0% GEMENGD NIEUWS. DUSSEN. HERPT. HEDIKHUIZEN, NIEUWKUIJK. SPRANGGAPELLE. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. Hilversum 301.5 M. Programma 3: VRIJDAG 29 JANUARI 1937. Programma 1 Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 M. Programma 3: ZATERDAG 30 JANUARI 1937. Programma 1 Hilversum 1875 M. Programma 2 Hilversum 301.5 M. Programma 3: HANK. A.s Woensdag 27 Januari hoopt de Eerwaarde Moeder Wendelina, Overste van het Liefdegesticht alhier haar 25 jarig profïesiefeest te vieren. Het zal Moeder Overste, die alhier reeds 6 jaren verblijft dien dag niet aan belangstelling ontbreken, daar zij ook bij de bevolking in hoog aanzien staat. Des morgens wordt door Pastoor Willaert in de parochiekerk alhier een plechtige gezongen H. Mis, ter harer intensie opgedragen. De onderlinge tentoonstelling der Pluimveevereen. »Onderlinge Strijd» alhier gehouden in café van Dinteren op 23 en 24 Januari jl.is een waar succes geweest. Verschil lende dieren werden bekroond met lste prijzen. Vooral bij deafdeeling konijnen waren prachtexemplaren. Sinds het vorige jaar is devereeni- ging, wat de dieren betreft, zeer vooruitgegaan. Het bezoek is dan ook, vooral Zondag, ook van elders zeer druk geweest. Uit alles blijkt dat er leven en vooruitgang in bedoelde ver eeniging zit en veel ambitie onder de leden. Zaterdag v.m.jl. viel een zekere C. de Wit van hier, in hetstempel- locaal voor werkloozen te Dussen in onmacht. Door ter plaatse aan wezige ambtenaren, werd hem eerste hulp verleend, waarop hij spoedig weer tot bewustzijn kwam Hij is per auto naar zijn woning te Hank vervoerd, waar Dr. van Vuure uit Dussen spoedig verscheen die een ernstigen griep-nanval con- stateerde. Momenteel is zijn toestand redelijk. De handboogschutterij »Ons Ge noegen» heeft hare groote jaarver gadering gehouden in café »De Ploeg» van Th. van Horen. Na voorlezing en goedkeuring van jaar verslag van secretaris en penning meester werd met 10 van de 14 stemmen tot voorzitter gekozen de heerJac. Luijben Rzn. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Den voorzitter de hr. A. de Wilt die ontslag nam wegens vertrek, werd hartelijke dank en hulde gebracht. Het bestuur werd wederom een crediet verleend van f 200 voor de te maken onkosten dit jaar en de contributie werd gehandhaafd op 20 cent per maand. Op 31 Januari zal door de too. neelvereeniging der congregatie te Drunen een uitvoering worden ge geven. Opgevoerd zal worden :»Als de Sirene gaat» en »Als mijnheer van huis is.» Dank zij het onvermoeidewerken van den directeur den heer Bos. werger staat onze fabriek over het jaar 1936 als no. 4 van de bij den Brab. Zuivelbond aangesloten 52 fabrieken en zal haar weer een di- ploma wor.len uitgereikt. Bij de Coöp. Zuivel Exportver. eeniging »Braband» ishet rangcijfer no. 2 van de 24 aangesloten fa brieken. Wel een succes voor den direc teur, die tegen zooveel grootere fa brieken moet concurreeren. Omtrent den roofoverval te He- dikhuizen kunnen wij mededeelen dat de politie den dader op het spoor schijnt te zijn Zaterdagmor gen hebben zij een persoon gecon fronteerd met de aangevallene waar na hij in verzekerde bewaking is gesteld Maandagmorgen had alhier de plechtige uitvaart plaats van wijlen den heer Hub. Mostermans, oud- Wethouder onzer gemeente. Om half tien werd door den ZeerEerw. Heer Becx Pastoor der parochie de H. Mis van Requiem opgedragen waarbij het Zangkoor zeer verdienstelijk de meerstemmige Mis van Rijniers zong. Het stoffe lijk overschot werd gedragen door de leden der H. Familie waarvan de overledene vele jaren prefect was. In den lijkstoet merkten we o. m. op de heeren Wethouders dei- gemeente, een deputatie van