Ome Sloiznigerdienst Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Plaatselijke Berichten. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Slechts 15 ct. p. uur Fa. Anton Holtgrefc Woensdag 24 Maart 1937 No. 25 De Echo van het Zuiden Tweede Blad HEEREN. EEK NIEUWE HOED Grootestraat 155 - WAALWIJK SPRING—WELLE. KAATSHEUVEL. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 25 MAART 1937. EXAMENS. Aan de R. K. Handelshoogeschool, school voor sociale en economische we tenschappen te Tilburg, slaagde voor het candidaats-examen de heer R. van Iersel, alhier. JEUGDIGE GESLAAGDEN. Vorige week deelden wij mede dat drie jeugdige leerlingen van den heer Jan Verhoeven, muziekleeraar e.a. al hier, n.l. Alda. Hooijmaijer, Nelly de Kort en Dini van Helvoirt, resp. 12, 11 en 10 jaar, zouden deelnemen aan het theoretisch en practisch examen te Ant werpen. Met belangstelling vernemen we thans dat deze jeugdige pianistjes gis teren allen zijn geslaagd, waarmede wij haar van harte gelukwenschen. Niet minder feliciteeren wij den leeraar, den heer Jan Verhoeven alhier, die hiermee opnieuw zijn talenten als musicus en leeraar bewees. Nader vernemen wij nog de volgen de bijzonderheden: Op de examens gehouden d.d. 22 Maart j.l. van het Collége Musical Bei ge te Antwerpen slaagden voor piano Degré Élémentaire (theoretisch en practisch) de jongedames Dinie van Helvoirt, Nelly de Kort, Alda Hooij maijer en de jongeheer Wim van Lo- huijzen. Zij speelden hun werkjes met een zekere techniek, een lossen, lichten aanslag en met een goede, muzikale voordracht. Allen behaalden dan ook hun diploma met „satisfaction" en ..distinction". Voor hun mooie prestaties ontvingen zij van ieder der jury-leden, t.w. Lode- wijk Mortelmans, Directeur du Con servatoire Royal Flamand, Emile Bos quet, Prof. au Conservatoire Royal de Bruxelles, Aug. de Boeck, Directeur de 1' Academie de Musique de Malines, een foto. welke persoonlijk van hun signatuur werd voorzien. Hun opleiding genoten zij van Jan Verhoeven, klavierleeraar, alhier. KIJKT U DAN EENS BIJ daar vindt U de grootste keuze aan de voordeeligste prijzen. H. WIJDING. De Eerw. Pater Angelicus, een zoon 'van den heer P. Broumels alhier, van de orde der Cisterciënsers, zal Zater dag a.s. in het klooster Port Colbairt te St. Versaillès. tot Diaken worden ge wijd. WAALWIJKS BELANG. Algemeene Vergadering op Maan dag 5 April, des avonds 8Yi uur, in de achterzaal van hotel Verwiel. Aan de orde: 1. Opening en notulen. 2. Jaarverslag door den secretaris. 3. Periodieke aftreding der heeren N. van Loon, A. Meijs en J. Tielen (herkiesbaar) 4. Mededeelingen betreffende de feestelijke herdenking van 't 30- jarig bestaan, door een twee- daagsch feest op 14 en 15 Augus tus a.s. 5. Verdere mededeelingen, o.m. be treffende Geschenk aan 't Raad huis. 6. Herdenking van het 30-jarig be staan van Waalwijks Belang. 7. Rondvraag en Sluiting. BEKRONINGEN HONDENTENTOONSTELLING. Zondag werd in de Burger-Schouw burg te Tilburg, de eerste Hondenten toonstelling gehouden, die zich in groo- te belangstelling van inzenders en lief hebbers mocht verheugen. Er waren van de 417 ingeschrevenen 405 honden aanwezig, waaronder veel pracht-exemplaren, vooral de jongere honden maakten een goed figuur. Ook de hondenliefhebbers uit onze gemeente zijn weer goed voor den dag gekomen en hebben verschillende prij zen weten te bemachtigen. We noemen de volgende: Hollandsche Herders, reuen, kortha- rig, le prijs Z.G. Moda" van T. Pe- chacek, Waalwijk. Duitsche Herders, teven, le prijs Z.G. „Quita" van J. v. d. Schoot, Waalwijk. Hollandsche Keeshonden, reuen, le prijs U., „Rigo" van H. Bakkers, Waalwijk; le prijs Z.G. „Egbert van