sniakelijkeien GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT. BURGERLIJKE STAND. BOEKBESPREKING. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. Kon armen niet boten haar hoofd f^vrrH,7P00L^,nerfehdingvroeR' STEVIGE WINTEKKOSTJES. „Stevige winterkost"dan den- ken we in de eerste plaats aan de Oud- Ho) landsche stamppotten en de even eens in Nederland van oudsher be kende erwtensoep. iMaar weet u wel, dal er nog 'n heel ander type bestaat, waarvan de oor sprong óók in het verre verleden ligt en dat in het stadsleven tenminste op den achtergrond is geraakt? In die streken van ons land, waar men het nog wel is blijven gebruiken, spreekt men er niets dan goeds van, en het kan dus van belang zijn, dat we er ook anderen mee in kennis stellen. Het meest bekende voorbeeld van dit type vormt de „andijvie-sla", maar daarnaast komen ook voor de ver schillende soorten „koolsla" (witte-, savoye- of roode kool). En nu moet u niet denken, dat onder „sla" hier be doeld wordt de koude, met olie en azijn aangemaakte groente, want daar op is de betiteling van stevige winter kost nu niet juist toepasselijk. Het ge recht bestaat eigenlijk uit alle bestand- deelen, die ook in den stamppot voor komen alleen, ze worden op een andere manier bij elkaar gebracht en de groente wordt niet meegekookt, maar héél fijn gesnipperd en rauw gebruikt. Men dekt voor deze gelegenheid de tafel met soepborden in plaats van met platte borden. Eerst wordt een flinke portie fijn gesnipperde, goed droog uitgeknepen groente op 't bord gedaan, daarop komen de kokend heele aardappelen en over dit alles wordt een warme saus gedaan, ge woonlijk bereid van uitgebakken spek. In sommige gezinnen vult men het gerecht, terwille van den smaak, nog aan met wat peper of wat mosterd, 'n toevoeging die 1111 niet bepaald voor alle leden uit het gezin geschikt zal zijn en die daarom vooral met liet oog op de kinderen beter kan wor den vervangen door wat Maggi's Aro ma, dat óf door de saus wordt geroerd of er op het bord wordt overgespren- keld. Voor een gezin van 4 personen zou den we het volgende recept kunnen gebruiken voor wilde vertrekken, passeerde een motortram. Hierna stak een groepje van vier heeren den weg over, Uit tegen overgestelde lichting naderde een personen-auto, bestuurd door den 55 jarigen auto-verhuurder J.P. uit Grauw. De bestuurder, die verblind was door de lichten van de motor tram, reed op het gezelschap in. Alle vier personen werden tegen den grond geslingerd. Geneeskundige üulp was spoedig ter plaatse. Het bleek ecbler, dat de heer C. Ver- plaucken uit Kieldrecht reeds was overleden. De drie overigen war n gewond, van wie de 45-jarige L. Debbauts, eveneens uit Kieldrecht, zeer ernstig. Daar. zicb in de buurt geen zieken buis bevindt, werden de gewonden naar hun woningen te Kieldrecht gebracht. Het stotfelijk overschot van den heer Verplancken, die ge huwd was en vader van drie kinde ren, is naar het lijkenhuisje ver voerd. De auto is in beslag genomen en de bestuurder is gearresteerd. Verdachte beriep zich op zijn netten. vrijen tijd. Hij had tot Zaterdags Nu al ruim een jaar vrij van pijn. dochTerst "na"den Deze dime v.as nagenoeg hulpeloos diensttijd van verdachte werd het door martelende rheumalische pijnen grint gebracht en bleef tot een hoop in haar rug, armen en beenen: ijggen zonder licht. En dan kan een ander maar ver- AndUviesla of koolsla. 