1 Nieuws uit de langstraat en Omgeving. Maak die slijm los neem AKKER'S verstèrkte ABDIJSIROOP 's Werelds beste Hoestsiroop SPRANGCAPELLE. KAATSHEUVEL. won met 21 en daarbij nog 't voordeel van eigen veld, dan moeten wy ESC toch een zware match voorspellen en dat zij met een gelijk spel gaarne tevre den zullen zijn. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Hoewel de Boys Zondag j.i. een ver plichte rustdag hadden, is ook voor a.s. Zondag voor hen geen wedstrijd vast gesteld. Dit verwondert ons zeer, daar de Boys toch geen grooten wedstrijd voor sprong hebben. Intusschen is dit ook niet bevorderlijk voor den goeden gang van zaken en de conditie der spelers. Mogelijk zal door 't Boys-bestuur als nog getracht worden een vriendschap pelijke wedstrijd te doen spelen. Be Ready. Be Beady 1 gaat naar Lage Zwaluwe om aldaar Zwaluwsche Boys 1 te be kampen. Wanneer de geel-zwarten spe len voor wat ze waard zijn, en Vrouwe Fortuna hen eenigszins goed gezind is, geven we hen een redelijke kans op een overwinning, zeer zeker op een gelijk spel. Het tweede elftal ontvangt Veersche Boys 4. Op eigen terrein spelend zullen de reserves, de jongste generatie der Bovs wel er onder weten te houden. WIELRENNEN. SLAATS UITGEVALLEN NEW-YORK. TE Ouderavond ..School met te Capelle. den Bijbel" Tijdens de jachten in den nacht van Din-dag op Woensdag is Slaats komen 'e vallen, met het gevolg, dat hij dusdanig aan het heen gewond werd, dat hij kort daarna den strijd moest staken. Pijnen burg" kreeg toen als koppelgenoot den Canadees Audy, doch hun achterstand bedroeg op een gegeven moment niet minder dan 20 ronden. Pijnenburg is niet erg gelukkig in deze Zesdaagsche. De stand Woensdagavond 6 uur was: 1 ThomasReboli 76 punten. Op 1 ronde: 2 IgnatDiot 191 punten. 3 LonckeDeneef 178 punten. 4 D. en W. Peden 142 punten. 5 WalsGiorgetti 133 punten. 6 AertsDebruvcker 117 punten. Op 2 ronden: 7 GuerraDi Paco 215 punten. De andere koppels waren 5 of meer ronden achter. Waalwijksche Rennersclub Excelsior. De tijdrace welke 1.1. Zondag verreden is werd niet begunstingd door ideaal weer, er stond een sterke wind; ook juist hierdoor kwamen de capaciteiten van de meest getrainde renners naar vo ren. Er werd om de 2 minuten gestart. D. Pol heeft zooals voorzien werd ook deze tijdrace gewonnen, in den tijd van 1 uur 8 min. 35 sec. Dingeman heeft zeer regelmatig gereden, doch heeft het niet cadeau gekregen, daar Pruimboom, v. d. Velden en Collard slechts weinig voor hem onderdeden. Het traject was 34 K.M. Dingeman Pol is hiermede kam pioen geworden van Excelsior voor 1937 en dit zal zeer zeker velen verheu- Die vastzittende slijm moet eruit, want die is de oorzaak van Uw benauwdheid, Uw kortademigheid, Uw onophoudelijk hoesten. Stel toch vertrouwen in de beproefde Abdijsiroop, dan komt de prik keling der slijmvliezen tot staan. De aandrang tot hoesten verdwijnt, zoodra de verzachtende, genezende werking van Akker's verstèrkte Abdijsiroop doordringt lot in de verborgensle schuilhoeken van Uw borst en longen. Akker's Abdijsiroop is daarbij geheel onschadelijk. Akker's Abdijsiroop is een natuurlijk kruiden-middel, samengesteld uit oude beproefde „genees-cruyden", waarvan de werkzaamheid reeds in de grijze oudheid aan ingewijden bekend was. Bovendien is de werking van Akker's Abdijsiroop nu door Apotheker Dumont krachtig versterkt door toevoeging van de bij uitstek hoest-bedwingende stof „codeïne". Terecht noemt men Abdijsiroop dan ook: VERLAAGDE PRIJZENf 0.75 - f 1.25 -f2.