ABONNEERT U OP DIT BLAD. INGEZONDEN STUKKEN RADIO-PROGRAMMA, onze vereeniging daardoor zonder leider kwam te staan. Sinds de 3 jaren dat Lou onze leider wa9, hebben wij hem leeren kennen als een joviaal en plichtsgetrouw sport man, wien niets te veel was en steeds voor onze vereeniging op de bres stond. De opkomst en groei van onze ver eeniging danken wij voor het grootste deel aan zijn persoon. Zijn driejarig leiderschap zal dan ook met gouden letters in de annalen van onze ver eeniging opgeteekend worden. Het Bestuur heeft inmiddels uitgezien naar een anderen leider en dien ge vonden in den persoon van dhr. Harry Goossens, uit Tilburg, keurturner van het K.N.G.V. en meerdere malen kam pioen van den Noord-Brab Geldersche Turnkring- Een leider dus, die de finesses van het turnen verstaat en de fijne trekjes aan de oefeningen zal weten te geven. Nu zoowel onze dames als heeren- leiders uit Tilburg komen, heeft het Bestuur naar middelen gezocht, om beide afdeelingen op denzelfden avond te laten oefenen. Door de welwillende medewerking van het Gemeente-bestuur, heeft onze vereenigiig nu de beschikking gekregen over den Vrijdagavond in het Gemeen telijk Gymnastieklokaal, zoodat ook deze moeilijkheid opgelost is, en beide afdeelingen in twee lokalen tegelijk kunnen oefenen, wat een aanmerkelijke besparing op de reiskosten met zich brengt. Het kan niet anders, of de laatste gebeurtenissen zullen eene geheeleom mekeer ten goede in onze vereeniging teweeg brengen, welke zich zullen culmineeren in een uitvoering, die alle, welke tot dusver gegeven zijn, in alle opzichten verre zal overtreffen. Tevens maken wij van de gelegenheid gebruik, even te wijzen op het S.S.S.- bal van morgenavond, hetwelk in »Thalia« gegeven wordt. Gezien het succes der vorige bals en de sfeer welke deze altijd beheerschte, twijfelen we niet of ook dit bal zal een succes worden Vermelden we nog dat de »Darling Band* de muziek zal verzorgen. VAN WIEN IS DIT KALF? De politie verzoekt ons mede te deelen, dat bij L. van Woensel Hoog- einde 25 reeds langen tijd een zwart bont kalf. oud 9 h 10 maanden in het weiland bevindt, waar de eigenaar zich kan vervoegen. Spijskokerij. De St. Vincentius-vereeniging zal binnenkort wederom met de Spijs kokerij beginnen Zij doet een dringend beroep op de velen die haar steeds in dit sociale werk steunden, ook thans weer hun bijdragen te schenken. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lhtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen Rozenkrans in etui, beige ruiten sjaal, een bewijs van Nederlandschap, paar grijze handschoenen, huissleutel, zwart bont kalf. ONDERLINGE VEEVERZEKERING. In de algemeene vergadering van dc Onderlinge Veeverzekering, welke in »De Veldtent* te v.m. Baardwijk werd gehouden, werden de aftredende be stuursleden, de heeren A. Bayens van Woensel en B. van Pelt herkozen. Besloten werd het gestorven, doch voor de consumptie goedgekeurd vee te verkoopen onder dezelfde voorwaar den als vroeger- BRANDSTICHTING IN HET SPEL TE DRONGELEN? Omtrent den brand, die Dinsdag te Drongen de boerderij van land. bouwer P. Noorloos in den asch legde, hebben wij gemeld dat het vuur veroorzaakt was doordat een varken 'n stallantaarn had omver geworpen. Naar wij thans vernemen is dit verhaal aan de maréchaussée te Heusden nogal verdacht voorge komen. Men had ernstige ver moedens dat hier brandstichting in het spel is en de maréchaussée van de brigade Heusden heeft den landbouwer dan ook Woensdag in arrest gesteld. Hangende het onder zoek is de man te Heusden in verzekerde bewaring gesteld. BIOSCOPEN. R. D. B.