CORRESPONDENTIE. SPORT, RADIO-PROGRAMMA SPRANG—CAPELLE. nt. Kol. 'uien pnt. nt. Gorp 4. H. nt. 7, H. •erle- !4 pt. nt. Zand af ge. telij. pnt. 4 oer. u ge- rtitie- r.C.B ?sche Sar to goed illen lelijk uiten aakt. »veri t het ut in t een i de echt- uit- wij -1 op n en ach- eerde vorm f? 2-1, g 6-3. t Be- rwijs ?den rs en na v imits, 1 de itrijd van illemj linge lalde id er De 1159 iend- illem lekei Met over- illem jeker linge za ?lliii{ 4 et :t St ver iden ig te otin 'h tig steld uble uwei bbei eken s. on Lir i tlhie ïelec ppen t, da VOO! noes 4 ere lelie: nne: t d :r ij dei sn slo at licbtl direc n, i racb voo ets t stappen, wil men den vonder pas- seeren. Aan den aannemer J de Beer alhier, is gegund het bouwen van een landbouwschuur voor rekening van de Wed. C. A. Bonwens, aan de Groote Kerkstraat alhier. RAAMSDONKSVEER. Naar wij vernamen werd de heer hammers, directeur van het Postkan toor alhier, tegen 1 November be noemd tot Directeur van het Postkan toor te Hoogezand. Zeer ongaarne ziet liet Personeel zijn Chef vertrekken, onder wien het 3 jaar zoo bijzonder prettig werkte. Vergadering van den Raad der ge meente SprangrCapelle, te houden op Donderdag 1 October 1936, des avonds half 8. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Beslissing inzake medewerking Bijz. School voor Buitengewoon Lager Onderwijs te Waalwijk. 3. Voorstel van den Burgemeester tot aankoop van een perceel grond, gelegen tegenover het Raadhuis, teneinde aan het particulier initia tief gelegenheid te bieden, daarop een muziektent te plaatsen. 4. Mededeelingen. SPRANG. Afscheid Ds. Hagen. Ds. J. C. Hagen nam j.l. Zondag avond voor een tot in alle hoeken ge vuld kerkgebouw afscheid van de Ge reformeerde Kerk alhier. Onder de aan wezigen merkten we o.m. op Burge meester A. Smit. Wethouder G. J. van Willigenburg. Ds. P. K. Keizer van Vrijhoeve-Capelle, Ds. Koenekoop van 's-Gravemoer; Ds. W. Bouwsema, Ds. Hofman, Ds. Muhlnickel en Ds. v. d. Vlught, resp. Ned. Herv. predikant te Sprang, Besoijen, Waalwijk en Dru- nen. Dr. Winkelman en verder depu taties van genabuurde kerken. Ds. Hagen had tot tekst gekozen voor zijn afscheidspredikatie de woor den van het eerste vers van den 93sten nsalm: „De Heere regeert" en ontwik kelde zijn predikatie in een tweetal qedachten, n.l. 1. Hij leidt ons leven; 2. Hij vraagt ons leven. Z.E. wees er zijn gemeente op dat het haar tot troost is te weten dat God Zijn ge meente in alle getrouwheid als de Goede Herder leidt, maar dan ook al- qeheele overgave van haar eischt. De scuvereiniteit van God eischt de on derwerping aan Gods gebod. Geen troost van de leiding Gods, zonder ge hoorzaamheid aan Gods gebod. Wij moeten de belijdenis vasthouden, aldus Z.E., dat: „De Heere regeert". Wie de souvereiniteit Gods erkent, zal be lijden: Ik sta schuldig; maar in Chris tus is leven en vrede. Met: De Heere regeert, volgt Hem dan na in getrouwe gehoorzaamheid, sterkte vindend in de jubelende ge- loofszang: „Gij toch, Gij zijt hun roem, de kracht van hunne kracht", enz. (Ps. 89 8), besluit Z.E., waarna dit psalm vers werd gezongen. Na het uitspreken van den zegen richt Ds. Hagen zich met enkele af scheidswoorden tot de gemeente en verdere aanwezigen, in de eerste plaats zijn dankbaarheid uitsprekend over de aanwezigheid van deputaties van ge nabuurde kerken, Burgemeester en Wethouder en vele persoonlijke vrien den, w.o. het bestuur der afd. Lang straat van het Ned. Bijbelgenootschap. Z.E. herinnert er vervolgens