VERVOLG NIEUWS UIT OE LANGSTRAAT EN OMGEVING, BILJART-KAMPIOENSCHAP van Waalwijk en Omstreken. IN C A F „C I T Y" DRUNEN. aria uit Heriodiade en Ave Maria en Wiegeliedje van Schubert op zeer mu zikale wijze met haar mooie sopraan- stem, die ook in de koren de talrijke moeilijke zware soli vertolkte. Vooral de twee liedjes van Schubert sloegen zeer in, zij werden dan ook zeer ge voelig, zeer muzikaal gezongen. Niet minder succes had de heer Louis van Sprang, die met z'n prach tig en krachtig geluid ons deed ge nieten van een aria uit Sigund en Der Renegat van Donizetti. Wat deze hekende opera-zanger met z'n diep basgeluid vermag, is meer dan bijzonder en niet dikwijls zal Musis zulk een bas-stem hebben hooren klinken. Kortom, de solisten zetten de kroon op het sublieme werk van 't Gemengd Koor Bel Canto van Jan van Leeuwen te Tilburg, dat we met den voorzitter van O. V. en zeker alle aanwezigen, gaarne spoedig zullen terugzien in {Musis Sacrum. De Liedertafel sloot met Buszhed en als begeesterd door haar zustergezel- schap, zong ze als haast nooit te voren. Het was inderdaad een prachtige avond. Terecht heeft de heer van der Heij den Bel Canto en z'n eminenten direc teur met welgekozen woorden in hel zonnetje gezet en de beste wenschen geuit voor een spoedig herstel van den heer Gerritsen. De heer Verschure dankte voor de hartelijke woorden van den Voorzit ter en hoopte gaarne Oefening en er- maak spoedig in Tilburg te zien Een prettig en geanimeerd bat be sloot dezen zeer geslaagden avond. De Liedertafel Oefening en Ver maak zal Zondag in den foyer van Musis Sacrum eene algemeene jaar vergadering houden, waarin Sec re a- ris en penningmeester een jaarverslag zullen uitbrengen. De heeren Langer- mans, Jan de Bont en L. Kneptle, be stuursleden, zijn aan de beurt van af treding. WERKLOOZEN-DAG. Wij hebben reeds vroeger gemeld, dat de R.K. Werkliedenvereniging al hier het initiatief had genomen tot n mooie daad voor de werkloozen, n.l. door eenige variatie te brengen in hun eentonig bestaan en dat hen geestelijk en lichamelijk ten goede komt. Wij zijn nu in de gelegenheid wat naders daarvan mede te deelen. Het zijn eigenlijk drie dagen, n.l. een tri duüm, dat besloten wordt met een feestdag. De dagverdeeling is als volgt: Maandag 1 Febrauri: 8.30 uur H. Mis; om 11 en 4 uur conferentie Dinsdag 2 Februari: 8.30 uur H. Mis; om 11 en 4 uur conferentie Woensdag 3 Februari: 8.30 uur H. Mis met algemeene H. Communie, daarna gemeenschappelijk ontbijt; om 10 uur plechtige Hoogmis; om 11 uin vergadering met als spreker de heer P Vriens; om 3 uur vrije bijeenkomst, biljarten, kaarten, enz., en om 8 uur Feestvergadering met medewerking van harmonie, liedertafel en eenige humoristen. Als we nu nog mededeelen dat op 3 Febr. na het ontbijt en tijdens de bijeenkomsten consumpties en verras singen worden aangeboden, dan mo gen wij met recht concludeeren, dat de werkloozen een drietal mooie, pret tige dagen te wachten staan en dat zij en ook alle ingezetenen de R.K. NN ei k- liedenvereeniging wel dankbaar mo gen zijn voor dit nobele initiatiet, welks welslagen natuurlijk voorat ver zekerd is.t DIENSTVAK DER REGISTRATIE EN. DOMEINEN. Bij resolutie van den Minister van Financiën is de tijd. rijksklerk J. V. A. Craane, ten kantore der Reg. en Dom. te Waalwijk, benoemd tot rijksklerk. Ned. Herv. Kerk Vierde lezing op Donderdag 28 Januari '37 des avonds ten 8 uur precies Spreker: de Weleerw. Heer Ds. J. C KONINGSBERGER,Pred. Ned. Herv. Gem. te Amsterdam. Onderwerp; »De onbekende God.» Jubileum Jac. Fransen ln ons verslag verzuimden wij te vermelden dat door het personeel der bedrijven, georganiseerd in den bond van overheidspersoneel »St. Paulus« aan Jac. Franssen bij ge legenheid van zijn zilveren jubileum een mooie lamp werd aangeboden Vergadering van den R.K. Vrou wenbond NIET op Woensdag, maar op Donderdagavond. Wij vestigen er de aandacht