Sportrubriek KERKNIEUWS. ADVERTEERT IN DIT BLAD. i! bal ind ien len ont .ar te cde on- tot )dig i de tter wil- al- uwt rzit- :den hel rste erd. Spr. ge Ged. leer ning tun van n ge lui n- rcu- ilge- i. ont- mte- ïet 1 •pen. ►Vijs, ugts, leren van ;em. elfde iden- •zoek van chaf- :r op rloon ge-| 1935 ver- jrden ild. met innen moti :loos- var ooda oofd na T ie fa >f he med eer jfeler wor s vac i n gen idsbe - zul iu he i dez uitge stren sooda lar d rkver aoete ir du aaror wore ekene et vei of t ze on erhoi ringer iet gi gewi gevaa arbe eenini ibeere ng va linisl dat ron kantc t iel 2901 t Feb Spr. begrijpt niet, waarom de werk lozen nu al 3 maanden aan de steun zijn, terwijl er maar niets van werk verschaffing komt. De regeering moet veel meer lastig gevallen worden. Ze weet "iet hoe hier armoede geleden wordt. Krijgen we het niet gedaan, dan hebben we tenminste de overtuiging, dat we onze plicht gedaan hebben. De Voorzitter zegt te moeten pro testeeren tegen de beweringen van den lieer v. d. Wiel, die den indruk geven jat B. en W. de toestanden en de ge rechtvaardigde wenschen van de ar beiders niet aan den minister zouden kenbaar maken. B. en W. hebben dat reeds herhaaldelijk gedaan, zoowel rechtstreeks als via invloedrijke per sonen en herhaaldelijk is ook gevraagd 0m in een hoogere steunklasse te wor den ingedeeld, alsmede om dat limiet van ƒ29000 gewijzigd te krijgen. Al is dit niet mogen gelukken, dan wenscht spr. nog niet te aanvaarden de aan tijging dat B. en W. niet voor de be langen der arbeiders zijn opgekomen. De heer v. d. Wiel zegt, dat de voor ster in eerste instantie gezegd heeft dat de minister die verlaging van 24 0p 22 cent had voorgeschreven; daar na zou het weer van den inspecteur der werkverschaffing zijn uitgegaan, maar het is spr. nader gebleken, dat de burgemeester dat gedaan heeft. De Voorzitter merkt op, dat de heer v. d. Wiel zit te praten zonder eenigen grond. De burgemeester heeft geen uurloon te bepalen. Spr. kan den brief van den minister nog laten lezen waarin het uurloon van 24 op 22 cent wordt vastgesteld. Ook aan den afge vaardigde der Werkliedenvereeniging is door spr. mededeeling gedaan van het gepleegde overleg inzake de vast stelling van het uurloon op 22 cent. U vertelt dingen, zegt spr., waarvan U zelf weet dat ze niet waar zijn. De heer v. d. Wiel houdt vol, dat de afgevaardigde het zelf op een vergade ring beweerd heeft en zegt, diens woord niet in twijfel te trekken. De Voorzitter wenscht op die ma nier niet verder met den heer v. d. Wiel te spreken. De heer v. Oers zou ook willen dat de raad medewerkte om een verzoek lot den minister te richten om ver- hooging. De heer v. Drunen informeert of ook aan andere gemeenten een limiet is gesteld, want het verwondert hem dat hij er in geen enkel raadsverslag iets over gelezen heeft. De Voorzitter antwoordt, dat hem hiervan niets bekend is. Het schrij ven is pas ontvangen en spr. kon nog geen nadere gegevens krijgen. Moge lijk is het een algemeene maatregel. Wethouder van Halder zegt dat B. en W., uit overwegingen die de Voor zitter heeft uiteengezet, van meening waren dat het voor de arbeiders niet raadzaam zou zijn om verhooging van het uurloon te vragen, omdat zij dan wellicht langer naar den steun zou den moeten worden verwezen, waar door ze er tenslotte nog slechter van werden. Wanneer echter de heeren van de Werkliedenvereeniging zelf van meening zijn, dat het ge wenscht is aan den minister dit verzoek te doen zullen B. en W. er wel niets op tegen hebben, want voor de gemeente blijven de kosten dezelfde, n.l. niet meer dan het gestelde limiet van ƒ29.000.