aan, dat het dezen avond (27 September)1 juist 6 jaar geleden is dat het bericht door het dorp ging, dat het beroep was aangenomen. Met dankbaarheid ge denkt Z.E. den zegen van God ont vangen gedurende deze 6 jaren; een schat van fijne herinneringen bewaren Ds. en Mevr. aan Sprang. Z.E. kent niet de vruchten die God deed groeien op zijn werk; hij hoopt dat 's Heeren zeqen op de gemeente blijft rusten, in 't bijzonder op den kerkeraad, waar mede hij steeds zoo hartelijk heeft sa mengewerkt, en waarvoor Z.E. de broeders hartelijk dankt. Te midden der gemeente getuigt de Eerw. spr. dat alle goede gaven en volmaakte giften van den Vader der lichten kwamen. Wat het catechetisch onderwijs be treft. spreekt Ds. H. er zijn groote blijdschap over uit dat hij daarop de bekroning heeft mogen zien, bij de af legging der geloofsbelijdenis door vele catechesanten; Z.E. hoopt dat die al len getrouw mogen blijven tot den dood en dat die nog ter catechesatie gaan de roepstem des Heeren mogen Hooren en Hem volgen. Met vreugde denkt spr. verder aan het vereenigings- leven en is allen die daarin medewerk ten dankbaar. Wat de stoffelijke zaken betreft, wijst Z.E. op de goede verandering van het kerkgebouw en den bouw der consistoriekamers; Gods gunst was flroot, Hij gaf al wat noodig was. Z.E. dankt verder in 't bijzonder nog de vroegere penningmeester, dhr. H. Both cn den koster, dhr. W. v. d. Hoven, welke laatste de kerk 30 jaar diende. t Spijt Z.E. dat de band met de classis Den Bosch moet worden door gesneden, evenals die met vele gena buurde kerken, en met zijn persoonlijke vrienden Ds. Keizer en Ds. Koene koop; in den eerste begroet Z.E. de consulent van Sprang. Spr. roemt de samenwerking op allerlei gebied, die hij mocht ondervinden en de vriend schap van collega's uit andere kerken, in 't bijzonder met het bestuur van de afd. v. h. Ned. Bijbelgenootschap. Bur gemeester en Wethouders en de sa menwerking tusschen de geestelijke en medische verzorger. Z.E. dankt voor dit alles God en wenscht hen allen Zijn zegen toe. Ouderling A. C. Fijan spreekt hierna namens de gemeente den scheidenden leeraar in hartelijke bewoordingen toe en wijst wederkeerig op de liefde die de gemeente van Ds. en Mevr. Hagen mocht ontvangen. Spr. wijst er op dat Ds. Hagen de gemeente 6 jaren heeft „gediend", wat meer zegt als geleid. Dienen is geven, aldus spr., en Ds. Ha gen heeft zijn geheele persoon aan de gemeente gegeven en gewerkt lanqer dan het dag was, waarvoor wij God mogen danken. Ds. H. stelde ons al tijd voor den eisch Gods; spr. wenscht dat hier niet alleen hoorders, maar ook daders des Woords als vrucht op zijn arbeid mogen gevonden worden. De dienende liefde was de wortel waarop door Ds. Haqen 6 jaar gebouwd is. Zich tot Mevr. Hagen wendend, zegt spr. dat Mevr. het werk van Ds. Ha gen heeft aangevuld en in het pastorale leven de deur voor de gemeente nooit wijder had kunnen openzetten, welke liefde en hartelijkheid door de gemeen te on prijs is gesteld. Spr. wenscht Ds. en Mevr. Gods zegen toe en hoont dat we bidders voor elkaar mogen blijven; zij zullen Sprang wel niet vergeten. On verzoek van br. Fijan werd Ds. en Mevr. Hagen hierna staande de ze genbede uit Psalm 121 toegezonaen. Ds. Keizer van Vrijhoeve-Canelle SDrak hierna namens de classis Den Bosch en de genabuurde kerken. Naar aanleiding van het boek: ..Schenen die in den nacht voorbijgaan", zegt Z. E. dat daarin een somber relaas gegeven wordt van menschen die elkander heb ben ontmoet