Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. SPORT. KAATSHEUVEL. SPRANGCAPELLE. u 62 JAAR - DOET MEE AAN VOLKSDANS. Liefdadigheidsconcert. Zooals reeds gemeld geeft de Zang- vereeniging „Bel Canto" Zondag 31 Januari in de zaal van den heer Jan v. Dun haar jaarlijksch liefdadigheidscon cert. dat door de vroege Paschen nu ook bijzonder vroeg gegeven wordt. De kaartverkoop is reeds door de da- mes-leden van het koor gehouden en heeft een bedrag opgebracht ongeveer gelijk aan dat der laatste jaren. Doch. wij moeten van de dames-verkoopsters elk jaar dezelfde klacht hooren, dat zij aan meerdere woningen, waar steun verwacht kan worden tevergeefs voor dit mooie liefdewerk aankloppen, ter wijl de minder bedeelde nog zijn bij drage stort in den vorm van een gift, die hoe klein ook gaarne geaccepteerd wordt. Wij weten allen, dat er heel vaak moet gegeven worden, doch zoo zij, die hiertoe in staat zijn, bij dergelij ke gevallen de beurs gesloten houden, dan wordt het vooral moeilijk de wer ken, die voor een groot deel op de openbare liefdadigheid moeten steunen, in stand te houden. Daarbij is het werk der spijskokerij dan toch wel een lief dewerk, dat uitsluitend de sympathie van een ieder zal wegdragen. Is de kaartverkoop, in totaal geno men bevredigend, bij de laatste liefda digheidsconcerten, die bij de zuster verenigingen Apollo en Euphonte ge geven zijn, moesten wij constateeren, dat het bezoek klein was. Hieruit blijkt dat zeer velen uitsluitend uit steun voor het goede doel koopen. Wij moeten dit ten zeerste prijzen, doch zouden daar naast willen verzoeken, stel uw kaart beschikbaar aan degenen, die wel wil len profiteeren van wat bij de concer ten geboden wordt. Wij willen hierop thans bijzonder den nadruk legge^ waar bij het liefdadigheidsconceic van Bel Canto naast een mooi zangpro- gramma, niets minder gepresenteerd wordt, dan het prachtige historische tooneelwerk van Otto Harting: De Mo len van Sanssouci, gegeven door de bekende Dongensche tooneelvereeni- ging Kunst en Kracht. Voor eenige ja ren werd ditzelfde werk in de zaal van Apollo gegeven door de Rederijkers kamer Geestesbeschaving uit Ooster hout. Wie zich van toen nog dit werk herinnert, zal ook zeker de uitvoering van Zondag a.s. niet laten passeeren. In verband met het groote programma vangt het concert dit jaar om zeven uur aan. Bond Huiseigenaren. Donderdag hield de Bond van Huis eigenaren in Euphonia zijn jaarverga dering waarbij het bezoek zeer druk was. De Voorzitter, de heer M. van Nieuwstadt opende met een welkom en een Z.N. aan de leden en hunne gezin nen. De heer v. Gestel gaf na de notu len een uitvoerig en zeer keurig jaar verslag, waaruit bleek, dat het leden tal der vereeniging thans 89 bedraagt met 511 aangesloten woningen naast 87 leden en 504 woningen in het vorig kalenderjaar. De kas sloot over het verloopen boekjaar met een nadeelig slot van ruim 40, waarvan de extra uitgaven in het afgeloopen jaar oor zaak zijn geweest, o.m. ook de nieuwe aanvrage van Kon. goedkeuring der statuten. Het bezit der vereeniging be draagt nog bijna 160. Een commissie bestaande uit de heeren C. Vloemans en P. Eibers onderzocht de boeken en bescheiden en rapporteerde keurige verzorging, waarop de secretaris-pen ningmeester werd gedecharcheerd en met warme woorden door den voorzit ter werd gehuldigd voor zijn accuraat werk. Met nagenoeg algemeene stem men werden de heeren J. v. Gestel en L. Verbaandert als bestuursleden her kozen. Er werd een nieuw lid aange nomen met 5 woningen, terwijl een vijf tal huurders werden bekend gemaakt, die met huurschuld de woning van een der leden verlaten hebben. SPRANG. Predikbeurten Zondag 31 Jan.: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur (be diening H. Avondmaal) en n.m. 2 uur Ds. W. Eousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Candidaat van Es uit Oegst- geest, beroepen missionaris-predikant. Vergadering der afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Pa trimonium" op a.s. Maandag, s avonds half 8, in de zaal van den Chr. Volks bond. Agenda: 1 Opening, 2 Notulen. 