BURGERLIJKE STAND. VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. SPRANGGAPELLE. KAATSHEUVEL. RAAMSDONK. DUSSEN. stryd Be QuickFeijenoord. Zullen we ons hier aan een voorspelling durven wagen? Be Quick werd zonder eenige be dreiging ongeslagen kampioen, terwijl Feijenoord er tot het laatste toe heeft moeten vechten. Toch slaan we de capa. citeiten van Feijenoord hooger aan dan die van Be Qujck, zoodai we het on danks 't terreinvoordeel der Be Quickers op een overwinning van Feijenoord houden. Ook AjaxGo Ahead is een wedstrijd waarvan men bijna geen voorspelling kan doen. Ons inziens zijn dit twee ge heel gelijkwaardige ploegen. Maar door het terreinvoordeel der Amsterdammers, houden we het op een overwinning voor le thuisclub. AFDEELING IV. Tweede Klasse B. Hier staat morgen alleen een wedstrijd tusschen twee degradatiecandidaten op het programma. Picus krijgt n.l. bezoek van Helmondia. We vertrouwen wel dat de Picus-lui sterker zullen zijn dan de Helmondianen, waardoor zij met deze laatste in puntental gelijk zou komen. Derde Klasse D. Bossche Boys ontvangt Top, en de Ossenaren die reeds kampioensvisiocnen zien, zullen de beide punten wel mee naar Oss nemen. RWB krijgt morgen een lastig kar weitje op te knappen. Zy moeten n.l. Vlij men met een bezoek gaan vereeren. Wan neer de trocolores hun vorm de laatste weken niet verloren hebben, halen zij de beide puntjes wel binnen. Kaatsh. Boys gaan steeds dieper de put in, en Devo zal wel zorgen dat zy er morgen niet uitkomen. Derde Klasse E. WSC ontvangt bezoek van Vienna. Deze wedstrijd die voor enkele weken gele den reeds was vastgesteld kon toen van wege de slechte weersgesteldheid geen doorgang vinden. Wanneer deze wed strijd morgen wel doorgaat dan zullen de puntjes wel hier blijven! Traplust krijgt bezoek van VOS, en ondanks alle achting voor de capacitei ten der gastheeren, geven wy ze geen schijn van kans. Tongelre krijgt bezoek van ZGC en een gelijk spel zal hier den uitslag niet ver ontloopen. B.V.V.Juliana. Naar we vernemen is alsnog voor a.s. Zondag den wedstrijd BW7Juliana of ficieel vastgesteld. WAALWIJK. W. S. C. Morgen is voor WSC weer een thuis wedstrijd vastgesteld en wel legen Vienna uit Eindhoven. Reeds enkele weken gele den schreven wy op deze plaats een voorbeschouwing over dezen wedstrijd, die toen echter wegens de slechte weers omstandigheden en gesteldheid van het terrein geen doorgang kon vinden. Het ziet er ook niet naar uit dat dit morgen wel het geval zal zijn, want de vele sneeuw- en hagelbuien zullen aan het terrein geen goed gedaan hebben. Mocht de wedstrijd echter doorgaan, dan slaat de bezoekers zeer zeker een mooie wedstrijd te wachten. Vienna beschikt over een hardwerken de en goedspelende ploeg en wat meer zegt zij zijn faire tegenstanders. WSC heeft er dan zoo gemakkelijk ook nog niet van gewonnen, en gewonnen moet deze wedstrijd worden. Immers het behoort altyd nog tot de mogelijkheden dat Tivoli in haar laatste wedstrijd strui kelt en dan zou voor WSC het kampioen schap voor het grijpen liggen. Dus WSC'ers morgen van het begin tot het eind flink aangepakt en dan zul len de beide puntjes wel in Waalwijk blijven. Voor WSC 2 is morgen geen wed strijd vastgesteld. WSC 3 moet op bezoek bij Vlijmen 2 en met 'n beetje goeden wil moeten de WSC'ers deze wedstrijd kunnen winnen. WSC 4 krijgt bezoek van Zanschel, dal momenteel trotsch boven aan het ranglijstje staat te prijken. Zullen de WSC'ers dezen wedstrijd kunnen winnen, is niet onmogelijk. R. W. B. Het eerste elftal gaat Zondag Vlymen in eigen huis bekampen. Enkele weken terug wisten onze jongens een groo'.e overwinning te behalen, maar het komt ons voor dat Vlijmen er alles op zal zet ten revanche te nemen. Het tweede elftal is vrij. RWB 3 gaat bij Heusden 2 op be zoek, misschien