Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. AKKERTJES Buitenlandsch Nieuws. DE GOUDEN BRUG „KOORDBRABAIID" Binnenlandsch Nieuws. „Oe Echo van het Zuiden" Dit nummer bestaat uit Twee Bladen EERSTE BLAD. FEUILLETON NUMMER 9. WOENSDAG 27 JANUARI 1937. 60e JA ARC» ANC. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever Abonnementsprijs, per 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. Telefoon No. 38. DUITSCHLANDFRANKRIJK. De Fransche minister-president Blum heeft te Lyon gesproken over de ver houding tusschen Duitschland en Frankrijk. De Fransche regeering, aldus zeide hij, is bereid de problemen tusschen beide landen openhartig te bespreken. Zij is echter niet bereid, mee te gaan met de door Hitier bepleite methode van tweezijdige verdragen, omdat geen enkele bijzondere overeenkomst de vei ligheid van Frankrijk zou kunnen waar borgen. Spreker voelde er niets voor, dat aan Duitschland economische hulp zou verleend worden in ruil voor de deelneming aan een vreedzame rege ling van den Europeeschen vrede. „Verder hoeden wij er ons wel voor, verdenking te werpen op de vredelie vendheid, waarvan Hitier bij plechtige gelegenheden heeft getuigd. Maar zoo vroeg hij zich af kunnen econo mische overeenkomsten gesloten wor den onafhankelijk van politieke rege lingen, nu de bewapeningswedloop een nog sneller tempo heeft, dan voor den oorlog? De Duitschers zijn niet te spreken over deze redevoering en een der bla den zegt o.m. 't volgende: Men kan bij ons niet aankomen met de burgerlijke kalmte van den bezitten de, en men behoeft ons niet economi sche hulp in onzen nood die alleen een nood aan arbeidsruimte en arbeids- mogelijkheid is te beloven, wanneer wij onszelf in politiek opzicht vermin ken en voor eeuwig met het karig stuk grond tevreden zijn, dat een ongelukki ge historie voor ons overgelaten heeft. Neen, deze zelfgenoegzaamheid zou den wij gaarne beleven als wij van Afrika en Azië een behoorlijk stuk had den, zooals Frankrijk dat heeft. Zoo lang wij echter samengeperst zijn als ROMAN VAN HANNO PLESSEN. (Nadruk verboden.) 63. Niet doenniet doen Toon toch een klein beetje medelij den!Margot, ben je nu tevre den?Nu heb je alles.... alles.. Help!de boot slaat om. Ik kon er niets aan doen, professor. werkelijk nietik zweer u neenneenHelpMoe der Terwijl hij zachtjes kreunt, glijden zijn handen tastend over de deken. Rcnate neemt ze in de hareen houdt ze vast. Een oogenblik is de zieke wat rustiger. Dan rukt hij zich uit de zwakke greep van de vrouw los, werpt zich op zijn zijde en steunt: Jaag me niet weg, Monika. Geloof hem nietNee, meneer Rung, tienduizendduizend voor Gertrud BredaMargot moet niet alles hebben. Sylvester, ach, luister toch, Syl vester. stamelt Renate hulpeloos. Dorstkomt het nauw hoor baar over zijn lippen. Zij wil het meisje niet bellen en Advertentiën moeten Woensdag e| UITGAVE: Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. B STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Telegr.-adres: ECHO. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. haringen in een ton, kunnen ook cre- dieten en grondstoffen en gastvrijheid voor Duitsche kolonisten ons niet ons levensrecht doen vergeten. KROONPRINS MICHAEL. De jonge kroonprins Michael van Roemenië is tijdens zijn verblijf te Flo rence geopereerd aan een acute blin dedarmontsteking. Zijn toestand is be vredigend. RUSSISCHE RECHTSPLEGING. Weer staan z.g. Trotzkiïsten terecht. En ze „bekennen" natuurlijk! Het proces tegen Radek c.s. is voor het gerechtshof in behandeling geko men. Alle beschuldigden bekennen spion- nage en terrorisme te hebben bedreven en pogingen te hebben gedaan het ka pitalisme weder in te voeren. De akte van beschuldiging vermeldt, dat „zij betrokken zijn bij een wijdver takte samenzwering, welke door Trotz- ki wordt gesmeed, om het sovjet-regiem te vernietigen en Duitschland, Polen en Japan te helpen". In de akte wordt voorts betoogd, dat Trotzki met Hess te Berlijn onderhan delingen heeft gevoerd, terwijl Radek, Pyatakof en Sokolmkof te Moskou als agenten optraden. Radek, Sokolnikof, Pyatakof en Se- rebryakof weigerden den bijstand van rechtsgeleerden. De andere beschuldig den worden door bekende pleiters bij gestaan. Evenals het monsterproces in 1936, waarbij Kamenef e.a. ter dood