Plaatselijke Berichten. MUZIEKAVOND H.deBont-v.Hulten VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. Heerenkleeding naar maat Zaterdag 20 Februari 1937. No. 16 De Echo van het Zuiden. Derde Blad. BRAM VAN ZANTEN (Cello) DRUNEN. DUSSEN. HEUSDEN. GEMEENTERAAD VAN WAALWIJK. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk te houden op Vrijdag 26 Februari 1937, om 7 uur, ten gemeentehuize. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1Afschrift van hun besluit, hou dende goedkeuring van het besluit van den raad der ge meente Cuyk en Sint Agatha, inzake toetreding tot het streekplan voor Oostelijk N. Brabant. 2. Kon. goedgekeurde verorde ning op de heffing van preca riorechten, vastgesteld bij raadsbesluit van 27 Novem ber 1936. 3. Goedgekeurd raadsbesluit van 29 Jan. 1937 tot wijziging der begrooting 1936. b. Van W. J. van der Mee en P. C. Vermeer alhier. Mededeeling aanneming hunner benoeming onderscheidelijk tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs en tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim. c. Van den Directeur der R. K. Hoogere Handelsschool/H.B.S., alhier. Verslag der school over 1936. d. Van de Besoijensche Woning bouwvereniging. Verslag en balans/verlies- en winstrekening over 1936. 2. Voorstel tot wijziging der politie verordening. 3. Voorstel tot deelneming in de stichting .Plaatselijke commissie van samenwerking met het Natio naal Fonds voor Bijzondere Noo- den". 4. Voorstel tot onderhandsche ver pachting van de ,,Elderwaard" onder Ammerzoden. 5. Voorstel tot wijziging der begroo tingen voor 1936 en 1937. 6. Voorstel tot het treffen van een regeling met de Concours-hippique vereeniging .Waalwijk" inzake aflossing van het indertijd aan die vereeniging verleend renteloos voorschot. 7. Voorstel tot aankoop van een strook grond met daarop staande panden aan de Kerkstraat van J. van Loon. (Voor Prae-adviezen zie ommezijde). Sluiting Postkantoor op Zondag Naar wij vernemen heeft 't Bestuur van «Waalwijks Belang» van den Directeur der P. T. T. te 's Graven hage een schrijven ontvangen waarin wordt medegedeeld, dat het Ge- meentebesluur van Waalwijk, na kennisgeving van de van die zijde gegeven toelichting, zich thans met de voorgenomen sluiting op Zon en feestdagen in het uur 13 14 van het P. T. T. kantoor te Waalwijk kan vereenigen. In verband hiermee zal aan de sluiting, welke alleen den post- en telegraafdienst betreft, met ingang van 7 Maart a.s. uitvoering worden gegeven. Zooals bekend blijft de geheele openstelling voor het publiek van 8 9 op Zon- en feestdagen gehand haafd, alsook de volledige dienst gedurende den geheelen dag op werkdagen. NIEUWE AUTOBUSVERBINDING TUSSCHEN WAALWIJK EN „DE KLEI"? Mei het oog op het vele vrouwelijke en mannelijke personeel dat tegen woordig uit de dorpen in het Land van Heusden en Altena op de Waal wij ksche schoenfabrieken werkzaam is, overweegt de autobus-ondernemer, de heer Bouman uit Wijk en Aalburg een geregelde dagelijksche autobus- verbinding tusschen Waalwijk en „de Klei" tot stand te brengen. Binnenkort zal een proef worden genomen door 's morgens een bus naar Waalwijk te doen loopen en 's avonds terug, speciaal voor het vervoer van fabrieksper&oneel. Bij gebleken belangstelling zal de dienst blijvend zijn en mogelijk wor den uitgebreid, speciaal op marktdagen enz. MUZIEKFEESTEN -DER LIEDERTAFEL „TOT BLOEI DER TOONKUNST". Op uitnoodiging van het voorloopig comité kwamen Woensdagavond ver schillende