X Plaatselijke Berichten. VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING, ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOGSTEUBÊLSEM Woensdag 10 Februari 1937 No. 13 De Echo van het Zuiden. Twede Blad uEERTBUIDENBERG. HEUSDEN. HERPT. KAATSHEUVEL. RAAMSDQNK. HET WATER. Ook onze gemeente, speciaal de z.g. Binnenpolder, het gedeelte ten Zuiden van de Grootestraat en de St. Anto- nius-parochie, krijgt veel last van het overtollige water. De ingang van de 2e Zeine en de daaromheen gelegen weilanden staan geheel onder en in sommige huizen kan men haast niet binnenkomen. De onophoudelijke regenbuien en de daardoor algemeen hooge water stand, zijn daaraan natuurlijk niet vreemd, waardoor 't water in den bui tenpolder hoog komt te staan en de afwatering van de hei en binnenpol der wordt tegengehouden. Daarbij komen vrijwillige en onvrij* willige verstoppingen, zoodat dit wa ter niet loozen kan op de trekslooten naar Loint en Haven, waarodor onge- wenschte toestanden ontstaan. Vanwege gemeente en polder was men dezer dagen al bezig ongerechtig heden na te zien en op te ruimen en zooveel doenlijk uitkomst te brengen. Opnieuw demonstreert zich thans hoe gewenscht het was, wanneer het indertijd geprojecteerde afwaterings plan langs den Meerdijk naar het ka naal te Capelle kon worden uitgevoerd. Tot zoolang helpe ieder mee waar iij kan om een geregelde water-afvoer ie bevorderen. Uit 't bovenstaande blijkt, dat ook iel gemeentebestuur zich deze aange- egenheid heeft aangetrokken en het lovenstaande, waarin wij onze ziens wijze der zaak geven, was reeds ge schreven toen wij vernamen, dat B. en W. hiervan een rapport hebben aten maken, dat ook aan het polder- lestuur is toegezonden en dat den toe stand weergeeft, zooals hij door den »emeente-architect is geconstateerd. Uit dit rapport blijkt, dat al het wa- :er uit de Galgenwiel via de St. Anto- liusstraat moest worden afgevoerd, vijl de duiker naar de Burg. Smeele- aan was afgesloten. Deze is openge- naakt en met verlof van de polders an Baardwijk is de afsluitdam in de ipoorsloot doorgestoken, zoodat ook iaardwijk hielp het water af te voe- cn. Voorts dat een duiker, waardoor et water in de Burgemeester Smeele- aan, vanaf den Westkant naar den )ostelijken treksloot oversteekt, nog lefect was, hoewel dit ook reeds het •orig jaar het geval was en daarop leermalen is gewezen. Door deze fout _on het water niet langs de Wieltjes vorden afgevoerd, maar werd opge- tuwd in de sloot langs de Westzijde, raardoor het ten slotte over hel rij wielpad ging en in de 2e Zeine den ;eg overstroomde. Verder is gebleken dat de duiker nder de Burg. v. d. Klokkenlaan bij c Spoorsloot verstopt zat. Hier werd en groote hoeveelheid hout en riet erwijderd. Het rapport besluit met de ziens- •ijze dat als voldoende controle in en binnenpolder was uitgeoefend, al ie bezwaren hadden kunnen worden oorkomen, omdat in den buitenpol- er kon worden geloosd. In andere deelen der provincie, Doral in de omgeving van Breda en oxtel, is de waterstand ongekend oog en zijn veel polders en wegen idergeloopen. .h. m. se ic. tje d. u- ri- en a- :n. in ift ie >P INKWARTIERING. Naar het bureau van militaire zaken ns mededeelt zullen waarschijnlijk in en nacht van 23 op 24 Februari a.s. deze gemeente pl.m. 300 militairen igekwartierd worden. STICHTING CENTRAAL KINDER- OESLAGFONDS IN DE SCHOEN- VDUSTRIE EN PRIJSVERHOOGING