w GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. WASPIK. HERPT. RAAMSDÜNK. DR A15 j j IA* va n VALK h NB U R e A .'LEVER belangstelling voor deze zaak. Het ft'aren jaren van harden en moei- zamen arbeid echter zonder eenig resultaat. Aan de voorbereiding tot oprich ting van de N.V. Locaal Spoorweg maatschappij »Midden Brabanl«, beeft burgemeester Snijders zijn beste krachten gegeven eerst als secretaris, later als commissaris. Hoewel hij bij de verschillende pogingen tot het verkrijgen van goede verbinding veel tegenslag en teleurstelling heeft onder\onden, gaf hij den moed toch niet op en bij de opkomst der autobus, was burgemeester Snijders weldra een der oprichters der N.V. Altena's Locale Autobusdienst (A.L.A.D welke ook thans nog vanaf 1923 een busdienst exploiteert tusschen Den Bosch en Sleeuwijk. Hierdoor werd dit polderland eenigszins uit zijn isolement verlost. Ook voor de overbrugging der Bergsche Maas heeft burgemeester Snijders steeds geijverd en werd in 1911 secretaris van 't comité van actie voor deze overbrugging. In 1917 zag 't er naar uit dat de overbrugging aanstaande was, doch door verandering van ministerie geschiedde dit evenwel niet en zag men eerst in 1929 zijn ijver be kroond. De drinkwatervoorziening heeft steeds de volle aandacht van den a.s. jubilaris gehad, zoomede de aanleg van 't electrische net. Door beider tot standkoming in den vorm van een aansluiting bij de waterleidingmaatschappij Noord West-Brabant en de P.N.E.M. werd wederom een grootestap voorwaarts gedaan, dank zij 't werken van burgemeester Snijders. Ook in vele andere organisaties en verenigingen is hij een stuwende kracht geweest. 't Behoeft dan ook geen verwonde ring, dat de jubilaris zich doorzijn onvermoeide zorgen voor de ge meente. de sympathie en de hoog achting van al zijn gemeentenaren heeft weten te verwerven en dat hij op zijn beurt zeer verknocht is aan de gemeente, waaraan hij zijn levenstaak heeft gewijd. Zijn groot ste toewijding is dan ook thans nog voor hi| afscheid van Dussen neemt, de gemeente nog een fraai sieraad te bezorgen in den vorm van het gerestaureerde kasteel, waarin straks bet gemeentehuis wordt gevestigd. De collecte aan de R.K. Kerk ten bate van het comité ter bestrijding der godloozen gehouden, heeft ruim f40.— opgebracht. Naar wij vernemen zal de be kende Pater Henricus op 17 No vember a.s. een spreekbeurt vervul len voor de R.K. Werkliedenveree- niging alhier, in de bovenzaal van het parochiehuis. Deze avond is ook toegankelijk voor niet-Hden tegen een kleine en- trée. De opbrengst zal worden aan gewend om de werkooze leden een extra kerstgave in natura te geven, evenals vorig jaar. Zondag a.s. speelt Good-Luck 1 te Breda een wedstrijd tegen D.E B. Good Luck 2 speelt tegen D.E.B. 3 eveneens te Breda. Predikbeurten op Zondag 25 October 1936. Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer des v.m. 9,30 en des n.m. 2 uur de heer Snaijer uit Dordrecht. Ned. Herv. Kerk des n.m. half 3 Ds. Strating uit Oosterhout. A.s. Zondag speelt alhier de plaat selijke vereeniging «Heusden» tegen de vereeniging uit Baardwijk voor de competitie 3e klas D van den K.N.V.B. De Heusdensche Winkeliers vereeniging komt a.s. Maandag bij een ter bespreking van de plannen omtrent de te houden Sinterklaas- week. Van het gemeentebestuur heeft men bereids toezegging ontvangen lot het houden van een gratis ver loting. De Missiecollecte in de paro chiekerk op Zondag 18 October bracht opruim f 53. wat een aan zienlijk bedrag is, daar de collecte op 11 October f75.