Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. 9 GEERTRUIDENBERG. V/HEUSDEN. NIEUWKUIJK. SPRANG-CAPELLE. KAATSHEUVEL. DRUNEN. STEP TABAK PUZZLE WASPIK. ctn u&djzb Piuis in /teclertand wordi d&ze wee& ofe tezcofgd op bezoek zou hebben gemoeten bij IiODA, werd deze wedstrijd om kerke lijke redenen afgelast. Voor de overige elftallen werden geen wedstrijden vast gesteld. >K9i GEERTRU1DENBERG. R.K.V.V. S.N.P. Ons eerste elftal speelt tegen DVO uit Moerdijk. DVO heeft zich tot op heden doen kennnen als een van de meest taaie tegenstanders. Nu missen zy morgen het voordeel van eigen veld, en dit schijnt voor hen nog al een speciaal groot genus te zijn. Het wil ons voorkomen dat wij morgen over de beste papieren beschik ken. Het tweede elftal gaat op reis naar Hank. Be Ready speelde reeds enkele wedstrijden in de tweede klas en we ver wachten voor de onzen ook weinig suc ces. Standenlijst 3de klasse IVCB en 1ste klasse RKVB. Goirle 11 8 1 2 17 28—27 Veersche Boys 9 7 2 14 3314 Roda 10 7 3 14 3520 WIK 11 6 5 12 25-19 Uno Animo 9 5 4 10 1919 Velocitas 11 5 6 10 2727 DVC 10 3 2 5 8 21—28 RK TW 2 10 3 7 6 17—26 Waspik 7 2 5 4 1327 DV 2 10 1 1 8 3 12—31' De wedstrijden Veersche Boys-Waspik en RodaRK TW 2 zijn hier niet mede- gerekend. WSC 1 9 8 1 16 35—13 Waspik 2 9 7 2 14 33—17 Duss. Boys 8 4 1 3 9 3220 WVR 2 8 3 2 3 8 27—22 Veersche Boys 3 5 2 1 2 5 1819 HW 2 5 113 3 11—14 Zwal. Boys 2 5 1 4 2 619 Virtus 3 5 1 4 2 ll-r-21 Zwaluwe 1 8 116 3 15—43 De wedstrijden van Hank 2 zijn hier komen te vervallen, omredenen deze in de 3e klas is ingedeeld. VRIJHOEVE-CAPELLE. Voetbalver. „Sparta". Onze vereeniging zal hedenmiddag haar vierden wedstrijd van het neder- laag-tournooi spelen en wel tegen NEO 1. Het belooft een spannende wedstrijd te worden daar Sparta nog geen nederlaag in dit tournooi heeft geleden en natuur lijk zal trachten om het ook in deze wedstrijd tot 'n overwinning te brengen. De wedstrijd begint om drie uur. WIELRENNEN. De Antwerpsche Zesdaagsche. Voor de Zesdaagsche te Antwerpen, die van 5 tot 11 Februari a.s. wordt ver reden, zijn de volgende zestien koppels gecontracteerd SchoenPellenaars, Guerradi Paco, IgnatDiot, WalthourCrossley, Piet van KempenGuimbretière, Pijnenburg- Slaats, Van HoutWilly Vroomen, Van Schijndelvan den Broek, WalsRonssï, AertsBuysse, Dekuysscher-Billiet, Char- lierDepauw KaersHaesendonckx LonckeDeneef; HuybrechtsVerdijck; VerreijckenMeerschaert en Derijck Huys. DAMMEN. W.D.V., Waalwijk. «in Zooals wij reeds eerder meldden, hoopt op uitnoodiging der bovengenoemde damvereeniging „W.D.V." de mr. dam mer dhr. A. de Graag uit Heusden op Zaterdag 30 Jan. e.k. des avonds half 8 in café reet. „De Molenvliet", alhier, een propaganda- simultaanséances te spelen. Deze simutaanwedstrijd is georgani seerd om deze mooie denksport, in feite het damspel, meer populair te maken in Waalwijk. Aan dezen wedstrijd kan door eenieder geheel gratis en zonder eenige verplich ting worden deelgenomen, mits men zich uiterlijk Vrijdag 29 Jan. opgeeft aan 't secretariaatN.-Parallelweg 43 alhier. Het is de moeite zeker waard om den heer A. de Graag, die kampioen is van de Langstraat, 't Land van Heusden en Altena en van Noord-Brabant te zien spelen en als tegenpartij te hebben. De Dinsdagavond gespeelde dain- wedstrijden brachten de volgende uit slagen D. VerhagenH. Brouwers 02 H. Hulstv. d. Hammen 02 F. te VruchtenP. Berriotte 02 F. v. d. GouwF. te Vruchten 20 Naar wij vernemen zullen binnenkort een 55 tal iepeboomen, staande langs de wegen in deze gemeente, wegens iepziekte worden l gerooid. Wegens vertrek naar een andere gemeente van Ds. Zuurdeeg en den heer v. d. Mast hebben deze ontslag genomen als resp. voorzitter en secretaris van de Vereeniging »Het Groene Kruis« afdeeling Geertruidenberg. