PUROL M Watui-mi GEMENGD NIEUWS. SPRANGCAPELLE. conoT V. J. c. van St. Michielsgestel. Vertrokken: E. Brekelmans en gezin naar Tilburg. Ca. Kivits naar Tilburg. Aa. Ma. Ja. Baeten naar Eindhoven. Ja. Aa. Ja. Baeten naar Eindhoven. W. Schoonbeek naar Waalwijk. J. Smeets naar Goirle. J. G. Voeten naar Goirle. Ja. Ma. Wa. v. Don gen naar Mierlo. P. H. G. Kuijpers en gezin naar Heusden. Ja. Jansen naar Tilburg. STAND WERKLOOSHEID. Bij het agentschap der puaatselijke arbeidsbemiddeling alhier stonden he den ingeschreven 301 geheel en 64 ge deeltelijk werkloozen. Hiervan waren geplaatst in de werkverschaffing 42 en in steunverleening 179 personen. SPIJSKOKERIJ. Donderdag werd de spijskokerij in de parochie St. Jan gevestigd en ver zorgd door de Eerw. Zusters van het klooster Bethlehem, gesloten. Bij deze officieele sluiting waren aanwezig de HoogEerw. Heer Deken v. d. Brekel, de Weled.Achtb. Heer Burgemeester Mallens en verschillenle leden van de St. Vincentiusvereeniging. De Voor zitter der St. Vincentiusvereeniging, de heer M. A. v. d. Wee, sprak een woord van dank voor het groote en on baatzuchtige werk, door de Eerw. Zus ters in de bereiding en bediening van de Spijskokerij ook dit seizoen weder verricht. Ook de heer v. Woensel, de ijverige secretaris van het werk, die de geheele leiding van inkoop op de schouders nam, mocht een welverdiend woord van dank ontvangen. Er heb ben 92 kinderen van deze gratis war me maaltijden gedurende een geheel winterseizoen geprofiteerd. Bij de slui ting ontving elk kind extra 2 paasch- eieren. LOON-OP-ZAND. R. K. Staatspartij. Zondagmiddag j.l. hield de R. K. Kiesvereeniging alhier een algemeene vergadering in de zaal bij den heer Aartsen. In zijn openingswoord be treurde de voorzitter, de heer H. v. d. Wildenberg, het, dat er wijl aan de ver gadering toch voldoende publiciteit was gegeven, er niet meer dames waren op gekomen, temeer wijl hier mej. Sweens aanwezig zou zijn, wiens bedoeling het was om speciaal tot de dames het woord te richten. Verder heette hij alle aan wezigen hartelijk welkom en verleende het eerst het woord aan Mej. Sweens, lid van de prov. staten van Noordbra bant en eenige vrouwelijke candidate voor de tweede kamer in den kieskring Tilburg. Spreekster toont achtereenvolgens aan hoe de beginselen van nationaal- socialisme en communisme totaal on christelijk zijn en hoe bij opvoeding in den geest van deze wereldbeschouwin gen de jeugd in absoluut heidensche richting wordt gedreven. Hiertegen over stelde mej. Sweens de opvoeding volgens katholieke beginselen en be sprak vervolgens hoe de regeering dient mede te werken om de opvoeding in de goede richting mogelijk te maken en te bevorderen. Vooral ook voor de rijpere jeugd dient ruimschoots te wor den gezorgd. Daarna belichtte de spreekster de verschillende vraagstuk ken welke hiermede in verband kunnen staan en welke vooral in de komende regeerperiode aan de orde zullen zijn. Speciaal besprak zij ook de kwestie van den vrouwenarbeid in den meest uitgebreiden zin en de zorg voor een degelijke huishoudelijke opleiding der meisjes. Als tweede spreker was aanwezig de heer J. v. d. Heuvel alhier, eveneens candidaat in den kieskring Tilburg. Vooreerst belichtte deze de plicht van den kiezer als lid der tegenwoordige maatschappij in verband met diens godsdienstige overtuiging, waarna hij vervolgens in den breede sprak over de taak van den afgevaardigde als ver tegenwoordiger van den kiezer. Spre ker waarschuwde voor het copieeren van buitenlandsche staatregelingen en achte .Nederlands fabrikaat" nog maar het beste. Spreker deed vervolgens en kele grepen uit de praktijk van