. Er had zich een z.g. loopend vuur gevormd. In een oogwenk stonden de kleeren van de dame in volle vlam en als een brandende fakkel snelde het slachtoffer de straat op. Zij liep zeer ernstige brandwonden aan gezicht, armen en borst op. Per ziekenauto werd zij naar het ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. De brand, die in de woning ontstond, kon spoedig worden bedwongen. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Gistermiddag om half 3 is op den onbewaakten overweg aan de Molen straat te Beilen een auto door den sneltrein uit het Noorden gegrepen, waarb'j de eenige inzittende op slag werd gedood. De auto kwam uit de richting Beilen op weg naar Klatering. Het uitzicht is ter plaatse doorwonin gen belemmerd. De bestuurder schijnt nog te hebben gekeken of de weg vrij was en raakte toen hij den sneltrein zag naderen zoodanig de kluts kwijt, dat hij midden op de rails stopte. De auto werd een eind meegesleurd en kwam totaal ver splinterd in de sloot terecht. De bestuurder was de heer A. Brink man uit Winschoten. WAALWIJK. Zaterdag, Zondag R D.B.-Theater »Het wonder der liefde«. Zaterdag, Zondag Luxor Bioscoop, »Broederstrijil«. Zondag lz uur. Repetitie Liedei •afel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur repetitie Mannenkoor Liedenafel «Oefening en Vermaak», Maandag 89.3U uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal Ü.S Dinsdag 78.3U uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal Ü.S. Woensdag 78.3ü uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gyninastiekl. 0.8. W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten 11. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. RADIO-DISTRIBÜTIE-BEDRIJE WAALWIJK. ZONDAG 27 SEPTEMBER 1936. Programma 1 Hilversum 1875 M. Programma 2 Hilversum 301.5 M. Programma 3 MAANDAG 28 SEPTEMBER 1936. Programma 1 Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 M. Programma 3: DINSDAG 29 SEPTEMBER 1936. Programma 1 Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 30f.5 M. Programma 3: Jean Parker en Una Merkel in de prachtige dramatische speelfilt „Wonder der Liefde". (R.D.B.-Theater niimn WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1936 Programma 1 Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 M. Programma 3 VOOR ONZE LEZERS Aan ons nummer van heden is toe gevoegd een proefnummer van he hetwelk U ongetwijfeld metgenoege zult lezen. Wij zijn in staat U di interessante blad elke week televere: voor den bijzonder lagen prijs vai of 65 cent per kwartaal. Met haar interessante foto's, vervolg verhaal, korte vertellingen, prijs vragen, raadsels enz. zal dezegoec koope illustratie U elke wed opnieuw enkele gezellige uren bt zorgen, 'n Welkome huisgenoo vooral op de lange winteravonde die weer op komst zijn. Nieuv abonné's ontvangen als premie d boeiende roman «Stanley Noord waarts«, door H. H. K n i b b groot 160 blz. in gekleurd omsla Abonnementen kunnen worden oj gegeven aan onze bezorgers rechtstreeks aan de administrati DIT KOOPT U ALLEEN BIJ ONSII! ZOETE DRUIVEN 11 cent pond- EXTRA DRUIVEN de Allerfijnste 13 cent pond. 26 cent kilo- Beleefd aanbevelend, In Zond persd »N gekoi in F kenn politi heeft van Nede hare le ne Nu were! parit* het den zijn de i mone havei geact i ei ten s goudi een zwak der Regei stemi derla gang van dekt caat Tevei dag geslo Na ro; 29) De Lang: de ki wat 1 plom hakki haar nu mi met mant diept, duide breed de vi daar talloc van c verzo gels. Da huis. naar daar zij: d Ma Wijziging in programma voorbehouden. 8,30 Brussel Vlaamsch. 11,20 Radio Parijs. 12,50 Droitwicli. 9,05 Rome. 8,00 Brussel Vlaamsch. 10,35 Droitwicli. 11,50 Regional programma. 5,35 Droitwich. 0,20 Diversen. 78 uur: Gramofoomnuziek van liet R. D. B Kamermuziek. A 3415 Faust. Zang en Orkest. De Parelvisschers. A 1992 Orpheus in der Unterwelt. Orkest. A 1349 Hansel und Gretel. id. A 1325 Zigeunerbaron. A 1999 Ouverture Tannhauser. id. A 4598 Zigeunerweisen. Tossy Spiwakowsky. 8,00 Regional programma. 10,50 Droitwich. 8,00 Keulen. 8,45 Diversen. 10,05 Keulen. 11,20 Radio Parijs. 12,10 Droitwich. 2,25 Regional programma. 4,10 Droitwich. G,20 Diversen. 78 uur: Gramofoonmuziek van het R. D. R. Dansmuziek. A 2321 Lustiger Postillon. Harmonica. Rhitmic Moments. id. A 3208 Nie. Orkest. Wenn es Nacht wird in Venedig. A 1408 Unter der Jupitersonnc. Orgel. A 3237 You're a heavenly thing. Orkest. In a little gipsy tearoom. id. A 2374 Accelerationen. id. A 4425 Lady in Red. Negerband. Chasing Shadows. id. A 3205 Leb' wohl Hawaii. Orkest. Abschied. id. A 3438 Konfetti. id. Katze und Maus. id. A 3559 Heute Abend bei mir, id. Sag mir stumm Adieu. id. 8,05 Droitwich. 10,00 Regional programma. 8,00 Brussel Vlaamsch. 10.35 Droitwich. 11,50 Regional programma. 12,50 Droitwich. 2,25 Regional programma. 5,35 Droitwich. 0,20 Diversen. 7—8 uur: Gramofoonmuziek van het R. D. I Klassieke muziek. A 342G Suite Ballet. Orkest. A 1990 Der Harmonische Grobsclimied. Passauer Domorgi Menuet aus der Suite Gothque. id. A 3375 La Princesse Jaune. Orkest. A 3425 2e Ilong. Rhapsodic Liszt. id. A 3443 Ave Maria; Rach. Trio. Largo. Handel. id. A 3412 Chopin Op. 7 1-B Dur. Mazurka. Plan Chopin Op. G6 Cis-Moll. id. A 3388 Ballet Egyptien. Orkest. 8,20 Londen Regional.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 2