Plaatselijke Berichten. Uw HOEST VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. BILJART-KAMPIOENSCHAP van Waalwijk en Omstreken. JAN DE GRAAFF, Waalwijk JAN DE GRAAFF, Waalwijk BART VAN ENGELEN, Waalwijk KOEN EMMEN, Tilburg KARRY BROK, Drunen. akker s Abdijsiroop Woensdag 16 Januari 1937. DE ECHO VAN HET ZUIDEN Tweede Blad. KOEN EMMEN, Tilburg IN CAFÉ „CITY" verdwijnt in 24 uur! DUSSEN. HAARSTEEG. NiEUWKUlJK. RAAMSDONK. GEERTRUIDENBERG. DRUNEN. BMHIIIHHIB BENOEMING. Bij Kon. Besluit van 15 Januari is benoemd tot Notaris in het arrondisse ment Dordrecht ter standplaats gem. Molenaarsgraaf A. J. Maris, cand.-no- taris te Capelle, gem. Sprang-Capelle. De heer Maris was jarenlang can- didaat ten kantore van notaris Mid delkoop te Capelle en in plaats en streek een geziene figuur. Sinds verschillende jaren was hij ge- comitteerde bij de eind-examens der R. K. Hoogere Handelsschool te Waal wijk. GESLAAGD. De heer H. de Bie Jzn. te Sprang slaagde voor het examen Boekhouden van de Vereen, van Leeraren. Geslaag de werd opgeleid door den heer H Verhoef alhier. CANDIDAATSTELLING TWEEDE KAMER. Naar we van bevoegde zijde verne men is alsnog vóór den fatalen datum van 20 Januari ingezonden per geadvi- seerden brief aan het Bestuur van den Rijkskieskring, eene door Jos. v. Heijst en 25 mede-leden der locale R. K. Kies- vereeniging onderteekende candidaten- üjst voor: Mevrouw Brouns van Be- souw, o.a. lid van den gemeenteraad te 's-Hertogenbosch en ambtenaresse voor de Kinderwetten in dit Arrondis sement, ter verkiezing van Leden der Tweede Kamer van de Staten Gene raal door periodieke aftreding in 1937. NAKLANKEN DER ORANJE FEESTEN. Zaterdag werden slot-bals gehouden in de wijk Grootestraat v.m. Besoijen in 't café ,,Hof van Holland'' van den heer C. Smolders en in de wijk Hoekeinde bij Mej. de Wed. J. van Helvoirt. Het ging er allerprettigst naar toe en er heerschte een uitstekende stemming. Maandagavond hield 't comité van Coothstr.-Julianastr.-Burg. v. d. Klok- kenl. en Kerkstr. zijn eerste en laatste feestavond in café Heesbeen en deze is dan ook geslaagd voor drie. Ieder een die maar eenigszins kon, heeft dit oranje-bal meegemaakt en 't was er in café en zaal dan ook zoo vol, dat er haast geen plaats was om te staan of zitten, laat staan dansen. Toch is er gedanst op de toonen van 't uitsteken de Waalwijksche strijkje; polonaise, wals enz. enz. volgden elkaar op, on derbroken door Amerikaansche ver loting, door tombola's, door tal van at tracties, die door hare bijzondere sa menstelling en vinding telkens de vreugde en hilariteit ten top voerden. Als de leiding van zoo'n feest avond berust in handen van een feest comité bestaande uit de heeren Piet Bergmans, Fr. Pulles, Jos. Eibers. Lou van Drunen, J. van Erp en C. Slaats, dan weet men 't wel en dan is welsla gen al vooruit verzekerd, 't Succes was dan ook volkomen en iedereen was zeer voldaan over dezen prettigen sluitings avond. En hiermee gelooven we dat de wijk- comité's hun taak vrijwel volbracht hebben; wij meenen nogmaals in her innering te mogen brengen de prettige samenwerking die vrijwel overal heerschte één uitzondering schijnt er op 't oogenblik te zijn en deze aar dige wijk-feestvieringen hebben de menschen nader tot elkaar gebracht en houden een belofte in voor toekomstige feesten; men zal dan spoediger elkaar gevonden hebben en dat is heel veel waard. R. K. VROUWENBOND. De R. K. Vrouwenbond houdt Don derdag 28 Januari eene algemeene ver gadering in 't Bondsgebouw, die zal opgeluisterd worden door den beken den artist Henri 't Sas te Breda. ALG. GROENE KRUIS. De vereeniging „Algemeen