werden veroordeeld, ziet men ook hier weer dat alle beklaagden zeer ver strekken de bekentenissen afleggen, 't Zijn al lemaal personen die vroeger een hooge positie in de republiek bekleedden. haalt daarom liever zelf iets om te drinken. Als zij met een glas limonade in de kamer terugkeert, heeft de zieke het bed verlaten, om steeds nog in een ijlende droom in de zakken van zijn colbert, dat over den stoel hangt, te zoeken. Het gelukt Renate hem weer in rijn bed terug te brengen, zij het ten koste van een groot deel der limonade. Hij schijnt nu echter geen dorst meer te bespeuren. Totaal uitgeput, ligt hy bijna doodstil. Zijn slaap wordt nu iets rustiger en dat stemt ook Renate wat kalmer. Zachtjes staat ze op om zijn kleeren, welke hij door elkaar heeft gehaald, weer behoorlijk neer te leg gen en eenige kleinigheden, welke er uit zijn gevallen, op te rapen. Een zakdoekeen notitieboekje., een kam.een portefeuilleUit deze laatste valt een klein strookje papier op den grond. Zij bukt er zich naar. Het is een postwisselre^u, afge geven aan het postkantoor te Insbruck voor een, door Sylvester Vonberg ge stort bedrag van 3.300 mark ten name van mej. Margot Sellert, tooneelspeel- ster, Munchen, Gisellastraat 3 Totaal verbijsterd staar Renate op het papier, dat aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. Zij meent te droomenwaant zich het slacht offer van een plotselinge verstandsver bijstering, maar terwijl ze zich met de smalle hand nerveus over het voor- WATER TEISTERT DE VER. STATEN. Niet minder dan tien staten van de Ver. Staten van Amerika worden door overstroomingen geteisterd, welke her inneren aan het rampjaar 1884. Het water van de Mississippi en Ohio blijft angstwekkend stijgen. Driehon derdduizend bewoners van de aan deze rivieren gelegen staten zijn dakloos: honderden worden vermist; 14.000 ar beiders zijn dag en nacht in de weer om zwakke plaatsen in de dijken te ver sterken: uit vrees voor epidemieën wordt naar de meest bedreigde plaat sen serum tegen typhus gezonden; wa ter-, gas- en electriciteitsleidingen zijn gestoord. Het aantal dooden wordt reeds op enkele honderden geschat. In tal van steden is de drinkwater voorziening verstoord, terwijl men er ook zonder licht en verwarming is en de voedselvoorziening groote moeilijk heden oplevert. Vijftigduizend personen hebben de wijk genomen in kerken, ziekenhuis en scholen. De politie heeft order gekre gen te schieten op plunderaars, die op heeterdaad betrapt worden. President Roosevelt, heeft een pro clamatie tot het volk gericht, waarin hij vraagt twee millioen dollar bijeen te brengen voor het hulpfonds voor de slachtoffers. De regeering zelf heeft eveneens twee millioen ter beschikking gesteld. De Ohio-rivier is reeds meer dan twintig meter gewassen en nog steeds stijgt het peil. Er zijn op 't oogenblik reeds 400.000 dakloozen en de toestand wordt met 't uur ernstiger. DE TOESTAND VAN DEN H. VADER. De H. Vader gevoelde zich gisteren zoo goed, dat Hij tot den avond in Zijn rolstoel bleef zitten. Aan mgr. Borgongini, dien Zijne Hei ligheid als vijfde in audiëntie ontving, vroeg hij glimlachend, zich ervan te overtuigen, dat Hij er goed uitzag en zich opgewekt gevoelde. VERZEKER U BIJ DE Geen wonder met al die zieke menachen om U heenl Weest Gij echter verstandig. Neem da delijk 'n „AKKERTJE" en van- avond voor't naar bed gaan nog een. Tien tegen één dat Ge daar mede alle narigheid voorkomt en morgen gezond en fiksch opstaat. "AKKERTJES' wer ken buitengewoon bij Griep, Neder/ondsch Rheumatiscne pijnen, Zenuw- Prodoc» pijnen, Spierpijn, Spit, Hoofd- pijn, Migraine, Vrouwenpijnen. •- Per 12 stuks slechts 52 cent. hoofd strijkt, moet ze zichzelf erken nen, dat het de naakte werkelijkheid isonloochenbaaron miskenbaaralleen wat onsamen hangend en verwardEen poging om rustig na te denken wordt verijdeld door de klanklooze stem van den malaria-patiënt: Je moet me helpen, Emma Je moet. Deze eene maal nog. de iaatste maal. En dan plotseling met stemverheffing vervolgt hij: Het gaat om allesom Jo hannaJo, ik kan immers niet leven zonder joulo, lieve liefste Jo, jemag niet van me weggaan. Ik kan je immers niet missen... Jo, ik wil je niet verliezen. niet. En dan nog eenmaal in een laatste krachtsinspannig: Johanna.. Het, voor een aangeteekendë