BURGERLIJKE STAND. AGENDA'S. ADVERTEERT IN DIT BLAD. KERKNIEUWS. SPORT. Marktberichten. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. HILVERSUM 1875 M. N. C. R. V. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF. WAALWIJK. ZONDAG 25 OCTOBER 1936. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: MAANDAG 26 OCTOBER 1936. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3: DINSDAG 27 OCTOBER 1936. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3: WOENSDAG 28 OCTOBER 1936. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: WAALWIJK. Van 1623 October. Geboren: Gerardus A. M. z.v. J. M. Leijtens- Reijerman. Jacaba Dingena d.v. J. Kuijsten-van Beek. Maria Ph. d.v. A. J. Mahieu-Hersmis. Overleden: Hendrika Kuysten echtg. van H. Nieuwenhuizen 78 jaar. Pieternella A. Maat echtg. van G. de Beer 35 jaar. Maria G. E. Hesselberdth 4 jaar. Huwelijksaangiften: geene. Huwelijken: Petrus G. Dekkers 36 jaar te Loon- opzand en Adriana P. Couwenbergh 29 jaar. Waalwijk. Petrus G. A. van Aken 49 jaar 's-Hertogenbosch en Jo- sephina A. M. v. d. Mee 48 jaar. Waalwijk. Ingekomen: L. Klerks en gezin van Drunen. - C. H. Freling van Rotterdam. - Sara Kalf van Utrecht. A. Kivits van Drunen. Vertrokken: B. J. Brunella naar Ita lië. W. W. Schoonbeek naar Loon- opzand. P. A. V. v. Mil naar Turn hout. Waalwijk, 23 Oct. '36. Biggen8—12 gulden. Eieren 4 5'/» cent. Veiling Langstraat, Drunen. Yeilingbericht van .22 October 1936. Sterappel 1722; idem 2 1016; Goudreinette 1623; Idem 2 1217; Bellefleur 14—18; Idem 2 10—13; Lei- moenappel 1620; Idem 2 1216; No- tansappel 1318; Kafappel 10-17; Dirk appel 914; Juinappel 814; Prins Lane 10—18 Oranje Reinet 1217; An- nanasappel 1018; Osschekoppen 11-16; Culemans 913; Pepeling 1318; Schiperos 214; Wijnzuur 1025; Present v. Eng. 10-18; Zoete appel 9 16; Legepont 2028; Reine Clarqeau 10—26; Williams 9—23; Maagdepeer 8— 14; Beigenent 813; Novos 6—14; Beure diel 14—18; Div. stoofpeeren 615; Druiven 2028; Ivossnyboon 2834; Idem 2 2024; Wagenaars 1618; Spruitjes 1824; Idem 2 916; Spinazie 4—13; Postelijn 8; Witloof 8—18; Juin 13.1/4; Sjalotte 46; Schorse- neeren 58; Boode kool 12; Witte kool 3/41.3/4; Savoie kool 1/2 1.1/2; Boerenkool 1.1/2—2; Pry 1.1/2 2.3/4Wortelen 12.1/2; Knolraap 1 2; Aardappelen 22.1/4; Kroten 1.1/2 2.1/2. Alles per K.G. Bloemkool 212 Knolselderij 23; Me loenen III 4—6; Sla 1/2—1.3/4; Andy- vie 1/21; Citroenen 33.1/2. Alles per stuk. Selderij 1/56; Radijs 1/21; Peen 23. Alles per bos. WAALWIJK. Zaterdag, Zondag en Maandag, R.D.B.-Theater. «Anna Karenina« Zaterdag, Zondag en Maandag, Luxor Bioscoop, »De drie Muske tiers». Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur repetitie Mannenkoor. Liedertafel «Oefening en Vermaak», Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. GEMEENTERAAD WAALWIJK. Prae-advies Middenstandsborgstellingsfonds. Op initiatief der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat is opgericht het Middenstands borgstellingsfonds voor de Langstraat". Blijkens art. 2 van de statuten is het doel der stichting: hulpverleening en woekerbestrijding ten bate van den in- dustriëelen en handeldrijvenden Mid denstand binnen het gebied der Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, in den vorm van: a. bemiddeling en voorlichting voor credietwaardige credietbehoevenden, die bleken niet elders deze te kunnen krijgen; b. borgstelling voor credietwaar dige credietbehoevenden, die trots ern stige pogingen niet slaagden in het vin den van voor credietverleening ge- eischte borgen of in het .stellen van ge vorderde zakelijke zekerheid; Voor de onder a bedoelde hulp verleening komen in den regel slechts in aanmerking middenstandsbedrijven, welke ten minste vijf jaar bestaan; voor de onder a en b bedoelde hulp