Plaatselijke Berichten. VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. Woensdag 3 Maart 1937 No. 19. De Echo van het Zuiden. Tweede Blad DRUNEN. HERPT. St. Vincentius collecte. Zooals reeds vorige Zondag van deu kansel in St. Bapt. en St. An- touius is medegedeeld zal de con ferentie van St. Vincentius Paulo ju den loop der week in deze pa rochies hare jaarlijksche collecte langs de huizen houden. Ondanks het feit dat nog steeds en haast iederen dag, een beroep wordt gedaan op de mildadigheid onzer medenurgers voor nooden van alleiiei aard, durven wij toch dit bij uitstek verdienstelijke werk een hartelijk woord van aanbeveling verstrekken. Dat de druk der tijden nog steeds aanhoudt, ofschoon de perspectieven iets gunstiger worden, zal misschien door enktien worden naar voren gebracht als een argument om een afwijzende houding te rechtvaar digen. Tot dezen zouden wij echter willen zeggen dat iuist nu het gun stigste oogenblik is gekomen om meiderdaad van hun mede-voelen den en mede levenden burgerzin te getuigen. De crisis duurt reeds lang, bij de meesten onzer schamele ge zinnen, zoo niet bij allen, zijn de reserves uitgeput. En nog is't einde dezer nare tijden niet in 't zicht, nog staat hen zooveel ellende te wachten eer de hoop op uiteinde lijke verbetering onzer maatschap, pelijke toestanden verwezenlijkt wordt. Helpt uwe arme medeburgers in deze laatste beproeving, helpt hen om de armoede van hun trooste- looze bestaan dragelijk te maken. Helpt, vooral gij, beter gesitueerden, die de honger slechts bij name kent, gij, die nog nooit de vertwijfeling hebt medegemaakt van ouders die hun kinderen hunne liefde zien verkommeren van gebrek, gij gelukkigen die woont verre van de slopies en steegjes waar alles ont breekt wat het leven zonnig en be haaglijk maakt. Weest dankbaar, omdat het lot der armen het uwe niet is. En daarom geeft aan St. Vin centius. Wilt gij weten waar uwe gave blijlt M. Vincentius deelde in het af geloopen jaar aan hare gezinnen een waarde uit van ca. f lö5U aan brood en eetwaren, aan kleeding, ligging, brandstollen enz. 6t. Viuceutius steunde stille armen met een bedrag vau bijna 1 10U. St. Vincentius verstrekte daaren boven aan behoeftige schoolgaande kinderen 14t>72 warme maaltijden. Zeggen u deze cijfers niets? Be selt u welke sociale weldaad hier wordt bewezen, vooral aan het op groeiend geslacht, dat voor onder voeding wordt gevrijwaard en zoo doende beschermd tegen tubercu lose, rachitis en andere ziekten der armoede Geen dank wil de St. Vincentius vereeniging voor het werk wal zij verricht omdat zij het beschouwe als een uiting van hare chrislelijkt en menschetijke plicht. Maar op uwe medewerking, geachte mede burgers, wordt zeer veel prijs ge steld, vooral op hulp eu steun oie zich niet bepalen tot woorden, maar zich uiten in daden. Want deze hulp is onmisbaar om dit zegenrijke werk voort te zetten. En daarom als de Vincentius- leden straks bij u aanbellen, stuurt ze met met ledige handen weg,geelt wat in uw vermogen ligt. Hebt gij veel, geeft veel. Hebt gij weinig, geel dan iets van het weinige wat gij hebt aan uw evenmensch, die nog armer is dan gij. Waar de nood zoo groot is, waar de hulp van liefdadig Waalwijk zoo dringend gevraagd wordt, durven wij hopen dat ook iedereen van harte zal willen helpen. Slagersvaktentoonstelling. In de groote zaal van den R. K. Gildenbond werd Zondag j 1. een Slagersvaktentoonstelling gehouden, die wel bijzonder goed geslaagd mag heeten. Deze tentoonstelling was bedoeld als sluiting van den Slagerscursus, welke dezen winter in café »de Korenbeurs« gegeven werd en waar aan vele