ingezetenen uit v.m. Baard wijk in de zaal van den heer P. van Cromvoirt bijeen. Bijna alle genoodig- den waren opgekomen of hadden schriftelijk hunne medewerking toe gezegd. Het voornaamste doel dezer bijeen- ;omst was het vormen van een hoofd comité en diverse subcomité's ter ver vanging van het voorloopige comité dat uit de liedertafel was gevormd. In het hoofdcomité werden gekozen de heeren W. v. d. Mee, voorzitter. Ger. Veltman, secretaris en Joh. Gre- ve, penningmeester, alsmede de voor zitters en secretarissen der diverse sub- comité s. De samenstelling dezer sub-comité's is als volgt: Comité Finantiën, Vermakelijkheden en Loterij: P. Dupont, voorzitter: M. v. d. Mee, secretaris; Jac. Maas, H. Maas, Ger. Klerx, J. Vermeer, H. Pul lens, E. de Vries, J. v. Drunen en G. Timmermans. Comité Pers en Reclame: Jac. van Mierlo, voorzitter; A. Lombarts, secre taris; Ant. Pullens, Ant. Leijtens, H. Klerx, A. Verheijden en J. Pullens. Comité Terrein: C. Mol, voorzitter; Jos. Lombarts, secretaris: J. Kooien, Joz. Vermeer, J. Thijssen, W. Buijs en Adr. Vermeer. Comité van Ontvangst: C. v. Haren, voorzitter, (tevens vice-voorzitter van iet hoofd-comité); Ger. Smits, secreta ris; Jos. Loeff, Joh. Vissers, L. Kooien, W. Pullens, Th. v. Leent, B. v. Hel- voirt, M. v. Herpt. Comité Muziek: Chr. Thijssen, voor zitter; W. Ligtvoet, secretaris; Ant. Boom en B. v. Bavel. De verschillende comité's zullen zoo spoedig mogelijk onderling vergaderen om plannen en begrootingen op te ma ken, die aan de begin Maart te hou den vergadering van het hoofd-comité zullen worden voorgelegd. Als datums voor het te houden festi val zijn vastgesteld Zaterdag 12, Zon dag 13 Juni en Zondag 20 Juni a.s. en als terrein is aangewezen den tuin ach ter café van Cromvoirt, waarin ook 10 jaar geleden het zeer geslaagde festi val der Liedertafel is gehouden. De zeer drukke opkomst der genoo- digden is wel een bewijs van de sym pathie die de Liedertafel bij de Baard- wijksche ingezetenen geniet en een gun stig voorteeken voor het welslagen van de feestelijke herdenking van haar gou den feest. BOERENLEENBANK. Vrijdag 26 Februari a.s. zal de Boe renleenbank bare jaarvergadering houden in bet Patronaatsgebouw St. Clemens-parochie. Aan de orde zijn jaarverslagen, pe riodieke verkiezingen, enz. H.H. KLEERMAKERSPATROONS. A.s. Dinsdag 23 Februari zal in Ho tel De Twee Kolommen, 's namiddags 3 uur een technische middag gegeven worden, waarbij wij allen zijn uitge- noodigd. Het Bestuur van de afd. R.K. Kleer makerspatroons Waalwijk, is direct na de oprichting op 28 Januari j.l. actief werkzaam geweest, om een voor het vak op boog peil staanden technischen middag te organiseeren. In deze jonge vereeniging heerscht nu reeds bet enthousiasme dat ons en ons vak ten goede zal komen. Komt dus allen, ook uit de plaatsen in de omgeving van Waalwijk, deze technische voordracht bijwonen, dan kunt gij tevens eens zien wat er met vereeniging te bereiken is en dan is het zeker, dat ook gij zult begrijpen, dat wij elkaar moeten steunen, om ons vak op hooger peil te brengen. Thee-film, Woensdagmiddag 3 uur en des avonds 7.30 1.1. had in het K J. V. buis alhier een interessante lezing plaats over de bij uitstek zoo gezonde drank »De Tnee.» Tijdens de pauze werd aan de aanwezige dames een heerlijk kopje thee aangeboden. Hierna werden een drietal films vertoond. De eerste film »Edelkruyd» toonde ons het geheele ingewikkelde ver- volmakingsproces vanaf de aan planting der