- - f 3.50. OVERAL VERKRIJGBAAR. gen. Ongetwijfeld is hij momenteel wel de sterkste renner; stil en bescheiden gaat hij zijn gang, eenvoud is immers het kenmerk van het ware. Na den wedstrijd werd de nieuwe kampioen door den voorzitter dhr. A. Collard en verdere bestuursleden ge complimenteerd, terwyl ook de overige renners Dingeman hartelijk feliciteerden. Dingeman werd natuurlijk in de bloe metjes gezet, terwijl op Maandag verdere prijsuitreiking ook voor de andere ren ners in café de Korenbeurs zal geschie den. De stand voor het kampioenschap is als volgt 1 D. Pol 3 punten; 2 Th. Pruimboom 10 punten; 3 J. Collard 11 punten; 4 M. v. d. Velden 17 punten; 5 Ant. Pol en P. Timmermans elk 20 punten; 6 J. Bak ker 24 punten: 7 M. van Boxtel 25 pun ten. SPRANG. Predikbeurten Zondag 7 Maart: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. J. C. Hagen van Zwijn- drecht. Naar wij vernemen werd dezer dagen door de bewoners van de Be- soijenschesteeg alKier, een adres ge richt tot Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, waarin de aandacht van dit college gevestigd werd op den desolaten toestand van dit gedeelte provincialen weg, met verzoek hierin eenige verbetering aan te brengen. De Afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond .Patrimonium" hield j.l. Woensdagavond haar 28ste jaarvergadering in de zaal van den Chr. Volksbond. De voorzitter opende de vergade ring, las Romeinen 12 en ging voor in gebed, waarna hij in zijn openings woord wees op de taak die Patrimo nium in deze moeilijke en ernstige tij-' den te vervullen heeft. Spr. meende met het oog op de a.s. verkiezingen ook te moeten waarschuwen voor de partijen die met schoonklinkende leu zen tot ons komen, maar die de Sou- vereiniteit Gods niet erkennen. Hij wekte op tot bestudeerinq en uitdra ging der beginselen van Patrimonium tot eer van God en tot welzijn der af deeling. Na de notulen werden enkele inge komen stukken behandeld, waarbij o.a. besloten werd tot steun aan een in fi- nancieele moeilijkheden verkeerende afdeeling. De secretaris der afdeeling, de heer W. M. Dalmaijer bracht vervolgens een goed verzorgd jaarverslag uit, waarin hij van een geregelden arbeid der afdeeling mocht gewagen. Het jaarverslag werd onder dank goedge keurd. De penningmeester, de heer H. M. Zwart, bracht verslag uit omtrent de financieelen toestand der afdeeling: de boeken en bescheiden werden door een daartoe aangewezen commissie na gezien en in de beste orde bevonden, waarna de penningmeester onder dank gedecharcheerd werd voor zijn acuraat beheer. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden: J. W. Ge- nuït Jr., voorzitter: H. M. Zwart, pen ningmeester, A. v. d. Schans en G. v. d. Hoven, allen met bijna algemeene stemmen herkozen. De volgende algemeene vergadering werd vastgesteld op D.V. Maandag 5 April, waarin door dhr. W. Braspen ning een onderwerp zal worden inge leid over „Zondagsrust". Na bespreking van enkele huishou delijke aangelegenheden, dankte de voorzitter voor de opkomst en sloot de vergadering, waarna de heer W. M. Dalmaijer in dankgebed voorging. De Ned. Herv. Jonqelinnsver- eeniging op Geref. Grondslag „Timo- theus" alhier, komt a.s. Maandagavond half 8, in de zaal van den Chr. Volks bond in twee-en-dertigste jaarverga dering bijeen, met afgevaardigden van zustervereenigingen, enz. De vergade ring staat onder leiding van den eere voorzitter der vereeniging, Ds. W. Bousema. Donderdagavond werd in de zaal van den Chr. Volksbond alhier de eer ste winterlezing gehouden vanwege het comité voor dat doel uit de Ned. Herv. Mannen-, Jongelings- en Meisjesver- eenigingen. Als spreker trad op de Weleerw. heer Ds. Zijlstra van Noor derloos, oud-missionaris-predikant. De belangstelling was niet groot. De bijeenkomst werd door den Wel eerw. heer Ds. W. Bousema, voorzit ter van bovengenoemd comité, ge opend, die met een enkel woord den spreker inleidde. Ds. Zijlstra sprak hierna