—. De Voorzitter merkt op dat de meer of mindere kosten voor de gemeente niet het motief waren, doch alleen de vrees dat de arbeiders er zelf door ge dupeerd zouden worden. Als de Werk liedenvereeniging het toch wil door zetten, dan meent spr. toch op de ge volgen te moeten wijzen, omdat het gemeentebestuur die het best kan overzien. Wethouder v. Halder merkt op, dat hij dit gezegd heeft, omdat het den indruk wekt of B. en W. tegen de be langen der arbeiders zouden zijn. De Voorzitter meent dat men voor den schijn zijn opinie niet opzij mag zetten. De heer v. Oers informeert wan neer het werk in de werkverschaf fing eindelijk eens beginnen zal. Met 1 Sept. zou men reeds aan den slag zijn gegaan en nu weet men nog niets. De Voorzitter antwoordt, dat het ook voor B. en W. een groote erger nis is. Reeds 4y2 maand te voren is een plan opgezet voor werkzaamheden aan het Pleunewiel. Meermalen is er bij den inspecteur en op het departement op afwikkeling aangedrongen, maar nog altijd zonder succes. Niemand zou hebben kunnen verbeteren wat B. en W. in deze reeds hebben gedaan, maar men maakt het hen onmogelijk met de uitvoering een aanvang te maken, want nog altijd wachten zij op de goedkeuring van het plan. De heer v. Drunen vindt het beter om het adres van de Werkliedenver eeniging aan te houden, om deze ge legenheid te geven zich nader hier over uit te spreken. De Voorzitter zegt, dat hij met het bestuur reeds een onderhoud gehad heeft, waarbij hij heeft uiteengezet, waarom B. en W. meenden beter te doen de behandeling van dit adres zoolang uit te stellen in verband met de nieuwe bepaling betreffende het limiet van ƒ29,000.Van deze laat ste bepaling was den bestuursleden nog niets bekend en zij wilden, alvo rens zich hierover definitief uit te spreken, liever eerst zich met het ove rige bestuur verstaan. Afspraak was dat, als zij niets meer van zich lieten hooren, B. en W. het adres in den raad zouden brengen. De heer v. d. Wiel zegt, dat het be stuur na onderling overleg tot de conclusie is gekomen, dat het adres behoorde te worden verzonden. Er moet meer druk op den minister wor den uitgeoefend, want men ziet an ders geen enkel resultaat. De heer van Herpt zou naar een vruchtbaarder werkverschaffing uit zien, zooals in het land van Heusden en Altena. De Voorzitter merkt op, dat dit punt niet aan de orde is en meent dat ook het' hier ontworpen plan een zeer vruchtbaar werk is. De heer v. Oers spreekt de hoop uit dat de raad het adres aan den minis ter zal verzenden. De Voorzitter brengt het voorstel van B. en W. in stemming om het adres nog niet te verzenden. Dit voorstel wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren; de Wijs, v. d. Wiel, van Oers, de Baay, van Herpt, Vugts, van Drunen en Klerks. Vóór de heeren: Muskens, Klijn en van Halder. Zonder hoofdelijke stemming wordt hierna besloten aan het verzoek der R.K. Werkliedenvereeniging te vol doen. De Voorzitter zegt, dat van een 7- tal raadsleden een schrijven is ont vangen van den volgenden inhoud: Ondergeteekenden, allen raadsleden, verzoeken Uw Ed. beleefd onderstaan de punten op de agenda der e.v. ver gadering van Uwen Raad te willen plaatsen ter behandeling: le. Benoeming van een commissie van toezicht op de wegen. 2e. Benoeming van drie raadsleden voor de commissie van toezicht op de wegen. Hoogachtend: (w.g.) H. de Wijs, M van Oers, R. van Drunen, P. de Baay, L. van Herpt, J. Vughts en M. Klerks. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zich op het standpunt plaatsen, dat door de gemeentewet de zorg voor de wegen aan B. en W. is opgedragen en het voorstel van de inzenders in de wet geen steun vindt. Zij stellen daar om voor, dit voorstel niet aan te nemen. De heer van Herpt zegt, verwon derd te zijn, dat B. en W. tegen dit voorstel zijn, daar z.i. hieruit een vruchtbare samenwerking kan voort komen. De heer v. Drunen acht een derge lijke commissie ook zeer noodzake lijk. Het wegennet is zeer uitgebreid en herhaaldelijk doen zich gevallen voor dat te lang gewacht wordt met een euvel te herstellen, waardoor de kosten vaak veel hooger zijn dan wan neer direct had kunnen worden in gegrepen. De heer v. d. Wiel zegt, dat de plan nen tot vorming van deze commissie schijnbaar uitgaan van heeren die vroeger in den raad gezeten hebben. Toen hebben zij echter gezwegen en nu er toch geen geld meer is, komen ze met een commissie voor den dag. Spr. zal er zijn stem niet aan geven. De heer de Wijs zegt, dat door de samenvoeging met Elshout het wegen net veel grooter is geworden en meent dat een commissie als voorgesteld er veel aan zal medewerken om meenings- verschillen en hatelijkheden uit den weg te ruimen. Z.i. zouden B. en W. later zeer tevreden zijn over 't werk dezer commissie. Het voorstel van de 7 raadsleden wordt in omvraag gebracht en aan genomen met 7 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de 7 onderteekenaars. Tegen de heeren v. d. Wiel, Muskens, van Halder en Klijn. De Voorzitter zegt dat hij dit raads besluit, als zijnde in strijd met de Ge meentewet, aan de Kroon ter vernie tiging zal voordragen. Bij de rondvraag vraagt de heer v. Drunen of, nu de werkzaamheden in de werkverschaffing toch nog niet be ginnen kunnen, de betrokken pach ters hun perceelen niet in bewerking kunnen nemen. De Voorzitter ontraadt dit, daar hij toch zeker met 1 October hoopt te kunnen beginnen. De betrokken pach ters zullen tijdig gewaarschuwd wor den welke perceelen in aanmerking komen en anders doen zij verstandig bij den gemeente-opzichter te infor- meeren. Verder wijst de heer v. Drunen op een geval met een perceel land, dat door 2 personen gepacht was. Nu het gedeelte dat een der pachters in ge bruik had, is vrij gekomen, wordt toch het geheele perceel opnieuw ver pacht. Dat is vroeger nooit gebeurd. De andere pachter mag z.i. toch zijn gedeelte behouden. De Voorzitter zegt, dat omstreeks 1930 of 1931 door den raad besloten is dat slechts één persoon als pachter van een perceel mag optreden. Meer dere pachters voor één perceel of het z.g. onder-verpachten was niet meer toegestaan. Nu is gebleken dat dit met het betrokken perceel toch was ge schied, in strijd met dit besluit van den Raad, dus moet het geheele per ceel. thans vrij komen. Vermoedelijk is hier een vergissing in het spel, waarop den notaris reeds is gewezen. Het is noodzakelijk dit besluit te hand haven, anders krijgt men veel onder kruiperij. Wethouder Muskens merkt op, dat bedoeld perceel practisch niet in twee afzonderlijke perceelen is te verpach ten. De heer v. Drunen: Ik dacht wel dat deze zaak van den heer Muskens uitging. Voorzitter: Neen, ik ben het ge weest, die daarop bij B. en W. de aan dacht heeft gevestigd. De heer v. Drunen wenscht 't rook verbod ten Zuiden van het Kanaal op te heffen en zal voor de volgende ver gadering een voorstel indienen. Door de heeren v. d. Wiel, Klerks en Vugts wordt de aandacht geves tigd op enkele straten en paden die verbetering behoeven. De Voorzitter zegt toe, hieraan aan dacht te zullen schenken. De heer v. d. Wiel vraagt of er al boter beschikbaar is voor alle werk- loozen, waarop de Voorzitter ant woordt dat deze direct besteld is en dus spoedig voor iedereen die er voor in aanmerking komt, beschikbaar zal zijn. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering met den Christelijken groet. VOETBALSPORT. K. N. V. B. Uitslagen van Zondag: Afdeeling IV, Eerste klasse. PSVEindhoven 51 BlijerheideJuliana 11 MVVRoermond 22 BW—NAG 3—0 Longa—NOAD 3—4 Aldeeling IV, Tweede klasse A. 11—3 2—1 3—1 afg. WAALWIJK. W. S. C. W.S.C.