Groene Kruis" houdt haar jaarvergadering op Woensdag 27 Januari des avonds ten 7.30 uur in 't Wijkgebouw, Mr. van Coothstraat. Aan de orde komen dan jaarversla gen van secretaris en penningmeester, periödieke bestuursverkiezing, huis zorg, een voorstel omtrent 't uitleenen van artikelen enz. INCASSEERDER-METER- OPNEMER. B. en W. zullen a.s. Donderdag eene speciale vergadering houden voor het doen van een keuze uit 't groot aantal sollicitanten. Een aantal daarvan is ter persoonlijke kennismaking op die ver gadering opgeroepen. WERKVERSCHAFFING. Het voornemen bestaat om voor de Domeinen in Werkverschaffing te doen uitvoeren het opgraven van slo ten en greppels in het winterbed van de Bergsche Maas, in het vak: Capel- sche Veer Hagoort en in het vak Dron- gelsche Veer-^Uitmonding van het ka naal 's-Bosch-Drongelen. Voor dit werk zouden eventueel werkloozen uit de gemeenten Dussen, Sprang-Capelle, Eethen en Waalwijk aangewezen kunnen worden. R.K. JONGE MIDDENSTAND. De R. K. Jonge Middenstand houdt a.s. Vrijdag hare jaarvergadering in de foyer van Musis Sacrum. Onder de verschillende agenda-pun ten komt voor de verkiezing van een secretaris inplaats van wijlen den heer Jos. Timmermans. „DE LANDLOOPERS". Een zeer kunstzinnige opvoe ring door de Oisterwijksche Operette-vereeniging N.VA. Het mag ongetwijfeld een voorrecht genoemd worden dat ook Waalwijk de gelegenheid kreeg (en nog krijgt) om kennis te maken met deze tot in de puntjes verzorgde operette-opvoering. Het zal hen die Zondagavond van deze gelegenheid gebruik maakten niet meer verwonderen dat deze operette al leen in Oisterwijk reeds 7 maal een stampvolle zaal kon trekken, dat hon derden uit verren omtrek naar Oister wijk gingen om deze artistieke prestatie van de Operette-vereeniging N.V.A. te gaan bewonderen en dat tal van be zoekers zóó enthousiast waren over het gebodene dat zij het niet bij één be zoek lieten, doch meermalen de ope rette gingen bijwonen. 't Is ook inderdaad een lust voor oog en oor, een kostelijk spel van bonte kleuren, schilderachtige tafereeltjes, sublieme koor- en solo-zang, bekoor lijke baletten, pittiqe muziek en vooral een aaneenschakeling van dol-komi- sche verwikkelingen, die niet weinig tot het succes van deze operette bijdra gen en haar reclame-devies: „een lach van a tot z", alle eer aandoen. Wij hebben eenigen tijd geleden reeds, na de eerste opvoeringen in Ois terwijk, in ons blad een vrij uitvoerige beschouwing gewijd aan den inhoud dezer prachtige operette en de lof trompet gestoken op de schitterende decors, de kunstzinnige regie, de voor treffelijke zang en voordracht, kortom op geheel de uiterst verzorgde en artis tieke opvoering. Wij kunnen dan ook, om niet in herhaling te vallen volstaan met nogmaals onze hulde te brengen aan het Oisterwijksche dilettantenge zelschap dat ook in Waalwijk alle be zoekers verrast heeft met spel, costu- meering, ensceneering, belichting, enz., dat voor beroepsgezelschappen weinig behoeft onder te doen. In enkele onder deden zelfs, als decor, belichting en massaregie mogen we deze opvoering beter verzorgd noemen dan we hier soms van beroepsgezelschappen zagen. Zulks wordt eenigszins begrijpelijk als men weet dat de eerste regisseur der Koninkl. Vlaamsche Opera te Antwer pen, de heer Gaspeele, de regie voert en de decors werden ontworpen en uit gevoerd in het bekende atelier van L. Laureys te Antwerpen. Ook de muzi kale leiding is bij den heer Biemans met het Oisterwijksche Symphonie-orkest in uitstekende handen. De eerste opvoering in Waalwijk heeft reeds zeer veel publiek getrok ken. De groote zaal van den R.K. Gil denbond was beneden geheel bezet, doch boven waren er jammer genoeg noq heel wat leege stoelen. Wij twijfelen er niet aan of na dit succesvol optreden, waarover slechts één roep was, zullen de Oisterwijkers bij hun tweede opvoering een volle zaal voor zich zien. 