H.deBont-v.Hulten Plaatselijke Berichten. VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. Heerenkleediog naar maat Zaterdag 6 Maart 1937 No. 20 De Echo van het Zuiden Derde Blad Verkouden Kinderen! DRUNEN. DUSSEN. buitengewoon onderwijs- DAG. Inzegening en toewijdmg aan 't H. Hart van de DorfBosco- school. 1 Maart 1937 heeft dr. A. v. Voort- huijzen wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd zijn func tie als inspecteur van het Buitenge woon Onderwijs neergelegd en om de zen algemeen gewaardeerden function- naris een huldiging aan te bieden, werd besloten in geheel Nederland op alle plaatsen waar een inrichting voor Bui tengewoon onderwijs bestaat, een Bui tengewoon Onderwijsdag te organi- seeren. In dit kader geschiedde te Waal wijk aan de Don Bosco-school voor buitengewoon lager onderwijs heden 5 Maart, de plechtige inzegening van en de toewijding der Don Bosco-school aan het H. H. Hart. De ZeerEerw. heer Pastoor Heeze- mans verrichtte persoonlijk de inzege- nings-plechtigheden en de toewijding, daarbij geassisteerd door kapelaan Völker, waarbij tevens tegenwoordig waren de heer J. van Iersel en Drs. G. J. de Vries namens 't Kerkbestuur van St. Jan. Na de plechtigheden zongen de leer lingen eenige liederen en nadat de Z. Eerw. heer pastoor een opwekkend woordje tot de kleinen gesproken had, werd hen een koffietafel aangeboden, dat zij zich natuurlijk best lieten sma ken. Heden zal voorts ter gelegenheid van dezen Buitengewone Onderwijs-dag te vens een huldigingsbijeenkomst plaats hebben, die door zeer velen zal worden bijgewoond. Uit deze huldiging en uit de groote spontaniteit waarmede de Buitengewoon Onderwijs-dag overal waar zich inrichtingen van buitenge woon onderwijs bevinden, is opgezet, demonstreert zich duidelijk hoe Dr. v. Voorthuijzen gewaardeerd werd en te recht, als onvermoeid ijveraar voor het buitengewoon onderwijs. Door bevor dering van en steun aan dit zoo nutti ge onderwijs in den lande, heeft hij zich een monument geschapen in de harten van degenen die bij dit onder wijs betrokken zijn en van hen, die op hun verderen levensweg daaraan zoo veel danken. Een stoffelijk huldeblijk zal niet wor den aangeboden, maar wel een album, waarin opgenomen zullen worden alle persverslagen, die verschijnen zullen over dezen Buitengewoon Onderwijs- dag. Beperking openstelling. P.T.T.— kantoor op Zon- en Feestdagen. Zooals reeds ter kennis werd gebracht zal het P.i'.T, kantoor ingaande 7 Maait a.s. niet meer van ld tot 14 uur voor den post- en telegraafdienst op Zon- en Feest dagen zijn opengesteld, zoodat de openstelling op die dagen uitsluitend van 8 tot 9 v.ua. zal zijn. In verband daarmede zullen met ingang van genoemden datum geen Cclgesprek- ken meer kunnen worden gevoerd van ld tot 14 uur in de cel in het postkantoor. De aandacht wordt er op geves tigd, dat tijdens het gesloten zijn vaa het F.i' i\ kantoor, door de telefoonabonné's, alsmede van uit de straalcel aan de St. Antoniusstr. telegrammen per telefoon kunnen worden opgegegen, zonder dat hier voor extra (lelefoon)-kosten in rekening worden gebracht. Bij aanbieding van zoodanige telegrammen worden door de tefeionistedegewenschteinlichtingeu verstiekt. R.K. METAALBEWERKERSBOND. Woensdagavond Maart 1.1. werd in de groote zaal van den R K. Gildenbond alhier een filmavond gegeven door het Hoofdbestuur van den Nederl. R. K. Metaalbewerkers bond. De opkomst der leden en ge- noodigden was zeer goed te noemen. De vergadering werd geopenu met den chr. groet, waarna 't strijdlied gezongen werd. Naast enkele amusante