is hier wel een gelyk spel te behalen. JULIANA. Zondag a.s. moet het eerste elftal naar Eindhoven voor den KNVB-Beker gaan spelen tegen den eerste klasser Eindho ven. Het lot heeft dus onze vereeniging tegen een sterken tegenstander gebracht. Onze geel-zwarten hebben telkens in de Bekerwedstrijden goede wedstrijden ge speeld en wy vertrouwen dat zij ook Zondag zich van hun beste zijde zullen laten zien ondanks de sterkte der tegen- party. I.V.C.B. Programma voor Zondag a.s.: Eerste Klasse. DongenSVB. Best VooruitBrabantia. SchyndelWilhelmina. MuloVenlosche Boys. RKTW—Kolping. OVERZICHT. Voor morgen is slechts een klein pro gramma vastgesteld in verband met den tweeden Zondag der maand. Alleen de eerste klas komt met een volledig programma. Dongen ontvangt SVB uit Blerick. De jongens van Snels kunnen zich nu herstellen en de puntjes in Dongen houden. Best Vooruit geven we weinig kans tegen Brabantia. De Eindhovenaren willen het kampioen schap van het Zuiden voor een jaar con- tinueeren. Schijndel heeft tegen Wilhel mina een kans om 'n gelijk spel te be halen. De Weertenaren geven zich ech ter zoomaar niet gewonnen dit zullen de Schyndelsche jongens wel ondervinden. Mulo en RKTVV krijgen resp. Venlosche Bovs en Kolping te bekampen. Als Mulo wint van Venlo wat ons heelemaal niet zal verwonderen en RKTVV wordt door Kolping geklopt dan moeten de Tilbur- fiers de degradatiewedstrijden spelen. Het zal er dus in deze twee wedstrijden geweldig spannen. Wellicht valt Zondag reeds de definitieve beslissing hiervoor. R.K.V.V. HERCULES. Het programma voor a.s. Zondag is: RKTVV 3—Hercules 1. VIOS 2—Hercules 2 VIOS 3—Hercules 3. Hercules aDES a. Hercules bHEC. Het eerste elftal gaat op bezoek by het derde elftal van RKTVV in Tilburg. De thuiswedstrijd eindigde in een 62 overwinning voor de onzen. Wij raden onze spelers aan om a.s. Zondag geducht op hun hoede te zijn, daar zij er van verzekerd kunnen zijn dat zij een sterk elftal tegen krijgen. Het tweede en derde elftal gaan eveneens naar Tilburg en ontmoeten daar het tweede en derde elftal van Vios. De wedstryd van het eerste elftal vangt aan om 2 uur. De wedstrijd van het 2de vangt aan om 2 uur en de wedstrijd voor het 3de elftal om 12 uur. Gezamenlijk vertrek 10.45 uur per autobus. De junioren-elftallen spelen thuis. Het a-elftal speelt om half twee tegen DES a. Dit kan een spannende wed strijd worden. Want indien DES a wint zijn ze kampioen. Hercules a daarente gen zal ook alles in het werk stellen om de overwinning te behalen, daar zy nog een goede kans hebben op de 2de p'aats. Het b-elftal speelt om 12 uur tegen HEC. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Februari 1937. Geboren: Bart Hendrik zv. G. van der Ley en C. Scheffers Adriana Sya dv. J. A. Konings en P. M. van Ze'st Leendert zv. A. Pols en P. Molewijk Jacobus zv. A. A. Snijders en C. J. Nieu- wenhuizen. Gehuwd: G. L. de Lcyer 21 jaar en M. van Vuuren 21 jaar H. P. Dalmayer 23 jaar en C. Nieuwenhuizen 25 jaar J. van Heyst 29 jaar en G. A. de Roon 30 jaar. Overleden: D. P. de Bie 54 jaar dv. H. de Bie en M. Bogers J. J. Vos 7 jaar zv. L. Vos en P. Vos H. J. van Vuuren 29 'aar dv. A. van Vuuren en M. de Bie M. E. Genuit 83 jaar wed. van D. van der Schans H. van Vugt 4 weken dv. P. van Vugt en A. van Os A. Leenen 64 jaar echtg. van Th. A. Brouwers. R AAMSDONK. Van 27 Fgbr. tot en met 5 Maart 1937. Geboorten: Johanna H. dv. Jacobus C. Zagers en Huiberdina Bergé Johan nes P. M. zv. Antoine M. M. Kieboom en Maria A. C. Gouverneur Johanna E. dv. Petrus C. Zylmans en Helena A. van Rijn Thomas H. zv. Petrus .1. Broek mans en Maria .T. Smeur. Huwelijken: Geen. Overlijden: Maria A. Loonen 4 jaar Wynand van Meerten echtg. van Hes ter Dekker 80 jaar. KAATSHEUVEL. Geboorten: Maria PetroneUa Josepha dv. W. v. Riel en