VAN SCHOENEN. In een dezer dagen te Tilburg ge- tuden algemeene vergadering van de xleratie van Nederlandsche schoen- brikanten, werd in het leven geroe- !n de stichting „Centraal kinder-toe- agfonds voor de Nederlandsche inenindustrie", welke ten doel heeft hr de geheele Nederlandsche schoen- [ustrie te komen tot een uniformen odertoeslag en de aan de uitkeering arvan verbonden kosten te doen ogen door de werkgevers naar rato n ieders totaal loonbedrag. Tegelijkertijd werd besproken een twerp bindend besluit, waarbij alle de federatie aangesloten werkge ld verplicht worden zich bij het cen- al kindertoeslagfonds aan te slui tzin dezelfde vergadering werd aan- cht geschonken aan den bed rijf stoe- nd van het oogenblik. Algemeen Js men van oordeel, dat, hoezeer in laatste maanden de schoenprijzen reeds een stijgende tendenz ver- linden, deze prijzen in de naaste loe- ist nog in belangrijke mate verder moeten worden verhoogd, oin- eenerzijds de verhooging van de ^en moeten worden verdisconteerd derzijds alles er op wijst, dat ook het oploopcn van de prijzen van iden en Ieder nog geen einde is ge- ?n. Jlreurd werd, dat sommige fabri- <en uit vrees, dat een zoo alleszins ■ptiveerde prijsverhooging van hun p^el door het koopend publiek niet worden aanvaard, hun toevlucht Jen tot kwaliteitsvermindering, in Pjdele hoop, dat afnemers en ver- likers niet zouden "beseffen, dat lanaving der oude prijzen op dit lenblik persé kwaliteit sbederf moet }ebrengen. 40-JARIG JUBILEUM. iterdag a.s. zal de heer Hein Ver- Ju.crdcr!,"CT! dat h" yot 4ü jaar in dienst trad bij de N.V. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel. Op dien dag zal genoemde jubilaris door de directie en het per soneel van de fabriek worden gehul digd. Wij twijfelen er niet aan of het zal „Hein" ook van de zijde van vrien den en bekenden niet aan belangstel ling ontbreken. VASTENAVONDDAGEN. De Vastenavonddagen zijn in onze gemeente zeer kalm verloopen. De kerkelijke plechtigheden naar aanleiding der herdenking van het Eucharistisch Congres te Manilla en het Veertig-uren-gebed hebben groote deelneming der geloovigen getrokken. Op het gebied van ontspanning be paalde zich het vermaak tot een zeer druk bezoek aan de bioscoop en over volle danszalen. Deze gelegenheden waren alle zeer druk bezet en het ging er zeer gezellig toe. Hier werd door velen het gemis gevoeld van de oude Carnavals-avonden van „Oefening en Vermaak". Bata contra „De Schoen''. »De Schoen» ook door het Ge rechtshof te 's Gravenhage in het gelijk gesteld. In hooger beroep van een kort geding heeft Maandag het gerechts hof arrest gewezen in een procedure aanhangig gemaakt door de N. V. lederfabriek Bata te Best contra den Nederl. bond van schoenmakers patroons en schoenwinkeliersver. en tegen de heeren Frans Hessels, hoofdredacteur en J A. Melhado, redacteur van het vakblad »De Schoen», op grond, dat in dit vak blad artikelen of uitlatingen voor kwamen, welke Bata voor haar be- leedigend, althans lasterlijk, achtte. In eerste instantie heeft de pre sident van de Haagsche rechtbank den eisch tot verbod van die arti kelen afgewezen. Dit vonnis is thans door het ge rechtshof bekrachtigd. Chr, Historische Kiesvereeniging. Maandagavond vergaderde de Chr. Hist. Kiesvereeniging. De op komst der leden was matig. De gros lijst en het ontwerp-verkiezingsma- nifest 1937 werden behandeld. Enkele punten uit