—W.V.V.Z. 0—1. Middelburg—RBC TSC—Breda HeroGoes De ZeeuwenVlissingen Tweede klasse B. De BaronieWilhelmina 22 TegelenPicus 32 HelmondESV 31 De ValkHelmondia 82 Derde klasse D. TOP—ZBVV 4—2 VlymenBosche Boys 24 ZaltbommelBaardwijk 72 DevoKaatsheuvelsche Boys 72 HeusdenRWB 11 Derde klasse E. WSGWVVZ 0—1 MGS—VOS 1—5 TongelreTraplust 01 Tivoli—DVVS 7—4 Boxtel—ZGC 2—1 Reserve Tweede klasse B. Wilhelmina 2PSV 4 27 Eindhoven 4Zaltbommel 2 31 NOAD 4—BW 3 1—4 Longa 3—WSG 2 afg. Landenwedstrijden. PraagTsjecho-SlowakyeDuitsch* land 1—2. Boedapest: HongarijeOostenrijk 5-3. OVERZICHT. Eerste afdeeling. Hier is vooral de 30 overwinning van BW op NAG de groote verrassing, die een keer te meer laat zien hoe wis pelturig het voetbalspel is. Gaat U zelf eens na, lezer: BW kreeg den vorigen Zondag met 40 klop van Eindhoven, dat nu met 51 van PSV v-iioor. Conclusie: PSV moet wel heel sterk zijn en BW maar zwak. Toch verloor het sterke PSV den vo rigen Zondag van NAG dat nu op zijn beurt met 30 werd geklopt door het z.g zwakke BW! Wel bevorderlijk voor de spanning deze onberekenbare uitslagen in het be gin der competitie die den indruk wek ken dat de krachten elkaar niet veel oniloopen en het vooral een kwestie zal worden aan wie Vrouwe Fortuna haar gunsten schenkt. NOAD hield zich weer kranig door Longa op eigen terrein een nederlaag te bezorgen, terwijl de 4 Limburgsche ploegen de punten eerlijk deelden. Tweede klasse. In 2 B wonnen Helmond en de Valk volgens verwachting van ESV en Hel mondia, waarbij de 82 overwinning van de Valk wel getuigt van een schot- vaardige voorhoede. Wilhelmina wist weer een gelijk spel te behalen wat vooi een uitwedstrijd tegen de Baronie geen slecht resultaat is. Tegelen smaakte ein delijk het zoet der overwinning door thuis met den oneven goal van Picus te winnen. Derde klasse. In 3 D trekt vooral de 72 nederlaag van Baardwijk tegen Zaltbommel onze aandacht. Wij haden van Baardwijk een beter resultaat verwacht als is het be kend dat Zaltbommel vooral op eigen terrein niet gemakkelijk te kloppen is. RWB kon het in Heusden niet verder brengen dan een gelijk spel. Devo verraste door een 72 overwin ning op lvaatsh. Boys, terwijl ook de Bossche Boys buiten verwachting wisten te winnen van Vlijmen. TOP wist weer een overwinning te incasseeren door ZBVV met 42 te kloppen. Aan de clubs in 3 E beginnen we zoo zachtjesaan een klein beetje houvast te krijgen en blijkt het wel dat WWZ en Tivoli hier voor de zwaarste concurren ten kunnen doorgaan. Met beide ploegen heeft WSC thans kennis gemaakt en is zij er bij Tivoli nog zonder kleerscheu ren afgekomen, tegen WVVZ heeft zij met 01 het onderspit moeten delven. Al was het een dubbeltje op zijn kant en had de wedstrijd evengoed in een overwinning voor WSG kunnen eindi gen, toch is WSG maar een paar heel kostbare punten kwijt. VOS wist ditmaal ook eens te winnen en wel met flinke cijfers. TivoliDWS werd een puntrijke wedstrijd metk een 74 uitslag in het voordeel van Tivoli. Boxtel herstelde zich van haar groote nederlaag van vorigen Zondag door thans mt 21 van ZGC te winnen. Res. Tweede klase B. Voor ons ging hier de belangstelling uit naar Longa 3WSG 2 doch wegens terreinafkeuring ging deze ontmoeting niet door. De eerste thuiswedstrijd heeft WSC niet het gehoopte succes gebracht. Door den eenigen goal van den wedstrijd te scoren kon WVVZ beide punten in de wacht sleepen die, met een beetje geluk ook evengoed in Waalwijk hadden kun nen blijven. Het was vooral vóór de rust een fraaie partij tusschen twee gelijkwaardige krachten waarvan WSG het meest de vijandelijke veste belaagde. Ook na de rust is WSG hoewel haar spelpeil er niet beter op werd, meestentijds in den aan val geweest en we kunnen gerust zeg gen dat de WVVZ-keeper den wedstrijd voor zijn club gewonnen heeft. In het begin constateeren we eenig overwicht van WSC doch vrij onver wacht is het WVVZ dat na 12 min. het eerst succes boekt als een van rechts voorgezette bal fraai wordt ingekopt. WSG is daardoor niet ontmoedigd en weet even later ook een