H.deBont-v.Hulten Heerenkleeding naar maat VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAATFM OMGEVING. EETHEN, RAAMSDONK. DONGEN. WASPIK. „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Als eenig punt stond op de agenda, de bespreking der broodprijzen. Daar reeus in de vergadering van 28 Januari 1.1. alle leden unaniem van oordeel waren dat door de hooge meel- en bloeinpryzen, de broodprijs noodzakelijk veruoogd moest woruen, werd toen een schrijven gericht aan den minister en burgemeester. Thans was er bericht binnengekomen dat deze hun goedkeuring veneenen aan een verliooging van een cent per 8 ons (zie advertentie in dit blad). Besloten werd dan ook het brood met een cent te verhoogen. Daar er verder niets meer aan de orde was werd de vergadering geslo- ten. I .jjgg WERKELOOSHEID. De stand der werkeloosheid in onze gemeente op heden is nog niet verbe terd, integendeel, is zelfs t.o.v. No vember 1.1. iets toegenomen. Toen was de stand 341 geheel en 47 gedeeltelijk werkloozen tegen thans 356 geheel en 66 gedeeltelijk werkeloozen. Dit is in hoofdzaak door de bouw vakarbeiders, die thans 83 en 19 tegen 65 en 6 in November telden. De verdeeling is als volgt: W. G. W. G. Bouwvakarbeiders 83 19 65 6 Houtbewerkers 10 2 6 0 Kleermakers 8 19 6 6 Lederbewerkers 194 25 209 29 Leerlooiers 11 0 13 1 Metaalbewerkers 7 0 8 0 Typografen 2 0 2 0 Div. werkkrachten 41 1 32 5 Totaal 356 66 341 47 BOERENBOND. In het patronaatsgebouw te v.m. Baardwijk, had gisterenavond de jaar vergadering plaats van den Boeren bond te Waalwijk. Aan de orde: 1. Opening door den voorzitter. De voorzitter, den heer J. van Loon, opende de vergadering met den Chris- telijken groet, waarna hij de aanwezige leden hartelijk welkom heette. Alhoewel, aldus spr., de laatste ja ren de toestand voor de boeren niet al te rooskleurig is geweest, zijn er nu toch teekenen, die wijzen op een verbe tering van den toestand; hij hoopte dat deze verbetering aan mocht houden en eindigde met de leden een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar toe te wen- schen. 2. Notulen. De notulen van de vorige vergade ring werden na door den secretaris penningmeester, den heer E. van Spaandonk, te zijn voorgelezen, onver anderd goedgekeurd. 3. Jaarverslag, Paardenverzeke- ring. De totale ontvangsten bedroegen 615.78, totale uitgaven 560.72, sal do kas 55.51, zoodat de balans per 31 Dec. '36 er thans als volgt uitziet: Balans per 31 Dec. 36. Kassaldo 55.51 Aandeelen 866,— Zaaimachine 90. Kunstmeststrooier 90.— 1101.51 Loopende rek. Leenbank 562.68 Leening hoofdbestuur 100.— Leden/Aandeelen 438.83 1101.51 Paardenverzekering: Voor de Paardenverzekering be droegen de totale ontvangsten 1230.71]^, de uitgaven 231.83, batig saldo 998.88J/£. 4. Verkiezing 3 leden bestuur. Aftredend zijn P. IJpelaar en J. van Dalen, die met bijna algemeene stem men werden herkozen. In de vacature W. Schilders werd gekozen dhr. Nicolaas Klerks. 5. Rondvraag. In de rondvraag dankt de voorzitter den heer Schilders, die meer als 25 jaar bestuurslid van den Boerenbond is ge weest, en wiens kalm en helder inzicht steeds op hoog peil heeft gestaan. Spr. is den heer W. Schilders dan ook dankbaar voor alles wat hij voor den boerenbond heeft gedaan, en hoopt dat dhr. Schilders den Boerenbond in het vervolg toch nog met zijn lidmaat schap zal blijven steunen. Verder vraagt een der leden nog of het zaailoon van de zaaimachine niet op 25 cent inplaats van op 40 cent kan worden gebracht. Na besprekingen werd besloten het zaailoon op 35 cent te brengen. 