Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. ASPIRIN BOEKBESPREKING. HERPT. HEUSDEN. GEERTRUIDENBEHG. KAATSHEUVEL. RAAMSDONK. SPRANGCAPELLE. WASPIK, In de gehouden vergadering van de afdeeling Herpt van de R.K. Staats partij werden candidaat gesteld voor de groslijst voor verkiezing van leden voor de 2e Kamer der Staten-Generaal de heeren Mr. Dr. L. N. Deckers, den Haag. Mr. Frans Teulings, den Bosch, Max van Poll, Helmond, M. F. L. Ba- jetto, Nijmegen, Mevrouw W. A. Brouwns-van Besouw, den Bosch, Mr. Jos. van Besouw, den Bosch, Ir. Dr. Joh. Deckers, St. Oedenrode en P. J. van Haaren, Tilburg. Expansie? De vereeniging van Herpt met Heusden, of wel de groot- making van Heusden, werd door Ged. Staten voorgesteld, omdat de oude ge meente Heusden, in hare oude vorm niet die expansie kon krijgen die voor haar verdere ontwikkeling gewenscht was; in het eerste volle jaar dier ver eeniging zien wij de bevolking vermin deren met 70 personen. Klopt dit???? Zaterdag j.l. speelde hier de oud wereldkampioen dhr. Springer z'n aangekondigde partij blind dammen. Na een spannenden strijd van plm, 2 uur stond zijn partij hopeloos en gaf hij het op tegen dhr. C. Bax. In de R.K. Kiesvereeniging heeft men besloten geen afzonder lijke candidalen te stellen voor de 'lweede Kamer. Men zal daarom een keuze doen uit de aan te bieden groslijst. L)e dam vereeniging V.D. be gon Maandag met een groepswed strijd. Lie uitslagen van de eerate ronde waren B. Klerks—C. Bax 0—2 D. v. d. Moep-J. Andriese 2—U C. Schaap—J. Timmermans U 2 A. Filtersüeir. Jonker U—2 Gr. Jonker-F. Spienugs 0—2 J. DeurioR. Kamminga uitgesl. Maandag a.s. voortzetting. Door de R.K. Werklieden ver eeniging alhier is een spaarkas opgerictit, verzorgd door de spaar kas te Utrecht en welke zal komen te staan onder leiding van den heer A. van Berkel. Op Woensdag 27 Januari a.s. zal in »Hel Wapen van Amsterdam** alhier, een vergadering vvoiden ge houden van de A.R. Kiesvereenigin- gen in den Kamerkieskring s lier togenhosch. Door B. en W. is tot controleur voor de steuiiverieeuing benoemd onze stadgenoot de beer F. Voer mans. In hotel Stal alhier, is een dansclub opgericht genaamd «Dans club Geerlruidenberg 1937». üp bel oogeiibiik ziju reeds 20 leden tot de vereeniging toegetreden. rij dag werd door den dansleeraar de beer Assems uit Gonncbem de eerste dansles gegeven. \jf Voor de meisjes van 14 tot 25 jaar die het triduum van Christus Koning hebben bijgewoond, werd in bet parochiehuis aiüier een ieesl- avondje gegeven, waarbij Mgr. Frencken sprak over 't onderwerp »Home roepl het meisje«. In zijn gloedvolle rede duidde spr. aan hoe gevaarlijk voor de zeden het is voor de arbeidersmeisjes die in de fabriek moeten werken. Spreker spoorde de middenstandsmeisjes dringend aan om de fabrieksmeisjes ie helpen. Nadat de gymnastiekvereniging enkele welgeslaagde oeleningen bad gehouden en de zangvereeniging nog een zangstukje »Het Werklieden concert« ten beste had gegeven, sloot kapelaan v. d. Velden dezen avond met een opwekkend woord om zich toch vooral aan te sluiten bij de jeugd vereeniging. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des voorm. 9,30 en des nam. 2 uur voor te gaan de heer Vroegindewei uit Middelharnis. De heer F. Voermans heeft bedankt als voorzitter van de R.K. Fabrieksarbeidersbond. v Op 1 Januari 1937 bedroeg 't aantal inwoners 2868 hetgeen over het afgeloopen jaar een vooruitgang beteekent van 8 inwoners. Zooals wij reeds meldden werd op 7 Januari des voorm. 