v/ THEATER MUSIS SACRUM dal op 7 Januari a.s. Moedercursus ïiuer- en glas en verfwaren. KANTONGERECHT,- Gemeenteraad Raamsdonk. Nieuws uit de Langstraat Notaris A. SCHAAP Kerknieuws R. D. B. THEATER en Omgeving. SPRANG-CAPELLE. VLIJMEN. Advertentiën. Houtkoop Drunen's Kasteel 5 zware Canada-hoornen, Adverteeren doet verkoopen. W i t-G e I e Kruis ELKEN DINSDAGAVOND Putstraat 34 Waalwijk. BEHANGSELPAPIEREN, publiek verkoopen: Notaris Schrcurs den geheelen dag gesloten zullen zijn* keningen van H. Heijenbroek. Het oog wordt gestreeld door de kunstzinnige uitvoering. Deze kalender doet het in elk opzicht en is practisch ook door de tabellen met voornaamste gegevens om trent personen- en goederenvervoer. I)ouwe Egberts geeft weer z'n prac- tische zeer overzichtelijke maandkalen- der, een telkens terugkeerende, zeer doelmatige kalender voor kantoor en huis. 1De Vereenigiiig van Nederlandsche Wijnhandelaren geeft een smaakvol uit gevoerde maandkalender, met pakkende vooi stellingen en onderschriften voor elke maand, terwijl achter elk maand blad een serie goede raadgevingen vol gen om te weten „wat we drinken moe ten" en aanbevolen gerechten bij diverse wijn. Ze bevatten zeer interessante mede- deelingen over wijnsoorten, misverstan den enz. --De Nationale zendt ons haar beken, de sprekende maandkalender met forsche duidelijke cijfers en ruimte voor aan- teekeningen en ten slotte; De Theekalender met zes bladen met gezichten uit 't theeland Oost-Indië, alsde aanleg, de plukster, de inlading, de verzending, enz., kortom heel inte ressant en smaakvol. KERKELIJKE JUBILEA. 40 jaar priester: 12 Juni: J. L. Bre- kelmans, geb. te Waalwijk, deken en plebaan te 's-Hertogenbosch. J. H. Hoevenaars, geb. te Raamsdonk en rector te Drunen. - 25 jaar priester: 1 Juni: A. J. de Glas, geb. te Waspik, pastoor te Waal- re. Mgr. F. N. J. H. Hendriks, geb. te Besoijen, vicaris-generaal van het bis dom te 's-Bosch. Prof. Dr. A. A. Smij- ers, geb. te Raamsdonksveer, Huis ter Heide te Utrecht. V. C. van der Wee, geb. te Kaatsheuvel, pastoor te Geer- truidenberg. Bijzondere jubilea. 25 jaar pastoor: Ed. J. M. Janssens de Horion, geb. te Tilburg, pastoor te Dussen (28 Juni). A. F. P. M. Lom- barts, geb. te Loon op Zand, pastoor le Moerdijk (30 Augustus). Weinig animo voor zegeltjes plakken. Voor den Kantonrechter waren een kleine honderd verdachten opgeroepen wegens overtreding der invaliditeitswet, verreweg de meesten uit Tilburg, maar een enkele ver. dwaalde kwam ook uit Sprang en Geertruidenberg. Al deze verdachten hadden hun rentekaart niet desge vraagd bij dan Raad van Arbeid ingeleverd. »De gevallen, waarin men dit eenvoudig nalaat, loopen in de dui zenden, omdat de menschen zich niets van de voorschriften aantrek ken l« aldus de ambtenaar van het O.M., Mr. van IJsendijk. »Als er hier in Den Bosch 40,000 kaarten moeten binnenkomen en er komt nog niet de helft van in, dan wordt het voor den Raad van Arbeid een onmogelijk werk om al die menschen weer eens eerst aan te schrijven enz. enz.« Alle uitvluchten, die de vinding rijke volksfantasie in den loop der jaren al heeft kunnen uitdenken, werden door de verschillende ver dachten ter tafel gebracht. Velen beweerden, dat zij hun rentekaart aan den baas hadden gegeven. Maar zij hadden geen schriftelijk bewijs daarvan, want ofwel de baas gaf het niet en vroeg »Vertrouw je me niet?