Plaatselijke Berichten. Griep, Influenza, BILJART-KAMPIOENSCHAP van Waalwijk en Omstreken. ARIE QUIRIJNS, Capelle BART VAN ENGELEN, Waalwijk KOEN EMMEN, Tilburg LEO VAN SCHIJNQEL, Waalwijk KOEN EMMEN, Tilburg ARIE QUIRIJNS, Capelle Woensdag 13 Januari 1937 DE ECHO VAN HET ZUIDEN Tweede Blad IN CAFÉ „CITY" DE TRAM EXIT! Zonder eenig ceremonieel gebeurde dan net lang verwacnie, bet lang aan- geKonuigue: de tram reed voor üe laat ste maai uoor onze gemeente en zoo ais men weet zuilen weldra ook de rails verdwijnen als laatste herinne ring aan de tram, die we thans zoo mei voldoening zien verdwijnen. ja, met voiaoening mogen we zeg- gen, ais gevolg van den vooruit gang der tijden; auto's, bussen, tiet- sen, druk venteer, dit alles hennen de tram gemaaüt tot een obstakel instede van een gemak. De tram door de ge meente, waarvoor we tientallen jaren geieaen hennen gestreden; toen een kwestie van gemeente-politiek van de eerste grootte waarvan onze jaargan gen uit dien tijd zouden kunnen ge tuigen, als we de series ingezonden stuKken, verslagen, adressen daarover opslaan, adressen die werden gezon den aan Ged. Staten en de Regeering en waarvoor audiënties werden aan gevraagd. Wij verheugen ons thans om z'n dood, omdat hij niet meer past in het verkeer van onzen tijd en met recht 'n sta-in-den-weg genoemd werd en 't ma teriaal van dien aard was, dat tel kens ongelukken en ongelukjes voor kwamen. Juist omdat hij uit den tijd was en men van z'n diensten geen gebruik meer maakte, mogen we er toch wel eens op wijzen van hoe groot belang dit vervoermiddel geweest is voor plaats en streek toen de auto bussen nog niet bekend waren en alles was aangewezen op spoor en tram en rijtuig. Vooral de verbinding naar Tilburg is steeds van zeer groot gewicht ge weest, maar ook de tram door de dor pen van de Langstraat heeft aan per sonen- en goederenvervoer groote diensten bewezen. En zoo is de oude train weer ver dwenen 0111 z'n plaats in te ruimen aan jachtender vervoermiddelen als aanpassing aan den nieuwen tijd, aan de nieuwe uitvindingen op 't gebied van 't snelverkeer. Ontegenzeggelijk zal z'n verdwijning dit verkeer ten goede komen en het gevaar voor ongeluk ken vooral in onze straten zal er door verminderen. De tram exit! EEN NIEUWE AUTO-BUS VERBINDING OP WAALWIJK. Met groot genoegen verwijzen wij naar achterstaande advertentie, waar in de directie der B. B. A. wijst op eene nieuwe autobus-verbinding die a.s. Maandag in werking treedt en wel tus- schen Oosterhout en Waalwijk, dus door plaatsen die voor onze gemeente van 't grootste belang zijn, wijl daar mede veelzijdige relaties worden on derhouden. Wij hebben hieromtrent reeds vroe ger herhaaldelijk geschreven en het wachten was op de goedkeuring van Ged. Staten, die thans is verkregen. De B. B. A. laat er geen gras over groeien en a.s. Maandag begint de dienst. De dienstregelingen op deze lijn ge ven aansluiting op 's-Bosch en Breda. De eerste dienst is om 6.15 uur uit Oosterhout en vervolgens nog 5 dien sten, de laatste om 7.55 uur; uit Waal wijk de eerste om 7.22, de laatste om 8.15 uur. De lijn doet zooals bekend de vol gende plaatsen aan: Waalwijk, Sprang, Vrijh.