BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS. ADVERTEERT !N DIT BLAD. KAATSHEUVEL. Hoofdpijn, Kiespijn. ben toegang tegen zeer gereduceerden prijs, terwijl ook voor niet-leden slechts een matig entree wordt geheven. Voor kinderen tot 14 jaar wordt te 4.45 uur een voorstelling gegeven, terwijl de avondvoorstellingen aanvangen te 6.45 en 8.30 uur. De afdeding Sprang van den Ned. Chr. Fabrieks- en Transportar beidersbond kwam j.l. Donderdag avond in de zaal van den Chr. Volks bond in jaarvergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter, dhr. J. C. de Roon. Na opening op gebruikelijke wijze heette de voorzitter de leden wel kom en gaf een terugblik over den toe stand der afdeeling in 1936, dat voor vele leden een moeilijk jaar was. Spr. wekte op alles te verwachten van Hem, Die alles bestiert. Hij spoorde verder aan tot trouwe lezing van het bonds orgaan en voorzoover de neutrale pers nog gesteund wordt, zich inplaats daar van op het Chr. Sociaal Dagblad te abonneeren. Na het lezen der notulen werden enkele ingekomen stukken behandeld, o.a. betreffende 't Kindertoeslagfonds. Tot afgevaardigden naar de feest- vergadering der afd. N.C.W.B. werden benoemd de heeren J. Vos en. W. Hoe- venaars. De secretaris, den heer C. Braspen ning, bracht een keurig jaarverslag uit, waarin hij het wel en wee der afd. over 1936 de revue liet passeeren. Het le dental is gestegen tot 176. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek dat aan bonds- en werk- loozenkas-contributie werd ontvangen 4019.34 en voor het T.B.C.-Fonds 156.29. Uit de werkloozenkas werd over '36 aan werklooze leden uitgekeerd de som van 8028.92^. De functionarissen werden voor hun omvangrijken arbeid dank gezegd. Besloten werd op 22 Februaria a.s. de jaarlijksche feestavond te houden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden de heeren H. Chabot, J. Molegraaf en J. Vos-Spuij- broek herkozen. Bij de rondvraag worden enkele vragen gesteld, die werden beant woord, waarna de vergadering met een woord van dank voor de opkomst door de voorzitter met dankgebed werd ge sloten. VRIJHOEVE-CAPELLE. - Vanwege den Christelijken Be sturenbond Sprang-Capelle zal op a.s. Vrijdag 12 Februari, des avonds om half acht, in het gebouw voor Chr. Be langen aan het Bruggetje, eene propa- ganda-vergadering worden gehouden, waarin als spreker zal optreden de heer W. Kok van Utrecht, bestuurder in alg. dienst van het Chr. Nationaal Vakverbond. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Het aantal werkloozen bij de afdeeling Capelle van den Chr. Fabr. en Transportarbeidersbond bedraagt momenteel 96, waarvan 72 geheel en '24 gedeeltelijk werkloos z'.'/v, hieronder zijn 76 fabrieksarbeiders en 20 trans portarbeiders. In de plaatselijke steun regeling zijn 18 leden opgenomen. De Tooneelver. »Nut en Genoe gen® gevestigd te het cafév. d. Heer A. v. Dijk aan het Bruggetje, zal aldaar op veelvuldig verlangen nog eene uitvoering geven van het be roemde tooneelspel «Het lied van Moeder«. Het is het voorgaande jaar met veel succes viermaat in onze om geving opgevoerd, het is dan ook te voorzien dat de animo dit stuk nogmaals te zien groot zal zijn.r CAPELLE. In het Stationskoffiehuis bij den heer P. Pruissers werd j.l. Dinsdag avond de jaarlijksche uitvoering