SPRANG—CAPELLE. PU RO L spnQT Gemeenteraad. Heden, Vrijdagavond, om 7 uur komt de raad der gemeente Loon-op-Zand in spoedeischende openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Vaststelling notulen vorige verga deringen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel wijziging Werklieden- reglement dezer gemeente. 4. Voorstel om bij H. M. de Konin gin in beroep te gaan tegen de be slissing van Heeren Gedeputeerde Staten d.d. 4 November 1.1. G. Nr. 209, waarbij goedkeuring is ont houden aan het raadsbesluit tot vaststelling van een uitbreidings plan voor Kaatsheuvel. 5. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe schoolgeldverordening. 6. Wijziging gemeente - begrooting voor het dienstjaar 1936. 7. Voorstel tot opheffing van de ge meenschappelijke regeling van den Reinigings- en Ontsmettingsdienst indertijd getroffen met diverse ge meenten uit de omgeving van Til burg en met laatst genoemde ge meente als centrale gemeente. 8. Mededeeling in zake verkoop van de voormalige onderwijzerswo ning te Kaatsheuvel. 9. Voorstel tot onderhandsche ver huring, met ingang van 1 Decem ber a.s., van de woning, staande aan het Wilhelminaplein te Kaats heuvel, aan den nieuw benoemden gemeente-veldwachter. 10. Rondvraag. St. Nicolaas. Zondag n.m. van 3 tot 6 uur zal St. Nicolaas een bezoek brengen aan den R.K. Gildenbond om de kinderen der leden van de R.K. Werkliedenvereeni- ging gelegenheid te geven hunne wen- schen kenbaar te maken. Natuurlijk zal de H. Man dan reeds rijkelijk zijn goe de gaven strooien. Jongen Boerenstand. Woensdag had de jaarlijksche feest dag plaats van de Jongen Boerenstand. De dag werd begonnen met een plech tige H. Mis. Hierna had de algemeene vergadering plaats in den Gildenbond, waarbij bijna alle leden alsmede de geestelijke adviseur, de Z.Eerw. heer de Klijn, aanwezig waren. De voorzitter opende de vergadering met de Chr. groet en heette allen har telijk welkom. De geestelijke adviseur dankte de jonge boeren voor de hulp ondervonden bij den bouw der St. Jo- seph-kerk. Medegedeeld werd dat er een cursus gehouden wordt in de St. Bernardus- school op sociaal en godsdienstig ge bied. Tevens werden de leden aange spoord allen mee te werken aan de lo terij voor de klokken van de St. Jo- sephs-kerk.X Daarna had de bestuurs verkiezing plaats. Als bestuursleden werden gekozen de heeren N. Verschu ren, C. Brekelmans en J. Kroot. De heer N. Verschuren werd voorzitter daar de heer J. Klein zich niet meer be schikbaar stelde. Hierna had de rond vraag plaats, waarvan slechts matig werd gebruik gemaakt. Medegedeeld werd nog dat 's avonds een reünie plaats had in de zaal van den heer P. Wagemakers, waarna de voorzitter de vergadering met den gebruikelijken groet sloot. 's Avonds waren allen present. De avond werd genoeglijk gepasseerd. De tooneelvereeniging onder leiding van den heer Fr. v. d. Ven bracht enkele komische kluchten ten gehoore die in goede aarde vielen. Om half 9 wachtte den leden een koffietafel, die zich allen goed lieten smaken. Ongeveer half twaalf sloot de voorzitter de gezellige bijeenkomst na de tooneelvereeniging en hun leider dank gebracht te hebben voor het ge presteerde. Nationale feestdag. Donderdagavond vergaderde in café A. Snoeren-van Heesch het Hoofd comité tot viering van de komende na tionale feestdag. Algemeen werd geoordeeld dat een etalage-wedstrijd waaraan alle winke liers zouden meedoen, 