Een welkom St Nicolaasgeschenk DRUKWERK iMiisclie sioomdrukHerii flnioon Helen BOEKBESPREKING. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Advertentiën. R.D.B.THEATERi VROUW OF SECRETARESSE Wij ontvingen een pracht-collectie lederen FOTO-ALBUMS. voor den Amateur-Fotograaf J. DE BONT, Markt 18 1 a 1 1 1 1 OP ELK GEBIED Nieuwkuik. Na de rust heeft ESC haar keeper ver vangen en hun spel vlot beter. Nieuwkuik scoort nog wel eenmaal, doch ESC beantwoordt dit onmiddellijk met een tegenpunt. Nogmaals scoort Nieuwkuik, maar dan is het woord aan ESC. Zij scoren twee maal en was den wedstrijd niet ten einde geweest, dan hadden wij nog even gevreesd voor Nieuwkuik. De gastheeren wonnen met 53, doch had ESC een goede achterhoede gehad, dan hadden (ie rollen wel eens gekeerd kunnen worden. Intusschen heeft Nieuw kuik zich weten te herstellen na enkele nederlagen en wy hopen, dat zij deze goede weg zullen blijven volgen. A.s. Zondag ESC—SVD 2. ST. JOACHIMSMOER. BLAUWWIT. Zondag j.l. speelde bovengenoemde club een thuiswedstrijd tegen Sarto 5 uit Tilburg. Blauw-Wit heeft de over winning uit het vuur weten te slepen, en won met 54. Al gauw opent Sarto de score. Niet lang heeft ze er plezier van, want spoe dig weet Blauw-Wit gelijk te maken door een prachtig schot van haar midvoor. Blauw-Wit is iets in de meerderheid. De rust treedt in met 32 voor Blauw-Wit. Na half-time zien we beide partijen nog tweemaal doelpunten, zoodat het einde komt met een 54 overwinning voor de onzen. DUSSEN R.K.V.V. Dussensche Boys. De Boys waren Zondag j.l. vrij van competitie en zullen ze a.s. Zondag het reserve-elftal der Zwaluwsche Boys op eigen veld ontvangen, wat een aardige ontmoeting belooft te worden. R.K.V.V. Be Ready. Het eerste eftal van Be Ready wist 't uitspelende legen Quick te Made. niet tot een overwinning of gelijk spel te brengen, doch zag zich met een 10 ne derlaag beide punten ontgaan. Het tweede elftal stuurde naar Zwa luw te Hooge Zwaluwe de poes en speel de door incompleet deze wedstrijd niet. WAALWIJK. Bi 1 j art-d em onstrat ie. De bekende biliartmeester prof. Has- selman komt in Café „de Korenbeurs" bij den heer Sjef Sars hedenavond een de monstratie geven in kunst- en fantasie- stooten. Voorts een uitdagingsmatch tus- schen genoemden biliartmeester en on zen paatsgenoot Frits Sehoelitz. Gespeeld wordt een narty van 500 caramboles met 300 voorgift. Biljartkampioenschap van Waalwijk j en Omstreken. I In het Stationskoffiehuis werden Za terdag-, Maandag- en Dinsdagavond de wedstrijden om genoemd kampioenschap voortgezet, waarvan wc onderstaand de resultaten aangeven. Er wordt met zeer veel animo gespeeld zoodat de bezoekers heel mooie wedstrij den té zien krijgen. De behaalde resultaten zyn als volgt: Klasse A. Hoogste Beurten Punten serie Gem. Fr. Slaats 41 253 28 6.17 Th. v. Weert 41 227 37 5.53 Fr. v. Helvoirt 37 262 24 7.— J. de Reus 37 245 34 6.6 Klasse B. II. v. d.- Griendt 42 155 14 3.69 .1. v. Boxtel 42 101 11 2.4 C. Slaats 33 51 6 1.54 C. Verhagen 33 160 21 4.84 H. Lombarts 48 88 7 1.83 P. Verhagen 48 150 16 3.1 J. Moonen 35 91 9 2.6 A. Roxs 35 150 20 4.28 BILJARTEN. Biljartkampioenschap van de Langstraat. Maandagavond had in café City bij H. de Ruijter te Waalwijk, zooals wij in ons vorig blad aankondigden, de le en 2e wedstrijd plaats om het kam pioenschap van Waalwijk en om streken. Het belangstellend publiek heeft kunnen genieten van het fijn berekend spel van den heer Frits Sehoelitz. Zijn serie van 43 was werkelijk iets dat voor eerste klas niet behoeft onder te doen De beer W. Kamp uit Kaatsheuvel gaf een uitstekende tegenprestatie, doch moest in deze partij den heer Sehoelitz als zijn meerdere erkennen. De 