en samen hebben geleefd maar tenslotte aan elkander voorbij gaan als schepen op den oceaan. Velen meenen dat in dit boek het leven ge- teekend is, aldus de Eerw. spr., maar vlak daartegenover plaatsen wij de waarheid van de Chr. belijdenis en denken aan het woord van Paulus: Uw arbeid is niet ijdel in den Heere. Wat zou dat troosteloos zijn, als dat de be- teekenis van 6 jaren arbeid moest ziin, elkaar ontmoet, maar niet geraakt: dat is niet waar. De weemoed van dezen avond wordt verslonden door: Uw ar beid is niet ijdel in den Heere. Uw ar beid laat sporen na, dat zal de eeuwig heid openbaren. Z.E. dankt Ds. Hagen ook namens de classis voor ziin arbeid en tenslotte voor de oersoonlijke vriendschap die hij mocht ondervinden. Zooals het christenen betaamt, zeggen wii, aldus Ds. Keizer: De Heere zegene U en be hoede U: U en Uw gezin, en met na druk voegt de Eerw. spr. hieraan toe: „Tot weerziens", zooals christenen al leen kunnen zeggen; hoe en waar. dat doet er niet toe. komt vast uit. Met enkele wooro'en dankt Ds. Ha gen, mede namens Mevrouw, voor het gesprokene, waarna deze afscneidssa- menkomst met het zingen van Psalm 89 1 wordt beëindigd. In de consistoriekamer was hierna gelegenheid Ds. en Mevr. Hagen de hand ten afscheid te drukken, waar van door alle aanwezigen werd gebruik gemaakt. Naar wij vernemen hee:t de heer A. G. G. Oosterlirg bedankt als voor zitter der Chr. Gemengde Zangver- eeniging „Excelsior" alhier. De heer W. v. d. Hoven alhier herdenkt 1 October zijn 3C-jarig jubi leum als koster bij de Geref. Kerk. Zulks in verband met het vertrek van Ds. Hagen, werd de jubilaris in de vorige week gehouden kerkeraadsver- gadering reeds gehuldigd. Het aantal werklooze leden bij de Afd. Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders bedraagt momenteel in totaal 80, waar van 72 geheel- en 8 gedeeltelijk werk loos zijn. Hiervan zijn 18 personen op genomen in de gemeentelijke steunrege ling. Het zoontje van den landbouwer K. alhier kwam j.l. Maandagmiddag doordat het paard van een auto schrok en struikelde, van het paard te vallen en kwam met een been onder het paard terecht, waardoor dit lichaamsdeel licht werd gewond. CAPELLE. In den tuin voor de woning van den tuinder Adr. Dekkers aan de Stations weg staat een vrouwelijke Chileen- sche den (Araucaria), welke kegels draagt. Naar men ons mededeelt be hoort het tot de zeldzaamheden, dat een dergelijke sierboom in ons land vruchten draagt. Een paar raadsverslagen en eenige sportberichten, moesten wegens gebrek aan plaatsruimte tot het volgend nummer blijven liggen. Red. WAALWIJK. R.K.V.V. H.E.C. Spoediger dan vorig jaar het geval was, is het HEC gelukt haar eerste over winning te boeken; thans tegen HVC Heesch. De HEC'ers wisten zich beter dan te gen Vlijmensche Boys aan het spel van de tegenpartij aan te passen. Er werd in een behoorlijk vlot tempo gespeeld, waardoor de aantrekkelijkheid van de wedstrijd sterk verhoogd werd, alleen het benutten van kansen was nog niet geheel in den haak, maar de HEC'ers hebben zich weer gerehabiliteerd. Na aftrap duurt het niet lang of de HEC'ers zijn overwegend sterker. Ver schillende malen komt onze voorhoedt vrij voor doel, maar het schot faalt, ter wijl de keeper ook een veiligen indruk maakt. HVC zit intuschen ook niet stil, en onze doelman krijgt verschillende malen gelegenheid om handelend op te treden, wat hem thans zeer goed afgaat. By een vrij onverwachten aanval weet HEC den blanco stand in een voor