4 struikjes gele andijvie of on geveer 500 gram (1 pond) roo de-, witte- of savoyekool, 2 kg. aardappelen, wat zout, 1 uitje, 250 gram (y pond) rookspek, 3 afgestreken eetlepels bloem. V2 E. water, 2 Maggi's Bouil lonblokjes. Maak de groente schoon, snipper ze zoo fijn mogelijk, de kool kan ook over een grove rasp worden gestre ken, en zorg er voor, dat ze volkomen droog in de slabak wordt gedaan. Kook de aardappelen op de gewone wijze gaar en schud ze kruimig. Bak, terwijl de aardappelen koken, het spek zachtjes uit, laat er het ge snipperde uitje even in meebakken en giet er dan het water bij met de daar in opgeloste bouillonblokjes; bind de saus met de aangemengde bloem, laat ze een oogenblik zachtjes doorkoken en breng ze over in de sauskom. Breng desverkiezende afwisseling in liet gerecht door bij de andijviesla een schaaltje gesnipperde biet te geven of door de geraspte of geschaafde kool te vermengen met een gesnipperd prei tje. Of wel, vervang het gebakken spek door b.v. 100 gram (1 ons) boter of melange en maak dus in plaats van een speksaus een botersaus bij het ge recht; geef er in dat geval ter ver hooging van de voedingswaarde 'n schaaltje gekookte witte boonen bij, of, indien vleesch gewenscht wordt, per persoon 50 gram gesneden ham of corned beef. Auto op vier menschen ingereden. Dinsdagavond is de 35 jarige auto. verhuurder J. P. uit Grauw (Z. VI.) te Kieldrecht (België) op een aantal menschen ingereden, waarbij een persoon gedood en drie anderen werden gewond. Een aantal leden van de zang- vereeniging Broedermin te Kiel drecht (op de Belgische grens) be vond zich in het café De Vracht wagen van den heer E. Lambin te Kieldrecht. ToeD het gezelschap, dat in genoemd café feestvierde, Moordaanslag te Beugen. In het BrabauUcüe dorpje Beugen heeft een lafhartige moordaanslag plaats gehad, waarvan een boeren zoon bet slachtolfer is geworden, meldt De Tijd. De jongeman, J B.,die den avond bij keu nissen had doorgebracht, begaf zich huiswaarts, toen hij op een donkereu en eenzamen weg plotseling weidaangevallen. Eenige onbekend gebleven personen losten met een jachtgeweer een aantal schoten hagel op den niets kwaads vermoedenuen B. De hagelkorrels Irongen het slachtoller in denhals. Hiermede nog niet tevreden, wier pen de aanvallers zich op B. en brachten hem eenige zware slagen met de kolf van het geweer toe, waartoe een hevig bloedende hoofd, wonde ontstond. Toen ce ongeluk kige bewusteloos neerviel namen de aanranders de vlucht. Nadat het slachtoffer weer tot bewustzijn was gekomen is hij zoo goed en zoo kwaad als het ging een naburige woning binnengestrompeld Onmiddellijk werd geneeskundige lulp ingeroepen. Ofschoon de toe stand van den gewonde aanvankelijk zorgwekkend was, is het levens gevaar thans geweken. De politie stelt een onderzoek in naar de laffe daders. Waarschijnlijk is hier een wraakneming in 'tspel. Prauw door rukwind omgeslagen. De resident van Timor en Onder hoorigheden zond een telegram aan de regeering, waarin hij mededeelt dat een inlandsche prauw, meteen bemanning van vijt koppen en 22 passagiers aan boord, op 11 Jan. jl. bij daglicht ter hoogte van de Noordpunt van het eiland Rotti door een rukwind is omgeslagen. Drie en twintig opvarenden verdronken. Onmiddellijk werden van de kust uit pogingen in 't werk gesteld tot redding van de opvarenden, welke pogingen echter door de hevige branding, die daar ter plaatse staat, mislukten. Van de 27 zich aan boord bevin denden, wisten vier personen zwem mende de kust te bereiken. Thans worden nog vermist, en vermoede lijk zijn deze allen verdronken, drie leden van de bemanning, 14 man nelijke passagiers en 6 vrouwelijke passagiers. Tot dusver is nog geen enkel