3 Behandeling ingekomen stukken, 4 On derwerp door dhr. C. Braspenning. „De roeping van de kerk in verband met t Bociale leven", 5 Benoeming afgevaar digde jaarvergadering N.C.W.B.-af- deeling, 6 Rondvraag en Sluiting. Jaarvergadering van de Afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders op a.s. Donderdag 4 Febr. 1937, des avonds half 8, in de zaal van den Chr. Volks bond. Agenda: 1 Opening, 2 Notulen, 3 secretaris, penningmeester en beheer der werkloozenkas, 5 Bespreking en vaststelling feestvergadering, 6 Be stuursverkiezing, 7 Rondvraag, 8 Slui ting. Op Maandag 8 Februari a.s. zal voor de A.R. Kiesvereeniging Sprang, in de zaal van den Chr. Volksbond al hier, in openbare vergadering optreden de Weled. heer W. Strijbis Pzn., uit Den Haag, voorzitter van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders, met het onderwerp: „An ti-Revolutionair in crisistijd". VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart a.s. Zondag leesdienst. Heden- Zaterdag-avond speelt de beroemde biljart-meester Hasselman uit Breda een partij biljart met een voorgift van 300 car. cadre op 500 car. cadre, in het café 't Bruggetje. De te genspeler zal zijn de bekende biljarter P. Broeks. CAPELLE. Oude dame verklapt het geheim van haar levenskracht. „Kruschen Sails werd mij aanbevo len door een dame van 62 jaar, die nog aan volksdansen meedoet als een jong meisje, en wanneer men vraagt naar de oorzaak van haar lenigheid, antwoordt ze altijd „Kruschen". Zij adviseerde mij Kruschen Salts om van de hevige hoofdpijnen, waaraan ik leed en de rheumatische pijnen in mijn beide schouders, af te komen. Kru schen volbracht het kunststuk: mijn hoofdpijn verdweeni evenals mijn rheumatische pijnen". Mevr. F. B. W. Kruschen Salts is een combinatie van 6 natuur-zouten, welke Uw lever, nieren en spijsverteringsorganen aan sporen tot gezonde werking. De „da gelij ksche dosis" zorgt voor een gere gelde inwendige schoonmaak en houdt Uw bloed zuiver. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten h. 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de huitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. Ie, Vrijhoeve-Capelle en Sprang W.A. op Dinsdag 2 Februari 1937, 's avonds half 7 bij Antonie van Dijk te Vrijhoe ve-Capelle. Aan de orde: Aanschaffing veevoe der, hulpmeststoffen, kolen, goedge keurd pootgoed, enz. enz. De Chr. Gemengde Zangvereeni- ging „Halleluiah" gaf j.l. Dinsdag avond in het Geref. Kerkgebouw aan het Bruggetje met medewerking van het jeugdkoor „Hallelujah", onder lei ding van haar directeur, den heer M. C. Rijken, haar jaarlijksche uitvoering. Om ongeveer half acht opende de heer M. de Rooij, hoofd der Chr. school te Wehl, als oud-lid en mede-oprich ter van deze vereeniging, door te laten zingen Ps. 98 vs. 1, te lezen Ps. 150 (onberijmd) en gebed. In zijn openings woord wees spr. op het Schriftwoord: „Alles wat adem heeft, love den Heer In 't bijzonder betreft dit wel den mensch, die de gave ontvangen heeft God in het lied te verheerlijken. Niet door het straatlied, maar door 't Chris telijk lied, moet de Heere geloofd en geprezen worden. Spr. sprak ten slotte den wensch uit, dat de aanwezigen een goeden avond zouden hebben en gaf daarna de leiding over aan den diri gent, den heer M. C. Rijken. Op het programma