A. Bakkers, Waalwijk; teven, le prijs Z.G. „Hertha" van H. Bakkers, Waal wijk. Boxers, teven, le prijs Z.G. „Belly" van L. de Folter. Waalwijk (v.m. Baardwijk. LANDDAG R. K. STAATSPARTIJ. De R. K. Staatspartij zal op 11 of 18 April a.s. een politieke landdag in Waalwijk organiseeren. Deze landdag zal gehouden worden op het Raadhuisplein, terwijl dan te vens insignes, voor de bestrijding der onkosten aan dezen landdag verbon den, verkocht zullen worden. blijkt in een behoefte te voorzien. Waarom zoudt ook U niet van dezen practi- schen dienst profiteeren Tel. 72 GYMNASTIEK. Zondag slaagden voor het examen keurturnen, afgenomen in den Bosch, voor het Diocesaan Gymnastiek Ver bond. de heeren Benny Mombers voor den lsten en Gerard van Huiten voor den 2en graad. Beide jongelui zijn resp. lid en adsp. lid der W.G.V. en hebben ondanks het drukke oefenprogramma van hun club voor de a.s. uitvoering, dit prachtig succes door gestadig oefe nen weten te behalen. R. K. W. G. V. De opbrengst van de uitvoering die op 4 April a.s. door de R.K.G.W.V. alhier gegeven wordt in de zaal van den R.K. Gildenbond met medewerking van de dames-gymnastiekvereeniging „Orova", zal geheel ten bate komen van het Comité voor Bijzondere Noo- den. SPELDJESDAG. Op Zaterdag 3 April a.s. zal in onze gemeente een speldjesdag worden ge houden, ten bate van het comité voor bijzondere nooden. R.K.O.B. De afdeeling WaalwijkHeusden van den R.K.O.B. hield Maandag avond een algemeene vergadering in hotel Verwiel. De heer Froklage heette de aanwezigen welkom, waar na enkele huishoudelijke agendapun ten afgewerkt werden. Besloten werd o.m. een uitstapje te maken naar Antwerpen. De hoofdschotel werd gevormd door een rede van den heer J. de Brouwer uit Tilburg, over het onderwerp „Brabantia Nostra". KERN R.K. KIESVEREEN1GING. J.l. Maandagavond hield de Kern der R.K. Staatspartij, afdeeling Waal wij k, haar gewone bijeenkomst. Hoofdstuk V van het Rapport der Commissie tot wijziging van ons Staatsbestel werd breedvoerig hespro- ken. De volgende Kernvergadering wordt gehouden op Maandag 12 April. Hier op zal besproken worden Hoofdstuk VI van bovengenoemd rapport. PRAE-ADVIES B. EN W. OP AGENDAPUNT 5. Kosten rioolaansluitingen. Ter aanvulling van ons prae-advies dd. 16 Maart 1937, betreffende wijzi ging der verordening op de heffing van precario-rechten, deelen wij U me de. dat het, ons gewenscht voorkomt het maken van aansluitingen aan het gemeente-riool voortaan te doen ge schieden door het personeel van het Bedrijf van Gemeentewerken. Momen teel geschiedt dit door particulieren. Het is echter van belang, deze werk zaamheden te doen geschieden door ge meente-personeel, dat uiteraard op de hoogte is van de ligging van de leidin gen voor electriciteit, gas, water, tele foon. Nagenoeg bij iedere rioolaanslui ting moeten een of meer dezer leidingen gekruist w"orden. De kans op bescha diging der leidingen met de daaraan verbonden nadeelen en gevaren is niet uitgesloten. Ook voor het licht- en wa terbedrijven worden de voor aanslui ting aan de netten dier bedrijven noo- dige leidingen buitenshuis door perso neel der bedrijven aangelegd. Momenteel wordt voor een rioolaan sluiting alleen een vast recht geheven van 1.en daarenboven in voorko mende gevallen rechten voor uitge voerde straatwerken. Wij stellen voor, artikel 3, 4e lid, der heffingsverordening aan te vullen als volgt: „en daarenboven voor eiken strekkenden Meter te leggen rioolbuis, gemeten vanaf de voorgevelrooilijn tot aan het gemeenteriool 2.25". Dit bedrag is gebaseerd op de wer kelijke kosten, Wij bieden U een nieuwe ontwerp verordening tot wijziging der verorde ning op de heffing van