Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. RECHTZAKEN. SPORT. DRUNEN. KAATSHEUVEL. DE BRUG OVER DE OUDE MAAS BIJ DORDRECHT. Daglicht bij avond. Gerechtshof van Oen Bosch. Aanrijding met doodelijken afloop te Tilburg. LET-0P DEN ORANJE-BAND! hand van de statuten der stichting. Tot leden van het Dag. Bestuur waarvan voorzitter is de voorzitter van het algemeen bestuur, de heer Asselbergs, werden vervolgens ge kozen Mr. M. P. C. Steenberghe, Voorzit ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Tilburg en Omstre ken te Goirle; Ch. Stulemeyer te Breda dr. G. W. M. Huysmans, ondervoor zitter der afd. grootbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Oostelijk Noord-brabant te Eind hoven en mr. H. G. J. M. Wagenaar, secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor 's-Herto- genbosch en omstreken te 's-Bosch. I)c voorloopig opgemaakte begroo ting van kosten van het instituut werd definitief vastgesteld en tenslotte be sloot de vergadering de benoeming van den directeur te delegeeren aan het dagelijksch bestuur. In verband met de hardnekkige ge ruchten, welke den laatsten tijd de ronde doen, dat de brug over de Maas bij Dordrecht pas in 1940 gereed zal zijn, heeft de A.N.W.B. te bevoegder plaatse inlichtingen ingewonnen. Aldaar werd op zeer positieve wijze medegedeeld, dat de brug in het na jaar van 1938 in gebruik zal kunnen worden genomen, terwijl dan ook de Noordelijke aansluiting met het spoor weg-viaduct met de opritten gereed zullen zijn; alleen omtrent de voltooi ing van den nieuwen rijksweg, welke Dordrecht met de brug bij (Moerdijk zal verbinden, kon nog geen tijdstip genoemd worden. De Philips' fabrieken te Eindho ven zullen een nieuwe lamp in den hand 1 brengen, die het daglicht zeer nnbij komt. Van eenige over wegende kleur is geen sprake meer. De lampen zijn bestemd voor indi recte huisverlichting. Het Hof heeft arrest gewezen in de zaak tegen den chauffeur C. J H. v, d. B„ wonende te Tilburg, die op den avond van den 29en Maart van het vorige jaar op den Korvel schen weg te Tilburg, mej. A. J. v. d. Dungen en haar man J. A. Schoonus, die beiden per rijwiel aan de rechterzijde van den weg reden, heeft aangereden en zoodanig verwond, dat de vrouw spoedig overleed en de man gedurende ge- ruimen tijd zijn beroepsbezigheden niet heeft kunnen uitoefenen. Door de rechtbank te Breda was hij wegens het veroorzaken van dood door schuld en wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, veroordeeld tot een week gevangenisstraf en ont zeggin8 van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. Het Hof heeft de straf verzwaard en v. d B. veroor deeld tot zes weken gevangenisstraf en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen vo®r den tijd van een jaar. VOETBALSPORT. K. N. V. B. Duitschland—'Nederland 2—2. In een emotievollen wedstrijd zijn de Hollanders er in geslaagd, de Duitschers in Dusseldorf in bedwang te houden. Het is ongetwijfeld een schitterende prestatie der onzen geweest, temeer wan neer men bedenkt, dat het Nederlandsch elftal met Iwee invallers speelde. Smit en Weber waren n.l. wegens opgeloopen blessures verhinderd, en Heetjans en Wilders namen hunne plaatsen in. Bo vendien was de Bock geschorst zoodat (liens plaats werd ingenomen door van Spaendonk, die ons de Bock volkomen heeft doen vergeten, en zelfs de twee doelpunten voor zijn rekening heeft ge nomen. De Duitschers speelden een technisch hoogstaand spel. De voorhoede hield ech ter het spel te kort zoodat onze achter hoede, met Caldenhove aan het hoofd, steeds gemakkelijk kon ingrijpen, voor de aanvallen gevaarlijk werden. Dat zij er toch nog in geslaagd zijn twee doepunten