verleening wordt tevens vereischt, dat vanuit de gemeente van inwoning, al of niet van gemeentewege, naar het oordeel van het Bestuur van het fonds billijke bijdragen worden verleend; voor die bedoeld onder b geldt in den regel tevens, dat uit de gemeente van inwoning in het kapitaal der stich ting moet zijn of tot hare inkomsten moet worden bijgedragen en wel van gemeentewege. Omtrent het doel zij nog het volgen de medegedeeld: De borgstellingsfond sen, tot welker oprichting allerwege in het land op initiatief der Kamers van Koophandel wordt overgegaan, be oogen de mogelijkheid te scheppen van credietverleening aan kleine indus- triëele handeldrijvende middenstan ders, die tot dusver van deze wijze van hulpverleening verstoken waren. Die mogelijkheid wordt geschapen door borgstellingen door het fonds, welke in den regel een bedrag van 500. niet te boven gaan. Door de werking der fondsen worden de Middenstan ders tevens gespaard voor woekeraars, want met een borgstelling van de fond- sen kunnen zij vanzelf terecht bij bo nafide credietinstellingen, die voor geen risico behoeven te vreezen en daarom slechts een matige rente behoeven te rekenen. Indien borgstelling wordt ge vraagd voor meer dan 500.kan het Dagelijksche Bestuur deze niet ver- leenen, dan met goedkeuring van het Bestuur. Het is niet de bedoeling, zaken een grooteren omvang te doen aannemen, doch om levensvatbare zaken te steu nen, totdat ze weer op een zoodanig peil zijn gebracht, dat zij zelfstandig haren weg kunnen gaan. Zaken, die iedere levensvatbaarheid en crediet- waardigheid missen, zullen uiteraard niet voor een borgstelling in aanmer king gebracht worden. Verder moet echter zakelijk worden tewerk gegaan en doet b.v. de omstandigheid, of de aanvrager al of niet georganiseerd is, niet ter zake. Bijstand in den vorm van financieele hulp is evenwel niet altijd noodig en behoort ook pas op de twee de plaats te komen. Zooals uit de doel stelling in art. 2 der statuten reeds blijkt, behoort op de eerste plaats be middeling en voorlichting te worden verstrekt. Wij vernemen, dat in de praktijk gebleken is, dat in 60 a 70 van de behandelde gevallen financiëele hulp niet noodig is geweest. Betreffende de deelneming in de ver liezen zij het volgende medegedeeld: Het Rijk neemt 40 P/a van het risico. Er blijft dus 60 voor het fonds over. Het is de bedoeling, dat de gemeenten, zoomede de Kamers van Koophandel en de Middenstandsvereenigingen in het district der .Kamers bijdragen in het fonds. Van de gemeente wordt ge vraagd: een eenmalige bijdrage in het kapitaal der stichting a 0.10 per in woner op 1 Januari 1936, benevens een jaarlijksche bijdrage van 0.03 per in woner op 1 Januari van de desbetref fende begrootingsjaren. Voor de jaar lijksche bijdrage wordt een toezegging voor 5 achtereenvolgende jaren ge vraagd. De bijdrage in het kapitaal is te beschouwen als een niet rentegeven- de belegging, zoodat de gemeente die uitgave op den kapitaaldienst der be grooting zou kunnen verantwoorden. De financiëele medewerking der ge meente geeft recht op een zetel in het Algemeen Bestuur van het fonds, ter wijl in het Dagelijksch Bestuur van het Fonds 2 zetels voor de gezamenlijke deelnemende gemeenten zijn gereser veerd. Wij stellen U voor te besluiten toe te treden tot het fonds door het verlee- nen der gevraagde eenmalige bijdrage en toezegging in de gevraagde jaarlijk sche bijdrage voor 5 jaren, voorshands, onder voorwaarde, dat mèt de eenma lige bijdrage van de gemeente Waal wijk deze bijdrage van de deelnemen de gemeenten te zamen minstens 4300.