'n groot deel zou bijdragen tot verhooging van het fees telijk aanzien der plaats, 't Idee om aan het publiek de beoordeeling der etala ges over te laten, vond gerede ingang. Besloten werd na de St. Nicolaasdrukte 'n oproep te doen tot alle winkeliers, georganiseerd of niet georganiseerd om het idee te bespreken. Het dagelijksch bestuur van 't Oranje-comité zal als comité voor deze attractie fungeeren. Een tweede punt der besprekingen was het houden van een optocht. Wa ren oorspronkelijk de meeningen over wegend, dat de tijd zich moeilijk leent voor deze attractie, thans had het idee 'n optocht te organiseeren zoo onge veer de volle sympathie van 't geheele comité. Na ampele bespreking werd dan ook hiertoe besloten. Besloten werd voorloopig vast te stellen: 1. dat een etalage-wedstrijd zal ge houden worden, welke geopend wordt op den vooravond van het feest; 2. dat een kinder-aubade zal ge bracht worden op 7 Januari, om 10 uur v.m. door de kinderen van alle scholen, waarna tractatie in de diverse scholen; 3. dat een optocht zal worden geor ganiseerd, waaraan alle wijken, ver- eenigingen en gezelschappen etc. kun nen meedoen, aanvangende om 1 uur n.m.; 4. dat op Zaterdagavond 'n licht- stoet zal worden gevormd, waarvoor de deelname zoo groot en algemeen moge lijk moet zijn. Konijnen diefstallen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag verdwenen wederom spoor loos eenige langooren uit hunne hok ken. Bij dhr. O. in de Mgr. Völkerstr. werden 2 en bij de M. in de Leostraat 4 konijnen ontvreemd. Tot heden van de daders geen spoor. Duivententoonstelling. De K.C.C. organiseert Zaterdag 5 en Zondag 6 December 'n groote dui vententoonstelling in de zaal van den heer Jan van Dun. Waar de K.C.C. 'n zeer sterke organisatie is met veel le den, zal ook deze tenoonstelling, even als hare zomervluchten een demon stratie worden van meer dan gewone beteekenis. LOON OP ZAND. Uitvoering. De harmonie Sophia's Vereeniging gaf j.l. Zondag in de zaal van de Wed. Wijtvliet haar eerste winteruitvoering. Het muzikaal gedeelte stond onder lei ding van den heer v. d. Nieuwenhui- zen, terwijl daarnaast met groot succes het duo van Keulen uit Tiel voor het voetlicht trad. Een ten bate der T.B.C.-bestrijding gehouden collecte bracht 5.77 op. Oplichting? Een firma in onze plaats had 'n vor dering van 613.op een Tilburger. Deze was niet bij machte de som in eens te betalen en deswege werd ge noegen genomen met overmaking van kleine bedragen. De Tilburgsche schul denaar schreef nu een kwitantie van 13.betaalde dit bedrag en liet de kwitantie door den leverancier teeke nen. Na eenigen tijd vroeg de laatste om verdere betaling, doch kreeg te hoo- ren, dat de geheele schuld was afge daan. En inderdaad kon de Tilburger een kwitantie toonen van ƒ613. Bij nadere informatie en dreigement beken de hij echter de oorspronkelijke kwi tantie te hebben aangevuld. Het laat ste woord over deze zaak is thans nog niet gesproken. SPRANG. Predikbeurten Zondag 29 No vember 1936: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Candidaat Radder van De- demsvaart. Vergadering der Anti-Revoluti- onnaire Kiesvereeniging Sprang, op a.s. Woensdag 2 December des avonds half 8, in de zaal van den Chr. Volks bond. Aan de orde is o.a.: Verkiezing van een bestuurslid voor den Chr. Volksbond wegens periodieke aftreding en Verkiezing van een afgevaardigde naar de vergadering van den Kieskring