-Capelle, Capelle - Nieuwevaart, 's-Grevelduin-Capelle, Hooipers, Was pik, Dongensche Vaart, 's-Gravemoer, Groenendijk, Oosteind, Oosterhout. Uit deze opsomming blijkt dat deze lijn voor plaats en streek van groot be lang kan en zal zijn, speciaal voor markt- en winkelbezoek, voor 't be zoek onzer scholen e.m.d. Wij brengen een woord van lof aan de activiteit der B.B.A., die hare be langen koppelt aan die der streek en hopen dat deze lijn haar veel succes en onze plaats en streek nieuw leven moge geven. VERGADERING R.K. KIES- VEREENIGING. Rede van den heer Nivard. De voorloopige candidaat stelling. Maandagavond werd in de groote zaal van den R.K. Gildenbond een al- gemeene vergadering der R.K. Kies- vereeniging gehouden. Wegens verhindering van den voor zitter berustte de leiding der verga- dring bij den vice-voorzitter, den heer F. Smolders, die het in zijn openings woord betreurde dat niet meer leden (ei was naar schatting een 100-tal aanwezig) van hun belangstelling he lden blijk gegeven. Hij uitte de beste wenschen voor 1037 voor iedereen, maar speciaal voor de R.K. Staatspartij voor wie dit jaar met het oog op de komende Kamer verkiezingen, een van de belangrijk ste jaren zal worden. Naast Gods ze gen heeft deze partij echter ook de medewerking der R.K. kiezers noo- dig. Jammer, en beschamend tegen over andere plaatsen, vond spr. den teruggang van het ledental gedurende de afgeloopen 4 jaar. Spr. spoorde al len aan propagandist te zijn. Het mo tief dat men de contribuutie niet kan opbrengen, achtte spr. een dooddoe ner. Voor dat luttele bedrag mag men niet afzijdig blijven, waar zulke hoo- ge belangen op het spel staan. In dat opzicht zouden de Kath. kiezers een voorbeeld kunnen nemen aan andere partijen, waar men voor zijn politieke richting zulke groote offers brengt. De heer Nivard over: „Woorden en Daden". De heer Nivard, lid der Eerste Ka mer en oud-wethouder van, Rotter dam, zette allereerst uiteen, waarom de a.s. verkiezingsstrijd er een zal worden van een felheid en belangrijk heid als nog nimmer is meegemaakt. De moeilijke en verwarde toestan den op stoffelijk gebied begunstigen het werk van die partijen en partij tjes die onrust onder het volk, ook in de katholieke gelederen, willen zaaien. Het is zoo gemakkelijk met felle critiek op het beleid van ande ren en met vele mooie beloften te schermen, als men zich toch niet druk behoeft te maken over de nakoming er van, wijl men voorloopig toch geen kans zal krijgen de verantwoordelijk heid in het regeeringsbeleid mede te dragen. De stoutste en leugenachtig ste beweringen worden in pamfletten en bladen van sommige partijen ge lanceerd, speciaal om een wig te drij ven in de Katholieke eenheid. Spreker stelde tegenover al die mooie woorden en beloften de daden die door de Katholieke voormannen zijn gesteld sinds in 1901 ook de R.K. Staatspartij medezeggenschap in de regeering kreeg. Hij wees op de ge lijkstelling van het openbaar en bij zonder onderwijs, op de wettelijke be palingen ter bestrijding der openbare zedeloosheid, de Ouderdomswet, In validiteitswet, Ziektewet, Arbeidswet, de instelling van den Hoogen Raad van Arbeid, de Bedrijfsradenwet, de Huisarbeiderswet, de Wet tot Verbin dend en Onverbindend verklaring van ondernemersovereenkomsten, de ver betering der volkshuisvesting op welk gebied Nederland aan de spits staat en voorts op tal van andere verbete ringen op sociaal-, economisch-, land bouw- en middenstandsgebied. Oud-minister Mr. Aalberse werd door spr. en door vele andersdenken den als de meest voortreffelijke ministei' van sociale zaken uitgeschil derd die er ooit aan het bewind is geweest. De R.K. Staatspartij behoeft dus niet te schermen met een mooi, aanlokke lijk program, maar kan zeggen: zie, dat hebben wij gedaan. Met daden zijn de kiezers meer gebaat dan met woorden. De beschuldiging is geuit, dat de Katholieken verraad gepleegd zouden hebben aan de werkloozen. In tegen stelling met hun program van 1933 is de verslechtering in de steunregeling gekomen, doch spr. wees er op dat 't