over de Zending, speciaal over de Toradja- zending op Midden-Celebes. In den breede wees de Eerw. spr. daarbij op de vele en groote moeilijkheden waar mede men bij den Zendingsarbeid te kampen heeft, vooral op de moeilijk heid om contact met de bevolking te krijgen. Enkele door de aanwezigen gestelde vragen, werden door den Eerw. spre ker naar genoegen beantwoordt. Na een dankwoord van Ds. Bouse ma tot den Eerw. spreker, sloot deze met dankgebed de samenkomst. LOONSCHENDIJK. Op verzoek van de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging op Ger. Grond slag „Gideon" alhier, hoopt op Dins dag 9 Maart a.s., des avonds om 7 uur, in de Ned. Herv. Kerk alhier op te tre den de WelEerw. heer Ds. H. A. Leen- mans te Ede. CAPELLE. Gedurende de maand Februari 1937 werden ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle ingevolge de Vleeschkeuringswet aangegeven: H runderen, 59 varkens en 1 geit. Voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens half 10 op te treden Ds. Hofman uit Besoijen en des namiddags 2 uur Ds. Hooykaas uit Dussen. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half 10 en des namiddags half drie op te treden Ds. Cuperus. Mocht Ds. Cuperus on verhoopt nog niet geheel hersteld zijn van zijn ziekte, dan zal des morgens half tien voorgaan Ds. Vreugdenhill uit Gorinchem. v Door B. en W. der gemeente Sprang-Capelle zijn voor het tijdvak van 8 Maart tot en met 3 April a.s. als winkeliers, belast met den verkoop van onvermengde margarine aangewezen: J. J. van der Schans en J. Treffers te Sprang, H. W. Kerst, alhier en Adr. Ros te Vrijh.-Capelle (Hoogevaart) en als slagers, belast met den verkoop van vleesch en gehakt in blik: M. Rij kers te Sprang en Ant. Kerst alhier (Kom) Voor de Coöp. Aankoopvereeni- ging Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang, w.a., zal a.s. Maandag 8 dezer des avonds 7 uur in de zaal van den heer Ant. v. Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoeve-Capelle, als spreker optre den dhr. W. G. de Waard, lid van 't Dag. bestuur der Noord Brab. Mij. v. Landbouw, te Werkendam, die een le zing zal houden over de nieuwe Pacht wet. Deze openbare vergadering, die zeer zeker interessant zal zijn zoowel voor pachters als verpachters, is voor een ieder vrij toegankelijk en ook zal ruim schoots gelegenheid worden gegeven tot het stellen van vragen. Gezien de belangrijkheid van het onderwerp lijkt ons een aansporing deze vergadering bij te wonen zeker overbodig. Zooals we reeds eerder gemeld hebben zal de trekking van de aan de bazar, ten bate van de gemengde zang- vereeniging 't Rozeknopje en het mu ziekgezelschap Kunst na Arbeid, ver bonden groote verloting plaats hebben Zaterdag 6 Maart des avonds 7 uur in de vroegere raadszaal op het voorma lig gemeentehuis in de Kom. Na afloop dezer trekking zal de overgebleven goe derenvoorraad van de bazar, waaron der nog enkele waardevolle stukken, op het Rad verdraaid worden. Maandagavond j.l. hield het Be stuur der School met den Bijbel te Capelle zijn jaarlijksen Ouderavond- In het half uur dat aan de opening vooraf ging, maakten reeds vele ouders gebruik van de gelegenheid het werk der leerlingen te bezich tigen. De belangstelling groeide, naarmate het uur van opening naderde. Om 7 uur opent de heer Kerst, als voorzitter van 't schoolbestuur, de vergadering door te laten zingen Ps. 89 1, gaat daarna voor in gebed, waarna Matth. 