— opbracht. Opbrengst Speldjesdag. De opbrengst van den speldjesver koop ten bate van het Wit-Gele Kruis Zondag j.l. alhier gehouden, bedroeg 66.70. Greta Garbo and Maureen O'Sullivan in "Anna Karenina"' in R. D. B. Theater Waalwijk. Burgerlijke Stand. Geboren Antonetta Cornelia Gerarda dv A. C. van Leeuwen en van Ja. cr-YACm VAN SMAAK - PRUS 70 ct* Werkloosheid. Bij het plaatselijk agentschap der Ar beidsbemiddeling stonden heden inge schreven in totaal 318 geheel en 78 ge deeltelijk werkloozen. Hiervan waren geplaatst in werkverschaffing 45 per sonen en 167 in de steunregeling opge nomen. Feest van Christus Koning. Donderdagavond is in de St. Jan- Parochie het Triduum als voorberei ding voor het feest van Christus Ko ning, dat Zondag a.s. in buitengewone viering herdacht wordt, aangevangen. De schoolvrije jeugd, voor wie speciaal deze voorbereiding georganiseerd is, was nagenoeg geheel aanwezig. De groote parochiekerk was stampvol toen om half acht met een Veni Creator werd aangevangen. Na een korte inleiding van den Wel Eerw. heer v. d. Heuvel, trad een Pa ter Capucijn op den kansel, om over de groote nooden en gevaren van onzen tijd, welke bijzonder de jeugd belagen te spreken en te wijzen op Christus Ko ningschap als redding. Vrijdagavond is een tweede oefening gehouden, die eveneens druk bezocht was. Zaterdag wordt om 7 uur met 'n plechtig Lof met predicatie gesloten en de oefening van ,,Het Heilig Uur" als naaste voorbe reiding voor het feest van Zondag ge houden. R. K. Werkliedenvereeniging. Het winterprogramma van de R. K. Werkliedenvereeniging wordt deze week vervolgd met een spreekbeurt van den WelEerw. Kap. v. d. Brekel alhier over „Moderne Kerkvervolging". Waar de toestanden in en buiten Eu ropa hierin stof te over bieden, kun nen de leden op een actueele lezing re kenen. Na de spreekbeurt volgt een filmvertooning. LOON-OP-ZAND. R.K. Werkliedenvereeniging. Zondagmiddag hield de R. K. Werk liedenvereeniging een algemeene leden vergadering in de zaal van den heer Stalpers aan de Kerkstraat. Na opening door den voorzitter werd het winter- program der vereeniging besproken. Dezen winter zullen 9 ontwikkelings avonden worden georganiseerd te be ginnen op 5 November en vervolgens om de 14 dagen. Met het oog op het interessante en leerzame programma spoorde de voorzitter elkeen aan om toch zeker de avonden bij te wonen. Als attractie zal op den sluitingsavond onder hen die minstens 6 avonden aan wezig zijn geweest een gratis verloting worden gehouden. In verband met een te voeren actie door het R.K. Werkliedenverbond t, a, v. de gewijzigde huurtoeslag regeling verzocht de voorzitter allen die na 13 Sept. j.l. werkloos waren geworden zich bij het bestuur op te geven. Na de rondvraag had sluiting plaats met den christelijken groet. Serenade. Zondagmiddag bracht de harmonie Sophia's Vereeniging een muzikale hulde bij haren voorzitter den heer van den Heuvel, bij gelegenheid van diens zilveren huwelijksfeest. Namens de harmonie werd het jubileerende echt paar met een toepasselijke toespraak een geschenk aangeboden. De jubilaris bedankte op de hem eigen wijze. A. Ga. Lansen. Franciscus Johannes zv G. W. Molenschot en A. F. Damen. Petrus Franciscus Gerardus Maria zv J. Th. P. Schellekens en van F. F. v. d. Heijden. Adriana