2e partij was van hetzelfde gen re. De heer Dorus v. d. Wiel uit Dru- nen was in zijn vorm. Zijn serie van 39, bijna geheel over band gehaald, was een prachtserie. Frans Slaats uit Baardwijk kon het spel tegen een der gelijk speler maar niet onder de knie krijgen en moest ten slotte het onder spit delven voor zijn tegenpartij Do- rus v. d. Wiel. Hieronder de uitslagen van deze 2 partijen Frits Sehoelitz, Baardwijk, 253 pt„ 37 beurten, gemiddeld 6.84, serie 43. W. Kamp, Kaatsheuvel, 152 pt., 37 beurten, gem. 4.1, serie 14. Dorus v. d. Wiel, Drunen, 251 pt., 46 beurten, gem. 5.4, serie 39. Frans Slaats, Baardwijk, 152 pnt., 46 beurten, gem. 3.4, serie 15. Heden, Woensdagavond, 2 prachtige wedstrijden tusschen de heeren Arie Quirijns uit Capelle, Wout Pulles uit Baardwijk, Jos. Klerks, Waalwijk en Jan Brok, Drunen. Wie er van deze heeren zullen win nen, hierover kunnen wij geen voor spelling maken, doch we raden elk biljartliefhebber aan, heden, Woens dagavond, eens een kijkje te gaan ne men in café City. Zie verder advertentie in dit blad van heden. De laatste berichten over den Spaan- schen burgeroorlog melden, dat de na tionalisten het Madrileensche ministe rie van oorlog tijdens een bomaanval volkomen verwoest hebben. Daar regen en mist de actie sterk belemmeren, wijdt de roode junta van Madrid haar beste krachten aan de ontruiming der stad door de burger bevolking. In totaal moeten 300—444 duizend burgers buiten de Spaansche hoofdstad worden gebracht. Men hoopt dagelijksch 25.000 te kunnen evacuee- ren door een autodienst. Naar aanleiding van het bericht der Madrileensche regeering dat de roode kruiser Miguel Cervantes door een vreemde onderzeeër werd getorpe deerd,, heeft de vertegenwoordiger van de Burgos-regeering te Rome verklaard dat het hier een beslist onwaar en ten dentieus bericht betreft, dat ten doel heeft de overtuiging ingang te doen vinden, dat buitenlandsche onderzeeërs opereeren in dienst van de Burgos-re- geering en dat de neutraliteit ter zee door hen ernstig wordt geschonden. De kruiser werd getroffen door een der duikbooten, die van de rooden naar de nationalisten overgingen. In Engelsche politieke kringen wijst men op het voorbehoud door Eden gemaakt, ten opzichte van de niet-erkenning der belligerenten. De minister verklaarde, zooals men weet, dat deze erkenning „voor het oogen- blik" niet werd overwogen. De alge meene indruk nu is, dat de Engelsche beslissing slechts werd verdaagd en vroeg of laat zal worden genomen. Het schijnt, dat binnenkort langs drie wegen een aanval op Soei Joean door de Mongoolsche strijdkrachten kan worden verwacht. Volgens berichten uit Chineesche bron, zijn de Chineesche troepen er in geslaagd, de stad Pai Ling Miao te heroveren op de Mandsjoerijsch-Mon- goolsche troepen. Von Ribbentrop. de Duitsche am bassadeur te Londen heeft aan den premier Baldwin verklaard, dat Duitschland de betrekkingen met Rus land zal verbreken, indien de veroor deelde Duitsche ingenieur Stickling ge fusilleerd wordt. Men is in Duitschland hevig ver ontwaardigd over de toekenning van den Nobelprijs voor den vrede aan Carl von Ossietzky, dien men een land verrader noemt. Men beschouwt de toekenning van deze onderscheiding als een ontoelaat bare politieke manifestatie tegen het nationaal-socialistische rijk, door een „in meerderheid uit marxisten samen gesteld Nobel-comité". Reeds verluidt dat een verordening op komst is, waar bij het aan iederen Duitschen burger verboden zal worden een Nobelprijs aan te nemen. Ook in andere landen wordt deze geste der socialistische Noorsche re geering afgekeurd, waar Ossietzky steeds heftig tegen het nat.