stonden zestien nummers vermeld, waarvan er helaas één, n.l. de Sopraansolo „Advent" door onaesteldheid van de soliste moest ver vallen. Het geheel maakte den indruk van ernstige studie der leden en serieuze leiding van den dirigent. Zonder over drijving kan gezegd worden, dat alle nummers mooi en correct gezongen werden. Vooral de nummers: „Hoor ons, Almachtige" van Hauptman. „Kerstzang" van Koopman en „Het Schuitje" van P. Martin Zijderlaan, blonken uit door zuivere weergave en melodieuse samenklank. In t bijzonder dient genoemd te worden het zestal nummers, dat gezongen yverd door het Jeugdkoor „Hallelujah". Met bui- De gemengde zangvereeniging ,,'t Rozenknopje" geeft a.s. Dinsdag avond onder leiding van haar direc teur, den heer Snijers, in het Stations koffiehuis bij dhr. P. Pruijssers haar jaarlijksche uitvoering. Blijkens het programma staan den bezoekers van dezen uitvoeringsavond enkele genot volle uren te wachten, zoowel voor de liefhebbers van zang als voor hen, die van tooneel houden. Behalve een zestal zangnummers vermeldt het program ma het zangspel in 2 bedrijven „Mijn tje van Volendam", tekst van K. He kelaar en muziek van K. Ph. Mönch. De heer J. A. Maris, candidaat- notaris alhier,en benoemd tot notaris te Molenaarsgraaf, zal reeds in den loop der volgende week het notariaat aldaar aanvaarden. In verband hiermede ver trekt hij reeds in het begin der volgen de week, Dinsdag 2 Febr. a.s., uit onze gemeente. We hopen, dat het hem en zijn gezin in zijn nieuwe standplaats wel moge gaan. Naar we vernemen zal de bazar ten bate van de gemengde zangvereeni ging 't Rozenknopje" en het muziekge zelschap „Kunst na Arbeid" gehouden worden op Vrijdag 27 en Zaterdag 28 Febr. e.k., terwijl de opening zal plaats hebben op Donderdag 26 Febr. des avonds 7 uur. De bazar wordt gehou den op het voormalig raadhuis. Verantwoording van ingekomen bij dragen voor de bazar ten bate van de gemengde zangvereeniging ,,'t Roze- knopje" en het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" te Capelle: 3e lijst. L. v. d. M., 's-Gravenhage, wand versiering; J. S.-v. d. S., Capelle, 12 pannenlappen; C. N., Capelle, 12 fla connetjes odeur; 2 doosjes knikkers, theeblad; J. Z., Capelle, paar pantof fels; X., Capelle, kistje sigaren (25); W. v. d. W., Capelle, 2 pannelappen, baby manteltje; X., Capelle, 4 schilde rijtjes; 12 kleedjes, 3 klokjes, 4 vruch tenmandjes; 3 kinderportemonnaies, 2 vliegmachientjes, 3 bloempotten. 2 bloemvazen; N.V.L.D., Rotterdam, 2 DUITSCHLAND—NEDERLAND. Het Ned. Elftal voor een vuurproef. Zooals onze lezers weten, zal dan mor gen de groote wedstrijd van ons nationa le elftal tegen Duitschland aanvangen. Niemand zal ons willen tegenspreken, wanneer wij beweren, dat onze Oranje mannen een zware opgaaf te wachten staat en men zal niet gemakkelijk met op timistische voorspellingen voor den dag durven komen. Het Duitsche elftal heeft voor dezen wedstrijd een speciale oefen campagne doorgemaakt en wij kunnen wel zeggen dat morgen te Dusseldorf een Duitsch team het veld zal betreden dat tot in de puntjes getraind is en in welks opstelling geen enkel risico is genomen. Daar komt ook nog bij, dat de Duitschers deze wedstrijd als een nationaal belang opnemen, om hem tot een goed einde te brengen. Reden te over dus om op ster ken tegenstand te rekenen, temeer daar onze Oosterburen den laatsten tijd niet veel successen behaald hebben en dus in de wedstrijd van morgen zullen trachten alles in het werk tc stellen om hun naam van een der sterkste ploegen van het con tinent, die wel wat geleden heeft, te her- slellen. En onze jongens, wat zullen zij er van denken? Het is zeker dat zij met den vas ten wil om te winnen