teeken filmpjes, werd de groote bedrijfsfilm vertoond getiteld «Onze leden wer ken», welke een zeer goed beeld gaf van de metaal industrie in onze groote fabrieken en bedrijven. Na de pauze sprak de heer Steinmetz, namens den bond een propagandistisch woord, waarbij hij wees op het groote nut van een flinke en krachtige R.K. arbeids organisatie. Spr. drong er op aan dat iedereen zich bij zijn eigen R.K. vakorganisatie zal aansluiten, waar door een krachtig geheel zal ver kregen en veel goeds kan worden tot stand gebracht. Hierna werd een sport film ver toond en nog een film die ons een beeld gaf van het moderne dagblad bedrijf, een en ander verzorgd door de Film en Propaganda Centrale „Utrecht". Deze avond zal zijn propagan distische waarde nietgemist hebben. ZIEKENKAS VAN DE R.K. WERK- LIEDENVEREENIGING. Algemeene vergadering van de Ziekenkas der R.K Werkliedenver eening op Maandag 15 Maart, des avonds 8 uur precies, in de groote zaal der R.K. Werkliedenvereen. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Agenda Opening door den Voorzitter. Notulen der vorige vergadering Verslag van den Penningmeester over het tweede halfjaar 1936. Verslag van de controleurs om trent boeken en bescheiden. Verkiezing van twee Bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de heeren N. van HoofT en Ant. Verhoeven. Mededeelingen. Rondvraag en sluiting. NED. R.K. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- WINKELBEDIENDEN. In overleg met het bondsbestuur zal op Woensdag lü Maart a.s. een propaganda-avond worden georga niseerd zoowel voor leden als voor niet leden, waarop de heer J. de Wit uit Amsterdam uiteen zal zetten wat de bond in het belang vun de be dienden heeft gedaan en wat hij in de toekomst nog zal doen. Een ieder zal in de gelegenheid worden gesteld om vragen testellen. Als titel heeft de spreker voor zijn rede gekozen „Nieuwe perspectie ven voor de bedienden". De vergadering wordt gehouden in Hotel Verwiei, des avonds 8 uur. Rupsennesten Wij herinneren er onze lezers aan dat krachtens de politiever ordening met 1 Maart alle rupsen nesten uit de boomen verwijderd moeten zijn. Daar binnenkort een strenge controle gehouden zal worden, zij men gewaarschuwd. Ontvreemding In den winkel van V. in de St. Antonius-parochie en naar verluidt nog bij anderen zijn missiebusjes ontvreemd. De daders, men ver moedt ïongens, zijn lot dusverre onbekend. Duiven doodgebeten H. in de Goudmijn vond dezer dagen een 16-tal duiven dood in 't hok liggen Eer. kat is vermoedelijk op strooptocht uit geweest en heeft hem dit schadepostje bezorgd. Ongeval Woensdagmiddag 1.1. reed in de Min. Loefïstraat te v.m. Baardwijk, een luxe auto, bestuurd door den heer v. E. uit Dongen, bij het passeeren van een groentewagen, tegen een tegemoetkomende tractor van den expediteur B. Met eenige materieele schade liep dit ongeval goed af. Gouden bruiloft In de Donderdagavond in het calé van den heer Passier in de St. Antoniusstraat alhier gehouden vergadering van de buurtbewoners, ter bespreking van de feestelijk heden bij de gouden bruiloft van het echtpaar van Disseldorp-v. d. Bijl is besloten de feestvergadering te houden in café »de Lindeboom«. R.K. Meisjes-Patronaat Besoijen A.s Woensdag 10 Maart s'avonds om 8 uur zal in de zaal van het R K Meisjes-Patronaat v.m Besoijen een voor ieder toegankelijke propa- gandavoordrachl over thee met filmvertooning worden gehouden. Deze film wordt opgeluisterd door voordracht en muziek en zal r.og met enkele natuurfilmen worden aangevuld. Onder de pauze zal gratis een kopje