aksciotjes ST. NltOLlMMMER mmm HEUSDEN. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. VLIJMEN. fWASPIK. ZORGT TIJDIG EETHEN. Kunt U het wel uitschreeuwen van pijn bij elke beweging? Gebruik dan "AKKERTJES". Niet alleen verdrijven ze de pijn, maar ook de oorzaak, begin vandaag nog, morgen zult Ge het betreuren al niet veel vroeger begonnen te zijn. Ongeëvenaard bij gevatte kou, Griep, Rheumatische pijnen, Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. N»d*riondtch Smaakloos ouwel-omhulsel om Product 't poeder. Ge proeft daardoor niets. Ze glijden naar binnen. Per 12 stuks slechts 52 cent. ring, die belegd was, vanwege de finantieele moeilijkheden vanwege de sterfte der varkens die een dus- danigen omvang had dat niet alleen de reserve was opgeteerd maar bovendien nog ruim f200 te kort in kas was. De vereeniging heeft in hare vergaderingen steeds besloten alle varkens uit te betalen en nu is deze vereeniging er voor om in onderlinge samenwerking eikaars lasten te dragen en deze zooveel mogelijk te verzachten. Het bestuur had een regeling op gemaakt waarbij, om het nadeelig saldo weg te krijgen ei 83 aandeelen genomen zouden worden van f2 50 die niet rentegevend zouden zijn en die ieder half jaar als er voldoende geld aanwezig was bij gedeelten zouden uitgeloot worden. De vergadering prees dit voorstel dat zonder stemming werd aange nomen. Met dezelfde vlotheid werd de contributie verhoogd en de uitbe taling bij sterfte geregeld, alsmede de regeling de aflossing vastgesteld. De samenwerking waarmede de leden der Varkensverz. de besluiten namen mag gerust aan vele andere vereenigingen ten voorbeeld gesteld worden. Vrijdagavond werd vanwege het Nut in Concornia een lezing ge houden met lichtbeelden over Canada door Ds. v. d. Steen. De spreker werd ingeleid door den voorzitter, den heer Knoop, die hem na afloop dank bracht voor de zeer interessante voordracht. Het talrijk opgekomen publiek was ten zeerste voldaan. Het gemeentebestuur heeft als nieuw object voor weikverschaffing op het oog, de cultiveering der uitgestrekte landerijen onder voor malig Hedikhuizen. Vele werkloozen zullen hierdoor ruim 2 jaar werk vinden. Inmiddels wordtde regeering toestemming gevraagd. De uitslag van de vriend schappelijke biljartwedstrijd tus- schen »De Vriendschap« J.Geertzen 's Bosch en »Krijt op tijdcafé Modern hier Zaterdagavond ge speeld, was dat »Krijt op tijd« won met 546 punten tegen 507 punten door zijn tegenpartij. Zondag speelde hier Juliana tegen DEVÜ. De uitslag was 6—4 KNVB 3de klas. Juliana II tegen Zandschel II uitslag 3—3. De hoer Springer, oud-dam- kampioen van Nederland speelt in het begin van Januari alhier voor de vereeniging D.V. een blindpartij dammen. Mejuffrouw M. Cammaert, verpleegster van het Wit Gele Kruis alhier is benoemd tot verpleegster in't Wilhelmina-Gasthuis te Amster dam en wel met ingang van Januari. Gisteravond kregen we bezoek van de K.R.O. Meeuwen. Zoo ooit dan is dit een avond geweest, waarbij de Heusdenaren waar voor hun geld hadden. Ieder was ten hoogste voldaan over zijn avond en veilangt naar herhaling. HEDIKHUIZEN. Installatie pastoor Gründeman. Eind verleden week heeft te He dikhuizen de installatie plaats ge had van pastoor Gründeman oud kapelaan te Elshout. De parochie was prachtig ver sierd en de heele bevolking hac meegewerkt om den pastoor een zoo hartelijk mogelijke ontvangst te bereiden. Om half vier arriveerde de nieuwe herder aan de grens der parochie begroet door den loco-burgemeester van Heusden, waarna kerkmeester H. J. Luijben sprak, die pastoor Giündeman verwelkomde en hem namens alle parochianen medewer king en volgzaamheid toezegde. Aan de parochiekerk hadden zich enkele bruidjes opgesteld. Een van ïaar riep den pastoor het