Eet nu Sinaasappelen!! BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. AGENDA'* ABONNEERT U OP DIT BLAI GEERTRUIDENBERG. NIEUWKUIJK. 0 RAAMSDDNK. WASPIK. Gemeenteraad Waalwijk, Marktberichten, Koopt Sinaasappelen van KLEUN, die zijn billijk en lijn!!! Speciaal adres voor het opmaken van FRUITMANDEN i ALLÉÉN STATIONSSTRAAT 21. van Waalwijk. van Waalwijk. 51 R. K. W. V. B. ZOETE SINAASAPPELEN 10 stuks 15 cent - 17 voor 25 cent EGYPTISCHE SINAASAPPELEN die zijn suikerzoet 12 stuks voor 25 ct. MANDARIJNEN 12 stuks 25 cant 10 stuks 25 cent. JAFFA SINAASAPPELEN 6) stuks 25 cent 13 voor 50 cent. GRAPE FRUIT 3 stuks 25 cent. 57173 FYFFES BANANEN 32 cent per Kilo Verders voor zieken: WESTLANDSCHE DRUIVEN, FRANSCHE DRUIVEN, PERZIKEN, PRUIMEN; GOUDREINETTEN, BUITENL. AFPELEN ENZ.ENZ. Beleefd aanbevelend, H. KLEIJ N-TU M MERS- In de Donderdagavond om 8 uur gehouden vergadering van het Oranje.comilé werden tot bestuurs leden gekozen de navolgendeheeren Jac. Waalwijk, voorzitter, F. van Gelderen, secretaris, A. Allard, penningmeester, A. Dupont, D. Verhagen, C. Jansen en L. Okkerse De vereeniging! telt momenteel 68 leden. Een actie zal' worden gevoerd om tot uitbreiding van dit aantal te geraken. Voor de Evangelisatie »Eben Haëzer« te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. om 9.30 en om 2 uur voor te gaan de heer v. d. Ent uit Aalst. Dezer dagen had alhiar de vergadering plaats van het comité van Schippersactie in Noord- Brabant' en werd tijdens deze ver gadering het volgende telegram verzonden aan den Minister van Economische Zaken in den Haag. «Comité van Schippersactie' in Noord - Brabant gevestigd te Geer- truidenberg in vergadeiing bijeen spreken als één man den uitersten nood uit in de scheepvaart en» roepen de hulp van Uwe Excel lentie in tot directe wijziging van de wet dèr evenredige vrachtver deling». Woensdagavond hield' de R.K. Jonge Boerenstand in liet: Bonds gebouw haar algemeene jaarver gadering. N* een uiteenzetting over de> resultaten van het proelveld: en de' rijvereeniging, geelt de Secretaris,, de heer A, van Spijk een uitgebreid! jaarverslag. De totale inkomsten bedroegen) f2b9,42, de uitgaven f243^64. Helt kasgeld bedroeg f 25,78. De aftredende bestuursleden A. van Spijk en G. van Eggelen wor den met algemeene stemmen her benoemd. Op voorstel van 't bestuur wor den wederom drie nieuwe leden- aangenomen. Het inleggeld voon nieuwe leden wordt vastgesteld op f0,50 per lid. Het voorstel om voortaan aan) leden die geen werkzaamheden' verrichten op 't proefveld dubbele contributie te hetfen wordt' aange- ^ryimen. Ook in onze gemeente hebben de laatste dagen verschillende be woners last gekregen van 't water. Het plaatselijk polderbestuur stelt all ïs in het werk door het in orde brengen der rioleeringen het waten af te voeren. Door een gerezen- meeningsverschil echter tusschen polderbestuur en eigenaren worden deze werkzaamheden belemmerd. Ondertusschen zitten belangheb benden toch met den last. In den polder buiten den dijk is het waten de laatste dagen enorm ingestroomd. Daar de uitgezaaide rogge hierdoor overstuur geraakt, is dit voor vele menschen een groote schadepost. RAAMSDONKSVEER. Zondag treedt Ds. Oost op in de Dorpsche Hervormde Kerk om half tien en om 2 uur in die op 't Veer. De heer B A. Kramer werd op de Woensdag gehouden Jaar vergadering herkozen tot Bestuurs lid van het Verenigingsgebouw «Rehoboth.» i)€ Chr. Nat. Werkmansbond besloot in zijn laatst gehouden ledenvergadering de jaar vergadering te houden op Vrijdag 4 Maart. De kleine W. v. W. thuis zijnde kwam te vallen en brak daarbij een harer armen. A.s. Zaterdag 20 Februari des namiddags 8.30 uur zal in het hotel van Iersel een vergadering gehouden worden van het bestuur der har monie «Volksvlijt en Volksvermaak». Aan de orde is gesteldbenoeming van een secretaris penningmeester!, ter voorziening in de vacature, onU •staan door het overlijden van den heer J. P. van Veltboven. Predikbeurten Zondag 21 Febn Ned. Herv. Kerk v.m. half tien Ds. G. Lans Jr. Maandag 22 Febr. a.s. des avonds om 7 uur, hoopt voor de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging alhier op te treden Ds. Remmevan Amsterdam. WAALWIJK. Van 1219 Februari 1937. Geboren: Clasina J. dv. W. H. Schoon- dermark-v. Herwijnen Elisabeth M. C. J. dv. C. F. M. Trimbach-de Kok Theresia F. A. zv. M. H. C. Kolstcr-Jun- ger Dirkje A. dv. J. de Waal-Koppe Cornelis A. zv. C. Maas-Susters Adrianus C. A. zv. H. J. A. v. d. Broek- van Muilekom Johannes A. zvv Izak v. Iersel-Ophorst wonende te Sprang-Ca- pelle Jacobus W. G. zv. G. J. Sars- Raaymakers Cornelia J. dv. J. van Drongelen-v. Drongelen Cornelius A. G. M. zv. P. G. van Vliet-Bakkers. OverledenChristina Mattie 75 jaar wed. van J. C. Wengels. Huweliik«aangiften: Geene. Huwelijken: Geene. Ingekomen: Wilhelmina P. Eeten van Hooge en Lage Zwaluwe Maria F. Jansen van Tilburg Henrica J. v. d. Ven van Zoetermeer Frederikus Th. Ashof van Nijmegen Antonia M. Ven- schuren van Tilburg - Engelinn Ha mers en gezin van Loon op Zand An- tonius G. Bosman van Roermond A. L. v. d. Broek en gezin vqn Noordwijk G. J. M. Stnssar van Oisterwijk. Vertrokken: E. M. Strikkers naar Ter- heijden J. v. Assen naar Roermond Joseph M. A. Huysmans naar Brunsum G. L. de Leijer naar Sprang-Capelle Fransina Smits naar Drunen Alida Lampe naar Amsterdam Johannes A. Laarakker naar Sprang-Capelle. RAAMSDONK. Van 30 Jan. tot en met 5 Febr. 1937. Geboren: Jacobus P. zv. Johan Ver- 'dnyii en Adriana Blom Johannes C. A. zv. Mathijs P. A. Bouwens en Catha- rina M. Zijlmans. j HuwelijkenGeene. i Overlijden: Anna van Seeters 80 jaar Adrianus Raaijinakers wedr. van Adriana Fens 67 jaar. PRAE-ADVIEZEN. Prae-advies A. Wijziging Politie-verordening. De minister van binnenlandsche za ken deelt bij circulaire van 8 Februari j.l. mede, dat z.i. in verband met de a.s. verkiezingen moet worden verwacht, dat in den komenden tijd weer misbruik zal worden gemaakt van de openbare straat door het bekalken daarvan met politieke leuzen. Afgezien van de om standigheid, dat zulks uit een aesthe- tisch oogpunt ontoelaatbaar is en bo vendien het verwijderen van de op schriften voor de gemeente kosten me debrengt, acht de minister het wensche- lijk, dat dit euvel zooveel mogelijk wordt gekeerd met het oog op de mo gelijkheid van verstoring der openbare orde. Het optreden van de politie tegen het bekalken van straten wordt z.i. zeen vergemakkelijkt en het in goede banen leiden van de neiging tot openbaarma king van politieke gevoelens bevorderd door opname in de algemeene politie verordening van een doelmatige ver bodsbepaling terzake. Wij zijn van meening, dat opneming van een dergelijke bepaling in de po litieverordening alleszins gewenscht is en doen U dan ook hierbij toekomen een ontwerp-besluit