de plaatselijke boerenleenbank, van het waterschap »De polder van Nieuw- kuijk» oud Burgemeester en secre taris der voormalige gemeente. De Burgemeester had bericht van verhindering gezonden. y Zaterdagavond had de heer Loonen, hoofd der bijz. Jongens school alhier het ongeluk met zijn vingers tusschen den wringer van de electrische waschmachine te geraken. De verwonding was van dien aard, dat direct genees kundige hulp moest worden inge roepen. i Zondagavond gaf de J. B. S. in het Bondsgebouw een uitvoering. De Z.Eerw. Heer Pastoor sprak het openingswoord. Opgevoerd werd »üe Smokkelaar» en »De wereld vlucht voor Oome Janus. De zaal was flink bezet. Spelers en leider de heer van Engelen hadden eer van hun werk. Het ensemble van Eethen zorgde voor de muzikale opluistering. De WelEerw. Heer Kapelaan dankte na afloop de spelers voor het ge. presteerde en het talrijk aanwezige publiek voor de belangstelling De J. B. S. heeft aan velen een genoeglijke en aan zich zelf een succesvolle avond verschaft. CAPELLE. J.l. Vrijdagavond kwam de A.R. Kiesvereeniging «Neerland en Oranje« onder leiding van haar voorzitter, den heer K. Alblas, in jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord erkende de voorzitter dankbaar den zegen des Heeren over land en volk, waardoor ook deze vereenigingnog vrij kan vergaderen en als onderdeel der partij de A.R. beginselen beleiden en verbreiden kan in woord en daad. In geloof op God wenschthij de toekomst vertrouwend tegemoet te gaan. Hij wekt de leden op tot getrouwheid. Niet in het minst met het oog op de komende Kamerver kiezing. Door bijzondere omstandigheden is er geen jaarverslag van den Secretaris, zoodat deze alleen de notulen voorleest, welke worden goedgekeurd. De penningmeester, de heer C. Koene, brengt een gunstig financieel verslag uit, hetwelk even eens wordt goedgekeurd. De Voorzitter dankt den secretaris en den penningmeester voor hun arbeid in het belang der vereeniging gedurende het afgeloopen jaar. Na behandeling van enkele inge komen stukken wordt de samen stelling der candidatenlijst voor de a.s. Tweede Kamerverkiezing be sproken en voorwaardelijk goedge keurd. Naar de a.s. vergadering van den Kieskring worden afgevaardigd de heeren K. Alblas en D. van den Berg. De aftredende bestuursleden, de heeren Alblas en H. Korteweg, werden bij acclamatie herkozen. De Voorzitter neemt deze herbe noeming aan en dankt de leden voor het in hem gestelde vertrouwen. Aan den heer Korteweg, die momen teel in militairen dienst is, zal bericht van zijn herbenoeming gezonden worden. Vervolgens gaf de heer A. Wittebol een inleiding op het te bespreken onderwerp »de economische grond slagen van ons volksleven« Na een geanimeerde bespreking van het behandelde onderwerp werd deze gezellige en leerzame vergadering te 10 uur door den voorzitter gesloten^ Tot predikant bij c e Ned Herv. Gemeente te Groot-Ammers is be. roepen Ds. J. Cuperus te dezer plaatse. Onder leiding van den heer E. Colet hield het buurtcomité in de kom, gevormd in verband met het Vorstelijk huwelijk, een dezer dagen zijn eindvergadering. De pen ningmeesteresse, Mevr. J. Sneep-van der Giessen, bracht haar financieel verslag uit. De rekening en verant woording werd door de heeren A. Cové en W. J van Nieuwenhuijzen nagezien en in orde be\onden. Onder dankzegging aan de penning- meesteresse werd een en ander goedgekeurd. Besloten werdnogdeze rekening en verantwoording gedu rende een week voor belangstellen den ter inzage te leggen bij den heil' A. Cové. ontstaan in den kerkeraad derGeref. Kerk te dezer plaatse en in het Bestuur van de plaatselijke Boeren leenbank. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen dat door het gemeente bestuur van Loon-op-Zand een aan vang is gemaakt met verharding van den weg aan de Rechtvaart, een werk, waarnaar door de bewoners dezer wijk reeds jaren met verlangen is uitgezien. Een woord van dank aan dengene, die in dezen den stoot heeft gegeven en aan het gemeente- bestuur, dat zoo bereidwillig is ge- weest de plannen uit te voeren, is zeker niet misplaatst. Vrijdag had de landbouwer Wervers het ongeluk bij het stroosnij- den met een mes zoodanig in zijn knie te snijden, dat hij daardoor een groote wonde bekwam. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling van Dr. Roos stellen. VRIJHOEVE-CAPELLE. De arbeider D. v. d. S. aan de Zandschel had een wondje aan zijn hand, waardoor bloedvergifti ging ontstond en geneeskundige hulp van Dr. R. moest worden ingeroepen. De Ned. Herv. Mannenver- eeniging komt a.s. Woensdagavond half acht in de consistoriekamer in vergadering bijeen. Als onder werp zal worden ingeleid: »Art3b Ned. Geloofsbelijdenis». Vrijdag j.l. had de melk rijder Rosenbrand aan de Stoom- Zuivelfabriek »De Toekomst» alhier het ongeluk met zijn been onder een melkwagen te geraken, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Genoemde zal eenigen tijd rust moeten houden. Maandag jl. werd bij de dam club de groepswedstrijden voortgezet Uitslagen als volgt: C. Bax—Gerrit Jonker C—2 B. KlerksD. v.d. Stoep 2—0 C. Schaap_F. Spierings 1-1 G. Jonker—Jac. Timmermans 2 Gzsm Het muziekgezelschap »Sirena« houdt a s. Woensdag 27 dezer, des avonds half acht in de bovenzaal van den heer A. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoeve-Capelle zijn jaarvergadering. Aan de orde komt 1. Opening en notulen, 2. Jaar verslag, 3. Bestuursverkiezing, 4. Concours. 5. Bazar, 6. Algemeene voorstellen, 7. Rondvraag en sluiting. Voor den Geref. Zendingsbond hoopt a.s Donderdag 28 dezer des avonds 7 uur in de Ned. Herv. Kerk alhier als spreker op te treden Ds. van der Graaf te Ede. Maandag 25 Januari des ha- middags 2 uur werd in het Stations, koffiehuis van den heer P. Pruyssers een vergadering gehouden uitgaande van de Centrale Cultuur-technische adviescommissie te Utrecht, waarin de plannen tot ruilverkaveling in den polder »Ten Westen van den Nieuwendijk« en in dien »ien Westen van de Vrijhoevensche Vaart« werden besproken. Uit deze besprekingen bleek dat op een ver zoek tot den Minister van Sociale Zaken gericht gunstig beschikt werd in dien zin, dat van Overheidswege 90°/o subsidie in de arbeidsloonen zal worden gegeven, bij uitvoering der grondwerken met werkloozen. Door verschillende aanwezigen werdennadere toelichtingen gevraagd die tot volle tevredenheid werden gegeven. Van verschillende zijden werd door ingelanden dezer water schappen instemming betuigd met de ingediende voorstellen. Hierna werd deze vergadering door den voorzitter gesloten. De vischdistributie ten behoeve van werkloozen in deze gemeente zal een dezer dagen een aanvang nemen. Zij zal plaats hebben achtey het gemeentehuis. In verband met de benoeming van den heer J. A. Maris tot Notaris te Molenaarsgraaf zal een vacature Eenigen tijd geleden werd in deze gemeente een actie op touw gezet om tot uitbreiding te geraken van de vereeniging Tot Voortplan ting des Geloofs. Deze actie heeft tot resultaat ge had dat ruim 250 leden tot de ver. eeniging zijn toegetreden. De arbeider D. werkzaam in de werkverschaffing aan de Emilia- polder had het ongeluk met zijn voet in een plank met spijkers te trappen waardoor hij zoodanige verwondingen opliep dat hij naar dokter Jasper moest worden ver vQerd die hem de eerste genees- kundige behandeling toediende. In de gehouden ledenvergade ring van de wijkverpleging Het