te maken is voorname lijk te wijten aan twee fouten van Leo Halle, vooral het tweede doelpunt was een grandiose misser. We kunnen echter niet ontevreden zijn over het resultaat, daar we in geen ge val meer hebben verdiend. Over het spel- verloop het volgende: Onder leiding van den heer Leclerq, brengt Bakhuys de hal aan het rollen. Reeds spoedig zitten de Oranjemannen voor het Duitsche doel. De aanvallen worden echter alle afgeslagen en van Spaendonk is met zijn schoten niet ge lukkig. Hierna komen de Duitschers los en reeds aanstonds moeten Halle en Cal denhove handelend optreden om groot onheil te voorkomen. Het spel golft nu snel op en neer, waarin de Duitschers gesteund door de sterke wind wel een tikje gevaarlijker zijn dan de Hollanders. Het Duitsche doel ontkomt echter aan een groot gevaar wanneer v. Nellen goed voorzet, en Jakob nog juist vallende de bal, met groote moed, van Bakhuys' schoen kan wegpikken. Even later krui pen wij echter door het oog van een naald, als Lehner goed voorzet, en Halle miste, Wilders had het echter doorzien en ziet kans de hal weg te werken. Aan de andere kant weet Jacob en zeker schijnend doelpunt, door een kopbal van v. Spaendonk te keeren, en even later wordt Wcls voor hij gevaarlijk kan wor den door Goldhrunner onschadelijk ge maakt. Dan na ongeveer 26 minuten spelen scoort Duitschland het eerste doelpunt. Gunther schoot tegen de lat, waarna de hal terugketste, en Hohmann kan de bal inkoppen 10. De Nederlanders geven echer de moed niet op en zetten een stevig offensief in zonder dat zij direct tot doelpunten kun nen komen. Bij een volgende Duitsche aanval wordt de bal corner gewerkt, welke niets oplevert. Dan komt de bal bij Wels, deze geeft door naar van Nellen, die keurig voorzet, Munzenberg trapt weg, doch Jacob was reeds uitgeloopen, de bol kwam bij v. Nellen, die naar v. Spaen donk plaatste. Deze schoot de bal op zijn beurt over Munzenberg heen in het verlaten doel 11. Er is dan circa 40 min. gespeeld. In de resteerende 5 minuten trachten de Duitschers het spel te forceeren, de aan vallen worden echter afgeslagen en met gelijke stand komt de rust. Na de rust is het tempo danig gezakt, de Duitschers komen meer in den aanval, en Halle moet alle zeilen bijzetten. De voorhoede der gastheeren hield het spel echter te kort. Meermalen werd de bal goed voor ons doel gebracht om dan, wanneer het er op aan kwam naast ge schoten te worden. Ook Bakhuys laat zien wat voethallen is en met een on noemelijk harde kogel, bezorgt hij Jacob veel last. De beide partijen geven elkaar echter weinig toe en iederen denkt, dat er in de stand geen verandering meer zal ko men. Er is center 29 minuten gespeeld na de rust als Lehner de hal krijgt, en een snelle ren ondernam. Hij schoot daarna recht op Halle, die op onbegrijpelijke wijze over de bal heen valt. zoodat de Duitschers nu met 21 de leiding heb ben. Met hernieuwden moed werpen de on zen zich echter in den strijd, en onze voorhoede stelt alles in het werk om ten minste nog een gelyk spel uit het vuur te sleepen. Het schijnt echter dat we ons met een kleine nederlaag zullen moeten verzoe nen. Langzaam verstrijkt de tijd. De scheidsrechter kijkt reeds op zijn hor loge. Het publiek verlaat reeds met drommen het veld. Er is misschien nog slechts een halve minuut te spelen, als van Heel doorgeeft naar Wels, deze zet keurig voor, Jacob loopt uit, kan de bal echter niet bereiken, hetgeen hem nood lottig zal worden. Van Spaendonk komt n.l. toeeesneld, en over den doelman heen kopt hij de bal in de touwen. Gelijk 22. Nadat er is afgetrapj klinkt het eind signaal en heeft Nederland het record van in vijf en half jaar ongesiacen