cursisten, ook uit de om liggende gemeenten, hebben deel genomen. Deze eerste tentoonstelling op dit gebied werd door den Edelachtb. lieer Burgemeester E. C. J Moonen geopend. De heer W. de Graaff, voorz. van de plaatselijke slagers- vereeniging, leidde denburgemeester - in met de volgende woorden Geachte aanwezigen, dames en heeren. Als voorz. van den Slagershond heet ik U allen hartelijk welkom, in het bijzonder B. en W., den keurmeester, den heer dr. Bos en verdere dames en heeren. In uwe aanwezigheid alhier meen ik waardeering te mogen zien voor 't slagersvak en de onderdeelen daar van, waarvoor ik U hartelijk dank zeg. Ik dank ook de diverse firma's van slagersbenoodigdheden, die met hunne stands het aanzien der ten toonstelling zullen verhoogen en eerder leeraren en cursisten. Het doel van deze tentoonstelling, s de belangstelling voor de diverse slagersproducten op te wekken. Zooals U uit de tentoongestelde producten ziet, hebben de deelne mers zich goede cursisten getoond en voor dit fraai werk dank ik hen De Edelachtb. heer burgemeester heeft zich bereid verklaard deze tentoonstelling te openen, hetgeen wij buitengewoon op prijs stellen en daarom geef ik gaarne hel woord aan den burgemeester. De burgemeester sprak hierna o m. als volgt Geachte voorzitter, dames en heeren. Ik heb me gaarne bereid verklaard deze vaktentoonstelling te komen openen. Het vermeerderen van vak kennis vindt bij mij hartelijke waar deering. Op de eerste p aats zonder twijfel omdat de veredeling van een vak dit in hooger aanzien brengt, op de tweede plaats omdat iemand die vakkennis bezit in staat is meer uit zijn vak te halen dan iemand die dit niet bezit en waardoor men dus ook beter kan concurreeren. Ik verheug me er over dat de slagers niet achtergebleven zijn met te vol doen aan de eischen die aan ook 'n slagersproduct gesteld kunnen wor den, n.l. om het oog te bekoren en den maag te streelen. Om deze redenen wensch ik de slagersvereeniging veel geluk met het verkregen resultaat. Mijnheer de voorz., er is een Hollandsch spreekwoord dat zegt dat de weg naar het hart van een soldaat door diens maag leidt. Dat zal wel niet alleen bij den soldaat zijn. Wanneer aan het goede product dat de maag moet streelen nog vele kleine diensten worden toegevoegd, wat men »service« noemt, dan ben ik er van overtuigd dat deze tentoonstelling het ge wenschte resultaat zal bereiken. Diegenen die zijn achtergebleven zullen 'moeten bekennen, dat het hen nu spijt deze gelegenheid om hunne producten onder het oog der men schen te brengen te hebben laten voorbijgaan, Met de hoop dat de zeer zeker merkbare verbetering van den al- gemeenen toestand in Nederland ook aan het slagersvak ten goede mag komen, verklaar ik deze tentoon, stelling voor geopend. (Applaus.) Vervolgens voerden nog het woord de keurmeester van den kring, de heer Dr. Bos, die er op wees dat de controle die hij in z'n functie verricht dient om de goedwillende slagers te beschermen tegen deslecht-willenden nl. tegen hen die niet letten op kwaliteit, goede behandeling enz.; voorts de heer Snels uit Dongen namens de cursisten en tot slot nog de leider van den cursus de heer Melis uit Tilburg. Hierna werd aan degenoodigden eerewijn aangeboden, waarna de be zichtiging een aanvang nam. Het zou onbillijk zijn om den nadruk speciaal op het een ot ander product te leggen, want alies kon den toets der kritiek ruim schoots doorstaan. Er was groote verscheidenheid in soorten vleesch, in vleeschwaren, in smaakvol en kunstig opgemaakte schotels, een lust voor de oogen en zeker ook voor de maag. Deze eerste tentoon stelling was een beslist