thee worden ge. schonken. UITBREIDING FOTOHANDEL J. DE BONT. Blijkens achterstaande advertentie heeft den heer J. de Bont aan zijn foto- handel thans een atelier voor fotogra fie verbonden. Nadat hij de portret fotografie grondig bestudeerd heeft onder de leiding van een bekwaam meester op dit gebied, heeft hij thans een atelier geopend dat naar de eischen des tijds is ingericht en er in alle op zichten zijn mag. De kunstlicht-installatie bestaat uit een zestal van de nieuwste panlicht schijnwerpers, terwijl er ook gelegen heid is voor daglicht-opnamen. Tevens is er nog een aparte licht installatie aanwezig om bij cliëntèle aan huis kunstlicht opnamen te maken. De foto's die de heer de Bont reeds met zijn installatie heeft gemaakt zien er werkelijk keurig uit en wij betwijfe len niet of zijn nieuw atelier dat boven dien zeer gezellig en comfortabel is in gericht zal weldra de reputatie genie ten die zijn zoo gunstig bekend staande fotohandel heeft en dit wenschen wij hem gaarne toe. UITZENDING WERKKAMPEN. Zij die werkloos zijn en den leef tijd van 16 tot 25 jaar hebben be reikt en in aanmerking wenschen te komen voor uilzending der Cen trale Werkloozenzorg naar hun christelijke en vrijzinnige Werk kampen kunnen zich melden bij J. A. Mandemakers, Grootestraat 95 o Waalwijk, Secretaris «Jong Holland» De tweede uitzending 1937 zal ge. schieden op 22 Maart a.s, De gemeenten die zich aan dit adres kunnen vervoegen zijn Waal wijk. Drunen, Vlijmen en Nieuw kuijk. Ook zijn aldaar nadere in lichtingen te bekomen. Christ. Hist. Kiesvereeniging. Vrijdagavond 12 Maart a.s om kwart over zeven hoopt voor de Christ. H storische Kiesvereeniging in openbare vergadering op ie treden de heer H. W. Tilanus, met het onderwerp: »De Christelijk Histo rische Unie en de a.s. verkiezingen.!* De vergadering wordt gehouden in het Gebouw voor Christ, belangen, Besoijenschestraat. BIOSCOPEN. „Musis Sacrum Bioscoop' „DE KLEINE MADONNA" Een meesterwerk van ongekende schoonheid en afwisseling. De film »De kleine Madonna« verliimd naar het wereldbekende boek van Hervey Allen »Anthony Adverse« is een meesterwerk van regie, spel en vooral décor. De regisseur Mervyn Leroy bouwde stukken Italiaausche havensteden na, stichtte stijlvolle interieurs, be steedde veel aandacht aan de kleedij van het eind van de 18e eeuw en wist hiermede een sfeer te scheppen, die volkomen bevredigd en in hooge mate boeiend is. En hierin liet hij het jonge leven van den vondeling aanvangen, eerst in het klooster, later als leerling bij den rijken Engelschen koopman, die zijn grootvader blijkt te zijn. Zijn ontwikkeling wordt schets matig aangegeven tot den dag, waarop hij huwt met zijn jeugd vriendinnetje, vervolgens, zonder haar, uitvaart naar Cuba om een oude schuld voor zijn pleegvader in te vorderen, een avontuur, dat hem naar Afrika voert en tot slaven handelaar degradeert. Rijkdom en macht waren zijn doel. Maar na 5 jaar komt een gedesillusionneerd man in Italië terug. Er is wel groote verscheidenheid in actie in deze film te constaleeren. De verschrik kingen van de jungle, de verfijning van hofbals en opera voorstellingen en de zoo geheel aparte sfeer van het familieleven, zij maken »De kleine Madonna* tot een kijkspel, dat zeer vermag te boeien. Fredric March, Olivia de Havil- land en Claude Rains vertolken de hoofdrollen. Zij geven veel van hun persoonlijkheid in deze show, die hierdoor nog meer aan waarde heeft gewonnen. De kleine Madonna is een zeer bijzondere film van ongekende schoonheid, die zeker ook hier ter plaatse een groot succes