11 uur in het gezin van den arbeider J. r. Snijders van Zon een meisje geboren. In verhand met het huwelijk van onze Prinses op dien dag besloot men het kind den naam te geven van Juliana. Onze Prinses werd hiervan op de hoogte gesteld. Thans ontving Snijders een dank- betuiging namens de Prinses voor deze leuke altentie, onder aanbie ding van de beste wenschen voor moeder en kind. helpt snel en zeker Kaatsheuvelsche Iïoys 1TOP 1, Oss. De Boys verschenen met een nieuw elftal, dat het TOP danig lastig maak te om haar zeer geflatteerde zege te behalen. Van den aftrap ontwikkelen de Boys een vurig enthousiast spel, dat TOP buitengewoon moeilijk maak te haar gewoon combinatie-spel door te voeren. Voortdurend zitten de Boys op het TOP doel, maar weten het door te lang treuzelen niet tot doelpunten te brengen. TOP daarentegen is bui tengewoon schotvaardig en weet de Boys-keeper, die overigens een zeer verdienstelijke partij speelde, voor de rust 2 maal te passeeren. Na de rust komt er TOP beter in en de Boys moe ten alle zeilen bijzetten om een groo- tere reeks doelpunten te voorkomen. De TOP linksbuiten is buitengewoon op schot en schiet voortdurend rake lings naast, tegen zij- en deklat of in de veilige handen van den Boys-kee per. Ongeveer een half uur voor het einde moet hij eindelijk voor de 3de maal zwichten, 30. De Boys, echter niet ontmoedigd, trekken voortdurend naar voren en het is Th. Snoeren die met een geweldig schot de eer redt, 31. Tegen het einde maakt TOP 4-1 waarmede zij een geflatteerde zege op het herleefde Boys-team behaalde. Gymnastiekdemonstratie. Zondagavond gaven de gymnastiek- verejfcnigingen K.G.V., Kaatsheuvel, S.O.S., Goirle; Voorwaarts, Dionisius, V.K.C. uit Tilburg, allen onder leiding van den heer Sparidaens uit Tilburg, in het K.J.C.-huis een groote gymnas- tiek-propaganda-demonstratie. Wat de jongens van Sparridaens hier gepresteerd hebben, ging alle verwachtingen verre te hoven. Jammer dat dergelijke uitvoeringen niet hooger door het publiek gewaar deerd worden, waar deze edele sport zoo geweldig ten goede komt voor de ontwikkeling van een gezond lichaam. De verschillende toestel-oefeningen van de adspiranten en een keurcorps leden, werden op smaakvolle wijze en in goede lichaamsbeheersching uitge voerd. Vooral de rek- en knotsoefe ningen ontvingen een warm applaus. De heeren Brands en de Vries als hu moristen en W. Brands als cabaretier brachten op waardige wijze afwisse ling in het programma van den avond. Een Tilburgsche band gaf gezellige entre-acte en begeleidingsmuziek. Liefdadigheidsconcert. Euphonia gaf Zondag 17 Januari j.l. zijn jaarlijksch Liefdadigheidscon cert ten 'bate van de St. Elisabethsver- eeniging alhier. De vooraf gehouden kaartenverkoop gaf een recette van ruim .1 110. De harmonie gaf een programma, nagenoeg gelijk aan dat van Maandag j.l., waarin amusementsmuziek de hoofdschotel vormde. Het duo HenTom, de heeren Hendr. van Engelen en Tom Burmanje uit Waalwijk had de verzorging van het humoristisch gedeelte op zich geno men. Zoowel in zang als voordracht presteeren de Waalwijkers iets meer dan gewoon. Niet alleen een lach-num- 1 mer, doch daarnaast ook een stukje tragedie werd in goeden toon en op vatting gegeven. Het publiek was zeer dankbaar na elk nummer. R.K. Begrafenisvereeniging St. Jan. In de gehouden Bestuursvergadering der R.K. Begrafenisvereeniging St. Jan