het manifest zullen dooi de afgevaardigden op de a.s. groeps vergadering te Breda aan de hand van Gods woord aan een critisch onderzoek worden onderworpen. Op 12 Maart hoopt de heer Tilanus te komen en werd ieder lid verzocht er aan mede te werken, dat, met de verkiezingen in 't zicht, dien avond de zaal vol worde. De ernst van dezen tijd gebiedt inzonderheid ook Chr. Historisch Waalwijk om trouw op te komen. Een der leden vroeg ol het't be stuur ook bekend was of al gevolg was gegeven aan 't advies van den spreker in de laatste vergadering van de R K. Kiesvereeniging gege ven inzake de afschaffing van de prov. wegenbelasting. Het bestuur is hiervan niets bekend, maar wil daar gaarne eens naar informeeren. Ten zeerste zou het betreurd worden als deze zaak den doofpot zou ingaan, Temeer daar Waalwijk 't voorrecht heeft een lid der Provinciale Staten in zijn midden te hebben. Eenparig was men van meening dat o.a. een vaste last van 2 x f2.50 per jaar en per fiets ook uit sociale over wegingen niet bestendigd magblij ven. „De drievoudige wijsheid van vader Wang". Voor de geheel bezette zaal van den R. K. Gildenbond werd door de K. J. M. V. alhier, Zondag 1.1. het tooneelstuk »De drievoudige wijs heid van vader Wang» van Henri Ghéon opgevoerd. De K. J. M. V. heeft met dit stuk zeer zeker xeel succes gehad en dat er geen moeite is gespaard om 't stuk te doen slagen bleek uit de prachtige décors en schitterende verlichting, die door de leden zelf ontworpen zijn, waarin de heer Chr. Klerks Jr. het leeuwenaandeel heeft gehad en waarin zijn kunst zin zeker tot uiting kwam. Vooral het zonnige décor van het vierde bedrijf maakte een schitte rende indruk, terwijl de kleurrijke costuums en uitstekend verzorgde grime de rest deden. Aan den inhoud van dit werk hebben we reeds in ons nummer van Zaterdag 1.1. een uitvoerige be schouwing gewijd. Rest ons nog te vermelden dat de rolverdeeling uitstekend was. De heeren J. Raaymakers (vader Wang) Chr. Klerks (de duivel), W. Vesters (Tchangfou Tang) en N. Dumoulin (de Pater) speelden hun rollen uit. stekend. De z.g. geletterden dhr. J. Zeegers en J. v. d. Berg zorgden dat datgene wat voor de toeschou wers niet op 't tooneel kon worden vertoond, door hunne inleidingen en vertellingen toch duidelijk werd. Ook de kleine rollen waren in goede handen. Het geheel demonstreerde duidelijk: ernstige studie, goed be- grijpen der materie, goed spel en uitnemende regie van den heer Chr. Klerks. De Katholieke Jonge Midden- standsvereeniging kan met voldoe ning op deze uitvoering terugzien, gezien het schitterend spel, dat telkens een hartelijk applaus van het publiek mocht ontvangen, terwijl de talrijke aanwezigen zeer zeker met belangstelling naar de eerst volgende uitvoering van de K.J.M.V. zullen uitzien. Overgeplaatst Met ingang van 1 Maart is over- geplaatsi van Dongen, Rijks- Klerk der Dir. Bel. van Waalwijk naar Dordrecht in zijn plaats is aangesteld G. Janson als tijdelijk schrijver. Chr. Jongel.-Vereeniging. Op uitnoodiging der Chr. Jongcl.