het po litieke leven, waarmede hij wilde aan- toonen dat de taak van een kamerlid niet is afgeloopen indien een bepaalde wet in het staatsblad is verschenen, doch dat ook bij de uitvoering dient te worden toegezien. Beide sprekers hadden een aandach tig gehoor van de goed gevulde zaal. Omderwille van het reeds gevorderde uur werd van de rondvraag afgezien en werd de vergadering na een dankwoord van den voorzitter met den christelijken groet gesloten. Jubileum. Naar wij vernemen herdenkt de heer Jac. Baeten alhier op 3 April het feit dat hij voor 25 jaren zitting nam in het bestuur der harmonie Sophia's Ver- eeniging. Zijn wij goed ingelicht dan zal met eerstkomenden statiedag aan dit jubileum een passende viering worden gegeven. SPRANG. - Predikbeurten Zondag 21 Maart: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. W. Bousema. Openbare Geloofsbelij denis. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Candidaat J. S. Greidanus van Tzum. J.l. Donderdagavond hield de Ned. Herv. Knapenvereeniging ,,Sa- muël" in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier haar jaarvergade ring. De leiding berustte in handen van den Weleerw. heer Ds. Bousema. Ver schillende afgevaardigden en genoo- digden waren aanwezig, w.o. de Ed. Achtb. heer Burgemeester Smit. Na de opening sprak Ds. Bousema naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte een openingswoord en heette tenslotte de aanwezigen welkom, waarna door de verschillende functi onarissen der vereeniging verslag uit gebracht werd over het afgeloopen vereenigingsjaar. Een tweetal onderwerpen werden vervolgens behandeld, terwijl het ver dere van den avond werd doorgebracht met zang en voordrachten. De afgevaardigden spraken de beste wenschen uit voor den verderen groei der vereeniging: namens den Kerke- raad sprak ouderling Jac. Timmermans. Het woord werd nog gevoerd door Burgemeester Smit, die een opwekkend woord tot de vereeniging richtte. Na een dankwoord van Ds. Bouse ma, werd de gezellige bijeenkomst met dankgebed gesloten. Door den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle zijn een tiental ingeze tenen uitgenoodigd zitting te willen ne men in een op te richten plaatselijk comité van de Centrale voor Werk- loozenzorg, gesticht op initiatief van de Ned. Kerken voor practisch chris tendom, in verband met de in April a.s. te houden collecte voor de instandhou ding der Werkkampen voor jeugdige werkloozen van genoemde centrale. Naar wij vernemen zal het ge deelte van den provincialen weg, Be- soijenschesteeg vanaf de Meerdijk tot aan de Biersteeg alhier, van een nieuw wegdek worden voorzien. VRIJHOEVE-CAPELLE. Donderdagavond hield de af- deeling Sprang-Capelle van het Groe ne Kruis in het gebouw voor Chr. Be langen aan het Bruggetje haar jaar vergadering onder leiding van den voorzitter den heer J. Verheijden. De secretaris-penningmeester, de heer D. v. d. Berg, bracht een uitvoerig over zicht uit. Het ledental bedraagt 560: de finantieele toestand der vereeniging kan gunstig genoemd worden. Door de wijkzuster werden afgelegd 1500 zie kenbezoeken, 250 t.b.c. bezoeken en 100 zuigelingenzorg. Tot leden der controle-commissie voor het nazien van boeken en bescheiden werden benoemd de heeren Jac. Vos en H. J. Spierings, welke op een volgende vergadering rapport zal uitbrengen. De begrooting voor 1937 werd in ontvangsten en uit gaven met algemeene stemmen goedge keurd. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden tot bestuursleden gekozen de heeren Dr. Winkelman, Dr. Roos, D. v. d. Berg. S. Rempt, J. Verheijden, H. Kerst en E. Colet. In verband met het feit dat een nieuw reglement moet worden ontworpen, werd hiervoor een commissie benoemd, bestaande uit de heeren H. J. Spierings, Jac. Vos en Barbier. Alle benoemden, zoowel be stuur als commissies namen hun be noeming aan. Nadat nog verschillende zaken van huishoudelijken aard waren besproken, werd deze goed bezochte vergadering om 10 uur gesloten. De afdeeling van den Chr. Fa- brieks- en Transportarbeidersbond al hier houdt a.s. Dinsdag 23 Maart, des avonds half 8, in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje een alge meene ledenvergadering. Als spreker hoopt op te treden de Bondsvoorzitter de heer W. Strijbis Pzn. van Den Haag, ter bespreking van de contract-actie in de Schoenindustrie. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. CAPELLE. Algemeene ledenvergadering der Coöp. Aankoopvereeniging Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang W.A., op Maandag 22 Maart 1937, des avonds 7 uur bij Antonie van Dijk te Vrijh.- Capelle. Aan de orde: Aanschaffing veevoe der, hulpmeststoffen, kolen enz. UI Uil I i HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Woensdag 24 Maart a.s. zal het Neder- landsch elftal een oefenwedstrijd spe len tegen Ipswich Town. Ipswich Town komt niet uit in de groote I eaguc maar speelt in de Oostelijke afde°l;ng van de Southern League, waar zy 'ot de sterkste plo°gen gerekend kan wo-den. De wedstrijd zal gespeeld worden op het Sparta-terrein in Rotterdam. Het Nederlandsch elftal zal in de vol gende opstelling in het veld verschijnen: Doel: Halle, Go Ahead. Achter: Weber, AGOVV en Calden- hove, DWS. Midden: Paauwe, Feijenoord; Andries- sen, Ajax, v. Heel, Feijenoord. Voor: Wels, Unitas; v. Spaendonck, Neptunus; Bakhuys, HBS; Vrauwdeunt, Feijenoord; v. Nellen, DHC. Als reserves zijn van Male, Feijenoord; Wilders, Blauw-Wit; v. Gooi, Haarlem en v. d. Vaart, Xerxes aangewezen. ZwaluwenRoode Duivels 41. Na een vlotten attractieven wedstrijd is 't Zwaluwen-elftal er Woensdagavond op het VUC-veld in geslaagd met 41 van de Roode Duivels te winnen. Deze zege verdienen onze landgenoo.en ten voile. Het Zwaluwen-elftal demonstreerde gedurende de eerste 20 minuten van den wedstrijd en gedurende vrijwel de ge heele tweede helft een technisch goede party voethal. Er zat een uitstekend verhand in de ploeg en in positiespel deed het team ditmaal niet onder voor de Belgen. De Belgen hadden een gave ploeg zon der uitblinkers. Over het algemeen zijn hun prestaties echter onder de verwach tingen gebleven. WalesIerland 41. Woensdag is te Wrexham voor 25.000 toeschouwers en onder prachtige weers- omstand gheden de voetbalwedstrijd tus- schen Wales en Ierland sespeeid Wales gaf een uitstekende party te aanschou wen en won met 41, nadat cie rust reeds met een 20 voorspong was in gegaan. Door dezen uitslag kan Wales het in- ternationa e voe baikamnioenschap d t tusschen Wales, Schotland, Engeland en Ierland wordt gespeeld, niet meer ont gaan. K.N.V.B. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Om 't kampoienschap van Nederland. Go AheadFeijenoord. PSV—Ajax. AFDEELING IV. Tweede Klasse B. TegelenHelmondia. ESVPicus. De BaronieDe Valk. Derde Klasse I). ZBVV—TOP. Zalt bommelRWB. HeusdenVlijmen. Kaatsh. BoysBossche Boys. Derde Klasse E. WSCVienna. BoxtelTraplust. Reserve 2de Klasse B. PSV 4—Willem II 3. OVERZICHT. Qm 't kampioenschap van Nederland. Morgen zal de tweede ronde om het kampioenschap van Nederland een aan vang paan nemen. In Deven'er komen de beide verliezers van vorige week tegenove" elkaar, n.l. Go Ahead en Feijenoord. Men zou ge neigd zijn te zeggen dat hier twee ge lijkwaardige tegenstanders elkaar gaan bestrijden. Het is zeker dat de krachten