6. Sluiting. De geestelijk adviseur, de ZeerEerw. heer Pastoor van Erp, sprak tot de vergadering nog een dankwoord voor de trouwe opkomst. Hij dankte verder de pers, die zorgt dat ook de niet aan wezige leden met het besprokene be kend raken. Spr. wenscht het nieuwe bestuurslid geluk met het vertrouwen dat in hem gesteld is. Zooals de voor zitter reeds gezegd heeft, vervolgt spr., wordt de toestand iets rooskleuriger en laten wij O. L. H. bidden dat dit zoo mag blijven voortgaan. (Applaus). Hierna werd de vergadering door den voorzitter, den heer J. van Loon, met den Christelijken groet gesloten. Uitbreiding Winkelhuis De inwendige verbouwing van het winkelhuis »Electra» alhier is opgedragen aan den heer A. van Huiten Krol alhier. De winkel zal blijkens achter staande advertentie gedurende de verbouwing worden overgebracht naar Grootestraat 192. Gemeenteraad Sprang-Capelle De gemeenteraadsvergadering van Sprang—Capelle kon gisteravond wegens onvoltalligheid geen door gang vinden. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen van de navolgende ge vonden voorwerpen Een zwarte portemonnaie met in houd; een portemonnaie met inhoud; rfiwielbelastingmerk; een blauwe cein tuur. FEESTAVOND. De sociëteit „Ons Genoegen" hield Donderdagavond in haar verenigings lokaal bij den heer W. van Helvoirt, haar jaarlijkschen feestavond, waarbij ook de dames der leden aanwezig wa ren. Het ging er den geheelen avond zeer vroolijk toe, onder zang en voor drachten, prijsbiljarten voor dames, enz., terwijl de clou van het program ma bestond uit een voortreffelijk diner dat de gerenommeerde keuken van de hospita alle eer aandeed. Veel te vroeg naar ieders meening maakte het sluitingsuur een einde aan dezen zeer geslaagden feestavond. R.K. MIDDENSTANDSVEREEN. Naar wij vernemen zal er binnen kort een algemeene vergadering van de Afd. Waalwijk van de R.K. Mid- denstandsvereeniging gehouden wor den. Als spreker is voor deze vergade ring uitgenoodigd de heer Mutsaerts van „Brabantia Nostra" uit Tilburg. AMBACHTSSCHOOL TE TILBURG. Wij vestigen de aandacht op voren staande advertentie betreffende de in schrijving van leerlingen voor den nieuwen cursus aan de Ambacht school te Tilburg. BIOSCOPEN. „MUSIS SACRUM BIOSCOOP". „De Witte Engel". Het leven van Florence Nightingale. In ons vorig nummer bespraken wij reeds uitvoerig deze film, zijn inhoud, strekking enz. In den strijd tegen het gemakke lijke society-leven tegen den medi- schen dienst van omstreeks 1850 is het zwaartepunt van deze prach tige film gelegd, vrijwel zonder fout, prachtig constateerend met een simpel feit, een goed getroffen décor of een korte scherpe dialoog. Hoe zuiver is b.v. de loopgraaf scène. Maar niemand zou willen ontkennen dat deze film staat of valt met de hoofdfiguur en niemand zal de goede keus van Kay Francis in twijfel willen trekken. Een vrouw, die niet door de moeiten van het leven zelf gelouterd is, zou deze creatie niet hebben aangekund. Zij bracht 'n Florence Nightingale, zooals die leefde in ieders fantasie, een nobele vrouwenfiguur, die zeldzame ontroering wekt. Op dit détail en op de andere figuren slaagde de film ten volle. Zoo werd »De Witte Engel« een menschelijk en historisch document en behoort zij tot de beste werken van den laatsten tijd. de geheele wereld beroemd is ge