ver zending gemaakte pakje met Johan na's ring verdwijnt in Szartossy's zak. Daarna sluit hij de knoopen van zijn skipak en bekijkt hij zichzelf nog eens in den spiegel. Hij knikt zijn eigen beeld toe. Hij is tevreden. Er is niets aan hem te zien. Totaal niets. En nu weg. zoo spoedig mogelijk. Zich eerst van dien ring ontdoen en dan. Er wordt geklopt. De picolo van het hotel brengt de middagpost. Ongeopend steekt Szartossy den brief van Rudolf von Berg met het De Huwelijksreis van Prinselijk Bruidspaar. Het verblijf van H. K. H Prinses Juliana en Z.K. H. Prins Bernhard in de Poolsche Karpathen nadert zijn einde; uiterlijk 1 Februari zullen Prinses en Prins het skiparadijs Krynica verlaten, om per auto naar Boedapest te reizen en van daar naar het Oostenrijksche dorpje Lan- deck aan de Inn, waar het voistelijk bruidspaar H. M. de Koningin zal ontmoeten. Van daar zullen Prinses en Prins de reis weer alleen voortzetten om alweer per auto naar de Fransche Biviera te reizen. Over Parijs zullen Prinses eri Prins de Residentie weer bereiken. Weldadigheidszegels Blijkens de voorloopige cijfers zijn van de weldadigheidszegels 1936 1937, de navolgende aantallen ver poststempel Southampton bij zich. Dan verlaat hij zijn kamer. draait tweemaal den sleutel om en loopt rustig d'e, met een dikken looper bedekte trap af. Bij de office geeft hij zijn kamersleutel af. Ik heb een en ander in Inns bruck te doenmogelijk blijf ik daar overnachten, zegt hij tot den portier, die van zijn mededeeling met een serviele buiging kennis neemt. Dan keert Stefan Szartossy zich om, om heen te gaan. Op hetzelfde oogen blik. dat hij zijn hand naar de deui uitsteekt, word deze van buiten ge opend. Bijna was hij me Therese in hotsing gekomen, die in groote haast en vrijwel buiten adeni naar binnen stormt Heb ik daar even geluk, dal ik u bijna in de armen val. brengt ze er hijgend uit. Mevrouw laat u hartelijk groeten enalstublieft, al het andere staat hierin Daarmee duwt zij den verbaasden Szartossy een brief in de handen. Dank je, zegt hij, terwijl hij haastig het couvert open scheurt. Met intense belangstelling leest hij. wat Renate hem in vluchtige, duidelijk haar geagiteerdheid verradende woor den meedeelt Terwijl ik gisteren nog hoopte je spoedig tot een bezoek te kun nen uitnoodigen, moet ik thans reeds noodgedwongen je hulp in roepen. Kom spoedig! Ik doe een kocht waarbij ter vergelijking de cijfers van het vorige jaar zijn ver meld 1936-37, 1cent 1.808.041, 5 cent 936.556, 6 cent 1.724.826, 12'/a cent 554.749. totaal 5.024.166. 1935-36 l'/j cent 1.611.540, 5 cent 962.941, 6 cent 1.499.196, 121/2 cent 446 797, totaal 4.519.474 De totale meerwaarde boven de frankkeerkosten beloopt rond de f 143.600 (v.j, f 128.600), zoodat plus minus f15.000 meer dan het vorig jaar ter beschikking van de kinder verzorging kan worden gesteld. Wilt ae op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op beroep op onze vriendschap! R. L. Een auto.... direct.... beveelt Szartossy den poricr. Dan wendt hij zich tot Theresse: Wat is er met mevrouw ge beurd? Met mevrouw zelf niets. Maar zij zit in angst over meneer, die plot seling zoo ernstig ziek is geworden... met hooge koortsen mevrouw weet niet, wat ze doen moet.... Waarom ze mij naar u stuurt, in plaats van naar een dokter, weet ik niet.... Ik heb er niet naar durven vragen, omdat mevrouw er zelf zoo ellendig uitzagHet meisje sprin gen zoowaar de tranen in de oogen.. Op hetzelfde oogenblik rijdt de be stelde auto voor Binnen een half uur brengt de chauffeur Szartossy en het meisje bij de Lantaarn In de hall komt Renate den man tegemoet. Hij ziel haar pijnlijk ver trokken gelaat en zijn ongerustheid doet haar begroeting vrijwel voor hem verloren gaan. Gelukkig, dat je er bent, Stefan... Ik dank je, dat je zoo snel gekomen bent Hij maakt een afweerende handbe weging. Dat was toch vanzellspre kend. Ik heb maar een bedenking en dat is, of ik een dokter zal kunnen vervangen. Therese heeft me intus- schen al verteld, wat er aan de hand is. Wordt vervolgd. Be Echo van hei Zuiden, Waalwjjksche en Langstraatsebe Courant* M NEEM HET ZEKERE VOOR HET ONZEKERE EN CONCURREERENDE TARIEVEN EN VOOR- DEELIOE VOORWAARDEN Volgens recept van Apotheker Dumont

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 1