welkom toe, waarna de installatie plechtig- ïeid in de kerk een aanvang nam. Jij ontstentenis van den Hoogeerw. ïeer Wouters, installeerde de Hoog eerw. heer v. d. Brekel uit Kaats heuvel pastoor Giindeman in tegen woordigheid van pastoor Goossens van Drunen en pastoor Willems utt "Ishout. De Ho~geerw. heer v. d. Brekel sprak vanaf den preekstoel de pa rochianen toe, legde de beteekenis van de kerkelijke installatieplechtig- leid uit en deed de beste wenschen voor den nieuwen pastoor en zijn parochianen. Pastoor Gründeman sprak een lartelijk dankwoord, waarna hij de talrijke aanwezigenden priesterlijken zegen gaf. Bel Canto-Wisselconcert. Een avond van cultureele waarde. Er kan dan al eens geklaagd worden dat het concertbezoek de laatste jaren deelt in den crisisgang die de meeste zaken loopen, de zangvereeniging Bel Canto uit Kaatsheuvel maakt hierin dan toch een loffelijke uitzondering. Het wisselconcert dat de Gemengde Zangvereeniging ,,Bel Canto" uit Til burg haar zustervereeniging in de zaal van den heer Jan van Dun alhier aan bood, was daar opnieuw een bewijs van. Een goede pers, was het concert vooruitgegaan, doch dan ook een alles zins verdiende pers, naar aanleiding in hetzelfde programma door Bel Canto voor een 10-tal dagen in Til burg in de zaal van de Souvenir de Montagnards gegeven. We overdrijven niet door te beweren, dat dergelijke avonden hooge cultureele waarde heb ben, omdat ze machtig veel bijdragen tot de bevordering van de muzikale ontwikkeling en schoonheden openba ren, voor velen onder ons nog onbe kend. En dan nog mag de heer Jan v. Leeuwen uit Tilburg het zicht tot een welverdiende eer aanrekenen, dat hij Zondagavond de schoonheden voor ve len geopenbaard heeft en zoo heeft doen genieten met volle teugen. Zijn bezielende en energieke leiding, het prachtmateriaal in stemmenschoonheid, waarover het koor beschikt, de kunst zinnige keuze der programmanummers, alles bijeen maakte het tot een avond van hooge cultureele waarde. Bel Canto, Kaatsheuvel, opende als attentie aan den leider van Tilburg met diens „Gloria" voor Mannenkoor. Direct daarop ving het Tilburgs Ge mengd koor aan met Les Moissonneurs van H. Meyts, een koorwerk waarin naast fijne beheersching het massale klankvolume van het Tilburgsche en semble sprak. Van Neue Liebeslieder Op. 65 van Joh. Bramhs kreeg Kaats heuvel de tweede vertolking. Slechts weinige keeren zal dit zware werk, dat hooge eischen stelt aan koor en solis ten, liggen. De heer van Leeuwen sloeg er zich met zijn Bel Canto op schitte rende wijze door, wat hem een ware ovatie van het aandachtig luisterende publiek bezorgde. Aan den vleugel werd het koorwerk begeleid op zeer verzorgde wijze door Mej. Netty Stalpers en dhr. L. Berg mans, twee oud-leerlingen van den heer van Leeuwen. Na de pauze kregen we het Salve Regina van Verhey, een bekend koor werk waarin juist iedere partij een pracht gelegenheid geboden wordt om zijn intenties te uiten. Bijzonder de sopranen en alten kweten zich hier op schitterende wijze van hun moeilijke taak. In Moulin de Flandre van Weyts genoten we andermaal van een bekoor lijke compositie van dezen Belgischen componist, waarin Tilburg al het co- loriet gaf die de schepper maar heeft kunnen wenschen. „Fruhlingsauber" van Wienzierl was een waardig slotnummer voor de ko ren. We kunnen niet alle solo num mers afzonderlijk releveeren. Er is ge noten van den heer van Sprang, bas, in Le Corx van Flechier, Der Renegat van Dinnizetti; Mevr. Fine Verschu- ren-Knoefs, sopraan, met lm Grase Thauls en Lenteliedje van E. Wettig Weizenborn. De heer J. Stapz, tenor, met een aria uit L'Afrecain van Meyer beer en Tosca van Puccini; de heer Ha mers met Am Meer en Der Linden- baum van Fr. Schubert en niet te ver geten het