A. A. J. Verhulst Johanna dv. M. v. Pelt en H. Zwart Marinus Gerdina Joseph zv. J. G. Hoe- sen en A. A. v. Kempen Adriana Pe troneUa Cornelia dv. A. A. de Jong en A. M. J. Klijn. Overleden: Maria Heeffer 67 iaar Johannes Hamers weduwn. van Jenneke Zwijgers 85 iaar Cornelis v. Gorkum echtg. van Wa. de Jong 87 jaar Jo- banna Grootswagers echtg. van M. Musters 64 jaar Wouter Couwenberg 79 iaar Maria Petronella Josepha van Riel 3 dagen. Ingekomen J. A. Vloemans en gezin van St. Oedenrode C. W. v. Groesen van Terheijden J. C. Bakker van Heer- hugowaard Ja Aa. Iiochwald van Til- burg H. Weick van Oirschot Ma. Ca. v. Daalen van Waalwijk C. Aa. de Oliveira van Oirschot Fa. Ma. Ver- schuuren van Ammerzoden Ja. Maas dam van Westmaas Ja. Ma. Ligtvoet vnn Waalwijk Ha. Da. de Kok van Til- burg Aa. Ha. v. Diik van Nuland Ca. Ma. v. Loon van Tilburg. Vertrokken: J. W. Sup naar Oister- wijk A. C. Pruijmboom en gezin naar Tilburg A. J. C. Cornelissen naar Nij megen Aa. Grootenboer naar Sprang- Capelle Ma. La. Smulders naar Gel drop Wa. Damen naar Den Bosch Pa. IJzendoorn naar Drunen J. C. Bak ker naar Heerhugowaard Ma. Aa. Reii- nen naar Eindhoven B. W. L. Hol- lants naar Den Bosch Ha. Aa. Bruurs naar Tilburg Chra. Schiks naar Goirle. SPRANG. Predikbeurten Zondag 14 Maart: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Candidaat A. Zwaan van Enkhuizen. De Sociale Studieclub van den Christ. Besturenbond Sprang-Capelle komt a.s. Maandagavond half 8 in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in vergadering bijeen. Door het lid A. Braspenning zal een onderwerp worden ingeleid over: „Welke taak heeft de overheid met betrekking tot de ontwik keling van het economisch leven?" De 24-jarige Timmermans alhier kreeg dezer dagen een gezwel in de zijde. Dr. Winkelman achtte over brenging naar het ziekenhuis te Waal wijk noodzakelijk, alwaar hij Woens dagavond is overleden. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Het aantal werkloozen bij de afdeeling Capelle van den Chr. Fa- brieks- en Transportarbeidersbond be draagt momenteel 94, waarvan 75 ge- WERD BIJNA DOL VAN DE HOOFDPIJN. Voelt zich nu weer jong en fit. De heer M. A. L. keerde, na eenige jaren in de tropen geweest te zijn, te rug, lijdende aan voortdurende hoofd pijn en constipatie. Na het gebruik van Kruschen Salts schreef hij ons o.a. het volgende: „Ik leed voortdurend aan hoofdpijn, die mij bijna dol maakte en voelde mij ellendig. Ik begon toen Kruschen Salts te nemen en reeds na 10, 12 dagen hiel den mijn hoofdpijnen op en voelde ik mij weer jong en fit". Hoofdpijnen ontstaan bijna altijd doordat het organisme verontreinigd is door opgehoopte afvalstoffen. De klei ne dagelijksche dosis „Kruschen Salts" zorgt er voor, dat gij deze afvalstof fen kwijt raakt en deze zich niet meer kunnen vormen, waardoor ge voor goed van Uw pijnen verlost zult zijn en U bovendien energieker en krach tiger zult voelen. Een Kruschen kuur maakt U jaren jonger. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij. A dam voor komt. heel en 19 gedeeltelijk werkloos zijn; hieronder zijn 70 fabrieksarbeiders en 24 transportarbeiders. In de plaatse lijke steunregeling waren 20 leden op genomen. Daartoe uitgenoodigd door de Ned. Herv. Jongel. Vereeniging „Gi deon" aan den Loonschendijk trad in de Herv. Kerk aldaar op Ds. Leemans van Ede. Ondanks de minder prettige weersomstandigheden was het kerk gebouw goed bezet. CAPELLE. De Onderlinge Tuinbouwver- eeniging 's Grevelduin-Capelle e. o. hield j.l. Dinsdagavond in het café van den heer J. Quirijns aan de Vaartkant haar jaarvergadering. Omstreeks 7 uur opende de voorzit ter, de heer C. J. van den Hoek, deze druk bezochte vergadering en riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder de nieuwe leden. Het spijt spr., dat ook