succes,zoowel wat het tentoongestelde als de aan- kleeding betreft, en dat zij waar deering heeft gevonden toonde zeer zeker wel het drukke bezoek dat er den geheelen dag geweest is. A in de slagersvereeniging, aan de cursisten ook onze gelukwenschen met het verkregen resultaat. KERMIS 1937. F. Gersen, gebakkraam A. Janssens, suikerkraam B. M. Giesen, draaimolen J. v. d. Haar, palingkraam P. Trommelen, speelgoedkraam E. Kreekel, skooter J. H. Kunkels, danspaleis Wed. G. Sipkema, stoomcaroussel Wed. Leander, luchtschommel H. Roels-Benner, bébésport M. Serierse, theater L. Bakker, U-boot M. Wouda, ezelrijden Gez. Vogel, speelgoedkraam P. Brummelaar, schiettent en hoofd van Jut C. v. d. Wijngaard, vogelpiek en-1 vliegbom J. H. Wichers, berekenings- spel en oballo A. de Boeck, fietsmolen J. v. d. Leeuw, suikerkraam ij sco C. van Helvert, zuurkraam J. Damen, 2 manden paling H. Kleijn. 2 plaatsen fruit 350. 175. 200.— 150.— 12.50 1G03. 550.- 450.— 210. 245.— 85.— 81.- 10.— 50.— 90.— 775. 120. 50.— 175. 50. 43.30 40.— 40.— 5554.80 160 9e, 1013 10e, 1368 11e, 1134 12e, 1071 13e, 1190 14e, 642 15e, 936 16e, 183 17e, 1052 18e, 552 19e. Er bestaat gelegenheid tot en met 14 Maart a.s. de prijzen af te halen bij den heer C. Pot, Grootestraat 137, Waalwijk. Zilveren jubileum Ds. Mühlnickel. Donderdag 25 Februari 1.1. heeft de Weleerw. heer Ds. Mühlnickel, predikant der Ned. Herv. gemeenle alhier, den dag herdacht waarop hij vóór 25 jaren in zijn ambt als leeraar bevestigd werd. Dit had plaats op 25 Februari 1912 te Weert door Ds. van Dijk uit Doetinchem en op deze eerste standplaats bleef hij gedurende 8 jaren gevestigd. In Juni 1920, dus bijna 17 jaren geleden nam ZEerw. het beroep naar Waalwijk aan, waar hij be vestigd werd door zijn vriend Ds. Jenny. Ds. Mühlnickel wenschte dat deze dag in alle stilte zou worden herdacht, maar niettemin kwamen zeer veel mondelinge en schriftelijke gelukwenschen binnen, van in en buiten de gemeente, want Ds Mühlnickel is door zijne gemeente naren zeer gezien, terwijl ook andersdenkenden hem grootelijks achten om z'n vele goede hoedanig heden als leeraar, maar niet minder als burger van Waalwijk, waar hij om z'n werkzaamheid en prettiger, omgang zeer geacht is. Voor zijne kerkelijke gemeente heeft hij in al die jaren veel ge daan op verschillend terrein, speci aal voor den inwendigen dienst; voor de jeugd zoowel ah voor de ouderen, door z'n leeraarsambt, het organiseeren van lezingen en niet het minst door de restauratie van het monumentale kerkgebouw. Geen wonder dat de gemeente naren toch uiting wenschte te geven aan hun waardeering en dankbaar heid en bij monde van den president kerkvoogd, den heer Nolans Schaap, werd hem in hartelijke bewoordin gen een geschenk aangeboden, waaraan degemeentenaren spontaan hadden bijgedragen en bij welker aanbieding zeer velen tegenwoordig waren. Terwijl wij hem en mevrouw onze hartelijke gelukwenschen aanbieden met dit zilveren jubileum, spreken wij de hoop uit, dat hij nog vele jaren in onze gemeente moge werk zaam zijn. Gouden Bruiloft. Donderdagavond ten 9 uur zal in café Passier m de St. Antoniusstraat eene algemeene vergadering gehou den worden der buurtbewoners ter bespreking der feestelijkheden lei gelegenheid van de a.s. gouden bruiloft van Disseldorp-van der Bijl, speciaal de zaal waar het feest der buurtbewoners wordt gehouden. Dienstvak der DirecteBelastingen enz. Bij resolutie van den Minister van Financiën is de rijksklerk W.A. H. Maassen ten kantore Waalwijk, ont heven van de waarneming van het kantoor Budel St. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en het daaronder behoorende ambts gebied werd gedurende de maand Februari 1937 ingelegd f 77.008 80 Terugbetaald f toO 346.93. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 16.788. COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM. In de gisterenavond gehouden ver gadering van de commissie tot we ring van schoolverzuim zijn resp. her benoemd tot bestuursleden deN heeren A. Froklage en J. A. Thijssen. R.K. WERKLIEDENVEREENIGING WAALWIJK. al op het gebied der tarieven, teneinde de ongebreidelde concurrentie, die een loonende exploitatie onmogelijk maakt, zooveel mogelijk te beperken. Besloten werd tot de oprichting van een bond, waarvoor zich reeds aan stonds 20 personen als lid opgaven. Tot voorzitter werd gekozen de heer W. van Dommelen, alhier, tot secre taris de heer Adr. Mulders-Sars alhier en tot penningmeester de heer W. Heijs te Kaatsheuvel. Een uniform K.M.-tarief, alsmede een wachtgeld-tarief en tarief voor doopritten, tramritten, ziekenhuisritten, enz. zal worden vastgesteld, terwijl af drukken hiervan op ruime schaal on der de bevolking van Waalwijk en om liggende gemeenten zullen worden ver spreid. Dit is ƒ150.— meer dan het vorig jaar. Loterij S S.S. Maandagavond had in de zaal Thalia de trekking plaats van de loterij uitgeschreven door de gym- nastiekver. S.S.S. alhier. De prijzen vielen als volgt: 262 eerste prijs. 279 2e, 1932 3e, 266 4e, 835 5e, 1839 6e, 1747 7e, 107 8e, Algemeene vergadering op Maandag 8 Maart 1937, 's avonds ten 8 uur. Aan de orde: 1. Opening door den Voorzitter. 2. Strijdlied. No. 9 uit den Zang bundel. 3. Notulen der vorige vergadering. 4. Behandeling van de begrooting voor 1937. 5. Rede door den Eerw. Adviseur over het onderwerp: „Over de ware opvatting van het huwe lijk". 6. Mededeelingen. 7. Rondvraag. LIEDERTAFEL „TOT BLOEI DER TOONKUNST? Aan de Liedertafel ,.Tot Bloei der Toonkunst" alhier, is vergunning ver leend tot het houden eener loterij, ten bate van het Festival ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan dezer ver eeniging. De trekking zal plaats hebben in juni a.s. BOND VAN AUTO-VERHUUR DERS EN TAXIE-ONDER- NEMERS. In hotel Royal alhier werd Maan dag j.l. een vergadering gehouden van auto-verhuurders en taxi-onderne mers uit Waalwijk en omliggende plaatsen. De vergadering, welke goed bezocht was, had ten doel te komen tot een betere onderlinge samenwerking, voor- CAFé „DE MOLENVLIET Naaar wij vernemen, zal de heer W. Bausenbach met ingang van 27 dezer de exploitatie van café „De Molenvliet" aan het Laageinde alhier van den heer C. Snijders overnemen. Kindertoeslag in de Schoenin dustrie. Uit een polemiek tusscben de «Volkscourant» en »Het Volk» blijkt dat de moderne vakbeweging af wijzend staat tegenover het «kinder toeslagfonds» in de schoenindustrie, welke kindertoeslag zooals bekend bij de katholieken en christelijken organisaties primair is, terwijl de moderne compensatie zouden willen in den vorm van meer vacantie- dagen of het uitbetalen van meer christelijke feestdagen. Inmiddels zoo schrijft de heer F. Rippen van den Fabrieks arbeiders bond in Het Volk is in een ver gadering met het bestuur van de Federatie van Nederl. Schoenfabri kanten dit punt zeer breedvoerig besproken,waarbij doorde gezamen lijke arbeidersorganisaties de dwang van de werkgevers is afgewezen en bovendien werd vastgesteld, dat, wanneer door het vcrkiijgen van compensatie voor het vervallen van de kinr.ertoeslag loonconcurrenlie wordt uitgeschakeld, het bestuur van de Federatie van Schoenfabri kanten daarmee accoord gaat. Als gevolg hiervan is aan de di rectievan deschoenfabriek« Vedeha» te Leeuwarden medegedeeld, dat in plaats