extra-parlementaire kabinet van mi nister Colijn de verantwoordelijkheid hiervan draagt en niet de R.K. Staats partij. Spr. gaf nog een opsomming van enkele door de R.K. Staatspartij, vaak met veel tegenwerking verkre gen maatregelen als: verlaging van de huren, verstrekking van levensmidde len voor werkloozen, minder aantas ting van eigen spaarcenten der steun- trekkenden, de wering van buitenland- sche arbeidskrachten en van gehuwde ambtenaressen en onderwijzeressen, het 60 millioen-fonds, het schoenen wetje, het klompenwetje, de actieve handelspolitiek, enz. Vervolgens nam spr. het z.g. „Plan van den Arbeid" der S.D.A.P. onder de loupe en toonde aan, dat de recla me die er mee gemaakt wordt, verre de beteekenis van den inhoud over-, treft. Voor de naaste toekomst is 't stre ven der R.K. Staatspartij gericht op bereiking van deze 3 punten: Een sterk gezag, een goede gezinspolitiek en een heropbouw van de maatschap pij in den geest van de Encycliek „Quadragesimo Anno". Volgens een N.S.B.-er staan ons slechts 2 wegen open: een naar Mos kou en een naar Mussert. Spr. is ook van meening dat men in de toekomst slechts tusschen twee wegen te kiezen zal hebben, n.l. tus schen de weg die leidt naar het Com munisme en de weg die leidt naar 'n hervorming in den geest van Christus. Het gaat dus tusschen Moskou of Bethlehem en spr. meent dat voor 'n Katholiek de keuze niet moeilijk kan zijn, hij kiest den weg naar Bethlehem, hij steunt de R.K. Staatspartij, waar door zijn hoogste belangen het best behartigd zullen worden. (Applaus). De waarnemend Voorzitter sprak een hartelijk dankwoord tot den heer Nivard voor zijn duidelijke uiteenzet ting. De heer Chr. van Liempt brak een lans voor de Middenstandsbelangen. De nieuwe ordening die door de R.K. Staatspartij wordt voorgestaan is ge baseerd op de Chr. naastenliefde in- plaats van op het eigenbelang. En in dit verband wilde hij de aandacht ves tigen op den Middenstand, waaraan z.i. op de vergadering van de R.K. •Kiesvereeniging te weinig aandacht wordt geschonken. Spr. schilderde den Middenstand als een machtige steunpilaar en het meest volgzame deel van maatschappij en kerk. Door zijn belangen te dienen, dient men een groot algemeen belang. De heer De Jong stelde de vraag of het weggeld dat in Noord-Brabant ge heven wordt en in andere provincies niet en dat een zware belasting is voor de arbeiders, niet weg te krijgen zou zijn. De heer Nivard, allereerst den heer van Liempt van antwoord dienende, zegt het geheel met diens zienswijze eens te zijn en was er van overtuigd, dat de middenstand belangrijke voor deden van een goede ordening kan verwachten. Spr. wees op verschillen de maatregelen die reeds in het be lang van den middenstand genomen zijn, o.a. de vestigingswet, de wet op de vliegende winkels, de wet op de uitverkoopen, de credietverleening, de stichting van een middenstandsraad, enz. Alle groepen klagen, dat het niet gauw genoeg gaat, maar het econo misch leven is zeer gevoelig en de wet gever kan dus slechts voetje voor voet je op dit terrein vooruitgaan. Wat de vraag van den heer De Jong betreft, zegt de heer Nivard, dat de Wetgever geen invloed heeft op dit weggeld. Hij adviseert bij Prov. Sta ten op afschaffing aan te dringen, waartoe thans des te meer aanleiding is, nu met de betere verbindingen tus schen Noord en Zuid het bezoek van buiten Noord-Brabant veel drukker wordt. Maar de Provincie zal het be- noodigde geld dan allicht op een an dere wijze, bijv. door verhooging van opcenten op andere belastingen, als zij daartoe nog in staat is, bijeen zien te krijgen. Zooiets zou z.i. aan 't