ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. GEMENGD NIEUWS, J HEUSDEN. GEERTRU1DENBERG. KAATSHEUVEL. HAAMSDONK. DUSSEN. BEGRIJPT HET BELANG „DE ECHO VAN HET ZUIDEN", gende. De juiste naam van de pop, die Antoinnettè genoemd was, werd door niemand geraden. De Coöp. Aankoopvereeniging Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang w.a., hield j.l. Vrijdagavond halt' 7 in het café van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoeve-Capelle een algemeene ledenvergadering. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer J. van Beek, bracht de administrateur, de heer B. van der Hoeven, rekening en verantwoording uit over het afgesloten vereenigings- jaar, waaruit bleek dat ontvangen was ƒ25.076.76 en uitgegeven ƒ25.016.15, zoodat de kas sloot met een batig sal do van ƒ60.61. Doordat nog te beta len is aan den heer Ant. van Dijk voor bijdrage in de eerste aanlegkostcn van een weegbrug een bedrag van 25 bedroeg het definitief batig saldo ƒ35.61. In kas was op 1 Januari 1936 309.42^, zoodat met het batig saldo over 1936 op 1 Januari 1937 in kas was 345.031^. De rekening en verantwoording, welke door de daarvoor benoemde commissie was nagezien en in orde bevonden, werd onder dankzegging aan den administrateur voor zijn keurig en accuraat beheer goedgekeurd. Van de gelegenheid tol het doen van bestellingen werd een dankbaar ge bruik gemaakt. Besteld werden: 12000 kg. slakkenmeel, 10.000 kg. kalizout 40 22.500 kg. super, 10.000 kg. vee voeder en nog een partijtje van ver schillende soorten stikstofmeststoffen. Met een woord van dank voor de belangstelling werd deze vergadering door den voorzitter gesloten. In de j.l. Zaterdag gehouden al gemeene ledenvergadering van de dui- venvereeniging „De Luchtvaart", ge vestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart, werd tot voorzitter be noemd de heer E. Haverhals. Gedurende de maand Febr. 1937 werd op het hulppostkantoor alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd ƒ8165.66 en terugbetaald ƒ8789.29. Het aantal inlagen bedroeg 123 en dat der terugbetalingen 62. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat het Hoofd der school in de Kom, de heer E. Colet, weer her steld is en j.l. Maandag weer in func tie is getreden. De trekking van de verloting, verbonden aan de bazar ten bate van de gemengde zangvereeniging 't Roze- knopje en het muziekgezelschap Kunst na Arbeid" zal plaats hebben a.s. Za terdagavond 7 uur op het voormalig v gemeentehuis. VRIJHOEVE-CAPELLE. Vrijdagavond hield de afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transport arbeidersbond in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje haar jaarvergadering, welke druk bezocht was, onder leiding van haar Voorzit ter, den heer P. Hommel. Na opening op de gebruikelijke wijze wijst de voorzitter in zijn openings woord op de moeilijkheden en de ge varen van den tegenwoordigen tijd voor ons arbeidende volk. Zalig hij die in den nood van dezen tijd kan zeggen: ten dage als ik vreesde, ge loof ik in U. Want niet alleen stoffe lijk, maar ook geestelijk is de nood zeer groot. De secretaris, de heer P. Wagema- kers bracht een uitvoerig jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het ledental 155 bedraagt. Met ingang van 1 Januari j.l. werd het collectief contract in de schoen industrie wederom geteekend. De penningmeester, de heer Jac. Vos, gaf een financieel overzicht. Aan contributie werd ontvangen 4533.07. Aan werklooze leden werd uitgekeerd 10.291.45. Van het totale ledental waren er slechts 14 leden welke niet werkloos zijn geweest. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Hommel, A. Metske, M. Ha verhals en H. Vos werden met bijna algemeene stemmen herkozen en na men hun benoeming aan. Door den penningmeester werd er nog op gewezen dat de afstempeling bij de arbeidsbeurs ten gemeentehuize steeds op tijd moet geschieden en te vens elke 14 dagen laten verlengen, zoolang men werkloos is, dan kan men veel onaangenaamheden voorkomen. De aanwezige afgevaardigden uitten allen hun beste wenschen voor de af deeling. Verschillende zaken betreffende het organisatieleven werden nog nader door het bestuur toegelicht en tevens een propagandistisseh woord gespro ken voor het „Chr. Sociaal Dagblad". De samenkomst werd om 10 uur met dankgebed door den voorzitter gesloten. over 1936, waaruit bleek, dat in het afgeloopen jaar vijf bestuurs- en twee algemoene ledenvergaderingen zijn gehouden. De in de vergadering van 29 Sept. 1936 en op 20 Oct. 1936 opnieuw vast gestelde statuten hebben bereids de Bisschoppelijke goedkeuring ontvan gen. Met ingang van 1 Januari 1937 is de tuberculose-bestrijding, welke tot dien datum bij hel Groene Kruis be rustte, door hel Wit-Gele Kruis ter hand genomen. In 1936 werden door de wijkver pleegster 3365 bezoeken afgelegd. Vcrplegingsartikelen uit het maga zijn werden 165 maal uitgeleend. Op het districtsconsultatiebureau, dat beheerd wordt door het Groene Kruis, en waarover het Wit-Gele Kruis mede de beschikking heeft, werden in het afgeloopen jaar 71 kinderen nieuw ingeschreven. Aan contributie is over het afgeloo pen jaar ontvangen 994.15, aan sub sidies 395.en andere inkomsten 39.50. De schuld der vereeniging, welke is ontstaan door den aankoop van de verplegingsartikelen en de eerste in richting van het uitleenbureau, be droeg ƒ500. Het aantal leden der vereeniging bedroeg per 1 Januaari 221, per 1 April 209, per 1 Juli 192, per 1 Octo ber 184 en op 31 Dec. 1936: 193. De rekening werd vervolgens onder zocht door een commissie van onder zoek, bestaande uit de heeren Carpaij en Meijer, waarna deze werd goedge keurd, in ontvangsten op 2292.72 in uitgaven op 1908.94 Op 26 Febr. 1937 had een algemeene ledenvergadering plaats van het Wit- Gele Kruis in het Patronaatsgehbuw alhier. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet, waarna de notu len der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna werd verslag uitgebracht Batig slot 383.78 Na een paar opmerkingen bij de Rondvraag, sloot de voorzitter de ver gadering met den Chr. groet. De jaarvergadering van de Chr. Jongelingsvereeniging Eben Haëzer werd geopend met het zingen van Ps. 103 vers 1, waarna Ds. van Duijkeren een kort openingswoord sprak. De heer W. v. d. Steenhoven hield hierna een goed verzorgde bijbelinlei ding. Namens de zusterverenigingen uit 's-Bosch, Well, Genderen, Veen en Tilburg, alsmede van de Meisjesver- eeniging alhier, waarvan afgevaardig den aanwezig waren, werd de jubilee- rende vereeniging hartelijk gelukge- wenscht. Hierna volgde de opvoering van „Ernst en Luim", waaraan alle leden der vereeniging medewerkten. Tevens werd nog opgevoerd „Hoog Bezoek" en „De Poort", alles onder regie van D. Kamerman alhier. Een en ander was keurig verzorgd. Na deze uitvoering dankte Ds. van Duijkeren allen, die aan dezen gezel- ligen avond hadden medegewerkt, waarna Z.Eerw. den avond sloot met dankgebed. De uitslagen van de voortgezette biljartwedstrijd in het Café „Modern" alhier, luidden als volgt: O.O.O. 2 te Drunen 373 p.; K.O.T. 500 punten. De uitslag van de gehouden com petitiewedstrijd dammen luidt als volgt R. KammingaG. Jonker 11 J. DeurlooD. v. d. Stoep 20 J. TimmermansG. Fitters 2—0 C. SchaapB. Klerks 11 Gerr. JonkerJ. Andriese 11 D>or de gemeenie politie werd tegen den werkloozen fahrieksarbei der T. uit deze gemeente proces verbaal opgemaakt wegens het ver zwijgen van inkomsten welke hij niet voor de steun had opgegeven. De gemeente is voor een bedrag van ruim f150.— opgelicht. Aan den aannemer C. Krols is opgedragen voor de som van f485.