« ofwel zij hadden er niet aan gedacht, het te vragen, hoewel dit voorschift toch uitdrukkelijk op de kaart staat aangegeven. De kantonrechter wees hen er met nadruk op, dat een dergelijk verweer niet opgaat. Wie zijn rente kaart aan een ander overlegt moet daarvan een schriftelijk bewijs vragen en als een baas weiger- achtig is, om dat te geven, moet men den Raad vaa Arbeid daarvan in kennis stellen. Als men hier op de terechtzitting met een heel ver haal. maar zonder eenig bewijs komt, kan de rechter ervan ge- looven wat hem waarschijnlijk dunkt en het meest waarschijnlijke is, dat 't maar een smoesje is. De meeste verdachten werden conform den eisch veroordeelt tot f3,— boete, eenige andere kwamen er wat genadiger af met f2,boete en een heel enkele, die er hard voorzat kon met een pop volstaan. UITSPRAKEN De Kantonrechter wees o-m. de volgende vonnissen P. A. H B., Kaatsheuvel, verblindende verlichting f6,— boete- P- C. v. d. S., Kaatsheuvel, idem f6,— boete. W G. van Z., Waalwijk, geen richting f 3, boete N. v. d. S., Loon op Zand, rijwiel zonder reflector, f3,boete. M. v. P., Sprang—Capelle, gods dienstoefening verstoren, f5.— boete. .H. A. D., Waspik, hinder veroorzaken, f3,— boete. A. F- van R., Waalwijk, dronkenschap f 10,— boete. A. H Vlijmen, rijwiel zonder reflector f 3, boete. W- B.. Sprang Capelle. rijwiel onbeheerd, f2,boete. F. W. K., Sprang-Capelle, rijwiel onbeheerd f 2,— boete. A- E., Dussen, rijwiel onbe heerd, f2.— boete. A- S., Dussen, rijwiel onbeheerd, f2,— boete. Vergadering van den raad dezer ge meente op Donderdag 31 December 1936, des namiddags vijf uur. Voorzitter de Ed.achtb. heer Moons. Afwezig met kennisgeving Wethou der Schoenmakers. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Aan de orde is: 1Ingekomen stukken. Bericht van verhindering van Wet houder Schoenmakers, waarbij de voor zitter tot zijn genoegen kan mededee- len dat de toestand van den heer Schoenmakers van dien aard is, dat hij binnen afzienbaren tijd weer in den raad zal verschijnen. Van Ged. Staten zijn verschillende goedkeuringen ontvangen van raads besluiten, o.a. tot vaststelling van de opcenten op de Gemeentefondsbelas ting, de heffing van schoolgeld, de wij ziging der Politieverordening (het late re sluitingsuur gaat dienzelfden avond in) en de grondaankoop van v. Houten. Voorts is ingekomen de mededee- ling van Ged. Staten dat bij Kon. Be sluit de gemeente Raamsdonk is vrij gesteld van het z.g. capitulantenbesluit, zoodat de gemeente zelfstandig haar ambtenaren kan benoemen. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Aanmerkingen van Ged. Staten op de vastgestelde legesverordening, waarin zij enkele bedragen hooger wil len zien vastgesteld. De verlangde wijzigingen worden goedgekeurd. Het verslag over den toestand der gemeente zal voor de leden ter inzage worden gelegd. 2. Ontwerp-verordening op de hef fing van besmettelijke-ziektengelden. Wordt goedgekeurd. 3. Ontwerp-besluit tot verhuring van het grasgewas van het perceel rondom de voormalige electrische cen trale. 4. Alsvoor van het grasgewas der zijbermen van den Nieuwen Weg. 5. Alsvoor van het vischwater om den Dombosch. 