van kindertoeslag, die in Leeuwarden maar voor twee arbei. ders gold. drie vacantiedagen meer worden gevraagd voor het gebeele personeel. Auto-aanrijding. Zondagavond omstreeks 10.45 uur heeft in v.m. Baardwijk ter hoogte van Ivo van Haren's Schoenfabiitk een aanrijding plaats gehad tusscben een auto bestuurd door den heer J. v. Engelen, alhier en den heer Laros uit Kaatsheuvel, die van de richting Drunen kwam gefietst. De heer v. E. hield vermoedelijk iets te veel links, waardoor de fietser werd aangereden en tegen den grond gesmakt waar hij hevig bloedend bleef liggen. Nadat hij in den winkel van den heer van Hilst was binnen gedragen werd het slachtoffer door de beide plaatselijke doktoren onder zocht waarbij bleek dat bij een hoofdwonde en beenblessures be komen had, doch vermoedelijk nogal goed was afgeloopen. Hij is per auto naar huis gebracht. De fiets was geheel vernield. De auto waar van spatbord en bumper beschadigd waren werd door de politie in beslag genomen, doch is later weer vrij gegeven. Naar wij vernemen is de toestand van den aangeredene goed vooruit gaande en werd hem alle schade vergoed. BEGIN VAN BRAND. Bij den landbouwer v. H. in de Min. Loeffstraat ontstond j.l. Zaterdag een begin van brand, doordat de vlam uit een gascomfoor in een pot met teer sloeg. Een 3-jarig meisje, dat alleen in 't vertrek aanwezig was, waarschuwde de moeder die, geholpen door een buurman, met enkele emmers water het vuur spoedig gebluscht had. Waar het geval zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, was de brandweer reeds gewaarschuwd en andere vei- ligheidsmaaatregelen genomen, doch door spoedig ingrijpen heeft het vuur nagenoeg geen schade aangericht en behoefde ook de brandweer niet uit te rukken. SCHOORSTEENBRAND. Bij den heer N. aan het Hoogeinde No. 80 te v.m. Baaardwijk brak Maan dagavond omstreeks 8 uur 'n schoor steenbrand uit. Door spoedig optreden werd het vuur door brandmeester Mol gebluscht. WAT WIL DE „CENTRALE" VOOR WERKLOOZENZORG? De Centrale voor Werkloozenzorg werd gesticht op initiatief van den Raad van Kerken om de moreele ge volgen der werkloosheid te helpen be strijden. Dit lichaam werd dus door de Kerken in het leven geroepen. De „Centrale" beperkte zich niet tot de Kerken bij den Raad aangesloten, maar vertegenwoordigers van niet- aangesloten Kerken traden ook toe, evenals representanten uit de christe- lijk-sociale- en jeugdorganisaties. Aanvankelijk bepaalde de „Cen trale" er zich toe om andere instan ties, die den strijd tegen de geestelijk- zc-delijke gevaren hadden aangebon den, te steunen en daartoe aan te spo ren. Bovendien wekte zij de instan ties der christelijke jeugd- en vak organisaties oj), om plaatselijk te ko men tot de vorming van cursussen voor algemeen vormend- en vakon- derricht en goede ontspanning te or ganiseeren. Ten einde dit mogelijk te maken trok de .Centrale" richtlijnen voor dit werk, speciaal met betrekking tot de volwassen werkloozen. Ook de zorg voor de vrouwen der werkloozen werd niet vergeten en voortdurend on der de aandacht der bestaande in stanties gebracht. Voor de korte werkkampen werd de „Centrale" intermediair tot het ont vangen en distribueeren der gelden van het Nationaal Crisis Comité. Om de belangstelling voor en dt konnis omtrent de mogelijkheden, die er op dit gebied waren, te vergrooten, werd het boekje „Arbeidskans en Arbeidsnood" uitgegeven en aan Kerkeraden en predikanten, aan do Christelijke Besturenbonden en de utdeelingen der Christelijke Jeugd organisaties toegezonden. Zoo werd de grond toebereid om op breeder basis werk te den. De moge- tijkheid daartoe werd geboden, toen