sim 0 VERVOLG NIEUWS UIT OE LANGSTRAAT EN OMGEVING. HUIDUITSLAG mat jeuk die dol maakt KL00STEREM: RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. RADIO-PROGRAMMA. nJ OUSSEN. EETHEN. HEUSDEN. veroorzaakt vurige wond NIEUWKUIJK. ^RflflMSDONK. WASPIK. Legerorders in Frankrijk. Dank zi£ den KL00STERBALSEH verdwijnt wond en huiduitslag Ifcfi AKKER'S „Geen goud zoo goed Doodelijke aanrijding te Drunen. ONGEVAL. Sh-V~ Donderdagmiddag op het tijdstip dat de fabrieksarbeiders huiswaarts keerden, kwam een Drunenaar in volle vaart met zijn fiets in botsing met een vrachtauto van den expedi teur C. P., die juist den dam bij zijn woning kwam uitgereden en voldoen de signaal had gegeven. De jongeman bekwam geen letsel. Zijn fiets werd echter geheel vernield (S. Op het oogenblik loepen voor de militaire intendance in Frankrijk de volgende oiders: bijna 700 0(10 paar schoenen, 700 ton leder, 60.000 paar cavallerielaarzen en een he langrijke hoeveelheid uitrustings stukken. Deze order is vrijwel tegelijk op de markt geworpen, wat zeker mede zal werken lol 'n verder aantrekken der lederpiijzen. WAT VRAAGT DE CENTRALE VOOR WERKLOOZENZORG DIT JAAR? Is de „Centrale" niet te vrijpostig als deze vraag gesteld wordt? Moet zij niet veeleer vragen: „Wat wil Christe lijk Nederland geven?" Zoo is de vraag bedoeld. Zij vraagt materieele dingen, maar in dien weg de instand houding van werk, dat een groote geestelijke beteekenis heelt. Daarom vraagt de „Centrale" aller eerst het gebed van de Christenen in Nederland, want hel geld zou waar deloos worden als God er Zijn zegen niet inlegde. Onze vraag is nu aan Christelijk Nederland: „Wilt gij dit mooie werk, om ruim 5000 werklooze jongens, ne gen weken te laten werken, helpen voortzetten?" Wilt gij het mogelijk maken om zoo mogelijk dit jaar nog een tweede in ternaat te openen en op deze wijze in 1937 twee-honderd meisjes een kans geven een plaats te verwerven in het nuisgezin? Gelooft ge niet, dat het goed is, de vrouwen van onze werkloozen ook eens een paar daagjes vacantie te ge ven? Dan zijn ze even de zorgen uit en krijgen ze weer nieuwen moed voor den zwaren strijd „achter de vuurli nie". Daarvoor is noodig anderhalve ton. Maar om dit groote bedrag hij elkaar te brengen, dat Christelijk Nederland voor het werk der Centrale wil geven, zijn eenige duizenden rappe handen en niet moede wordende voeten van col lectanten noodig. De Centrale wil Jong Holland dat naar werk snakt, in staat stellen om eenigen tijd te werken, hetzij in de kampen, hetzij in de internaten. Nu herinneren wij U er aan, dat de collecte gehouden wordt van 31 Maart tot en met April 1937. Dat is de week voor de derde actie „Jong Holland snakt naar werk". Geef u op hij het plaatselijk comité J. Mandemakers Grootestraat 95b Waalwijk. Dezer dagen ontving onzen plaatsgenoot dhr. A. van Veldhoven te Hank bericht van de Gewestelijke Cri sisorganisatie te Tilburg, dat hij be noemd is als lid der Districtscommissie 45. Dit in de plaats van den heer Jac. Leemans, caféhouder te Dussen. Door de ontslagname van den Districtssecre taris dhr. O. Walraven, die eveneens in café Leemans het secretariaat geves tigd hield, zal dit binnen eenige dagen worden overgeplaatst naar den nieuw gekozen secretaris den heer L. van t Zand te Sleeuwijk. HANK. Maandagmorgen had een zekere G. v. d. P., van hier, het ongeluk op de papierfabriek .,De Maasmond" met een zijner handen in een machine te gera ken. Hierbij werd hem een vinger fi naal afgesneden. Direct is hij vervoerd naar het R.K. Ziekenhuis te Raams- donksveer, waar hem heelkundige be handeling werd verleend. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden over de maand Februari 2 koei en, 4 varkens en 3 schapen aangegeven. Verder werden 13 huisslachtingen geregistreerd. Voor het N.V. Destructorbedrijf werden 23 stuks vee aangegeven. GENDEREN. Dr. K. Boor, die zich sedert een jaar alhier heeft gevestigd, is naar Axel vertrokken, waar hij de praktijk van Dr. J. C. Bom heeft overgenomen. De rekening en verantwoording van de Oranjevereeniging alhier, is als volgt: Ontvangsten 309.90 Uitgaven 307.37 Voordeelio saldo f 2.53. ,Ge moet er niet aan krabben, zeide men mij, als ik klaagde dat de uitslag, die ik op een kwaden morgen op mijn hand ontdekte, zoo uersclirikkelijl. jeukte. Maar door 't krabben ontstond een wond op mijn hand zoo groot alt een kwartje, welke wond mij lievige pijn bezorgde. Toen niets hielp, nan. ik Kloosterbalsem. Dadelijk vermin derde het jeukerige gevoel, de wond werd mooi zuiver, de uitslag vermin derde en verdween en ook de wond genas geheel" L Bl le DH ORIGINEEL TER INZAGE Onovertroffen bij brand en snij wonder Ook ongeëvenaard als wrijfmiddei In Rheumatiek, spit en pijnlijke spiercr Schroefdoos 35 ct. Potten: 62'/2 ct. en f 1.05 L-muLW-mwM^wiii~rr~ De biljartmeester M. Soliën uit Rotterdam speelde in hotel Concordia alhier een partij cadre 35-2 tegen den heer A. Smits alhier. Smits kreeg 400 caramboles op de 500 voor. Soliën maakte in 24 beurten 341 punten, terwijl Smits in 25 beurten 100 caramboles maakte, zoodat deze de partij won. Hoogste serie van Soliën was 45, en die van Smits 19. Bij de revanchepartij cadre 35-2, waarbij Smits 60 punten op 100 voor kreeg, behaalde deze 0 punten, terwijl Soliën de 100 caramboles in één beurt maakte. Tot onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool, alhier, is benoemd de heer F. v. d. Broek te Herpt. In de voormalige MULO-school alhier had de 5de jaarvergadering plaats van de Chr. Gemengde Zang- vereeniging „Crescendo" alhier. De opening door den voorzitter brachten secretaris en penningmeester hun jaar verslag uit. De aftredende bestuursleden M- Bax, secretaris, en C. de Graag, alg. adjunct, werden herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid benoemd werd de heer A. Weck. Besloten werd de repe- titie's te doen plaats hebben om 8 uur s avonds. Hierna sloot de voorzitter onder dankzegging de vergadering. Toen Dinsdagmorgen reeds in de vroegte de landbouwer Jehoel op 't Hoog alhier, zijn woning verliet en daarin dien dag noch den daarop volgende nacht niet terug keerde, maakte men zich ten zeerste ongerust Het ergste vreezende trok men op onderzoek uit, met het noodlottig gevolg dat men den man verdronken vond. Door de land bouwers J. van Spijk en J. de Gouw werd de ongelukkige gevonden voor over liggende in 't water van den z.g. «Langen Wiel. Deze wiel is gelegen langs den spoorlijn 's Bosch Lage Zwaluwe in de onmiddellijke nabijheid van de woning van den verongelukte, Direct werd geestelijke en geneeskundige hulp ingeroepen, doch den dokter kon niet anders dan de dood constateeren. Nadat de Burgemeester van een en ander was verwittigd en door den dokter sectie op het lijk was verricht, is dit naar zijn woning vervoerd. De man was 34 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen. Men kan zich de droefheid van vrouw en familie voorstellen, daar hij een zeer oppassend en werkzaam vader was. De verslagenheid op 't ^Toog en in Nieuwkuijk was algemeen In den nacht van Woensdag op Donderdag j.l. werden bij ver schillende bewoners op Onsenoord de looden buizen van de pomp afgezaagd. Hoe brutaal men hierin tewerk ging blijkt uit het feit, dat toen een der bewoners op het gerucht naar buiten kwam hem gen paar flinke oorvegen op den