theestruik, totdat zij op tafel verschijnt. De tweede film van »Hieren Daar uit onze Oost» laat ons een reis meemaken door ons Insulinde, waarvan velen nog zoo weinig weten. En no. 3 was een Amerikaansch teekenfilmpje, waarin men ons liet zien hoe de thee, een kalmeerende invloed kan uitoefenen op een kwaad humeur, en hoe een tweetal jonge menschen, dank zij deze goede eigenschap van de thee tot elkaar gebracht worden. Het »s ongetwijfeld een goede propaganda-middag geweest voor het theeverbruik. R. K. Vrouwenbond. Algemeene Vergadering voor de leden van den R.K. Vrouwenbond op Donderdag 25 Februari 's avonds 8 uur in de zaai van de R.K. Werk lieden vereeniging. Als spreker zal dien avond op treden de HoogEerw. Heer Mgr. F. Frenken met het onderwerp»De opbouw van het gezin.» Het Bestuur vertrouwt dat alle leden van den R K. Vrouwenbond deze mooie en interessante lezing zullen bijwonen. Deze lezing zal door enkele liederen worden opgeluisterd, gezongen door de K. J. V. Muziekavond. Donderdag 25 Februari zal in Hotel Verwiel een muziekavond gegeven worden door eenige leer lingen van Joh. Verhoeven (Drunen.) De bekende nog jonge Rotterdamsche cellist Bram van Zanten zal op deze uitvoering zijn welwillende medewerking verleenen. De heer v. Zanten is reeds meer malen voor de radiomicrofoon op getreden en wel niet de cello concerten van Haydn en Saint Saëns onder de dirigenten Gerharz en Treep. Hij gaf eveneens verschillende recitals. J.l. Zomer was hij solist in het Kurhaus te Scheveningen, waar hij o. 1. v. Ign. Neumark het cello-concert v. Boccherini speelde. Anti Rev. Kie^vereeniging. Woensdagavond 7.30 1.1.vergaderde de Anti Rev. Kiesvereeniging in het OP DONDERDAG 25 FEBRUARI 1937 door eenige leerlingen van Joh. Verhoeven, Drunen, met medewerking van IN HOTEL VERWIEL. - AANVANG 7.30 UUR. Voor degenen, die in dezen avond belangstellen, zijn nog eenige toegangskaarten beschikbaar, welke aangevraagd kunnen worden bij; JOH. VERHOEVEN, A 62, DRUNEN. schoolgebouw aan de Besoijensche straat, welke druk bezocht was, daar vele leden en genoodigden hunne vrouwen en kennissen had den medegebracht De plaatsvervangend Voorz., de heer de Hoop, opende wegens inter local werkzaamheden van den voorzitter, deze vergadering. Gezongen werd psalm 33, vs. 7, waarna de Voorz. voor ging in gebed. In zijn openingswoord wees de voorz. op den val van den gulden Dr. Colijn met zijn kabinet heeft tot het uiterste op de bres gestaan in den strijd voor de waarde-vaslheid van onze munt. Het landsbe'ang eischte echter devaluatie, en die is toen ook gekomen. Deze devaluatie heeft dan ook heel wat tweespalt gezaaid. Een gelukkige omstandigheid wasechter de verloving onzer prinses; dit vormde nl. een pracht-gelegenheid, om de gemoederen wat tot rust te brengen Vervolgens wees spr in verband met de a s. verkiezingen erop dat het in de eerste plaats niet gaat of we met 12, 13 of 14 zetels uit de stemnus komen, maar dat we in getrouw heid van Godswoord doen wat er te doen is. Dan ku men we met vertrouwen de toekomst en de stembus van dezen zomer tegemoet gaan. De Secr wees er vervolgens op dat het ledental, 21, evenals vorig jaar is. Er zijn een 1200 tal bro chures «Nederland Waakzaam» be steld, waarvan er iedere 14 dagen 100 verspreid zullen worden. Uit het verslag van den penning meester bleek dat het batig saldo St Theresia gesticht van 't werk der leerlingen in Huishoud-, Kook- en Fröbelscholen, die gratis vooi eenieder te bezichtigen is en waar over een advertentie en bericht in ons vorig nummer uitvoerige bij zonderheden gaven. INKWARTIERING. Naar het Bureau Militaire Zaken ons meldt, worden hij de op 23 Febr. a.s. in v.m. Baardwijk te houden in kwartiering van Rijkswege per hoofd twee dekens verstrekt. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het Politiebureau alhier zijn in lichtingen te hekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen een vulpotlood, een pinchertjc, een paar bruine handschoenen, een por- temonnaie met inhoud, oen doublé dames polshorloge. van vorig jaar was Aan contributie werd vangen ont- Uitgaven Batig saldo Hierna werden een caturen van f 4.38 f 18.10 f22.48 f 17.— f 5 48 100 tal cari Kuyper en Colijn op het witle doek vertoond, die natuur lijk met groote interesse werden bekeken, waarna de vergadering wprd gesloten. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. R.K. Werklieden-Vereeniging St. Clemens. In de laatste algem. vergadering der R K. Werkliedenvereeniging in de St. Clemens parochie, deed de voorzitter mededeeling dat de toe stand der kasmiddelen niet roos kleurig was, zoodat er een nadeelig saldo zal zijn. Echter kon het bestuursvoorstel voor contributie- verhooging niet de vereischte meerderheid bekomen. Een voorstel van een der leden om ongeorganiseerden, die hun kolen door het kolenfonds willen betrekken, dit toe te staan als zij fl.— storten in de kas, werd aan gehouden om die in de vergadering van 't kolenfonds te bespreken. Een voorstel werd aangenomen om een reiskas te stichten voor deelname aan den Katholiekendag op 2en Pinksterdag a.s. Bebouwing Kerkstraat. Dezer dagen is men aangevangen met den bouw van 2 middenstands woningen aan het gedeelte der Westzijde Kerkstraat. De Putstraat. Naar aanleiding van het bericht in ons vorig nummer betreffende debebouwing Üostzijdeder Pulstiaat maakt men er ons opmerkzaamop dat in 't midden nog een stukje ter breedte van 14 M. openligt, naast den heer Bart van Engelen. In zooverre behoeft ons bericht dus rectificatie. Verkooping. Bij den toeslag van tweedubbele woningen in de Mr. van Coothstraat Oostzijde, geveild door Notaris Schaap voor mevr. Letitre,den Haag werd de eerste dubbtTe blok nos. 7 en 9 gekocht door mevr.Timmer- mans-Verschure voor f5250 en de tweede dubbele blok nos. 23 en 25 door den heer J. van Helvoirt—de Nijs voor f6000. Tentoonstelling Huishoud- Kook- en Fröbel-onderwljs. Wij vestigen nogmaals de aan dacht op de tentoonstelling die Zateidagmiddag en Zondag gehou den wordt in de vakscholen van het BIOSCOPEN. „THEATER MUSIS SACRUM". „Einde slecht alles goed". Szöke Szakall is in deze film de winkelier Polgar in schoolbehoeften, die ergens tevrtden in een provincie nest leett. Zijn zoons hebben echter in Boedapest een wereldzaak in papier gesticht en hoe die twee typen dat eigenlijk hebben klaar gespeeld, is een der raadselen van de film, want de één is niet zuiver op de graat en de ander is een boemelaar. Viktor, de oudste zoon, zal met een barones trouwen en hij wil,dat zijn vader zich aan de nieuwe sïlualie zal aanpassen. Wanneer hij met zijn broer Ferry naar het provinciestadje komt cm daar zijn vader te owingen de zaak te ver- koopen, merkt men verrast op, h^e hij in zoo'n situatie eigenlijk meer levensecht is dan in zijn stereotiepe komieke creaties. Ferry, de flirtende broer her nieuwt de kennismaking met de banketbakkersdochler Eva, voorge steld door Rosi Bars. ny. Men weel wat dat zeggen wil: de dansen zijn niet