voor dit jaar de vooruitzichten nog niet gunstig zijn. Al is in verschillende bedrijfstakken reeds een kentering merkbaar, in het tuin bouwbedrijf laat deze nog steeds op zich wachten. De val van den gulden heeft, tengevolge van verhooging der grondstofprijzen, voor de tuinbouwbe drijven verslechtering gebracht. Laat ons echter, zei spr., den moed niet la ten zakken, doch hopen, dat ook voor ons, zij het dan nog niet ten volle, de zon van voorspoed zal gaan schijnen. Na dit openingswoord kreeg de secretaris, de heer J. den Hollander, gelegenheid de'notulen der vorige ver gadering voor te lezen, welke ongewij zigd werden goedgekeurd en getee- kend. Hierna volgde het keurig verzorgde jaarverslag van den secretaris, waar uit bleek, dat ondanks den druk der tij den, die zich op haast ieder terrein laat gelden, de vereeniging zich in ge- stadigen bloei kan verheugen. Het le dental steeg weer met 5. In het vervolg van zijn verslag zegt de secretaris: „Wanneer we een blik werpen in het bedrijfsleven, dan is het allertreurigst gesteld. Wel wordt van verschillende zijden beweerd, dat er enkele lichtpun ten aan den gezichtseinder merkbaar zijn en we willen hopen, dat deze voor spellingen, zij het dan nog niet ten vol le, vast maar ten deele waarheid mo gen blijken te bevatten. Bij alle ver slagen, welke men leest, stemt het eene al droever dan het andere. Wij moe ten echter in dezen tijd meer dan ooit georganiseerd zijn en daarom strijden voor onze vereeniging, waarin onze belangen algemeen worden behartigd. Laat ons, nu straks onze producten in Drunen geveild zullen worden, met vernieuwden moed de hand aan den ploeg slaan en als één man strijden on der de leuze: „Met elkander, voor el kander". Ten slotte richt de secretaris in zijn verslag nog een woord van op rechten dank aan directeur en perso neel der Bossche veiling, voor alles, wat zij met zooveel liefde en opoffering voor de leden gedaan hebben, gedu rende den tijd, dat deze aldaar geveild hebben en besluit met den wensch bij de veiling te Drunen hetzelfde te mo gen terugvinden, en dat de leden nog vele jaren in goede verstandhouding mogen samenwerken tot verderen bloei der tuinbouwvereeniging. De voorzitter dankt den secretaris voor zijn keurig verzorgd verslag en hij hoopt, dat deze nog vele jaren ge legenheid zal hebben de vereeniging te dienen. Vervolgens brachten de heeren S. Sanders en P. Spuijbroek verslag uit omtrent het nazien der rekening en verantwoording van den secretaris penningmeester. Ales bleek in vol maakte orde te zijn. Bij monde van den heer Sanders werd den secretaris-pen ningmeester een woord van dank ge bracht voor zijn correcte boekhouding. De aftredende bestuursleden de hee ren H. Mouthaan en J. den Hollander, werden met overgroote meerderheid van stemmen herkozen en namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen deze herbenoeming aan. De voorzitter bracht de leden van het stembureau, gevormd door de heeren P. Spuijbroek en H. van Zuilichem, dank voor hun werkzaamheden. Na de gebruikelijke rondvraag, waarbij druk van gedachten werd ge wisseld, werd deze in alle opzichten goedgeslaagde vergadering onder dankzegging voor de trouwe opkomst door den voorzitter gesloten. De afd. Sprang-Capelle e.o. van Volksonderwijs houdt a.s. Donderdag 18 dezer des avonds 7 uur in de zaal van den heer P. Pruijssers alhier een al- gemeene ledenvergadering. De agenda voor deze bijeenkomst vermeldt: 1. Opening en notulen, 2 Re kening en verantwoording van den pen ningmeester, 3 Jaarverslag van den secretaris, 4 Ingekomen stukken. Na afhandeling der huishoudelijke aangelegenheden zal voor de leden op treden de heer Jac. van Elsacker, de clamator te Rotterdam, die met zijn ernst en luim de aanwezigen een paar uur prettig zal bezighouden, zoodat we een ieder, die