op 3 Dec. te Heusden. Vanwege de Commissie om te komen tot oprichting van een Christe lijke Gymnastiekvereniging in deze gemeente, werd Donderdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier de aangekondigde vergadering gehou den, welke stond onder leiding van den voorzitter der commissie, den Ed. Achtb. heer Burgemeester A. Smit. De groote belangstelling die er was, bewees wel dat in deze gemeente be hoefte bestaat aan een vereeniging tot beoefening der gymnastieksport. Nadat Burgemeester Smit de verga dering met gebed had geopend, heette Z.E.A. de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de heeren v. d. Hammen en Blom, van de Chr. Gym nastiekvereniging te Waalwijk, en sprak er zijn blijdschap over uit dat de zaal zoo goed bezet was. Spr. wilde omdat er misschien zijn die sceptisch tegenover de plannen tot oprichting van een Gymanstiekvereeniging staan en vooral omdat er het woord „Christe lijk" voor staat iets zeggen ter be antwoording van dienaangaande ge stelde vragen, hoewel hij meende dat zulks toch niet meer noodig zou zijn geweest. Chr. Gymnastiek, zegt Burgemeester Ruwe tfrnd Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent Bij Apoth. en Drogist Smit, wil niet zeggen dat de jongens en meisjes alle braaf zijn, waarop niets valt aan te merken, maar het gaat om de sfeer die daar heerscht in tegenstel ling met z.g. neutrale verenigingen. Er wordt een Chr. vereeniging opgericht om leden te krijgen uit hetzelfde milieu, die hierover dezelfde denkwijze heb ben, wat tot meer saamhoorigheid leidt. Van andere zijde voert men o.a. aan dat lichamelijke oefening tot weinig nut is, enz., waarom spr. meent goed te doen met enkele gedeelten te citeeren uit een werk hierover van Prof. Vis ser, zulks om die ouders gerust te stel len. In „Onze Knapen" zegt prof. Vis ser o.a.: „dat er geen enkele reden is, waarom onze kinderen geen nuttige sport zouden mogen beoefenen, waar ook bij die spelen de inwerking der Chr. levensfeer tot haar recht kan ko men". Spr. deelt dan nog mede dat het de bedoeling is slechts langzaam aan te zorgen voor uniformen enz., zoodat dit geen bezwaar behoeft te zijn om als lid toe te treden, en omrede men van de Chr. Gymnastiekvereeniging te Waal wijk gratis het eerste jaar gebruik mag maken van haar toestellen en werktui gen, waarvoor spr. die vereeniging nu reeds dank brengt. De heer van der Hammen, secretaris van de Chr. Gymnastiekvereeniging te Waalwijk, zette hierna het nut van Chr. Gymnastieksport uiteen, aan de hand van door het Ned. Chr. Gymnas- tiekverbond uitgegeven propaganda materiaal en wees op de lichamelijke en geestelijke waarde van de gymnastiek sport, waar het lichaam tot een meer gewillig werktuig van den geest wordt gemaakt door de oefeningen. De voorzitter dankte dhr. van der Hammen voor zijn korte causerie, waarna door de aanwezigen enkele vragen werden gesteld, die door den voorzitter werden beantwoordt, waar bij tevens werd medegedeeld dat het in de bedoeling ligt, later ook te Capelle een vereeniging op te richten. De bedoeling is bij voldoende deel name vier afdeelingen op te richten, n.l. een junioren-afdeeling voor jongens en een voor meisjes van 1714 jaar en een afdeeling voor dames boven 14 jaar en een voor heeren boven 14 jaar. Een flink aantal der aanwezigen ga ven zich hierna als lid Op; gelegenheid tot aanmelding bestaat nog bij Burge meester A. Smit en de heer G. J. van