Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT. GEMENGD NIEUWS. ADVERTEERT IN DIT BLAD. SPRANG—CAPELLE. te 2i ei 2 j t V V A weer gezongen zal worden door den beroemden baszanger Hermann Schey, uit Berlijn. Verder werken nog mee Biet Hörmann/s Hertogen- bosch, begeleiding recitatieven en J. Hamerling Jr., Geluermalsen, orgel; het volledig Arnhemsch Or kest. Verder nog een groot kinder koor, leider Theo v. Rijen en een groot gemengd koor gevormd door 't Dameskoor »Excelsior« en 't Zaltbommel's Mannenkoor, het ge heel onder leiding van den diligent dezer vereenigingen Krans v. Amels- voort te 's-Hertogenbosch. Oneerlijke postambtenaar te Waalwijk. De aanranding te Empel. De overval te Den Dungen. Valschheid in geschrifte. C. H., metselaar te Heusden had zich, in verhand met de steunrege ling, schuldig gemaakt aan valsch heid in geschrifte voor welk feit hij moest terecht staan. Verdachte was echter niet ver schenen. Nji Getuige P. Boeren, bij wie ver dachte had gewerkt verklaarde.dat hij loon bad uitbetaald welk bedrag hij niet juist had ingevuld op de kaart die bij moest inleveren. Voor 't ten laste gelegde luidde de veroordeeling 6 weken gevangenis straf voorwaardelijk. Mishandeling. P. A. v. D. landbouwer te Dussen had zich op 7 November schuldig gemaakt aan mishandeling. Hij had Cornelis de Wit en diens verloofde geslagen toen zij samen waren uit geweest en het tweetal de fiets gin.» halen die achter in een schuur stond. Verdachte was hen na geloopen, stak een lucifer aan, of hij zich van de aanwezigheid van het tweetal wilde oveituigen, sloeg torn het meisje Cornelia v. d Pluijm en vervolgens haar verlooide, boven genoemd Deze laatste werd bloe dend verwond. Beiden hadden verdachte gezien maar daar meerderen a nwezig waren scheen moeilijk precies vast te stellen of verdachte had geslagen Zoo dacht ook de president die v. D. conform den eisch vrijsprak van het ten laste gelegde, wegens gebrek aan bewijs. DEN BOSCH. Uitspraken. Met strikken in het jachtveld. t/ PAARD OP HOL. De voerman van den bok gevallen en gedood. Gistermiddag te ruim 3 uur heeft te Alkmaar een doodelijk ongeluk plaats gehad. De ongeveer 55-jarige voerman J. Nagelhout, werkzaam bij den hout handel Eecen aldaar, reed met een met kout beladen wagen in den Doelenkluft, toen plotseling het paard schrok en op hol sloeg. De voerman viel van den bok en kwam zoodanig op straat te recht, dat hij vrijwel onmiddellijk dood was. WIELRIJDSTER DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Op den Odoornerstraatweg te Em- men reed gistermiddag uit de richting Odoorn een personenauto, bestuurd door den heer Vielers uit Emmen. Uit de richting Emmen fietste de 60-ja- rige mej. U. Drenth-Maat. Bij de boer derij van den heer J. Bier, waar zij op bezoek wilde, stak de wielrijdster vlak voor den auto den straatweg over. Zij kwam daarbij met den auto in botsing en werd eenige meters terzijde van den weg geworpen. Zij bleek zwaar gewond te zijn. Later is zij aan de gevolgen overleden. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Het bejaarde echtpaar V., dat even buiten de gemeente Utrecht woont in hun huisje aan den St. Anthoniedijk, is vannacht het slachtoffer qeworden van kolendampvergiftiging. Toen vanmor gen de schoondochter als gewoonlijk het huis binnen kwam bemerkte zij da delijk dat het huis vol kolendamp stond. Zij vond haar schoonouders op het bed liggen, schijnbaar zonder eenig teeken van leven te geven. De Utrecht- sche politie en de G.G.D. werden on middellijk gewaarschuwd Dadelijk werden pogingen in het werk gesteld de levensgeesten weer op te wekken. Bij den man lukte dat inderdaad, de vrouw bleek te zijn