solistische werk van Mevr. Mallens Vollars in Neue Liebes Lieder en Moulins de Flandres en de heeren Alex Verschuren en L. van Sprang. Voor dat Bel Canto, Kaatsheuvel, met zijn gemengd koor met veel succes Vlaamsche Kermis van Wierts liet hoo- ren, huldigde de Voorzitter van Bel Canto, Dr. J. Vercouteren, het Tilburg sche corps, met directeur, bestuur en werkende leden voor den kunstzinni- gen avond Kaatsheuvel bereid. Hij bood den heer van Leeuwen een krans en Mevr. Mallens bloemen aan. Mevr. Mallens dankte in een keurig woordje voor de attentie, waarna een zeer ge animeerd bal aanving met muziek van de van Wijkband uit den Bosch. T. B. C.-Revue. De laatste twee uitvoeringen van de T.B.C.-revue liepen Zondag en Maan dag in de Apollozaal bij den heer Jo- han Smit. Beide uitvoeringen waren re delijk bezet. Ook deze finales werden met volle toewijding van alle actrices en acteurs gespeeld, wat we alleen al als een prestatie mogen aanvaarden. Vijf weken liep de revue en vijf weken met succes. Aan het slot der laatste uitvoering sprak de Voorzitter der T. B. C.-vereeniging een woord van dank tot de spelers en andere medewerken den. Een bijzonder woord van dank mocht de heer J. Brands incasseeren, die de revue leven en bezieling gaf, die reeds den geheelen zomer beschikbaar was voor verzorging van tooneel en decors. Voorts de drie Jokers die de clou vormden van de revue en zich met de andere medespelenden zich met lief de en vuur van hun taak gekweten heb ben. Ook de heeren M. de Vries en W. Brands, de dames Smit en Roestenberg zonder de andere hiermede terug te stellen, werden door den Voorzitter naar voren gebracht. De pianist de heer M. van Nieuwstadt, de heer van Straaten, accordeonist, mochten mede in het dankwoord deelen. Ook de on baatzuchtige medewerkers van de licht- verzorging werd dank gebracht. Spreker nam tevens de gelegenheid te baat nogmaals de t.b.c.-vereeniging in aller belangstelling aan te bevelen daar de lasten steeds stijgen. Nog dezer dagen zullen wederom een 10-tal kin deren worden uitgezonden naar Eersel, om daar krachten te verzamelen en zich te sterken tegen de z.g. Witte pest. Markt. De wintermarkt van Dinsdag had een druk bezoek. Ondanks het koude weer waren er veel kramers en veel kijkers. De tijd kenmerkt zich nog steeds in den handel. Gemeente-veldwachter. De nieuw benoemde gemeente-veld wachter de heer Th. $aard, treedt Vrij dag 27 November a.s. in dienst. ST. JOACHIMSMOER. Zaterdagmiddag te 2 uur hield de in deze paiochie welbckeuüe Missie- broeder Usgcius vau Dongen een causerie over zijn missieaineid in de lagere school altiier. De belang stellenden vermoedelijk om het ongelegen uur zoo gering in aantal hebben stellig veel nieuws ver nomen over 't zware missieweik met z'n eigenaardige moeilijkheden. Bij gebrek aan eieclrisch licht kon verduidelijking met lichtbeelden niet plaats hebben, door vooi wei pen uit de Javaansche missie werd dit genus eenigszins vergoed. Dal de toehoor ders zeer voldaan waren, toonden ze door 't bijeenbrengen van een bedrag van ruim 12Ü.—als steun voor de Missie van den eerw. spreker. Zaterdagavond waren de in. woners per circulaire opgeroepen ter vergadering bij M. Maas alhiei, waaraan rvim een dertigtal gehoor hadden gegeven. De leider dezer bijeenkomst, de heer D. Verhelst, zette in zijn openingswoord 't dotl dezer bijeenkomst uiteen. Allen weten, dat Prinses Juliana in het huwelijk zal treden, en de dag van dit huwelijk wil men tot 'n nationale feestdag maken. De eerbied vooi ons Vorstenhuis, waarop ons nog zoo pas gewezen is, zette men thans in daden om. En dat doen zeker de opgekomenen ter vergadering. Door 't Bestuur van »Loon-op Zands Belang« is op advies van onze EdelAchtb. Heer Burgemeester be sloten dit deel der