— zal zijn. Is het aantal deel nemende gemeenten niet zoo groot, dat dit bedrag voor het kapitaal bereikt wordt, dan stellen wij ons voor, de aan gelegenheid opnieuw te bezien en t.z.t. nadere voorstellen aan Uwen Raad te doen. Wij deelen tenslotte nog mede, dat Gedeputeerde Staten van Noordbra bant sympathiek staan tegenover het fonds en bereid zijn t.z.t. aan de Pro vinciale Staten voorstellen te doen tot financiëelen steun, ook vanwege de provincie. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. R.K. Vrouwenbond. Gisteravond hield de R K. Vrou wenbond de eerste algemeene ver gadering in dit seizoen, die slechts matig bezocht was. Daar de geest, adviseur Pastoor Heezemans eerst later aanwezig kon zijn opende de secretaresse Mej. van Iersel de vergadering en na een welkom gaf zij allereerst het woord aan de Eerw. Zusters van Boxtel, die dezen avond zouden spreken over haar arbeid in de Missie van Afrika. De spreekster gaf een interessante lezing uit haar 40-jarige ervaring en vertelde over haar werk in de orde van Kard. Lavigerie. Verduidelijkt door een serie lichtbeelden kregen de aanwezigen eenigen kijk op de primitieve leef wijze en de eigenaardige zeden en gewoonten der verschillende rassen waaronder de missie zusters haar moeitevollen maar zegenrijken ar— beitl verrichten. Na het eerste gedeelte der voor dracht sprak Pastoor Heezemans een dankwoord tot de Zusters en beval de Afrikaansche missie in aller belangstelling aan. Vervolgens heette spreker de nieuw gekozen presidente Mevrouw Hoffmans—v. d. Schoot welkom en sprak de hoop uit dat zij lang zal mogen werken tot heil dervereeni- ging en deze onder hare leiding een nieuwe periode van bloei moge tegemoet gaan. Pastoor Heezemans wil verder nog nadrukkelijk wijzen op 't doel en stre\en van een Katholieke Vrouwenorganisatie. Deze toch moet werken tot veredeling der vrouw en vooral ook voorlichting geven in kwesties van socialen aard, waar voor de vrouw van heden zich moet interesseeren, daar ook buiten het gezinsleven voer haar een rol van beteekenis te vervullen is. Aan den Vrouwenbond de taak in deze ontwikkeling aan zijn leden bij te brengen. Mevr. Hoffmans brengt hierna den Eerw. Adv. dank voor de waar I deerende woorden tot haar gertcht en den leden voor het vertrouwen in haar gesteld. Spr. zegt haar be noeming te hebben aanvaard met gevoelens van dankbaarheid te kunnen werken voor de goede zaak, maar tevens de verantwoordelijk heid beseffend die in deze functie op haar rust. Zij wijdt tevens nog een woord aan hare voorgangster Mevr. Don- kers en dankt ook namens de leden de oud presidente voor het vele door haar voor de vereeniging gedaan. Tot slot vraagt de presidente de medewerking van alle leden om gezamenlijk het gestelde doel te bereiken en een trouwe opkomst op de a.s. vergadering in November waar het winterplan zal worden voorgelegd Na beëindiging van het tweede deel der lezing dankte de presidente en sloot de vergadering. Tijdens de pauze werd gecol lecteerd ten bate der missie welke collecte f27.60 opbracht. Kath Jonge Middenstands- Vereeniging. Inleiding door den heer P.van Vliet Gisterenavond is door den Wel Eerw. heer van Lierop, het eerste gedeelte van den oriëntatiecursus gegeven voor de adspiranten van de Katholieke Jonge Middenstands Vereeniging. In de hierna gehouden verga dering van de K.J.M V. heelt de moderator de leden opgewekt om deel te nemen aan de kerkelijke oefeningen, welke worden gehouden in verband met het feest van Christus Koning. De heer P. van Vliet, directeur van het gemeentelijk ga^ bedrijl heelt een hoogst interessante en leerzame inleiding gehouden over: Gas en zijn bijproducten, waarin hij een duidelijke uiteenzetting gaf van het heele proces vanaf het ontstaan der steenkolen tot aan de productie van het gas, zooals het voor ver lichting en verwarming wordt ge bruikt. Tot slot van zijn aandachtig ge volgde lezing heeft spi. er op ge wezen, dat de gasproductie nog even belangrijk is als