overleden. De man is ter verpleging in het St. Antonius- ziekenhuis opgenomen. AFSCHUWELIJKE DIEREN MISHANDELINGEN. Men meldt uit St. Oedenrode: Door den majoor der Rijksveldwacht en den gemeente-veldwachter Hellings, werd proces-verbaal opgemaakt we gens dierenmishandeling, tegen twee op een particuliere werkverschaffing te werk gestelde arbeiders. Deze arbei ders hadden zonder eenige aanleiding, een hondje, dat op het terrein der werk verschaffing rondliep, de beide ooren afgesneden. De daders hebben bekend. AUTO TEGEN EEN BOOM GERE DEN EN IN BRAND GEVLOGEN. Gisterochtend omstreeks half zeven is nabij het bekende landgoed Salentijn op den rijksstraatweg tusschen Putten en Nijkerk, een vrachtauto, toebehoo- rende aan de wasscherij van de wedu we van der Vegt te IJsselmuiden, door nog onopgehelderde oorzaak tegen een links van den weg staanden boom ge reden en in brand geraakt. Van de vier inzittenden werden de chauffeur en een naast hem zittende vrouw zeer ernstig gewond. De beide andere inzittenden, een man en een kind, liepen eveneens ernstig letsel op. Nadat den gewonden de eerste ge neeskundige hulp was verleend, zijn zij door een passeerenden automobilist naar het ziekenhuis te Nijkerk ver voerd. AANSLAG GEPLEEGD OP ZEVENJARIG JONGETJE. Gisteravond is op een 7-jarig jon getje in de Van Meeterenstraat te Bre da een aanslag gepleegd. Zijn moeder, mej. V., kwam 's avonds thuis van een bezoek aan haar man, die in het zieken huis verpleegd wordt. Toen zij haar woning binnenkwam, hoorde zij haar zeven-jarig zoontje, dat boven sliep, om hulp roepen. De vrouw ging naar boven en zag tot haar groote ontstel tenis een man uit het raam van de slaapkamer vluchten. In haar angst riep zij: „Moord, moord!" Echter had de vrouw nog de tegenwoordigheid van geest den vluchteling een stoel, waarop hij uit het raam klom, te ont rukken. Later bleek, dat zij hierin een stuk bewijsmateriaal had, daar de stoel af komstig was uit de woning van een buurjongen, zekeren B. Het zoontje van mej. V. verklaarde, dat hij door den jongen, in wien hij den negentien jarigen buurjongen B. meende te her kennen, was vastgegrepen. De onver laat, die een zwart masker droeg, had hem dc hand op den mond gedrukt, len einde het schreeuwen te beletten. Verschillende buurtbewoners, die onmiddellijk de politie waarschuwden, schoten toe. Bij onderzoek bleek, dat de stoel uit de woning van B. afkomstig was; tevens werd in het huis een zwart masker aangetroffen. B. werd aange houden en voor den waarnemend com missaris van politie, den heer J. P. C. Mansfeit, geleid, voor wien hij een vol ledige bekentenis aflegde. Hij zal ter beschikking van den officier van justi tie worden gesteld. RECORD-NONSTOPVLUCHT DER „CALEDONIA". In 13^2 uur van South ampton naar Alexandrië. De vliegboot „Caledonia" heeft, ter voorbereiding van de vliegdiensten, die spoedig over den Atlantischen Oceaan zullen worden georganiseerd, een re- cord-nonstopvlucht gemaakt. Zij vloog de 3700 Km. van Southampton naar Alexandrië in 13 uur en 35 minuten. Deze afstand is grooter dan die van Engeland naar Amerika. De „Caledonia' had vijf man aan boord en 5J/2 ton goederen en vloog met een gemiddelde snelheid van om streeks 280 K.M. per uur. Het is een tweedekker van 20 ton met een vleu gelspanning van 35 meter, voorzien van vier motoren van 3000 P.K. De maxi mum-snelheid bedraagt 320 K.M. per uur. De „Cambria", van hetzelfde type, zal dit jaar eenige lange-afstandsvluch- ten en Oceaanvluchten maken. FORD'S 25.000.000STE WAGEN! Ja, zoo n cijfer duizelt ons, 't is ge weldig, doch de 25.000.000ste Ford is van de lijn gekomen. Natuurlijk zouden de beide Ford's, (Henri Ford en zijn zoon Edsel