gemeeniein wijken te verdeelen, die ieder hun eigen feestcommissie kiezen. De Voorz. daarvan maken deel uit van het Hoofdcomité, dat de plannen ter viering van 't feest zal ontwerpen. Na deze toelichting had de voor geschreven stemming plaats, die de volgende uiklag had E. Verhelst, voorzitter; A. Kouwenberg, A. van Beek, J. Kroot en H. Oerlemans, leden. Zondagmiddag te ruim een uur arriveerde alhier St. Nicolaas met z'n knecht, de Zwarte Piet. De ruiters der Rij vereeniging haalden den goeden Kindervriend aan de school af, waarna de ge bruikelijke jaarlijksche rondgang plaats had. Een bedrag van f21. werd bijeengebracht ter verrassing der jeugd. SPRANG. Voor eenigen tijd heeft zich in de gemeente Sprang-Capelle eene commissie gevormd, die zich ten doel stelde pogingen in het werk te stellen tot oprichting van een Chr. Gymnastiekvereemging. Deze commissie bestaat uit de Edelachlb. heer A. Smit, burgemeester, voor zitter, de heer G, J. v. VVilligenburg, secretaris, den Weleerw. heer Ds. W. Bousema en den Weledel Zeer geleerden heer Dr. H. Winkelman. Vanwege deze commissie zal tot bovengenoemd doel Donderdag avond 26 NovemLer om half acht in de zaal van den Chr. Volksbond eene vergadering worden gehouden, waartoe alle belangstellenden wor den uitgenoodigd. Burgemeester Smit zal een in leidend woord spreken, terwijl de secretaris der Chr. Gymnastiek- vereeniging te Waalwijk, de heer v. d. Hammen een korte causerie over het nut der lichamelijke oefening zal houden. Bij voldoende deelname zal zoo wel een dames- als heerenafdeeling alsmede een junioren afdeeling worden opgericht. Vergadering der Geref. Mannen- vereeniging op Donderdag 26 dezer, des avonds half 8, in het vergaderlo kaal der Geref. Kerk. Op deze verga dering zal door den heer Wachtels-van den Berg een onderwerp ter bespreking worden ingeleid. De Sociale Studieclub van den Christ. Besturenbond Sprang-Capelle, hield j.l. Dinsdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond haar eerste cur susvergadering. Behandeld werd een onderwerp over: „Moeten arbeidsge schillen worden opgelost door werk staking of door rechtsspraak". De in leider behandelde de volgende punten: 1. Het recht van werkstaking; 2. Werk stakingen die principieel te veroordee- len zijn; 3. Beperking van het gebruik van het wapen der werkstaking; 4. Werkstaking voor personeel in over heidsdienst en semi-overheidsdienst on toelaatbaar; 5. Werkstaking is machts middel tot eigenrichting; moet vervan gen worden door rechtsspraak. Op dit onderwerp volgde een goede bespreking. De volgende vergadering werd vast gesteld op Woensdag 9 December. VRIJHOEVE-CAPELLE. De stoomschoenenfabriek der firma Gebrs. van Drongelen in de Hei straat is met ingang van deze week we gens slapte in het bedrijf met 4 dagen gaan werken. Naar we vernemen heeft Burge meester A. Smit, wegens drukke ambts bezigheden ontslag genomen als voor zitter der Ned. Herv. Mannenvereeni- ging te dezer plaatse. In de Maandagavond gehouden vergadering van het algemeen bestuur der plaatselijke Koleninkoopvereeni- ging, onderafdeeling van den Chr. Be sturenbond, werd besloten de jaarver gadering te houden in de eerste week van Januari 1937. Uit het gegeven overzicht van den penningmeester bleek dat de omzet dit jaar bedroeg 150 ton. De Ned. Herv. Knapenvereeni- ging „Samuël" houdt a.s. Maandag 30 November des avonds 7 uur in de Con sistoriekamer der Ned. Herv. Kerk on der leiding van Ds. Cuperus haar jaar vergadering. Naast de jaarverslagen van secretaris en penningmeester ver meld de agenda eenige inleidingen en voordrachten. CAPELLE. De oudercommissie der O. L. school in de Kom heeft in overleg met het personeel besloten ook dit jaar, evenals voorgaande jaren, St. Nicolaas uit te noodigen een