te zijn in uitwedstrijden gehandhaafd, en daarmee de leiding, volgens onderstaand standenlijstje behouden: Nederland 15 5 6 4 16 33—31 Duitschland 15 4 6 5 14 31—33 I.V.C.B. De voor Zondag j.l. vastgestelde wed strijden voor den I.V.C.B. en zijn dis trictbonden zijn alle uitgesteld. WIELRENNEN. De Nacht van Rotterdam. De eerste Nacht van Rotterdam is zeer tegengevallen. Wat sportiviteit betreft stond de wedstrijd op een laag peil, ter wijl de jury zulke blunders maakte, dat de moed er bij de renners zoowat uit ging-- Door ziekte moest Slaats uitvallen, en Pijnenburg verloor al zijn strijdlust zoo dat hij moest opgeven. De wedstrijd is tenslotte door het slerkste koppel gewonnen. De uitslag is: 1 BillietDe Kuyscher (België) 99 pnt. Op twee ronden: 2 ZimsKuster (Duitschland) 38 pnt. Op drie ronden 3 Walthour-Crossley (Amerika) 88 pnt. 4 Van Schijndelv. d. Broek (Neder land) 69 pnt. 5 W. VroomenBraspenninx (Neder land) 47 pnt. Op vier ronden: 6 v. d. RuytCharlier (Ned.-België) 48 pnt. 7 P. van KempenVerreycken (Ned.- België) 44 pnt. 8 BakkerKremers (Ned.) 21 pnt. Op vijf ronden: 9 BuhlerAlt (Zwitserland) 41 pnt. Op negen ronden: 10 MatenaHeslinga (Ned.) 15 pnt. Totaal afgelegd in 8 uren 331 K.M. 980 meter. Pijnenburg—Slaats te Parijs. Direct na de Nacht van RoPerdain zijn PijnenburgSlaats in gezelschap van Billiet—De Kuyscher naar Parijs gegaan, waar zij in een achtervolging en een 100 K.M. koppelkoers moesten uitkomen. De uitslagen luiden hier als volgt. Ploegachtervolging: ArchambaudLapebieLe Greves Speicher halen PijnenburgSlaatsDi PacoBini in na 2505 meter in 3 min. 2.1 /5 sec. Choque-Dayen halen Billiet-De Kuys- scher in na 1635 meter in 2 min. 1.1/5 seconden. RichardPecquex winnen van Ignat Diot met 35 meter. De 4 K.M. in 48 min. 2/5 seconden. Puntenrace over 5 K.M.: 1 Ch. Pelissier met 36 pnt. in 6 min. 12.6 sec.; 2 Seres met 32 pnt.; 3 Hoff mann met 25 pnt.; 4 Boucheron met 13 pnt.; 5 Magdelaine met 10 pnt. 100 K.M. koppehvedstryd 1 Di PacoB:ni met 49 pnt. 2 ChocqueDayen met 39 pnt. Op 1 ronde: 3 DiotIgnat met 29 pnt. 4 TonnelierWambst met 20 pnt. 5 ArchambaudLapebie met 17 pnt. Op twee ronden 6 ComesHeffinck met 8 pnt. 7 BouchardMerviel met 5 pnt. Op drie ronden 8 Ch. Pellessier-Magdelaine met 22 pnt. 9 RichardPecquex met 22 pnt. 1 2-i Op vier ronden: 10 LetourneurSeres met 30 pnt. 11 SpeicherLe Greves met 2 pnt. Op 6 ronden: 12 PijnenburgSlaats met 18 pnt. Op 9 ronden: 13 HoffmannGroning. De 50-uurs van Kopenhagen. In een koude killige hal, waar by na geen publiek is geweest, werd deze 50- uurs koppelcours gehouden, waarin ook onze landgenoot Pellenaars meereed, die ondanks het gebroken sleutelbeen van zijn koppelgenoot, er door hard werken in geslaagd is de 3de plaats te bezetten. De uitslag luidt: 1 Falk HansenGrundahl met 308 pnt. afgelegde afstand 1305.360 K.M. Op 1 ronde: 2 StielerDebruijcker met 157 pnt. 3 Pellenaars-Christensen met 113 pnt. 4 GuerraOlmo met 86 pnten. 5 SchonGuimbretière met 36 pnt. Op twee ronden 6 DeneefDepauw met 109 pnt. Op vier ronden: 7 Falk HermansenJacobsen 57 pnt. Op vijf ronden 8 PetersenFunda met 97 pnt. Maandag gaven nog op: Kaers, Dan- holt, Meyer, Andersen, Jorgensen en Ilelge Hansen. SCHAATSEN. Zondag 31 Januari zijn te Davos de Europeesche kampioenschappen schaat sen voor heeren en de wereldkampioen schappen voor dames gehouden. Totaal klassement: Heeren: 1 en Europeesch kampioen Stakrud 187.04 pnt.; 2 Engnestangen 188.13 pnt.; 3 Vasenius 189.08 pnt.; 4 Mathisen 192.22 pnt.; 5 Wazelek 192.40 pnt.; 6 Stiepl 193.27 pnt.; 7 Krog 193.81 pnt.; 8 Langendijk (Ned.) 193.92 pnt.; 9 Kalbarczijk 196.20 pnt.; 10 Loewinger 196.25 pnt.; 11 Ivoops (Ned.) 196.60 