- vereeniging »luimanuel« alnier hoopt uonderdag 18 Februari a.s. des avonds hall 6 in deJNed.Herv. Kerk te Besoijen op te treden de WelEerw. heer Ds. van Ginkel te Renswoude. Woonschuit vastgeraakt In den nacht van Zondag op Maandag 1.1. is in de haven alnier een woonschuit, welke als tijdelijke slaapgelegenheid diende voor de arbeiders aan de baggerwerkzaam- heden in de haven, nij laag water in de modder vastgeraakt. Dooi de zuiging is de schuit nog dieper weggezakt, maakte slagzij en zat hall onder water. Inwendig was het 'n geweldige ruïne. Huisraad, beddegoed alles lag door en op elkaar, gedeeltelijk onder water. De woonschuit is met vereende krachten Dinsdagmiddag bovenwa ter gebracht. De materialen en bed den bleken door het water weinig schade te hebben geleden. „KUNST NA ARBEID". In het Patronaatsgebouw te voorin. Baardwijk werd Zondagavond een tooneeluitvoering gegeven voor de le den van de R.K. Werklieden- en Vak- vereeniging. De zaal was goed bezet. Nadat door Aalmoezenier Morel in een korte propagandistische rede liet nut der R.K. stands- en vakorganisatie was uiteengezet, trad de tooneelclub Kunst na Arbeid voor het voetlicht met „Priesterplicht" van Herman de Vries. De regisseur, de lieer C. Mol, zoowel als de spelers, hebben veel succes ge oogst met de opvoering van dit mooie tooneelstuk, waarin verschillende aan grijpende momenten voorkomen waar bij men vaak zijn ontroering niet meester kon blijven. Dat hun spel zulk een diepen in druk op de aanwezigen kan maken, is wel het beste compliment voor de wijze waarop het werd vertolkt. Met een dankwoord van den Eerw. Heer Kapelaan Allard werd deze mooie avond gesloten. ONWEER. Dinsdagmiddag was het boven onze gemeente een echt noodweer. Een zwarte lucht met geweldige hagel buien en plotseling een paar hevige bliksemflitsen en donderslagen. De bliksem sloeg blijkbaar op een steigerpaal van de in aanbouw zijnde Hollandia-fabriek en flitste door de fabriek heen, zonder schade aan te richten maar tot groote ontsteltenis van het personeel, waarvan eenige dames van schrik achteroversloegen. Materieele schade werd hier niet veroorzaakt. Op andere plaatsen sloe gen lampen stuk, enz. SCHOORSTEENBRAND. Maandag brak bij den heer Marinus in de St. Crispijnstraat alhier een schoorsteenbrandje uit. Door tijdig in grijpen werd erger voorkomen. RIJWIELDIEFSTAL. Op het erf van ,Mej. de Wed. van Helvoirt in de Putstraat alhier werd Maandagavond 1.1. het rijwiel van den heer v. Rooij uit Capelle weggehaald. Bij de politie is aangifte gedaan van dezen diefstal. ONGEVAL. Dinsdag had bij de oude Seta-fabriek in de Stationsstraat alhier een onge val plaats, waarvan de heer Nieuw koop uit Heusden het slachtoffer werd. De ongelukkige stond op een ladder om een golfplaat los te maken, toen deze plotseling losliet en tegen de ladder sloeg, waardoor deze onder uit schoot en de arbeider Nieuwkoop van ongeveer 1.5 M. hoogte op den betonnen vloer terecht kwam. Met twee gebroken ribben werd hij opgenomen en per brancard huis waarts vervoerd. BIOSCOPEN. „MUSIS SACRUM BIOSCOOP". „MUITERIJ OP DE BOUNTY". In „Muiterij op de Bounty" komt het groote spel van dramatische krachten tot een ontzagwekkende eenheid. Daar is de zee en zijn demonische macht over de achttiende eeuwsche soldaten op avontuur, de romantiek van den trot- schen Indiën-vaarder met zijn drie masten, de hartstochten der menschen, hun levenskracht en hun haat, het eeu wenoude vraagstuk der onvoorwaar delijke gehoorzaamheid. Maar daar zijn ook, in deze eerste symphonie der filmkunst, de lichtere tonen van een vèr paradijs, de zon en de schoonheid van een nimmer aanschouwd Tahiti, ge volgd door het lijden zoowel van den overboord gezetten kapitein Bligh, die ten slotte op het Nederlandsche eiland Timor