werkkampen georganiseerd konden worden, die acht weken werk gaven aan onze jeugdige werkloozen. Om een aanvang te kunnen maken met dit werk, werd de eerste inzame ling gehouden onder de leuze „Jong Holland snakt naar werk". Zij bracht vijf en zeventig duizend gulden op. In 1935 werd reeds op zeven plaatsen aan jeugdige werkloozen de mogelijk heid geboden om gedurende acht we ken in een werkkamp te verblijven. Wat de „Centrale" wil is uit het vorenstaande duidelijk. Hel gaat om bestrijding van de geestelijke gevaren, die langdurige werkloosheid meebrengt. Dal is een geestelijk belang voor de kerk, het ge zin, de vaders, de moeders en de kin deren. Dat is een waardevolle zaak voor de maatschappij, het bedrijf, de ondernemers en de arbeiders. Dat is van eminente beteekenis voor den Staat en zijn burgers. Wat deed de „Centrale" in 1936? Dat willen we U in een volgend ar tikeltje vertellen. Maar nu vertellen wij u reeds, dat in de periode van 31 Maart tot en met 6 April, de actie „Jong Holland snakt naar werk" in hel geheele land gevoerd zal worden. Doet ge ook mee? Er zijn vele col lectanten met bereidwillige handen en bewogen harten noodig. Meldt u bij het plaatselijk comité. Het «adres is: J. A. Mandemakers Grootestraat 95 b Waalwijk. Steun aan de kleine boer. Vlijmen laat een onderzoek instellen bellejfende steun aan den kleinen beer. De regeering is voornemens steun aan den kleinen boer te geven door hem zijn eigen gronden te laten ontginnen in werkverschaffing d.w.z. de daarvoor in aanmerking komen den kleinen boer zal een stukgrond ontginnen en voor een bepaald aantal dagen die hij daar op werkt in een week zal hem steun (ver goeding) worden gegeven. De regeering heeft voor deze rege ling enkele proefgemeenien aange wezen. Een feit is echter, dat in vele gemeenten deze wijze van steun onmogelijk is voor den kleinen boer omdat hij o.m. niet in het bezit is van grond, die ontgonnen moet worden. De gemeente Vlijmen e.a.verkee- ren o.m in een dergelijke positie en Ir. Steenhergen uit Breda heeft daarvoor in de afgeloopen week op verzoek der gemeenle Vlijmen een onderzoek ingesteld bij de kleine boeren ter plaatse. Door hem werden enkele bedrijven bezocht en het resultaat van dit onderzoek zal in den loc p van deze week verschijnen. Hot nieuwe bemalingsstelsel in den Emiliapolder in werking gesteld. Maandag is het nieuwe bemalings stelsel van den Emiliapolder onder Made officieel in bedrijf gesteld. Reeds eenigen tijd was de nieuwe bemaling in werking en de polder heeft dezen winter dan ook een geheel ander aanzien gehad dan in vorige winterperioden. Ir. Roebroek sprak de openings rede uit. Het is een groole dag voor den polder en voor den geheelen landbouwenden stand in dezestreken. Wat jarenlang werd verlangdis thans eindelijk werkelijkheid geworden. Dit werk zal strekken in het belang van den landbouw, zonder een in tensieve drooglegging zou een hoog staande landbouwcultuur hier niet mogelijk zijn geworden In water kan men alleen visschen 1 De hier gevonden oplossing: ge- fractionneerde bemaling, prefereert spr. boven een gecentraliseerde be maling, waardoor immers onmoge lijk alle ingelanden tevreden gestel J zouden kunnen worden. Door de wijze waarop de afwatering thans geschiedt, is voorkomen dat erstiijd onder de ingelanden zou ontstaan. En rust is in een waterschap goud waard Natuurlijk zijn er ook thans nog moeilijkheden te wachten, daar het grasland zich nog niet aan den nieuwen waterstand heeft aangepast. Maar, zoo besloot ir. Roebroek, er komt een tijd, waarin men voor dit werk dankbaar zal zijn 1 De heer Roebroek stelde vervol gens het gemaal