sprong te veranderen. Lang duurt dit echter niet, want vlak voor de rust weet Heesch van een misverstand in onze achterhoede te profiteeren 11. Na de omwisseling oefenen de HEC' ers een groote druk uit op het doel van HVC. Legio kansen worden echter ge mist, tot c.a. 10 minuien voor het einde de linksbuiten op een pass van zijn buurman doorloopt en de keeper weet te verassen. Hiermede is de overwin ning een feit. Het 2e elftal had een minder goede dag. Met 20 werd van Hercules ver loren, hetwelk ons ten zeerste tegenvalt, doch erger is dat een waarschuwing om zich beter te beheerschen aan enkele spelers gericht moest worden. Hiermede is de R.K. Sport niet gediend. Wij ver trouwen echter dat onze reserves zich in alle opzichten weten te herstellen. De junioren hadden ook 'n slecht be gin. Deze verloren eveneens met 20 van Quick. De voorhoede is hier wel wat te licht bevonden. R.K.V.V. W. V. B. Nu King Soccer ook voor onze ver- eeniging weer in de voor-de-deur-staan- de competities zyn rechten gaat op- eischen, lijkt het ons niet ondienstig eens iets over onze vereeniging te laten hooren. Het stemt dan tot buitengewone voldoening, dat wy zulks in majeur- stemming kunnen doen, want zooals reeds lang verluidt heeft, is de promo tie^ van WVB naar de 3e klas van de I.V.C.B. bewaarheid geworden. Wat dit voor een vereeniging als de onze betee- kent zal menigeen duidelyk worden door het feit, dat WVB in een tijdsbe stek van nauwelijks 2 jaar opgeklom men is van een onbeduidend 2e klas R.K.B.V.B.'er tot een thans zoo bloeiende 3e klas I.V.C.B.-club. Het mag als een unicum beschouwd worden op voetbal- gebied, dat wellicht zijn weerga niet vindt. Hierdoor heeft WVB op allerduide lijkste wijze haar bestaansrecht bewe zen, wat door het Bondsbestuur in vo renstaande promotie is bevestigd en er kend. Bedriegen de voorteekenen niet, dan schijnt de toekomstzon voor WVB, in tegenstelling met zoovele andere vereenigingen, in volle glorie en kun nen wij na de achter ons liggende Sturm- und Drang-periode weer voortbouwen op een hoopvol verschiet. Na een rustig doch niet minder goed- aangewend zomerseizoen is WVB thans paraat de competitie te beginnen. Met niet minder dan 3 elftallen zal hieraan worden deelgenomen, terwyl bovendien nog een jeugdelftal in de daarvoor be stemde jeugdcompetitie zal uitkomen. Terrein en accomodatie hebben een be langrijke verbetering ondergaan, zoodat WVB ook in dit opzicht alleszins fahig is. Zooals begrijpelijk concentreert zich aller aandacht hoofdzakelijk op het eer ste elftal. Deelen wij eerst mede, dat dit elftal met de navolgende clubs aan de competitie zal deelnemen: HEC, SVD, OSC, OSS, St. Michiels-Gestel, Heesch, SWV en Vlijmensche Boys. Bezien wij deze indeeling nader, dan mogen wij ons gelukkig prijzen een dergelijke omge ving te hebben getroffen en kunnen wij ons bij voorbaat reeds van mooie en spannende wedstrijden overtuigd hou den. Krachtmetingen met clubs als SVB (vorig jaar 2e klas IVCB) en het plaat selijke HEC vormen vanzelfsprekend het hoogtepunt, doch ook de andere ver eenigingen zullen zich niet te onder schatten tegenstanders toonen. Wij ho pen, dat WVB zich in dit gezelschap als een waardig tegenstander zal kunnen aanpassen. De achter-ons-liggende vriendschappelijke wedstrijden hebben weliswaar aangetoond, dat WVB zeer zeker de kunst van voetballen verstaat, doch telkenmale wordt opnieuw bewe zen, dat competitie-wedstrijden nu een maal geen friendly-games zyn. 