landde, als van den eersten of ficier Fletcher Christian en zijn ruige muiters. Muiterij op de Bounty, een film van de zee: van de zee, zooals ook wij Hol landers die kennen, van de zee tus- schen hier en Indië, tusschen hier en de Hel. Een film als deze zal groote emo ties losmaken in den toeschouwer. Zij is een epos van een driemaster, een film met drie weergalooze sterren, een film waarover men met alle minutieuze voorbereidingen mee drie jaar heeft ge werkt, een film, die zoo geld in de zen, waar zoovele andere motieven meespelen, nog iets beteekent niet minder dan drie millioen gulden heeft gekost. Hebt U dat al eens gehoord? Nog altijd zijn er menschen waarvan bekend is, dat ze gaarne gouden en andere kostbare sieraden zouden dragen, doch hiertoe niet overgaan uit vrees dat ze deze kostbaarheden kunnen verliezen. De firma F. de Leeuw, hofjuwelier, Kerkstraat 39, 's-Bosch, sluit voor u een gratis verzekering tegen verlies, diefstal of beschadiging. Op pagina 1 le blad \indt u van deze firma hierover een advertentie, waarvoor u zeker belangstelling heeft. In het R.K. Parochiehuis alhier werd Zondag- en Maandagavond een uitvoering gegeven, uitgaande van de R.K. Meisjesvereeniging alhier en waaraan een 117-tal meisjes medewerking verleende. Naast de diverse gymnastische oefeningen, rijdansen en kleine schetsen werd nog opgevoerd de operette «Repel steeltje». De belangstelling was vooral Zondag zeer groot. Beide avonden kunnen ten zeerste geslaagd heeten aangezien het ge- hodene tot in de puntjes was ver zorgd. Vrijdag a.s. des n.m. 8 uur zal de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeenkomen. Aan de orde is o.m. het benoemen van een wethouder wegens ontslagname van den heer F. S. Voermans. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. W. J. ten Bruggen- kate. Zooals onze lezers in een onzer vorige berichten bekend werd ge maakt, werden de inwoners uil deze gemeente ter algemeene vergadering opgeroepen in Hotel Centraal, le houden op Donderdag j.l. en ten doel hebuende om te komen tot delinitieveoprichtingvan een Oranje vereniging. Tegen onze verwachtingen in was deze vergadering zeer slecht bezocht. Nog geen 30 inwoners hadden aan deze algemeene oproep gevolg gege ven, zoodat de voorzitter van het comité ter viering van het huwelijk van Prinses Juliana, onder wiens leiding deze vergadering stond, hierover dan ook zijn spijt uitsprak. Besloten werd een Oranje-veree- niging op te richten waarvan de jaarlijksche contributie f 1.50 zal bedragen. Staande deze vergadering gaven zich alle aanwezigen als lid op, die tevens zullen trachten leden voor deze vereeniging te winnen. Besloten werd over 14 dagen een vergadering te houden waarin dan de leden die zich hebben opgegeven een definitief bestuur zullen kiezen. Nadat de heer Sandbergen bur- gemeesler Bianchi en de ingezetenen dank had betuigd voor hun mede werking verleend bij de huwelijks feesten en nadat Burgemeester Bianchi ook nog een dankwoord had gesproken tot de leden van het comité, werd deze vergadering ge sloten. In een gehouden halfjaarlijksche vergadering der muziekvereeniging „de Fanfare der H. Familie", besloot deze in den loop van dit jaar deel te nemen aan een festival. Tevens werd de 2e winteruitvoering bepaald op 4 April a.s. In verband met de herdenking van het 35-jarig bestaan werd besloten in October a.s. een bazar te organiseeren. Door den heer H. Baaijens, archi tect, alhier, is voor rekening van W. van Bokhoven te Haarsteeg aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Inschrij vers waren: M. Siegers voor 2800.