I koop toe werden uitgedeeld. RAAMSDONKSVEER. Zondagmorgen treedt Ds. Oost op in de Dorpsche kerk om half tien en om 2 uur in de Veersche kerk. De Bazar—commissie voor Rehoboth en Antonettastichting be staat uit 20 leden. Voorzitter Ds. Oost, secretaresse Mej. A. Ooster ling, penningmeester G. Oosterling, algemeen adjunct B. J. Elsman. Op 1 Mei a.s. zal alhier het 25- jarig bestaan der St. Theodorusschool feestelijk gevierd worden. De school staat onder leiding van de Eerw. Fra ters uit Tilburg. Dezer dagen is reeds een feestcom missie opgericht, hetwelk als volgt is samengesteld: de Weleerw. heeren Ka pelaan van der Vaart en Kapelaan Kol- steren. de heeren onderwijzers der school P. Broeders, F. van Gerwen en A. van Onzenoort. Door enkele leerlingen der school zal een collecte langs de huizen worden gehouden, van welke opbrengst een cadeau zal worden gekocht, dat op den herdenkingsdag de Eerw. Fraters zal worden aangeboden. De uitslagen der 3e ronde van de Donderdagavond voortgezette compe titie van de Damvereeniging „D.G.V." zijn als volgt: J. C. Schott—-H. Heurter 2—0. H. RolffsJ. van Strien 02. B. Blom—Joh. Faro 2—0. M. KommersD. Blom 02. Inhaalpartij D. Blom—J. Steiginga 0—2. - Bij de gemeente-politie zijn inlich tingen te bekomen omtrent de volgende voorwerpen die aldaar als gevonden zijn gedeponeerd: een damestasch, een zilveren armband en een portemonnaie met inhoud. Predikbeurten Zondag 21 Maart 1937: Ned. Herv. Kerk, v.m. half 10 Ds. G. Lans Jr., bevestiging der nieu we lidmaten. Namiddag 2 uur even eens Ds. G. Lans Jr., voorbereiding H. Avondmaal. Tegen den automobilist die op 1 Februari 1937 te Drunen in aan rijding is gekomen met de 17-jarige wielrijdster P. Timmermans, die aan de bekomen verwondingen is overleden, werd door de rechtbank te 's Bosch 3 weken hechtenis en ontzegging der rijbevoegdheid ge durende een jaar geëischt. Mr. E. van Zinnicq Bergman concludeerde tot vrijspraak, subs, een geldboete. RAAMSDONK. R.K.V.V. W.V.R. We hebben dit seizoen niet te klagen over spannende wedstrijden. Morgen staat die tegen de Veersche Boys 2 op hel programa. Ongetwijfeld zal deze kamp het culminatiepunt worden. Op de eerste plaats staan deze gasten aan de leiding van de afdeeling en zijn ze dooi ons gedurende het seizoen op de voet gevolgd. Darbij komt, en dit is van niet .minder beteekenis, dat de wedstrijden te gen de Veersche Boys steeds het karakter van een derby plegen te dragen. Er is dus alle reden om een zeer spannende kamp te verwachten. Zeker is dal onze kansen niet ongunstig zijn. Het tweede elftal zal te Raams- donksveer het derde elftal der Boys aan de tand voelen. RAAMSDONKSVEER. B.K. VEERSCHE BOYS. RKTVV 2 komt ons morgen in eigen huis opzoeken. We kunnen ons voor stellen dat na deze periode van gedwon gen rust, de belangstelling voor deze ont moeting groot zal zijn, al is RKTVV 2 niet een ploeg die ons zoo maar onder de voet zal loopen. We verwachten dat de gasten niet veel plezier van hun reis zul len beleven. Het tweede elftal krijgt morgen haar positie te verdedigen tegen haar grootste rivaal n.l. WVR. Het derde elftal speelt thuis tegen WVR 2. Het vierde elftal bezoekt Quick 2 te Made. GEERTRUIDENBERG. R.K.V.V. S.N.P. Morgen komen de Zwaluwsche Boys uit Lage Zwaluwe op bezoek. Hoe de uitslag zijn zal, weten we niet, maar wel dat wij in dit seizoen een harde leer school hebben door te maken. We mee- nen dat er morgen een redelijke kans is een kentering te bewerken. We zullen in ieder geval hopen dat onze ploeg met frisschen moed den strijd zal aanpak ken. WIELRENNEN. Zesdaagsche van Chicago. In den zesdaagschen wielerwedstrijd te Chicago heeft het koppel