'lot slot mogen wy een beroep doen °P de katholieke sportliefhebbers in Waalwijk. Er is thans geen enkel belet sel meer aanwezig zich van de katho lieke voetbalsport afzijdig te houden. Het gebodene kan in ieder opzicht de concurrentie van z.g. neutrale wedstrij den hier ter plaatse met glans doorstaan. Geeft daarom door Uw daadwerkelij ken steun c.q. persoonlijke belangstel ling blijk het vele en moeizame werk van onze katholieke clubs te waardee- ren. Immers hiervan hangt in belangrij ke mate de verdere ontwikkeling van onze katholieke sport af. Allerwaarschijnlijkst zal onze veree niging a.s. Zondag in de IVCB haar de limit maken. In dit geval komen wij op deze belangrijke gebeurtenis Zaterdag nader terug. R.K.V.V. HERCULES. HERCULES—H.E.C. II 2—0. Zondag j.l. speelde Hercules de le competitie-wedstrijd voor de le klasse der R.K.V.B. tegen HEC 2 en won wel verdiend met 20. Over den wedstrijd het volgende Als scheidsrechter v. Herp voor den aanvang het signaal geeft, pakt Hercu les onmiddellijk stevig aan. De eerste vijf minuten zijn de HEC'ers totaal over rompeld en is 't de rchtsbinnen die met een zeer scherp schot den doelman van HEC het nakijken geeft. HEC weet zich echter te herstellen en onderneemt ver schillende aanvallen, die echter door goed werk van onzen doelman op niets uitdraaien. Een Hercules-aanval waarbij het spei prachtig verdeeld en open is wordt door den midvoor besloten met een schitte rend schot, dat jammerlijk overgaat. l)an volgen nog enkele aanvallen van HEC. doch de achterhoede van Hercules weet van geen wijken en komt de rust met den stand 10 voor Hercules. In de 2e helft volgt een overwicht van Hercules doch doelpunten blijven uit tot eindelijk een kwartier voor het ein de de midvoor zich door alles heen wringt en met een goed schot de lei ding weet te vergrooten, waarmede ook het einde komt. Het 2e elftal dat thans speelt in de 2e klasse was op bezoek by Uno Animo 2 in Loonopzand en verloor met 53. Deze uitslag stemt echter niet tot onte vredenheid. Wij zien dan ook vol goede hoop de toekomst van ons 2e elftal te gemoet. Ook voor de junioren is thans de competitie wederom begonnen. Het A- elftal speelde Zondag reeds een wed strijd tegen WVB. Jammer echter dat er zoowel van Hercules als WVB enkele spelers niet waren opgekomen. Die schijnen zich blijkbaar te groot te ken nen voor de jeugd, en als dan het weer niet al te gunstig is blijven zij maar thuis. Zy zullen echter voor deze on sportieve daad de straf niet ontgaan en zullen de eerste 3 volgende wedstrijden moeten toezien. Desniettegenstaande hebben beide ploegen een faire wed strijd gespeeld welke eindigde met een 32 overwinning voor WVB. Een gelyk spel had echter de verhouding beter weergegeven. Missie-wedstrijd. In verband met het vertrek naar de Missie op 16 October a.s. van Zuster Philothea (in de wereld Nellij Beerens) heeft het bestuur der R.K.V.V. Hercules op verzoek besloten op Zaterdag 10 Oct. a.s. een missie-wedstrijd te organisee- ren. De opbrengst van dezen wedstrijd komt geheel ten bate van de Missie. Voor deze gelegenheid hebben reeds de Missie-naaikring uit de St. Antonius- parochie en de tooneel-vereeniging D.V.S.V. hunne medewerking toegezegd. Het ligt in de bedoeling van het be stuur dien dag een gecostumeerde wed strijd te laten spelen tusschen de vete ranen der R.K.V.V. Hercules en een elf tal samengesteld uit leden van D.V.S.V. Het volledig program voor dien dag zullen wij nog nader bekend maken. A.s. Zaterdag zullen de leden van den Missie-naaikring reeds met den voor verkoop van kaarten beginnen. Ieder is in de gelegenheid de Missie te steu nen. Wy verwachten dan ook dat allen zonder uitzondering zullen medewerken om den opbrengst van dezen wedstrijd zoo groot mogelijk te maken. WASPIK. R.K.V.V. Waspik. Zwaluwsche BoysWaspik II 15. Onze reserves hebben 1.1. Zondag een schitterend debuut gemaakt. Met niet minder dan 51 hebben ze de DONDERDAG 1 OCTOBER 1936. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8,00 Gramofoonmuziek. 9,00 Het ensemble Jonny Kroon. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gramofoonmuziek. 10,30 Het ensemble Jonny Kroon. 11,00 Het Omroeporkest. 12,30 Gramofoonmuzick. 1.30 Orgelconcert. 2,00 De Octophonikers. 1,05 Voor zieken en thuiszittenden. •1,35 Gramofoonmuziek. 4,45 Hoorspel: De Katjangs. 5,30 Het AVRO-Aeollan-orkest. 0,30 Sportpraatje. 7,05 Kerkorgelconcert. 7,25 Het AVRO-Dansorkest. 8,00 Nieuwsberichten. Mededeelingen. 8,10 Het Omroeporkest. 8,15 Onze cursussen voor dames. 8,50 HoorspelHet meisje in het rose. 10,05 Het Omroeporkest. 11,00 Nieuwsberichten. 11,10 Dansmuziek. 11,30 Gramofoonmuziek. HILVERSUM 301.5 M. K. R. O. 8,00 Gramofoonmuziek. 8,15 Morgenconcert. N. C. R. V. 10,00 Joh. de Heer zingt. 10,15 Morgendienst. 10,45 Leger des Heilskwartiertjc. K. R. O. 11,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 Gramofoonmuziek. 12,30 Het KRO-orkest. 1,00 Gramofoonmuziek. 1,10 Het KRO-orkest. 1,30 Gramofoonmuziek. 1,40 Het KRO-orkest. N. C. R. V. 2,00 Cursus fraaie handwerken. 3,00 Gramofoonmuziek. 4,00 Bijbellezing. 5,30 Het Stichts Salon Orkest. 6,45 C.N.V.-kwartiertJe. 7,00 Persberichten van liet Ned. Chr. Persbur. 7,15 Voor Postzegelverzamelaars. 7,45 Een kwartiertje 'Radio-reportage. 8,00 Weer- en Nieuwsberichten. 8,15 Radio-avond van de drie Gereformeerde Jeugdbonden. 9,45 Nieuwsberichten. 9,50 De Chr. Muzickver. „Davld" te Zwolle. 10,30 Gramofoon. Schriftlczlgn. VRIJDAG 2 OCTOBER 1936. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Hetty Beck draagt voor. 10,35 Gramofoonmuziek. 11,00 Hetty Beck draagt voor. 11,20 Het VARA-orkest. A. V. R. O. 12,00 Gramofoonmuziek. 12,30 Het Omroeporkest. 2,30 Het Lyra-trio. 3,15 Het AVRO-dansorkest. V. A. R. A. 4,05 Gramofoonmuziek. 5,00 Nieuwe avonturen van Oome Keesje. 5,30 De Flierefluiters. Zwaluwsche Boys in eigen huis versla gen wat eerlijk gezegd wel min of meer onze verwachtingen overtroffen heeft. Om drie uur blies de scheidsrechter beide ploegen in het veld. Onze ploeg wint den toss en de gast- hceren brengen het leer aan 't rollen. Onmidcllijk pogen ze een aanval op te zetten. Deze wordt echter in de kiem gesmoord. De onzen nemen het spel over doch de tegenstanders zitten danig op den bal waardoor ook onze ploeg het leer kwijtraakt. Onze voorhoede schijnt het eerst te zyn ingewerkt. Steeds dichter en steeds gevaarlijker dringen ze op totdat onze linksbinnen de kans schoon ziet en met een feilloos schot de score opent. Lang staan ze echter niet aan de leiding want nog voor de rust ingaat ligt de gelijk maker in het net. Het is een zwoegen aan beide zijden om de leiding en weer zijn het onze jongens die hun meerderheid weten te toonen en na prachtig samenspel op nieuw scoren. Ze schijnen er nu de smaak van beet te hebben want voor de scheidsrechter het einde blaast heb ben ze den Zwaluwsche doelman nog driemaal 't nakijken gegeven, waarvan eenmaal met een elfmeter-schop. De wedstrijd Waspik 1Goirle werd afgelascht wegens