't Is in dit ver band wel jammer dat deze tweede op voering, welke bepaald is op Maandag a.s., samenvalt met het concert der Lie dertafel Oefening en Vermaak, waar onder ongetwijfeld het bezoek aan bei de uitvoeringen zal lijden. Zoo moge lijk zou hierin alsnog verandering wor den gebracht. In dit geval zal tijdig van deze verschuiving worden kennis gegeven. Heden Woensdag 20 Januari aanvang 8 uur tegen tegen tegen Partij 200 caramboles. BIJ H. DE RUIJTER. Markt 16 Tel. 274 Musis. De verlichting der zaal is langs de wanden aangebracht en geeft een mooi getemperd licht, terwijl muren enz. een stemmig frisch tintje heb ben gekregen. Kortom, 't geheel ziet er zeer smaakvol, comfortabel en gezellig uit, terwijl door het nieuwe geluids apparaat, het nieuwe doek enz., het vertoonde bijzonder tot z'n recht komt. Wij brengen gaarne een woord van hulde aan den leider den heer Kila, die de geheele reorganisatie, verlichting en aankleeding persoonlijk ontwierp en aan den uitvoerder den heer A. v. Hui ten. Van deze gezellige bioscoopzaal heb ben Zaterdag, maar vooral Zondag reeds zeer velen geprofiteerd en het lijdt geen twijfel of de nieuwe bioscoop zal zeker trekken, wat wij de onderne mende directie gaarne toewenschen. Wij feliciteeren haar intusschen met de tot standkoming dezer smaakvolle bioscoop-zaal en de aanschaffing der prima apparaten. Men begrijpt hier dat de „kost voor de baet uitgaat" en dat zal z'n resultaat wel opleveren. Wij vestigen tenslotte de aandacht op achterstaande advertentie betreffen de de speciale populaire bioscoop-avon den die Woensdag en Donderdag aan verlaagde prijzen gegeven worden. H. FAMILIE PAROCHIE ST. CLEMENS. Zondag had in de St. Clemens-paro- chie de plechtige installatie plaats van nieuwe leden der H. Familie en de hul diging van diamanten- en gouden jubi larissen. Aan deze plechtigheid was een tri duüm onder leiding van Pater v. Gas- sel, Red. uit 's-Bosch. voorafgegaan, wat iederen avond zeer druk bezocht was. Zondagmorgen werd te 6 uur een H. Mis opgedragen waaronder geza menlijke H. Communie der leden. Des nam. 4 uur werd de feestverga- dering gehouden, waaronder de huldi ging plaats vond van 3 diamanten ju bilarissen, n.l. de heeren J. Leijtens, H. Dielissen en W. Verhoeven (welke laatste wegens ziekte niet aanwezig kon zijn) die 60 jaar lid der H. Familie waren en van niet minder dan 17 gou den jubilarissen. De jubilarissen werden door den Z.Eerw. heer pastoor v. Erp toege sproken, die hen om hun trouw bezoek der vergaderingen aan de overige leden tot voorbeeld stelde. Hierna deden 57 nieuwe leden hun ne opdracht en ontvingen uit handen van den Z.Eerw. heer directeur de me daille met diploma. REISVEREENIGING O. V. De reisvereeniging O. V. hield 1.1. Zaterdag hare gezellige jaarvergade ring in „de Lindeboom". De leden wa ren trouw opgekomen en hebben zich goed geamuseerd. Onder leiding van den heer B. de Peffer werden door de onderlinge tooneelclub aardige stukjes opgevoerd, terwijl verschillende leden met hun voordrachten op de proppen kwamen, zoodat 't een prettige avond was en de O. V.'ers bewezen buiten 't organiseeren van reisjes, ook nog over andere capaciteiten te beschikken. NIEUWE BILJARTCLUB. In 't café van den heer Hugo Esch, „Veldzicht" aan den Parallelweg, is een nieuwe biljartclub opgericht onder den naam van: N. A. O. Het bestuur bestaat