— het onderhoud en het doen van voor zieningen aan gemeente-gebouwen en werken gedurende het jaar '37. Naar wij vernemen zal binnen 'enkele weken de Catorolicfabriek, gelegen aan de Dongekade alhier wederom in bedrijf worden gesteld. Deze fabriek heeft ruim een half jaar stilgelegen. Dood gebleven De 58-jarige v. W. in de Gast huisstraat alhier, was juist aan zijn middagmaal begonnen, toen hij ineenzakte en de ijlings ontboden geneesheer slechts den dood kon constateeren. R. P. S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Februari 1937 ingelegd f 18058,28. terugbetaald f 12399,14 Het laatste boekje droeg het num mer 9350, o Goed afgeloopen. In den gevaarlijken bocht Vaart straat-Verlengde Hoofdstraat alhier reed een auto tegen den hoek van een woning. Er kwam een gat en een scheur in den muur en de wagen had wat averij aan het spatbord. Concert Apollo De Kon. Erk. Harmonie Apollo geeft Zondag half vasten een groot instrumentaal concert, waarop de harmonie verschillende groove werken zal uitvoeren. Burgerwacht Naast de schietoefeningen, die de Burgerwacht gedurende 't zomer seizoen op de schietbanen aan den Horst met scherp houdt, wordt thans begonnen meteen 14-daagsche oefening met K S.O. in de zaal van Euphonia. Voor iederen schutter worden 5 patronen gratis beschik baar gesteld per oefening. Daar naast kan, als de tijd het toelaat tegen kostenden prijs der patronen door liefhebbers nog worden bij- geschoten. (y RAAMSDONKSVEER. De waarnemend directeur van het postkantoor alhier, de heer D. Kommers herdacht op Maandag 1 Maart j 1 dat hij voor 25 jaar als beambte bij de posterijen werd aan gesteld. De jubilaris mocht dien dag van verschillende zijden blijken van belangstelling en gelukwenschen ontvangen. Met ingang van 15 Maart a.s. zal de heer F. W. Del'eman, wacht, meester der marechaussee alhier, voor eenigen tijd worden gedeta- cheerd naar de opleidingsbrigade te Ape doorn. In het gebouw Behoboth word een vergadering gehouden van ver schillende afgevaardigden van plaat selijke protestantsche vereenigi. gen in verband met besprekingen inzake een te houden bazaar voor het gebouw Rehoboth en het suppletie- fonds der Antonettastichting. Uit de vergadering werd het vol gende, bestuur vastgesteld: Ds. W. Oost, voorzitterMej.Adr. Oosterling, secretaresse; G. Ooster ling, penningmeester en B. Elsman, algemeen adjunet. De margarine is in het tijdvak van 1 tot en met 13 Maart a s. verkrijgbaar bij de volgende winke- F. M. Rooijackers, Wed. J. C. Schot, Hub. Broeders en Wed. L. Pruijssen. Naar we vernemen zal Raams- donksveer een nieuwe industrie krijgen. De (I. G. B.) Intern. Ge wapende Betonmaatschappij uit Breda, zal te Keizersveer een con structiewerkplaats openen, waar nog al eenige arbeiders te werk gesteld zullen worden. De heer Schroot had het ongeluk op de papierfabriek een rol van niet minder dan 6U0 Kg. op zijn voet te krijgen, waardoor deze deer lijk werd verminkt. Met flinke kneuzingen en een tweetal gebroke i oeentjes in den voet moest hij zich onder geneeskundige behandeling stellen In hotel Heesels alhier hield de afd. Dussen van de Noord. Br. Mij. van Landbouw een algemeene ledenvergadering, waarop de heer P. Achterberg als bestuurslid werd gekozen. De heer J. G. van den Vijver, directeur van het boekhoudbureau der nuatschippij hield hierna een lezing over het onderwerp «Belas tingen en Landbouwboekhouding». De spreker zette op duidelijke wijze 't nut en de noodzakelijkheid van een goede boekhouding uiteen. Hij mocht zich in een aandachtig gehoor verheugen, waarop de voor zitter dankte voor deze onderhou dende een leerrijke avond. Zaterdagavond hield de R.K. Landarbeidersbond St. Deuschdet in het Patronaat alhier een algemeene ledenvergadering, waarop het hoofd bestuurslid de heer van Hunnik een uiteenzetting gaf van het col lectief arbeidscontract, inzonderheid over de opneming van jonge arbeids krachten van 14 19 jaar in het contract en de aanpassing der loonen aan een eventueele daling of stijging. Over deze materie had vooraf een bespreking plaats met 't be stuur der afdeeling Hank. Vrijdagavond zullen de werk gevers in de BondszaM te Hank hierover alsnog 'n beslissing nemen. Op de papierfabriek »Maas- mond« alhier had de arbeider J. v. d. Pluym 't ongeluk een klap te krijgen van de stang van een ver- voerwagén. waardoor hij 'n gapende wonde boven 't oog bekwam. Per auto werd den getroffene naar een geneesheer vervoerd, die de wonde met e<m aantal krammen heeft gehecht. KNAAP ONDER GRAANZAKKEN BEDOLVEN. Zaterdag tegen den avond werden de ouders