vroeger. Gas op zichzelf is veel goedkooper en heeft een technisch rendement van 57 °/0, tegenover electricileit slechts 15 pro cent. Wanneer er maar meer gas gebruikt wordt, dan kan het ook goedkooper geleverd worden en zullen de belastingen welke thans voor de bedrijven moeten worden opgebracht, belangrijk dalen. De voorzitter, de heer A. Raay- makers, die den heer P. van Vliet hartelijk dank heeft gezegd voor diens leerzame inleiding, heeft nog medegedeeld, dat door het bestuur de heer Chr. Klerkx als regisseur van de tooneelclub is aangewezen. Waalwijksche IJsclub. In Hotel »De Twee Kolommen» hield de Waalwijksche IJsclub Vrij dagavond haar jaarlijksche verga dering. De Voorzitter, de heer N, van Loon, heette de aanwezigen welkom en constateerde met spijt de slechte opkomst. De heer A. van Hilst Jr., secretaris deed voorlezing van de notulen der vorige vergadering. Deze werden ongewijzigd goedgekeurd. Uit het financieel verslag, uitge bracht door den heer van Heesfeen, penningmeester, bleek dat er een saldo van het dienstjaar 1935 is van f534,69. In de aandeelen is geen wijziging gekomen. Er bevinden zich nog 5 aandeelen in portefeuille. Namens de controle— commissie deelde de heer Spijkerman mede, dat de bescheiden van den penning meester in orde werden bevonden, waarna den heer van Heesbeen decharge werd verleend. De aftredende bestuursleden, de heeren J..v. Heesheen en A. v. Hilst, werden bij acclamatie herkozen. Daar niemand van de gelegenheid tot het stellen van vragen gebruik wensohte te maken, stelde de voor zitter voor voor het a.s. seizoen op de Galgenwiel een ijsbaan in te richten, waarvan, naar spr. hoopte, een goed gebruik zou kunnen wor den gemaakt. De aanwezigen gingen met dit voorstel accoord, waarna de ver gadering werd gesloten. Oud-Kapelaan Martens. Door Z. H. Exc. Mgr. Diepen, bis schop van 's-Bosch is benoemd tot pastoor van Loosbroek (nabij Dinther) de WelEerw. Heer H. W. J. Martens, thans rector van t Moederhuis der Zusters Franciscanessen te Oirschot en oud-kapelaan van de parochie van St. Jan alhier. Wij bieden den jongen pastoor gaarne onze gelukwenschen. Biljart-séance. Wij verwijzen naar achterstaande advertentie van café City, waaruit blijkt dat den biljartliefhebbers a.s. Zondag weer iets bijzonders te wach ten staat. Een partij van 500 punten tusschen prof. Valkhof en den heer Leo van Schijndel met een voorgift van 350 is natuurlijk interessant. Vlijmensche Onderweg. Hedenochtend om 6 uur is de Vlijmensche onderweg, door het nieuwe viaduct te 's Bosch zonder eenige plechtigheid voor 't verkeer opengesteld. Hiermee is de oude Vlijmensche overweg, een voortdurend verkeers- opstakel en ergernis voor de be woners der Langstraat voor goed opgeruimdeen groot belang voor de Langstraters maar ook voor den Bosch is hiermede gediend. WERKELOOSHEID IN TILBURG. De cijfers der geheele werkeloosheid zijn te Tilburg verminderd met 25 die der gedeeltelijk werkeloozen met 30 CHRISTUS KONING-VIERING. Op verlangen van het Episcopaat zal het feest van Christus Koning dit jaar met bijzonderen luister worden gevierd. Op den vooravond van het feest wordt om half negen in de parochiekerk van St. Jan Koningswake gehouden voor d: geheele georganiseerde jeugd- Zondagmorgen om kwart voor zeven begint de gezongen H. Mis van de georganiseerde jeugd, waaronder alge meene H. Communie. Om 8 uur stille H. Mis, waaronder eerste H. Communie der kinderen. Om 10 uur solemneele Hoogmis met uitstelling en assistentie. Het Aller heiligste bfiift uitgesteld tot na 't Lof. In de middaguren aanbidding van kinderen en ouderen, on om 6,30 uur plechtig sluitingslof met assistentie en processie, waaraan o-a. alle jeugdver— eenioinqen deelnemen. WAALWIJK. W. S. C. W.S.C.