het veld zullen be treden. Ook zij hebben zich speciaal voor dezen wedstrijd getraind, ook zij zullen hun best doen om Nederlandsch' naam hoog tc houden. Op het oogenblik heeft Nederland, wat het aantal gespeelde wedstrijden tegen Duitschland betreft, nog de leiding, zoo als blijkt uit onderstaand standenlijstje: Nederland 14 5 5 4 3129 15 Duitschland 14 4 5 5 2931 13 Zal morgen de balans in evenwicht worden gebracht? Het bliift een onen vraag. De laa'ste maal dat in Duitschland gespeeld werd, werd met 20 gewonnen terwijl op 17 Februari 1935 te Amster dam met 23 werd verloren. Wij hopen dat onze ploeg in de wedstrijd van mor gen, door zich van het begin tot het eind niet enthousiasme in den strijd te wer pen, revanche zal neirmn en zoodoende het internaMona'e voetbalseizoen meteen mooie overwinning op onze Oosterburen zal afsluiten. De opstelling der beide elftallen is als volgt tengewone.aandacht werd door het pu- pond Ibisshag, 30 boekjes lucifers, 10 bliek naar de klankvolle zang van dit koor geluisterd. Na een hartelijk woord van dank aan de aanwezigen, aan den heer Rij ken voor zijn eminente leiding en aan den Edelachtb. heer Smit, bescherm heer der vereeniging voor zijn aanwe zigheid, sloot de heer de Rooij door te laten zingen Ps. 72 vs. 11 en voor te gaan in dankgebed. Hoewel de weersomstandigheden niet medewerkten, was de opkomst zeer be vredigend te noemen. Tot Correspondent van de Chr. Historische Unie in den Kamerkies- zakspiegeltjes, 10 notitieboekjes, 5 boekjes naalden; N.V. D.E., Joure, 5 tabakspotten; Fa. J. d. J., Raamsdonks- veer 25 pakjes havermouth; Fa. H. J. v. B., Oosterhout, 25 pakjes cacao; N.V. Fa. v. M., Breskens, 100 notitie boekjes; Fa. B., Woudrichem, kleed jes. kopjes, vazen, springtouwen, col liers (samen 47 stuks); J.V., Woudri- chem, groote kaas; Koekfabr. Z.N., Tilburg, groote koek; Verkoopkant. M. d. H., Rotterdam, 6 doosjes vruchten bonbons; A. S., Vrijh.-Capelle, schilde rij; N.V. Mij. d. B., Tiel,8 flipposcopen; D. Q., Capelle, ontbijtlaken; D.V., Ca pelle, ontbijtlaken; B. V., Capelle, kring Tilburg is benoemd de heer B. ^feecJ;e. L H., Capelle, divankussen; Verhoeven te Loonschendijk. j Q Vrijhoeve-Capelle, koekjesschaal, sierkan, clips, servies, vazen, flacon; Mevr. S.-U., Capelle, theemuts, asch- bak; N. v.d. H„ Capelle, gehaakt kleed je; Mevr. M.-d. W.. Capelle, baby- sloppak, wantjes; Fam. C. W., Capelle, babypakje; W. M. d. B., Capelle, flesch eau de cologne, scheerzeep, bonbon bakje. schoorsteenbeeldjes, kleurkrijt, schilderijtjes, artikelen voor grabbel ton; A. v. d. W„ 2 bussen cacao. 1? kaarsenkandelaars, 24 sierkaarsen; T. In de plaats van den heer J. A. Maris, die benoemd is tot notaris te Molenaarsgraaf, is tot candidaat-nota- ris ten kantore van notaris R. Middel koop alhier benoemd de heer Waveryn te Middelburg. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Cuperus A.s. Zondag des morgens half tien Capelle, 24 rollen behang (voor hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk op te treden Ds. Mulhnickel uit Waalwijk. J.l. Woensdag was het 25 jaar geleden, dat de heer P. J. van Dronge- len te Vrijhoeve-Capelle, in de Timtur- schoenfabrieken te Waalwijk in betrek king trad. Naar we vernemen zal de zilveren jubilaris a.s. Zaterdag in ver band hiermede gehuldigd worden. 