B. te Aardenberg onge rust over het lange uiiblijven van hun vijfjarig zoontje, dat was gaan speten. De politie werd met een en ander in kennis gesteld Den geheelen avond werd naar het vermiste kind gezocht maar tevergeefs. Verschillende putten werden afgedregd, daar de ouders meenden, dat het kind te water was geraakt. Na een nacht van hevige onrust voor de ouders werd Zondagmorgen het lijkje van het kind gevonden in een naburig graanpakhuis. Ver moedelijk heeft het kind hierin gespeeld, is onopgemerkt opgesloten en toen van een hooge stapel graan zakken gevallen. Eenige zakken vol graan waren bij den val boven op het ventje geraakt. DE LAFFE MOORD IN DEN HAAG. Onderzoek in een andere richting. Het speurderswerk van de Haag. sche recherche, die dag en nacht in de weer is, heeft enkele nieuwe bijzonderheden aan het licht ge bracht. In de eerste plaats moeten een paar vreemde autohandelaren, die ook wel eens de Haagsche auto- beurs bezoeken, hebben losgelaten, in welke richting naar de moorde naars moet worden gezocht. Deze richting zou afwijken van de tot dusver gevolgde, waarbij de gearres teerde L. werd verdacht. Het is niet onwaarschijnlijk, dat het onderzoek van de door hem opgegeven gegevens voor zijn alibi hierbij van groot belang is. Bovendien zijn er enkele getuigen van de autobeurs van Vrij dagavond komen opdagen, die heb ben verklaard, dat de gearresteerde L. gedurende dien tijd in een café heeft vertoefd. Bovendien is komen vast te staan, dat L' dien Vrijdag avond, van twee autohandelaren opdracht had ontvangen te trachten twee auto's op de autobeurs te van de hand te doen, om welke reden hij dien avond bij deze auto's stond om er koopers voor te vinden. DE POSTDIEFSTAL IN MARSEILLE. De ges'olen postauto van Aix-en- Provence blijti onvindbaar evenals de daders van den overval. Alles wat het uitgebreide onderzoek aan den dag gebracht heeft, zijn zeven opengesneden postzakken, welke men uit een riviertje bij Marseille opgevischt heeft. VVel blijkt er een getuige van den overval te bestaan. Een inwo ner van Aix heeft gezien, hoe de chauffeur Cartera Vrijdagavond in een donkere straat tusschen het postkantoor en het slation volgens de regelen der kunst in den rooden auto der dieven gewerkt werd. De man, die op dat oogenblik zelf blijk baar niet over een scherpen blik beschikte, heeft gedacht, dat het jongelui waren, die een beschonken vriend thuis brachten, en verder niet op de zaak gelet. Nabij Parijs is een postwagen waarop een gewapende chaufleur en postbeambte zaten door vijl bandieten overvallen en over meesterd. Er werd fr. 3U0,0UÜ ge stolen. In Kerk- en Velddriel en in Hedel de landbouwers slaags met Crisis-ambtenaren. Vorige week Donderdag brachten eenige ambtenaren een bezoek aan Keik- en Velddriel; in korten tijd werd hun de lust ontnomen hun taak uit tc oefenen, doordat door enkele ho .derden personen, die met veel geschreeuw en vertier bij elkander werden getrommeld, hun eenvoudig door opdringen op erven en binnenshuis, controle een voudig onmogelijk maakten. In haast konuen deze ambtenaren door vlucht over heg, sloot en steg het veege lijf redden en bescherming zoeken bij ingeroepen politiehulp van KerkdrielenZaltbommel.Hunne rijwielen die zij bij hun vlucht moesten achterlaten, moesten het ontgelden. Gisteren werd te Hedel een tweetal ambtenaren toegang tot een boerderij ontzegd. Een hunner ging de hulp van den burgemeester inroepen, de andere van de politie; en dit wierp olie op het vuur. Geneel de straat en ook vele andere landbouwers, naar schatting wel 200, wilden het uitoefenen van controle verhinderen bij hun collega, maar .zoo noodig met drastischer maatregelen dan te Kerkdriel. PolitieversUrking uit Zaltbommel was spoedig aangerukt met den wagen van den opsporings dienst. De burgemeester trachtte intusschen de gemoederen te beda ren door de menschen tot kalmte en nuchterheid aan te manen, tot beter inzicht te brengen, opdat elk zijn recht zou krijgen; door geroep en geschreeuw gingen zijn woorden in den wind verloren. Inmiddels trachtte een