tot wijziging dier verordening. Van de gelegenheid maken wij te vens gebruik om enkele andere wijzi gingen voor te stellen, zoo o.a. eene be treffende losloopende honden (artikel 31Verder achten wij "t gewenscht 'n bepaling in te lasschen. krachtens welke het verboden is, op de Zondagen den geheelen dag en op de werkdagen van 20 tot 7 uur bij het venten of te koop aanbieden van waren luidkeels te roe pen of daarbij geraasmakende middelen te gebruiken (zie het nieuwe artikel 44 bis)Ten slotte stellen wij ook nog voor een bepaling op te nemen, krachtens welke het verboden is, per rijwiel van uit z.g. dammen of uitritten, welke zelf geen wegen zijn als bedoeld in artikel 86 der politieverordening, een weg op te rijden. Het is wellicht onnoodig er op te wijzen, welk een gevaar voor het verkeer wordt veroorzaakt door de wielrijders, die uit de diverse fabrieks- uitgangen e.d. komen rijden. Meerma len zijn daarbij ongelukken voorgeko men. Tot nog toe kon daartegen niet afdoende worden opgetreden, omdat een strafrechtelijke bepaling ontbrak. Wij stellen U voor, bijgaande ont- werp-verordening aldus vast te stellen. Burgemeester en Wethouders De Raad der gemeente Waalwijk; In zijn onenbare vergadering van 26 Februari 1937; BESLUIT: vast te stellen de navolgende Verordening tot wijziging van de Algemeene Politieveror.Icing voor de gemeente Waalwijk 1935. Artikel I. Aan artikel 15 wordt een derde lid toegevoegd, luidende als volgt „liet is verboden teer, kalk, verf, bor stels, kwasten of andere materialen of voorwerpen, geschikt of mede geschikt om daarmede teekeningen, letters, cij fers, teekens, voorstellingen of anders zins, aan te brengen op of in de bestra ting, verharding of bedekking van den weg, te vervoeren vanaf 20 uur tot 6 uur, tenzij dit vervoer voor een andere bestemming wenschelyk is". Artikel II. Het vermelde in artikel 31, eerste lid, onder b, wordt opgenomen onder c en het vermelde onder c wordt opgenomen onder d. Aan artikel 31, eerste lid, wordt onder b een nieuwe bepaling toegediend, lui dende als volgt: „b. honden te laten losloopen in plantsoenen of in tuinen zonden toe stemming van de eigenaars, gebruikers of beheerders dier gronden". Artikel III. Artikel 31, tweede, wordt gelezen als volgt: „Honden, welke in strijd met het be paalde in lid 1, onder a of b op den weg, in plantsoenen of in tuinen rondloopen, kunnen door de politie worden opge vangen en het machtiging van Burge meester en Wethouders worden afge maakt. Is het de politie evenwel niet mogelijk de honden, welke zich in strijd met het bepaalde in lid 1, onder a of b van dit artikel op den weg of in plant soenen of in tuinen bevinden, op te vangen, dan kunnen die bondon onmid dellijk door haar worden gedood". Artikel IV. Toegevoegd wordt een nieuw artikel 44 bis, luidende als volgt: „1. Het is verboden op Zondagen, alsmede op werkdagen tusschen 20 uur en 7 uur, bij het venten of te koop aan bieden van waren, luidkeels te roepen of daarbij geraasmakende middelen te gebruiken". „2. Met den Zondag worden ten deze gelijk gesteld de Nieuwjaarsdag, de Christelijke tweede Paasch- en Pinkster dagen, de beide Kerstdagen en de He melvaartsdag". Artikel V. Toegevoegd wordt een nieuw artikel 96, luidende als volgt: „Het is verboden als bestuurder, ge zeten op een rijwiel, daarmede van_ uit een zoogenaamden dam of uitrit, zijnde geen weg, als bedoeld in artikel 