herdacht de voorzitter den heer W. de Jong, die mede-oprichter der veree niging, gedurende 3 jaren penning meester en tot zijn dood bestuurslid der vereeniging geweest is en steeds bereid was om daar waar hij kon zich voor diensten voor de vereeniging be schikbaar te stellen. De heer P. Gommers werd met ai- gemeene stemmen tot Secretaris der vereeniging aangewezen. Er werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren J. Tuerlings, P Gommers, M. Zwaans en A. Kops, om instructies te ontwerpen voor lei- ders, dragers en koetsier der vereeni ging. Getracht zal worden in de in- casseering der contributiegelden zoo veel mogelijk centralisatie te berei ken. Bereids is voor Hoofdstraat W est en Oost en Molenstraat en Berkdijk- sche straat reeds één incasseerder aangesteld. De incasseerder van de Let op oranje band en Bayerkruis buisjes van 20 tabl. - 70 cent zakjes van 2 tabl. - 10 cent lverkrade. Ga. Ma. Ja. Hamers naar Tilburg. D. Varga naar Den Haag. Loonopzand. ST, JOACHIMSMOER. wijk Tramlaan, heikant, is tevens be last met Gasthuisstraat en aangren zende straten. Besloten werd de uniformen voor de dragers vanaf de uitvaart van den heer De Jong in gebruik te nemen. Er werd een vast tarief bepaald voor de begrafenis van niet-leden der ver eeniging ter plaatse. Over het jaar 1936 werd in onze gemeente aan werkverschaffing uit betaald bijna 19.000.—, aan steun- verleening bijna 75.000.terwijl uit de werkloozenkassen werd betaald ruim ƒ48.000.aan subsidie aan die kassen ƒ8300.—, terwijl aan subsidie aan het Burg. Armbestuur werd uit gekeerd 17.000.—, totaal een bedrag van 167.000.ls Loop der bevolking. Bij den aanvang van het jaar 1936 bestond onze bevolking uit 5715 m. en 5244 vr., totaal 10.959. Vermeerdering door geboorte 155 m. en 151 vr., door vestiging 211 m. en 176 vr., in totaal 366 m. en 327 vr. Vermindering door overlijden 74 m. en 50 vr., door vertrek 246 m. en 202 i vr., in totaal 320 m. én 252 vr. De totale vermeerdering is 46 m. en 75 vr., zoodat per/1 Januari j.l. de gemeente telde 5761 m. én 5319 vr., is 11080 inwoners. Zaterdag 1.1. hield de tooneelclub T.O.G. alhier haar driemaandehjkscüe verplichte ledenvergadering! De Voorzitter, P. v. d. Hoven, uitte in zijn openingswoord hartelijke Nieuwjaarswenschen voor leden en vereeniging. De Penningmeester J. Kroot, bracht zijn eerste financieel jaarverslag uit, dat een batig saldo aanwees van pl.m. 49 gulden, waarvan aan leden en do nateurs een feestavond zal worden aangeboden en de noodige tooneel- stukken voor een volgende uitvoering zullen worden aangeschaft. Hierna verkreeg de leider het woord die de vergaderden zijn gebruikelijke Nieuwjaarswenschen in welgekozen woorden aanbood. Hij verheugde er zich over dat de Vereeniging thans 15 jaren bestaat, een levensduur die in onze Parochie geen enkele vereeniging heeft behaald. Het succes der laatste uitvoering moge de dilettanten aan moedigen de eer der vereeniging hoog te houden, waarvan hij hoopte getui ge te mogen zijn bij het zilveren be- staansfeest. Een aanvrage uit Tilburg om daar een uitvoering te komen geven, zal door het Bestuur beantwoord worden in den geest als de vergadering aan wees. Tot slot bracht de leider nog ter sprake het geven van een tweede uitvoering, b.v. voor een liefdadig doel. —Bij de Zaterdag gehouden aanbe steding van een woonhuis, voor den heer L. Klijn. werd als volgt ingeschre- R v. Alphen, Geertruidenberg 6588 J. v. Laarhoven, R'veer 