van het witte doek. Doch juist deze Rosy Barsony geeft wat fleurig heid aan de film, verliefd als zij is op Ferry en teleurgesteld als zij is wanneer zij in Boedapest tot de ontdekking komt, dat Ferry meer vriendinnen er op na houdt. Ook de ontdekkingen van den ouden Polgar in Boedapest zijn niet schitterend. Zijn oudste zoon is een zwendelaarHet wereldconcern valt als een kaartenhuis in elkaar, de oude Polgar drijft met zijn zoons weer een papierzaak, Eva krijgt haar Ferry, het einde is slecht, maar alles is goed. Vooraf gaat nog de sensalioneele Amerikaansche reporters—film, »Brand in hotel Albion«. waarin Bette Davis en George Brent op verdienstelijke wijze de hoofdrollen vertolken. Terwijl in het journaal thans reeds voor de tweede maal voorkomt de uitvoerige reportage van het huwelijk van H.K H. Prinses Juliana en Z H. Prins Bernhard. Alles bijeen een goed programma die eenieder zal weten te waardeeren. LUXOR BIOSCOOP. De moderne regenmakers. Deze week brengt Luxor ons een onweerstaanbare, komische sensatie film: „De moderne regenmakers". Roscoc (Robert Woolsey) meent een regenmachine uitgevonden te hebben, maar wanneer deze machine zijn prac- tlsche bruikbaarheid moet bewijzen, weigert ze, en haalt hij zich de wraak der boeren op den hals, aan wie hij re gen had belooft. Met zijn vriend ver trekt hij dan naar Californië om in Ri- ma Junction regen te maken. Wanneer hij vertelt dat zijn machine alleen voor 'n groote menschenmassa werkt, wordt er een tuinfeest gehouden. Hier klim men zij dan op twee oude locomotie ven, totdat zij bemerken dat er dyna miet in verborgen zit, en midden op het feestterrein volgt de ontploffing. Deze exploisie brengt de regenmachine aan den gang, waarvoor zij dan door de menschenmenigte hartelijk worden toe gejuicht. Het is een zeer komisch programma, dat wij eiken bioscoopliefhebber kun nen aanbevelen. In- en Uitvoer van Schoenen. Gedurende de maand Januari werden ingevoerd 13879 paar schoe nen ad f51.00ü. tegen 44033 paar ad f li 6 000 in Januari'36 Tsjecho- Slowakije, stuurde het grootste kwantum nl. ruim 5000 paar, dan volgen Zwitserland, Engeland en Duitschlund. Uitgevoerd werden 3159 paar ad f 11000 in Januari '37, tegen 3329 paar ad f 11.000 in Januari 1936; 20 tl daarvan gingen naar Indië.de rest naar België, Luxemburg en Engeland. Prijsverhooging van schoen reparaties De Schoenmakerspatroons-ver— eenigingen in den Haag en omsteken hebben besloten, in verband inet de stijging van leder- en fourni turenprijzen, de prijzen van het reparaliewerk met 10 pCt. te ver_ hoogen. Doodelijk ongeluk te Drongelen Donderdagmiddag omslreeks 4 uur geraakte dhr. F. v Hees uit Dussen bij bet boomen rooien onder een boom en was op slag dood. De ver slagenheid in. 't dorp is begrijpelijk zeer groot. Het ongeluk geschiedde op 't erf van den heer M. v. Mars bergen ouder Drongelen. Burgemeester v. d. Schansen Dr. v. Vuuren waren spoedig ter plaaise. Dr. v. Vuuren kon niet anders dan de dood constateeien. 