lijk van de 23 vermisten aan- gespoeld. Aanrijding metdoodelijken afloop. Woensdagavond omstreeks kwart voor zeven is op de Stadhouders kade te Amsterdam een verkeers ongeluk gebeurd, waarbij een ver pleegster van de Luthersche diaco- nesseninrichting aan den Overtoom zoo ernstig werd gewond, dat zij korten tijd daarna is overleden. Zij wilde per fiets de Frans Halsstraat uitrijden in de richting van het Rijksmuseum. Van dezen kantkwam een auto. De verpleegster gaf geen teeken en de chauffeur kon een botsing niet meer vermijden. Met een schedelbasisfractuur is de verpleegster in het Wilhelminagast „De pijn in mijn armen en beenen was werkelijk ondragelijk, vooral in mijn armen; ik kon niet boven mijn hoofd reiken. Na twee maanden be sloot ik Kruschen Salts te gaan pro- beeren en heb ik 1111 gedurende meer dan één jaar niet het minste sym ptoom van rheumatische pijnen ge had." Mevr. H. E. Kruschen Salts spoort de afvoer- organen, lever, nieren en ingewanden op geheel natuurlijke wijze aan tot actievere werking, zoodat de gevaar lijke afvalstoffen, als urinezuur e.d., welke maar al te vaak de oorzaak zijn van rheumatische pijnen, snel en af doende worden weggevoerd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en ƒ1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels 'Mij., Amsterdam, voorkomt. In den mist is op de West rivier, ongeveer vijftig kilometer ten Zuiden van Kanton, een stoomboot op een rif geloopen en gezonken. Van de vierhonderd opvarenden werden er tweehonderd gered, de anderen zijn om het leven gekomen of worden vermist. Een visscher heeft een bijna geheel \ernield wrakstuk gevonden van het Finsche s.s. Savona dat bij Ghristiansund op de kust is geloo pen. Men vreest, dat de geheele be manning, bestaande uit twinlig kop pen, om het leven is gekomen. Doodelijk ongeluk op de Nieuw Amsterdam. Aan boord van het in aanbouw zijnd stoomschip Nieuw Amsterdam is de 18-jarige F. Klip, uit de Derde Carnissestraat, van een 15 meter hooge stelling omlaag gestort. De jongen is naar het Havenziekenhuis overgebracht waar hij bij aankomst bleek te zijn overledenl Door electrischen stroom gedood. Toen Woensdagavond omstreeks vijf uur een inwoonster van Sassen- heim haar huis binnentrad, trol zij haar dienstbode bewusteloos op den grond liggend aan. Een ontboden geneesheer constateerde den dood. Het meisje bleek in aanraking te zijn gekomen meteen onbescherm- den, onder spanning staande draad van een schemerlampje, waardoor de electrische stroom haar door het lichaam was gegaan. Auto op arbeiders ingereden. Woensdagmiddag omstreeks vier uur is bij het uitgaan van de fabriek van P. van Thici en Zonen te Beek en Donk een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Voor de fabriek stond een vracht wagen van de firma van Gend en Loos te lossen, op den weg naderde een vrachtauto, op het oogenblik dat de weg vol was van naar huis keerende arbeiders naderde van den tegenovergeslelden kant met groote snelheid een vrachtauto van de Nationaal Express te Utr ebt. Inde volte reed deze twee arbeiders aan. Een van hen, de 3j jarige gehuwde M. van dtr B., vader van 1U kinderen werd daarbij zoo ernstig gewond, dat hij in levensgevaar verke rt.Met het andere slachtoffer J. van dea E., die slechts lichte verwondingen opliep, werd hij het kantoor van de labriek binnengedragen, waar hij op advies van den ijlings ontboden geneesheer, dr. Verbeek uit Gemert, van de heilige sacramenten werd voorzien. Van der B. mag niet worden vervoerd. De politie, die terstond ter plaatse was, maakte proces verbaal van het gebeurde op. Gebleken is, dat de remmen van oen aanrijdenden auto in goedan staat verkeerden, zoodat de auto is vrijgegeven. De arbeider van der B. is gisteren .