-THEATER. Anna Karcnina. Oudere filmenthousiasten zullen zich ongetwijfeld nog de stomme uitgave der film Anna Karenina kunnen her inneren, waarin Greta Garbo met John Gilbert de hoofdrollen vertolkten. Thans vertoont het R-D B. Theater een geheel nieuwe Anna Karenina, thans sprekend en volgens een geheel nieuwe opvatting. In deze nieuwe rolprent vertolkt Greta Garbo de titel rol, terwijl Fredric March en de kleine Freddy Bartholomew de hoofdrollen spelen. Hoe onvergelijkbaar is deze laatste verfilming van Tolstoi's meesterwerk mei vroegere Karenina's. Alleen al dank zij het feit, dat de filmkunst zich meester heeft gemaakt van een uitdrukkings middel, waarmede ontzaggelijke moge lijkheden werden geopend, n.l.'t geluid. Ook het spel is in alle opzichten *af«. Anna Karenina is tot heden toe de sterkste film van Garbo. Een indruk wekkend filmwerk Een prima verzorgd bijprogramma, waarin o. a. is opgenomen een reprise van het journaal met de Burgemeesters- jubileum te Waalwijk en een voorfilm van «Kermisgasten* een Hollandsche film, die volgende week verwacht wordt, getrouw aan de belofte»week na week kolossale films* LUXOR-BIOSCOOP. De drie Musketiers. Naar het bekende boek van Alexander Dumas is 'n film »Dedrie Musketiers« vervaardigd, welker inhoudrijk verhaal zich afspeelt rondom het Fransche hot ten tijde van kardinaal Richelieu. De rolprent vertelt van drie jonge kerels, die tezamen met 'n anderen jeugdigen held een verbond sluiten, vele avonturen beleven en elkaar met strijdlust en vurigen moed verdedigen. Herhaaldelijk moeten geschillen met den degen worden bijgelegd. Naast het goede spel zal men in deze film prachtige costumeering en ensceneering kunnen bewonderen, terwijl het geheel met mooie muziek en zang wordt geïllustreerd. Deze lilm is van een bijzondere voornaamheid en haar inhoud van het ouderwetsche en succesvolle, spannende gehaltevechtpartijen met den degen, geraffineerde list, romantiek en een happy end. De Luxor-Bioscoop heeft beslag weten te leggen op een film, die onge twijfeld een succes zal zijn en aan het publiek tezamen met een goed bijprogramma enkele genotvolle uren zal bieden. TRAMWEGEN IN BRABANT. In de Tweede Kamer is aan de orde geweest het wetsontwerp tot wijziging van het negende hoofdstuk der rijksbegrooting voor 1936, wijziging en verhooging van de begrooting van uitgaven van het verkeersfonds voor 1936 (reorgani satie van de tramwegen in Noord brabant), teniet doen van de vorderingen op de naamlooze vennootschappen »Tramwegmaat- schappij de Meijerij« te Eindhoven, «Stoomtram 's Hertogenbosch Hel mond—Veghel Oss« te Veghel, «Hollandsche Buurtspoorwegen« te Tilburg (gevestigd te Brussel), »Zui- der stoomtram maatschappij« te Breda, Zuid—Nederlandschestoom, tramweg maatschappij« te Breda en «Stoomtramweg maatschappij AntwerpenBergen op Zoom Tholen« te Bergen op Zoom wegens rentelooze