40-jarig dienstjubileum Gerrit Verhoeven Hier volgt het verslag van hel verdere verloop der feestelijkheden in vervolg op ons berient van 1.1. Woensdag. In de namiddag van 4-7 uur had een drukbezochte receptie ten zijnen huize plaats, waarbij talrijke notabelen zoowel van in als builen de gemeente acte de presence gaven. Om 7 uur kwam de Kon. Erk. Harmonie »dc Volharding« den juuilaris, die lid van verdienste der Harmonie is, een serenade brengen. De voorzitter der harmonie den heer Hooymaaier complimenteerde den jubilaris met zijn 40 jarig dienstjubileum. Ik doe dit gaarne, aldus spreker, uit persoonlijke vriendschap en tevens voor den moreelen steun, die gij steeds aan onze vereeniging hebt gegeven. Gij die millioenen door uwe han- den hebt laten gaan en op wie nooit de minste aanmerkingen te maken waren. Gij die de grootsche hulde Uwer direclie hedenmorgen op het kantoor mocht ondervinden hetgeen voor ons is het grootste bewijs van uw plichtsbesef en accu ratesse, het is mij daarom niet mogelijk u grooter lof toe te zwaaien. Wij hopen allen, dat gij nog vele jaren te midden der uwen een welverdiende rust moogt ge nieten. Den jubilaris d inkte bestuur en leden voor de aangename hulde hem gebracht en zegde de harmonie toe steeds op zijn steun te mogen rekenen. Hierna trok de harmonie, gevolgd door den jubilaris met echtgenoote, familie en genoodigden naar dt harmoniezaal, alwaar de feestavond werd gehouden. Allereerst sprak den heer Ilooy maayer, waarna den heer Guust van der Heijden 't woord voerde op zijn eigen vlotte, pittige wijze Spreker zeide immer gaarne naar Drunen te hebben gekomen voor de harmonie en naast zijn felicitaties zijn diepgemeende sympathie uit sprak voor den jubilaris en hem allen mogelijk steun toezegde zoo wel voor de hem zoo na aan het hart leggende harmonie »De Vol- harding« als voor hem zelf, zoo hij die ooit noodig mocht hebben. Den avond werd verder, onder mu/iek en zang een gave waarin de familie Verhoeven bovenal uil- blinkt, onder ceremoniemeester schap van den sympathieken heer Gust van der Heijden uit Waalwijk, doorgebracht. Best ons nog te vermelden dal den jubilaris als 't ware onder de blo mslukken werd bedolven en hem honderdtallen felicitaties en te'egrammtn werden toegezonden, 't Was voor den sympathieken jubilaris voor een zoo'n zeldzaam jubileum een waarlij!: onvergetelijke dag- Instorting Door het verschuiven van een der schoorbalken, mede door hel geschaaf en geruk van het vee slorlte Donderdag de achter- en een gedeelte van de zijgevel in van de boerderij van Jan Brok. De instorting gebeulde juist toen 't laatste koebeest uit de stal was gehaald. Hoewel de steenklompen naar binnen en buiten vielen kwamen persoonlijke ongelukken toch niet voor. Handboog »Constantia« Gonstanlia hoopt dit jaar haar 60 jaiig bt-sta°n te herdenken, dut samen valt met een drietal jubilea van hare leden wegens 30 en 35 jarig lidmaatschap. ELSHOUT Misgezangen Meldden wij iets omtrent een te geven H. Missie, thans deelt men ons mede, dat de twee Palers van de Abdij van Heeswijk gedurende de genoemde dagen de geloovigen zullen onderrichten in het gemeen schappelijk zingen der H. Mis, dus geen Missiepreeken Film Op Maandag 1 Maart zal door het »Herwonnen Levenskrachta Comité een propaganda filmavond gegeven worden om 7 uur in de zaal der Jongens Congregatie. Biljarten Uitslag cornp.-wedstrijd BJC II- EBC 11 van Woensdag EBC II B J C 11 L. Kuijpers 75 C. v. d. Hoven 7o M. Klerks 75 W. Vissers 75 v. Broekhoven 75 A. v. Leest 29 404 H. Pulles C. Klijn B. Klerks C. Pulles Rom bouts A. Merks 27 43 28 69 25 75 267 Hoogste serie L. Kuijpers 18 car. In de commissie tot wering van schoolverzuim werd in de va cature B. v. Dijk gekozen de heer R. v. Mierlo-lleessels. In hotel Koppelpaarden alhier hield 't district «Alieua» van oen Nederlandschen Rond van Luxe Verhuur- en Taxi auto ondernemers een algemeene ledenvergadering, waarop de heer Lobman uil Haarlem een uitvoerige bespreking