Ford) geen echte Amerikanen zijn, als zij dit unieke feit niet gevierd hadden. Genoeg zij het hier te vermelden dat toen Hen ri in zijn beginjaren er over sprak, te streven naar een jaarproductie van 15000 stuks, de kranten boos schreven over zulke utopiën, die slechts geschikt waren om de finantieele wereld van streek te maken en aanraadden hem niet „au serieux" te nemen. Wij leven wel snel, reeds maakte Ford een millioen V 8 wagens in 7 maanden en we zinden zulke cijfers van Ford nu alweer „gewoon". De 25.000.000ste Ford staat thans in het Ford-museum naast de Ford no. 1; „de evolutie"!. Ford is „going strong". Naar bericht wordt, heeft Ford kans gezien zijn productie uit te breiden tot 7000 auto's per dag. VERGADERING DER KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE LANGSTRAAT. Vergadering der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat op 24 Februari 1937. De agentia bevat o.m.: 1. Overzicht van den toestand van handel en nijverheid in het di strict der Kamer over 1936, te geven door den Algemeen Voor zitter. 2. Verkiezing van: a. Algemeenen Voorzitter der Ka mer; aftredend de heer G. N. van Loon; b. Voorzitter der Afd. Grootbe drijf, Vice-Voorzitter der Ka mer; aftredend de heer A. I. J. Smits; e. Voorzitter der Afd. Kleinbe drijf, Vice-Voorzitter der Ka mer; aftredend de heer A. D C. Snels; 3. Benoeming van leden der Com missies voor het Handelsregister, voor Verkeersbelangen en voor het Jaarverslag. 4. Correspondentie met den Minis ter van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, inzake financiering scheepsbouwindustrie. 5. Idem inzake nadeelige gevolgen van de opening der verkeersbrug te Moerdijk voor de gemeente Hooge- en Lage-Zwaluwe. 6. Idem met Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant inzake verbe tering. brug in den provincialen weg MadeWagenberg. 7. Idem met het districtshoofd van den Rijkstelefoondienst te 's-Her togenbosch inzake storingen van intercommunale gesprekken. 8. Mededeeling van den Minister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart, dat de begrooting 1937 en de voor daat jaar verleende sub sidies zijn goedgekeurd. 9. Idem van den Minister van Justi tie, dat besloten is te Waalwijk opnieuw een deurwaarder te plaatsen. 10. Mededeeling van het „Comité van Actie voor wegenverbetering in het Land van Heusden en Altena" dat de verbetering van den ri vierdijk Werkendam Heusden verzekerd is. h\. Mededeelingen van den Minister van Waterstaat in verband met het besluit de rolbrug te Geer- truidenberg te vervangen door een hooge vaste brug. 12. Mededeelng van Ged. Staten van Noord-Brabant inzake samenstel ling van het Algemeen Bestuur van het Provinciaal Economisch- Technologisch Instituut voor Noord-Brbaant. 13. Verzoek van de R.K. Midden- standsvereeniging, afd. Waalwijk om een subsidie voor de in het voorjaar te Waalwijk te houden algemeene diocesane vergadering van de R.K. Middenstandsvereeni- ging, diocees Den Bosch. 14. Correspondentie met den Raad van Bestuur van de N.V. „Vlieg veld Nerhoven" inzake deelname in het kapitaal. 15. Schrijven van den Directeur-Ge neraal der P.T.T. inzake sluiting van den Telegraafdienst te Waal wijk op Zon- en Feestdagen tus schen 1314 uur. 16. Uitvoering art. 12, le lid van de Wet, houdende regeling betreffen de het uitverkoopen en opruimen in het winkelbedrijf. 17. Mededeelingen in verband met de uitvoering der Wet op het afbe- talingsbedrijf. 18. Bespreking stand van het Midden- standsborgstellingsfonds voor de Langstraat. 