86, een wee op te rijden". Artikel VI. Artikel 100 wordt gewijzigd als volgt: In het bepaalde onder b wordt het woordje „en" veranderd in „of". De Raad voornoemd, Prae-advies B. Stichting Plaatselijke Commissie voor Samenwerking. Na de opheffing van het Nationaal Crisis-comité is een andere instelling in het leven geroepen, n.l. het Nationaal Fonds voor bijzondere nooden. In vele gemeenten zijn z.g.n. commissies van samenwerking opgericht, welke met genoemd fonds samenwerken. Doel en werkwijze van het fonds en van de plaatselijke commissies van samenwer king zijn niet hetzelfde als van het op geheven crisis-comité en zijn plaatse lijke afdeelingen. De afdeelingen van het crisis-comité deden hoofdzakelijk uitdeelingen in natura aan steuntrek- kenden en armlastigen. Het is de bedoeling dat door de com missie van samenwerking losse uitkee- ringen worden gedaan door giften in eens, aan personen, die wegens ver schillende omstandigheden daaraan be hoefte hebben, b.v. een kleine zaken man, die in moeilijkheden is komen te verkeeren, wiens zaak echter levens vatbaarheid heeft en die geen hulp kan inroepen van verwanten of anderszins; een kleine boer, wiens eenig paard ge storven is en die geen kans ziet een ander te koopen, terwijl hij dit toch noodig heeft om zijn levensvatbaar be drijfje voort te zetten. De commissies moeten echter ook moreelen steun ver- leenen. Het is niet altijd noodig aan stonds financieel tusschenbeide te ko men. Meermalen toch komt het voor, dat door onvoldoende kennis van zaken een onderneming verkeerd opgezet of be heerd wordt, dat een zakenman gekne veld wordt door woekeraars. In derge lijke gevallen zal de plaatselijke com missie van samenwerking nuttig werk kunnen verrichten door hare deskun dige adviezen en door aan woeker paal en perk te stellen. De behoefte aan een dergelijke com missie van samenwerking bleek in onze gemeente aanwezig te zijn, waarom op initiatief van den voorzitter van ons college tot oprichting daarvan is over gegaan. Deze kan in tweeërlei vorm geschieden, n.l. in den vorm van een stichting ofwel van een vereeniging. Aan den eerstbedoelden vorm is hier de voorkeur gegeven. De stichtings akte zal dezer dagen voor een der plaatselijke notarissen worden verle den. Bij de oprichting van een stichting wordt een kapitaal afgezonderd, vor mende het begin-vermogen der stich ting. Wij stellen U voor uit de gemeente kas hiervoor een bedrag van f 25.— beschikbaar te stellen en bovendien een bedrag voor kosten van passeeren der akte met bijkomende kosten ad 40.— wordt in totaal 65. Burgemeester en Wethouders Prae-advies C. Verpachting „Elderwaard". Aan A. van den Brand te Haarsteeg is voor de jaren 1934 tot en met 1937 bij openbare verhuring verpacht de z.g. „Elderwaard", een perceel bouwland groot 0.96.70 H.A., onder Ammerzo- den, voor een bedrag van 40.per jaar. De pachter heeft verzocht om de huur onderhands te verlengen met 4 jaren. Aanvankelijk gaven wij aan openbare verpachting de voorkeur, om dat wij het bedrag van 40.aan den lagen kant achten. Het is echter geble ken, dat van den Brand bereid is 60 per jaar te betalen. Wij vinden dit een zeer billijk aan bod en stellen U daarom voor de huur te verlengen, onder dezelfde voorwaar den als de thans geldende, tot einde seizoen 1941, doch tegen een huur van 60.— per jaar. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Prae-advies D. Regeling Concours-hippique Vereeniging. Hij raadsbesluit van 3 Mei 1929 is aan de concours-hippique vereeniging „Waalwijk" een renteloos voorschot verleend van ƒ4000.onder voor waarde, dat de vereeniging van dat voorschot zal terugbetalen maximum ƒ2000.binnen 10 jaren in termijnen van ƒ200.per jaar, verschijnende 31 December van ieder jaar, voor het eerst op 31 December 1929. Voor het geval in die 10 jaren in eenig jaar geen concours wordt gehouden, moet in plaats van ƒ200.ƒ400.wor den afgelost en het genoemde maxi mum van 2000.wordt alsdan voor elk jaar, dat geen concours plaats vindt, met 200.verhoogd. Op deze basis is met de vereeniging een over eenkomst gesloten. Voor de nakoming van de daaruit voor de vereeniging voortvloeiende geldelijke verplichtin gen tegenover de gemeente hebben de leden zich hoofdelijk ten volle aan sprakelijk gesteld. In de jaren 1929, 1930 en 1931 is een concours gehouden, nadien niet meer. De Vereeniging heeft met ons col lege onderhandelingen aangeknoopt over het treffen van een regeling tot afbetaling ineens van een bedrag dat wordt aanvaard voor algeheele del ging van het restant der schuld. Rekening houdend met het feit, dat in 3 jaren een concours is gehouden, is het bedrag, dat volgens de overeen komst inoet worden afgelost. Ie stel len op3 x 200.plus 7 x 400. is ƒ3400.—. 'lot nog toe zijn de terugbetalingen op het voorschot geweest als volgt: in.de jaren 1929, 1930 en 1931, telkens 200.f 600 in de jaren 1932, 1933 en 1934. telkens 400 1200 1800 Over de jaren 1935 en 1936 is nog niets afgelost. Het voorstel der vereeniging is, de wegens de gehouden concoursen dooi de gemeente ontvangen belasting op vermakelijkheden mede in aanmer king te brengen voor. aflossing- en. wel te beginnen met de ontvangen belas ting in 1928, het jaar vóór de sluiting der overeenkomst. Zij deelt mede, dat de leden uit eigen middelen in 1928 en 1933 een tamelijk belangrijk bedrag hebben moeten bij betalen. Wij moeten erkennen, dat de veiv eeniging in haren opzet, het organi- seeren op geregelde tijden van een concours-hippique in deze gemeente, door omstandigheden, buiten haar wil, niet is kunnen slagen. In begin sel kunnen wij er daarom iets voor voelen de vereeniging in hare finair- cieele moeilijkheden tegemoet te ko men, wijl zij met haar doel toch een plaatselijk belang diende. Wij hebben dan ook aanleiding gevonden U voor te stellen de in 1929 en volgende jaren van de vereeniging ontvangen verma kelijkheidsbelasting in aanmerking te brengen voor aflossing op het voor schot. Wij kunnen geen termen vin den, voor te stellen, de in 1928 ont vangen belasting als zoodanig mede te rekenen, omdat dit jaar nog viel vóór het sluiten der overeenkomst. In de jaren 1929, 1930 en 1931 is aan vermakelijkheidsbelasting onlvan- gcni «83.95 makende met het reeds afge loste deel van het voor schot ad 1800.(zie hoven) J 1800. een totaal bedrag van 2783.95 Indien de bedoelde belasting in aan merking wordt gebracht voor aflos sing op liet voorschot, is het rationeel, dat de over de desbetreffende jaren verschuldigde termijnen voor aflos sing van ƒ200.— worden gebracht op ƒ400.'—. Het is begrijpelijk, dat juist met het oog op het voordeel voor de gemeente, voortspruitende uit de be lastingopbrengst, de aflossingstermij- nen voor die jaren lager zijn gesteld. Bij verhooging van de termijnen over 1929 t.m. 1931 tot 400.