Willigenburg. Met de leden zal bin nenkort worden vergaderd tot het sa menstellen van een bestuur enz. Na afhandeling van de gewone agenda, werd j.l. Donderdagavond op de vergadering van de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging „Timotheus", door den 2en voorzitter, dhr. H. Qui- rijns, het woord gericht tot den heer Drost, die als voorzitter der vereeni ging moest bedanken in verband met zijn vertrek naar Oudewater. Spreker bracht dhr. Drost hartelijk dank voor het vele werk dat hij als lid en voor zitter voor de vereeniging heeft ver richt en stelde daarbij de bijzondere ca paciteiten van den scheidenden voor zitter duidelijk op den voorgrond. De J. V., aldus spr., meende het niet bij woorden te mogen laten en bood spr. dhr. Drost namens de vereeniging een boekwerk aan van de hand van den heer C. Smeenk, n.l. „Christelijk So ciale Beginselen". Tenslotte sprak de 2e voorzitter den wensch uit dat het dhr. Drost in zijn nieuwe woonplaats wél moge gaan en wenschte hem 's Heeren zegen toe voor zijn verdere leven. De heer Drost dankte in goed geko zen bewoordingen voor de tot hem ge richte woorden en voor de prettige en aangename samenwerking die hij steeds van bestuur en leden mocht ondervin den; spr. zeide niet meer dan zijn plicht gedaan te hebben en dankte voorts voor het hem aangeboden boekwerk en wenschte tenslotte wederkeerig de ver eeniging alsook de leden persoonlijk Gods besten zegen toe. VRIJHOEVE-CAPELLE. Voor de plaatselijke afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transport- arbeidersbond zal op 22 December a.s. in de bovenzaal van A. van Dijk aan 't Bruggetje, een filmavond worden ge houden, aanvangende 's avonds om half acht, terwijl om 5 uur een kinder voorstelling wordt gegeven. Vertoond zal worden de nieuwe geluidsfilm „Toe- gemuurde Vesten". In verband met het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana zal in de bruidsdagen voor de Chr. Oranjever- eeniging „Het Drievoudig Snoer" op treden Ds. I. Voorsteegh, Ned. Herv. predikant te Den Haag, en wel op Maandag 21 December a.s. In de Geref. Kerk aan het Brug getje hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Ger. gemeente aan de Hoogevaart a.s. Zon dag leesdienst. De Tooneelclub „Nut en Ge noegen" te Vrijhoeve-Capelle, welke 't voorgaande seizoen zulk een overwel digend succes heeft gehad met de op voering van het beroemde tooneelstuk „Het Lied van Moeder", zal d.d. 15 Dec. e.k. haar eerste opvoering geven met het oorspronkelijk tooneelspel in 3 bedrijven „Onschuldig" van L. J. Fik- kee. De trekking van de loterij, wel ke ter gelegenheid van het concours van het Fanfare-corps „Sirena" te Vrij hoeve-Capelle is gehouden, heeft op 7 Nov. j.l. plaats gehad; de prijzen zijn aan de respectievelijke eigenaars uitge reikt, doch eenige prijzen zijn nog niet afgehaald. Tot en met 7 Dec. e.k. is daarvoor nog tijd: de nummers van de niet afgehaalde prijzen zijn: 462 flesch schillen. 1075 schilderij, 1230 rookstel, 1319 worst. 