— L. van Oers voor 2498.— L. v. d. Staak voor 2496.— A. Kramer voor 2230.— Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver, A. Kramer, alhier. -De uitslag van de onderlinge com petitiewedstrijden van de damclub V. D. alhier, luidt als volgt: D. v. d. Stoep—G. Jonker 0—2 B. KlerksJ. Andriese 20 J. DeurlooC. Schaap 02 R. KammingaF. .Spierings 20 Door de afdeeling der Roermond- sche eierveiling werden geleverd 107.293 eieren, waarvan werden ver zonden 106.235 eieren. Uitgeschouwd waren 1058 eieren; het gewicht bedroeg 6261.90 kg. Bruine eieren waren er ge leverd 1886, waarvoor een toeslag van 15 ct. per 100 werd gegeven. Voor 1 kg. waren noodig 17.3 eieren, de prijs der eieren was 49 ct. per kg, per 100 eieren 2.84. Uitbetaald was 3049.29. de onkosten waren 33.61. De alhier bestaande IJsclub hield Zondag eene vergadering en op deze vergadering werd besloten dat men zou trachten de motorpomp, het eigendom der vereeniging, te verkoopen en waar voor het bestuur de noodige stappen zal doen. Deze motorpomp, die moest dienen om des winters bij eventueele vorst voor water voor een ijsbaan te zorgen, blijkt niet aan de verwachtingen te heb ben voldaan en daarom zal ze nu de laan uit moeten. Onderscheiding. Bij Kon. Besluit van 2 Februari j.l. is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere-me- daille, in brons aan: J. van Eindho ven, arbeider bij de firma P. H. Vloe mans, te Kaatsheuvel, gemeente Loon op Zand. Nijmeegsch tooneel. Voor de tweede maal gedurende deze winter trad het Nijmeegsch Tooneel in de Apollozaal Zondag 7 Februari met een klucht op, die al niet mindei insloeg dan de gijnschets „KEE" op den 2den Kerstdag gegeven. Het suc ces van toen is ongetwijfeld voor ve len aanleiding geweest om ook thans zijn keuze tot de Apollozaal te bepa len. Wij gelooven, dat niemand daar van spijt heeft gehad. Voor een vas tenavonduitvoering had de keuze van 't nummer niet beter kunnen zijn. „Kettv jokt nooit" is een Amerikaan- sche leugenscene, die niet doller kan gedacht worden. Het Nijmeegsch ensemble heeft het succes geoogst de volle zaal gedurende een drietal uren onafgebroken te doen daveren van het lachen. Het spel was buitengewoon ver zorgd, daarbij vlot en soepel. Vooral Jimmy Scot (Joop v. Raaij) was weer de clou van den avond met zijn on- noozel domme zetten. Naast hem wa ren echter ook alle andere spelers hun rol waardig. 't Was een succesavond voor het Nijmeegsch gezelschap en het Apollo bestuur. Bonte Avond Gildenbond. In de groote Gildenbondzaal werd Zondag 7 Februari ten bate van de plaatselijke T.B.C.-bestrijding meer speciaal voor de uitzending van zwakke kinderen naar de gezond- heidscolonnie te Eersel, een bonte avond gegeven door het Kaatslieu. velsch varité gezelschap „Vijf komma nul", dat reeds in meenig optreden in en buiten de plaats groot succes oogstte. Ook hedenavond was de bijval van de goed bezette zaal groot. Elk num mer kreeg een welverdiend applaus. Naast dit gezelschap trad de Mando lineclub van de K.J.V. onder leiding van Mejuffrouw Schwilla gedurende de geheele voorstelling met goed ver zorgde muziek en zang als afwisseling en aanvulling op. Het Santos Kegelconcours. Op de banen der kegelclub Amoeni- tas