uit de heeren: Frans van Straaten, voorzitter; Jan Verhagen, secretaris en Jos. Moonen, penningmeester. FRAUDE? Bergsche Maas, aan den hengel een snoek verschalkt van 18 pond; 't beest je was ongeveer 1 M. lang. BEGIN VAN BRAND. Bij D. in v.m. Besoijen ontstond brand in den schoorsteen en vonken daaruit kwamen terecht op het dak van de woning van v. E„ waardoor het on- derschoten rietdak begon te smeulen. Toen een der dochters op zolder kwam was alles in rook gehuld en bleek reeds een heel stuk uit 't dak gebrand te zijn. Men kwam dus juist op tijd om erger te voorkomen; nu was 't spoedig ge- bluscht. TENTOONSTELLING DERKINDEREN. Er zijn plannen in voorbereiding om te 's-Hertogenbosch een groote ten toonstelling te organiseeren van het werk van Prof. Anton Derkinderen, een Bosschenaar van geboorte. Deze expositie zou samenvallen met de viering van het eeuwfeest van het Provinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Maart a.s. De exploitatie van de Casino- Gebouwen. Naar wij vernemen hebben de heeren A. Top en P. Martens, de directie van Concertgebouw, Luxor- theater en Cinema Royal, van heden af de exploitatie van de Casino gebouwen in handen genomen. teren alhier. Deze tentoonstelling be looft zeer mooi te worden, daar hier veel liefhebberij, vooral voor konijnen bestaat. Hier een kijkje te komen ne men zal beslist de moeite waard zijn. Zaterdag n.m. 5 uur zal de tentoonstel ling officieel worden geopend door den Edelachtb. heer Burgemeester van Dus sen. Om te komen tot een R.K. Wijk verpleging met Dussen samen, is er een comité, bestaande uit de heeren Th. v. Daal en Severijnen, gevormd, dat een actie zal inzetten tot verkrijging van een zoo groot mogelijk ledenaantal, daar alleen dan een R.K. Wijkverple ging middels 't Wit-Gele Kruis moge lijk is. als Gij direct Akker's Abdijsiroop neemt. Gi] zult dadelijk de gunstige werking on dervinden van de vanouds beproefde „genees-kruyden", waaruit Abdijsiroop in hoofdzaak bestaat, thans door den beken den Apcthaker Dumont nog versterkt door nieuwe, snel werkende toevoegingen. Daardoor is nóg meer dan vroeger, nu iet beproefde hoest-geneesmiddei THEATER „MUSIS SACRUM". Zaterdag is, zonder eenige plechtig heid, de nieuwe bioscoopzaal „Musis Sacrum" in gebruik genomen. De nieuwe zaal ziet er keurig uit, een echte intieme bioscoop- en schouwburg zaal. Aan de achterzijde is over de geheele breedte en hoogte een schot geplaatst, waarin links en rechts ingan gen, zoodat de geheele zaal tochtvrij is. Vanaf dit schot gaan de zitplaat sen amphitheatersgewijs naar voren, met gestoffeerde klapstoelen op alle rangen. Langs beide zijden ruime gan gen met loopers belegd, terwijl loge en balcon boven hun plaats vinden, waar makkelijke fauteuils een heerlijk zitje bieden. Vanaf 't balcon 'n deur direct naar den breeden noodtrap naar buiten. De cabine, geheel brandvrij van beton ge bouwd is uit 't gebouw verwijderd en opgetrokken tusschen 't voorgebouw en Wij hebben onlangs medegedeeld dat de meteropnemer-incasseerder der wa ter- en lichtbedrijven Sch. op staanden voet was ontslagen. Nader vernemen wij dat zulks is ge schied op grond van ernstige verden king van fraude bij inning van gelden der bedrijven bij ingezetenen. Sch. wordt er van verdacht kaarten te hebben afgestempeld voor ontvangst van gelden, doch deze gelden niet af gedragen. doch ten eigen bate te heb ben aangewend. 