19. Rondvraag. SPRANG. Predikbeurten Zondag 21 Fe bruari 1937: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Candidaat van Lummel van Zuidland. A.s. Maandagavond half 8 houdt de afdeeling Sprang van den Ned. Chr. Bond van Fabrieks- en Transportar beiders in de zaal van den Chr. Volks bond haar jaarlijksche feestvergade- ring, waartoe naast de vrouwen en ver loofden der leden, afgevaardigden van zusterorganisaties en plaatselijke ver- eenigingen zijn uitgenoodigd. Namens het hoofdbestuur zal aanwezig zijn de voorzitter van genoemden bond, den heer W. Strijbis Pzn., van Den Haag, die een opwekkend woord tot de feest- vergadering zal richten. VRIJHOEVE-CAPELLE. Onder leiding van haar voor zitter, de heer J. C. de Roon, hield de Christelijke Besturenbond Sprang-Ca- pelle, j.l. Vrijdagavond in de zaal voor Chr. Belangen alhier een propaganda- vergadering, die slechts zeer matig be zocht was. Na opening met gebed, heette de voorzitter de aanwezigen wel kom, speciaal den heer Kok, bestuur der in algemeenen dienst van het C. N. V., die dezen avond zou spreken over: „Een blik in het verleden, het heden en de toekomst". Spr. hoopt dat dezen avond mag bijdragen tot verste viging der Chr. Vakbeweging, waarna de heer Kok het woord verkrijgt. Als we de geschiedenis van de Chr. Vakbeweging nagaan, zegt spr., dan blijkt daaruit dat nog niet zoo heel lang geleden het liberalisme werd ten troon verheven. Hetgeen de bijbel leert, dat de mensch van nature ge neigd is God en zijn naaste te haten, is volgens het liberalisme in strijd met de werkelijkheid; de mensch is van na ture goed, zeggen ze. Laat daarom al les zijn vrijen loop, en dan zal daaruit voortvloeien welvaart en geluk. En kelen, die daarvan dan niet profitee- ren, zijn de stumperts. Als we de ge schiedenis raadplegen, blijkt echter wel hoeveel stumperts er dan geweest zijn. Het is duidelijk gebleken, dat dan al leen ook op maatschappelijk terrein het goed kan gaan, als rekening wordt ge houden met Gods wil en wet. Want als gevolg van het door het liberalisme in genomen standpunt, was er dus ook geen sociale wetgeving, want als de mensch goed was, zou dus alles wel terecht komen, en zou elke werkgever wel toonen dat hij goed was en voor zijn personeel zorgen bij ziekte, ouder dom, ongeval, enz. Wij weten echter hoe de toestand vroeger geweest is. Er is thans bij alle moeilijkheden wel re den om God te danken voor wat we hebben. Als gevolg van dat alles is het socia lisme opgekomen, ook omdat de kerk tekort schoot in de vervulling van haar roeping. De kerk heeft toch niet alleen den weg te wijzen naar den hemel, maar ook door het aardsche leven. De voortrekkers van de Chr. Socia le beweging hebben met veel tegen stand te kampen gehad, ook tegenstand van Christenbelijders. Door het socia lisme is geprobeerd de macht te ver krijgen, het predikte de klassenstrijd, wat bij duizenden insloeg, die zich bij het socialisme aansloten. Daartegen over stonden enkele menschen van Chr. belijdenis, die trachtten de Chr. Vakbeweging te stichten, die niette genstaande de tegenwerking uit eigen kring stand hielden en er op wezen dat het geen machtsstrijd, maar een rechts- strijd was. De chr. voortrekkers wilden toenadering tusschen patroon en ar beider, door samenspreking collectieve contracten, waarvan de socialisten eerst niets wilden weten. Zij hielden stand de chr. voortrekkers en met succes. Wat geeft het heden te zien, vraagt spreker. Allereerst dat het liberalisme van vroeger bijna geen verdedigers meer heeft, en het socialisme is bijna niet meer te herkennen. Practisch heeft het slag op slag de klassenstrijd ver loochend, omdat zij wel gedwongen waren mede te werken aan de totstand koming van collectieve contracten, om dat zij anders allen invloed hadden ver loren. Maar laat ons opletten, zegt spr., want ondanks haar