6. Alsvoor van twee perceelen griendhout in den Nieuwen Dombosch. Besloten wordt de onder 3 t.m. 6 be doelde perceelen opnieuw openbaar te verpachten. 7. Benoeming van een lid in de schoolcommissie, wegens periodieke af treding van den heer J. W. Modderaar die intusschen de gemeente heeft ver laten. Op voorstel van B. en W. wordt de heer L. v. Aalderen bij acclamatie ge kozen. 8. Alsvoor in het burgerlijk armbe stuur, wegens periodieke aftreding van den heer H. A. van Steenoven. De heer v. Steenoven wordt bij ac clamatie herkozen. 9. Alsvoor van de gemeente-ge- neesheeren, wegens periodieke aftre ding van de heeren: Ch. A. H. A. M. Lips en B. Knaap. Beide aftredenden worden bij accla matie herkozen op een jaarwedde van resp. 940.- en 350.-. 10. Alsvoor van leden in de com- missiën tot wering van schoolverzuim, wegens periodieke aftreding van alle leden. 11. Alsvoor van leden der commis sie van Fabricage, wegens periodieke aftreding der heeren: C. J. Kanters, G. C. de Bont en J. W. Mertens. 12. Alsvoor van de leden der Licht- commissie, wegens periodieke aftreding der heeren H. Rombouts, D. Lankhuy- zen Szn. en J. J. de Jong. 13,. Alsvoor van voorzitter en leden der commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling. 14. Alsvoor der leden en plaatsver vangende leden in de stembureaux. Alle aftredende commissieleden, be doeld onder punt 10 t.m. 14 worden bij acclamatie herkozen. 15. Vaststelling suppletoir kohier der rioolbelasting B. over 1936. Wordt z. h. st. vastgesteld. 16. Ontwerp-besluit tot wijziging van de gemeente-begrooting, dienst '36. Wordt z. h. st. goedgekeurd. 17. Bezwaarschriften tegen plaat selijke belastingen. Het betreft hier slechts 1 bezwaar schrift dat terzijde moet worden gelegd omdat het te laat is ingezonden. 18. Wijziging begrooting Burger lijk Armbestuur. Wordt z. h. st. goedgekeurd. Rondvraag. De heer Lankhuijzen dringt er op aan zoo mogelijk het aantal stemdistric- ten in de gemeente uit te breiden tot 4. Thans moeten verschillende personen uit Raamsdonksveer in Raamsdonk- dorp gaan stemmen, terwijl het stem bureau in Raamsdonkdorp toch reeds overbelast is: de aldaar zitting hebben de leden van het stembureau hebben het den ganschen dag erg druk en haast geen tijd om iets te gebruiken. De Voorzitter beaamt dit en zegt toe nader te onderzoeken op welke wij ze daarin het best verandering is te brengen. Doordat er veel schippers hun domicilie naar elders hebben verplaatst, zullen de stembureaux op het Veer niet zoo veel meer te verwerken hebben en kunnen de inwoners van het Veer die nu naar het Dorp moeten gaan stem men bij de bureaux op het Veer wor den ondergebracht. In elk geval zou dit pas in de toekomst veranderd kunnen worden, daar op het oogenblik de ge heele kiezerslijst nog op de oude in deeling is gebaseerd. De heer v. Woerden informeert of er door een of andere vereeniging niet een subsidie-aanvrage is gedaan in ver band met de a.s. feestelijkheden op 7 Januari. De voorzitter zegt dat deze kwestie in overleg met de oranje-comité's van het Veer en het Dorp tot volle tevre denheid van de comité's en het ge meentebestuur is geregeld en dat Raamsdonk in deze niet bij de andere gemeenten zal achterstaan. De heer Netten dringt er op aan dat de sloot tegenover het postkantoor wat vaker wordt schoongemaakt. De voorzitter zegt dat het onderhoud hiervan bij het polderbestuur