3, Bij controle en bij overdracht toen eene nieuwe regeling werd ingevoerd, kwamen deze feiten aan 't licht. Van een en ander is proces-verbaal opge maakt. terwijl Sch. naar 's-Bosch is vertrokken. AUTO-BOTSING. Maandagavond toerde de heer L. al hier met z'n luxe'auto in flinke vaart door de Stationsstraat en reed eerst de vracht-auto van de fa. Teulings in de flank aan. Gelukkig stond niemand bij den wagen of bij de cabine, zoodat al les goed afliep. Blijkbaar is door deze botsing het licht uitgegaan en is dit niet door den berijder opgemerkt. Hij reed tenminste door, om eenige honderden meters ver der achter tegen de vracht-auto van den heer Kleijn-Tummers, die bij z'n winkel fruit stond te lossen en juist binnen was, aan te botsen. Door den hevigen schok schoot de wagen op 't trottoir, waar zich gelukkig niemand bevond, zoodat ook dit won der boven wonder goed afliep. De vrachtwagen was beschadigd, en de luxe-auto liep van voren ern stige averij op. De politie, die spoedig ter plaats was heeft de zaak in onderzoek en proces verbaal opgemaakt. EEN AARDIG SNOEKJE! Door den visscher A. Merkx te Waalwijk, lid van „Visscherslust". werd 1.1. Zondag op 't „stukske" op de Donderdagmorgen had onder de gemeente Meeuwen een zeer ernstige auto-botsing plaats tusschen de vracht wagen van en bestuurd door den heer Roubos en den luxe auto bestuurd door den heer G. Koops, beiden alhier. De botsing was zoo hevig, dat de vier in zittenden uit de luxe auto werden ge slingerd, doch geen hunner bekwam daarbij ernstig letsel. De wagen werd bijna geheel vernield. De vrachtwagen bekwam eveneens flinke materieele schade. Proces-verbaal werd opge maakt. Des middags is de auto naar de garage van den heer Zaaier vervoerd. In de plaats van den heer J. Lee mans alhier, controleur voor de landbouw-crisis-organisaties in onze plaats, is als zoodanig gekozen de heer J. van Velthoven, met een meerder heid van één stem. Bij 't griendlossen in de haven alhier, hadden de arbeiders Fr. Schelle en C. Schalken het ongeluk van een richter te vallen en verdwenen in de diepte. Beiden konden met zeer veel moeite worden gered; aanvankelijk vreesde men, dat zij onder een der schepen zouden geraken. Door tegenwoordig heid van geest wisten zij de hun toe geworpen reddingsmiddelen te grijpen. Zondag j.l. werd door de R.K. Middenstandsvereeniging afd. Hank, in Hotel Leemans alhier de revue „Dieë Middenstand is toch niks", voor een geheel gevulde zaal opgevoerd. De revue oogstte hier veel bijval. Na elk bedrijf hadden de spelers van 't zeer talrijke publiek een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. Vrijdag j.l. herdacht de heer F.S. Braun; directeur der papierfabriek Maasmond, alhier, den dag waarop hij voor 121/ jaar aan voormelde fabriek werd verbonden. Begrijpelijk mocht de heer Braun vele blijken van sympathie ontvangen. Door 't personeel werd hem een qeschilderd portret aangeboden. Vrijdagavond werd door 't Muziek korps van Nieuwendiik en Zaterdag door de fanfare's van Dussen en Hank een serenade gebracht. Zondag hield de R.K. Werklie- denvereeniginn hare algemeene jaar vergadering. Uit 't verslag van den secretaris bleek dat t ledental met 19 was toegenomen. Door ziekte van den penningmeester kon geen financieel verslag worden uitgebracht. Bii de stemming voor bestuursleden staakten de stemmen en werd besloten 't zittende bestuur als 'n voorloopig be stuur te aanvaarden tot de eerstvolgen de algemeene vergadering. HANK. Vriidag 15 Jan. herdacht de heer C. de Wit alhier den dag dat hij voor 25 jaar was geplaatst op de papierfa briek „De Maasmond" alhier. Het ont brak hem dien dag niet aan belangstel ling. Des morgens werd hij gecompli menteerd door de directie, die hem prees als een goed werkman, daarbij hem ten voorbeeld stellende aan an deren. Een stoffelijk blijk van waardee ring werd hem