— per jaar is dan in totaal af-te lossen 10 x 400. of ƒ4000.zijnde het volle bedrag van het voorschot. Als aflossing, is iii aanmerking te brengen 2783.9;», zoo dat nog is af te lossen 1216.05. Wij stellen U voor, na betaling van dit bedrag in één termijn, vóór 30 Juni a.s. ten kantore van den gem;- ontvanger, de vereeniging van hare verdere verplichting tot afbetaling van hel voorschot te ontslaan. De vereeniging gaat met dit voorstel accoord. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Aan boord van het Ameri- kaansche oorlogschip »Wyomig« zijn tengevolge van een kanonont ploffing 6 man gedood en 10 ge wond. De Tweede Kamer heeft de molie Van der Sluis inzake steun aan pluimveehouders verworpen met 40—29 stemmen. Aan den bovenloop van de rivier Saramacca in Suriname is een klomp erts gevonden, welke een gewicht aan goud van 6 K.G. bevatte. De Ver. v. d. Effectenhandel heeft aan president Roosevelt een telegram verzonden inzake de be lastingmaatregelen tegen het buiten landsch kapitaal. Met ingang van 1 April a.s. zal de korte golf installatie gereed zijn van den Rijksberichtendienst voor de luchtvaart op Schiphol Tot voorbij Cairo is er dan voort durend contact met de Indië-vlieg tuigen. Minister Gelissen deelde gis teren in de Tweede Kamer mede, dat hij in overleg met prof. üer- brandy voor het bakkersbedrijt een nieuwe saneerings.regeling in voorbereiding heelt. geducht zal spannen. Aanvang 2 uur. WVB2 trekt naar Tilburg om arto4 partij te geven, terwijl W V B3 om 12 uur R,K. TVV 5 ontvangt. In beide wedstrijden hebben onze reserves de beste winstkansen, maar dan dient er anders aangepakt te worden als de laatste keer. De junioren zijn vrij. Naar wij vernemen zal het protest van WVB met betrekking tot den wedstrijd OssWVB, welke door de Ossenaren met 3 -1 werd gewonnen, worden toegewezen. In dat geval komen de Oss ers naar Waalwijk den wedstrijd overspelen. WASPIK. R.K.V.V. Waspik. WIK uit Oisterwijk komt hier mor gen op bezoek. Vorige Zondag bezocht deze club de Vecrsche Boys op eigen terrein en leden er een 7-3 nederlaag. Dal ze het er morgen beter zullen af brengen staat wel vast, en als we ons niet vergissen dan zal er onzerzijds da nig aangepakt moeten worden willen we tenminste'eenig succes boeken. Het zal o.i. een wedstrijd worden waarin beide ploegen elkaar grootendeels in evenwicht zullen, houden, de spanning ervan ten zeerste zal verhoogen. Het nicest waar schijnlijk achten we een gelijk spel. wat echter een kleine overwinning van welke ploeg clan ook niet geheel uitsluit. Het tweede elftal gaat naar de Hei kant om aldaar de Zwaluw partij te ge ven. RAAMSDONKSVEER. R.K.V.V. Veersche Boys. Thans zal ons eerste elftal te gast zijn bij Dongen 2 te Dongen. Deze ploeg staat van 't begin van 't seizoen onder aan en tot nu toe is het haar niet gelukt zich van deze plaats te verheffen. Dit in aanmerking genomen, kan niet wor den gezegd, dat onze ploeg morsen voor een zware opgave staat en rekenen we dus op een overwinning onzerzijds. Nu mag men wel zeggen dat het niet de eerste maal zou zijn dat een kampioens- candidaat door een hekkensluiter werd verrast, doch die kans lijkt ons hier uiterst gering. Het tweede elf'al zal een derby spe len te Geertrnidenbe"g. terwijl het dev'e en vierde elftal te Waspik den strijd zullen aanbinden met WSG 1 en WSC 2. DRUNEN. SPORTERS. Hebben wij ooit voor een moeilijke taak gestaan, dan