2 kamers), 5 nachtzakken, babyschort je, baby-overgooier; J. K„ Capelle, sprei; C. v. d. W., Capelle, boodschap- pentasch. De firma de Erven Wed. J. v. Nelle te Rotterdam heeft aangeboden tijdens de bazar in een der lokalen een thee- schenkerij in te richten. Algemeene ledenvergadering der Coöp. Aankoopvereeniging Capel- NEDERLAND. Halle Weber Cnldenhove B. Paauwe Anderiessen v. Heel Smit Bakhuijs v. Spaendonk Wels v. Nelle O DUITSCHLAND: Jacob. Janes Muzenberg Gel'esch Goldbrunner VRzinger Hohmann Friedel Szenan Lehner Gunther HET STADION VAN FEIJENOORD. Opening op 13 en 14 Maart. Arsenal komt. De directie van de S'adion Feijenoord N.V. te Rotterdam verzoekt ons mede te dcelen, dat de officieele opening van het Stadion Feijenoord nu is vastgesteld op 13 en 14 Maart. De Arsenal Football C ub te Londen heeft zich definitief bereid verklaard, op 14 Maart te Rotterdam te spelen. Met de betreffende voetbalauto. i itei'.en worden nu besprekingen gevoerd over de tegenpartij, die naar men hoopt zal kunnen bestaan uit een elftal van vol doende beteekenis om aan de ontmoeting met Arsenal het karakter van een groot evenement te geven. De directie van de Arsenal heeft reeds verklaard, met het sterkste league-elftal te zullen komen. I. V. C. B. Programma voor a.s. Zondag: 1ste Klasse. MuloVenl. Bovs. WilhelminaSVB. 2de Klasse. DES—SDOE. Sart oZwaluw. ODITubantia. GW—BW Hercules. TSV—Bladella. 3de Klasse C. RKTW 2—Waspik. Dongen 2WIK. DVCGoirle. VelocitasRODA. Veersche BoysUno Animo. 3de Klasse D. St. M.-Gestel—SWV. Vliim. BovsOSS. HEC—SVD. WVB—OSC. HVC—Berkdijk. OVERZICHT. Een klein program wordt in de eerste klas afgewerkt. Mulo in Helmond krijgt bezoek van de Venlosche Bovs. Hoewel de Venlosche Boys op Brabantia reeds 5 punten achter staan zullen zij toch alles wel in het werk stellen om de punt:es mee te nemen. Hiervoor ziin ze wel be kwaam. SVB gaat naar Weert om Wilhel mina te bekampen. Een overwinning voor de Weertenaren is zeer waarschijn- lijk* De tweede klas draait volledig. DES ontvangt SDOE een der gegadigden voor de kampioenstitel. In Eindhoven verloor DES na een pracht wedstrijd op het nip pertje. Een kleine overwinning voor SDOE is o.i. waarschijnlijk maar DES is op eigen terrein moeilijk te overwinnen. Zwaluw kan in Tilburg van Sarto win nen. ODI houdt de puntjes thuis tegen Tubantia. Zou GW voor een verrassing zorgen en BW Hercules kloppen? Het is best mogelijk daar de GW'ers in prima vorm zijn. ESV heeft het tegen Bladella niet moeilijk. In afdeeling C van de derde klas moet Waspik naar Tilburg om RKTW 2 te ontmoeten. De Waspiksche jongens kun. nen hiervan winnen. Afdeeling D brengt voor SVD een zware wedstrijd tegen HEC. De geel zwarten zetten er alles op om de puntjes in Waalwijk te houden. Ook de WVB'ers moeten de OSC'ers minstens een puntje afhandig maken. Berkdijk gaat naar HVC. Hiervan zullen de ex-Rapidluidjes wel winnen. De Vlijmensche Boys geven we tegen OSS de beste kansen op de over winning. WASPIK. RKVV Waspik—RK\TVV 2 Tilburg. In het begin der competitie scheen RKTW 2 een ploeg die ernstig mede zou dingen naar de leiding in de afdee ling, maar al vrij spoedig moet ze alle krachten concentreeren om een behoor lijke middelmaat te blijven. Wanneer onze spelers elkaar kunnen vinden, zou een gelijk spel naar onze meening niet uitgesloten zijn. Het tweede elftal speelt op eigen veld. Hier komt HW 2 op bezoek. Ook hier zullen alle zeilen bijgezet moeten worden om eenig voordeel te behalen. R.K.V.V. W.S.C. Nauwelijks veertien dagen geleden wa ren we getuigen van den spannenden wedstrijd tegen de Dussensche Boys. Morgen zullen we deze ploeg in eigen huis moeten gaan opzoeken. Er wacht ons daar geen kleine karwei. Wel kon door buitengewoon groote krachtsinspanning deze 20 achter stand nog in een 42 overwinnig wor den omgezet, doch het is zeer de vraag of ons iets dergelijks ook zou gelukken, wanneer morgen een gelijke situatie zou ontstaan. Zoowel achterhoede als voor hoede hebben hier een zware taak. Niets mag worden nagelaten om te voorkomen, dat de gastheeren een zeker overwicht op ons