Sta tenlid dat uit deze gemeente zitting heeft, eens voorgelegd kunnen wor den. Voorloopige candidaatstelling. Waar geen der aanwezigen het woord verlangt met betrekking tot de voor loopige candidaatstelling, zet de voor zitter het standpunt van het bestuur nader uiteen. Waar in de R.K. Staats partij reeds geruimen tijd het gemis is gevoeld aan Indië-specialisten, als hoedanig thans Max v. Poll fungeert, heeft het partijbestuur besloten, dit maal minstens 3 kenners van Indië in de Kamer af te vaardigen en adviseert als zoodanig Max van Poll, Ir. Wei ter (oud-Indisch ambtenaar) en M. L. F. Bajetto (oud-Indisch generaal). In verband hiermede stelt het bestuur voor, voor den Kieskring 's-Bosch aan te wijzen: 1. Mr. Dr. L. N. Dekkers. 2. Max v. Poll. 3. M. L. F. Bajetto. 4. Mr. F. Teurlings. Waar Noord-Brabant bekend is om zijn Missie-liefde, wordt de heer Ba jetto, die zeer veel voor de Katholieke zaak in Indië geijvrd heeft, de ge- schikste candidaat geacht. De vergadering gaat met deze voor loopige aanwijzing accoord. Bij de Rondvraag wijst de heer Leij- tens er op, dat de boerenstand, de middenstand en de hoogere standen dezen avond weer zoo slecht vertegen woordigd zijn tegenover de arbeiders. Hij zou meer propaganda voor derge lijke bijeenkomsten willen maken. De Voorzitter meent juist, dat naar verhouding de andere standen beter vertegenwoordigd zijn dan de arbei ders, maar eigenlijk zijn alle standen slecht opgekomen. Ieder moet propa- andist zijn in eigen omgeving; de kas laat geen groote uitgaven voor rec lame toe. De heer van Liempt informeert naai de kosten van het huren van de zaal in den R.K. Gildenbond. Z.i. zou het bezoek der vergadering in een zaal bij een der Middenstanders, waarvoor bovendien geen huur betaald zou be hoeven te worden, veel drukker zijn. De Voorzitter zegt, dat de huur van deze zaal ƒ5— bedraagt en dat het bestuur den indruk heeft, dat in een andere zaal het bezoek misschien nog slechter zou zijn met het oog op de consumptie-uitgaven die hieraan vast zitten. Nadat de voorzitter er nog eens op gewezen heeft dat propaganda en nog eens propaganda het parool moet zijn, sluit hij met den Chr. groet deze ver gadering. H. FAMILIE. Zondag heeft de H. Familie in de parochie van St. Jan op eenvoudige, doch treffende wijze haar 70-jarig be staan herdacht. Vrijdag tevoren te 8.30 uur zijn de oefeningen van voorbereiding begon nen; Zaterdag ten half 8 was 't plech tig Lof met predicatie door den di recteur, den Weleerw. Heer Kapelaan Völker. Zondagochtend ten 7 uur was er 'n H. Mis voor de leden met algemeene H. Communie en des namiddags ten 5.30 uur vergadering, waarin door den Eerw. Heer Directeur en door den Zeereerw. heer Pastoor Heezemans de predicatie werden gehouden. Speciaal werd gehuldigd de 70-ja- rige jubilaris, de heer A. Pennings, die vanaf de oprichting een trouw lid geweest is. Vier leden, de heeren: Jan Baptist van Meeuwen en Adr. de Bont her dachten hun 60-jarig lidmaatschap, terwijl er niet minder dan 25 gouden jubilarissen waren, n.l. de heeren J. van Oostrum, Adr. van Well, Adr. v. d. Broek, Hendrik Maas, J. A. Leijtens, Corn, van Kuijk, L. Maaywee, Adr. Hamers, J. B. Maaywee, J. Amers- dorffer, Jac. Fransen, Chr. Leijtens, G. van Lier, H. Heijbuurs, Yh. de Pef- fer, A. van Drunen, P. van Delft, J. van Delft, Dirk de Ronde, Adr. Kort hout, C. Hendriks, C. Sclimitt, M. de Goeij, M. v. d. Velden en C. van de Leur. Voorts waren er 71 zilveren jubi larissen en deden niet minder dan 279 nieuwe leden hun opdracht. Zij allen ontvingen het daartoe in gesteld insigne, terwijl de zieken en anderen die verhinderd waren, dit be wijs werd thuisgezonden. Men zal begrijpen dat deze plech tigheid, getuigende van zulk trouw lidmaatschap en nieuw leven, op al len diepen indruk maakte. 