is het thans. In Haar steeg onlmoeten elkaar de twee grootste concurrenten voor het kampioenschap n.l. Haarsteeg met als past Sporters. In D-unen h;eUlen Sporters de punten voor zich. Omdat wij gerust durven be weren. dat beide ploegen even sterk zijn en hun kansen voor de mooie titel even groot zijn, zouden wij Haarsteeg thuis de meeste kans op de punten ge ven, maar gaan wij even na, dat Haar steeg enkele dagen ruri heeft gehad, ter wijl Sporters volledig zullen uitkomen na een goede training, dan zouden wij weer geneigd zyn iets anders te voor spellen. Een feit is wanneer de match niet eindigd in gelijk spel een van beide aan de kop komt van haar klasse. Wel durven wii beweren, dat de pu blieke belangstelling voor deze match enorm zal zijn. Snorters 3 spelen om 2 uur thuis een derby tegen haar plaatsgenoot VJC. De ontmoeting on 't VJC-terrein tus schen deze twee ploegen eindigde met een fraa'e 31 overwinning voor VJC. De VJC'ers zijn technisch betr, wij re- looven dan ook dat Sporters met eere een nederlaag zal lijden van baar plaatS- genoote, al is een gelijk spel ook niet uilgesloten. ELSHOUT. E. S. C. Hoorden wij van de twijfelachtige le venstoestand van ESC, zoo kunnen wij thans mededeplen, dat alle gevaar is ge weken en ESC zal blijven bestaan als vereeniging in ons dorp en als waardig lid van den R.K. Voetbalbond. De zaken omtrent de aanhuur van het terrein zijn afdoend opgelost geworden,, terwijl het ledenaantal zoodanig is, dat a.s. Zondag een gopd elftal in het veld zal komen tegen EW int Engelen. In Engelen verloor ESC met 80. ESC zal flink uit den hoek moeten ko men om haar eerste overwinning te be- ;halen: Na deze kwijning is er versche moed gekomen in de verslapte ESC-gemoede- ren. Daarom zal er a.s. Zondag een mas sa publiek zijn bij de match. WIELERSPORT. Waalwijksche Wielerclub Excelsior. De Waalwijksche renners hebben 1.1. Zondag 14 Februari hun eerste rit ge houden voor het kampioenschap 1937; bestaande uit 3 ritten, 2 peleton-ritten, en een tijdrace. De eerste rit heeft reeds een goed ver loop gehad, terwijl nagenoeg alle actieve renners present waren en ook den ri; h fa- ben uitgereden, t.w. Waalwijk's Bosch, terug tot Drunen langs remise over Heusden, Mariadyk, Zomerdyk, finesh 45 K.M. Men vertrok met wind tegen, zoodat voor Den Bosch geen uitlooppoging werd gedaan, vermeld dient dat Ant. Pol twee maal ketting-pech kreeg, doch taai vol hield, hoewel hij alleen „zat". Op weg naar Heusden deed J. Collard een ge-*v slaagde uitlooppoging, en zat ongeveer 150 tot 200 meter los, de kopgroep slaj de er niet in hem in te loopen.tot nu gped en wel Heusden reeds gepassee;; was, moest men voor wegformaliteii/ stoppen wat tot gevolg had dat alles bij elkaar kwam. Het verdere gedeet. was zeer spannend men beloerde elk^ om op elk uitlooppoging direct te M geeren. D. PolPruimboom en J. (J lard slaagden er toch in weg te komf D. Pol won in de sprint in de tijd v; 1 uur 19 min. 10.4/5 sec.; J. Collard t Pruimboom gelijk. Vervolgens P. fit. mermans; v. d. Velden; M. van Boxtf S. J. Bakker; J. Bakker; Ant. Pol. Zondag a.s. tijdrace. BILJARTEN. Biljartkampioenschap van Waalwij; en Omstreken. Maandag 1.1. werdon in café City wedstrijden voortgezet om het biljar. kampioenschap van Waalwijk en Oc streken. De grootste belangstelling gj: uit naar de partijen die de heer Jan q' Graaff te spelen had, daar deze nog geti