maar eenigszins kan, aan raden dezen mooien avond bij te wo nen. A.s. Zondag des morgens half 10 en des middags twee uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschen dijk op te treden Ds. Remme uit Am sterdam. Gegund. Bij onderhandsche aanbesteding is de verbouwing van het kantoor der voormalige schoenfabriek „The Dutch Shoework" voor rekening van den heer M. Vesters in woonhuis en kantoor ge gund aan de heeren Gebrs. Brekelmans en Gebr. v. d. Hoven alhier. Groote nationale politiehonden wedstrijd. De politiehondenvereeniging „Onze Verdedigers" gevestigd bij den heer L. van Berkel alhier, organiseert een groo te wedstrijd voor politehonden uit het oeheele land op Zondag 25 April a.s. Aan dezen nationalen wedstrijd moqen alleen gecertificeerde honden deelne men. Als hoofdprijzen zijn niet minder dan 8 prachtige bekers beschikbaar ge steld. waarnaast nog een keur van prachtige eere-prijzen te winnen is. Er wordt gewerkt volgens het reglement van de K.N.P.V., waarbij als keur meesters zullen optreden de heeren: J. van Helsland, Inspecteur van Politie alhier en A. Prattenburg uit Zeist. Reeds een tiental honden, waaronder de beste uit het land zijn voor dezen wedstrijd ingeschreven en het laat zich aanzien, dat een keur honden te ver wachten is, zooals zelden bij een derge- lijken strijd is bijeengebracht. Jaarvergadering „Bel Canto". Heden, Zaterdag 13 Maart, houdt de zangvereeniging Bel Canto om 8 u. in de concertzaal van den heer J. van Dun haar Jaarvergadering. De agenda bevat o.m. de verkiezing van drie be stuursleden wegens periodieke aftre ding der heeren: J. Vercauteren, voor zitter, W. Berzeveld en C. v. d. Hoven. Voorts zal op deze vergadering een be spreking geopend worden van de zo- merplannen en de viering van het 10- jarig bestaan der vereeniging, dat fei telijk op het einde van het loopende vereenigingsjaar valt. RAAMSDONKSVEER. De uitslagen der Dinsdagavond voortgezette competitiewedstrijden der Damvereeniging „D.G.V.", luiden als volgt: J. C. SchotH. Blom 20. H. RolffsH. Heurter 20. Joh. SpuijbroekM. Kommers 02. De afgebroken partij G. van Erk- H. Blom werd door G. van Erk gewon nen. Tevens werden er twee inhaal wedstrijden gesoeeld, waarvan de uit slag was als volgt: H. HeurterM. Kommers 20. N. Snijders—Joh. Faro 2—0. De heer H. v. V., die last kreeg van duizeligheid, kwam zoodanig te vallen, dat hij een ernstige hoofdwon de bekwam, en zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen. Onze dorpsgenoote mej. S. van Erk, werkzaam als gediplomeerd ver pleegster in het Gemeentelijk Zieken huis aan de Coolsingel te Rotterdam, slaagde voor het aldaar gehouden exa men voor kraamverpleegster. Op Vrijdag 19 Maart zal de Chr. Jongelingsvereeniging „Obadja" alhier in het gebouw „Rehoboth" haar jaar- lijksche feestvergadering houden, welke zooals gewoon voor donateurs zoowel als voor verdere belangstellenden toe gankelijk is. Woensdagavond half 8 is in de Ned. Herv. Kerk alhier een wijdings- dienst gehouden in verband met het feit, dat op Donderdag 11 Maart 1937 de Christelijke School op het Veer 75 jaar bestaat. Deze liturgische dienst werd geleid door den tegenwoordigen voorzitter van het schoolbestuur Ds. W. Oost. Na het uitspreken van het votum werd gemeenschappelijk gezongen ge zang 2:1, waarop Ds. Oost voorlas Psalm 118 1—4, hetgeen werd ge volgd door het zingen van Psalm 136 26. Vervolgens werd gelezen Psalm 78 18, zijnde hetzelfde gedeelte dat was gelezen bij de herdenking van het 50-jarig bestaan der school. Het zin gen van Psalm 145 3a en 2b werd ge volgd door gebed. Daarop werden de talrijke aanwezi gen begroet, terwijl meer in het bijzon der de genoodigden, w.o. Burgemeester Moons, gemeente-secretaris Kieboom, Ds. R. van Maare, Geref. predikant te Raamsdonksveer, de oud-hoofden