op de algemeene vergadering van ucu R.K. Vrouwenbond niet op Woensdag (zooals in ons vorig nummer abusievelijk in de adver tentie stond) maar op Donderdag. avond gehouden wordt. Het bestuur verwacht terecht een drukke opkomst, waar zulk een belangrijke agenda aan de orde is en een artist als de heer Henri 't Sas z'n medewerking verleent. R.K. Kantoor- en Handels bedienden. Heden Woensdagavond houdt de R.K. Bond van Kantoor- en Han delsbedienden zijn jaarvergadering dat den in de achterzaal van Hotel Verwiel. Behalve de gewone agenda punten komt aan de orde de benoeming van een voorzitter. Feestavond B. V. L. De B. V. L. atdeelingSt. Antonius- parochie hield Zaterdagavond een feestelijke bijeenkomst in café» Gal- genwie!« van den heer Jos. Steen- bergen Kroot. De heer A. van Beurden, leider dezer afdeeling gaf een uiteenzetting van de plichten en rechten der land stormers en oogstte hiermee veel succes. Hel overige van den avond, werd in zeer prettige stemming doorge bracht. W. V. B.-Fancy-fair. De R.K. Voetbalvereeniging W.V. B. organiseert van Zaterdag tot en met Maandag a.s. een fancy-fair in de R.K. Jongensschool te v.m. Besoijen. Gezien het eclatante succes dat .genoemde vereeniging het vorig jaar met deze fancy fair gehad heeft, is thans alle grond aanwezig ook voor de komende dagen wederom een zelfde resullaat te verwachten. Naast de vele attractieve en spe culatieve vermakelijkheden, welke nog grootscher en uitgebreider van opzet zijn dan het vorig maal, bestaat er tevens in de annex gelegen thee- room gelegenheid tot aangename verpoozing. Een en ander opgeluis terd met muziek. De verwachting is dan ook gewet tigd, dat velen een bezoek aan deze fancy fair zullen brengen. Het twee ledige doel, nl. een goede ontspan ning, alsmede het steunen van onze katholieke voetbalsport, is dit ten volle waard. „De Landloopers". Zooals wel te verwachten was na de eerste succesvolle opvoering dezer operette in Waalwijk was de belangstelling j.l. Maandag bij de tweede opvoering bijzonder groot. De groote zaal met caté zaal van den R.K. Gildenhond was geheel gevuld en iedereen was wederom vol lof over de voortreffelijke, tot in alle onderdeelen zoo keurig ver zorgde uitvoering. De Oisterwijksche Operette-veree niging N V.A. heeft met deze artis tieke prestatie in Waalwijk een uitstekenden indruk achtergelaten en ons een paar avonden van hoog staand kunstgenot en amusement verschaft. Men zal dit gezelschap zeker graag nog eens in Waalwijk terugzien waarbij wij het van te voren reeds veel succes en groote belangstelling kunnen voorspellen. Heden Woensdag 27 Januari aanvang 8 uur FRITS SCHOELITZ, Waalwijk tegen HARRY BROK, Drunen HARRY BROK, Drunen tegen COR QUIRIJNS, Capelle JAN DE GRAAFF, Waalwijk tegen FRITS SCHOELITZ, Waalwijk Partij 200 caramboles. BIJ H. DE RUIJTER, Markt 16 - Tel. 274 Oranjefeesten. St. Antonius-parochie. Zondagavond kwam het Wijk comité St. Antoniusstr.-Kloosterweg voor het laatst bijeen in café »De Lindenboom.» De commissie-leden werd in deze slotvergadering dank gebracht voor hunne werkzaamheden waardoor het feest op 7 Januari ook in deze buurt zoo prachtig geslaagd is. Het batig saldo ten bedrage van f 4.50 werd afgedragen aan de Eerw. Zusters van het Wit—Gele Kruiï ten bate van een behoeftige patiënt. Jubileum. Op Maandag 1 Febr, a.s. zal 't 12'/a jaar geleden zijn, dat Mejuffr. F. A. Jansen te 's Hertogenbosch defunctie van Inspectrice bij het Lager Onder wijs aanvaardde. De Onderwijzerswereld van de Inspectie Tilburg, waarin zij al die jaren werkzaam was, maakt zich op, om dien dag feestelijk te herdenken Een Uitvoerend comité, gekozen uit het huldigingscomilé, dat het Lager Onderwijs in al zijn schake ringen vertegenwoordigt, beijvert zich de voorbereidende maatregelen te treffen, om de hooggeachte Jubi- laresse op 1 Februari op eenvoudige doch waardige wijze te huldigen. OUDERSAVOND. A.s. Vrijdagavond