zal oogsten Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Luxor Bioscoop. ALICE ADAMS. De bekende en gevierde actrice Katharine Hepburn (Alice Adams) treedt in deze film op, als't meisje, dat, ofschoon zij van gewone af komst is, haar droom om met een rijken knappen jonge man te huwen in vervulling ziet gaan. Zij wordt uitgenoodigd op een bal bij de familie Palmer, en ondanks 't feit, dat haar avondjapon 2 jaar oud is en zij haar broer in de andere kamer hoort mopperen omdat hij haar mee moet nemen, gaat zij opgewekt naar het bal. Zij droomt van slanke, donkere, romantische mannen, waarmede zij veel zal dansen. De andeie gasten nemen echter geen notitie van haar en doen alsof zij haar niet kennen, en steeds moet zij met haar broer dansen die haar liever kwijt is. Eindelijk komt haar droombeeld in den persoon van Arthur Rossel (Frtd MacMurray), een charmant jongmensch. Wanneer zij weer thuis komt doet zij alsof zij zich flink geamuseerd heeft, doch in haar kamer gekomen schreit zij flink uit, omdat zij haar kennis making met Arthur Rossel niet door heeft Kunnen zetten. Eenige dagen later ontmoet zij hem echter weer, en nu volgen er meerdere afspraak jes, doch zij vermijdt steeds hem thuis te ontvangen. Wanneer dit echter niet langer kan gaan, noodigt zij hem op een diner, wat echter een totale mislukking wordt Alice tracht buiten gekomen aan Arthur Rossel duidelijk te maken wat er aan haperde. Plotseling heeft er ecbtpr binnin een hevige woorden wisseling plaats. Alice snelt naar binnen en dan blijkt dat Alice's vader een woordenwisseling heeft met een concurrent (Lamb) over de diefstal van een nieuw procédé. Alice zegt echter tegen Lamb dat haar vauer op haar aandringen zelf een zaak wil beginnen, waaropeen verzoening plaats vindt. Alice's vader wordt nu de compagnon van Mr. Lamb, en weer buiten gekomen verklaren Alice en Arthur elkaar hun liefde. Een zeer interessant filmwerk dat door niemand mag verzuimd worden. Het bijprogramma is zooals steeds prima verzorgd. GEVONDEN VOORWERPEN. Op 't politiebureau zijn inlichtingen te bekomen van de navolgende gevonden voorwerpen Een grijze slappe hoed, een handschoen, een paar glacé kinder handschoenen, een schroeven - draaier. RECTIFICATIE. Betreffende het in ons blad van 3 dezer voorkomende bericht van begin van brand bij den landbouwer H. in de Min. Loeffstraat te v.m. Baardwijk, waaruit bleek dat de oorzaak van den brand was dat de vlam uit een gascom- foor in een pot teer sloeg, vernemen wij nader, dat in dit huis in het geheel geen gascomfoor aanwezig was. maar dat de brand was ontstaan doordat de vlam uit een petroleumstel was gesla gen. Aan een gascomfoor kan de schuld dus niet geweten worden. BATA CONTRA „DE SCHOEN". Pleidooien. in de civiele procedure in April '30 aanhangig gemaakt bij de Haagsche Rechtbank door de N.V. Bata-fabrie- ken te Best, tegen den Nederlandschen Bond van Schoenmakerspatroons- en Schoenwinkeliersvereenigingen te Den Haag; den heer Frans Hessels, Hoofd redacteur van het vakblad „De Schoen" en den heer J. A. Melhado te Amster dam, Redacteur van genoemd vakblad, stelt de N.V. zich op het standpunt, dat zij door verschillende artikelen, wel ke in genoemd vakblad voorkomen, en voor haar beleedigend zijn, schade geleden heeft en nog lijdt, en daarom als schadevergoeding eischt 20.000. van gedaagden. De pleidooien in deze zaak zullen worden gehouden voor de Haagsche Rechtbank op 8 Maart, 's morgens om 11 uur. Voor de N.V. Rata treedt op Mr. J. van Dijk te Eindhoven, terwijl voor gedaagden Mr. W. Nathans te Den Haag