der school, van Schuppen, Calliber, Tigche- naar, hartelijk welkom werden gehee- ten. Ds. Oost had voor deze gelegenheid als tekst gekozen: Psalm 71 17 „O God, Gij hebt mij geleerd van mijn jeugd aan, en tot nu toe verkondig ik Uwe wonderen", en naar diens welge kozen bewoordingen werd met onver deelde aandacht geluisterd. Na beëindiging der predicatie werd gezongen Psalm 75 1: „U alleen, U loven wij", waarop als dankgebed het Onze Vader werd uitgesproken. De bijeenkomst werd beëindigd met het zingen van Gezang 96 1: „Halle lujah, eeuwig dank en eere" en zegen bede. Woensdagavond hield de R. K. Middenstandsvereeniging te Raams donksveer in hotel C. Heessels haar al- gemeene vergadering onder voorzitter schap van den heer J. J. Simonis. Een buitengewoon aantal leden wa ren opgekomen. Ook de een dezer da gen opgerichte „Jonge Middenstands vereeniging" was uitgenoodigd, welke met haar Eerw. Moderator en Bestuur flink was vertegenwoordigd. Als spreker trad dezen avond op de HoogEdelGestr. heer H. E. v. d. Brule uit Rotterdam, die gedurende ruim een uur de aanwezigen op interessante wij ze wist te boeien over: „de Midden stand in de hedendaagsche Maatschap- pij. Spreker toonde aan welke plaats de Middenstand op het oogenblik in de Maatschappij inneemt of althans inne men moet in verband met de sterke ont wikkeling in de Maatschappij naar een nieuwe orde. Hierop ingaande toonde spreker de rechten, maar vooral ook de plichten van den Middenstand in het algemeen en individueel zoowel tegen over de Maatschappij als tegenover de vrije organisatie, zoowel stands- als vakorganisatie. Tenslotte moeten wij als katholieke middenstanders meestreven naar de nieuwe ordening in de Maatschappij, daar deze ook wordt aangegeven in het hoogste kerkelijk gezag. Hij hoopte, dat wij als katholieke middenstanders zouden meewerken, om het godsdienstig en zedelijk peil van de Maatschappij te verheffen. De Voorzitter dankte spreker voor zijn schitterende rede, die bij de aan wezigen zoo n aandachtig gehoor had gevonden. Hierna werd op gebruikelijke wijze dqj/ergadering door den Voorzitter ge sloten. Zaterdagmiddag overleed na een kortstondige ziekte en vrij plotseling de heer A. Ausems, in leven lid van 't R. K. Kerkbestuur en penningmeester der St. Vincentius-vereeniging, waarvan hij 't oudste lid was. In zijn plaats is gekozen de heer L. van Moergestel. In hotel Leemans had een bijeen komst plaats van burgemeesters en wethouders van verschillende gemeen ten uit 't Land van Heusden en Altena, Bommelerwaard en Langstraat, alsme de van autoverhuurders uit deze stre ken. Aan de aanwezige gemeente-ver tegenwoordigers werden voorstellen" gedaan inzake tarieven voor de leden van den N.B.L.T.O. vastgesteld. De aanwezige gemeente-vertegen woordigers zegden medewerking toe en verlangden eerst uitvoerige gege vens, o.a. omtrent loon van chauffeurs en monteurs. Hierna zullen zij deze aangelegenheid met hunne gemeentebe sturen bespreken. De heer Lohman uit Haarlem gaf hierna een uitvoerige uiteenzetting van het rijksvergunningsstelsel en de rij tijden wet. HANK. Door de georganiseerde werkne mers, bestaande uit de drie samenwer kende landarbeidersbonden, en de werkgevers, N.C.B. afd. Dussen en Hank en Noord-Br. Mij. v. Landbouw, werd in de Bondszaal een gecombineer de vergadering gehouden, waarbij toe voeging van een tweetal artikelen aan 't looncontract, door de werknemers voorgesteld, door de werkqgevers wer den aanvaard. Deze houden in aanpassing der con- tractbelooning aan een eventueele da ling of stijging van den algemeenen loonstandaard en inschakeling van jeugdige arbeiders. Jongens van 14 jaar worden niet op genomen. Alzoo werd volledige overeenstem ming in deze zeer urgente kwestie ver kregen.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7