wordt in 't Bonds- gebouw wederom de jaarlijksche Ou- dersavond der St. Petrusscholen te Waalwijk gehouden. Daarvoor is een zeer aantrekkelijk programma saamgesteld met talrijke liederen van 't Jongenskoor en een rede van Br. Oscar B.D.O. over „Huisgezin, Kerk en School". Er zijn een aantal uitnoodigingen verzonden, de ouders worden natuur lijk verwacht, maar alle verdere be langstellenden zijn van harte welkom. Als steeds zal zulk een prettige en vruchtbare avond zeker groote belan- stelling trekken. WAALW. BURGERWACHT. De Waalwijksche Burgerwacht houdt a.s. Vrijdag 29 Jan. om 8 uur een algemeene ledenvergadering in de Twee Kolommen, waarin het gebrui kelijke jaarverslag van de voorzitter, de vaststelling der rekening over 1936 en huish. reglement e.a. aan de orde komen. TUNNELBOUW TE TILBURG. Onder den overweg Heuvel-Koestraat. Tilburg sukkelt al tientallen van ja ren met een overwegvraagstuk, dat de laatste jaren door het steeds drukker wordende verkeer in een zeer acuut stadium was getreden. Vele plannen werden in den loop der jaren ontwor pen, maar alles stuitte af op de gewel dig hooge kosten. Naar wij thans ech ter vernemen zal het vraagstuk nu bin nen afzienbaren tijd tot oplossing ko men. Het plan bestaat namelijk om on der een der twee drukste overwegen, die aan den Heuvel-Koestraat, een wielrijders- en voetgangerstunnel te bouwen die pl.m. 4 meter breed zal zijn en een lengte zal hebben van ruim hon derd meter. De totale kosten van de uitvoering van dit plan worden ge raamd op ongeveer 80.000 gld. De Ned. Spoorwegen en de plaatselijke autori teiten hebben hun goedkeuring aan het plan gehecht. Getracht zal worden voor de financiering van het werk een ren teloos voorschot te krijgen uit 't Werk fonds. LAFFE OVERVAL OP ALLEEN WONENDE JUFFROUW TE HEDIKHUIZEN. Vrijdagavond omstreeks half zes vervoegde zich bij de alleenwonende juffrouw Hendrica v. d. Griend te He- dikhuizen een persoon, voorgevende te komen vanwege het Liefdegesticht te Heusden, in welk gesticht genoemde juffrouw eenigen tijd woonachtig is ge weest. Hij overhandigde haar een brief waarin naar zijn beweren prijsopgave werd gevraagd voor het maken van kleedingstukken, met het verzoek om direct antwoord. Bezig zijnde den brief te lezen, greep hij haar onverhoeds vast en sloeg haar met een of ander voorwerp hevig op het hoofd waardoor een drietal gapende wonden ontston den. De aangevallene had nog de kracht om zich los te rukken, en riep luidkeels om hulp, waarop de aanran der op de vlucht sloeg. De telefonisch gewaarschuwde en direct aanwezige marechaussées uit Heusden, stelden onder leiding van opper-wachtmeester Kik een streng onderzoek in. De aan gevallene die hevig bloedde werd door Dr. Verhoeven uit Heusden verbonden. Nader deelt men ons uit Herpt me de, dat de politie den vermoedelijken dader, die door juffrouw v. d. G. is herkend, op 't spoor is. Markeering langs den weg Waalwijk-Capelle. Ten westen van Besoijen is een gedeelle van den provincialen weg Waalwijk-Capelle omgelegd, Ier vervanging van een zeer bochtig gedeelle, waardoor een zeer goede verkeersveibeteling is verkregen. Aangezien de aansluiting van dit nieuwe wegvak aan den bestaarden weg, vooral des avonds bezwaar kan opleveren voor hel verkeer, zal op verzoek van den A.N.W.B., een wegmarkeering worden aangebracht van wille paaltjes, zoowel in de bochten alslangs het rechte gedeelle. ONTVREEMD. Zaterdagavond kwam L. v. L. alhier tot de onaangename ontdekking dat zijn rijwiel, eigendom van Fr. Sch.f dat hij voor een woning in de Groensteeg had neergezet, verdwenen was. Later is dat rijwiel in de Poststraat alhier te ruggevonden, echter ontdaan van den electrischen lantaarn met dinamo. AANGEHOUDEN. Door de gemeentepolitie werd dezer dagen alhier aangehouden zekeren P. G. v. S., die gesignaleerd stond in het politieblad. UITVOERING S. S. S. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen der gymnastiekvereeniging S.S.S. op Zondag 4 April a.s. haar jaarlijksche uitvoering te geven. Nade re bijzonderheden zullen later worden gepubliceerd. BILJARTEN. De bekende biljartmeester Hassel- man gaf Zondaqmiddag een seance in het Stationskoffiehuis van den heer Sandbrink. De gespeelde partij tegen den heer deze te ontdekken. Het staat echter geenszins vast, dat de aanrijding de oorzaak zou zijn. De vreeselijk verminkte lijken van de drie slachtoffers zijn door de politie vrijgegeven. Niemand heeft het ongeluk zien gebeuren; alleen heelt 'n wielrijder op eenigen afstand den slag gehoord. LET OP DEN ORANJE-BAND! Slaats met een voorgift van 300 had den volgenden uitslag: Hasselman: 500 caramb. 19 beurten gemiddeld 26, hoogste serie 144. Slaats: 140 caramb. 18 beurten ge middeld 7.07, hoogste serie 33. HULDIGING JAC. FRANSSEN door Afd. Waalwijk van St. Paulus. Dinsdagavond vergaderde de afdee ling Waalwijk van den Bond v. Over heidspersoneel „St. Paulus" in den R.K. Gildenbond, welke bijeenkomst speci aal was belegd om afscheid te nemen van den voorzitter, den heer Jac. Franssen. De heer Franssen zeide niet gaarne zijn functie neer te leggen en het ver heugde hem tenminste als gepensio neerd lid het contact met den bond te kunnen behouden. Hij betuigde verder zijn hartelijken dank voor de fraaie lamp hem door de afdeeling Waalwijk van St. Paulus ten geschenke aangeboden. Het hoofdbestuurslid de heer P. Se- wald, hield hierna een rede waarin hij in het licht stelde wat de heer Frans sen in al die jaren voor de vereeniging heeft gedaan. Met hart en ziel was hij de vereeniging toegedaan, waarvan hij sinds de wederoprichting van St. Pau lus in Waalwijk onafgebroken voorzit ter is geweest. Den aanwezigen werd door den heer Franssen een tractatie aangeboden en geruimen tijd bleef men in prettige stemming bijeen. De heer Bogaert sprak als oudste lid. en bestuurslid der afdeeling Waalwijk een hartelijk dankwoord. WIE WIL ALS BOERENKNECHT NAAR DUITSCHLAND? Het correspondentschap der Arbeids bemiddeling alhier meldt ons dat in het Westen van Duitschland plaatsing van bekwame en geschikte landarbei ders en melkknechten op ruime schaal mogelijk is. Voor reis- of verhuiskosten zou ver goeding kunnen worden verstrekt. Het auto-ongeluk bij Renswoude. De heer Heter Nieuwenhuijzen tot de slachtoffers. In ons nummer van 1.1. Zaterdag hebben wij nog melding kunntn maken van het onlzeittncle auto- ongeluk dat Vrijdag-nacht hij Rens woude heelt plaatsgehad en waarbij drie slachlollers het leven lieten. Onder dezen behoort de lieer Pieter Nieuwenhuijs, die eenige jaren in onze gemeente heelt gewoond en hierheen kwam hij den bouw van het nieuwe raadhuis, als volontair bij den architect Kropholler. De heer Nieuwenhuijs bereikte den leeftijd van 27 jaren en was thans vertegenwoordiger van de Bi uijnzeel paiketvloerenlabriek Zaandam. De inzittenden waren de heer Nieuwenhuijs uit Haarlem, de heer C. D. van de Garde uit Utrecht en mejuffrouw van Lieshout. Het ongeluk geschiedde op een recht sluk, nabij de hoeve Wolfs haar. Uit de kracht waai mede de auto te pletter is ge\logen, maakt men op, dat met zeer gioole snel heid moet zijn gereden. De auto was door den heer Nieuwenhuijs gehuurd van de firma Riemer te Arnhem. De auto is met een geweldige vaart tegen een boom gereden en wel zoodanig, dat het wrak als het ware om den boom heen zat. De schors van den boom vond m.n evenals onderdeelen van den aulo op tien h vijftien meier afstand van het wrak. De auto was totaal in puin. Alle onderdeelen waren links en rechts over weg en berm verspreid en de accu was zelfs in splinters. In den nacht heeft de politie ge tracht, de onderdeelen van den auto hij elkaar te zoeken, doch zij slaagde er niet in den linkerwieldop te ontdekken en die staat juist melde kwestie of het ongeluk te wijlen is aan aanrijding door een passeeren den vrachtauto in verband. Zater dagmorgen is de dop echter gevon den. Den geheelen nacht heeft de politie te Ede en Arnhem gespeurd naar een rooden truckauto, die volgens een wielrijder ongeveer tezelfder tijd bij Arnhem gepasseerd was. Men is er echter niet in geslaagd Gemeenteraad. In de Maandagavond gehouden ge meenteraadsvergadering, waarvan het uitvoerig verslag tot het volgend num. mer moet blijven liggen, heeft de voor zitter een overzicht gegeven over den toestand in het afgeloopen jaar en tevens het 40-jarig jubileum van den gem.