WalsGior- gett i na 42 uren rijden de leiding met één ronde voorsprong op drie andere koppels. Pijnenburg in Nederland terug. Een dezer dagen is de populaire Zes- dagenrenner Jan Pijnenburg uit Amerika teruggekeerd, waar zooals men weet, hij medegereden heeft in den Zesdaagsche van New-York. Het D.v.N. had een onderhoud met hem Pijnenburg betreurde het ten zeerste dat zijn koppelgenoot Frans Slaats reeds zoo spoedig, vanwege een val op heeft moeten geven, daar zij anders volgens zijn stellige meening, dezen Zesdaagschen zeker gewonnen zouden hebben. Toch neemt dit niet weg dat Pijnen burg in Amerika een schitterende pres tatie heeft verricht door met Audv toen een achterstand van 20 ronden in te loopen om ten slotte dezen wedstrijd met slechts een ronde achterstand op de leiders te eindigen. Ook zien de Amerikanen niet graag, dat lange gejaag, zooals Slaats dat zoo kan, zoo maar steeds op eenzelfde hoog tempo te blyven doortoeren. Zij houden meer van do sensationeele snelle de- marages, en vliegende sprints, dat is het waar het Amerikaansche publiek ver lekkerd op is, hoewel ze goede presta ties toch ook wel weten te waardeeren. Omtrent de verdere plannen van Pij nenburg lezen we dat hij zal deelnemen aan den Zesdaagsche van Parys, van 6 tot 12 April a.s.; verder heeft hij nog een twintigtal contracten voor baanwedstrlj- den in Frankrijk. Verder zal hij in De cember a.s. terugkeeren naar Amerika om aldaar den 6-daagsche van New-York te rijden, daar hij dit moest beloven om naar huis terug te kunnen. Hij had im mers nog een contract met Chicago. Dat hij voorloopig niet in Holland zal rijden is te wijten aan de lage gages die er betaald worden. Het schijnt dat Rotterdam daar de schuld van is. Die Zesdaagsche daar heeft de baandirec- leurs bang gemaakt en men vreest dat de publieke belangstelling daardoor sterk verminderd is. Als daarin dus niet spoedig verande ring komt zullen de Nederlanders Jan Pijnenburg weinig op onze banen aan het werk kunnen zien. Maar zoo ver is het nog niet. Pech voor Slaafs. Aan de „Tel." zeide Pijnenburg o.m.: Dubbel verdriet moet dus Slaats heb ben, Slaats, die zich na zijn opgave on middellijk inscheepte, doch om zijn „langzamer" boot eerst heden in Neder land airiveeren zaldat hem juist dit evenement het ongeluk nog geen tachtig procent te kunnen de- nionstreeren van de talenten, welke hij bezit. Voor Slaats is er nochtans een troost. Niet PijnenburgWals zullen na melijk aan den dit seizoen nog komen den tweeden Zesdaagsche van Parijs deelnemen, maar wel Pijnenburg-Slaats. Die Six Jours van Parijs zullen het be gin zijn van den zegetocht, dien het kop. pel PijnenburgSlaats in het komende openbaan-seizoen op de wielerbanen van Frankrijk zullen doen. In de maand Juli alleen hebben PijnenburgSlaats reeds 12 contracten voor Frankrijk, zooals Pij nenburg vermoedt, ale voor wedstrijden op de wielebanen, die op de onderschei dene data dienen zullen voor eindpunten van de étappes van den Tour de France. FRANS SLAATS WEER THUIS. Indrukken van zijn Amerika-reis. Omtrent de oorzaak van het opgeven van Frans Slaats in de New-Yorksche Zesdaagsche en zijn voortijdige terug keer naar de Oude wereld verkeerde men steeds in het onzekere en brachten de bladen tegenstrijdige berichten. Wij zijn onzen populairen Waahvijk- schen renner, die Woensdag j.l. in Ant werpen voet aan land heeft gezet en gekeerd eens gaan opzoeken en heeft hij thans weer in zijn familiekring is terug ons uitvoerig van zijn belevenissen op zijn reis naar de Nieuwe wereld vertelt, aan welk relaas wij het volgende ont- leenen Een vroolijke troep van 12 vooraan staande Furopeesche renners aanvaard