- «1 aan zÜn bekomen verwondingen huis opgenomen, waar zij korten tijd overleden, later is overleden. Drie scheepsrampen. Het bergingsvaartuig «Welle» van de Duitsche oorlogsmarine, dat was uitgezonden tot berging van de be manningen van een gestranden zeil- schoener en een gestrand bergings- vaartuig, is tijdens een hevigen sneeuwstorm ten Westen van Feh- marn gezonken. De geheele bemanning bestaande uit 25 koppen, vond den dood in de golven. Niet te veel doen I G. B., wegwerker te Dussen, had niet gezorgd dat het grint, dat langs den weg te hoop lag verlicht ge worden was, wat tengevolge had, dat een wielrijder tegen den hoop opreed kwam te vallen, waardoor hij, behalve de pijn een schade op deed aan zijn fiets ten bedrage van ongelukken merkte het O. M. op. Je moet vooral geen minuut na den diensttijd er voor over hebben, maar nog liever minder. Je mocht er eens aan dood gaan. 't Is mooi hoorl De eisch luidde f5.— boete en de uitspraak volgt nader. Met de klemmen. A. I.-v. D. 25 jaar, landbouwer te Drunen was met een aantal klem men naar de Schierberg gegaan om «konijntjes» te vangen. Verdachte beweerde verlof te hebben van Dr. van Seters, omdat men daar zooveel last heeft van konijnen, Volgens den politieman L. v. d. Griend uit Waalwijk was het anders en was deze er met den politiehond op uitgegaan de stroopers er waren er meer achterna te zitten. De eisch luidde f35.boete. Uitspraak volgt nader. Verdachte sputterde tegen, maar er zal geen ontkomen aan zijn. De man met de boompjes. J. H. M. de G. 24 jaar, zonder beroep, zwervende, weid ter verant wooiding geroepen ter zake dat tiij op 3 Juli iï#3ö ie Hedikliuizen, ge meente Heusden de huishoudster van den pastoor voor een Uedrag van f iU.Heelt opgelicht. Verdachte was met verschenen. Aan de pastorie verschenen twee personen per auto. Ze kwamen 2 laurierboompjes alleveien, die door den pastoor waren besteld en wenschten het bedrag van f 10.-— te ontvangen. De huishoudster wist van niets en gelooide niets van de bestelling. De pastoor was niet thuis dus moesten de mannen met de uoompjes maar weer opstappen Ze toerden wat rond en de G. meldde zich opnieuw met de boompjes, zoogenaamd op aandringen van uen pasiooi, die had laten zeggen dat de boompjes moesten ontvangen en betaald worden. Toen vloog de huishoudster er in en betaalde. Er werden 3 getuigen gehoord, w.o. een kweeker, die verklaarde dat de boompjes een handelswaarde hadden van een kwartje per stuk. De officier eischte wegens op lichting 8 mud. gevangenisstraf. Uitspraken. RAAMSDONK. Ingekomen: Johanna H. de Wijs van Made A 50 naar D 41 Godefridus H. W. M. van Laarhoven van Tilburg Pot- straat 54 naar G 67 Johannes A. F. Kolsteren van Roosendaal Molenstraat 122 naar H 97 Frans Donck en gezin van Breda Beyerd 15 naar M 13 Pe- tronella E. Damen van Hooge en Lage Zwaluwe Moerdijk E 9 naar C 31 Jo hannes H. van Onzenoort van Waspik E 61 naar D 85 Johannes M Maas van Eindhoven Hemelrijken B 85 naar J 45 Catharina M. van Will van Schijndel Pastoor van Erpstraat B 1 naar J 45 Johanna A. van Noije van Schijndel Pastoor van Erpstraat B 1 naar J 45 Adrianus A. van Beek van Utrecht Nieuwe Ravenstraat 19 naar F 46 Cornelis Raaymakers van Terheijden B 169 naar A 81 Cornelia A. de Wijs van 's-Gravemoer 159 naar H 23 Petro- n.ella C. van Dongen van Oosterhout Eikdijk woonwagen naar H 38 Hen drik I). van Dongen van