o.i. zuiver doel punt te forceeren dat echter door den scheidsrechter geannuleerd wordt. Naar wij nader vernemen heeft WSC dan ook hiertegen protest aangeteekend. Een fraai schot van v. d. Ven weet de keeper schitterend te stoppen. Het spel staat op hoog peil en golft snel op en neer. Om beurten verkeeren beide doelen in gevaar, doch de achter hoeden keeren het gevaar. WSG weet verschillende corners te forceeren die echter niets opleveren, deels ook door achterplaatsen van den linksbuiten. Zoo verstrijkt de tijd voor de rust zon der dat WSG den verdienden gelijkma ker kan scoren. Na de rust wordt er door WSC welis waar flink aangepakt, en heel wat aan vallen worden op het WVVZ-doel on dernomen, doch er zit nu te weinig ver band in de ploeg waardoor de achter hoede der gasten tijdig kan opruimen en in laatste instantie weet hun voor treffelijke keeper ook wel raad met den bal. Ook het WSC-doel beleeft een paar hachelijke momenten, doch de tijd ver strijkt zonder dat een der partijen nog 't net weet te vinden. Groot is de spanning in de laatste minuten. Herhaaldelijk doen zich kan sen voor WSG voor om het althans tot een gelijk spel te brengen, doch niets lukt er, deels door pech, deels ook door slecht afwerken, waaraan ook het glad de veld wel schuld heeft In de laatste minuut krijgt Bogaert nog een kans doch schiet juist naast en een vrije schop even buiten het straf schopgebied wordt door Aarts wel keu rig over de vlak voor doel opgestelde tegenstanders op doel geschoten doch dc keeper bemachtigt den bal en dan klinkt het eindsignaal. Deze wedstrijd is weliswaar op het nippertje verloren, doch waar het onge twijfeld een der sterkste, zoo niet de sterkste tegenstander gold behoeft dit resultaat de WSG'ers zeker niet te ont moedigen. Er komt nog gelegenheid ge noeg voor revanche. Voor a.s. Zandag is vastgesteld Vienna EindhovenWSG. en WSC 2Wilhel mina 2. R. W. B. R.W.B.Heusden 11. Het is RWB niet mogen gelukken in Heusden op beide punten beslag te leg gen, en onze jongens moesten zich met een' gelijk spel tevreden stellen. De oorzaak hiervan was het stugge verdedigen van Heusden dat geen en kele RWB'er ook maar één oogenbhk vrij spel liet, maar ook het gebrek aan productiviteit van de RWB voorhoede, die er dezen middag maar niet in kon slagen, tegen deze verdedigingsmuur het juiste tegenspel te vinden, terwijl een enkele kans verloren ging door slecht schieten. Toch kreeg RWB nog de kans om de overwinning uit het vuur te slee pen, toen zij drie minuten voor het ein de een strafschop toegewezen kreeg, deze werd echter recht op den keeper aan geschoten, zoodat ook deze laatste kans verloren ging. Reeds dadelijk is te zien dat Heusden alles in 't werk zal stellen een zoo goed mogelijk resultaat te behalen, want zij werpen zich vol geestdrift in den stryd en ontnemen RWB iedere gelegenheid haar gewone spel te ontplooien. 1 och kunnen zij niet verhinderen dat RWB de leiding neemt als bij een vluggen aan val de linksbinnen de bal vrij heeft en een goed schot lost dat doel treft 0 1. Heusden is echter niet ontmoedigd, en het gelukt haar enkele open aanval len op te zetten doch de RWB-verdedi- ging retourneert alles. Toch kunnen ook zij niet voorkomen dat Heusden gelijk maakt al is het op een gelukkige wijze. Bij een van haar aanvallen wordt deze door onze verdediging onderbroken, een van onze verdedigers is echter zoo ongelukkig den bal tegen een Heusden- speler te schieten, en onhoudbaar voor Oversteeg vliegt de bal in 't doel 11. Met dezen stand is het rusten. Na de hervatting een sterk aanvallend RWB dat door de hierboven genoemde feiten er niet in kon slagen te doelpun ten. Ook Heusden probeerde het nog met enkele doorbraken die niet van ge vaar ontbloot waren doch ook zy had den geen succes, zoodat met 11 het einde kwam. Voor Zondag