gege ven door de gemengde zangyereeniging 't Rozeknopje, welke uitvoering een uitstekend verloop heeft gehad en waarvoor groote belangstelling be stond. Nadat de vice-voorzitter te ongeveer 8 uur de vele belangstellenden met eenige hartelijke woorden welkom ge- heeten had, werd onder leiding van den heer N. Snijers het programma afge werkt. Voor de pauze werden een zestal zangnummers, w.o. een sopraan solo ,,Ave Maria" van Gounod, gezongen door mej. A. Couvé en een bariton solo „Ons Lied" van Arn. Spoel, gezongen door den heer J. van Breemen, ten ge- hoore gebracht. De uitvoering dezer nummers, welke correct gezongen wer den, maakte den indruk van ernstige studie onder de eminente leiding van den dirigent. De uitvoering werd besloten met het opvoeren van het zangspel in 2 bedrij ven „Mijntje van Volendam", muziek van K. Ph. Möi^ch en tekst van F. He kelaar. I)e Gemengde Zangvereeniging „Het Rozeknopje" te Capelle voerde 1.1. niet veel succes op de operette „Mijntje van Volendam". Hierboven een aardige groep der medespelenden. ,De opvoering dezer opetette werd door het zeer verdienstelijke spel der dames en heeren een groot succes. De opvoe- renden voelden hun rollen goed aan en gaven een gevoelvol spel, dat niet na liet indruk op de aanwezigen te maken. De vice-voorzitter, de heer Adr. M. Verheyden, sprak ten slotte een dank woord tot allen, die aan het welslagen dezer uitvoering hadden medegewerkt en een bijzonder woord van dank richt te spreker tot den heer H. Cové, die geheel belangeloos een keurige, tot in de puntjes verzorgde tooneelbeschilde- ring had gemaakt. Het bestuur heeft besloten bij vol doende belangstelling a.s. Dinsdag 9 dezer nogmaals een uitvoering met her haling van hetzelfde programma te ge ven. 1/ Het comité ter voorbereiding van de bazar ten bate van de gemengde zangvereeniging 't Rozeknopje en het muziekgezelschap Kunst na Arbeid, mocht reeds van verschillende zijden bijdragen voor deze bazar ontvangen, terwijl velen toegezegd hebben een bij drage te zullen geven. In verband met het feit, dat de tijd van voorbereiding kort wordt, Vrijdag 26 en Zaterdag 27 dezer wordt de bazar gehouden, zou 't Comité het op prijs stellen de toegezeg de bijdragen te mogen ontvangen voor Maandag 15 Febr. e.k., teneinde een inventarisatie van de ingekomen bij dragen te kunnen maken. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Cuperus. A.s. Zondag des morgens half tien hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk op te treden Ds. van der Vlught uit Drunen. J.l. Woensdagnamiddag had aan de Brug een botsing plaats tusschen een uit de richting Waalwijk en een vanaf de Vaartkant komende auto. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch de wagens, alsmede de brugleuning liepen eenige schade op. Tot tijdelijk telefoniste aan het Postkantoor te Waalwijk is benoemd Mej. J. Colet alhier. Gedurende de maand Januari 1937 werden ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle voor den vleeschkeu- ringsdienst aangegeven: 15 runderen, 71 varkens en 3 schapen. Blijkens het verslag van de plaat selijke afdeeling van de' „Macht van het Kleine" van de Chr. vereeniging voor verpleging van lijders aan vallen de ziekte te Haarlem en Heemstede bedraagt het aantal leden dezer afdee ling 135, terwijl