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des vooim. 10 uur voor te gaan Ds. W. J. ten Bruggenkate. Door de Tooneelvereeniging »Kunst en Vermaak« alhier, zal op 21 Januari a.s. in het Patronaats gebouw worden opgevoerd de klucht »'n Verjongingskuur» in 2 bedrijven. Door de oude leden der Tooneel vereeniging zal dienzelfden avond worden opgevoerd »Het inhalen van den burgemeester van Lummeldorpo klucht in 1 bedrijf met zang. Op Maandag 25 Januari a.s. zal door G. Westmijse in hotel »Concordia« alhier een lezing wor den gehouden over »De vloek van 't Frieze goud in een tragisch kunstenaarsleven». Onze stadgenoot A. de Graag speelt Zaterdagavond te Waalwijk 'n simultaan partij dammen in de Waalwijksche damvereeniging. Van de gehouden loterij op de Vlaamsche kermis ten bate der jeugdvereenigingen, werden tot op heden de prijzen van de navol gende nummers nog niet afgehaald 202, 335, 550, 805, 806, 823, 865, 1388, 1440, 1546, 1588 en 16C0. De houders dezer nummers worden beleefd verzocht de prijzen vóór 1 Feor. a s. af te halen, daar ze na genoemden datum aan de vereeni ging lijven. Donderdagnamiddag overleed alhier na een kortstondige ziekte in den ouderdom van 79 ja ir de heer Hub. Mostermans, oud—wethouder dezer gemeente. In hem is ons komen te ontvallen een man waar aan de gansche gemeenschap en het geheele organisatieleven in onze gemeente veel verplichting heeft. Ruim 35 jaar was hij lid van den gemeenteraad waarvan ruim 25 jaar als ethouder welke functie hij tot de annexatie der gemeente in 1935 vervulde. Zijn stuwkracht is mede gebleken bij de oprichting van den enz. Er was veel belangstelling. In den vooravond werd een kindervoorstel ling gegeven. VRIJHOEVE-CAPELLE. Dhr. A. J. Maris, cand.-notaris alhier, die benoemd is tot Notaris te Molenaarsgraaf, bekleedde in de Geref. Kerk alhier de functie van ouderling. In de Geref. Kerk aan het Brug getje hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart a.s. Zondag leesdienst. De Koleninkoopvereeniging van den Chr. Besturenbond houdt a.s. Vrij dag 29 Januari des avonds half 8 in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje haar jaarvergadering. Naast de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, komt tevens bespreking van kolenbestelling aan de orde, ter wijl bestuursverkiezing zal plaats heb ben en verkiezing van een lid voor de controle-commissie. CAPELLE. In het gymnastieklokaal der O. L. school in de Kom werd j.l. Woensdag namiddag door het Filmbureau ,,Nie- stadt" uit Hilversum voor de leerlin gen dezer school een filmvoorstelling gegeven, waarbij een drietal Oranje films, waaronder de Huwelijksfilm, werd gedraaid. Het was voor de kin deren een genotvolle middag. Des avonds werden de films nog tweemaal gedraaid voor de grooteren, beide keeren voor een flink aantal be langstellenden. Loop der bevolking in de gemeen te Sprang-Capelle gedurende 1936: Aantal inwoners 1 Jan. 1936 5061 Geboren 106 Gevestigd 124 230 plaatselijken boerenbond waarvan hij 20 jaar bestuurslid was. De boerenleenbank moest opgericht worden; hij behoorde tot de