-soc. heeft te keer gegaan, 3 jaar in een concentratie kamp heeft gezeten en nu in een ge vangenis-hospitaal zit en geen enkel werk over den vrede van hem is ver schenen. In de plaats van Salengro is de socialist Marx d'Ormoy benoemd tot minister van binnenl. zaken in Frank rijk. De minister van Koloniën heeft voorgesteld in de begrooting op te ne men een vergoeding van 800.000 aan het landbouwcrisisfonds voor de uitga ven veroorzaakt door den aanvoer van Java-suiker hier te lande. De beperking van den verbouw van tarwe is opgeheven. VEILINGVER. „I)E LANGSTRAAT", DRUNEN Prijsnoteering van 23 Nov. 1936. Goudreinetten 12—18 ct.; Bellefleu ren 1519 c.; Wijnzliur 1216 c.; Prins Lane 1415 c.; Brederode 13 15 c\; SI. Remie 1013 c.; Spruitjes 1015 c.; idem II 48 c.; Witlof 4 13 c\; Schorseneeren 58 c.; Worte len 12 c.; Breekpeen 23 c.; Juin 12J/2 c.; Kroten CG tomaten 3—21 c.; Prei \]/22]/2 c.; Roode kool 13j4 c.; Witte kool 1 C-1 Sa- vove kool 12 c.; Knolraap 11.1/3 c.alles per kg. Bloemkool \/27 c.; Knolselderie 2—334 c-: Sla 11 Vi—1 c-' Andijvie y2 1 0., alles per stuk. HET A.S. HUWELIJK VAN DE PRINSES. In verband met een doelmatige afzet ting van den weg, welken de bruids stoet zal volgen, zullen tienduizend mi litairen uit het geheele land naar de residentie worden getransporteerd, die in verschillende scholen zullen worden gelegerd. De bedoeling schijnt te zijn, de afzetting door een man per strekken de meter te doen geschieden. Naar aanleiding van het feit, dat de raad van ministers besloten heeft, den dag van het huwelijk van Prinses Ju liana, 7 Januari, te beschouwen als na- tionalen feestdag, zullen alle rijksdien sten en de daaronder ressorteerende in stellingen en bedrijven, voor zoover moqelijk is, zijn gesloten. Bovendien is van den minister van binnenlandsche zaken een circulaire uitgegaan aan Ged. Staten van de on derscheidene provincies en de gemeen tebesturen, waarin hij te kennen geeft, dat hij het op prijs zal stellen indien ten opzichte van de verschillende diensten. voor zoover mogelijk is. dezelfde ge dragslijn wordt gevolgd. B. en W. van alle gemeenten zijn gemachtigd een al dan niet voorwaar delijke ontheffing van de winkelslui tingswet te verleenen voor het' tijdvak van 4 tot en met 7 Januari. HET VERGAAN VAN DE SCHEVENINGSCHE LOGGERS. In de gisteren gehouden zitting van den Raad voor de Scheepvaart, heeft het onderzoek gediend naar de oorzaak van het vergaan der Scheveningsche loggers. Een der overlevenden van de Sch. 68 vertelde o.m. het volgende: Op 26 October, 's middags 12 uur, was de Sch. 68 van IJmuiden, waar een gedeelte van de haring was gelost, ver trokken met bestemming naar Scheve- ningen, waar het restant gelost zou worden. Te 7 uur n.m. was men ter hoogte van Noordwijk, dat tengevolge van het slechte zicht aanvankelijk voor Scheveningen werd aangezien. Toen het ruwe weer eenigszins opklaarde, kon de schipper vaststellen, dat hij zich in zijn waarneming vergist had. Onder deze omstandigheden was het 27 Oct., 5 uur v.m. geworden. Terwijl de Sch. 68 streed met de elementen, scheurde het grootzeil, onderaan tegen den mast, waar het was versteld. De luiken waren goed gesloten. Toen de Sch. 68 veertig meter bin nen de brulboei was, kwam een zware breker over, die het stuurhuis verniel de, het begin van de ramp, die volgen ZÖU.. Met het stuurhuis was ook het stuur rad vernield; er waren nog vier spaken over; de stuurinrichting was echter nog intact. Onmiddellijk werden noodseinen ge- heschen, met man en macht werd het stuurgerei vrijgemaakt, en. daar de motor nog werkte, wist men nog tus schen de pieren te komen. Toen de Sch. 68 honderd meter binnen de pie ren was, werd het vaartuig een prooi van de wilde zeeën, waardoor het niet in staat