staat de wedstrijd RWB -Niveina op het programma. JULIANA. Zondag j.l. speelde het le elftal in Zalt-Bommel. Het terrein was door de vele regen bijna niet te bespelen en vooral de Juliana-spelers hadden in de klei de grootste moeite om op de been te blijven. Zalt-Bommel gevoelt zich hier beter op thuis en weet spoedig 2 maal te doelpunten. Als de Juliana-kee per een bal opvangt kent de scheids rechter vanaf het middenveld waar hij zich bevindt een doelpunt aan Zalt- Bommel toe. Bij de aanvallen welke de Juliana-voorhoede onderneemt ontkomt het Zalt-Bommel-doel op gelukkige wij ze. Zalt-Bommel weet dan de voorsprong te vergrooten 40. Bij een Juliana-aan- val weet de rechtsbinnen met een schit terend doelpunt den achterstand te ver kleinen 14 terwijl even later Zalt- Bommel 51 maakt waarmede rust aan breekt. Na rust is Juliana een tijd in de meer derheid en weet (1e linksbinnen den achterstand te verkleinen 52 terwijl Zalt-Bommel nog 2 doelpunten weet te maken en komt met dezen stand het einde. Zondag a.s. komt de kampioen TOP uit Oss bij Juliana op bezoek en komen wij op deze belangrijke ontmoeting Za terdag nog nader terug. W.V.V. Bauw-Wit. De onlangs gespeelde wedstrijd Haar steegBlauw-Wit die in een 4— 3 over winning voor Blauw-Wit eindigde, bleek tevens de verovering te zijn van den le prijs zijnde een prachtigen beker daar geen enkele andere vereeniging er in mocht slagen Haarsteeg een nederlaag toe te hrengen. Voorwaar een mooi suc ces. Bravo Blauw-Wit. SPRANG. N. E. O. Kampioen Afd. Zaterdagmiddag- competitie B.V.B. Op het terrein van NEO aan het Oost einde alhier had j.l. Zaterdagmiddag de plaatselijke ontmoeting plaats tusschen SDO en NEO voor de Zaterdagmiddag competitie van den Brab. Voetbalbond. Er was zeer veel belangstelling voor deze voor NEO reeds beslissende match. De wedstrijd werd van weerszijden forsch gespeeld, vooral na de rust. De rust ging in met 30 voor NEO. De eindstand was 31 voor NEO, zoo dat NEO het kampioenschap van de af deeling Zaterdagmiddag-competitie van den Brab. Voetbalbond heeft behaald, waarmede wij NEO gaarne feliciteeren. I. V. C. B. Uitslagen van Zondag: Eerste klasse, Zuid II. KolpingWilhelmina 13 SchijndelBrabantia 24 Venl. BoysDongen 15 SVBRKTVV 2—0 Best VooruitMulo 24 2e klasse B. TubantiaZwaluw 25 HerculesTSV afg. GW—SDOE 2—3 ODI—Bladella 1—3 DESK—Sarto 2—5 3e klasse C. Dongen 2Uno Animo 21 WaspikGoirle afg. RKTVV 2—Roda 1—2 VelocitasWIK 42 3e klasse D. SWV—OSS 7—1 St. Mich.-GestelOSC 73 HEC—Heesch 2—1 OVERZICHT. Het schijnt dat Wilhelmina en Dongen heel wat in hun mars hebben. Beiden wisten er hun tegenstanders resp. Kol ping en Venl. Boys gedecideerd onder te houden. Schijndel (lat goed partij gaf moest het toch tegen de kampioenen van vorig jaar afleggen. SVBRKTVV werd een overwinning voor de thuisclub, ter wijl Mulo zich kranig hield door Best Vooruit op eigen terrein met 42 te kloppen. In 2 B. valt ons het resultaat van den eersten wedstrijd van DESK, die op eigen terrein van den nieuweling Sarto met 25 werd verloren, erg tegen. De Kaatsheuvelsche club zal uit een ander vaatje moeten tappen in de komende wedstrijden. Ook de nieuweling SDOE boekte hier een fraai succes door den uitwedstrijd tegen GW te winnen. HEC herstelde zich van de nederlaag van vorigen Zondag en zond Heesch met leege handen naar huis (21). RECTOR DEKKERS 25 JAAR RECTOR VAN MARIëNBURG. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de hoogeerw. heer Mattheus Franciscus Dekkers, eere-kanunnik der Kathedrale Basiliek van St. Jan, benoemd werd tot rector der eerw. zusters J. M. J. Mariënburg alhier. (29 September 1911). Op 6 October 1911 aanvaardde hij dit rectoraat De plechtige viering van dit zilveren feest zal plaats hebben op Dinsdag 6 October a.s.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5