worden. Doch nu schijnt onze vriend van dezen strijdkreet afstand te hebben gedaan, want in »de PapsoldaaU komt eerst op het allerlaatste, laatste slot in een enthousiast »Vive la Francede langgerekte Aaaaaaaaate voorschijn. Wat exenwel niet wil zeggen, dat Browns bewonderaars bedrogen zullen uit komen, aangezien in de revue hun held op allerlei wijzen voor goeden humor zorgt en zich heeft weten te hoeden voor't belachelijk maken van het type soldaat, dat hij moest uitbeelden, fout waaraan Holland- sche revueschrijvers jammerlijk ge noeg nog maar al te dikwijls mank gaan. Foran, de zingende Cowboy, is de held uit »Met donderend ge welde, waarin hij als de vertegen woordiger van den Geheimen Dienst moet helpen de onverlaten te straf fen, die tot schande van hun ras de Indianen van wapens en munitie voorzien in hun opstanden in het MiddenWesten. Doch eer 't zoover is, heeft hij tal van wederwaardig heden, welke op boeiende wijzen op het witte doek worden gebracht. Wie hartelijk lachen wil moet zeker dit programma in Musis gaan zien Men zie 't programma der week in dit blad en vergete niet de kinder-matinée op Zaterdagmiddag. De aanrijding te Drunen. De doktoren A. Mettrop uit den Bosch en Pompe uit Nijmegen hebben sectie verricht op het lijk van het slachtoffer der dooaelijke aanrijding te Drunen op lFebr. j.l. Ditgebeurde op last van de Justitie. De weg Dordrecht 's Hertogenbosch. De A.N.W.B. meldt, dat in het a.s. voorjaar een aanvang zal wor den gemaakt met de verbetering van den weg Dordrecht—Kop van het Land—'sHertogenbosch, tus- schen Werkendam en de Heusden- sche brug. Deze weg, welke voor de opening van de Moerdijkbrug de vlugste en kortste verbinding was, verkeert, wat genoemd gedeelte betreft, reeds langen tijd in zeer slechten staat. Het wegdek zal thans worden verbreed tot 5 meter en van Wer kendam tot Veen worden voorzien van een bestrating van dubbele klinkers, terwijl op het verdere ge deelte tot de Heusdensche brug een asphalt—betondek zal worden aan. gebracht. De middelen voor deze wegenverbetering zullen als voor schot uit het Werkfonds worden verstrekt, tot een totaal bedrag van f. 150 000.— Ofschoon na de opening van de Moerdijkbrug een gedeelte van het verkeer tusschen Dordrecht en 's_Hertogenbosch deroutevia deze brug neemt, blijft de weg via Kop van liet Land toch van belang, om dat daardoor de Langstraat met zijn vele hinderlijke gebouwde kommen kan worden vermeden, zoodat deze wegverbetering met verlangen wordt tegemoet gezien. lot zoover 't ons toegezonden bericht. Wij meenen echter dat de weg door 't land van Heusden en Altena evenmin bochtvrij is en ook vele hinderlijk bebouwde kommen aan doet. (Zie vervolg Prov. Nieuws pag. 3). Joe E. Brown in »De Papsoldaat«, Carnavalschlager. Theater Musis Sacrum. Sprang Capelle f10987, v. d. Broek Waspik, metselwerk f5200, Fitters, Waspik, metselwerk f4812, massa f10932. In de gemeente Dongen zijn de electriciteits tarieven,zoowel voor lichtals klein-krachtbedrijf aan. zienlijk verminderd, nl, ruim 20%. Voor de vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 3 runderen, 10 varkens en 1 kalf. 1/ Door de lidmaten der Ned. Herv. Kerk alhier werden tot diakenen her kozen de heeren Jac. Branderhorst, J. de Fijter, A. van der Kolk en J. Uijt- hoven. DRONGELEN. Onder leiding van Mej. Schuk- king werd alhier in café Nieuwkoop door de Driehoekclub een feestavond georganiseerd. De leidster kenschetste op