voorschotten van den staat en van toepassingverklaring van de wet op de vergadering van houders van schuldbrieven aan toonder op de aan toonder luidende schuldbrieven ongeacht 't bedrag, waartoe deze in omloop zijn ten laste van deze naamlooze vennoot schappen, voor zooverre die in Nederland gevestigd zijn. De heer IJsselmuiden (R.K.) ver klaart dat de regeering te weinig op haar eigen belangen heeft gelet. De heer van Braambeek (S.D.) vertrouwt, dat de samenwerking in Brabant beter geregeld zal worden. De regeering zal dit moeten nagaan, nu zii een derde van de aandeelen en dus van de macht heeft. Spr. vraagt of moet worden doorgegaan, als de onderneming door den nog achtergebleven ballast financieel niet slaagt. Van belang is de ver- voers-technische zijde der zaak, nu we hier kunnen komen tot een geordende streekmaatschappij. Minister van Lidth de Jeude ge looft niet, dat de bestaansreden dezer onderneming gevaar loopt. Het toezicht zal voldoende zijn, zonder dat de staat grooter verant woordelijkheid voor den gang van zaken heeft dan vroeger. De resul taten over het loopende jaar zijn trouwens gunstiger dan een jaar tevoren. Uit verkeerstechnisch oog punt is het voordeelig, de voorge stelde regeling aan te gaan. Na re- en dupliek wordt het wetsontwerp zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Provinciale Staten. Overneming Rijksweg vakken in de Langstraat. Voor de juiste uitvoering van een eerder aanvaard voorstel wordt door Ged. Staten geadviseerd tot vaststelling van het volgende ont- werp-besluit I. in te trekken hun besluit van 16 Juli 1936, betreffende de over neming in beheer en onderhoud van Rijkswegvakken in de Lang straat II. in te stemmen met het over dragen, bij Koninklijk besluit krachtens de wet van 24 November 1932, Staatsblad nr. 552, aan de provincie Noord—Brabant, van het beheer en onderhoud der hierna genoemde Rijkswegvakken: le. van den weg Waalwijk- Waspik het gedeelte, gelegen boven en ter weerszijden van den in het Zuiderafwateringskanaal gelegen duiker door den Winterdijk in de gemeente SprangCapelle, omvat tende een gedeelte van het perceel, kadaslraal bekend gemeente Vrij hoeve—Capelle, sectie A no. 423, alsmede de gedeelten boven en ter weerszijden van de in de zijkanalen A, B en C van het Zuiderafwate ringskanaal gelegen duikers door den Winterdijk in de gemeenten Sprang—Capelle en Waspik, om. vattende onderscheidenlijk de per- ceelen kadastraal bekend gemeente Capelle, sectie E no. 1675 en sectie G no. 815 en gemeente Waspik, sectie D no. 1427 2e. van den weg Waspik— *s Gravenmoer de brug over't Zuiderafwaterings kanaal in de gemeente Waspik en de weggedeelten ter weerszijden van die brug, een en ander omvattende het perceel, kadastraal bekend ge meente Waspik, sectie F no. 1037 3e. van den weg Waspik-Raams- donk de brug over 't Zuiderafwaterings kanaal in de gemeente Waspik en de weggedeelten ter weerszijden van die brug, een en ander om vattende het perceel, kadastraal bekend gemeente Waspik, sectie F no. 1033 Onder de volgende voorwaarden dat de provincie onderhoud en beheer van het Rijk overneemt en andere bepalingen. (Zie verder Vervolg Provinciaal Nieuws, bldz. 3). Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur, Hoe lang is het geleden dat Pietje Por naar het buitenland is vertrok ken? Was hij met voorkennis heenge gaan? Of is hij 'm met de Noorderzon gesmeerd? Spoorloos verdwenen? Wij missen Pietje en als de binnenland- sche toestand het toelaat zagen wij Pietje graag terug. Als Pietje echter de waarheid niet mag zeggen, laat dan Pietje waar hij is. Want Pietje is niet op zijn mondje gevallen en de vrede hoven alles. Mogelijk echter dat de jaren en de ervaring hun invloed ook op hem zich doen gelden. Hoogachtend, LI BERT AS. Mijnheer de Redacteur, Met een enkel woord zou ik toch wel gaarne willen wijzen, op de bui tengewone actie, die gevoerd is door onze Middentsandsvereeniging gedu rende de MICA-weken. Dat is werkelijk voorbeeldig en suc cesvol. Ook het verstrekken van Mica-bons schijnt bij vele collega's weer zeer vlot te gaan! Ik dank U. EEN WINKELIER. Geachte Redacteur, Nu binnenkort de begrooting weer behandeld wordt, neem ik de vrijheid nog eens de aandacht te vestigen op den weg in de Burg. Smeelelaan vanaf Pulles. Het voorste gedeelte is goed in orde, maar het verdere is heel slecht en ik hoop, en zeker velen met mij, dat de mogelijkheid zal gevonden wor den om dit stuk in orde te brengen; temeer waar van dezen weg meer en meer gebruik wordt gemaakt. De ope ning van de schietbaan zal ook het verkeer weer doen toenemen en ook de bewoners en bezoekers van de hei zullen dankbaar zijn als er verbete ring aangebracht kan worden. Daarenboven kunnen de kosten toch niet zoo groot zijn en men zou er m.i. een zeer goed werk mee doen. Ik hoop dat B. en W. en de raads leden het eens zullen bekijken. Hoogachtend, WANDELAAR. Mijnheer de Redacteur, Nu de polemiek tusschen „een lid van een gedupeerde vereeniging" en „een Sprangsch abonné" blijkbaar uit is, mag ik wel even constateeren, dat de eerste glansrijk dezen strijd heeft gewonnen De eerste kwahi op voor iets wat algemeen tot uiting kwam in Sprang en Vrijhoeven, de andere als enkeling heeft geen enkele stem als steun ge kregen, en daarbij nog zich schuldig gemaakt aan grove onwaarheden om z'n fatsoen te redden. Het tegendeel is echter waar en hij staat leelijk te kijk voor de geheele gemeente en aan zulk betoog zullen heeren raadsleden zich zeker niet storen, maar wel aan datgene wat leeft onder het volk en dan ben ik niet bang over den uitslag van een eventueel nieuw voorstel of verzoek. Hoofdzaak van dit schrijven was echter de ingezetenen aan te sporen om hun bijdragen te geven voor het fonds voor aankoop van een kiosk, zooals in dit blad reeds is aangekon digd; maar dan ook het ijzer smeden als het heet is, vlug handelen met vele ruime bijdragen. Dan zullen de raadsleden zien dat het ernst is met onze pogingen om de muziekverenigingen en de ingezetenen van Sprang en Vrijhoeven, alsook de vreemdelingen te doen genieten van hetgeen onze plaats ook op dit terrein kan bieden. Dan zal blijken dat een goed terrein voor concerten en feestelijkheden niet is een luxe, maar ook voor onze plaats een dringende noodzakelijkheid. Mijn hartelijken dank. OOK EEN ABONNé. Sprang, 22 October 193(5. ZONDAG 25 OCTOBER 193(5. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. V. P. R. O. A. V. R. O. y. A. R. A. A. V. R. O. HILVERSUM 1875 M. N. C. R. V. K. R. O. N. C. R. V. K. R. O. MAANDAG 26 OCTOBER 1936. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. V. P. R. O. V. A. R. A. HILVERSUM 1875 M. N. C. R. V. DINSDAG 27 OCTOBER 1936. HILVERSUM 301.5 M. A. V. R. O. HILVERSUM 1875 M. K. R. O. WOENSDAG 28 OCTOBER 1936. HILVERSUM 301.5 M. V.- At R. A. V. P. R. O. V. A; R. A. Zooals indertijd medegedeeld, is de medewer ker aan bedoelde rubriek uit plaats en streek (niet spoorloosverdwenen en daarmee van zelf zijn werk voor ons blad. „Pietje" is dus weg en blijft weg en met hem z'n rubriek. Het heimwee naar z'n geestesproducten komt bij den geachten inzender toch wel heel erg laat. Er zijn al zoovele jaren overheen gegaan! En tochis nadien de waarheid, of wat wij en anderen als zoodanig zagen, in ons blad nog wel op verschillende manieren gezegd, mee- ncn wij zoo. RED. 8,55 Gramofoonmuziek. 9,00 Voetbalmededeellngen. 9,05 Tuinbouwhalf uurtje. 9,30 Orgelspel. 9,45 Van Staat en Maatschappij. 10,00 Zondagshalfuur voor kinderen. 10,30 Kerkdienst. 12,00 Bespeling van het orgel in de Wcstorkcrk tc Enkhuizen. 12,10 Filmpraatje. 12,35 Het AVBO-Aeolian-orkest. 2,00 Actueele Nederlandsche literatuur. 2,30 Het Concertgebouworkest. 4,00 Gramofoonmuzlek. 4,15 Het AVRO-Dansorkest. 5,00 Causerie: Hoe leert men denken. 5,20 Gramofoonmuzlek. 5,30 Voethal van den dag. 5,50 Sportuitslagen A.N.P. 6,00 liet VARA Groot-orkest. 7,00 Ramblers VARA-Dansorkest. 8,00 Nieuws- en Sportberichten. 8,15 Het Omroeporkest'. 9,00 Muzikaal solrëc aan het hof van l'rede- rik dc Groote. 9,45 Radiojouruaal. 10,00 Radio Hoorkrant. 10,45 Gramofoonmuzlek. 11,00 Nieuwsberichten. Daarna het AVRO-dansorkest. 11,30 Orgelconcert. 8,30 Morgenwijding. 9,30 Morgenconcert. 10,00 Hoogmis uit de Parochiekerk van de H.H. Simon en Judas te Tilligte (O.). 11,30 Gramofoonmuzlek. 12,15 Het KRO-orkest. 1,00 Boeken en schrijvers. 1,20 Het KRO-orkest. 2,00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2,30 Het KRO-orkest. 3,00 AfscheidsplechUglieid der Missionarissen in het Missiehuis der Afrikaanclie Missiën te Cadier en Keer. 4,35 Gramofooumuziek. 4,40 Het Christus-Koningl'eest. •1,55 le Klasse uitslagen van de R.K.F. 5,00 Kerkdienst uit dc Gcrcf. Kerk te Wage- ningen. -i 7,45 Voetbaluitslagen van de R.K.F. 7,50 Een Paterspraatje over Film. 8,10 Nieuwsberichten en KRO-Mededeelingen. 8,20 De KRO-Mclodisteu. 8,55 De Missle-verkeersmiddelen-actle MI-VA. 9,25 Het Sted. Orkest van Maastricht. 10,30 Nieuwsberichten. 10,35 Gramofoonmuziek. 10,40 Epiloog door het Klein Koor. 8,00 Gramofoonmuzlek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Jan Lemaire draagt voor. 10,35 Gramofoonmuzlek. 11,00 Jan Lemaire draagt voor. 11,20 Orgelspel. 12,00 Gramofoonmuziek. 12,30 Het VARA-orkest. 1,00 Gramofoonmuzlek. I,15 Het VARA-orkest. 2,00 A. I). HlldcbrandMag ik even met U praten over de kinderen. 2,15 Rolien Numan draagt voor. 2,30 Gramofoonmuziek. 3,00 Waurdeering vun schoonheid. 3,30 Ramblers VARA-Dansorkest. 4,05 Gramofoonmuziek. 4,30 Jan Lemaire vertelt. 5,00 Melody Circle. 5,30 Orgelspel. 6.00 Melody Circle. C.30 Muzikaal Babbeltje. 7,10 Velllgheldskwartiertje. 7,30 VAR A-Kinderkoor De Krekeltjes. 8,00 Herhaling van S.O.S.-berichten. 8,03 Nieuwsberichten A.N.P. 8,10 P.T.T.