Groene Kruis werden resp. tot voorzitter en s cretaris gekozen Ds. W. ten Bruggenkate en J. J. Jonker, terwijl de heer de Visser tot penningmeester werd herkozen \J Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m.lOuur voor te gaqn Ds W.J.ten Bruggen kate. Maandagavond 25 Jan. j 1., hield het Departement Heusden der Maatschappij lot Nut van het Al gemeen een vergadering in hotel Concordia. Allereerst kwam aan de orde de verkiezing van een secretaris der teekenschool, ter vervanging van den heer A. de Roon De Voorzitter, de heer W. Knoop, bracht den heer A. de Roon hulde voor hetgeen hij in het belang der teekenschool heeft gedaan. Hierna werd de heer E. Schimmel tot secretaris der teekenschool ver kozen. Aan G. Westmijse werd hierop het woord gegeven, die een lezing hield over »die vloek van 'tFriesche goud in een tragisch kunstenaars leven» Op interessante en boeiende wijze schilderde de bekende en begaafde redenaar het leven en het werk van het genie Rembrandt, de grootste der Nederlandsche schilders en etsers, wiens werken thans onbe taalbaar zijn, en die als 'n bedelaar is gestorven. Zijn huwelijk met de rijke Friesche patriciersdochter, Sas. kia van Uijlenburgh, van wier rijkdommen Rembrandt heel weinig heeft genoten, bezorgde hem echter veel narigheden en zijn een vloek geworden voor zijn verder leven. Rembrandt, geboren 15 Juli 1606 te Leiden, overleed op 63.jarigen leeftijd, den 8 October 1669 te Am. sterdam in armoedige omstandig heden. Van het begin tot het einde wist de geachte spreker de aandacht der toehoorders gespannen te houden. De Voorzitter bracht den heer G. Westmijse hartelijk dank voor z'n mooie en interessante lezing. MET TACHTIG K.M. TEGEN EEN BOOM. Auto met vier jongelui verongelukt. Twee hunner ernstig gewond. Vier jongelui uit Coevorden en Da len. die een bezoek hadden gebracht aan een café in de Krim keerden Za terdagavond omstreeks elf uur per auto huiswaarts. Vlak bij Coevorden, toen zij de nieu we brug gepasseerd waren, kwam uit tegenovergestelde richting een auto, waarvan het licht tengevolge van de kuilen in den weg zich op en neer be woog. De bestuurder schijnt daardoor verblind te zijn en reed met een vaart van ongeveer 80 K.M.' een lantaarn paal omver en vervolgens tegen een dikken boom. Begrijpelijkerwijs waren de gevolgen ernstig. De twee jongelui, die voor in den wagen zaten, vlogen door de voor ruit. D. uit Dalen was er het ergst aan toe. Hij had een hersenschudding en verschillende wonden aan het hoofd en is in zeer ernstigen toestand in het ziekenhuis te Coevorden opgenomen. De bestuurder, K. uit Coevorden, had eveneens ernstig letsel aan het hoofd opgeloopen. De beide andere inzitten den kwamen met niet beteekenen- de wonden en den schrik vrij. Een hun ner ging naar huis en is later door de gemeentepolitie te Coevorden van het bed gelicht. De ander bleek onvindbaar te zijn. Eerst Zondagmorgen om zes kwam hij bij zijn ouders thuis. Hij was zoo door den schrik bevangen dat hij niet kon zeggen, waar hij den geheelen nacht geweest is. De auto is onbruikbaar geworden. De stuurstang is dubbel geslagen, ter wijl de radiateur in den wagen is ge schoven. Alle ruiten zijn stuk. De wagen .is door de politie in be slag genomen. Brutale autodiefstal te Roosendaal. Maandagavond omstreeks 7 uur had te Roosendaal een brutale auto diefstal plaats. Omstreeks dien tijd werd de chauffeur van de «Nationaal Expres» die van Zeeland naar Utrecht onder weg was, onder Roosendaal aange houden door een vreemdeling. Deze verzocht hem een eindweegs te mogen meerijden, waartegen hij geen bezwaar maakte. Enkele minuten later in Roosen- daal aangekomen verliet de chauf. feur de cabine even om