precario-rechten ter vaststelling aan. Burg. en Weth. van Waalwijk. Vrijwillig Motorcorps van den B. V. L. Op de Maandagavond 1.1. gehouden oefenavond van den B. V. L. in café Thalia alhier, is door Majoor Thiry, namensden kapitein van de afdeeling medegedeeld, dat tot commandant van de afdeeling Waalwijk is be noemd de heer Jos Eibers. Plaats ver /angende commandanten werden Jo van Wees en G. Knepflé. Schermclub „Athos". Naar wij vernemen heeft de Waal- wijksche Schermvereeniging»Alhos» zich aangesloten bij den Nederl. Amat. Schermbond. ARBEID DOOR VREEMDELINGEN. Alhoewel er reeds verscheidene malen tegen gewaarschuwd is zijn er nog steeds werkgevers die buiten- landsche arbeiders in dienst hebben, welke niet voorzien zijn van een werkvergunning. In hun eigen belang, worden zij aangeraden hiervooor alsnog te zor gen. De formulieren die hiervoor noodig zijn, zijn gratis aan het gemeentehuis te bekomen. NACHTELIJK AVONTUUR! Het gebeurde dezer dagen in een in- dustrieele en landbouwende gemeente in deze omgeving. Manlief ging 's avonds nogal eens graag uit, naar z'n vereeniging, naar z'n kaart- of biljartpartij, naar z'n pot je bier of wat ook. Moeder de vrouw had daartegen wel niet die overwegende bezwaren, als haar wederhelft maar op tijd thuis was elf uur. En daar ontbrak het blijkbaar wel eens aan! Zij zon op maatregelen om hem dat leelijke, misschien 't eenige euvel, af te leeren. En hij kreeg ten slotte het con signe mee: „om elf uur thuis of je komt er niet meer in, de deur op slot en de kamer op slot!" Het scheen te helpen, de heer des huizes gedroeg zich voorbeeldig op dit punttot hij op een avond in z'n oude kwaal herviel en 't onwillekeurig half twaalf werd. En ja, de huisdeur was op slot! Maar hierop wist hij raad en als een „Sezam, open U", vloog de voordeur open. Maar nu 't tweede opstakel! De deur van de echtelijke kamer was gesloten en al z'n smeeken en bonzen bleef .vruchteloos. Hij werd herinnerd aan 't consigne en moest z'n onderdak maar ergens anders zoeken. De echtgenoot was wel te laat thuis, maar dat.wil niet zeggen „beneveld van geest". Hij zon op wraak en riep „angstaan- jaging" ter hulp. En daar klonk het door de nachtelij ke stilte: „Als ik niet binnen mag, schiet ik me dood!" Doch vrouwlief liet zich niet vermur wen, waarschijnlijk overtuigd van de „onheldhaftigheid" van haar weder helft. Maar deze kreeg op dit late uur „jeugdherinneringen", sloop weg naar de keuken, haalde eengroote buil, blies deze met alle kracht die in hem was, op, plaatste hem op z'n eene hand. gaf er een pats op met de andere een knal, niet als uit een revolver, maar als uit een kanon en daarmee zeeg hij voorover ter aarde! Daar viel dan 't noodlottige schot! Nu was Leiden in last, de vrouw vloog 't bed uit, zag haar geliefde voorover liggen op den gang, rende de deur uit om hulp te roepen bij de buren. En toen ze met de buren terugkwam om 't slachtoffer te helpen, was er niets meer te vinden en lag het levende lijk in 't warme bed te schateren om z'n goedgeslaagde grap en was ditmaal voor moeder de vrouw de deur der ech telijke kamer gesloten. Of hij zich later over vrouwlief ont fermd heeft en de vrede spoedig en voorgoed geteekend is, vermeldt de ge schiedenis verder niet. (Historisch) VOOR HET PAASCHNUMMER. Zendt ons tijdig Uwe advertentie voor 't a.s. Paaschnummer, dat reeds Vrijdag-avond in de meeste plaatsen en Zaterdag-ochtend in onze gemeente bezorgd wordt. DE DOODELIJKE AANRIJDING OP DEN DRIESPRONG DRUNEN —NIEUWKUIJK—HEUSDEN. De rechtbank stelt zich ter plaatse op de hoogte. In verband met de doodelijke aanrij ding op den driesprong Drunen-Nieuw- kuijk-Heusden die plaats vond op 1 Fe bruari