Johanna Ma ria dv J. W. van Noije en van J. E. v. d. Schoor. Wilhelmus Johannes zv A. J. Damen en van L. J. Hoeve naar. Henricus Marinus zv P. J. van Wanrooij en C. van Wanrooij. Overleden W. Dingemans, echtgenoot van Sa. van der Mierden, oud 68 jaren. Huwelijks-aangiften J. Brokken, oud 27 jaar, wonende te Loosduinen en Ja. van Boxtel, oud 30 jaar, wonende alhier. N. L. Bre- kelmans, oud 34 jaar en Ga. Ma. Hoo- revoorts, oud 33 jaar, beiden wonen de alhier. Gehuwd W. Denissen, oud 25 jaar, wonende te Udenhout en Pa. Fa. van Dooren, oud 27 jaar, wonende alhier. Vertrokken A. Kouwenhoven, P. J. H. Larsen, Chr. J. Verheugd, P. J. van der Geest, Th. J. de Jong, J. J. H. Bodewes, N. J. Hoogers, C. J. Kroot, allen naar Goirle. Ca. van den Hoven naar 's-Bosch. Ja. van Teylingen naar Haastrecht. Ma. van Woensel naar 's-Bosch. La. Stalpers naar Tilburg. Aa. Ca. Botermans naar Alphen en Riel. Ingekomen: Ca. van Esch van Tilburg. Ja. IJpelaar van Tilburg. W. Schoon beek van Waalwijk. A. J. Bleeker van Heemskerk. SPRANG. Predikbeurten Zondag 25 Octo ber 1936: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur (Be diening H. Avondmaal) en n.m.- 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Candidaat Gredanus van Am sterdam. De Sociale Studieclub van den Christ. Besturenbond Sprang-Capelle houdt a.s. Maandagavond half acht, in de zaal van den Chr. Volksbond haar eerste cursusvergadering in dit seizoen. Door het lid J. W. Genuït Jr. zal een onderwerp worden ingeleid over: „Moeten arbeidsgeschillen worden op gelost door werkstaking of door recht spraak?" A.s. Woensdag des avonds half acht hoopt voor het plaatselijk Herv.- Geref. Vereenigingsleven alhier, in de zaal van den Chr. Volksbond, een le zing te houden Ds. J. G. Woelderink, Ned. Herv. predikant te Oudekerk a.d. IJsel. Zijn Eerw. zal spreken over het onderwerp: „Belijdenis doen". Deze vergadering is toegankelijk voor allen die daar belang in stellen. Een opwekking om deze bijeenkomst bij te wonen zal gezien den spreker wel overbodig zijn. De afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders kwam j.l. Woens dagavond onder leiding van haar voor zitter, dhr. J. C. de Roon, in algemeene ledenvergadering bijeen, in de zaal van den Chr. Volksbond. De voorzitter opende met gebed en welkom, in 't bijzonder tot den heer Kunst, hoofdbestuurder van den Bond. Hierna worden enkele iflgekomen stukken behandeld. Tot afgevaardig den naar de jaarvergadering van den Chr. Volksbond worden benoemd de heeren J. Molegraaf en J. van Zeist. De heer Kunst krijgt hierna het woord, die begint met op te merken, dat 't de bedoeling niet is dezen avond een rede te houden, maar meer een be spreking te houden over den toestand in de schoenindustrie. Hij gaat dan na het verloop van de opzegging van het Collectief Contract door de Fed. van Ned. Schoenfabri kanten en dat nu getracht zal worden individueele C.A.O. af te sluiten, waar voor reeds verschillende onderhande lingen worden gevoerd. Want, merkt spr. op, als er één industrie is, waar het slecht is te noemen, dan is het wel de schoenindustrie. Spr. spoort daarom aan tot organisatie en wekt op te trach ten vooral ook de jeugd in de organi satie te krijgen. Allen dus werkzaam en waakzaam, dan is er nog toekomst, aldus spr., tot heil van den arbeider en van de indus trie. Verschillende vragen worden ge steld, die door dhr. Kunst worden be antwoord, waarna de