op richters en was tot op heden lid van den raad van toezicht. Verder was hij nog bestuurslid van het waterschap »De polder van Nieuw- kuijk» en bekleedde in diverse vereenigingen de functie van be stuurslid. Alle zaken in Nieuwkuijk op charitatief en sociaal gebied werden door hem gesteund. Zijn nagedachtenis zal bij velen niet alleen in eere blijven, ook lang zal men zijn verdiensten in gebed blijven herdenken. Hij rustte in vrede. Op Zondag 31 Januari a.s. zal onze tooneelvereeniging »Kunst na Arbeid«, daartoe uitgenoodigd in de zaal van den heer C. de Laat te Vlijmen een uitvoering geven. Op gevoerd zal worden »En waar de ster bleef stille staan«. Donderdagavond had in de zaal van het Bondsgebouw door het bestuur van het Wit-Gele Kruis alhier de uitreiking plaats van de diploma's en insignes aan de ge slaagden van den alhier gegeven cursus E.H.B.O. De ZeerEerw. heer Pastoor als adviseur der vereen, feliciteerde de jongens met hun succes en bedankte Dr. Akkermans voor zijn ijvervolle bemoeiingen. Met een toepasselijk dankwoord werd hierna door den heer Jos. Wilgers namens de cur sisten aan den leider van den cursus Dr. Akkermans uit Drunen een cadeau aangeboden Men besloot om in het vervolg een maal per maand een onderlinge bijeenkomst te hou den ter herhaling van een en ander SPRANG. Predikbeurten Zondag 24 Januari 1937: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur leesdienst. Vergadering der A. R. Kiesver- eeniging Sprang, op a.s. Maandag, des avonds half acht, in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de orde: Opening, Notulen, In gekomen stukken, Bespreking propa ganda, Rondvraag en Sluiting. Donderdagavond werd in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, door de Eerste 's-Hertogenbossche Film centrale een geluidsfilm vertoond over ons Oranjehuis, waarin o.a. het leven van H. K. H. Prinses Juliana was op genomen met de huwelijksplechtigheid Overleden Vertrokken 43 149 5291 192 5099 Aantal inwoners 31 Dec. 1936 Aantal huwelijken 34. Aantal levenloos aangegevenen geen. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half 10 en des namiddags half drie op te treden Ds. Cuperus. A.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk te Loonschendijk op te treden Ds. Lans uit Huizen. Met ingang van 1 Febr. a.s. is tot tijdelijk hoofd der O. L. school te 's-Gravemoer benoemd de heer H. Horst, onderwijzer op wachtgeld te Waalwijk en thans werkzaam als vo lontair aan de O.L. school te dezer plaatse. Voor de 2e klasse B. van den Brab. Voetbalbond speelt Neerlandia I a.s. Zondagnamiddag op haar terrein tegen Juliana 2 uit Heusden, terwijl Neerlandia 2 eveneens een thuiswed strijd speelt voor de 2e klasse B.V.B. tegen R.W.B. 3 uit Besoijen. Dhr. W. Benjaminse, onderwijzer op wachtgeld te dezer plaatse, is met ingang van 1 Febr. e.k. benoemd tot tij delijk onderwijzer aan de Bijzondere school te 's-Gravemoer. Liefdadigheid. A.s. Zondag wordt in alle H. Missen een schaalcollecte gehouden voor de St. Vincentius-vereeniging en 31 Ja nuari geeft Bel Canto een liefdadig heidsconcert voor de spijskokerij der St. Vincentius-vereeniging. Beide wor den bij eenieder warm aanbevolen. Dameskoor Bel Canto. In de Woensdagavond gehouden algemeene vergadering van het Da meskoor der Zangvereeniging Bel Can to, werd met algemeene stemmen Mej. M. Roestenberg tot bestuurslid en voor zitster gekozen in de vacature ontstaan door het bedanken van Mej. M. Span. Besloten werd om op Woensdag 3 Fe bruari een feestavondje te organiseeren voor de dames leden. T.B.C.