-secretaris gememoreerd. Het basis-uurloon in de werkver schaffing is van 22 op 23 cent ge bracht. Het nadeelig saldo van de rekening 1935 der gemeente Elshout dat ten laste der gemeente Drunen komt, be draagt ruim 5000. De gewijzigde gem.-begrooting voor 1937 werd thans z.h.st. door den raad goedgekeurd. Het voorstel van den heer v. d. Wiel om de rijwieltoelage voor de veld wachters te schrappen, werd verwor pen. Een adres van de bewoners van 't Semke over den onhoudbaren slech ten toestand van den weg daarheen, ontlokte een uitvoerige gedachtenwis- seling tusschen den Voorzitter en den heer v. Drunen en besloten werd in 't Najaar op de een of andere manier 'n verharding aan te brengen. De Boerinnenbond kreeg 30.— subsidie toegekend voor een kook cursus. B. en W. kregen, niettegenstaande bestrijding door den heer v. Drunen, machtiging voor het geheele jaar de verpachtingen en verhuringen te houden. De kinderen die de school voor B.L.O. te Waalwijk bezoeken, krijgen ook vergoeding in de reiskosten. Bij de Rondvraag werd de aandacht weer op verschillende wegen en paden gevestigd. Zie verder ons uitvoerig verslag in het nummer van a.s. Zaterdag. Jubileum bij „De Volharding". Zaterdag herdacht de heer Hooy- maaier zijn 12^-jarig jubileum als bestuurslid der Kan. Erk. Harmonie De Volharding. Om half 4 verzamelden de leden zich in de harmoniezaal in Café Elshout en werd naar de woning van den heer Hooymaaier getrokken. Aldaar werd het eerst het woord ge voerd door den heer J. Pelders namens het bestuur der harmonie. Spr. bood den jubilaris zijn beste wenschen aan terwijl (Mevr. Hooymaaier een bloe menmand werd geoffreerd. Mevr. Hooymaaier dankte voor deze aardige attentie. Namens de werkende leden sprak de heer P. van Engelen. Hij bood den jubilaris een gouden draagmedaille aan met inscriptie. Getroffen door deze aardige attentie dankte de heer Hooymaaier bestuur en leden der harmonie. Hierna werd de jubilaris met volle muziek naar de harmoniezaal bege leid, alwaar de avond in intiemen kring en gezelligheid werd doorge bracht. Een keurig diner, was door den heer h. Elshout prachtig verzorgd en werd dan ook alle eer aangedaan. Brand. Zaterdagmorgen ontstond in de wo ning van den heer Hooymaaier bij 't aansteken van de kachel brand door dat een schoorsteenkleedje e.a. dichtbij hangende licht brandbare stoffen vlam vatten. Met enkele emmers water werd er ger voorkomen. De Gouden bruiloft. Wij mogen beginnen met onze com plimenten te maken aan Huiten en de Braken voor de waardige wijze van feestvieren bij gelegenheid van het gouden huwelijksfeest van het echt paar v. d. Putten-Paaymans. De gezondheidstoestand der jubila rissen liet te wenschen over, maar het was hun wensch, dat de buurt op ge paste wijze zou feesten, waaraan deze een dankbaar gevolg heeft gegeven. Aan den ingang van den Braakpaei was een mooie eerepoort opgericht, terwijl de buurt rijkelijk met groen was versierd. Om half 9 verzamelden de buurtbe woners zich onder den eerehoog en werd met de familie en bruidjes in auto's in optocht naar de kerk getrok ken in Elshout, alwaar door Kapelaan v. d. Berg een plechtige H. Mis van dankzegging werd opgedragen. Na de H. Mis werd in de zelfde volg orde terug getrokken. Het buurtcomité met het eere-comi- té boden daarna in de woning van de

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6