hield over de rijlijdenwet. Besloten werd 't kilometertarief te stellen op 8 ct. voor kleine wa gens en 10 ct. voor groote. De Kling, welke aanvankelijk be stond uit Bommelei waard, Land van Altena en de Langstraat, werd verdeeld in een zelfstandig district «Altena» met als middelpunt Dus sen, terwijl de Bommelei waard bij Den Bosch kwam en de Langstraat bij Waalwijk. Tot afgevaardigde van 't district naar de jaarvergadering weid geko zen de beer A. Tuur, terwijl alle aangesloten leden door de Fordfa brieken werden aangezocht n kijkje le komen nemen naar hun fabrieken te Amsterdam. HANK. De Eerw. Moeder Overste van 't klooster der Eerw. Zusters alhier is overgeplaatst naar 't klooster der Eerw Zusters te Leende, terwijl de Eerw. Overste aldaar als Overste te Hank is benoemd. In de Rondszaal alhier werd een vergadering gehouden van de drie samenwerkende Landarbeiders- bonden eenerzijds en deN.C.B. afd. Dussen en Hank en de N.Br. Mij. van Lan ibouw afd. Dussen ander zijds, inzake 't collectief arbeids contract Door de eerstgenoemde bonden werd verzocht, in het vorig jaar overeengekomen contract, voor dit nieuwe jaar een tweetal bepa lingen betreffende het opnemen van jeugdige arbeiders van 14 19 jaar en de aanpassing der loonen naar de eventueele daling of stijging der loonen. Hierover werden partijen 't niet in alle opzichten eens en men kon niet tot definitieve besluiten komen. Over deze aangelegenheid zal nog maals een vergadering met de be trokken instanties worden belegd. Bij een zekeien v. d. P. alhier is de antennediaad doorgesneden tiet is te hopen dat de bedrijvers van deze laffe daad hun verdiende straf niet zullen ontgaan. Bij verschillende landbouwers zijn de laatste dagen schapen dood gegaan. Misschien is hiervan wel de oorzaak den voortdurenden regen van dezen winter, waardoor het weiland waarop ze loopen steeds doornat is. Intusschen voor verschil lende kleine veehouders een belang rijke schadepost, daar de dieren in den regel niet verzekerd zijn. Dezer dagen is door rijksamb tenaren met behulp van de rijks politie een partij gesmokkeld siga rettenpapier in beslaggenomen, dat vervoerd werd met een vrachtauto. Tegen den vervoerder, een zekere G. werd procesverbaal opgemaakt. Op 26 Febr. 1937 des avonds 8 uur zal in het Patronaatsgebouw alhier een algemeene ledenvergade ring worden gehouden van het Wit-Gele Kruis. De algemeene keuring van trekhonden in deze gemeente zal gehouden worden op 9 Maart 1937 des voormiddags 9,30 uur. De eerste ontmoeting in den biljartwedstrijd met K.O.T in café »Modern« heeft als uitslag gehad E.B C. Elshout 500 punten. K.ü T. 335 punten, zoodat de eerste met 165 punten won. Zaterdagavond a s. heeft in de voormalige M.U L.O.-school de feest viering plaats van het 30 jarig bestaan van de Chr. Jongehngs- vereeniging »Eben Haëzer« LUTTELHERPT. De zoon van G. P. alhier, oud l2^ jaren wilde Dinsdagavond bij R. L. kippenvoer halen van den zolder, kwam hierbij dusdanig met het kippenvoer te vallen van den zolder trap, dat direct geestelijke en ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. De dokter achtte over brenging naar het Groot Zieken- gasthuis in den Bosch noodzakelijk. Pastoor Timmermans van Herpt diende hem het H. Oliesel toe. Woensdagmorgen 4 uur is hij aldaar overleden vanwege inwendige her senbloeding Wel een zware slag "voor de kostwinnende ouders die maar een zoon hebben bij de vijf kinderen.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9