optreedt. WAARSCHUWING. In verband met de veelvuldige klachten, die de Commissaris van Po litie te Tilburg ontvangt over het niet terugontvangen van foto's, die ter ver grooting zijn opgezonden aan de ..Su perbe-' en „Regina", herinnert hij be langhebbenden aan zijn reeds vroeger gepubliceerde mededeelingen, dat daar toe zijnerzijds geen tusschenkomst kan worden verleend, omdat de .Superbe" en .Regina" niet te Tilburg, doch te Baerle Hertog (B.) gevestigd zijn. Klachten kunnen gericht worden aan den Burgemeester van Baerle Hertog (B.). Spoorwegdiefstal te Vlijmen Leder en koffie gestolen. Naar wij vernemen, heeft de recherche dienst bij de Nederland- srhe Spoorwegen in samenwerking met de rijks- en gemeentepolitie te Vlijmen wederom een goeden slag geslagen. Het was dien recherchedienst bekend, dat vei scheidene zendingen, welke te Vlijmen ter verzending waren aangeboden om per spoor te worden vervoerd, verscheidene malen niet in het bezit van de ge adresseerden kwamen. Dit ge schiedde in de maanden December, Januari en Februari j 1. en 't betrof hoofdzakelijk zendingen koffie- boonen en leder. Aangezien vaststond, dat de zen dingen in den wagen waren geladen, was het onbegrijpelijk, dat ze niet terecht kwamen Een nauwkeurig ingesteld onderzoek wees uit, dat men de daders te Vlijmen had te zoeken. Aan bovengenoemde politie- instanties is het mogen gelukken de daders te achterhalen. Twee personen hebben zich aan diefstal van de goederen schuldig gemaakt. Ook de helers konden worden aangehouden. De verdach ten zijn te Vlijmen \oorloopig ingesloten. Zij heboen een volledige bekentenis afgelegd. Een gedeelte van het gestolene is nog opgespoord kunnen worden. De daders stalen de goederen uit de waggons, welke op hetemplace ment te Vlijmen stonden, na eersl het spoorlood te hebben verbroken Nadere bijzonderheden Omtrent de diefstallen verneemt het Hsgz. nader uit Vlijmen: Door de firma's v. Wagenberg Festen en van Hest werden regel matig leder en koffie verzonden per trein vanaf station der S. S. te Vlijmen. Het is nu enkele malen voorge komen, dat verzonden goederen: leder en koffie niet aankwamen op de plaats van beslemming. De betrokken firma's meldden zulks aan de S.S. te Utrecht, die een nauwkeurig onderzoek lieten instellen. De sporen leidden naar Vlymen! De recherche uit Utrecht stelde met benulp der gemeente- en rijks- veldwacht van Vlijmen Maaudag een onderzoek in ie Vlijmen c.a. Een 2-tal samenwonende jongelui H. en van E. trokken de aaiulacht, medegezien hun doen en laten der laatste dagen dat reeds eerder de aandacht der politie had getrokken. Bij hun werd huiszoeking gedaan. Men vond een partij leder en koltie op zolder van hun woning wat reden was om deze personen in verhoor te nemen en hun voor loopig in arrest te stellen te Vlijmen. Het verhoor werd geleid door burgemeester v. d. Ven te Vlijmen en tenslotte legden de verdachten een volledige bekentenis af de diefstallen te hebben gepleegd. De gestolen goedeien bleken ge deeltelijk verkocht te zijn. In ver band daarmede werden de gebroe ders H. uit Kerkdriel (broers van verdachte H.) in verhoor genomen en deze bleken een gedeelte der gestolen goederen (leder) gekocht te hebben. De goederen schijnen door een derde persoon aan de man gebracht te zijn Daardoor werd J. van V. Dinsdagmiddag uit Vlijmen in ver hoor genomen en daarna in arrest gesteld. Een gedeelte van de gestolen koffie was verkocht aan winkelier B te Vlijmen, terwijl nog een partij leder in Drunen van de hand blijkt gedaan te zijn. Een plan voor een tweede spoor