6582 Gebr. Boom. Raamsdonk 6317 Gebrs. Oome, idem 6262 J. Leijten, idem 6250 M. Klijngeld, Waalwijk 6200 Gebrs. v.Uijen, G'berg 5988 J. v. d. Broek, Waspik 5985 Klijnloog-Verhagen, 's-Capelle 5892 L. Fitters, Waspik 5882 Gebr. de Graauw, idem f 5748 Glas-, verf- en behangwerk: W. v. d. Heijden, Waalwijk 580 Reiners-Meesters, G'berg 555 P. v. Oort, Raamsdonk 505 Gebrs. v. d. Waals. Capelle 488 J. van Disseldorp, Raamsdonk f 489 D. Rijken, Capelle 424 De gunning werd aangehouden. RAAMSDONKSVEER. Burgerwacht. Maandagavond hield de Burgerwacht Kaatsheuvel een jaar- en feestverga- dering in de concertzaal van den heer Jan van Dun. Verschillende punten werden door den Voorzitter bespro ken. Er werd besloten, nog dezen win ter aan te vangen met schietoefenin gen met K.S.O.; voortgegaan zal wor den met een contributie-betaling van 10 ct. per maand; een 20-tal leden ga ven zich op voor het aanschaffen van uniformen; naast schietoefeningen zullen verdere africhtingsoefeningen voor de leden gehouden worden. Met een onderlinge schietwedstrijd op geluksblazoen en het leggen van 'n kaartje werd de tijd aangenaam be kort. Na een heerlijk souper werden de prijzen uitgereikt van den onder- lingen schietwedstrijd van den vori- gen zomer en voor die van den feest avond. Voor de uitreiking bracht de Voorzitter een woord van dank aan de vele milde gevers van de diverse prijzen, waardoor de, sympathie dei burgerij voor de burgerwacht duide lijk sprak. o BURGERLIJKE STAND. Geboren Leonardus Cornells Maria zv P. J. van Loon en M. J. C. Mutsaers. Christina Johanna Maria dv P. J. M. van Rooij en J. M. de Brouwer. Huwelijks-aangiften: Geene. Gehuwd C. J. A. W. Matthijs, oud 37 j., wo nende te Heerlen en A. W. M. Mus- cus, oud 25 jaar, wonende alhier. Overleden: Wijnand de Jong, wednr. van Anna Kemmeren, oud 74 jaar. Ingekomen: Pa. Brans van Schijndel. Aa. Ca. van der Geit van Breda. Aa. de Roon van Tilburg. Chr. van Zeist van Tilburg. Pa. Ma. van der Vel den, van Liempde. Vertrokken: Aa. Ma. van Gulik naar Goirle. Ca. Ja. van Riel naar Goirle. A. F. L. van den Brekel naar Grave. C. A. van Loon en gezin naar Tilburg. - Ja. de Veer naar Tilburg. Ca. Pa. Ma. Brands naar Tilburg. Ja. Fa. Clira. Snieders naar Losser. E. Ga. Verbeeten naar Tilburg. Ha. van Beek naar Sprang-Capelle. Pa. Ma. Ruijs naar Groesbeek. M. van der Heijden en gezin naar Dongen. H. J. M. Kok naar Amsterdam. M. M. Hemmes naar 's-Hage. M C. van der Kolk naar Wanroij. M. J. ïjt- vliet naar Dussen..— M. L. Schuur- mans naar Nuland. - J. Simons naar De heer S. Timmers slaagde voor het Diploma Engelsche Handels correspondentie. Onder leiding van de Prov. Enquetrice zal alhier een Moedercur sus worden begonnen in het Antonetta- gesticht. SPRANG. Tot Kommies bij de Directe Be lastingen (Kantoor Waalwijk), stand plaats Sprang, is naar wij vernemen benoemd de heer Hauwé, thans te Steenbergen. De Afdeeling Sprang-Capelle en Omstreken van den Ned. Chr. Werk- meesterbond kwam in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in algemeene vergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter den heer A. Spierings. Na opening op gebruikelijke wijze, werden verschillende afdeelingsaange- legenheden besproken; besloten werd o.a. de feestelijke jaarvergadering te houden op Zaterdag 30 Januari a.s. De afd. Sprang van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond kwam j.l. Vrijdagavond onder leiding van haar voorzitter, dhr. H. Bogers, in