werd Zondag 7 Februari onder goedkeuring van de T.K.B. een kegel concours geopend voor kegelaars en niet kegelaars georganiseerd door de plaatselijke R. K. Middenstandsver- eeniging en ten bate van „Santos" (Steun aan Nederlandsche Tubercu lose Onbemiddelde Standgenooten). De heer J. Frederiks, voorzitter van den Middenstandsbond opende om 12 uur met een kort welkom en een uit eenzetting van het doel van dit con cours. Gedurende uren, daarvoor gesteld werd druk gegooid met afwisselend succes op de geheele opnieuw gevlakte hanen. De Winkeliersvereeniging had de goede attentie gehad om Maandag uit le kiezen tot het houden van een feest avond van de vereeniging. Het voor opgezette doel hieraan een onderlinge wedstrijd voor de dames der leden te verbinden heeft de recette voor dit goede doel niet onbelangrijk verhoogd. Er was druk gekegeld en menige da me ontpopte zich als een kcgelaarster, waarmede in wedstrijden rekening zou gehouden moeten worden. De einduitslag Dinsdagavond was: Kegelaars vrije baan in drie ballen: 1 J. Kemmeren 273 maal 26; J. Frederiks 272 maal 26; P. Kemme ren 27, 25; P. Driessen 27, 24; H. v. d. Linden 27, 26; Th. v. d. Hoven 25, 2l. Eere baan: P. Kemmeren 35. Niet kegelaars: J. de Vries 2 maal 25; G. v. d. Hoven 25, 2 maal 23; J. v. d. Ven 25, 20; Cor v. d. Hoven 25; Th. Bisselink 25; G. v. d. Hoven 25. Dames haan: Leonie Swagenmakers 21; Mej. Molenschot 16; Mej. Nieu- wenhuizen 13; Mej. v. d. Ven 12; Mej. v. d. Wee-Schalken 12; Mej. Snoeren 10. w Euphonia. Voor een goed bezette zaal trad Zon dagavond in Euplionia het Breda's Tooneel onder leiding van den heer Joh. v. Eekelen op met een vroolijk spel in vier tafereelen: „Cupido in het Restaurant". Breda's Tooneel heeft een zeer goede keuze gedaan met deze klucht bij ge legenheid van de vastenavond uit voering van het Kon. Muziekgezel schap. Het publiek heetf zich een paar uren kostelijk geamuseerd met dt dolle scenes, waarvan dit spel, aan- eenhangt, en daarnaast mogelijk nog meer van de pittige wijze waarop het ensemble van den heer v. Eekelen het spel verzorgde. Zeer typeerend werden de rollen uitgebeeld en vooral de hoofdfiguren Tops, Eva Loes en Groen waren naast Gijs de mooie met zijn helpers keurige acteurs en actrices. Het publiek heeft DE VELLEN HINGEN ERBIJ Dank zij KLOOSTERBALSEM komt zijn hand weer goed in orde AKKER'S ORIGINEEL TER INZAOE Geen goud zoo goed" RAAMSDONKSVEER. Maandagmorgen omstreeks half 12 kwam een auto uit de richting Raamsdonksveer de Dongebrug, tus schen Raamsdonksveer en Dongen, op gereden, welke daar tengevolge van de gladheid der rails slipte, een kwart slag omsloeg en dwars over de brug kwam te staan, geklemd tusschen de brugleuningen. Met vereende krachten kon de wa gen, na eenigen tijd weer uit zijn be narde positie worden bevrijd. Een en ander gaf een groote consternatie. De brugleuning werd ontzet en de auto werd aan bumper en achterzijde beschadigd. Gisteravond te 7.30 uur heeft op den Rijksweg RaamsdonksveerOos terhout een ernstig motor-ongeval plaats gehad. Willemse uit Utrecht komende, met duo-passagier, reed met een snelheid van 70 80 K.M. op een stilstaanden takelwagen. De botsing was zoo hevig, dat de duo-passagier over de takelwagen heen werd geslingerd en 20 M. verder op den berm terecht kwam. De motor rijder was er eveneens ernstig aan toe. Dr. Knaap uit R'veer constateerde hij beiden een schedelbreuk, zij