pnt.; 12 Leban 197.55 pnt.; 13 Hidveghv 98.50 pnt.; 14 Roos (Ned.) 200.84 pnt.; 15 Bacs- kai 202.97 pnt.; 16 Rogaer 204.54 pnt.; 17 Lisiecki 214.97 pnt.; 18 Perucca 218.67 pnten. Dames: 1 en wereldkampioene Schou Nilsen 207.56 pnt.; 2 Lie 213.26 pnt.; 3 Lesche 217.35 pnt.; 4 Rogger 227.07 pnt.; 5 Donker (Ned.) 231.55 punten. De Rallye Monte Carlo. Alhoewel het geen Nederlander is ge lukt zich van de eerste plaats te verze keren zyn de resultaten der onzen lang niet slecht geweest. De BoerJacobs werden vijfden, Van Bleek, Calkoen, Lamberts, Hurrelbrinck elfden, van Strien, Diepen twaalfden, Van Hoek zeventiende, Habniet negen tiende en Bakker-Schut vijfentwintigste. In de kleine klasse werd Gatsonides 2de en Cornelius 6de. HONDENSPORT. Zondag 21 Maart a.s. zal te Tilburg de eerste Eendaagsche kampioens-tentoon- stelling voor honden van alle rassen ge houden worden en wel in de zalen van den Stadsschouwburg te Tilburg, op kor ten afstand van het Station en in het centrum der stad. Waar in 1937 slechts in Tilburg en Leeuwarden een één-daagsche kam pioenstentoonstelling mag worden ge houden, geven wy de kynologen in over weging hiermede ernstig rekening te houden. Gegadigden voor het vraagprogram ma kunnen dit gratis toegezonden krij gen van den secretaris-penningmeester der Tentoonstelling, F. A. A. Horsten, Korvelscheweg 188, te Tilburg. DAMMEN. W. D. V. Propaganda simultaan-sèance. J.l. Zaterdag speelde de Mr. dammer A. de Graag een simultaan-sèance in café rest. „De Molenvl-et" Er werd aan 27 borden gespeeld door verschillende damliefhebbers uit Waalwijk en omstre ken. WDV speelde met 9 leden. Voor den aanvang der séance die om 8 uur begon heette de voorzitter van W.D.V. den Mr. dammer en aanwezigen hartelijk welkom. Mr. A. de Graag nam daarop nog even 't woord. Onmiddellijk daarop begon de Mr. dammer zijn rondwandeling langs de borden. Hoewel Mr. de Graag er een kalm gangetje in zette, niaak'e hij reeds na een paar uur spelen aan sommige borden aanzienlijke vorderingen. Het bleek ech ter al spoedig dat de meester op heftigen tegenstand stuitte, (vooral van de spe lers der W.D.V.-borden), zoodat hij z'n snelheid wat moest temperen. Na beëindiging der séance had Mr. de Graag 21 partijen gewonnen, 2 verloren en 4 remise. Winnaars waren F. Hollemans (de Benjamin van W.D.V.) en Timmermans (Heusden). Remise F. v. d. Gouw, F. v. Munster (beide van W.D.V.), A. de Jong (Sprang), C. Goden (Heusden). 't Is een leerzame avond geweest en wy hopen dat de leden van W.D.V. hier eenig leering uit zullen trekken. Uitslagen van j.l. Dinsdag: P. HeuvelingH. Hulst 2(T v. d. HammenH. Brouwers 20 H. Heuveling—H. Hulst 0—2 Als lid werd met algemeene stemmen aangenomen dhr. A. v. d. Gouw. Propagandavergadering C. A. C. Zondagmiddag hield de R.K. Vak- vereeniging een propaganda-vergade- ring voor de invoering van het Collec tief Arbeidscontract. De opkomst was zeer groot. De heer C. Roestenberg, voorzitter van het hoofdbestuur van den R. K. Arbeidersbond en de heer P. Buycks, secretaris van het hoofdbestuur waren aanwezig. De heer Roestenberg voerde het woord omdat velen hem voor de be spreking van het C.A.C. hadden uitge- noodigd en zeide dat andermaal een contract voor de arbeiders was afge sloten, waarin enkele verbeteringen zijn aangebracht. De firma's v. Haren en Bat'a sloten zoo pas een C.A.C. af, doch nog enkele werkgevers blijven daarvoor onverschillig, waaronder de werkgevers van Drunen. Ook deze vallen onder de bepalingen van de con tracten der arbeiders in de schoenin dustrie, maar daarvoor is de steun en actie der arbeiders noodig. Willen zij een contract of niet? In Drunen gaan de werkgevers vrij uit en springen met den arbeider om zoo zij 't zelf willen. Spr. haalt voorbeelden aan hoe in Hilvarenbeek e.a. plaatsen eveneens contracten werden afgesloten na een goede actie. Bij de actie vorig jaar wer den de arbeiders door hun werkgevers als 't ware overdonderd en door hun onbevangen gevoel lieten de arbeiders hun actie in den steek. 