voorzitter dhr. Kunst dankt voor het gesprokene. Nadat de voorzitter nog enkele me- dedeelingen gedaan heeft, wordt de goed bezochte vergadering met dank gebed gesloten. De Christelijke vakbeweging maakt zich op voor de November-pro paganda. Zij voerde reeds vele malen in de November-maand deze actie, waardoor de leden versterkt werden in den strijd om het recht en duizenden arbeiders, bedienden enz. tot de over tuiging werden gebracht dat zij zich christelijk dienden te organiseeren. In meer dan 200 plaatsen houdt de Chr. Vakbeweging in November groo te propaganda-vergaderingen, ter be spreking van twee onderwerpen, n.l.: De nood van dezen tijd, en De eisch van ons beginsel. Voor Sprang-Capelle vindt zulk een vergadering plaats op Maandag 16 November, waar een tweetal voor mannen uit het C.N.V. over deze on derwerpen zullen spreken. VRIJHOEVE-CAPELLE. De voetbalvereeniging Sparta geeft a.s. Maandagavond 26 October in café A. van Dijk aan het Bruggetje een uitvoering voor leden en donateurs. Medewerking wordt verleend door het duo .Hentom", terwijl ter afwisseling accordeonmuziek zal worden gegeven. In de gehouden bestuursvergade ring van de Chr. Oranjevereeniging werd besloten om half December een filmavond te organiseeren. De heer Jac. Vos bracht verslag uit van het ge houden bondscongres. Voorts werd een uitvoerige bespreking gehouden wat gedaan zal worden in verband met het a.s. huwelijk van Prinses Juliana. Het aantal werkloozen bij de plaatselijke afdeeling van den Chr. Fa brieks- en Transportarbeidersbond be draagt momenteel 77, waarvan 71 ge heel en 6 gedeeltelijk werkloos zijn; hieronder zijn 59 fabrieks- en 18 trans port-arbeiders. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart a.s. Zondag leesdienst. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des namiddags half drie op te treden Ds. Cuperus. A.s. Zondag des morgens half tien hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk op te treden Ds. Cu perus. In de plaats van den heer M. J. Juursema, die met ingang van 1 Nov. a.s. als hoofd eener Chr. School te Dordrecht in functie treedt, is tot hoofd der Chr. School a.d. Loonschendijk benoemd de heer M. de Kruis te Brielle. bate der Vereeniging van den H. Vinceniius alhier. Te 's Gravenhage slaagde voor M.ü. akte K 1 (wiskunde) Mej. \V. G M. Brokx, alhier. De onvermengde margarine is gedurende de a.s periode verkrijg baar gesteld bij de winkeliers J. de Ruijter Dijk en Wed. P. van Daken, Boven. Vanwege den Chr. Boerenbond wordt ook dit jaar een landbouw- winteicursus gegeven in de voor malige openbare lagere school op Maandag, Dinsdag en Woensdag avond. Door de K. J.V. zullen in de a.s. week ten behoeve van de stille armen oude kleeren e.d. aan de huizen worden afgehaald. Predikbeurten Zondag 25 October 1936: Ned. Herv. Keik voorm. half tien en nam. twee uur Ds. G. Lans. Deze week zijn de catechi saties van de jongens en meisjes der Ned. Herv. Gemeente wederom aan gevangen. De jongens worden ver wacht Maandagavond van 7 lot 8 uur de meisjes Donderdagavond even eens van 7 tot 8 uur. Raamsdonksveer. De laagste inschrijver voor het ver voeren van klinkers en zand voor de vernieuwing van de Raadhuisstraat en een gedeelte van de Luiten Ambacht straat is P. J. van Strien, alhier. Dezer dagen is alhier een begin gemaakt met de uitdagingsw^dstrijden tusschen de heeren W Piederiet, clubkampio-n der Damvereeniging D.G.V- en