-Vereeniging. De T.B.C.-Vereeniging hield Don derdagavond in Euphonia een verga dering, die door alle bestuurs- en nage noeg alle comité-leden bezocht was. De Voorzitter gaf een uitvoerig resumé van wat de vereeniging in het afgeloo- pen jaar voor de nooden van de T.B.C. lijders ter plaatse gedaan had. Ook wat de Vereeniging in de toekomst nog te doen staat werd door hem uitvoerig naar voren gebracht. Hij verheelde het niet, dat de kasmiddelen niet toereikend kunnen worden geacht, om, dat te doen wat noodig is om. alle nooden te leni gen. Vooral de sanatorium-patiënten komen de T.B.C.-vereeniging op groote kosten. De volledige activiteit van alle leden zal noodig zijn, om ook maar eenigszins te kunnen bekostigen wat hiervoor aan de kas zal gevraagd wor den. Getracht zal worden om van an dere lichamen hulp te verkrijgen, waar verband bestond tegenover de in ver pleging zijnde patiënten. Besloten werd dezer dagen aan te vangen met de inning der contributie- kaarten voor de leden uit de wijk Berkdijk over 1936, waarvan de inning door omstandigheden vertraagd is ge worden. In de eerste weken van de komende vasten zal dan aangevangen worden met de jaarlijksche contributie-inning in kaatsheuvel. Getracht zal worden met de komen de vastenavonddagen in de zaal van den R.K. Gildenbond een bonte avond te organiseeren, waarvoor de T.B.C.- ïumoristen bereids hun medewerking toezegden. Met Paschen zal de Paaschei-actie ook in Kaatsheuvel gepropageerd wor den geheel ten bate van het zwakke kind. Waar de preventieve methode voor de vereeniging wel mag beschouwd worden als het meest doelmatig en het meest passend aan de middelen welke de vereeniging ter beschikking heeft, werd besloten nogmaals een uitzending van enkele jeugdige patiënten naar het herstellingsoord te Eersel te bewerk stellingen. Uit het gegeven overzicht bleek, dat naast de groote kosten van uitzending ook de geregelde verstrek king van versterkende middelen aan zwakke hulpbehoevende huisgezinnen groote lasten op de vereeniging legt. Hieraan alleen wordt jaarlijks meer dan 1000.gespendeerd. Alleen aller medewerking en hulp zal de vereeni ging in staat stellen, dit onderdeel van de T.B.C.-bestrijding te handhaven. Burgerlijke Stand. GZ Geboren: Jana d.v. J. C. Hoevenaars en Ja. Boutier. Arnoud Antonius Johannes Cornelis z.v. C. W. M. v. d. Hoven en Chr. Span. Catharina Pieternella d. v. J. M. v. Boxtel en Ja. Netten. Huwelijksaangiften: Geene. Huwelijken: E. C. v. Noije oud 31 jaar en Ca. Ha. Ma. Pijnenburg oud 39 jaar, beiden al hier. Overleden: Pa. Grootswagers oud 6 jaar. Ca. Damen oud 40 jaar. Ingekomen: J. J. Bovenlander van 's-Gravenhage. J. Struijck en gezin van Zevenber gen. M. de Kruis van Brielle. Ja. Vissenberg van Wouw. Vertrokken: D. Varga naar 's-Gravenhage. Aa. Verhoeven naar Roosendaal. M. Hulspas naar 's Gravenhage. Ga. Ja. Kleijberg naar Steenbergen. Pa. Ma. v. Wezenbeek naar Eindho ven. LOON-OP-ZAND. Onder architectuur van den heer v. d Biggelaar, had heden de aanbeste ding plaats voor het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer C. Jansen. De uitslag was als volgt: Luxemburg, Kaatsheuvel Kleingeld, Kaatsheuvel v. d. Stappe, Tilburg Nieuwenhuizen, Sprang P. Baks, Dongen Fitters, Waspik Mutsaers en Vermeeren, Loonopzand C v. Hest, Loonopzand 3047 2943 2888 2775 2739 