enkele party verloren had. De voo: sprong die hij op de andere deelnenu- had heeft hy weten te handhaven en verloor ook dezen avond geen enkele p: tij en kon dus vas'gesteld worden dat i heer de Graaff kampioen is. Verschillende deelnemers moesten no enkele wedstrijden spelen om den 2en e. 3en prijs. De heer Cor Quirijns speek dezen avond weer een bijzondere goeo partij door in 13 beurten 202 cart hij elkaar te scoren dus met een gemi delde van 14.77. Hieronder de uitslagen van de g speelde partijen van dezen avond: L. v. Schijndel 6 4 Cor Quirijns 6 2 Arie Quirijns 5 2 Harry Brok 5 2 Fritz Schoelitz 4 2 13 46 15: 13 21 4: 37 29 5.i 37 31 5 36 18 5 36 20 van de compe: verloopen is: gelijk verl. ge: 0 0 5i 0 2 6; 1 3 8: 1 2 5.: 0 3 6: 0 2 5.1. 0 4 4.S 0 2 5.1 De nog te spelen wedstrijden wordt in ons volgende nummer bekend f maakt en zullen in een week afgespee worden. Biljart-seance. Zondagmiddag om 12 uur komt café City bij H. de Ruijter de in B: bant zeer bekende speler Pietje Devenjj: een biljartwedstrijd spelen tegen Leo Schijndel uit Waalwijk. De partij wordt gespeeld in 500 cara: holes cadre met 200 voorgift. Daar d! Devenijs voor de eerste keer als pr fesional uitkomt en deze heer over biljart-virtuositeit beschikt die aan onbegrijpelijke grenst, gelooven wij dat dhr. de Ruijter een goede keus het gedaan om dezen buitengewonen b jarter voor dezen middag te engageert en raden wij elke biljartliefhebber a; om Zondagmiddag bijtijds in café Ci aanwezig te zijn. Joker-concours. Naar wij vernemen wordt binnenkc in café City bij H. de Ruijter een grt Joker-eoncours gehouden, waaraan set terende prijzen verbonden zulen z; Daar dit het eerste concours is op c gebied dat in onze plaats gehouden woi veronderstellen wij wel dat dit in a opzichten zal slagen. De ondernemer d: de Ruijter zal wel zorg dragen voor vole 100 procent succes. In ons eerstv gend blad komen wij hier op nader 1 rug. Waalwijk, 19 Ftbr. '3 Biggen: 12.— en 15.— gulden. Eieren: 4'/2—5 cent. WAALWIJK. Zaterdag, en Zondag Luxor Bio coop »»De Moderne Regen maker Zateidag, Zondag en Dinsda Theater Musis bacrum «Eiuc slechtalks goed« Zondag 12 uur. Repetitie Liede tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur repetitie Manne: koor en V. Maandag 8—9.30 uur. Gymnastii heeren K.en V. Gymnastieklokaal 0 Dinsdag 7—8.3U uur. Gyinnastit dames K. en V. Gymnastieklokaal O. Dinsdagavond 8 uur Damavoi Galé Rest. »De Molenvliet». Woensdag 7—8.3uuur.Gyinnastu aspiranten K. en V. Gvninastiekl. O. W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten 11. Woensdag 8 u. Cursus Transpol Colonne Roode Kruis L. Svho( Na een gedwongen rustperiode van enkele weken krijgt WVB 1 morgen een interessante thuiswed strijd te spelen. SWV 1 uit Veghel zal zich daarbij als gast aandienen In een emolioneelen en keurig ge speelden wedstrijd werd SVV V in dertijd in Veghel haar eersteneder- laag toegediend. L)eSVW-ers hebben zich echter nadien volleuig hersteld en zijn momenteel een der ernstigste pretendenten voor de bovenste plaats Zij spelen een knap technisch, doch bovenal fair partijtje, iets wat de oranjehemden buitengewoon ligt. Voeg daar nog bij de revanche- gedachte, waarmede de Veghelbe. woners bezield zijn alsook hun mooie kans op het kampioenschap, dan is het vermoeden geweüigd,dat het er morgen op het WVB-terrein

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10