waardige wijze het nut van deze vereeniging. Verder werden voor drachten, muziek- en zangnummers ten gehoore gebracht. Dinsdagavond om zes uur reed een met paard bespannen wagen bestuurd dour Oerlemans uit Waspik door de Luiten Ambachtstraat, toen juist op het punt waarop Putstraat en Luiten ambachtstraat samen komen, enkele wielrijders wilden passeeren. Door onbekende oorzaak kwam een der fietsers met den voerman, die naast zijn wagen liep in aan raking, met het gevolg dat beide personen kwamen te vallen endoor den wagen werden overreden en ernstige verwondingen bekwamen. Door dokter Wijffels uit Waspik, wiens hulp onmiddellijk werd in geroepen werd geconstateerd, dat de voerman een zijner beenen had gebroken terwijl de wielrijder, zekere M. de Ruijter uit Raamsdonksveer, na te zijn verbonden huiswaarts kon keeren. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Carnavals-programma. Joe. E. Brown als revue soldaat en De zingende Cowboy Foran, Joe E. Brown I Bij het lezen van dezen naam denkt men onwille keurig aan een man met een mond werk, dat alle anatomische be grippen tart. En uit deze abnormale opening hoort men dan den schreeuw, waarvoor Brown over Uitslag aanbesteding uitbreiding schoenfabrieken der N.V. Stoom- schoen- en Lederfabriek C. v. Loon. Architect A. de Chène, Tilburg. Van Aspert, Tilburg massa f 13200, P. Koenen, Dongen, metselwerk f5447, massa f 12898, van Bijsterveld Rijen, timmerwerk f6993, massa f12520, P. Boon, Dongen, massa f12500, Gebrs. Broekhoven, Ooster- hopt massa f 12487, van Beek, Rijen, timmerwerk f 6960, massa f12443, P. van Meer, Oosterhout, f 12427, Ligtvoet, Oosterbout f 12387, van Geel, Rijen f12365, D. Wagener, Dongen f12270, van Berkel, Tilburg f12245, Jansen Oosterhout f12086, Kops, Oosterhout f11980, van der Avoird, Dongen f 11978 allen massa, van Gillis, Rijen, timmerwerk f6597, massa f11877, P. Bakx, Oosterhout, timmerwerk f 6583, massa f11858, Caron, Oosterhout f11730, Beekersen Zn., Leur f11680, Wiercx, Breda f11650, van Alphen, Dongen f11540, Willems, Ooster hout f11528, van Alphen, Ooster hout f11420. Moll en Leyten, Oosterhout f11290, Timmermans, Naar we vernemen is de f 100000.der Staatsloterij nog voor 1 4 gedeelte in Raamsdonk(dorp) gevallen. De gelukkigen zijn een gezelschap van circa 30 personen, die 'n kwart lot hadden genomen. Wel een buitenkansje. Voor zoover bekend, is het de eerste maal dat het lot van de f 100000.— in deze gemeente valt. RAAMSDONKSVEER. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de St. Theresiaschool alhier is benoemd Mej. H. P. H. van Opstal, komende van Loon op Zand. Gevonden een doos koekjes en twee rijwielplaatjes. Inlichtingen te bekomen bui eau gem.-politie. De R.K. Werkliedenvereniging «St. Joseph» hield Dinsdagavond 2 Februari in het Bondsgebouw haar jaarvergadering. Deze vergadering werd geleid door den secretaris A. Vermeer, daar de voorzitter wegens werk zaamheden verhinderd was. Van den geestelijken adviseur was ook een schrijven van verhindering ingekomen. Nadat door den secretaris de no. tulen der vorige vergadering waren voorgeleztn, bracht deze verslaguit der vereeniging over het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat in het jaar 1936 7 ledenvergaderingen en 16 bestuurs- en bestuursraadsvergade ringen werden gehouden; 118 brie ven waren ingekomen en het aantal verzonden brieven bedroeg 81. Het ledental der vereeniging bedroeg op 31 December