J. Schott. Deze uitdagings wedstrijden gaan over tien partijen, bij een gehik aantal punten behoudt de kampioen zijn titel. De eerste partij werd gewonnen door den heer J. C Schott, en de tweede partij die Woensdagavond is gespeeld werd eveneens gewonnen door J. C. Schott, zoodat de heer Schott een 4 0 voorsprong boekt. De derde partij zal a.s,. Dinsdag worden gespeeld. Aan de St Vincentiusdag, die alhier Zondag, 8 November a.s. wordt ge houden, is ook een verloting verbonden, waarvoor prachtige prijzen beschikbaar worden gesteld. De opbrengst komt ten Zondag herdacht de Handboog- schutterij »Ons Genoegen« gevestigd in Cifé van Hoorn haar 60-jarig bestaansfeest. Daai toe vereenigden zich de leden des avonds in het clublokaal, onder de aanwezigen was ook de heer W. van Sprang, voorzitter van den bond »de Langstraat«, terwijl de harmonie »de EendrachU van Herpt en Bern aanwezig was voor muzikale opluistering. De voorzitter van »Ons Genoegen opende de feestvergadering en gaf een overzicht der geschiedenis der vereeniging Vanwege het jubileum heeft men een prijsverschieting gehouden in den vorm van een koppelwedstrijd. In dezen wedstrijd werden de prijzen alsvolgt behaald. Adr Verhoeven die voor dubbel telde; 2 Jac. Luijben Gijs de Wilt, 3 Piet Fitters -Theo van Horen, 4 Piet van GestelMart van Bok hoven. Een speciaal woord van hulde werd gebracht aan den heer Piet van Gestel, die reeds een 50-tal» jaren schutter is geweest en na die 50 jaren nog steeds dezelfde sporti viteit bezit; hij kan als voorbeeld gesteld worden voor degenen die oefenen, overal is hij een geziene figuur. Daarboven heeft hij nog een eere| rijs behaald. 5 Ant. de Wilt Andr Kouwen- berg, 6 Ant. van "Horen W. van Sprang, 7 Ad. Hoorn—G. v. d. Wensch. G. v. d. Wensch had nog een troostprijs als zijnde de laagste schutter. Als voorzitter van den bond »de Langstraat« meende de heer W. van Sprang uit Vlijmen nog een woordje van felicitatie te moeten uitspreken. De heer Jan Buijs sprak namens en als voorzitter der harmonie. De heer van Herpt meende als lid der vereeniging Piet van Gestel namens de leden geluk te moeten wenschen met zijn 50 jarig schutters feest. Maandagavond vergaderde de Herpt- sche Stierhouderij. Het eerste punt der agenda, om het bestuur te machtigen den vereeni- gingsstier te verkoopen, werd met al gemeene stemmen aangenomen. Bij het volgende punt: machtiging verleening tot aankoop van een nieu wen stier, werd de levensader der ver eeniging aangeraakt. Verschillende leden bleken weinig belangstelling meer te voelen voor 't aankoopen van een zwartbonten stier, anderen meenden dat het houden van een roodbonten stier meer zou beant woorden aan de tegenwoordig gelden de eischen, terwijl een zeker aantal leden tegenover alles tamelijk onver schillig staat. Het gevolg hiervan was, dat er 17 stemmen waren voor het aankoopen van een nieuwe stier en 17 stemmen daartegen, zoodat het bestuursvoorstel verworpen was. Daar er nu een duidelijke uitspraak moet komen over het al of niet voort bestaan, zeide het bestuur toe, voor 1 November nog een vergadering te zullen beleggen, waarin het met het voorstel zou komen om de vereeni ging te ontbinden. Geklaagd werd nog over de slech te resultaten, die men gehad heeft in de 8]/2 Jaar waarin de vereeniging ge werkt heeft, velen zijn nieuwsgierig te vernemen, wrat de toekomst nu ge ven zal.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7