de met de „Paris" welgemoed den tocht over den grooten plas. Het leven aan boord was vol interessante variaties. Schitteende bals in luxueuse zalen, op glazen dansvloer, waar de chiqste avond- tiletten te bewonderen waren, biocoop- voorstelling, spelen enz. brachten volop afwisseling. Frans liep aan boord echter een zware kou op en kreeg o.a. hevige hoofdpijn. Woensdag 24 Febr. arriveerde men in New-York waar eerst Zondags de Zes daagsche zou beginnen. Overweldigend was de indruk die deze millioenenstad op hem maakte en trots zijn ongesteld heid werden de resteerende dagen be halve aan training, grootendeels besteed aan 't bezichtigen van de talrijke beziens waardigheden waarvan de eene al ge weldiger en Amerikaanscher was dan de andere. Reeds spoedig na den aanvang dei' 6- daagsche deed de opgeloopen verkoud heid zich gelden en voelde Frans dat hij niet „ging". Hoewel de strijd minstens zoo zwaar was als men in Europa kan meemaken en ook de jachten er hevig en langdurig konden zijn, zou het koppel PijnenburgSlaats de beste winstkan sen hebben gehad, doch met deze tegen slag kon de strijd jammer genoeg niet worden volgehouden en Dinsdagavond .moest Frans wegens ziekte opgeven, dus niet wegens een val zooals is vermeld geworden. Wegens deze ziekte kon hij ook ontheffing van zijn contract-ver plichtingen met Chicago verkrijgen en besloot hij direct naar huis terug te kee- ren. Bij zijn zware verkoudheid open baarde zich tevens een euvel aan een zijner beenen, waarvoor hij zich een paar maal onder behandeling van een specialist heeft moeten stellen. Bijna 14 dagen heeft zijn been in een elastisch geps-verband gezeten, doch thans onder vindt hij van het euvel, dat een inwen dige ontsteking bleek te zijn tengevolge van al te groote inspanning, geen last meer. Nadat hij in New-York nog een paar dagen ziek te bed had gelegen aanvaard de hij met De Neef en Lonckc, die in middels ook hadden opgegeven des Za terdags de terugtocht met het Duitsche „Westeruland". Nog 3 dagen heeft hij aan boord heel ziek te bed gelegen, doch dank zij een voortreffelijke verpleging door den scheepsdokter raakte hij eindelijk de griep geheel kwijt en ook met het heen ging hot steeds beter. Na een vrij kalme reis van 11 dagen arriveerde hij j.l. Woensdag in Antwerpen en al is zijn Amerikaansche trip door zijn ziekte op een mislukking uitgeloopen wat zijn wielcrprestaties betreft, hij is toch ent housiast over de schitterende reis en de overweldigend indrukken di hij van de Nieuwe wereld heef opgedaan. Hij hoopt er zeker nog eens heen te gaan en dan ook daar te laten zien wat hij op de baan presteeren kan. Voorloopig is er in Europa geweldig veel werk voor hem aan den winkel: Antwerpen, Reims, Zesdaagsche Parijs, wedstrijden te Louden, Nantes, Milaan, Kopenhagen (vier maal) enz., behalve nog de contracten met binnenlandsche banen en de loopende onderhandelingen. Bijna alle wedstrijden rijdt hij met Pijnenburg en het ligt in de bedoeling dezen zomer meestentijds in het buiten land, speciaal in Frankrijk, uit te ko men, waar men schijnbaar overal zeer op deelnamen van dit famense koppel ge steld is. Moge onze Waalwyksche renner nog lang zijn klinkende reputatie hou den. EEN TEGENVALLER! Wij ontvingen juist uit Chicago een kaart van een aantal abonné's, waarin zij ons mededeelden, dat zij „als echt Oud-Waalwijkers in de a.s. week onzen wereldberoemden Frans Slaats,, meer malen met een bezoek zullen vereeren" l Wat een teleurstelling zal het zijn als zij uit ons blad vernemen, dat Frans niet naar Chicago komt, maar al weer in Waalwijk is aangekomen. WAALWIJK. Van 12 tot 19 Maart 1937. Geboren: Antonia Maria Henrica