134 LIEFHEBBERS. Voor de vacante-betrekking van me- teropnemer-incasseerder der Licht- en Waterbedrijven in onze gemeente, heb ben zich 134 sollicitanten aangemeld. AANBESTEDING. Bij de Zaterdagavond gehouden aan besteding voor het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer G. Bijnen, onder architec tuur van den heer A. v. Huiten Jr. werd ingeschreven als volgt: G. v. Heesch, Waalwijk ƒ4790 J. Nieuwenhuijzen, Sprang 4684 J. v. d. Broek, Waspik ƒ4625 L. Kooien, Waalwijk 4569 Gebr. de Grauw, Waspik 4562 L. Fitters, Waspik 4512 J. Hoogendoorn, Waalwijk 4497 M. Kleingeld, Waalwijk 4444 A. F. Kramer, Heusden ƒ4440 A. J. van Hilst, Waalwijk ƒ4365 A. Herrijgers, Drunen 4296 A. Vermeer, Waalwijk 4223 Het verfwerk is buiten het bestek gelaten. Het werk is aan den laagsten in schrijver opgedragen. ORANJE-FEESTEN. Zondagavond heeft de wijk Markt- Stationsstraat een mooi slot gemaakt aan de Oranje-feesten, ter herdenking mede aan de prettige samenwerking in deze wijk en het behalen van den eere-prijs. Het was er zeer druk en uiterst ge zellig; een waardig slot aan dit gezel lig samenwerken en samenzijn. Het comité, speciaal de voorzitter, de heer Vink, verdient een woord van hulde. In de 1.1. Maandag gehouden ver gadering van het comité Mr. v. Cooth- straat Julianastraat Burg. van der Klokkenlaan en Kerkstraat werd besloten a.s. Maandag 18 Januari in het café Heesbeen-Ketels tot besluit een Oranje-bal te organiseeren. Heden Woensdag 13 Januari aanvang 8 uur tegen tegen tegen Partij 2U0 caramboles. BIJ H. DE RUIJTER, Markt 16 - Tel. 274 HENGELCONCOURS. Door de Vischclub „Visscherslust alhier zal op den eersten Zaterdag in Juni een groot nationaal hengelcon- cours worden gegeven. PLUIMVEE-TENTOONSTELLING. Zaterdagavond en Zondag hield de Waal wij ksche Pluimveetentoonstelling hare onderlinge tentoonstelling in haar lokaal bij den heer Ant van der Pluijm, die zooals steeds een keur van dieren te zien gaf en goede be langstelling trok. De keuring door de jury-leden, de heeren Boshouwers uit Eist en P. Dek kers uit Zaandam, had het volgende resultaat: Afd. Hamburger Zilvergeloverd jon ge hen door den heer Jac. Eijkens n.l. eere-prijs voor haan en hen jong en oud, beker, benevens een 2e prijs en een zeer eervolle vermelding; L. Dijk stra te Capelle met Twentsche grijze haan, oud, een le en eere-prijs en voor jonge hennen le en eereprijs. C. Trimbach 2e prijs met Hermelijn suc ces. J. Zeegers le prijs en eereprijs met witte Leghorn, hen, oud; L. Dijk stra te Capelle 2e prys en voor jonge haan 2e prijs; Th. van der Griendt voor hen jong een le prijs en eere prijs en een 3e prijs; L. Dijkstra te Capelle met Patrijs Wyandot, haan, oud, 2e prijs en met hen jong een le en eere-prijs; L. Hartog met Orlof haan, jong een le prijs en eereprijs en met haan jong een 2e prijs; J. van der Hammen met Rhode Islands haan oud 2e pr. en met haan jong 2e prijs, met hen oud een le en eereprijs en met hen oud 2e prys; L. Hartog met Orpington zwart, haan, oud 2e prys, met hen oud 3e prijs; J. B. Verwiel met Orpington Buff hen oud le prijs en met hen oud 2e prijs; L. Dijkstra te Capelle met Koekoek PI. Rock haan oud zilveren beker, eereprijs en le prijs; J. B. Verwiel met Minorca kriel zwart haan jong, zilve ren beker, eereprijs en le prijs en voor hen jong 3e prys, voor hen jong zilveren beker, eereprijs en le prijs, voor hen jong 2e prijs, voor Hambur ger kriel zwart geloverd hen oud eere prijs