zouden krijgen. In dat geval zal er 'n redelijke kans op 'n kleine over winning zijn. Het tweede elftal speelt thuis tegen SNP 2 uit Geertruidenberg. RAAMSDONK. R.K.V.V. W.V.R. De schandelijke nederlaag welke ons eerste elftal voor veertien dagen bij HW in Zevenbergsche Hoek te sRkken kreeg werd vorige Zondag op schitteren de wijze gewroken, door deze ploeg op onze beurt een 52 nederlaag cadau te doen. Zoo gaan onze beide ploegen morgen weer eens op reis. Thans geldt het een bezoek aan Virtus te Zevenbergen. Vir'us 2 wacht aldaar ons eerste elftal op. Dit wordt opnieuw 'n wedstrijd die van onze spelers alle aandacht vraagt. Het tweede elftal zal er partij geven tegen Virtus 3. Vorige Zondag moest te gen HW 2 een veer worden gelaten. Er zal ongetwijfeld een beroep moeten wor den gedaan op alle beschikbare krach ten om er eenig succes te oogsten. RAAMSDONKSVEER. R.K.V.V. Veersche Boys. Het eerste elftal speelt thuis. Uni Animo uit Loonopzand komt op bezoek. In eigen huis kreeg deze ploeg van onze jongens een flinke nederlaag te boeken. Er bes'aat voor hen dus morgen niet veel hoop om ook maar eenige winst te beha len. Het tweede elftal brengt een be zoek aan het naburige Made. Hier wacht ons de ontmoeting met Quick. Ongetwij feld wordt dit een geanimeerde par ij voetbal waarin het aan spanning niet zal ontbreken. Het derde elftal trekt naar de Hei kant om daar partij te geven tegen de Zwaluw en het vierde elftal speelt te Made tegen Quick 2. GEERTRUIDENBERG. R.K.V.V. S.N.P. ZW 2 uit Zevenbergen komt op be zoek, en hiermede ziet onze ploeg zich opnieuw voor een zware taak geplaatst, .hoewel ZW 2 niet tot de prominente clubs behoort, maar dat mag voor onze jongens geen aanleiding zijn om bij de pakken neer te zitten, integendeel. Het tweede elftal gaat op bezoek bil WSG 2 te Waspik. WIELRENNEN. OMNIUMRIJDERS. In Frankrijk en Belg'ë gaat tegenwoor dig veel belangstelling uit naar omnium- wedstrijden bestaande uit sprint, achter volging, tijdrijden enz. Op dit gebied zijn in die landen Gerardin en Kaers de groote uitblinkers. Deze twee renners hebben elkaar reeds tweemaal bekampt en steeds was de Fransche sprinter Gerardin de overwinnaar. Ook Nederland heeft flinke omnium- rijders. Wat kan b.v. een Jac. van Eg- mond een pracht omniumrijder worden. Het is ons niet duidelijk waarom hij hieraan nog niet is begonnen. Voor een sprinter als hij is er bijna geen werk en de enkele contracten die bij af te wer ken heeft brengen hem maar weinig op omdat hij onder de groote sprinters niets presteert. Als omniumrijder kan hij naam m^ken en tot de beste der wereld behooren. Van Egmond kan in aUe nummers van dc omnium uitblinken. Tn de snrit klopt h'j nRe reners van het type Kaers. Ook in de achtervolging kan hij 't bij training ver brengen. Dit moest Jan van Hout dezen zomer nog wel ondervinden, toen hij in de voorwedstrii'len om het kam pioenschap van Nederland, netjes door van Egmond geklopt werd. Het tijdrijden is juist iets voor de lange Jac. Hierin srhuilt zijn grootste kracht. Hij rijdt de 500 meter in 31 sec. en de 1000 meter staande start in 1 min. 10./ sec. Gerardin sloeg vorige week Kaers m Parijs en reed de 500 meter in 31.4 sec. De 1000 meter legde hij af in 1 min. 11.2 sec. Over deze pres'atie werd veel gewag gemaakt. De tijden zijn echter be langrijk hooger als die van .Tac. v. fcg- mond. We herhalen het nogmaals als v Egmond zich op deze specialiteit toe legt wordt hij een ster van de eer Je grootte die elke baandirecteur op zijn programma wil hebben en daardoor op nieuw in de belangstelling zal komen als voor enkele jaren toen hy wereld kampioen amateur-sprinter was.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7