de afdeeling Loon schendijk 12 leden telt. Vastenavond-uitvoeringen. Het bekende Breda's Tooneel onder leiding van den heer Joh. v. Eekelen brengt Maandag a.s. in Euphonia het vroolijke tooneelspel in 4 bedrijven „Cupido in het Restaurant" van Will, v. d. Berg voor het Voetlicht. Wat we tot heden zagen van Breda was zeer goed en naar wij vernemen moet ook wat de menschen van v. Ee kelen Maandag komen presenteeren op hoog peil staan. Daarbij is het een werk zooals de titel reeds zegt, dat in de stemming staat van Vastenavond. Er zal beslist gelachen kunnen worden. In de concertzaal Apollo treedt Zon dagavond a.s. het Nijmeegsch Tooneel op met de Amerikaansche klucht in 3 bedrijven Ketty jokt nooit, van Ad. Pool. Wie herinnert zich niet het eerste optreden van dit prima gezelschap met de gijnschets „Kee"? Ook nu kunnen we deze carnavalsuitvoering eenieder aanbevelen, waarbij onbedaarlijk ge lachen zal worden. \y pijnen te verdrijven seen Mijnhardt's Poeder Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Oudersavond K.J.V. Door de diverse R.K. Jeugdvereni gingen K.J.V,, K.A.J., K.J.M. en Kin derwerk werd in de groote zaal van den R.K. Gildenbond een oudersavond gegeven voor een talrijk publiek. Mej. Anna Vesters opende met een kort woord, waarna de K.J.V. het ope ningslied zong. De „zonnekinderen" vertoonden een aardig werkje in vrije en ordeoefeningen, waarna de beurt kwam aan de K.J.M.; de K.J.V. en K. A. J. V. met eenige voordrachten n.l. De Apostel en 't Volle leven. De rei dansen van de K.J.V. en K.J.M. brach ten aardige afwisseling in het pro- grama. Voor verpoozings- en entre- acte muziek zorgde de Mandolineclub onder leiding van Mej. Zwilla uit Bre da. Het dankwoord door den Weleerw. Directeur Kapelaan Rietra gebracht aan de ouders voor de drukke opkomst en de meisjes voor het geleverde werk was alleszins verdiend. Oudersavonden. Woensdag en Donderdag werden respectievelijk in het K.J.C.-huis voor de ouders uit de parochie St. Jan en in het R.K. Gildenhuis voor de ouders uit de Parochie St. Joseph, op initia tief der Eerw. Geestelijkheid en on der leiding der Eerw. Broeders van Liefde, een tweetal goed geslaagde oudersavonden gegeven, die hij heide gelegenheden volle zalen trokken. Bij heide avonden sprak de Eerw. Vader Victor, Overste van de Broe ders van Liefde, een welkom, waaraan hij een memorandum vastknoopte over de punten in den oudersavond van 't vorig jaar besproken. In het K.J.C.-huis sprak de Hoog- Eerw. Heer Deken en in het Gilden huis de Zeereerw. Heer F. de Klijn, Pastoor, een woord over den eerbied, een vorm van wellevendheid in de kerk. De Eerw. Broeder Vivinus be handelde Woensdag en de Eerw. Broe der Ceranus Donderdagavond „De Wellevendheid in en huiten de school" voor de aanwezige ouders. De Mondharmonica-club zorgde voor mooie entre-acte-muziek. Door de jongens der St. Bernardus- school werd opgevoerd het mooie too neelspel van Pater Servatius O.M.C. „De Wraak der Kabouters". De Eerw. Broeders Galenus en Jo- nathus mochten een verdiend woord van dank ontvangen. De talrijke aanwezigen hebben vol op genoten van de mooie muziek en het schitterende spel der jongens. LOON OP ZAND. Liedertafel „Echo der Duinen". De liedertafel Echo der Duinen gaf j.l. Zondag in hare zaal bij den heer Aartsen een concert. Het Kaatsheu vels variété-gezelschap „De Vijf kom ma nul", onder leiding van den heer J. Brands, verleende op bijzonder ver dienstelijke wijze zijne medewerking. Zoowel de zang der Liedertafel als 't door het variété-gezelschap gebodene werd keurig uitgevoerd en viel bij de aanwezigen zeer in den smaak. De heer C. v. d. Velden voerde een mooie bariton-solo uit. Een collecte ten bate der t.b.c.