alge- meene vergadering bijeen. Na opening met gebed richt de voorzitter een wel komstwoord tot de leden en wenscht hen Gods besten zegen toe voor 1937^ Hij spreekt de hoop uit dat de toestand in de bedrijven in 1937 beter mag zijn dan in het vorige jaar en wijst verder op de roeping die de leden als christe nen hebben, waarvan hij hoopt dat zij allen doordrongen zullen zijn. Na het lezen der notulen, die onder dank worden goedgekeurd, worden en kele ingekomen stukken behandeld. De houding der afdeeling werd vast- qesteld omtrent het nieuw af te slui ten contract, no. 2 (betreffende we gen-, water- en spoorwegbouw). Tot afgevaardigde naar de geweste lijke vergadering te s-Bosch werd be noemd de secretaris der afdeeling, dhr. C. van Caem Dzn. De voorzitter deed nog enkele mede- deelingen, waarna bij de rondvraag eenige interne zaken worden afgedaan. Hierna dankt de voorzitter voor de op komst en wordt de vergadering met dankgebed gesloten. De toestand van den aannemer W. van Willigenburg, die bij het ver richten van werkzaamheden aan de eere-poort bij de Molensteeg alhier kwam te vallen en daarbij een schedel- fractuur, gebroken pols en inwendige kneuzingen opliep, is gelukkig iets vooruitgaande, volgens medische ver klaring bestaat goede hoop op alge heel herstel. Op Donderdag 28 Januari a.s. zal vanwege den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle in de zaal van den Chr. Volksbond alhier eene vergade ring worden gehouden om te komen tot oprichting van een afdeeling van den Ned. Chr. Metaalbewerkersbond. De Ned. Herv. Mannenvereeni- ging „Troffel en Zwaard" hield j.l. Vrijdagavond in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk een algemeene vergadering. Na opening met Schrift lezing en gebed door den voorzitter, dhr. C. Nieuwenhuizen, werd door den heer A. Bosch een onderwerp behan deld over Art. 3 der Ned. Geloofsbe lijdenis. Een flinke bespreking volgde op dit onderwerp, waarna de geanni- meerde vergadering werd gesloten. VRIJHOEVE-CAPELLE. Met ingang van deze week zal versche zeevisch voor de steuntrekkers worden verkrijgbaar gesteld. De prijs bedraagt 18 cent per kilo. Zij die voor visch in aanmerking wenschen te ko men, gelieven dit bij de stempeling mee te deelen. De verkoop zal geschieden aan het Gemeentehuis op een nader mede te deelen datum. Door de Afd. Capelle van den Chr. Fabrieks- en Transportarbei dersbond is in 1936 aan werklooze le den uitgekeerd de som van 10.290.80. Naar we vernemen werd deze week bij W. P. in de Korte Nieuw- straat een flink groot konijn gestolen. Men zij op zijn hoede. Op Vrijdag 12 Februari a.s. zal alhier vanwege den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle eene propaganda-ver- gadering worden gehouden, waarin als spreker hoopt op te treden dhr. W. Kok, C.N.V.-bestuurder in alg. dienst, die zal spreken over het onderwerp: „Een blik in het verleden, het heden en de toekomst". Maandagavond hield de R. K Kiesvereeniging een algemeene ver gadering in de harmoniezaal, onder voorzitterschap van den Edelacht. baren Heer Burgemeester Dekkers, die de vergadering opende met den christelijken groet en de leden met hunne gezinnen een gelukkig en zatig nieuwjaar toewenschte. De Voorzitter deelde vervolgens mede, dat ondanks het in de vo rige vergadering genomen besluit om de contributie met f0,10 te verhoogen en de brengen op 10,25 het aantal leden is vooruitgegaan en thans 631 bedraagt. Door den