veranderde hou ding, staat vast, dat zij het revolutie- beginsel niet over boord gegooid heeft. Zij erkennen geen Souvereiniteit Gods. Hebben wij ook telkens ons jasje om gekeerd? Neen, zegt spr., hetzelfde wat wij voor jaren leerden, leeren wij nog. Ondanks alles mogen wij zeggen dat de Chr. Sociale beweging in Neder land geleidelijk is gegroeid en het maat schappelijk leven naar onze beginselen is ingericht geworden. Wat de toekomst betreft, moet spr. beginnen met te zeggen dat die er som ber uitziet. Dat de opkomst hier klein is, is een sprekend voorbeeld dat er weinig dankbaarheid is voor God en hen die met de bijbel in de hand den strijd zijn ingegaan. Men is blijkbaar vergeten wat onze voortrekkers heb ben moeten strijden voor de doorvoe ring van onze beginselen. Spr. wekt op te letten op de verschijnselen van on zen tijd, er staan groote zaken op het spel, n.l. het behoud van onze geeste lijke vrijheid. Spr. wijst in dit verband op het communisme en nationaal socia lisme. Gelukkig is er eenige opleving in het bedrijfsleven te bespeuren, al is het nog weinig; spr. wekt op niet te versagen, dat behoeft ook niet. God is getrouw, V' v li O li tl V 0 1 r. 0,1 9.( o.: 9.: o. 0,: 1,: 2, 2, 2. 2, 2, 4. I. 4. G fi G 0 7 8 t c t( 1( 11 Voor de rechtbank verscheen G. K., vroeger ambtenaar der Posterijen te Waalwijk, thans kantoorbediende te Amsterdam, die zich had te verantwoorden ter zake dat hij tusschon 11 Augustus en 14 October 1930 te Waalwijk zich heeft toegeëigend 612.31, welk bedrag iiij als ambtenaar der Posterijen onder zich had. Voorts had hij in October 1936 te Waalwijk twee be dragen, resp. van ƒ203.12 en 190.94, die bij als girostorting had ontvangen, zich wederrechtelijk toegeëigend. Verdachte bekende de feiten. Getuige H. Hesseling, inspecteur der posterijen gaf eenigebijzonderheden over de kascontrole, liet was gebleken, dat verdachte een tekort van ongeveer 1000.— In zijn zegclvoorschotkas had, en dat hij de girostortingen had gebruikt om dat tekort aan te vullen. De officier achtte de ten laste gelegde feiten bewezen." Verdachte heeft reeds vroeger ontoe laatbare handelingen gepleegd, en werd toen overgeplaatst naar Waalwijk, waar hij ten twee den nude misbruik maakte van het ln hem ge stelde vertrouwen. De verdediger, Mr. Jurgens, wees op het gun stige rcclnsseerlngsrapport en vroeg een voor waardelijke veroordeeling. De Officier merkte nog op, dat de reclassee- ringsrapporteur blijkbaar niet op de hoogte was met verdachte's antecedenten. De rechtbank zal op 4 Maart uitspraak doen. De rechtbank behandelde opnieuw de straf- zuak tegen H. G. M. v. d. P., 20 Jaar, te Heus- den, thans gedetineerd, die ervan verdacht wordt dat hij op 9 September 1936 te Empel getracht heeft G. M. de Goey van het leven te berooven en liaar daartoe met kracht een messteek onder den rechter-oksel heeft toegebracht. Het meisje werd echter niet doodelijk getroffen door de toevallige omstandigheid, dat de groote slag ader niet werd geraakt. Verdachte ontkende opnieuw alle schuld aan het misdrijf. Getuige, arts De Ridder, die de getroffene de uoodlge geneeskundige hulp heeft verleend, ver klaarde o.m. dat liet meisje hem gezegd had, dat ze de dader niet liad herkend. Daarna wordt het meisje zelf gehoord. Toen ze in den avond van 9 September van Den Bosch naar Ammerzoden fietste, werd ze onderweg aangehouden door een persoon die voorgaf lianr rijwielplaatje te willen controlee ren. Plotseling trok liij een mes en bracht haar een steek toe. Zij heeft het gezicht van den «lader goed gezien en blijft pertinent In haar herkenning. Een vriendin van de getroffene deelt mede, dat deze haar eenigen tijd na het gebeurde