't Plan van het Hoofdbestuur is om in opdracht van de arbeiders het C. A. C. in te voeren in Drunen en zich daar voor in verbinding te stellen met de plaatselijke werkgevers. De fabrikanten betalen na de deva luatie een hoogen prijs voor hun grond stoffen en de schoenen werden duur der. Dat is alqemeen, zoo algemeen is ook een C.A.C. 't C.A.C. is in het be- lanq van Drunen. Toen de organisatie voor 25 jaar op kwam werd de schoenindustrie in Dru nen in goede banen geleid. Drunen mist nog steeds een „Jonge Werkman", die de toekomst is voor de vakorganisatie. Hier wordt met drang in deze vergade ring op gewezen, dat in Drunen daar voor niet op de juiste wijze actie is ge voerd. Dit punt verwekte nogal eenige dis cussie, waarbij de zaak van vele zijden nader wordt belicht. Tenslotte werd nog naar voren ge bracht dat de organisatie een geschie denis achter zich heeft en een flinke weerstandskas bezit. Besloten wordt, dat ieder arbeider in eigen kring propaganda zal maken en deze week met de arbeiders nog na dere besprekingen gevoerd zullen wor den omtrent het C.A.C. Biljarten. B.J.C. II speelde in eigen lokaal den 16en competitiewedstrijd tegen E.B.C. II. Uitslag: B.T.C. li—E.B.C. II: W. VissersH. Pulles 7555 BroekhovenA. Pulles 7559 M. KlerksA. Merkx 7175 A. v. LeestB. Klerks 6075 L. KuijpersC. Pullens 5875 339-339 Hoogste serie: W. Vissers 25 car. Paard op hol. Zaterdagnamiddag sloeg bij den Drunenschen Dijk het paard van den groentenhandelaar P. uit Heusden op hol. P. werd van den wagen geslingerd en kreeg een der wielen over 't lichaam. 't Paard werd in de Kattestraat op gevangen. V. bekwam ernstige kwet suren. Geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Botsing. Bij het achteruitrijden van 't erf van den wagenmaker van Delft, kwam de rijwielhandelaar V. uit Heusden met zijn luxe auto in botsing met een juist passeerende groote vrachtauto van de Bruin uit Tilburg. De botsing was he vig en beide wagens liepen zware ave rij op. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. B. B. A. Voor het traject TilburgWaalwijk 's-Bosch is door de B.B.A. nieuw ma teriaal aangeschaft, 't Betreft hier een schitterende luxe autobus, plaats bie dende aan 30 personen, gebouwd op 't nieuwste Ford-chassis, waar de motor in de carrosserie is ingebouwd met daarnaast de chauffeurszitplaats. Met het confort der reizigers is nog meer rekening gehouden dan voorheen. Bij de gehouden proefritten bleek de bus aan alle eischen te voldoen. Begin van brand. Gisteren ontstond brand in den schoorsteen bij G. v. L. Hoewel dade lijk pogingen in 't werk werden gesteld om den brand te blusschen, kon men niet verhinderen dat den schoorsteen geheel uitbrandde. Overigens werd ge ringe schade aangericht. ELSHOUT. Biljarten. E.B.C. I speelde in 't Jongenspatro naat haar 13e competitiewedstrijd te gen B.J.C. I. Uitslag: E.B.C. I—B.J.C. I. M. Klerks—v. d. Wiel 78—100 H. Muskens—Verhoeven 100— 91 M. Klerksde Munnik 10096 v. d. Besselaar'A. v. d. Wiel 79100 Tausch H. Verhoeven 97100 454—487 Hoogste serie: de Munnik 53 car. Lezing. A.s. Woensdag 3 Febr. zal des mid dags om 2 uur voor de dames en des avonds 7 uur voor de heeren in 't Jon genspatronaat door Pater Verheggen een lezing worden gehouden met licht beelden over de melaatschen. K.J.V.