heer D. C. v. d. Rijken werd als penningmeester het jaar verslag uitgebracht. De rekening werd met een woord van dank aan den penningmeester vastgesteld met een nadeelig saldo van 13,40. Tot candidalen voor de Tweede Kamer woiden gesteld de Heeren Dr. Dekkers, den Haag, Mr. Teulings, den Bosch, Gen. Banjetto Nijmegen, P. Serrarebs Billhoven en Mr. Bach, Wassenaar. De vergadering werd daarna door den Voorzitter met den christelijken groet gesloten. Zondagmiddag 3 uur voor de dames en Maandagavond hall acht voor de heeren werd in het par.huis door deTooneelvereeniging "O.B.K. onderafdeelidg van de B. K. Werk liedenvereeniging "St, Jozef' een uitvoering gegeven, waarhij werd opgevoerd het tooneelspel in drie bedrijven "Als de sirene gaaf'. Zooals dat van O.B K. gebruikelijk is werd ook deze keer schitterend spel geleverd. Klasse 4 idem duivinnen: H. v. d. Wiel 1, EV; C. Witlox 2, 4, 5-, Th. Duivekam 3; G. v. Huiten 6, EV; C. Hamers en Th. de Ronde ZEV. Klasse 5 Jonge doffers boven 200 K.M. Th. Duivekam 1; A. Stokwielder 2, ZEV; G. v. Huiten 3, EV; C. Witlox 4, 5; j v. Bladcl 6; J. Verhoofstad 2 EV; A. v'. Hitst ZEV. Klasse 6 Jonge duivinnen idem: C. Witlox 1, 2, 3, ZEV; A. de Peffer ZEV. Klasse 7 Jonge doffers ben. 200 KM.: K. Brommels 1, 4, EV; C. Witlox 2, ZEV, EV; G. v. Huiten 3. Klasse 8 Jonge duivinnen idem: G. Schoemans 1, C. Witlox 2, 4, 7, 8; G. Schoemans 3; J. Verhoofstad 5, A. Stokwielder ZEV, EV; H. v. d. Wiel ZEV. Beste vliegdoffer: C. Witlox;bestevlieg- (iuif: Th. Duivekam. i*- Anna Her.: HET BUURTJE. Ingenaaid ƒ1.20; gebonden ƒ1.90. Uitg.: v. Holkcma en Warcndorf N.VH Amsterdam. In dit boek voor meisjes van 14—18 jaar wordt het leven van een aantal vriendinnen uit het zelfde buurtje beschreven. Er wordt heel wat narigheid verteld over drie moederlooxe gezin nen, een liartelooze vader cn een dito kinder rechter. Ten slotte is de oplossing een gelukkige maar het aantal beroerde omstandigheden, wel ke worden beschreven, is te groot, ook al heeft de schrijfster haar lezeressen willen duidelijk maken, dat het leven ook andere zaken dan ple ziertjes biedt. Het boek, dat geïllustreerd werd door iue Reinderhoff, kwam uit in de Knal-serie. Chr. van Abkoud. HET VERLATEN HUIS. Ingenaaid ƒ1.75; gebonden ƒ2.50 Uitg.: v. Holkema en Warendorf N.V., Amsterdam. De populaire" schrijver van dit spannende boek voor jongens van 12-16 Jaar vertelt op een ge moedelijke manier van een onbewoond heeren huls even bulten het dorp. Door een toeval ko men twee jongens er binnen. Hun onderzoekings tochten leiden tot de ontdekking van een faml- lie-rclartc tusschcn de voormalige bewoners en een verarmd gezin uit het dorp, dat hierdoor a s erfgenaam ln het bezit- komt van het beele huis en al de kostbaarheden, die het blijkt te bevat ten. Van Looy heeft dit onderhoudend en boei ende werk goed geïllustreerd. ONS IS GHEBOREN. Uitgave: Bigot en van Rossum N.V. Dit mooie werkje, bevattende oude prenten en teksten, verzameld en toegelicht door Jan Poor tenaar, Is gedrukt bij de fa. Joh. Enschede en Zonen te Haarlem. Het bevat reproducties van orlglneclc hout gravures ln kleuren uitgevoerd, met mooie oude verzen en tenslotte een verklaring hij de pren ten en verzen. Een zeer kunstlj en smaakvol uitgevoerd werk je, stichtend van toon en inhoud: verzen be trekking hebbende op de geboorte van Chris tus met toepasselijke gravures, als boven ver meld.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3