berust. Het gedeelte dat de heer Netten be doelt behoorde eigenlijk wel iedere week schoongemaakt te worden. Het is wel eens om beurten door de ge meente en het polderbestuur schoonge maakt. Spr. zegt toe deze aangelegen heid met het polderbestuur te zullen bespreken. De heer de Bruijn vestigt de aan dacht nog op een kleine verzakking in den weg tegenover de Waag, welke reeds oorzaak was dat bij een melk venter een aantal flesschen stukschok- te. De voorzitter zegt toe het euvel te laten verhelpen. Niemand meer het woord verlan gend, wenscht de voorzitter alle leden een zalig uiteinde en gelukkig begin en sluit daarna de vergadering. DE DIRECTIE van het binnenkort wenst hare geachte bezoekers een in alle opzichten Gelukkig en Voorspoedig Nieuwjaar benevens de lust en de middelen om geregeld haar theater te bezoeken. Zij zal in 1937 een reeks prachtige filmwerken ter vertoning brengen en hoopt met een druk bezoek vereerd te worden. SPRANG. Predikbeurten Zondag 3 Januari 1937Ned. Herv. Kerk, 9,30 uur Weled. heer v. Renen, godsdienst onderwijzer te Vledder; nam. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en nam. 2,30 uur Candidaat Spijkers, hulp prediker te Sliedrecht. Het aantal werkloze leden van de Afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders bedraagt thans 88, waarvan 73 geheel— en 15 gedeel telijk werkloos zijn; 17 leden zijn opgenomen in de gemeentelijke steunverleening. VRIJHOEVE-CAPELLE. Het aantal werkloozen bij de plaatselijke afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders- bond bedroeg momenteel 99, waar van 75 geheel en 24 gedeeltelijk werkloos zijn, hieronder zijn 80 fabrieksarbeiders en 19 transport arbeiders. In de Geref. Kerk aan het Bruggetje hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. H. Keizer. In't lokaal der Geref. gemeente aan de Hooge vaart a.s. Zondag leesdienst. Het programma van de feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z.D.H. Prins Bernhard op Donderdag 7 Januari a.s. luidt als volgt: Des morgens van 8 tot 8,30 uur klokkengelui van de ver schillende kerktorens, om 9 uur opstelling van den grooten optocht aan de Hoogevaart (Bruggetje). Na opstelling vertrek van den stoet langs de volgende route Hoogevaart —Labbegat—Winterdijk—Capelle— Nieuwevaart -Heistraat—Vrijhoeve- Capelle—Sprang. De stoet zal aan het Oosteinde te Sprang ontbonden worden. Des avonds half acht lampion— en fakkeloptocht met welwillende medewerking van de fanfare corpsen »Kunst naArbeid« en »Sirena«. Opstelling te Capelle (Kom) en Oosteinde te Sprang, waarna de optocht zich verzameldt voor het Raadhuis, alwaar de be kendmaking van de bekroonde wagens, bogen, enz. zal plaats hebben en de burgemeester de prijzen zal uitreiken. Bij ongunstig weder zal op 7 Januari des morgens om 8.15 uur via het radiodistributienet nader mededeeling worden gedaan omtrent het al of niet doorgaan der feeste lijkheden, terwijl op Dinsdag 5 Jan. a.s. des avonds zeven uur de burgemeester via het radiodistri— butienet nog eenige wenken omtrent het feest zal geven. De medewerking van alle ingezetenen word vriende lijk verzocht, in het bijzonder wat betreft het uitsteken van vlaggen. De heeren Jac. Vos, A. Pronk en J. de Jong hebben zich belast met de regeling van den optocht, om een zoo goed mogelijk