2624 2543 2494 Actie C. A. C. IEDERE GOEDE OPLOSSER ONTVANGT EEN PRIJS/ WAARONDER F. 50 OO AAN GELDPRIJZEN In vele andere plaatsen is 'n C.A.C. afgesloten in de schoenindustrie. In Drunen is wederom een actie daar voor ingezet. Dinsdagavond kwam in de zaal der Meisjes-Congregatie een aantal arbeiders bijeen en werd door den heer C. Roestenberg uit Kaatsheuvel het woord gevoerd. Tevens was aan wezig de heer Buijkx uit Waalwijk, heiden leden van het hoofdbestuur van den R.K. Fabrieksarbeiders^sters) Bond. Men hoopt thans een volslagen suc ces te hebben. De Oranje-feesten. In diverse buurten teert men op den overschot der gelden en met veel ple zier heeft men nog een feestavond. Het overschot der feesten is een Bernhard-boom op Huiten en 'n Oran je-comité, waar Drunen al zoolang naar heeft uitgezien. Liefdadigheidsuitvoering. Dinsdagavond om 7 uur wordt in de groote zaal der Jongens-Congregatie een groote tooneeluitvoering gegeven, waarvan de opbrengst ten bate komt van de St. Elisabethsvereeniging. Opgevoerd wordt het tooneelspel in 3 bedrijven van W. v. d. Berg: „Het meisje uit de achterbuurt". Als toegift volgt dan de klucht „De Telefoniste", terwijl door een der le tten diverse coupletten zullen worden gezongen. Eindelijk dan!! Meermalen is er in diverse rubrie ken in ons blad op gewezen, dat Dru nen nog diverse organisaties miste, o.a. een Middenstandsbond. Reeds eenige weken zijn de midden standers in Drunen bewerkt met pro- paganda-materiaal. De knoop zal worden doorgehakt en op Dinsdag 26 Januari a.s. om half 8 in Hotel Vissers wordt een groote propagandavergadering gehouden, waarhij alle middenstanders uit Dru nen en hunne zoons boven de 18 jaar verwacht worden. B?IB!ff7 Benoemd. Tot arbeider-telegrafist bij het sta tion der N.S. Drunen-Heusden is met ingang van 1 Febr. a.s. benoemd A. Kruijsen, thans in gelijke functie op het kruispunt Beugen. Biljarten. B.J.C. 2 speelde in eigen lokaal te gen E.B.C. 2 uit Elshout. Uitslag: B.J.C. II—E.B.C. II: W. VissersB. Klerks 7537 C. v. d. HovenH. Pulles 7537 A. van LeestA. Merkx38—75,.. H. VissersC. Klijn 7573 D. v. d. HovenC. Pulles 7526 338—273 Hoogste serie: C. v. d. Hoven 27 car. Jubileum Hooijmaaier bij de Kon. Erk. Harmonie De Volharding. Zaterdag 23 Januari herdenkt de heer A. Hooijmaaier den dag waarop hij voor 12y2 jaar een bestuursfunc tie aanvaardde bij de Kon. Erk. Har monie „De Volharding". Na de functies van secretaris-pen ningmeester bekleedt hij momenteel de functie van voorzitter der har monie. Deze sympathieke persoonlijk heid zal daarom Zaterdag gehuldigd worden in de harmoniezaal in café Th. Elshout, waarvoor de jubilaris om half 4 aan zijn woning door de har monie zal worden afgehaald. Predikbeurten Zondag 24 Jan 1937: Ned. Herv. Kerk voorin, hall tienen nam. 2 uur Ds. G. Lans Jr. Hel jaarfeest der Chr. Jongel. Ver. alhier, zal plaats hebben op Woensdag 27 Jan. a.s. in de Oude School. Aanvang des avonds om 7 uur. Wil men geheel op de hoogte zijn van hetgeen in Waalwijk, de Langstraat en omgeving geschiedt? Wil men uitvoerige raadsverslagen, berichten, beschrijvingen uit Waalwijk en de plaat sen uit de Langstraat? Zoo ja dan abonneere men zich op „De Echo van het Zuiden", Waalwijksche en Langstraatsche Courant. Uw eigen blad, wat U geelt wat ge hebben moet en voor uwe belangen opkomt. Steunt Uw eigen courant! - Slechts 10 cent per week. -

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7