bij den heer Jacobs op den Bredaschenvveg benzine te gaan innemen. Van dit koite oogenblik, dat hij noodig had om den heer J. uit het achterhuis te gaan kloppen, maakte de vreemde ling gebruik om er melden vracht auto van door te gaan. Slechts enkele minuten later werd de diefstal ontdekt en alhoewel de politie op hetzelfde oogenblik ge waarschuwd werd, gelukte het deze laatste niet om den dief en de auto te achterhalen. Door den Adj. In specteur Heerma van Vos werd in den snijdenden Oostenwind en een hageljacht nog een achtervolging per motor ingesteld. Alhoewel het spoor tot Breda gevolgd kon worden, verloor men het later uit het oog. Portefeuille met f800.— ontvreemd. Uit de woning van D. P. te Lage- Zwaluwe werd heden een portefeuille inhoudende f800.— aan bankpapier ontvreemd. Lijk opgehaald te Tilburg. Zaterdagmorgen zagen voorbij gangers 'n heerenhoed drijven in het Wilhelminakanaal aan de Hei- kantsche baan te Iilburg. Daar dit verdacht voorkwam werd de politie gewaarschuwd, welke direct met dreggen begon en reeds onmiddellijk het lijk ophaalde van 'n zekeren v. B. alhier. Het lijk is naar het ziekenhuis overgebracht. Een jeugdige redder. Aan den Hoogen Lagendijk onder Roosendaal raaktehet2-jarig zoontje van den landbouwer van Gastel bij het spelen in een sloot. Het kind dreigde te verdrinken, doch dank zij de tegenwoordigheid van geest van een vierjarig zoontje van den arbeider Rommens, ontsnapte het kind aan een wissen dood. Het moedige kereltje greep het kind by de haren en bracht het aldus op het droge. 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regional. 1.35 Droltwleh. 2.20 Londen Regional. 3.35 Droltwleh. 0.20 Diversen. 78 uur: Gramofoonniuzlek van het R. D. B. Bonte Avond. A 3380 Die Lustige WItwe. 20 Zigeunerinnen. A 3696 Anything goes. Plano. A 3638 Electric Girl. Xylofoon. Farbcnspielc. ld. A 3841 Das lachende Saxophon. Saxofoon. Margit Polka. id. A 3563 Berlin wackelt. Marek Weber. A 4265 Uber Land und Meer. Accordeon Ork. A 3800 Alt-Russischer Husarenmarsch. Balalaika. Kasbek. Id. Glatteis. Hans Bund. Perpetuum Mobile. id. Goldelfcliens Hochzeltstag. Xylofoon. Aufzug der Clowns. I.onden Regional. Droltwleh. A 2179 2395 8.20 9.55 8,00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regional. 12.05 Radio Parijs. 12.50 Londen Regional. 4.20 Droltwleh. 6.20 Diversen. 6.45 Droltwleh. 78 uur: Gramofoonniuzlek van bet R. D. 11. Lichte Muziek. A 3431 Troika. Orkest. Wolga. id. A 3430 So singt man nur in Wicn. Orkest. A 3767 Altes ungarisches Czardas, potp. Zigeunerorkest. Zigeunerlicd. ld. A 3968 Elfengefluster. Orkest. Puppenspiele. id. A 3039 Dividenden. Orkest. A 5405 Coinmc ci, comme co. Georges Boulanger. Liebesgruss. ld. A 3775 Rendez-vous bel Lehar. Zang en ork. A 1094 Aufforderung zum tanz. Orkest. 8.00 Droltwleh. 8.40 Diversen. 10.50 Droltwleh. 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regionul. 11.20 Droltwleh. 1.20 Londen Regional". 3.20 Droltwleh. 0.20 Diversen. 78 uur: Gramofoonmuziek van het R. D. 11. Film-Dansmuziek. A 4112 Go into your dance. Harry Roy. About a quarter to nine. id. A 4424 Fare thee well, Annabelle. Ted Fio Itito Roll along prairy moon. id. A 2232 Donna Juan it a. Robert Renard. Akrobatik. id. A 4426 Winter over night. Helen Morgan. I see two lovers. id. A 3702 Shadows in the moonlight. Pat Hyde. I'm going shopping with you. id. A 4423 Lulleby of Broadway. Ambrose. The words are in my heart. id. A 3109 Flirtation Walk. Dick Powell. Mr. and Mrs. is the name. id. A 4422 Muchacha. Orkest. To coll you my own. id. A 5315 Koningin der I.icbe. Puszta Fox. 7.50 Droltwleh. 10.45 Londen Regional. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3