-Oudersavond. De K.J.V. heeft voor Maandag 1 Fe bruari in de groote zaal van den R.K. Gildenbond een ouderavond georga niseerd, waarop eveneens de dona teurs der vereeniging geinviteerd zijn. Naast een bespreking over het doel dezer instelling zal de aanwezigen in spel en zang getoond worden, wat de meisjes in de wekelijksche oefeningen in muziek en voordrachtkunst be oefenen. «y Uurwerkfonds. De commissie van het fancy-fair uurwerkfonds ten bate der St. Joseph- kerk, heeft eer van haar werk gehad. In totaal is een bedrag van 757.86 bijeengebracht, waardoor de aanschaf fing van klok en uurwerk in den toren der St. Josephkerk is verzekerd. Liefdadigheidsconcert „Bel Canto". Het was vroeger een trouwe ge woonte dat de liefdadigheidsconcerten voor een uitverkocht huis gegeven werden. Mag dit de laatste jaren an ders zijn geworden, het liefdadigheids- concert door Bel Canto Zondagavond gegeven, maakte op deze laatste jaren een gunstige uitzondering. De groote Bel Canto-zaal was reeds gevuld om goed 7 uur. Het Mannenkoor zong onder leiding van den heer J. Tuerlings een drietal nummers, waarna het dameskoor een zeer goede vertolking gaf van een Lentefee van Luiqi Borrèse. Het zang- programma werd besloten met het Bruidskoor uit Lohengrin van R. Wagner en de groote Strauss Walsz Rosen aus dem Süden, waarbij de heer Jos. van Amelsfoort op artistieke wijze de begeleiding verzorgde. De groote attractie van den avond was ongetwijfeld voor velen het op treden van de Dongensche tooneel- vereeniging „Kunst naar Kracht", die het geestige blijspel van Otto Harting „De Molen van Sanssouci" voor het voetlicht bracht. Het publiek heeft een vollen avond genoten van het keurige spel van dit dilettanten-ensemble. De diverse rollen waren typisch uitge beeld en de acturs en actrices speel den hun rol zonder eenige tooneel- koorts en gedwongenheid. Met recht bracht de directeur van Bel Canto, bij uitstedigheid van den Voorzitter, het ensemble een woord van hulde voor hun optreden bij dit liefdadigheids concert, te meer, waar het geheel be langeloos geschiedde. Het warme applaus dat het publiek hierop bracht, vertolkte spontaan de gevoelens van waardeering voor deze sympathieke daad. Oranje-feesten. Vrijdagavond hield het hoofdcomité ter viering der Oranje-feesten alhier een vergadering in café Joh. Smit ter bespreking der eindresultaten van de viering der festiviteiten bij gelegen heid van het huwlijk van H.K.H. Prin ses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard. Bij de opening bracht de voorzitter de heer M. v. d. Wee een woord van dank aan al de leden van het hoofd comité voor de prettige wijze waarop zij hebben willen samenwerken om tot een goed slagen van het feest te ko men. Speciaal de secretaris van het comité, de heer J. Tuerlings mocht opnieuw een hartelijk woord van hul de incasseeren voor het omvangrijke goed geslaagde werk door hem ver richt. Hierna bracht de penningmeester, de heer G. Grootswagers een finan cieel verslag uit, waaruit bleek, dat de totaal inkomsten bedroegen 784.18. Van het resteerend batig saldo, werd 12.50 toegekend aan de harmonieën Euphonia en Apollo en ƒ7.50 aan de harmonie St. Jan voor het vele werk door deze gezelschap pen op Donderdag 7 en Zaterdag 9 Januari verricht en als tegemoetko ming in de kosten hieraan verbonden. Aan het K.J.C.-huis werd voor de beschikbaarstelling van de zaal voor de kinderuitvoering eveneens 7.50 toegezegd. Het resteerend bedrag plm. 9.00 werd na aftrek van eventueel nog te betalen rekeningen geschonken aan de spijskokerij der St. Vincentius- vereeniging. Na onderzoek der boeken en be scheiden mocht de penningmeester een warm woord van dank voor z\jn

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 2