j.l., waarbij Pieternella Tim mermans uit Veen, werd gedood, en welke kwestie op 18 Februari ter terechtzitting te 's-Hertogenbosch werd behandeld, verscheen gistermor gen de rechtbank te s-Hertogenbosch in Drunen, om zich nader van de situa tie en oorzaak op de hoogte te stellen. DE WERKVERSCHAFFING BIJ DE VLIJMENSCHEN WEG. Wij vernemen, dat met ingang van heden de werkzaamheden der Bossche werkverschaffing aan den Vlijmen- schen weg zijn beëindigd. Het gemeen tebestuur hoopt, dat de gelegenheid zal worden geboden in werkverschaffing nog het gat, dat zich in de nabijheid van den nieuwen overweg aan den Vlij- menschen wegkant bevindt, te dichten. Er moet echter gewacht worden op wat het Rijk in dezen beslissen zal. Voorloopig zal de zandtrein neLmeer rijden. SPRANG. Onder leiding van den voorzitter van den Chr. Besturenbond Sprang- Capelle, kwamen j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier een aantal personen bijeen, daartoe uit- genoodigd door het bestuur van den Chr. Besturenbond, om te komen tot oprichting van een plaatselijk comité van de Centrale voor Werkloozenzorg gesticht op initiatief van de Ned. Ker ken voor practisch Christendom, zulks met het oog op de binnen enkele weken te houden collecte voor de Werkkam pen voor jeugdige werkloozen van de hiervoor genoemde Centrale. Nadat de voorzitter de bijeenkomst met gebed had geopend, heette hij de aanwezigen hartelijk welkom en con stateerde dat de heeren door hun aan wezigheid toonden belang te stellen in het werk van de Centrale. Spr. zette vervolgens het doel en de werkwijze van de Centrale in den breede uiteen en wees daarbij vooral op den zegen die er uitgaat van dat werk voor hen die reeds in een der werkkampen ver toefden. De aanwezige heeren waren alen be reid zich voor het werk der plaatselijke collecte te geven, waarna een dagel. bestuur werd benoemd, dat bestaat uit de heeren C. B. Timmermans, voorzit ter; Jac. Vos, secretaris; A. Spierings, penningmeester; W. Nieuwenhuijzen en P. Hommel. Eenige voorbereidende werkzaamhe den werden hierna nog besproken, waarna de bijeenkomst door den voor zitter van het plaatselijk comité met dankgebed werd gesloten. Op Góeden-Vrijdag des avonds half acht zal in de Geref. Kerk alhier leesdienst worden gehouden. VRIJHOEVE-CAPELLE. Rectificatie. In het bericht van de ledenvergadering van de afd. Sprang- Capelle van het Groene Kruis, in ons vorig nummer, is een kleine vergissing ingeslopen, betreffende de gekozen be stuursleden. Wij geven daarom het vol tallige bestuur hier nogmaals weer: Dr. Winkelman, Dr. Roos, D. v. d. Berg, H. Kerst, S. Rempt, E. Colet en Burge meester A. Smit. Naar we vernemen moet Ds. Cuperus, Ned. Herv. predikant alhier, op medisch advies voorloopig eenigen tijd rust nemen. Men deelt ons mede dat er po gingen worden aangewend om te ko men tot oprichting van een Provinciale afdeeling van Ned. Herv. Jongelings- vereenigingen op Geref. Grondslag. De Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Toekomst" houdt a.s. Donderdag 25 Maart, des avonds half 7, in het stationskoffiehuis van P. Pruijssers aan de Nieuwevaart een algemeene leden vergadering. De agenda vermeld o.a.: Behandeling van het Jaarverslag over 1936. CAPELLE. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal op Donderdag 25 dezer des avonds half acht in het repetitie lokaal zijn jaarvergadering houden. De agenda vermeldt: 1 Opening en notu len, 2 Jaarverslag van den secretaris, 3 Verslag van den penningmeester, 4 Na zien rekening en verantwoording over 1936, 5 Verkiezing 4 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren W. M. de Bas, J. Kraak, A. H. Spierings en W. J. van Nieuwenhuij zen. 6 Rondvraag en sluiting. A.s. Vrijdag (Goeden Vrijdag) des avonds 7 uur zal in de Ned. Herv Kerk alhier leesdienst worden gehou den. Door den architect F. Michaël werd namens den heer A. J. v. Oos terhout te 's-Hertogenbosch, aanbe steed het bouwen van een woonhuis. waarvoor als volgt werd ingeschreven: F. Couwenberg, Waalwijk 3662 L. Fitters, Waspik 3574 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang 3485 A. H. Willemsz, Sprang 3465 Gebr. Spierings, Capelle 3395 Gebr. v. Willigenburg, Sprang 3369 J. Mahieu, Waalwijk 3198 C. J. Kersten, R'donksveer 3098 Alb. Hoefnagel, Capelle 3057 - L. Kooien, Waalwijk 3000 J. Hoogendoorn, Waalwijk 2995 Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. tS De bazar, welke alhier gehouden is ten bate van de gemengde zangver- eeniging ,,'t Rozeknopje" en 't muziek gezelschap „Kunst na Arbeid", is voor het organiseerende comité een schitte rend succes geworden. Naar we ver nemen bedraagt de netto opbrengst ruim 800.' De afdeeling Sprang Capelle e.o. van Volksonderwijs hield in het Sta tionskoffiehuis bij den heer P. Pruissers onder leiding van den heer E. Colet een algemeene ledenvergadering, welke niet druk bezocht was. Na een kort openingswoord van den voorzitter, gaf de secretaris, de heer J. Kraak, voorlezing van de notulen der najaarsvergadering, welke werden goedgekeurd en vastgesteld. De penningmeester, de heer G. A. S. de Bas, bracht hierna verslag uit om trent den financiëelen toestand der af deeling, waaruit bleek, dat deze reden tot tevredenheid geeft, de kas sloot met een batig saldo. De rekening en ver antwoording over 1936 werden nage zien en keurig in orde bevonden door de heeren C. Vos en A. Kerst. Onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer werden reke ning en verantwoording goedgekeurd. Het verslag over den toestand en werkzaamheden der vereeniging gedu rende het afgesloten vereenigingsjaar werd onder, dankzegging aan den se cretaris eveneens goedgekeurd. Na afhandeling der huishoudelijke aangelegenheden trad voor de leden op de heer Jac. van Elsacker. declamator te Rotterdam, die met ernstige en hu moristische voordrachten de aanwezi gen op aangename wijze bezighield. Het applaus na ieder nummer bewees wel, dat de heer van Elsacker zijn ge hoor wist te boeien en met de luiste renden het gewenschte contact had we ten te verkrijgen. \y R.K. Begrafenisvereeniging „St. Jan". Onder Voorzittersschap van den heer J. Tuerlings, hield de R.K. Be- grafenisvereeniging „St. Jan" alhier Maandagavond om 8 uur haar jaar vergadering in de zaal van den heer Jan van Dun te Kaatsheuvel. De Voorzitter opende met een wel kom en de mededeeling, dat na de al gemeene vergadering van November j.l. waarin de geheele vereeniging ge reorganiseerd is en nieuwe statuten en hüish. reglement werden aange nomen deze jaarvergadering statutair nog volgen moest ofschoon verschil lende zaken een jaarvergadering be treffende reeds in de Noveinber-ver- gadering afgewerkt zijn. De uitvoerige zeer zakelijke notu len van de jaarvergadering door den toen afgetreden secretaris dhr. A. H. de Kort, samengesteld wérden onver anderd goedgekeurd en het speciaal woord van dank dat de Voorzitter aan den heer de Kort bracht kreeg de volle sympathie van de zaal. De administrateur der vereeniging dhr. J. H. van Gestel bracht een fi nancieel verslag uit waaruit bleek, dat met een uitgave van bijna ƒ3000,- over het afgeloopen boekjaar de toe stand der vereeniging momenteel zeer gunstig mag genoemd worden. Het aantal leden der vereeniging bedraagt bijna 1100. In het afgeloo pen jaar werden 49 groote en 13 kin- i Tableau!!

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5