Leonarda d.v. H. C. van Nooij-van Loon. Overleden: Johannes Soijen oud 54 jaren, wo nende te Loonopzand. Marianna Meeuwsen, echtg. van J. C. J. Marks oud 58 jaar, wonende te Waalwijk. Huw. aangiften: Antonius C. van der Heijden oud 28 jaren en Johanna Aa. van Zeist 26 ja ren, beiden alhier. Cornelis A. Blom 24 jaren alhier en Alida Grootenhuis 20 jaren te Loonopzand. Ingekomen: Cornelia A. van Logten van 's-Her- togfenbosch. Gerardus H. Luijpers van St. Michielsgestel. Huberdina A. W. Kuijsters van Heerlen. Petrus Kuijsters van Heerlen. - Johannes B. Cornelissen van Roermond. Vertrokken: Bernardus Th. J. Hetterschijt en ge zin naar Eindhoven. Johannes de Vet naar Sprang-Capelle. Paul R. Hösel naar Plauen, Duitschl. DRUNEN. Geboren: H. L. z.v. L. Goosen-de Gouw. H. Adr. z.v. A. v. Lieshout-de Gouw. Norb. Joz. z.v. Adr. de Hart-v. d. Heij den. Jud. z.v. v. d. Raaden-v. d. Bosch. Overleden: Elez. Gijzeis 68 jaar. Ant. van Delft 64 jaar. EETHEN. Geboren: Marius Antonie z.v. Corn. Noorloos en P. Vos. Wouter z.v. B. Treffers en Ant. Duijzer. Geertruida d.v. B. de Rooij en J. A. de Graaf. Johannes z.v. Adr. v. d. Assem en T. Schilders. Wilhelmina Huibertje d.v. J. Evert- se en W. P. van der Mooren. Huwelijken: W. W. Vos oud 38 jaren en J. van Vuren oud 35 jaren. M. Splinters oud 30 jaren en J. Kuijpers oud 25 ja ren. Overleden: W. Colijn oud 83 jaar echtg. van M. van der Beek. Joh. van Beusekom oud 75 jaren wed. van G. Blankers. P. van Mersbergen oud 41 jaren. M. van der Beek oud 82 jaren wed. van W. Colijn. Ph. van Hees oud 20 ja ren. E. Colijn oud 79 jaar wed. P. Wagemakers. RAAMSDONK. Van 6 tot en met 12 Maart 1937. Geboren: Johanna dv. Matthys van Dongen en Johanna Moutbaan hendr.k zv. Jacob Schipper en Elisabeth J. Vos Pieter J. zv. Johannes L. Verschure en Maria A. Boons Albert zv. Marinus Timmermans en Helena G. van Gennip. huwelijken: Geene. Overlijden: Johanna M. Maas 52 jaar Johannes Lankhuijzen 52 jaar Theresia Melisse, wed. van Adriaan de Bruyn 77 jaar Maria H. Fijneman 4 maanden. GEERTRUIDENBERG. Geboren: Antonius zv. A. A. Schnei- der-v. Gils Christiaan Adriaan zv. C. A. Romnie-Langerwerf Mathea Maria dv. J. P. van Beek-Poppelier Jacobus Adrianus zv. J. Klerkx-v. d. Made Adriaan zv. A. L. van Strijp-Besems. Gevestigd: Cornelia A. Nederlof van Eindhoven Adriana M. Mureau van Oosterhout Louisa M. P. Langerak van Oosterhoul Hendrikus P. Stal van Nijmegen. Vertrokken: Johanna A. Hessels naai Made Johannes Wagemakers naar Am sterdam Hendrika M. v. Uijen naar Schiedam Wed. C. Westendorp-Pee- ters naar 's-Gravenhage Petronella Pruysten naar Dongen Huiberdina J. Radings naar Breda Petrus A. van Gmp en echtgen. naar Amsterdam Adriana C. Luijbregts naar Raam-sdonk. ZONDAG 21 MAART 1937. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8.55 Granifooonniuzlck. U.OO Voetbalmededeelingen. 9.05 Tuinbouwlialf uurtje. 9.20 Zondagmorgentoespraak. 9.35 Lenteprogramma. 10.15 Natuur-historisch kwartiertje. 10.30 Het Residentie-orkest. 11.15 Van Staat en Maatschappij. 11.30 Het Residentie-orkest. A. V. R. O. 12.00 Orgelspel. 12.10 Lezing: Het verschil tusschen goed leven en geloof. 12.10 Hel Renova-kwintet. 1.30 Mattheus-Passion. V. P. R. O. 5.00 Gesprekken met luisteraars. V. A. R. A. 5.30 Ooine Keesje en zijn avonturen in Afrika. 0.00 Sport. Wielrennen. 0.15 Sportuitslage nA.N.P. V. P. R. O. 0.30 Lezing: Ebbenhout en ivoor. 0.15 Het VPRO-Dubbëlkwartet. 7.00 Wijdingsdicnst in de studio. A. V. R. O. 8.00 Nieuwsberichten en Sportuitslagen. 8.15 Voorjaarsklanken door het Omroeporkest. 9.30 Radio-journaal. 9.45 Nederlanders op avontuur.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10