Waspik A 5 naar B 62 Marie A. Fijneman van Waspik I) 23 naar E 59 Catharina M. Hompus van Rotterdam Goudschesingel 9 naar aan boord Johanna A. H. Thu- ring van Oss Molenstraat 119 naar H 108 Elisabeth P. Ruiters van Made B 66 naar D 93 Maria G. Scheepers van Maar- heeze E 121 naar B 76 Jacobus J. Tak van Maasbree Schippersschool naar aan boord Anna M. Klaassen van Ooster hout Sluivezand K 299 naar H 99a Maria G. Gijben van Vught naar C 34 Antonetta van de Runstraat van Rotter dam Zwarte Hondstraat 11a naar D 116 Hermina C. Hagen van Losser D 251 naar J. 45 Johanna E. Prinsen van Dussen C 99 b naar E 86 Wilhelmina II. Tusveld van Geldrop Bogardeind 2 naar J 45 Josephina A. van de Kruis van Geldrop Bogardeind 2 naar J 45 Johanna C. Zagers van Dongen Vaart 4 naar B 8. Vertrokken: Dingena M. Verhagen van J 93 naar Breda van Coothplein 18 Cornelia M. Zijlmans van D 32 naar Breda Stationsplein 10 Cornelia H. van Vugt van L 9 naar Dongen Gasthuisstr. 12 Jacobus G. van Keulen van J 70 naar Norg B 1 Pietronella Mo'ewijk van K 18a naar Sprang-Capelle 358 Adrianus H. Peters en echtg. van K 33 naar Breda Leistraat 36 Louisa L. M. van Bossum van E 89 naar Den Bosch May'wcg 98 Alida Vermeulen van aan boord naar Dongen Wilhelminastraat 91 Adriaan J. Vermeulen van aan boord naar Dongen Wilhelminastraat 91 Maria A. Hageman van G 10 naar Eind hoven Diaconessenhuis Petrus van Geel van M 27 naar Nieuw-Vosmeer Hoo- gedfjk 220 Wouter van Raamsdonk van F 99 naar Nederlandsch Indië Ja cobus van de Rijken van M 32 naar Made Einde Dreef C 13 Anna M. H. Sassen- clingh van J 45 naar Losser Liefdege sticht Cornelia A. Leeggangers van I) 94 naar Dussen C 187 Cornelia W. A. Savelkouls van E 5b naar Oosterhout Keiweg 130 Abraham L. van Bortel van H. 119 naar Bruinisse. -Jr l)e Kantonrechter wees o.m. tie volgende von nissen A. 1". v. d. B., Dussen, leerplichtwet, 2 boete. - I'. J. K. li., Vlijmen, Warenwet, 30 boete. 11. .1. L. K., Waalwijk, winkelsluitingswet, 1 boete. F. P. K., Waalwijk, straatschenderij, 3 boete. J. L. T., Waalwijk, dieren op pijn lijke wijze vervoeren, 5.boete. L. W. G., Eethen, auto vasthouden, 5 boete. F. NV. V., Heusden, links houden, 3 boete. A. J. v. E., Waalwijk, ondeugdelijke remmen, 7.50. M. T. M., Vlijmen, ondeugdelijke remmen, ƒ.35 boete. M. J. B., Heusden-Herpt, te brecde la ding en geen spiegel, 4 en 3 boete. H. G. D., Dussen, rijwiel zonder licht, 3 boete. A. C. C., Sprang, 2 personen op rijwiel, 2 boete. J. II., Nleuwkuijk, 2 personen op rijwiel, ƒ2 boete. A. J. K., Spraug-Capelle, art. 10 poli- tie-reglement op de wegen lil Noord-Brabant. C. P. B., Sprang, paardeu los laten loopen, -1 boete. G. H., Waspik, hinder veroorzaken, 3 boete. J. Z., Waspik, hinder veroorzaken, 3 boete. D. C. S., Kaatsheuvel, venten, 4 boete. J. L. K., Drunen, stier welden, 5 boete. N. v. O., Heusden, Wapenwet, 5 boete. P. S., Drunen, Jachtwet, 40 boete. A. L. van S., Nieuwkuik, jachtwet, 20 boete. I'. N. v. H., Waalwijk, jachtwet, 2 x 10 boete. P. X. v. H., Waalwijk, loopen over weiland, 15 boete. P. C., Eethen, Mollenwet, 5 boete. K. R., Sprang-Capelle, Visscherijwet, 2 boete. P. J. K., Waalwijk, Arbeidswet, 3 boete. H. H. de K., Waalwijk, arbeidswet, 2 x ƒ7.50 boete. A. v. d. W., Vlijmen, loopen over weiland, 10. boete. J. H., Nieuwkuik, loopen over weiland 5 boete. J. H., Vlijmen, loopen over weiland 5 boete. J. J. S., Vlijmen, loopen over wei land, 5 boete. P. B. H., Sprang-Capelle, straatschenderij, 5 boete. M. C. W. M., Spraug- Capelle, straatschenderij, 5 boete. M. v. d. K., Sprang-Capelle, straatschenderij, 