-V.O.S. Morgen staat er voor WSC een belang rijke thuiswedstrijd op het programma. Zij krijgt n.l. bezoek van het hier welbe kende VOS uit Venlo dat destijds met WSC in de 2de klasse uitkwam en als zoodanig reeds verschillende wedstrij den tegen WSC speelde. Deze ontmoetin gen kenmerkte en zich steeds door een prettig en sportief verloop en we zien met belangstelling dit her-optreden tege moet. De omstandigheden waaronder nu gespeeld wordt zijn wel geheel verschil- jO.20 Het VARA-orkest. 11,00 Causerie. 11,30 Gramofoonmuziek. 8,00 Schriftlezing en meditatie. 8,15 Morgenconcert. 10,30 Morgendienst. 11,00 Het ensemble van der Horst. 1,15 Gramofoonmuziek. 2,00 Groot Orkest. 2,15 Zangrecital. 3,00 l.ezen van Chr. Lectuur. 5,00 Kinderuurtje. 0,00 Landbouwhalfuurtje. 0,30 Op last van den Min. afgestaan. 7,00 Persber. van het Ned. Chr. Persbureau. 7,15 lets over het 4e Nat. Chr. Schoolcongres met Intern. Afd. 29, 30 en 31 October '36 te Utrecht. 7,45 Een kwartiertje radio-reportage. 8,00 NVeer- en Nieuwsberichten. 8,15 Het NCRV-orkest. 9,00 Dst Joh. Rauws, zendingsdirecteur te Oegstgeest: Wat kan en wat moet. 9,30 Het NCRV-orkest. 10,00 Nieuwsberichten. 10,05 Schaakcursus. 10,20 Het NCRV-orkest. 10,45 Gramofoonmuziek. Schriftlezing. Wijziging in programma voorbehouden. 8,30 Brussel Vlaamsch. 11,20 Radio Parijs. 12,50 Droitwicli. 4,00 Brussel Frauscli. 5,20 Regional Programma. 0,50 Droitwicli. 9,05 Diversen. 9,25 Regional programma. 10,35 Droitwich. 11,00 Weencn. 8,00 Brussel Vlaamsch. 9,20 ..Diversen. 10,35 Droitwicli. 11,50 Regional Programma. 5,35 Droitwicli. 0,20 Diversen. 78 uur: Gramofoonmuziek van het R. I). B. Lichte Muziek. A 5312 Musica Proibita. La Danza. A 2175 Sic sind so liubsch. Viool en piano. Flagcolett Walzer. id. A 3430 Mein Herz hat heute Sonntag. Zigeunerorkest. Romania Suite No. 2. id. A 2811 Hong. Rhapsodic van Popper. Cello en orkest. A 3392 Gcburtstagfeier bei der Nachtig. James Kok. Parade der Xylofonisten. id. A 1192 Murmelndes Luftchen. 3 zingende zagen Leise, leise fromme Weise. id. A 1810 Bravo, bravo. Deel 1 en 2. Dansorkest. A 3212 Luna, Frau. Deel 1 en 2. Zang en ork. A3437 Ilja Spielt. Deel 1 en 2. Dansorkest. 8,20 Regional Programma. 8,00 Brussel Vlaamsch. 9,20 Diversen. 10,35 Regional Programma. 4,20 Droitwicli. G,20 Diversen. 78 uur: Gramofoonmuziek van liet R. D. B. Wals- en Marschniuziek. A 3429 Florentiner Marsch. Orkest. Einzug der Gladiatoren. id. A 2321 Kling Klang. Zang en orkest. Der Sccman, ja der Seeman. id. A 3553 Sommernacht am Starnberger See. Oberbayern. A ndcr Schunc grune Isar. id. A 3381 Royal Court Ball. Paul Godwyn. Iu good old time. id. A 3452 Bad'ner Mad'lcn. Dansorkest. Wiener Burger. id. A 3556 An der Schonen blauen Donau. id. A 1853 Radetzky Marsch. Orkest. Torgauer Marscli. id. A 1722 Hoffballtanze. Wiener Bohème Ork. Donausagen. id. A-1806 Parischer Einzug Marsch. Orkest. Unter dem Siegesbanner. id. 8,20 Droitwich. 9,20 Regional Programma. 8,00 Brussel Vlaamsch. 9,20 Diversen. 10,35 Gramofoonmuziek. 11,50 Regional Programma. 12,50 Droitwich. 2,20 Regional Programma. 6,20 Diversen. 7—8 uur: Gramofoonmuziek van het R. D. B. Dansmuziek. A 3382 Wir Ziehen durch die Heimat. Orkest Uns gelits immer fabelhaft. id. A 2323 Heut mein Schats. id. Zigeunerblut. id. A 2325 Heute mocht' ich. id. Adieu, Adieu, ich geh'. ld. A1560 My black baby.- Dansorkest. Zwei guitarren. id. A 3238 Ah Paris. Orkest Musette. Dans le p'tit Brsitot. id. A 3206 Hallo Madame. Zang en Orkest. So kusst nur die Katja. id. A 3202 Zuckerschnutt. Dansorkest. Wonnemond Hotel. ld. A 3551 Zartlich eine Welse klingt. id. Eine Serenade klingt bei Nacht. ld. A 2336 Heute könutc ich. Zang en Orkest. Nur du bringt mir das Gluck. id. 8.20 Regional Programma. 8,35 Droitwich.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 11