was, drijvende te blijven en snel wegzonk. Voor de bemanning, waaronder een knaap, was er in deze vreeselijke oogenblikken elk voor zich de zware strijd om het lijfsbehoud. Ongetwijfeld zou de ramp nog meer slachtoffers ge- eischt hebben, als niet van IJmuiden uit was waargenomen, dat de Sch. 68 in nood verkeerde, zoodat sleepbooten van Wijsmuller en later ook de motor- reddingsboot te hulp kwamen om te redden wat er te redden viel. Vier van de opvarenden, o.w. de schipper, kwa men echter in de woedende golven om. Een tweede getuige vertelde, dat hij, toen de brulboei gepasseerd was, een vreeselijke grondzee voor het schip zag komen, die het stuurhuis vernielde, den schipper en nog twee man mee sleurend. ..O God, er zijn al menschen weg!" riep getuige, die daarop naar achteren liep om te trachten het schip, dat aan zijn lot was overgelaten, weer meester te worden, hetgeen hem met hulp van anderen, zij het met groote moeite, ge lukte. Veertig meter binnen de pieren be gon het vaartuig snel te zinken, de stuurboordkant het laagst. Getuige stond af en toe tot zijn borst onder wa ter, soms zelfs voelde hij geen grond meer. Toen een tweede golf overkwam, zonk de Sch. 68 snel weg en worstelden getuige en de anderen, zich aan stuk ken hout, tonnen en andere voorwer pen vastklemmend, met de golven. De jongste aan boord, een knaap nog, schreeuwde voortdurend om zijn moe der. Getuige sprak den jongen echter moed in en hield zich met hem bezig tot zij door den sleepboot gered wer den. Een vierde opvarende, die den strijd met het wilde water niet had kun nen volhouden, was kort tevoren in de diepte meegesleurd. DE WIELERBAAN VERDWIJNT. Gisteren heeft ten overstaan van Notaris A. Schaap bij inschrijving de verkoop plaats gehad van al liet hout en ijzerwerk, aanwezig op de Wieier- haan aan den Parallelweg alhier. In geschreven werd als volgt: C. Klerkx ƒ46.J. van Mil 47.51, Koos van En gelen ƒ66.A. J. van Hilst 85.—, Th. van Eggelen 89.75 en Klaas de Wit ƒ117.Aan dezen laatste is het hout en ijzer verkocht. Voor liet wegvoeren van de aarden haan werd ingeschreven als volgt: .1. Boeser ƒ310.—, K. Masters ƒ180, .1. de Roon 140, Kinderen van Dalen ƒ138.50, W. de Bie ƒ135 en Th. Ke tels ƒ117.74, aan wien het werk is ge gund. CLARK GABLE JEAN HARLOW - MYRNAL0Y vindt U bij ons in ruime sorteering, o.a. de modernste FOTO-TOESTELLEN, STATIEFS, BOX TASSEN, ZELF-ONTSPANNERS, enz. L IJ STEN IN ALLE MATEN. Ziet onze Etalage. Beleefd aanbevelend, Het adres voor ontwikkelen, afdrukken, vergrooten. 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Dat wij hierin iets presteeren, getuigen de vele schitterende recensies uit vakbladen en particuliere brieven welke wij tot nu toe ontvingen. Laat dit een aansporing voor U zijn on) voortaan Uw drukwerk bij ons te laten vervaardigen. U is dan verzekerd, dat Uw drukwerk den toets der critiek kan doorstaan. De Drukkers voor het betere werk. I I I I I I I I I I I I I I I I I I m=t Piet Marée: WIJ KNUTSELEN. H. P. Leopold'* Uit». Mij., Den Haa». Prijs »ebonden 2,90. Een prachtig boek, met tnllooze knutselwerken voor winter en zomer, voor regenachtige dagen en Innge avonden. Een modem boek met nieuwe ideèen, voor Jongens en meisjes, voor ouders en opvoeders, voor school en huls, voor klein en groot. Uit tien rijken inhoud noemen wij slechts: een Velo-car, een zonneschijn-motor, kurlssteekwerk en -patronen. Houtnrbeld, zooals werkbank, ge- reedschapsrek. trapje, tafels, stoelen en tuinbank. Lcgspelen, hang- en schemerlampen, speelgoed, schahloneeren, hoekenkasten en complete kam- peertenten. Een bureaustoel, schilderijen van wol en lapjes, linoleum snij den en een waterfiets. Fo tograferen. fototrucjes en