elkaar niet ver zullen ontloopen. Feijen oord zorsde echter vorige week voor een teleurstelling, terwyl de 21 neder laag van Go Ahead tegen Ajax, nog niet zoo'n heel slecht resuRaat is. daarom houden we het mede door het terrein voordeel van Go Ahned op een over winning voor de gastheeren. PSV verschijnt morpen ook wper in den ring en haar eerste wedstrijd zal thuis tegen Ajax zijn. PSV heeft een zeer zwaar seizoen achter den rug en is slechts met moeite kampioen kunnen worden, terwijl Ajax om het zoo maar eens te zeggen, het kam pioenschap, op haar sloffen binnenhaal de. Bezien wij echter de laatste resultaten dan blijkt dat Aiax. den wedstrijd tegen Go Ahead buiten beschouwing latende, den laatsten tijd zeer ge^uk'-eld heeft, terwijl PSV een opmerke'ijk goeden vorm vertoonde. Wij zullen b<*t daarom maar op een kleine overwinning van PSV houden. AFDFEÏ TNG IV. Tweede Klasse B. Tegelen krijgt bezoek van Felmond'a en zal het zeer hard te verantwoorden krijgen, daar Helmondia nog steeds in gevaar verkeert. In Eindhoven wordt de derbv ESV Picus een «hiel onder hoogspanning. We denken dat de uitslag op een gelijk spel zal uitloopen. of mPchien wel op een kleine overwinning der thuischib. De Baronie ontvangt de Valk en zal na een tamme wedstrijd de puntjes wel thuis weten te houden. Derde Klasse D. TOP kan morden kampioen zyn. 7ij heeft n.l. in Zal'bommel, ZBW slechts een puntje te ontfu'selen. om weer te mogen mededingen om een plaats in de tweede klas. Ook RWB moet naar Zaltbommel om de club van dien naam te gaan bekam pen. Als er met vuur en overtuiging ge- spee'd zal worden dan komen de puntjes wel m°fi naar Waalwijk. Heusden zal Vlymen wel van zich af weten te houden, om haar theoret!cche kans op het kampioenschap te verdedi gen. Kaatsh. Boys krijgen Bossche Boys op bezoek en we vreezen dat Hit de zoo- veelste nederlaag voor de Kaatsh. Boys worden zal. Derde Klasse E. Wederom is voor a.s. Zonda« de wed- slryd WSCVienna vastgesteld. Dat eindelijk nu het weer WSC eens goed ge zind mag zijn, zoodat deze wedstrijd zal kunnen doorgaan om WSC weer twee punties rijker te maken. Boxtel krijgt bcoek van Traplust. en zal zich tot het uiterste moeten inspan nen om een nederlaag te kunnen ont gaan. Een gelijk spel zal hier nog zoo'n gekke uitslag niet zyn. I. V. C. R Programma voor Zondag a.s.: Eerste Klasse. MULODon«en. Venlosche BoysKolping. SVBBrabantia. RKTVVWilhelmina. Tweede Klasse. GWDES. ZwaluwODI. BW HerculesBladella. TSV—Sarto. SDOETubantia. Derde Klasse C. Uno AnimoVelocitas. Veersche BoysRKTVV 2. GoirleWIK. RODA—DVC. WaspikDongen. Derde klasse D. BerkdijkVlijmensche Boys. HVCSWV. WVBSVD. HEC—OSS. OVERZICHT. Kampioensronde. Voor het kampioenschap van Neder land van de IVCB zijn thans drie gega digden bekend. In de Oostelijke afdee ling hebben de Treffe"<; uit Groesbeek beslag gelegd op den titel. Vorige Zondag werd WA uit Amster dam door een flinke overwinning op Wilskracht kampioen van de Westelijke afdeCling. In afdeeling 2 van het Westen was de kampioen reeds bekend n.l. HBG Haar lem. Van de twee Zuidelijke afdeebngen zijn de kampioenen nog niet bekend. Hier hebben Brabantia, Eindhoven en Sittardsche Boys de beste papieren. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. De Boys ontvangen op eigen terrein Virtus 3 uit Zevenbergen. Deze laa'ste ploeg heeft in deze competitie nog niet veel gepresteerd, zoodat we kunnen ver onderstellen dat de rood-witten hun po sitie na Zondag wel zullen hebben ver sterkt. Be Ready. Be Ready 1 ontvangt Virtus 2. Reeds in Zevenbergen wisten de geel-zwarten de overwinning te behalen, zoodat we redelijk kunnen veronderstellen, dat zy op eigen terrein zeker den geheelen buit wel zullen opeischen. Het tweede elftal moet naar WSC 2, welke partij voor het ieugdige elftal wel te sterk zal blijken? Hier geven we de thuisclub de meeste kans. DRUNEN- Sporters. Sporters 1 spelen een zeer belangrijke match thuis tegen ODC 2 uit Boxtel. Deze ploeg kent Sporters nog niet, maar ge zien de prestaties van heiden geven wij Sporters een goede kans op de punten. Wel mogen wij er hen aau herinneren, dat juist in dergelyke gemakkelijk lijken de wedstrijden rare dingen kunnen ge beuren. Wij verwachten dan ook van Sporters haar vlot spel en daarmede twee kort- bare punten, die hen nog steviger aan de kop zullen plaatsen van haar klasse. Sporters 1 denkt om u kans. Deze komt misschien nooit zoo mooi meer terug. Sporters 2 zullen een z.g. voorwed- slnjd spelen tegen ODI 2 uit Rosmalen. De match in Rosmalen tusschen d"zc twee ploegen eindigde met een gelijk snel, doch in Driyien zouden wij een kleine zege voor Sporters durven ver wachten On 'ijn minst echter wederom een gelijk spel. VJC speelt in Ammerzoden tegen Jan van Arkel 2. Gaat de match door dan ver- wachten wij een mooie VJC-zege, dat daarmede haar goede kansen op het kampioenschap verbetert. Met haar vlot samenspel is VJC best in staat een goede party voetbal te laten zien. ELSHOUT. E. S. C. In Haarsteeg ontmoeten elkaar de ploegen. Haarsteeg en ESC uit Elshout. In Elshout eindigde deze on moeting met een gelijk spel. De kracht der beide ploe gen is thans ook nog zoodanig, dat wij een gelijk spel verwachten, al zal een Haarsteeg overwinning ook geen ver keerde voorspelling zijn. WASPIK. R.K.V.V. Waspik. Dongen 2 komt op bezoek. In de laats'e wedstrijden is gebleken dat haar pogen om niet als hekkensluiter te fungeeren niet zonder succes is gebleven. Dit zal haar ongetwijfeld een stimulans zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. Het grillige verloop dat de competitie voor ons team genomen heeft, heeft ons cp bedenkelijke wijze doen afdalen. Hier. door heerscht bij Dongen 2 de meening. dat, indien ooit, er morgen voor haar een kans is op succes en of wy ons zul len kunnen handhaven staat nog te be zien. Het tweede elftal gaat op reis naar Zevenbergsche Hoek 0111 aldaar tegen HVV 2 party te geven. R.K.V.V. W. S. C. Ons eerste elftal zal morgen nog rust hebben zij het dan gedwongen. Het tweede elftal daarentegen zal de reserves van Be Ready uit Hank ont moeten. Dit zal ongetwijfeld een aar dig partijtje voetbal wo den. Be Ready 2 lijkt ons juist een ploegje voor ons. MEISJE SPRINGT TE WATER. En redt een oude dame. Toen de 76-jarige mevrouw Olree hedenmorgen de Axelsche brug in Terneuzen wilde overgaan, om zich naar haar familie te begeven, kreeg zij bij het openen van de afsluitboo men een duw, met het gevolg, dat zij kwam te vallen en in het diepe ka naai terecht kwam. De 17-jarige dochter van den heer J. de Haas, die toevallig ter plaatse was, bezon zich geen oogenblik, doch sprong geheel gekleed in het koude water. Zij slaagde erin de drenkelinge te grijpen en boven te houden tótdat andere hulp aanwezig was. Van den walkant was men haar n.l. inmiddels te hulp gekomen; met een haak hield men vandaar de drenkelinge boven ater tot een roeiboot was gearriveerd aarmede de dame op het droge ge bracht werd. Bij den val had zij een wonde aan het hoofd opgeloopen. Zij werd hotel La Bellevue binnengebracht, waar een geneesheer de eerste hulp verleende. Eenigen tijd later "spraken we het meisje, dat in de ouderlijke woning droge klceren had aangetrokken. Ze oelde zich heeleinaal geen heldin. Ik was vanmorgen, zoo vertelde ze, onderweg naar onze zaak aan de