-kwartiert je. 8,25 Het Residentie-orkest. 9,10 Elias van Praag draagt voor. 9,30 Het Residentie-orkest. 10,00 Nieuwsberichten A.N.P. 10,05 Gramofoonmuzlek. 10,15 De Flierefluiters. II,00 Elsie Carlisle zingt. 11,15 Ramblers VARA-Dansorkest. 11,45 Grnmofoonmuziek. 8,00 Schriftlezing en meditatie. 8,15 Morgeuconcert. 10,30 Morgendienst. 11,00 Lezen van Chr. Lectuur. 11,30 Klassieke Orkestwerken. 12,30 Orgelconcert. 2,00 Uitzending voor scholen. 2,35 Beantwoorden van vragen over kamer planten. 3,15 Gramofoonmuziek. 4,00 Bijbellezing. 5,00 Het Amsterdams Salon Orkest. 6,30 Vragenuurtje. 7,00 Persber. van het Ned. Chr. Persbureau. 7,15 Lezing door de Voorz. v. d. Kon. Automo bielclub, Mr. J. Linthorst Hom an. 7,45 Een kwartiertje radio-reportage. 8,00 Weer- en Nieuwsberichten. 8,15 Oecumenische dienst in dc Nieuwe Kerk te Amsterdam. 10,00 Nieuwsberichten. 10,05 Concert. 10,50 Gramofoonmuziek. Schriftlezing. 8,00 Orgelspel. 8,30 Gramofoonmuziek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gewijde muziek. 10,30 Het ensemble Jetty Cantor. 11,00 R.V.U. 11,30 Jetty Cantor en haar ensemble 12,15 Het Omroeporkest. I,40 Gramofoonmuzlek. 2,00 Het Omroeporkest. 3 00 Eerste les hegin-knipcursus. •1,00 Zangrecital. •1.20 Radio-kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5,30 Het AVRO-Aeolian-orkest. 0,20 Onvatbaarmaking tegen diphterie. 6,30 R.V.U. 7,05 Ned. liederen, tc zingen door een der zang klassen van de Ver. Zanglust. 7,30 Eerste Engelsche les voor beginners. 8,00 Nieuwsberichten en Mededeelingen. 8,30 AVRO's Bonte Dinsdagavondtrein. 10,00 Het AVRO-Dansorkest. II,00 Nieuwsberichten. 11,10 Gramofoonmuziek. 8,00 Gramofoonmuziek. 8,15 Morgenconcert. 10,00 Muztekultzendlng voor fabrieken. 10,30 Gramofoonmuzlek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 10,15 Dc KRO-Melodisten. I,15 De KRO-Melodisten. 2,00 Vrouwenuurtje. 3,00 Modecursus. 4,05 Het KRO-orkest. •1,40 liet KRO-orkest. 5,30 Een Tsjechisch duo. 5,45 Dc KRO op felicitatiebezoek. 6,00 Een greep uit dc Operettemuziek. 6,15 Een Tsjechisch duo. 6,40 Esperantocursus. 7,15 Wat deze tijd leert. 7,35 Sporthalf uurtje. 8,00 Nieuwsberichten en Mededeelingen. 8,10 U heltwij draalen. 8,30 De Missie-verkeersmiddelenactie MIVA. 8,45 Solistenconcert door het KRO Symphonie- orkest. 9,40 Frank Titterton zingt. 9,50 Gramofoonmuziek. 10,00 Het KRO-Symphonle-orkest. 10,30 Nieuwsberichten. 10,35 Gramofoonmuziek. 10,45 Paul Godwyn en zijn Belgisch orkest. II,30 Gramofoonmuziek. 8,00 Gramofoonmuzlek. 9,30 Onze keuken. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de Con tinubedrijven. 11,30 Lezing: Is inassa-werkloosheid onontkoom baar? 12,00 Gramfooonmuziek. 12,30 De Bohemians. 1,15 De Bohemians. 2,00 Gramofoonmuziek. 2,30 Voor de vrouwen. 3,00 Voor de kinderen. 5,30 Melody Circle. 6,15 De Flierefluiters. 7,00 De Arbeiders Olympiade 1937 te Ant werpen. 7,15 Gramofoonmuziek. 7,40 Sociale Verzekering. 8,00 Herhaling van S.O.S.-berichten. 8,03 Nieuwsberichten A.N.P. en VARA-Ynria. 8,45 Reportage: Het leven langs- den weg. 9,30 Concert. 10,00 Nieuwsberichten A.N.P. 10,05 Uitz. in samenwerking met den Bond tol bestrijding van vervelende mqatschuppt- lijke gewoonten.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 10