fotorecepten, enz., enz. Met meer dan 200 tcckenlngen en 20 fotogra fie», op stevig papier ln zwart, oranje en groen gedrukt. Geheel linnen band met stofomslag ln drie kleuren. Schitterende uitvoering in elk opzicht. In NEERBOSCH' BOEKHANDEL EN UITGEVE RIJ verscheen een keurig uitgevoerd werkje van I)s. I'. ten Hane over „De Oxford-groep en wij", een zakelijke beschrijving cn een crltlschc be schouwing van de Oxford-groep. Prijs 0.25. In onze tijden Is „bridge" een spel, dot ln alle kringen, ook ln ons land, vele beoefenaars vindt. Mr. F. W. Goudsmit is op dit terrein een bekende figuur. Van zijn hand is thans hij Van Holkema en Warendorf N.V. de 5e druk uitge komen van zijn werk „Het moderne bieden bij Contract-bridge", waarin alle nieuwe elementen die dc schrijver voor deugdelijk hield, zijn op genomen, ook op ander terrein zijn vele verbe teringen aangebracht. Het is een goed verzorgd bock van 160 pagina's met duldelijken tekst en dito voorbeelden. Prijs ƒ1.50. HAND IN EIGEN BOEZEM. Hollandia Drukkerij N.V. te Baarn. Prijs 0.90. „Hand in eigen boezem" is een kleine studie, welke zich In populair wetcnschnppelijken vorm richt tot al degenen, die tot het Middelbaar On derwijs ln eenigerlel betrekking staan. De auteur, dr. A. de Vletter, Rector van het Konnemcr I.>- ccum, heeft zich al vele jaren in woord en ge schrift bezig gehouden met de verbreiding van nieuwe onderwijijskundige denkbeelden en heeft zich in zijn naaste omgeving beijverd om het nieuwe, voor zoover hein dit ook als het betere voorkwam, een goede kans van slagen te geven. James Hilton: „Dag! Mijnheer Chips". Hollandia Drukkerij N.V., Baarn. ingenaaid ƒ1.50; gebonden ƒ1.90. „Dag! Mijnheer Chips" Is een prettig en vlot geschreven boek. Mijnheer Chips wordt beschreven als een van die leeraren, die direct de sympathie, de veree ring opwekken van hun leerlingen, door hun grapjes, hun ezelsbruggetjes. Mijnheer Chips van zijn kant is dol op zijn school, zijn leerlingen. Als hij dan op 65-jarigen leeftijd ontslag neemt, gaal hij tegenover „zijn Brookfield" wonen. Nog eenmaal wordt dan zijn hulp Ingeroepen, als de oorlog dc jonge leerkrachten wegneemt. Na de Wapenstilstand trekt hij zich weer te rug en sterft enkele jaren later, zijn laatste woorden, zijn lantste gedachten nog voor zijn Brookfield. G. v. d. Bosch: 100 RECEPTEN. Rij Van Holkema en Warendorf N.V., te Am sterdam, verscheen een keurig verzorgd boekje van 0.85 met 100 Recepten voor Sla'tjes en koude schotels. Een handige hulsvrouw kan hier mede allerlei koude gerechten en aardige scho tels maken, zoowel voor de koffietafel als voor feestelijke maaltijden. Een lijst van benoodigd- heden Is er aan toegevoegd. Een practisch werkle voor de huisvrouw. Ir. A .Boelen: ARCHITECTUUR. Een boekje dat bedoeld Is als voorlichting voor den leek, die meent dat dc Hollandschc architecten gevelkunstenaars en straatwariddeco- rateurs zijn en zich ondertusscljen in zijn wo ning ergert aan gebrekkigheid van indeeling, dagverllchttng cn geluiddemping, terwijl ande ren den hedendaagschen architect een nuchter heid van geest verwijten en armoede aan schep pingskracht. Door eenlge algemeene beschou wingen en sprekende afbeeldingen hoopt schrij ver een einde te maken aan de heerschende verwarring in dr waardcerlng van het werk van den architect. Aan de hand van mooie spre kende foto's .wijst hij op het goede en verkeerde in don tcgenwoordigen bouw, in- en uitwendig en maakt ons wegwijs in den chaos van moderne architectuur. Het smnnkvol uitgevoerd werk met 113 foto's kost in stevigen omslag ƒ1.95 en is in den boek- hnnde) verkrijgbaar. Een lichte en geestig gespeelde ftlm.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 12