Hec- rengracht, toen ik bij de Axelsche brug eensklaps een oude vrouw in 't water zag vallen. Er stonden veel mannen bij de brug, maar toen ik ag, dat niemand zich te water begaf, dacht ik: nou dan zal ik het maar oen. Hals over kop ben ik de vrouw nagesprongen en ik heb haar weten boven te houden tot mijn hulp niet meer noodig was. Dat is alles, en nu ga ik weer naar mijn vader, want dien moet ik aflossen in de zaak. VREESELIJKE RAMP IN TEXAS. Gistermiddag is in een school, on geveer 20 K.M. van Tyler in Texas ge legen, een verwarmingsketel ontploft. De gevolgen van deze ontploffing wa ren verschrikkelijk, aangezien onge veer 1500 kinderen de school bezoch ten. De directeur van de school tele foneerde gistermiddag naar Tyler het eerste bericht van de ramp. Hij zeidc dat men moest vreezen, dat eenige honderden kinderen om het leven ge komen waren. Employé's van een pe- troleummaatschappij in de buurt van de school verklaarden, dat het aantal kinderen dat was omgekomen of dat, toen zij te hulp gesneld waren, ster vend was aangetroffen, verschrikkelijk was. Brandweerlieden uit alle plaat sen uit de buurt en doktoren ijlden in groote opwinding naar de school om aan het reddingswerk deel te nemen en medische hulp te verleenen. Een bericht, dat later op den mid dag te n) der bekend werd, spreekt van 300 tot 400 dooden. Dc school waar de ramp in plaats vond is gelegen bij Newlonden en zij werd bezocht door de kinderen uit alle omliggende plaatsjes. Dc ontplof fing vernielde de groote zaal van dc school, waar juist honderden kinde ren, van arbeiders van de petroleum- maatschappijen bijeen waren. Dc zaal stortte in en de meesten der aanwezige kinderen werden on der het puin bedolven. Verscheidene andere kinderen liepen ernstige brandwonden op. De kracht van de ontploffing, Idie naar een later be richt meldt, wordt toegeschreven aan de vorming van gassen in de stook ruimten, was verschrikkelijk. Stukken van het gebouw werden een vierhon derd meter weggeslingerd. TOT 10 JAAR VEROORDEELD. Vandaag heeft zich de slotscène af gespeeld van den opzienbarenden moord in de Oranjeboomstraat, die in September van hel vorige jaar de Maasstad eenige dagen in spanning- heeft gehouden. De verdachte in deze zaak, de 38-iarige los werkman H. T. heeft vanmiddag zijn vonnis te ho ren gekregen: overeenkomstig den eisch 10 jaar gevangenisstraf wegens zware mishandeling, den dood ten ge volge hebbende. BOERDERIJ AFGEBRAND. 9 G^zin redt zich met moeite. Woensdagavond half 8 is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer A. de Bever, in de Deuterschestraal te Cromvoirt. Het landbouwersgezin, bestaande uit man, vrouw en 8 kin deren, van wie er eenige reeds te bed lagen, kon zich slechts met moeite redden. Toen de boerderij in lichter laaie stond werd het jongste kind vermist. De moeder bedacht zich geen oogen blik en snelde, met gevaar voor eigen leven, de brandende woning binnen. Zij mocht er in slagen het kind naar buiten te brengen. De brand werd bestreden door de brandweer van Cromvoirt met de hulp van de brandweer van Vught. Aan baar gezamenlijk optreden is hel te danken geweest, dat een nab'i gele t/en landbouwschuur bleef behouden. De boerderij is geheel afgebrand. De inboedel is verloren gegaan. Een en ander was slechts laag verzekerd. AMELIA EARHART TE HONOLOELOE. De eerste etanoe van de vlucht rond den evenaar (OaklandHonoloeloe), is zoo voorspoedig als Amelia Ear- hart het zich maar wenschen kon, af gelegd. Na een tocht van biina 16 uur is het „Vliegende laboratorium" be houden gedaald. Miss Earhart had toen 3200 K.M. afgelegd.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7