ambtenaar onder bescherming van de gemeente politie de Rijkspolitie probeerde het volk op afstand te houden de boerderij te controleeren. De gemeenteveldwachter kreeg al spoe dig een klap op het achterhoofd met een bezemstok .binnenshuis, een controleur kreeg een zoodanige hoofdwonde toebedeeld, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, Een rijksveldwachter had veel moeite, een riek, bestemd voor inpoting in een vluchtenden controleur, af te nemen. Het was een oogenblik een kleine revolutie, waaraan de aangekomen politiever- sterking na eene sommatie spoedig een einde maakte. Hsgzn. BRUTALE INBRAAK TE HAARLEM. De bewoners van een pand in de Groote Houtstraat te Haarlem, die Zondagmorgen van huis gegaan wa ren. vonden bij hun thuiskomst in den namiddag de woonkamer in een groote wanorde terug. Geen bergruimte, geen kast was ondoorzocht gebleven. Een ongesloten kast had den inbrekers vooral veel belangstelling ingeboe zemd. Het geldkistje, waarin zich slechts enkele papieren bevonden was geopend, maar wat erger was, een portefeuille met 1200 aan bankpa pier, die ook in deze kast was opge borgen, was verdwenen, zoodat de heer Meerman, die waarschijnlijk ver moedde in de Groote Houtstraat en bij daglicht geen last van inbrekers te zullen hebben, in het vervolg zijn geld wel ergens anders zal opbergen. NACHTELIJKE AUTOBOTSING TE AMSTERDAM. Zes gewonden, van wie één vrij ernstig. Zondagnacht omstreeks kwart over 2 is op de kruising Paulus Potterstraat Honthorststraat te Amsterdam een ernstige autobotsing gebeurd, waarbij zes personen min of meer ernstig zijn gewond. Het betrof hier een taxi, waarvan de chauffeur den anderen auto voor rang had moeten verleenen. De taxi werd in de rechterflank gegrepen, maakte een schuiver naar links, vloog rakelings langs een boom het verhoog de voetpad op en sloeg om, waarbij de ruiten braken. De aanrijdende auto kantelde eveneens en bleef midden op den rijweg liggen. Een eenzame voorbijganger waar schuwde onmiddellijk de politie van het posthuis Rijksmuseum, die op haar beurt den geneeskundigen dienst alarmeerde. Met vereende krachten werden daarop de inzittenden uit hun benarde positie bevrijd, 't Rleek. dat zich in den particulieren wagen 'n huurauto uit Haarlem behalve den chauffeur en diens collega, een be jaard Haarlemsch echtpaar bevond. De 66-jarige vrouw was er het ergst aan toe. Zij had een groote hoofd wonde bekomen en klaagde over in wendige pijnen. De man was even eens ernstig aan het hoofd gewond en dit was evenzeer het geval met den metgezel van den chauffeur, die zelf een kneuzing aan een der armen had opgeloopen.. In de Ainsterdamsche taxi zat een jeugdig echtpaar, dat enkele onbetee- kenende wonden had gekregen, terwijl de chauffeur ongedeerd was gebleven. l)c zes gewonden zijn naar het Wil- helmina Gasthuis vervoerd, waar al leen de oude dame ter verpleging is opgenomen. BEJAARDE VROUW DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is op den Nieuw Bus- sum,erweg nabij Huizen een ernstig verkeersongeluk gebeurd. De 70-jarige mevrouw B., komende van den Bier- weg, wilde den Nieuw Bussumerweg oversteken. Zij bevond zich reeds op de rechterhelft van den weg, toen zij werd aangereden door een van Bus- sum komenden personenauto, waarin zes personen zaten, en welke bestuurd werd door den chauffeur H. uit Hui zen. De auto sleurde de vrouw onge veer 30 meter mede en reed toen over haar lichaam heen. De vrouw was on middellijk dood. Het stoffelijk over schot is naar de Majella-stichting le Bussum vervoerd. De politie heeft den auto in beslag genomen. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Gistermiddag is op het Zeglis tus schen Alkmaar cn Akersloot de 25-ja- rige M. N. van Weenen uit Alkmaar, met zijn motorfiets in volle vaart te gen een boerenwagen opgereden, wel ke plotseling een landweg insloeg. De heer van W. bleef bewusteloos op den weg liggen. Tijdens het ver voer naar hel ziekenhuis is hij over leden. van uw eigen krant en ABONNEERT U OP

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3