1919 bloempot, 1955 kran tenhanger, 2242 theelichtje. LOONSCHENDIJK. Op Woensdag 2 December a.s. hoopt op uitnoodiging van de Ned. Herv. Jongel. Vereeniging op G.G. „Gideon" voor de gemeente in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden, des avonds om 7 uur, de heer Luitjes, gods dienstonderwijzer te Leiden. CAPELLE. Evenals voorgaande jaren hoopt het dames-comité onder leiding van Mej. J. M. van Suylekom ook dit jaar weder in het begin van de maand De cember aan te vangen met den verkoop van de weldadigheidszegels, waarvan de netto-opbrengst boven de frankeer- waarde ten bate komt van het bescher ming- en hulpbehoevende kind. Hoewel de tijden voor velen zeer moeilijk zijn, hoopt het comité bij haar arbeid in de gemeente toch de medewerking van zeer velen te mogen ondervinden. In de samenstelling van het comité is door het bedanken van Mej. A. Vos* in verband met haar huwelijk een klei ne wijziging gekomen. In haar plaats is in 't comité getreden Mej. Grada Sluy- ter, die met Mej. H. Spierings de leid ster dit jaar terzijde zal staan. We hopen, dat de dames succes mo gen hebben, zoodat Sprang-Capelle in de rij van plaatsen, welke zich thans opmaken een steentje bij te dragen ten bate van het misdeelde kind, een eer volle plaats mag innemen. A.s. Zondag des morgens half 10 en des namiddags half 3 hoopt voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse op te treden Ds. Cuperus. Blijkens de laatste verantwoording heeft de afdeeling van de Macht van het Kleine te dezer plaatse gecollec teerd ten bate van de stichtingen te Haarlem en Heemstede voor on- en minvermogende lijders aan vallende ziekte het mooie bedrag van 91.13. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart" houdt a.s. Zaterdagavond 8 uur in haar clublokaal bij mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart een algemeene ledenvergadering. Op het sportterrein aan de Zand- schel wordt a.s. Zondag voor de 2e kl. B.V.B. een wedstrijd gespeeld tusschen het le en 2e elftal der voetbalvereni ging „Neerlandia". K.N.V.B.-Competitie, Programma voor morgen; AFDEELING IV lste Klasse. LONGA—PSV. BWBleijerbeide. EindhovenNAC. JulianaNOAD. RoermondMVV. 2de Klasse A. HeroBreda. TSC--De Zeeuwen. ZeelandiaGoes. VlissingenTerneuzen. BBCMiddelburg. 2de Klasse B. Willem II—ESV. De ValkHelmond. TegelenW. De BaroniePicus. HelmondiaWilhelmina. 3de Klasse D. NivemaZaltbommel. ZBVV—RWB. DevoVlijmen. Kaatsh. BoysBaardwijk. TOPHeusden. 3de Klasse E. TranlustZGC. DVVSVienna. y WSCMGS. TivoliWVVZ. TongelreVOS. Reserve 2de Klasse B. Zaltbommel 2NOAD 4. Wilhelmina 2WSC 2. Willem II 3—LONGA 3. OVERZICHT. lste Klasse. De leiders.. PSV gaan op bezoek bij LONGA dat vermoedelijk wel aan bet kortste eind zal trekken. BW Bleijerheide wordt een strijd tusschen twee gelijke krachten, waarbij het ter reinvoordeel de balans iets ten gunste van BW kan doen doorslaan. NAC moet naar Eindhoven en zal beiae punten wel in de wacht sleepen. Tenslotte komen de beide Limburgsche ploegen Roermond en MVV tegenover elkaar waarbij Roer mond de btste papieren heeft. 2de Klasse B. Willem IIESV wordt een overwin ning voor de thuisclub, die dan mis schien wel de leiding van Helmond zal overnemen. Want Helmond moet De Valk in eigen nest gaan bekampen en dat kan haar wel eens één of beide punten kos ten en daarmee de leiding. De overige ontmoetingen zijn wedstrijden tusschen gelijkwaardige krachten waarvan wei nig te voorspellen valt. Het meest be nieuwd zijn we naar de prestaties van de beide hekkensluiters Helmondia Wilhelmina die samen zullen uitmaken wie voorloopig op de onderste plaats zal prijken. 