-be- strijding bracht 5.13 op. Jonge Boerenstand. Dinsdagavond hield de afdeeling Loon op Zand van de Jonge Boeren stand hare jaarvergadering in de zaal bij Mej. de Wed. Wijtvliet. De Voorzitter herinnerde in korte woorden de belevenissen van de ver eeniging in 1936, waarna de secreta ris het jaarverslag uitbracht. Dit ver- slag, dat keurig was verzorgd, gaf een ledental van 32. Bij behandeling van het financieel verslag bleek, dat een bedrag van 67.22 in kas was. Er werd een controle-commissie benoemd, be staande uit de heeren C. v. d. Broek en C. Broeders. Bij opvolgende verkiezing werden de heeren R. Kuipers en M. Mathijssen als bestuurslid herkozen. Vervolgens werd verslag uitgebracht over de rij- vereeniging ROS. Na de Rondvraag hield de Weleerw. Heer Adviseur een toespraak, waarna de sluiting der vergadering volgde. Voor de aanwezige leden en ouders en verdere aanwezigen werd hierna een mooie film vertoond. Harmonie Concordia. Deze harmonie hield j.l. Zaterdag haren jaarlijKscnen Statiedag, waarbij voor de letien een gezellige bijeen komst was georganiseerd, terwijl na een muzikale rondwandeling een ge zamenlijke maaltijd werd genoten, ln aansluiting hierop had j.l. Zondag een uitvoering plaats in de zaal van de harmonie, die bijzonder geslaagd mag heeten. Aan deze uitvoering werd me dewerking verleend door het Gem. Koor Concordia uit Tilburg (Has selt), die in alle opzichten goed vol deed. Een collecte ten bate der t.b.c.- bestrijding bracht ruim 10.op. ST. JOACHIMSMOER. De tooneelclub T.O.G. alhier gaf aan leden en donateurs een feestavond bij gelegenheid van haar 15-jarig be staan. De Voorzitter dankte allen voor de steun en medewerking zooveel ja ren en sprak de hoop uit steeds die zelfde sympathie te mogen blijven ge nieten. Hij hoopte, dat allen tevreden zouden zijn over het verloop van den avond. De heer Verhulst, karakterkomiek uit Goirle, wist door zijn echt grap pige voordrachten, met zoo nu en dan een plaatselijk tintje, de gezelligheid er in te brengen. Ook voor versterking van den inwen- digen mensch was ruimschoots ge zorgd. Zoo was de avond maar al te vlug om. Allen waren voldaan en keerden huiswaarts met de hoop, dat T.O.G. nog vele malen leden en donateurs zulk een aangenamen avond mag be reiden. WAALWIJK. Van 29 Jan. tot 5 Febr. 1937. GeborenWillem B. zv. A. Blom* Bleijenberg Hendrika dv. L. Zijlman..- van Berkel Johan zv. P. J. Kuijsten- Groeneveld Antonius P. M. zv. M. W. van Oers-Boom. Overleden: Adrianus G. Wagemakers 65 jaar wedn. van A. Brands Josijnus J. Vos 7 jaar Maria N. v. Assen 73 jaar Wed. v. F. v. Oostrum Joh. Maas 71 jaar wedn. van J. A. de Genzen. Huwelijksaangiften: Geene. Huwelijken: Geene. Ingekomen: Maartje v. Enkhuizen van Eethen J. C. J. Verhoeven en gezin van Rotterdam Aug. J. Bergen van Roosendaal J. Maas en gezin van Loon op Zand Rosa G. Glaser van Eindho ven Cornelis