wegoverbrugging te Tilburg. Voor het ivtslelijk stadsdeel. We hebben onlangs melding ge maakt van een plan om een over drugging te bouwen over de spoor baan aan het Heuvelplein en Koestraat in het oostelijk stadsdeel. Het plan is alreeds in het gemeente bestuur en de directie der Ned Spoorwegen in studie en heeft, naar wij vernemen een behoorlijke kans op uilvoering. Thans is bij deze zelfdeautoriteiten een soortgelijk project ingediend door het bouw- en werktuigkundig bureau Frans Hovers te Tilburg, om te komen tot oplossing van ditzelfde vraagstuk in bet westelijk stadsdeel Noordslraat- Gasthuisstraat. De ontwerpers wijzen er in hun toelichting op dat afdoende verbe- teiing slechts is te verkrijgen door den bouw van een nieuw station met z.g. hoog-spoor. Het gemeentebestuur heeft van een dergelijk voornemen evenwel afstand moeten doen, vanwege de zt-er hooge kosten naar schatting f8 millioen daaraan verbonden. Bovendien zoo wordt aange voerd zou het ook jammer zijn, wanneer het tegenwoordige spoor wegstation, dat tot de meest gemak kelijke in het land behoort, werd vervangen dooreen ander bouwwerk met lastige tunnelgangen en trappen (voorbeeld Eindhoven). Adressant doet daarom de vol gende eenvoudige oplossing aan de hand, dat neerkomt op een verhoog den rijweg met viaduct. Opdeplaats van het tegenwoordige seinhuis der Ned. spoorwegen, ten viesten van het station is een viaduct gedacht ter breedte van plm. 12 m. en ter hoogte van 6 m. boven de spoorwegrails. Deze hoogte zal voor een eventueel later toegepaste elec- trificatie der spoorwegen noodig zijn. Door het aanbrengen vaneen flauwe bocht in de oprijbaan wordt bereikt lo. dat zooveel mogelijk bestaande gebouwen gespaard blijven; 2o.dat het stijgingspercentage binnen de normalegrensgehouden kan worden. De spoorbaan zou overbrugd worden met een doorrijhoogte voor het Spoorla.nd verkeer van 4'/2 5 meter. De oprit aan de noordzijde van den spoorweg (Gasthuisstraat) is nog eenvoudiger, omdat nier een grootère oprij-lengte ter beschikking staat Het viaduct kan hier zijn stijging beginnen op het snijpunt van Lange Nieuwstraat en Sledekestraat. Op dit punt is bij een eventueele uit voering een druk autoverkeer te verwachten, zoodat het wellicht noodig zal zijn de scherpe hoeken af te ronden. De opstijgende baan loopt in vrijwel rechte lijn naar de spoorwegoverbrugging; cïe helling is hier 2'/a pet. Adressant betoogt tenslotte, dat nu het tijdstip gunslig is, om de uit voering van zulk een nuttig werk ter hand te nemen lo. omdat slechts weinig gebouwen zijn op te ruimen 2o. omdat de materialen niet over dadig duur zijn en 3o. omdat er een uitstekend object van werkloosheids bestrijding in gelegen is. Indien Uw kinderen hoesten ol verkouden xiln w.ijf dan 's avonds keei, mg en boisije in mei L> -vMPü, dan zijn ze weei spueaig Di.ter uoos 30, Hoi 50 ct. Bil poih. en Druisten'. Lederdiefstallen De lederdielstallen in Vlijmen hebben ook Drunen in 't geval beuokken. De verdachten hebben kaLS gezien in Drunen aan een der fabrikanten een partij leder van de hand te üoen. Biljarten Uitslag biljartmalch B.J.C. II— E.B.C. 11: B.J.C. II L. Kuijpers 75 VV. Vissers 75 A. van Leest 75 M. Klerks 74 C v. d. Hoven 7ü Broekhoven 56 425 E.B C. II H. Rulles W. de Man Rombouts R. Klerks A. Merkx C. Rullens 41 47 57 75 75 75 370 K. J. V. Wij vernemen, dal ook in Drunen plannen beslaan om te komen tot oprichting van een K. J. V. jeugd- vereeniging. Schoorsteenbrand Bij C. Keetels in de Kerkpad ontstond brand in den schoorsteen. Door snel ingrijpen der buren en veldwachter