den verdachte had aangewezen en gezegd had„Dal is de Jongen, die mij heeft gestoken 1" Vervolgens worden eenige getuigen gehoord over verdachte's alibi. Hij heeft n.l. verklaard, dat hij dien avond om half 9 bij het plakbord te HerptHeus«Ien met eenige kameraden heeft staan praten. Een dezer getuigen weet liet zich nog vaag te herinneren, maar kan «len julsten tijd niet op geven. Er zijn nog verscheidene andere getuigen ge- «lagvaard, maar de rechtbank ziet van hun ver hoor af. De Officier, die hierna requisitoir neemt, acht het alibi ondeugdelijk. Volgens zijne nieening hebben hieromtrent slechts twee getuigen de waarheid gesproken, n.l. de twee, die verklaar den dat zij er niets van wisten- Positief bewijs materiaal wordt geleverd door de herkenning door de getroffene. Dat zij tegen den dokter zei. dat zij niet wist wie de dader was, komt uit, want zijkende zijn naam niet. Verder staat vast, dat verdachte dien avond zijn mes op op vallende wijze heeft gereinigd. De officier aclit het misdrijf bewezen. Om trent de motieven tasten wij geheel In het duis ter. Daarom mag alleen «ie mishandeling bewe zen worden verklaard. De eisch luidde twee jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. E. van Zinnicq-Bergmann, acht het onaannemelijk, dat al de twaalf getui gen i» decharge, «lie ter staving van het alibi zijn verschenen en van wie slechts enkele ge- li«M)rd zijn, bereid zou«len zijn tot een meineed. De messteek moet met de linkcrliaiut zijn toe gebracht, terwijl verdachte rechts is; het meisje heeft gesproken van een groot mes, terwijl het mes dat in ver«lachte's bezit werd gevonden, klein is. Ook de herkenning is, naar pleiter's oordeel, niet voldoende zeker. Pleiter acht geens zins bewezen, «lat deze verdachte dc dader is, en vraagt vrijspraak en «ie onmiddellijke invrij- heidsstelling van verdachte. Na beraadslaging in raadkamer deelt dc pre sident mede, dat het verzoek tot invrijheidstel ling wordt ingewilligd. Uitspraak over 14 dagen. De rechtbank alhier heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 21-Jarigen gedetineerden schilder E. D. uit 's-Hertogenbosch, tegen wien «le Officier van Justitie «irlc jaar gevangenisstraf had geëischt en ter beschikkingstelling van de regeering, omdat verdachte in den avond van 8 November 1936 te Den Dungen twee meisjes, die zich op de fiets op den Kanaaldijk bevon den, met een knuppel heeft geslagen. De rechtbank veroordeelde verdachte tot zes maanden gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de regeering. Ph. C. v. «1. B., Heusden, loopen op verboden «rond 4 boete of 4 d. h. T. J. de G., Dru ilen, verblindende verlichting, 5 boete of 5 d. h. J. A. F. Waalwijk, idem, 5 boete of 5 d. h. A. J. K., Sprang-Capellc, voertuig zonder licht, 3 boete of 3 d. h. J. B., Sprang, rij wiel zonder reflector, 3 boete of 3 d. li. H. B., Heusden, dronkenschap, 10 boete of 10 d. h. Voor den kantonrechter verscheen J. H., schoen maker te Vlijmen, die op 9 December te Hel- voirt in liet jachtveld werd aangetroffen, ter wijl hij strikken zette. Hij poogde te ontkennen, maar dat hielp wei nig; een veldwachter, verscholen in het kreu pelhout, had hem bezig gezien, en was nader hand met hem opnieuw het veld rondgewandelti om hem «1e strikken weer te laten wegnemen. Vertlaclite was weinig te spreken over 's veld wachters optreden: die zou zelfs met een groot mes op hem zijn toegesprongen! De veldwachter, die als getuige werd gehoord, moest om die vertelsels lachen en merkte op: „Voor jou liaal ik m'n handen nog niet uit m'n zakken 1" Het eind van het lied was 40 boete voor den oiibevoeg«Ien jager.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6