aangeboden. Ook zijne mede-arbeiders bleven hierbij niet ten achter. Zaterdag j.l. werd in het café Heijmans alhier een uitvoering oegeven door het duo Lips-Stoop uit Terheij- den. Verschillende mooie voordrachten werden opgevoerd, wat door het pu bliek zeer werd gewaardeerd. De zaal was maar matig bezet, wat jammer mag worden genoemd. A.s. Zaterdag en Zondag, 23 en 24 Januari, wordt door de alhier geves tigde pluimveevereeniging „Onderlinge Strijd", een onderlinge tentoonstelling gehouden in het café van C. van Din- Op de veemarkt te 's-Herlogen- bosch werd van H. V. alhier, ee koe die buiten aan de lijn stond meegenomen. Tot nog toe heeft men van den dader geen spoor kunnen ontdekken. y lu calé de Bont gaf de lieder tafel «Oefening baart KuusU Zon dagavond haar eerste groote waiter uitvoering, wam bij door de looueelvereeuigiiig «Kunst na Ar- ueid« alhier medewerking weid verleend. De zaal was voor den aanvang reeds geheel bezet. ülsciioon onze Uedei latei, die een goede reputatie geniet* op bare uil voeringen steeds volte zalen trekt, zal de groote belangstelling wel uit gegaan zijn naar de medewerkende gasten aan dezen avond. L)e inuzi knuinuiers werden ondei leiding van den directeur, den lieei C. de Gouw op onberispelijke wijze ten gehoore gebracht en elk nuiunie nad een dankbaar applaus. Au de pauze kwaui de hooldscbotel van den avond n.l. de opvoering van hel tooneelspel «Sanison en Moot doen aan boksen» klucht in drie bedrijven Als naar gewoonte had de vereent ging wederom enorm succes. Dl spelers vervulden bun rol meester lijk waarvoor een woord van lol aai regiseur den heer van Sleensel tn spelers niet is misplaatst. «Oefening baai t lvunsU heefl velen een geno gtijken avond verschuil en kan tereent met trotsch terug zien op deze iu alle opzichten schitterend geslaag e uitvoering. Dinsdag werd in onze parochie kerk een pleolitige H. Mis van Requiem opgedragen voor de ziele i Usi van wijitu baronesse De Retbuoi douarière Jtir. de la Court, waarvan de bijzetting van het stoffelijk over schol in de lamiliekelder alhier vooi kort plaats had. De plechtige H. Mis werd opge dragen door den ZeerEerw. tleei Pastoor met assistentie van den Weleerw. Heer Kapelaan der pa rochie en een Cislerciënser Patei van Onsenoort. Hel zangkoor zong ouder leiding van den heer C. Ui Gouw zeer verdienstelijk de meer stemmige Mis van Peiosi. De kerk was geheel met geloovigen gevuld, terwijl de familie op gere serveerde stoelen had plaats geno men. De barones heeft tijdens haai bewoning en verblijl in bet vooi- inalige kasteel «Onsenoort» alhier aan de parochie veel weldaden be wezen. 4-^ Door de bakkers alhier is de broodprijs vanaf heden met 1 cent verhoogd. RAAMSDONKSVEER. De margarine is in hel lijn vak van 18 lot en met 30 Januari a.s verkrijgbaar bij de volgende winke liers s Adr. «Ie Bont, Wede. W. 11 van Ommeren, Gez. van Laarhoven en P. van Strien. De poslduivenlentoonstelling, uitgeschreven docr de Postduiven, vereemging «Prinses Juliana», alhier gehouden is in het calé van J. Kamp aan de Keizersdijk, uitstekend geslaagd. Voor de tentoonstelling waren mooie prijzen beschikbaar gesteld, waaronder er verschillende waren die gratis door ingezetenen uit deze gemeente ter beschikking van hel bestuur waren gesteld. In 't geheel zijn er 30 prijzen aan de deelnemer» uitgereikt. Wel een bewijs dat door het bestuur voor de tentoonstelling hard gewerkt is om toch maar zooveel mogelijk prijzen bij elkaar Ie verkrijgen, want in totaal waren er 63 duiven ingezonden. Door de keurmeesters, die bij zo der voldaan hebber, werden de volgende prijzen toegekend Klasse 1 Öude