van Nistelrooij bleef 't vuur tot den schoorsteen beperkt. Hoogste serie L. Kuijpers 22 cai De kommies van Drunen Met ingang van 16 Maart e.k. k de kommies van Drunen, de hee R. J. Mevissen overgeplaatst naa Diemen (N.H.) Met recht kunnen wij den heer Mevissen den kommies van Drunen noemen, omdat hij ruim 5'/a jaar Drunens inwoners heelt voorzien van belastingbiljetten. Vooral in deze crisisjaren met de hooge be. iastingen moet dit geen prettig baantje zijn geweest, maar de kommies wist zijn humeur te be waren en was den belastingbetalers ter wille waar dit mogelijk was. Velen zullen hem wat persoon betreft ongaarne zien vertreKken, want ook de belasting zal toch blijven al gaan honderd kommiezen heen I ELSHOUT R. K. W. V. Tot voorzitter der R. K. W. V. is gekozen den heer A. Merkx. Pluim veevereeniging Maandagavond om half 8 houdt de Rldiuiveevereeniging van Drunen en Eishout haar algemeene jaar vergadering in de zaal der meisjes- congi egalie. De heer A. Willems zal een lezing houden over den winterleg der kippen. Doordat een zeer diep liggend schip in aanraking kwam met een der kabels van de veerpont aan 't Drongelsche Veer, knapte deze af, terwijl ook de pont nogal averij opliep en uit de vaart moest worden genomen, waardoor een heele ver. keersstremming ontstond. Het verkeer moet nu langs Heus- den of 't Capelsche Veer geschieden. Met een gier pont wordt evenwel tijdelijk de verbinding met de beide oevers onderhouden. In de zeer gevaarlijke «Kre- keldraai» alkiei bad een botsing plaats tusschen twee luxe auto's. Reide wagens hadden nogal mate rieele schade. Door majoor Verkoe len werd procesverbaal opgemaakt. In de Gereformeerde Kerk al. hier hield de Meisjesvereeniging «Mirjam» haar algemeene jaarver gadering. Uit 't verslag van de pen- ningmeesteresse bleek dat deveree- niging zoowel financieel als in le dental vrijwiel stabiel is gebleven. De avond werd verder gevuld met onderhoudende voordrachten en sa menspraken, waaruit 't goede peil, waarop de vereeniging momenteel gekomen is, duidelijk bleek. HANK In den nacht van Maandag op Dinsdag j.l. werd op den Rijksweg alhier, door den rijksambtenaar van Rijswijk en den gemeente veldwachter Keiier, een zekere O. uit Almkerk aangehouden, die ver dacht werd van frauduleus vervoer van sigarettenpapier. Bij visitatie bleek dat zijn zakken vol zaten met ooekjes sigarettenpapier. Een llinke hoeveelheid, benevens zijn rijwiel werd in beslag genomen en proces verbaal tegen hem opge maakt. Dezer dagen werd door den veldwachter Keiler, tegen ver schillende pessonen procesverbaal opgemaakt, wegens fietsen zonder licht. Altijd zijn er nog personen, die het als een soort sport beschou wen zonder licht te rijden op hun rijwiel, daarbij niet denkende, hoe gevaarlijk zulks is voor andere weg gebruikers. Woensdagavond vierde de Meisjesvereeniging »Lydia« alhier, in de Openbare School aan den Buitendijk haar jaarlijksch feest. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Door de meisjes werden ver schillende samenspraken gehouden, afgewisseld door zang. Alles yie) zeer in den smaak van bet publiek, dat dit meermalen door daverend applaus te kennen gaf. De leden dezer vereeniging verrichten des winters bij hare bijeenko-rsten, zeer verdienstelijk werk doorbreien en het maken van onderkleeding, voor arme en behoeftige gezinnen, wat vooral in dezen lijd zeer te waardeeren is. De ziel van dit alles is mej. Schorer, onderwijzeres aan voornoemde school, wie dan ook zeker een woord van lof toekomt.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9