F. A. v. Dongen van Eindhoven Petrus A. Goderie van Roosendaal. Vertrokken: P. A. H. Mutsaerts en ge zin naar Loon op Zand A. J. Hoff man en gezin naar Loon op Zand P. Koelma en gezin naar Amsterdam A. Steenbergen naar Nijmegen A. A. H. v. Vugt naar Nijmegen A. M. Boluyt naar Oosterhout A. A. Mercx naar Beesd. KAATSHEUVEL. Geboorten: Martinus Cornelia zv. A. Zwaans en Ja. Aa. Ca. Trimbach Wilhelmus Johannes zv. J. v. Roosmalen en Ma. Ca Ga. Jonkergouw Johannes Baptist Maria zv. A. J. v. Loon en Ja. Ca. de Leijer Maria Gerardina Theresia dv. W. A. v. (1. Lee en Ca. Ca. Kuijs Cornelia Woutrina dv. J. L. de Jong en Ja. van Loon Simon Lambertus zv. C. P. v. Laarhoven en Ja. de Kok Maria Joanna dv. P. Klijn en Ja. Kemme- ren. Huwelijksaangiften: Geene. Huwelijken: Geene. Overleden: B. Span wedr. van Ja. de Kok 67 jaar L. de Wit 78 jaar L. J. van Wanrooij 3 maanden Aa. C. M. P. M. S. A. de Steenhuijsen 61 jaar r- M. C. Zwaans 4 dagen. IngekomenCa. van Heeswijk van Nu land Aa. Hamers van Waalwijk E. de Klerk van Hellevoetsluis A. Hoff man en gezin van Waalwijk A. Mut- saers en gezin van Waalwijk L. Knu* velder van Tilburg Ca. Kivits van '1 il- burg A. van Rijzewijk en gezin van Den Bosch. Vertrokken: Aa. Verboven naar Til burg Ja. Tha. Brands naar Schijndel J. v. Loosdrecht naar St. Michiels- Gestel Ja. Seller naar Vlijmen W. Musters naar St. Michiels-Gestel H. Musters idem Ja. de Jong naar Til burg. WASPIK. Over de maand Januari 1937. Geboren: Engelbertus Chr. zv. Chris- toffel J. R. Kerkhof en Goverdina H. Olislagers Francijna J. W. dv. Fran- ciscus M. van den Mosselaar en Cornelia Pols Thomas J. C. zv. Cornelis A. A. Langerwerf en Helena M. Lufjben. Gehuwd: Cornelis J. Schaapsmeerders, weduwn. van Maria Akkermans, 48 jaar en Johanna W. Gerritsen 49 jaar. Overleden Pieternclla Dingemans, wea. van Arnoldus Verschuren 85 jaar Wilhelmus Heesters, weduwn. van Petronella Fijneman 76 jaar Jacoba Kuijten wed. van Johannes Smits 75 jaar Maria Chr. van Liempt 64 jaar Cornelis G. Ramstijn 8 maanden. RAAMSDONK. Van 23 tot en met 29 Januari 1937. Geboorten: Johannes Ant. zv. Johan nes Ph. van Scters en Johanna C. Broe ders Johannes M. zv. Petrus dc Wjjs en Huiberdina Drijvers Elisabeth M. M. dv. Gerardus Adr. van Vugt en Jo hanna E. van Seters. Huweyken: Geene. Overlijden: Gerrit v. d. Kieboom we duwnaar van Catharina Snijders 81 jaar Adriana Kommers echtg. van David J. van Dongen 51 jaar Eliza Ilmer 80 aar Willem H. v. Laarhoven echtgt. van Elisabeth A. M. Zijlmans 76 jaar Pieter M. Peters 16 jaar. Ingekomen: Petrus Ant. v. d. Diepstra ten van Made D 68 naar G 37 Wed. Cornelis v. d. Kuijp en zoon van Princen- hage Heilaarstraat 7 naar G 7 Reina Schoonbeek van Veendam Kerkstraat 56 naar II 6 Susanna C. A. Weterings van Ubbergen Paed. Insti'uut Hengstdal naar J 116 Eleonore F. M. J. Moons van Roosendaal Molenstraat 17 naar H 7 Hendrik de Koning van H. en L.