harmonisch geheel te krijgen. Het programma der a.s. Oranje feesten is thans definitief vastgesteld en ziet er als volgt uit:' Donderdag 7 Jannari om 7.30 u. reveille vanaf den kerktoren. Hierna volgen om 9 uur plechtige kerke lijke diensten in de R.K.kerkenin de kerk der Ned. Herv. Gemeente. Om 10.30 uur zal er een plechtige raadsvergadering worden gehouden. Gedurende de raadszitting zullen alle klokken luiden. Onder de huwelijksplechtigheid zullen door de harmonie Concordia vanaf den kerktoren volksliederen worden ge- speeld. Om 2 uur zal er een groote optocht worden gehouden, tijdens welke alle vereenigingen aan den burgemeester een vaandelhulde zullen brengen. Om 5 uur zullen de harmonieën en zangvereenigingen uit de wijken Haarsteeg en Nieuwkuijk ten raad- huize serenades brengen. Intusschen zal een jury de buurtversieringen beoordeelen, terwijl na afloop der serenades overal bals en andere attracties worden aangeboden. Op Vrijdag 8 Januari zullen in de diverse scholen de kinderen ruimschoots worden getracteerd. Om 2 uur wordt dan weer een groote kinderoptocht gehouden, terwijl door de jury de rest der buurtversieringen zal worden be oordeeld. Om 5 uur zullen de Vlijmensche harmonie Concordia en de zangvereeniging Vlijmensch Mannenkoor, aan het raadhuis wederom serenades brengen. Gedurende de beide feestavonden zal het raadhuis zijn verlicht. te Waalwijk, zol bij inzet op DINSDAG 12 JANUARI 1937, in café »DE LINDEBOOM« te Waalwijk en op DINSDAG 19 JANUAR11937 in café W. VAN BEERS aldaar, telkens om 7 uur des avonds, Voor Erven M. VAN HELV0IRT: KOOP 1, Wei- en Bouwland te Waalwijk van 2e tot 3e Zeine, Sectie B 330 en 498, groot 1.00.10 H.A. KOOP 2. Bouwland aldaar tot Meerdijk, Sectie B 331 en 497, groot 0.92.60 H.A. KOOP 3 Massa koopen 1 en 2. Alles in huur bij P. van Daelen Mz. voor f130.— per jaar tot eind 1939. Aanvaarding vanaf 1 Januari 1937. TE DRUNEN. zal op MAANDAG 11 Januari 1937 des voorm. half tien precies, ter herberge van H. PULLES DE WIT te Drunen, de jaarlijksche Houtverkooping houden voor de GRAVEN D'OULTREMONT e.a., zooals zulks breeder bij biljetten is omschreven. 56947 Voorts worden bij inschrijving publiek verkocht staande tegenover het Kasteel, in 1 koop. Biljetten in te leveren ten kan tore van genoemden Notaris, uiterlijk op 8 Januari 1937. Burgemeester en Wet houders van WAALWIJK MAKEN BEKEND: [Nationale feestdag] de gemeente-secretarie en de kantoren en diensten der gemeente-bedrijven Waalwijk, 2 Januari 1937. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk E. MOONEN. De Secretaris, J. v. MIERLO. W A A LW IJ K. le geven door ZUSTER SMIT in het K. J. V. Huis van 7-8 uur. Opening DINSDAG 12 JAN.'37 (10 Lessen.) Sluiting met voordracht door Dr. WEIJERS. Aanmelding bij ZUSTER VAN BAAL, Grootestraat 266, die gaarne inlichtingen verstrekt. Lesgeld voor de geheele cursus f0.75. VOOR EERSTE KLAS aan concurreerende prijzen naar ALLE SOORTEN Ruime keuze moderne Vraagt staalboeken ter inzage Overal te ontbieden. VRAAGT PRIJSOPGAAF M1ET-KATHOLSEKEM kunnen inlichtingen over de leer en gebruiken der Katho lieke Kerk gratis verkrijgen bij het 51491 Diocesaan Inlichtlngen-Buraau Gasthuisstraat 22 TE TILBURG. Lectuur wordt gratis toegezonden. J.C.Sctieilekens.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3