terreinafkeuring. DRUNEN. SPORTERS. Het eerste elftal van Sporters speelde zijn eerste wedstrijd voor de competitie. Hadden wij een overwinning verwacht, we hebben ons met één punt tevreden moeten stellen. Door beide partijen is vanaf 't begin flink aangepakt, na een half uur spelen kon de Sporters rechtsbinnen een mooie kans benutten en met 1—0 de leiding nemen. Na de rust stuiten Sporters nogmaals op de stevige J. v. Arkel achterhoede. Sporters linksback raakt geblesseerd, speelt daarom op halve kracht. Als J. v. Arkel daarna een corner krijgt te ne men, maakt zyn linksbinnen gebruik van een onbedachtzaamheid van den Sporterskeeper en scoort den gelijkma ker. 't Was een spannende match, waarin de punten eerlijk werden gedeeld. Sporters 2 speelden eveneens hun eersten wedstrijd in Nieuwkuyk tegen 't eerste. Voor de rust is Nieuwkuyk in de meerderheid en zij scoren negen maal tegen Sporters geen enkele goal. Na rust komen de Sporters beter in hun spel. Zy kunnen dan ook een twee tal goals scoren en beletten Nieuwkuyk elke kans op scoren, 't Einde komt met een 92 overwinning voor Nieuwkuyk. E.S.C., ELSHOUT. ESC speelde een friendly-game tegen \JG uit Drunen. VJC was in de meerder heid en voor rust scoren zy twee maal. Na rust nog eenmaal en dan zijn zy af gemat en komt 't woord aan ESC, dat met een drietal goals den stand gelyk maakt. Dan is 't einde daar van een zeer spannende match. 6,30 Politiek journaal. 6,50 Melody Circle. 7,00 Het Plan van den Arbeid. 7,20 Melody Circle. 7,50 Nieuwsberichten A.N.P. 7,57 Herhaling van S.O.S.-berlchten. V. P. R. Q. 8,00 Nieuwsberichten V.G.P. 8,05 Cursus. 8,30 Concert. 9,00 Jubileum-samenkomst ter herdenking van het 25-jarig bestaan der Ver. van Vrijz. Prot. Militaire Tehuizen. 9,30 Vervolg concert. 10,00 Lezing. 10,30 Gramofoonmuziek. 10,40 Avondwijding. V. A. R. A. 11,00 Lezing: Opvoeding van de rijpere jeugd. 11,30 Orgelspel. HILVERSUM 301.5 M. K. R. O. 8,00 Gramofoonmuziek. 8,15 Morgenconcert. 10,00 Muziekuitzending voor fabrieken. io,.iü Gramofoonmuziek. 11,30 Halfuurtje voor zickeu en ouden van dagcu 12,15 Gramofoonmuziek. 1,00 Het KRO-orkest. 1,45 Gramofoonmuziek. 2,00 Het KRO-orkest. 2,45 Gramofoonmuziek. 3,00 Zang- en klavierrecital. 3,30 Gramofoonmuziek. 4,05 Zang- en klavlerrecital. 4,35 Het KRO-orkest. 5,15 Dorpsmuziek. 5,30 De KRO-Melodisten. 6,00 Land- en tuinbouwcauserie. 6,20 De KRO-Melodisten. 7,15 De KRO-luchtlijn. 7,35 Gramofoonmuziek. 8,00 Nieuwsberichten. 8,10 De KRO-Troubndours. 9,00 Gramofoonmuziek. 9,15 Het Sted. Orkest, van Maastricht. 10,25 Gramofoonmuziek. 10,30 Nieuwsberichten. 10,35 De KRO-Roys. 11,00 Gramofoonmuziek. 11,15 De KRO-Boys. 11,35 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 3 OCTOBER 1936. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de Con tinubcdrijvcn. 12,00 Gramofoonmuziek. 2,00 Dierenbescherming. 2,20 Gramofoonmuziek. 2,45 Hoorspel: Een man verliest zijn vaderland. 3,15 Schaken voor beginners. 3,35 Rotterdams Philh. Orkest. 4,30 Esperanto-uitzending. 4,50 Rotterdams Philh. Orkest. 5,40 Letterkundig overzicht. 6,00 Orgelspel. 6,30 Zanggroep De Wielewaal. 7,00 V. R. O. 8,00 Herhaling van S.O.S.-berlchten. 8,03 Nieuwsberichten A.N.P. en VARA-Varia. 8,15 Bont Programmn. 9,00 Wij vragen uw aandacht voor 9,05 Bont programma. 10,00 Nieuwsberichten A.N.P. 10,05 Toespraak: De inzet. 10,15 Muzieknummers op verzoek. 11,15 Het Scala-koor te Milaan zingt. 11,30 Orgelspel.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9