en le prijs, voor hen jong 2e pr. en 3e prys, voor Hamburger kriel zwart hen jong eereprijs en le prijs en voor hen jong 2e prijs; L. Dijkstra te Capelle met Hamburger kriel zil- verpel hen jong een eereprijs en le prijs; J. Eijkens met trio Hamburger Zilver geloverd oud 3e prijs, met jong eereprijs en le prijs; J. van der Ham men met trio Rhode Islands oud eere prijs en le prijs; L. Dijkstra te Capelle met trio Patrijs Wyandot zilveren be ker, eereprijs en le prijs, met trio Twentsche Grijze 2e prys; J. B. Ver wiel met trio Minorka kriel jong eere prijs en le prijs. Afdeeling konijnen: C. Trimbach met Vlaamsche reus wit voedster oud 2e prijs; J. Eijkens met ram jong le prijs; C. Trimbach met voedster jong le prijs; J. Kleij- berg-Baijens 3e prijs; Jac. Eijkens 2e prijs met Vlaamsche reus geel ram jong. Jac. Eijkens met Witte Weener voedster oud le prijs; L. Mandjes met ram jong idem, met voedster jong 2e prijs, idem met voedster jong le prijs L. Mandjes met Blauwe Weener jong le prijs idem; met voedster oud C. Stam te Vrijhoeve-Capelle le prijs; met voedster oud L. Dijkstra tee Ca- plle 2e prijs, met ram jong le prijs L. Mandjes; met voedster jong J. Kleij- berg le prijs. Met zwarte Weener ram oud L. Mandjes le prys; met Lotha- ringer zwart voedster oud L. Dijkstra te Capelle le prijs en met Belgian Ha res ram oud 2e prijs; met voedster jong le prijs en met Rijnlander ram jong le prijs; met ram jong 2e prijs; met Papillon zwart ram jong le prijs L. Mandjes; met Black en Tan ram oud le prijs H. Versteeg; met voed ster oud le prijs Th. Pulles; met voed ster oud 2e prijs C. Stam te Vrijhoeve- Capelle; met ram jong le prijs H. Ver- steegh; met ram jong L. Dijkstra te Capelle 2e prijs; met voedster jong le prijs H. Versteeg; met voedster jong C. Stam te Vrijhoeve-Capelle le prijs; met Marter ram oud L. Mandjes le prijs en met voedster jong 2e prijs; met Hollander zwart ram oud L. Dijk stra te Capelle le prijs; met Pool wit ram jong le prijs L. Dijkstra te Ca pelle. De uitslag van de groote verlo ting der Waal wij ksche Pluimvee- en Konijnenfokvereeniging, is als volgt: le prijs: kalkoen haan No. 29. 2e prijs: kalkoen hen No. 133. 3e prys: een konyn No. 386. 4e prijs: een kip No. 461. De winnaars, welke den prijs nog niet hebben afgehaald, worden ver zocht dit binnen 8 dagen te doen bij den heer Th. v. d. Griendt, Nieuwstr. 2a. Waalwijk. „AMORIRA". Wij herinneren nogmaals aan de Missie-film „Amorira", die Woensdag, Donderdag en Vrijdagavond in den Gildenbond draait. In een vorig nummer hebben wij uitvoerig den inhoud daarvan weer gegeven en wij twijfelen er niet aan of deze film, rijk aan beelden van In disch natuurschoon, volksgewoonten en -gebruiken, zal hier, evenals el ders, een groot succes hebben. Men krijgt een prachtige film te zien en steunt daarmede tevens de Missie. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie en de plakkaten. FILMAC-VOORSTELLINGEN. De Filinac-voorstellingen in het R.D.B.-theater. Zaterdagmiddag aan laag entree gegeven, hebben een ge weldig succes gehad. Iedereen wensch- te blijkbaar de huwelijksplechtigheid van Prinses Juliana en Prins Bern- hard op de film te zien. De opnamen van Polygoon waren dan ook uitstekend, men zag 't ver trek van het paleis, de stoet door de straten, bij het gemeentehuis, in en bij de kerk, kortom, men kreeg een schitterend beeld van het historisch gebeuren, dat 7 Januari 1937 in Den Haag plaats greep. Al wat U noodig heeft om spoedig te herstellen, zijn 'n paar Mijnhardt'sPocdera Per stuk 8 ct.doos 45 ct. bij Uw drogist.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5