5 boete. H. A. K., Waalwijk, voertuig zonder licht, f> boete. A. L. v. S., Vlijmen, voertuig zon der licht, 2 x 3 boete. A. v. D., Sprang- Capelle, voertuig zonder licht, 5 boete. J. P. de J., Eethen, voertuig zonder achterlicht, 4 boete. C. H. M. v. d. H., Vlijmen, rijwiel zon der licht, ƒ3.boete. J. A. v. H., Waalwijk, rijwiel zonder licht, 3 boete. N. J. A. V., Drunen, rijwiel onbeheerd, 3 boete. H. L. W. de W., Drunen, rijwiel onbeheerd, 3 boete. L. v. E., Waalwijk, rijwiel onbeheerd, 3 boete. F. J. O., Eethen, rijwiel onbeheerd, 3 boete. A. J. F., Waalwijk, rijwiel onbeheerd, ƒ3. boete. L. P. v. E., Waalwijk, winkelsluitings wet, 3 boete. P. H. B. van B., Waalwijk, minderjarig, mollenwet, teruggegeven aan ouders. C. M. M., Eethen, rijbewijs niet vertoonen, ƒ3 boete. A. A. v. H., Vlijmen, niet behoorlijk uitwijken, 10 boete. J. J. v. d. B., Waalwijk, links houden, 10 boete. D. A. V., Waspik, voertuig zonder licht en zonder achterlicht, 2 x 4 boete. F. J. K., Waalwijk, rijwiel zonder licht, 3 boete. Ma. de V., minderjarige, Vlij men, rijwiel zonder licht, teruggegeven aan de ouders. F. B. L., minderjarige. Waalwijk, te gen steen schoppen, teruggewezen naar de ouders. J. P. V., Heusden, mollenwet, 4 boete. A. A. M., Sprang, arbeidswet, 4 x 5 boete. F. van V., Waalwijk, loopen over bezaaiden grond, 10 boete. W. K. v. d. H., loopen over bezaaiden grond, 10 boete. J. R. Sprang, ver blindende verlichting, 7.50 boete. Ma. Ja. de R„ Eethen, rijwiel zonder rem, 13 boete. H. v. W., Eethen, rijwiel zonder licht en bel, 3 en 2 boete. Nanda: HALLOHIER GERRIE! Ingenaaid 1.—gebonden ƒ1.65. Uitg.v. Holkema en Warendorf N.V., Amsterdam. Een vroolijk boek voor meisjes van 1216 jaar. Gerric is een wildebras, die graag ondeugende dingen uithaalt. Haar moeder is gestorven en de huishoudster bederft de gezellige sfeer van bet huis. Gcrrlc's oudste zuster wordt door haar vader overreed om haar kantoorwerkzaamheden vaarwel te zeggen en de zorgen van het huis houden op zich te nemen. Dan keert de gezel ligheid onder de familie weer terug en Gerrie's streken, welke jammer genoeg het grootste ge deelte van het boek vullen, minderen. J. P. Zoomers-Vermeer: HOE HANN1E GELUKKIG WERD. Ingenaaid ƒ1.75; gebonden ƒ2.50. Uitg.; v. Holkema en Warendorf N.V., Amsterdam. llnnnie, een levenslustig en zorgeloos meisje, woont alleen met haar moeder, een weduwe, die hard moet werken als naaister en haar man mist als de opvoeder van de ondeugende Han- nie. Het meisje voelt, dat zij een vader noodig heeft. Zij vindt dezen in den broer van haar vader, die bij haar in huis komt wonen en een mooie zaak begint, waarin Hannie later win keljuffrouw worden mag. De schrijfster heeft het verhaal met warmte vertelt. Dit boek voor meisjes van 10—14 jaar zij dan ook gaarne aanbevolen. Frans Lelie: GROENE SLANGEN. Ingenaaid ƒ1.20; gebonden ƒ1.90. Uitg.: v. Holkema en Warendorf N.V., Amsterdam. Het eenige doel van deze beschrijving eener film-expeditie, welke werd uitgezonden van Amerika naar Britsch-Indië, is spanning en sen satie te verwekken. Het hoogte-punt wordt be reikt bij de ontdekking van een dwergvolk en de plotselinge verdwijning van enkele blanken. Er werkt in het binnenland van Britsch-Indië een geheim genootschap „De Groene Slangen", dat met behulp van Engelsche soldaten wordt uitgeroeid. Daarmede zijn de blanken gered en is de onderdrukking van het dwergvolk ten einde. Het boek, geïllustreerd door van Looy, werd geschreven voor jongens van 1418 jaar.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 8