in werking. Uitbreiding Rex-schoenfabriek. Het is een zeer verheugend teeken. dat na een mineur-stemming der laat ste jaren in de schoenindustrie alhier, thans gemeld kan worden, dat in deze industrie een flinke opleving is te be speuren. De firma Gebr. Elshout, fabrikanten der Rex-kinderschoenen. die tevens de eenige fabrikanten zijn der „Florida" hoogzomer bad- en strandschoenen. zullen eerstdaags naast de bestaande, de ruim een jaar buiten gebruik gestel de schoenfabriek der firma J. Pelders alhier, betrekken. In deze fabriek, met een werkruimte van 450 m2, zullen uitsluitend de „Flo rida" hoogzomer bad- en strandschoe nen gefabriceerd worden. Biljarten. B.J.C. I speelde in eigen lokaal te gen E.B.C. I uit Elshout. Uitslag: E.B.C. I B.J.C. I: H. Muskens—Th. v. d. Wiel 86—100 M. KlerksH. Verhoeven 100— 85 C. KlijnJ. de Munnik 10087 M. KlerksC. v. d. Hoven 100— 98 Th. v.d. Besselaar-H. Verhoeven 95—100 481—470 Hoogste serie M. Klerks 26 car. „De Echo". De rijvereeniging „De Echo" van Drunen en Elshout hield de jaarverga dering in de zaal der meisjescongrega tie. onder voorzitter L. de Gouw. Uit 't verslag van C. Klijn stippen wij aan: twee rondritten werden ge maakt; 3 ruiterfeesten werden bezocht te Haarsteeg, Nieuwkuijk en Waspik: aan 4 nationale concoursen werd deel genomen te Raamsdonk, Haaren. Udenhout en Vught. In kas was op 1 Jan. '36 72.58: de totale ontvangsten waren 82.73; de totale uitgaven waren 112. in kas op 1 Jan."^ 41.31. Enkele nieuwe leden traden toe. Een nieuw oefenterrein zal worden ge zocht. Behoudens goedkeuring van 't kring- bestuur zal de rijvereeniging De Echo op 18 Juli a.s. bij gelegenheid van haar eerste lustrum een groot concours hip piqué organiseeren. Op Woensdag 17 Maart a.s. komt de R.K.W.V. in feestvergadering bij een in de zaal der meisjescongregatie. Spreker dhr. Hoogers uit 's-Bosch. Aanvang half 8. ELSHOUT. Film. Maandagavond werd ten bate en over Herwonnen Levenskracht in de zaal der Jongens-Congregatie een film vertoond. De aanwezigen namen daarmede onder leiding van den heer Verzuur een kijkje in 't sanatorium „Berg en Bosch" te Nijmegen. Ruim 20 aanwezigen ga ven zich op voor de vrijwillige steun- actie. R.K.W.V. De R.K.W.V. hield een algemeene vergadering. De bestuurs-vacature, wegens het niet meer in aanmerking wenschen te komen van A. v. Logten, werd aangevuld met 't lid M. v. Geld. Er zullen pogingen in t werk wor den gesteld om wederom te komen tot oprichting van een liedertafel. Aangekocht. Door t Kerkbestuur is t perceel naast de R. K. Kerk aangekocht. Zou dit een voorteeken zijn voor een nieuwe congregatiezaal? De afdeeling Herpt van den Noord- Brabantschen Christelijken Boeren bond hield hare jaarvergadering in café de Ploeg. De rekening was begonnen mei een batig saldo van 16.92, had aan ont vangsten ƒ549.51, uitgaven ƒ526.43' alzoo een batig slot van 23.07,/a. Het tegoed en de schuld aan de boe renleenbank bedroegen resp. 14.61 en 15.25. De aftredende bestuursleden J. Buijs en A. Verhoeven werden bij acln- matie herkozen. Bij de stemming in de vacature A. J. J. v. Bokhoven verkregen de eerste maal de leden Chr. v. Herpt en A. v. Bokhoven 32 en 25 stemmen, terwijl er 14 verspreid waren. Bij de hierop volgende herstemming verkreeg er A. v. Bokhoven 35 en Chr. v. Herpt 33 zoodat A. v. Bokhoven gekozen was. De omzet van het pakhuis bedroeg 43.990 K.G.; aan speciale prijzen was de omzet 79.275 K.G., totaal 123.265 K.G. Omzet kunstmeststoffen 38.100 K.G. De omzet van het pakhuis was minder dan in 1935 8.461 K.G. De omzet van speciale prijzen was minder

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5