11: 1630 gelezen wordt. Na ouders, leden en belang stellenden hartelijk welkom geheeten te hebben, wijst de voorzitter op de groote dankbaarheid, welke ons moet vervullen niet alleen, omdat we hier nog mogen en kunnen zijn, maar bovenal moeten we dankbaar zijn voor het grote voorrecht, dat God ons geschonken heeft: „een school met den Bijbel". Daaruit immers blijkt Gods trouw in de opvoeding der kinderenGods trouw tegenover onzen ontrouw Zijn ge nade tegenover onzen afkeer. Als waarschuwing wijst spreker op het herhaald „Wee U", uitgesproken over de steden Chorazin en Beth, saida. Als wij ontrouw zijn, eischt God van ons bekeering, juist die be keering brengt de spanning in onze opvoeding. Voor ware bekeering zijn volhardingen verootmoediging nood zakelijk. Volharding: steeds weer opnieuw beginnen, verootmoediging: erkennen dat wij zelf tot dat werk onbekwaam zijn. Maar daarom wijst ten slotte de heer Kerst op den eenigen Helper, op onzen grooten toevlucht in allen nood: onze Heere Jezus, wiens woor. den zoo vriendelijk uitnoodigend klinken „Komt herwaarts tot Mij, allen die vermoeid en belast zijten ik zal rust geven CJa deze opening krijgt het kinder koor „De Zangvogeltjes" onder lei ding van het hoofd der school, den heer M. C Rijken, gelegenheid enkele liederen te laten horen. Als 1ste nummer wordt gezongen het mooie lied van Calh. v. Rennes „De Heer, die in den hemel woont". Hoe echt kinderlijk vertrouwend klinkt: „is mij nabij bij dag en nacht, hou It over mij getrouw de wacht". Daarna weerklinkt hel bekende „De Kleinste". Door de juiste crescendo's en decrescendo's komt ook dit stukje goed tot z'n recht. Het zingen wordt afgewisseld met het reciteeren van gedichtjes, door 2 kinderen uit iedere klas. Het was moeilijk uit te maken wie het er 't Peste af zou brengen. Zijn het de kleintjes, die zoo echt naïef, vrijmoe- iig optreden, ongekunsteld, vast >eslolen zich niet van de wijs te laten brengen üf zijn het de „hooger geplaatsten lie meer bewust het hunne bijdragen, trots omdat ze moeilijker stukjes lebben? Het doet er niet toe, het herhaald applaus bewijst, hoezeer het optreden van deze debutantjes in de smaak valt. Als laatste nummer voor de pauze zingt het kinderkoor nog „Kent gij reeds den Goeden Herder" Zuiver en licht wordt dat vers gezongen, in overeenstemming met de woorden. Het machtiger Luther- lied „Een vaste burcht is onze God", vorm', een mooi slot Heerlijk, in deze donkere tijden nog zulke liederen te mogen leeren lan de kinderen 1 Zooals gewoonlijk genoot het publiek zeer van de uit gevoerde nummers. Iedereen, die vveet hoeveel tijd het kost en hoe veel moeite men zich getroosten moet, om van „eenjarige zangvogel tjes van diverse plumage" iets te maken, zal respect hebben voor hetgeen de directeur met dit koortje wist te bereiken. Na het zingen kondigde de voor zitter de pauze aan. Ook hierin toonen velen hun volle belangstelling voor hetgeen de kinderen, gepres teerd hadden. Vooral het »Hand- werklokaal" trokt de belangstelling. Heropend wordt de vergadering met het zingen van Ps. 25 2, waarna Ie heer Brennier, onderwijzer te /oorburg aan ..Effatha" gelegenhek krijgt z'n lezing te houden. De heer Brennier begint met op te merken dat „Effatha" het eenige Christelijk Protestants Instituut voor Doof stomme kinderen in Nederland is Spreker wijst op den doofstomme in Decapolis, welke door Jezus genezen werd. Uitgelegd wordt wat ^doofstom zijn" eigenlijk beteekent. Het algemeen misverstand dat de doofstomme 2 gebreken zou hebben n.l. Ie niet zou kunnen horen en 2e niet zou kunnen spreken, wordt weerlegd. Doofstom zijn wil zeggen niet kunnen horen en daarom niet kunnen spreken. Jezus alleen kan de doofheid genezen, wij mogen trachten het doofstomme kind te leeren spreken. De treurige toestand van het kind wordt geteekend: altijd alleen, los van de samenleving, maar bovenal los van Gods Woord. Daarom rust op ons de taak die eenzamen tot de gemeenschap terug te brengen en vooral hen te brengen tot het Evangelie. Dat is christenplicht. Lang