bezoek aan de school te brengen, teneinde op deze wijze den leerlingen, waaronder er zijn, voor wie anders deze dag misschien een groote teleurstelling zou blijven, een genotvollen middag te bezorgen. Het kan niet anders, of een ieder zal met dit mooie doel sympathiseeren. In de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse hoopt heden, Woensdagavond, 7 uur, op te treden Ds. Kieviet, Ned. Herv. predikant te Baarn. A.s. Woensdagavond 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschen- dijk een dankstond voor het gewas worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. Vollebrecht uit Hoornaar. J.l. Dinsdagnamiddag reed aan den Winterdijk een luxe auto, bestuurd door den heer V. uit de Nieuwstraat, tegen een boom, met het noodlottig ge volg, dat de wagen kantelde. Doordat met geen groote vaart gereden werd, liep dit ongeval voor de inzittenden zeer goed af. Verwondingen hadden zij niet opgeloopen; wel waren zij flink ge schrokken. De auto beliep nogal eenige materieele schade. GEMEENTERAAD. In de openbare vergadering van den raad dezer gemeente wei d o.m. besloten tot herziening van de ver ordening op de heffing van ver- makelijkheidsbelasting. De belasting voor dansvloeren werd bepaald op 20 cent per Mi per dag en 15 cent per M2 wanneer het dansen na 12 uur 's middags begint. Ingewilligd werd het verzoek van de bijzondere lagere meisjesschool in wijk Vlijmen tot beschikbaar stellen van f1577 voor den aanleg van een nieuwe speelplaats. Goedgekeurd werden de reke. ningen van het Burgerlijk Armbe stuur afdeelingan Vlijmen en Nieuw- kuijk over 1935, lei wijl de rekening der gemeente Vlijmen en de voor- mahge gemeente Nieuwkuijk over 1935, werden vastgesteld. Aangenomen werd voorts het voorstel van B. en W. om het Armbestuur van deafdeelingVlijmen f4000 extra subsidie te geven. De begrooling, welke werd aan- gebodeu, kon kloppend gemaakt worden en sluit met f258,323,24, wat der. gewonen dienst betreft. Het aantal opcenten op de hoofd som van de peisoneele belasting en de gemeentefondsbtlasting werd vastgesteld op resp. 2G0 en 75 opcenten De voorzitter deelde nog mede, dat het inwonersaantal der gemeente boven de 7000 is gekomen. Vanwege het Crisis-Zuivel- Bureau afdeeling Propagai dakern voor West Noord Brabant, zal alhier binnenkort een kookcursus worden gehouden in zuivelproduc ten, voor vrouwelijke leden van 't gezin boven 16 jaren. Deze cursus is geheel kosteloos en bestaat uit 3 lessen, elk van 2 uren. Deelneemsters voor dezen cursus kunnen zich opgeven bij M. J. van den Bosch, directeur Coöp. Zuivel- abriek »De Vooruitgang« alhier. In de vacature, ontslaan door het overlijden van den heer J. P. van Velthoven is tot president van het R. K Zangkoor benoemd de heer W. A de Glas. In de gehouden vergadering van het oranje comité is tot voor- zitler benoemd de heer A.P.Brokx en tot secrptaris de heer J. Kimt» rs. VOOR UWE ADVERTENTIE IN ONS VAN A.S. ZATERDAG. Hoe vroeger wij de copie ontvangen, hoe meer zorg er aan btsltid kan worden. Een advertentie in ons blad is 't besle reclame-middel. De alhier gehouden bazar ten bate van hel Groene Kruis heeft een batig saldo opgeleverd van f 1820,08. Zeer zeker een mooi bedrag in deze crisistijd. GENDEREN. Op de Chr. Bijz. Lagere School alhier is thans werkzaam als kweekeling met akte O.J.Hofmann te Waalwijk. En toch valt die boeman mee! In *t dagelijksch leven zelfs een aange naam mensch, maar op den weg Zoo zijn er meer! Fietsers, motor rijders, automobilisten evengoed als gezoolde weggebruikers, die te veel aan zichzelf denken en te weinig rekening houden met anderen op den weg. En zoedsende wordt het verkeer stroef enbnveilig! Volgens recept van Aootheker Dumont

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7