-Zwa- luwe E 107 Moerdijk naar H 119 He lena P. Th. van Soest van Grubbenvorst Lottum B 41 naar aan boord Martina A. Zijlmans van Dongen Hoogcnham 45 naar C 24 Petronella E. Damen van Tilburg Heuvel 14 naar C 25 Johanna M. Dubbelman van Waspik A 21 naar E 80 Bertha C. van Zwol van Geer- truidenberg Markt 5 naar aan boord Hendrica P. Jansen van Geertruiden- berg Centraleweg 24 naar M 25. Vertrokken: Frederika L. van Steensel van E 25 naar Dongen Hoogenham 131 Wed. I.ecndert A. Tritten van F 54 naar 's-Gravenmoer aan boord Johan na M. W. Havekes van J 45 naar Gehlrop Bovaartseind 80 Bastiana J. Mureau van B 79 naar Oosterhout Den Hout K 178 Geertruida A. de Meijer van aan boord naar Geertruidenberg Veenestraat 28 Petronella M. Broeders van I 59 naar Oosterhout Slotiens Leonarda Tij sen van J 45 naar Schijndel Wijbosch Liefdegesticht Arnoldus M. Stravers van aan hoord naar Rot'erdam St. Lau- rentiusschool Cornelis G. van Strien van K 51 naar Eindhoven Tulpstraat 30 Marinus Verstaeten van M 3 naar Princcnhage Poststraat 139 Anna C. M. van Gerwen van G 71 naar Roosen daal Vincentiusstraat Klooster Adria na J. Kouwenberg van C 34 naar Den Bosch Liefdegesticht Mechtilda J. P. Vermeeren van aan boord naar Zwijn- drecht Burg. de Bruinelaan 84 Jo hanna M. Tli. Vermeeren van aan boord naar Zwijndrecht Ru'-g. de Braine'ann 84 Maria A. A. Huijbers van J 45 naar Gel drop Liefdegesticht Bogaardeind 2 Maria Nijhof van J 45 naar Ge'drop Lief degesticht Bogaardeind 2 Henri ca C. Pijnenburg van J 45 naar Geldrop Lief- dcgest:cht Bogaardeind 2 Hendrika A.#M. Peters van J 45 naar Geldrop Lief degesticht Bogaardeind 2. DRUNEN. GeborenAdr. Cath. dv. P. Hendriks- Habben Chr. M. dv. F. v. d. Bijl-v. d. Krabben Mar. Gerd. dv. Joh. v. d. Meüden-Smits Mar. Wilh. zv. Marinus Smits-van Heeswijk Joh. Adr. Th. dv. Jac. Moon en-de Wit. Overleden: Franc. Jansen echtg. van J. Brugman 56 jaar Franc. v. d. Put.en echtg. van Wilh. Paaymans 81 jaar. SPRANG-CAPELLE. Geboren: Jacobus Hendrikus zv. J. A. van der Schans en S. van Oosterhout Juliana Wilhelmina dv. C. J. Schapen donk en I). P. van Tilborgh Bernhard Dirk zv. C. J. Schapendonk en D. P. van Tilborgh Pieter Johannes zv. P. J. van Dongen en H. A. Bogers Jenneke Johanna dv. A. Paans en M. van Eck Arend Johannes zv. A. Lagrauw en M. J. Kruyf Pietje Wilhelmina dv. J. P. Rijken en P. J. Geenen. Gehuwd: J. M. den Dunnen 27 jaar en A. Wagemakers 24 jaar. Overleden: A. Tac.or 85 jaar weduwn. van J. A. Kamerman J. Vissers 83 jaar echtg. van C. van Dee. AUTO IN BOTSING MET MOTOR. Twee studenten gedood. Vanmorgen te half 9 stak de wiel rijder C. K. uit Alkemade den rijks straatweg over hij den Dey, vlak voor een auto, bestuurd door W. uit Am sterdam, die uit de richting Leiden naderde. Ten einde den wielrijder te ontwijken, was de autobestuurder ge noodzaakt het stuur naar links om te gooien. Ten gevolge van deze manoeu vre hotste de auto tegen een motor rijwiel, bestuurd door den student Swaab uit Den Haag, die als duo-pas sagier den student Leckie, eveneens uit Den Haag, bij zich had. Beiden werden van het motorrijwiel geslingerd. De heer Swaab werd op slag gedood. De heer Leckie werd zwaar gewond opgenomen en naar 't ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag vervoerd, waar hij kort na aan komst is overleden. De politie heeft de beide lijken en het geheel vernielde motorrijwiel voor het onderzoek naar de schuldvraag in beslag genomen. Hoogstwaarschijnlijk is de fietser, die op zoo onverantwoor delijke wijze den weg overstak, schuld aan het noodlottige ongeval. De auto die de aanrijding veroorzaakte, werd zwaar beschadigd.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7