heeft het echter geduurd voor de christenen zich die plicht bewust werden. Nooit kan echter het vol maakte bereikt worden omdat de doofstomme geen taalgevoel bezit, zoodat de betekenis der woorden niet aangevoeld wordt. De heer Brennier eindigt met te wijzen op het leven hiernamaals, waar geen gebrek meer zal zijn, maar alles nieuw is, ook bij den doofstomme. In het 2e gedeelte van zijn lezing worden de manier van leeren, cfc bereikte resultaten enz. toegelicht met lichtbeelden. Deze interessante lezing wordt met veel aandacht ge volgd en zal ongetwijfeld een diepe indruk achtergelaten hebben op alle aanwezigen. Daar het programma thans afge werkt is, spreekt de heer Kerst een kort slotwoord en laat zingen Ps. 72: 1 waarna oudbestuurslid Rosen- brand de vergadering sluit met dankgebed. Het was een mooie, leerrijke avond, een avond, waarin gevoeld werd de onmisbare, sterke band, welke onders en school bindt. Moge ook in de toekomst deze band steeds hechter worden I Muziekfeesten Euphonia. Dinsdagavond hield het uitvoerend comité ter viering ,van het 60-jarig be staan van het Kon. Muz. Gez. Eupho nia een vergadering. Uit den loop der besprekingen bleek, dat er reeds heel wat werk verricht is door het dagelijks bestuur en het zeer actieve secretariaat der Muziekfeesten. Reeds werd van den Weled. Achtb. heer Burgemeester vergunning ontvan gen voor het houden der festiviteiten op 6, 8 en 9 Mei a.s. op het terrein ge legen achter de zaal van het Kon. Mu- ziekgez. en werd door B. en W. het be drag bepaald voor afkoop der verma kelijkheidsbelasting bij die gelegenheid. Het comité is nu in staat haar oorspron kelijk plan. om de terreinen gratis voor het publiek open te stellen door te voe ren. Heden werd ook accoord gekregen met een exploitant tot het plaatsen en exploiteeren van een consumptietent van minstens 42 bij 12 meter, waarin, de risico van het weer kan worden op gevangen en de muziekuitvoeringen zullen plaats vinden. De eerste inschrijvingen voor deel neming van gezelschappen kwamen bereids binnen, zulks in afwijking op vele andere muziekfeesten, waar de grootste moeite moet gedaan worden om tijdig opgave voor deelname binnen te krijgen. Zaterdagmiddag 6 Maart zal in Euphonia de inschrijving plaats hebben voor de vermakelijkheden voor het aan de muziekfeesten verbonden kermesse d' été. Progaganda-vergadering R. K. Kiesvereeniging. Het gereorganiseerde bestuur onzer R.K. Kiesvereeniging begrijpt zijn taak uitmuntend. De belofte om in de loop van 14 dagen een propaganda-vergade- ring te houden wordt reeds snel inge lost. Het bestuur is er in geslaagd om reeds Zondag a.s., 7 Maart, een spre ker van groote capaciteiten op het po dium te krijgen, n.l. de Weled. Zeergel. heer Dr. Moller, lid van de 2de Kamer. Deze voorvechter van onze R.K. be langen, die tevens voor de belangen van den arbeider als een der vurigste strijders in de bres springt zal spreken over: Waar het om gaan. Godsdienst en vrijheid beschermd. Arbeid voor ons volk. De vergadering vangt om half twaalf aan en is vrij toegankelijk voor ieder een ook voor dames. LOON-OP-ZAND. Overplaatsing. De Eerw. Zuster Consolata die ge- ruimen tijd in het Liefdegesticht alhier werkzaam is geweest om de vrouwe lijke jeugd in huishoudelijke zaken te bekwamen, is dezer dagen opgeroepen naar het Moederhuis te Schijndel. al waar haar een nieuwe standplaats zal worden aangewezen. Gouden Bruiloft. Op 2en Pinksterdag hopen de echte lieden P. v. d. Velden-Coomans alhier den dag te herdenken dat zij voor 50 jaren in het huwelijk werden verbon den. Vanwege de buurt heeft in café van Haren een vergadering plaats ge had, waarin een feestcomité werd sa mengesteld.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7