3de Klasse D. Hier gaat de belangstelling voorname lijk uit naar de ontmoeting tusschen de beide kopploegen TOP en Heusden. TOP heeft tot heden alle wedstrijden gewonnen en heeft op papier iets meer kans maar Heusden is ook nog onge slagen en zal er alles op zetten dit ook morgen te blijven. Een gelijk spel lijkt ons voor TOP al een gunstig resultaat. Nivema zal tegen Zaltbommel wel aan het kortste eind trekken. RWB zal uit Zaltbommel waar zij ZBVV party gaat geven wel beide punten meebrengen. Op DevoVlijmen valt geen voorspelling te maken Baardwijk gaat den return- wedstrijd spelen tegen Kaatsheuvelsche Boys en zal vermoedelijk wel revanche nemen voor de op eigen veld geleden nederlaag. 3de Klasse E. WSC krijgt bezoek van MGS waarte gen zij het in Venlo slechts tot een ge lijk spel wist te brengen Thuis achten wc haar echter wel in staat MGS te klop pen. Van groot belang is de ontmoeting TivoliWVVZ. Bij het eerste treffen tusschen deze rivalen werden de punten gedeeld, doch wij geven thans de thuis club de beste kans. By gelijk spel of ver liezen van WVVZ zou WSC morgen op de bovenste plaats kunnen prijken, doch dan zit Tivoli haar vlak op de hielen en we achten Tivoli minstens zoo gevaar lijk. Een gelijk spel zou nog de beste op lossing zijn. Reserve 2de Klasse B. WSC 2 moet bij Wilhelmina 2 op be zoek. We durven ons, gezien haar weinig constante vorm, niet aan een voorspel ling wagen. Waalwijksche Jeugdcompetitie. Programma voor Zaterdag: WSCSDO, scheidsrechter P. van Tilborg. RWBNEO. scheidsrechter G. de Jong. Voorloopig programma voor 5 Dec.: Blauw-Wit—WSC. NEO—RWB. Deze wedtsryden vangen aan om 3 uur. De stand is thans: NEO 4 4 0 0 8 24— 5 SDO 4 3 0 16 7—4 RWB 5 2 1 2 5 28— 5 WSC 4 1 1 2 3 7—11 Blauw-Wit 5 0 0 5 0 1—41 I. V. C. B. Programma voor Zondag: lste klas. BrabantiaSchijndel. KolpingBest Vooruit. RKTVVSVB. WilhelminaDongen. Venl. BoysMulo. 2e klas. DES—GW. TSV—SDOE. BladellaSarto. TubantiaODI. BW HerculesZwaluw. 3e klas C. DVCRKTW 2. Dongen 2Roda. VelocitasVeersche Boys. WaspikGoirle. l'no AnimoWIK. St. Michielsgestel—OSS. WVBBerkdijk. SVD—HEC. SWV—HVC. OVERZICHT. Brabantia ontvangt de jongste eerste klasser Schijndel. Momenteel is er Schyn- del goed in. Of zy echter tegen Braban tia kans hebben, gelooven we niet. Kol ping zal de puntjes wel aan Best Voor uit moeten laten, evenals RKTW aan SVB. Wilhelmina en Dongen geven el kaar niets toe. Hier kan 't terreinvoor deel wel den doorslag geven. Venlosche Boys geeft Mu'o niet veel kans. De twee de klasser DES ontvangt GW. Deze kna pen uit Gemert wonnen vorige week met 140 van Tubantia. De Sportparkhewo- ners weten dus wat hun te wachten staat. Volgt er weer een overwinning? TSV kan van SDOE een puntje afsnoepen. Bladel la maakt tegen Sarto een goede kans Tu bantia zal uit de wedstrijd tegen ODI geen puntje rijker worden. Hercules ont vangt de Zwaluw. Dit is een zeer moei lijke wedstrijd voor de Vugh'enaren. In Budel te winnen valt niet mee. In de der de klas C ontvangt Waspik Goirle. De Waspiksch ploeg kan zich nu herstellen. Uno Animo kriigt aan WIK een moeiliike tegenstander We verwachten minstens een puntje van de Looncche ploeg. Velo citas ontvangt de Veersche Boys. Ook bier zal het de Veersche Boys niet mee vallen om een puntje te bemachtigen In de derde klas D komen de jongste derde klussers WVB en Berkdijk tegen elkaar. Beiden ziin van gelijke sterk'e. We hou den het dan ook op een gelijk spel. De ex-tweede klasser SVD ontvangt HEC. Voor de HEC'ers staat vee' op bet spel en deze moeten winnen, willen zij in de running blijven. If Qp bloc n

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7