jl. 314.. Daarna werd door den penning meester verslag uitgebracht. Hieruit bleek dat de vereeniging op 31 De- WEKENLANG MET RHEUMATISCHE RUGPIJN IN BED. In zeer korten tfid weer op de been. „Vorig jaar had ik vreeselijke rheu- matische pijnen in mijn rug en ik was drie weken lang volkomen hulpeloos. Toen schreef mijn moeder mij, dat ik beslist Kruschen Salts moest probee- ren. Ik kocht dadelijk een flacon en kan naar waarheid verklaren, dat ik binnen twee weken weer op de been was". Dit schreef ons Mevr. A. G. Wanneer Uw aivoerorganen niet behoorlijk werken, zullen bepaalde af- vaistoffen het lichaam verontreinigen en klachten veroorzaken, als rheunia- tische pijnen, hoofdpijnen, etc. Kru schen Salts is een onovertroffen mid del om lever, nieren en ingewanden aan te sporen tot gezonde, geregelde werking. De „dagelijksche dosis" Kru schen houdt U frisch en opgewekt als nooit tevoren. Kruschen Salts is ver krijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op hel etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. cember j.l. een balig saldo in kas had. Tevens bracht de penning meester verslag uit van het Bonds gebouw, waar ook een batig saldo geboekt kon worden. Verder werd verslag uitgebracht van H. L. over de werkzaamheden die de commissie en verdere mede werkers in 1j3ö tot stand hebben gebracht. Door de Zangvereeniging werden het vorig jaar zes bestuurs-en twee ledenvergaderingen gehouden. Credo Pugno hield in het afgeloo pen jaar 13 ledenvergaderingen. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Tot bestuursleden werden herkozen Mart. de Ruijter, J.C. van den Kieboom en A. Vermeer. Als aanvulling in het Bestuur, inplaats van Nic. van Seters, werd gekozen C. Blom. Als voorzilter werd gekc zen F. Zijlmans, thans plaatsvervan gend voorzitter der vereeniging. Na een woord van dank aan de aanwezige leden voor hun flinke opkomst, werd de vergadering door den secretaris gesloten. Woensdagavond 3 Februari j.l. hield de R.K. Vrouwenbond in het M. Henricusgebouw haar jaarverga, dering. Door de secretaresse en penning- meesteresse werd verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar, we.ke verslagen keurig in orde bleken te zijn. Hierna had de bestuursverkiezing plaats wegens periodieke aftreding van Mej. van Beek-Bouwens en Mej. van Aalst-Roovers, welke beiden herkozen werden. Tot slot werd de schitterende film «De kleine vriendin der armen» vertoond, die bij de aanwezigen in den smaak viel. Tot directeur van de «Jonge Werkman» en de «Jonge Wacht» alhier is benoemd kapelaan van der Vaart. Het aantal steuntrekkers in deze gemeente bedraagt 274. Bij de werkverschalling waren de voiige week tewerkgesteld 19. Op Maandag 8 Februari a.s. hoopt de Heer Adr. de Winterden dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren toelrad tot de tooneel- vereenigir.g «Entre—Nous«. Dehul- deging van den jubilaris zal plaats hebben a.s. Maandagavond in een feestvergadering, die gehouden zal worden in het hotel van lersel alhier. Predikbeurten Zondag 7 Feor. 1937Ned. Herv. Kerk v.m. half tien en n.m. twee uur Ds. G. Lans Jr. Zoekt niet langer zelf naar PERSONEEL. Laat ons dat lastige werk opknappen. De stem van ONS BLAD dringt ge regeld in duizenden gezinnen, in de Langstraat en Omgeving, waar werkers te over zijn. Plaats uwe aanvraag voor personeel dus in Waalwijksche en Langstraatsche Courant.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10