zijn naar het St. Theresia-gesticht alhier overgebracht. Donderdagavond werd door de Kon. Erk. Harmonie De Eendracht al hier, in de harmoniezaal „Huis ten Deyl" voor hare donateurs en leden een uitvoering gegeven. Dit jaar had men het aangedurfd zelf met behulp van eenige huiten- staanders een tooneelstuk in te stu- deeren, en het mag gezegd worden dat onze verwachtingen ten zeerste wer den overtroffen, toen we het keurig tooneelstuk dat op een sublieme wijze werd weergegeven, voor het voetlicht zagen gebracht. Aangezien de voorzitter, de lieer A. van Onzenoort, zelf in het op te voe ren stuk meespeelde en wegens ont stentenis van den vicevoorzitter, opende (1e secretaris, de heer P. J. Vermeer, met een hartelijk woord van welkom deze eerste uitvoering in het vereenigingsjaar 19361937. Spreker bracht de vele donateurs die in de zaal met hunne dames tegen woordig waren, dank voor de onmis bare financieele steun die zij wederom aan de vereeniging verleenden door hun donateurschap. Aangezien het een uitvoering geldt van de harmonie, zou niet anders ver wacht worden dan dat de harmonie met een of ander nummer dezen avond zou openen. Aangezien echter de ruim te, wegens de aankleeding van 't too neel zulks niet toeliet, aldus spr., zul len The Melody Boys dezen avond met muziek openen. Om echter den band tusschen de donateurs en de 1 armo- nie te verstevigen, heeft de hannonie besloten in het vervolg iederen eer sten Zondag van de maand v m des middags 12 tot 1.30 uur een concert te geven in de harmoniezaal, welke concerten uitsluitend toegankehjk zijn voor de donateurs en hunne introdu- cé's. Zondag a.s. zal dit eerste concert plaats hebben. Op dien middag n.l. zal er een uitsluitend marsch-program- ma worden gegeven. Spreker sprak den wensch uit, dat vele donateurs dien middag zouden weten vrij ie ma ken en dat Zondagmiddag de za il we derom vol zal zijn. Ten slotte wenschte spr. de talrijke aanwezigen een genoeglijken avond toe, waarna een aanvang weid ge maakt met de opvoering van hot blij spel in vier bedrijven „Janus Tulp" door Justus van Maurik. Na afloop van ieder bedrijf oogstten de spelers telkens een langdurig applaus en on der de bedrijven door kwamen de lachspieren danig in beweging. Ten slotte werd nog door het wer kend lid de heer A. Bouwen een solo en door A. Bouwens en ïi. Kieboom een duo voor het voetlicht gebracht, waarbij de aanwezigen hebben moe ten schaterlachen. Zij nog vermeld dat The Melody Boys voor de muzikale afwisseling op uitstekende wijze hebben zorg gedra- e- A. a- ge en il- to jk ij- at ld lit ht id de >e- s a PW® ,,'t Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechter hand was geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbalsem, welke we altijd voor ons kleintje in huis hebben. U kunt er zich geen voorstelling van maken, hoe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef U de heilige verzekering, dat ik zelf verstomd sta over hetwonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer 9ewoon" Mevr. H. Fr. te Vö. Onovertroffen bij brand-en snijwonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddei bij Rheumntiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten: 62'/» ct. en f 1.04 een paar uren naar hartelust kunnen lachen. Breda's tooneel wist de kunst te verstaan een prettige carnavals stemming te scheppen.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5