Doffers: J. van Stiien, le prijs, J. Kamp 2e pr., F. Hanegraaf 3e pr., W Oomen 4e pr W. Oomen eervolle vermelding, Gebr. Joore Zeer Eerv. vermelding. Klasse 2. Oude duiven F. Hanegraaf Ie, 2e en 3e prijs, W. Oomen 4e pr., F Hanegraaf r>e pr., J. Snelders 6e pr J. van Slrien zeer eerv. vermelding, M. Oomen eerv. vermelding. Klasse 3 Jonge Doffers; Gebr. Joore 1e pr., M Oomen 2e prijs, N. van Kunk 3e pr., M. Oomen 4e pr., P. Fens zeer eerv vermelding, P. Damen eerv. ver melding. Klasse 4 Jonge duiven A. M. Theuns le pr., Gebr. Joore ze pr, .1. Snelders 3e pr., A. M. 1'heuns 4e prJ. van Strien zeer eerv. vermelding, J. Kamp eervolle vermelding. Klasse 5. Boven 600 K M Doffers A. M. Theuns le pr., A M.Theuns 2e pr.. P. Damen 3e pr.. P. Damen zeer eerv. vermelding. Tot verpleegster aan 't Liefdes gesticht Wijbosch onder de ge meente Schijndel is benoemd mej. L. Tijssen, die in gelijke bi tn kking verbonden was aan het St.Thn esia- Ziekenhuis alhier. De volgende ambachtslieden in de gemeente Raamsdonk zijn in het jaar 1937 aangewezen met het gemeenlew eik Op hel Veer J W. van Gerwen, huisschilder, A. G. Th. Bioeder koperslager, J. J. Bakx metselaar, W Rolffs smid, en J. F. de Beer. Op hel Dorp; J H v. Disseldorp huisschilder, A. G. Th. Broeders koperslager, H. Spu ij broek metse laar, D. van Onzenoort smid en J Leijlen timmerman. is Openbare vergadering van den Raad dezer gemeenle op Vrijdag 22 Januari 1937 des namiddags 8 uur in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken 1. Mededeeling proces vei baal van kasopname over liet 4e kwar taal 1936. 2 Voorstel van B. en W. lot het houden van de gebruikelijke verpachtingen en aanbesledingen in 1937. 3. Voorstel van B. en W. tot 't rooien en verkoopen van ongeveer 55 iepen hoornen. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeenlebegrootirg dienst 1936. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de op 13 Novembei 936 vastgestelde verordening op ie helling van schoolgeld voor het gewoon lager ondei w ijs in de ge meenle Geertruidenberg. 6. Voorstel *an B. en W. lot bet opnieuw vaststellen van de veror- lening op de helfing van besmette, lijke ziekte—gelden. 7. Vaststelling n kening Stedelijke Godshuizen dit nst 1935. 8. Benoeming van een lid der commissie van plaatselijk school toezicht wegers periodieke aftreding van deq heer G. A. v. Alphen. 9. Benoeming van leden van de commissie tot wering van school- vi rzuim wegens periodieke aftreding >p 15 Januari 1937. 10 Ingekomen stukken. R. K. Staatspartij. Zondag hield de R.K. Staatspartij afd. Drunen haar algemeene vergade ring in de zaal der meisjes-congregatie. Voorzitter v. Halder opende de ver gadering en deelde mede, dat in ver band met de belangrijke ledental-ver meerdering het bestuur met 2 leden dient te worden uitgebreid, waarover in de a.s. jaarvergadering zal worden beslist. Door het bestuur werd voorgesteld de zittenden candidaat te stellen met als lijstaanvoerder Dr. Deckers. Uit de vergadering gingen stemmen op tegen de candidaatstelling van den Wil men. geheel op de hoogte zijn van hetgeen in Waalwijk, de Langstraat en omgeving geschiedt? Wil men uitvoerige berichten. raadsverslagen, beschrijvingen uit Waalwijk en de plaat sen uit de Langstraat? Zoo ja dan abonneere men zich tegen 't a.s. leesseizoen op „De Echo van het Zuiden", Waalwijksche en Langstraatsche Courant. Uw eigen blad, wat U geeft wat ge hebben moet en voor uwe belangen opkomt. Steunt Uw neigen courant! Het kost slechts 10 ct. per week. Dnmso. Verlóógdo prijz«.if 0.75, f 1.25, f 2 per flacon. SStf

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5