0u9Stnk DRUNEN. DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. U krijgt van ons cadeau "'Dcbctiter"0" HET NIEUWE MODEBLAD derlijken bezorgd. In de vacature W. de Jong (wijk Gasthuisstraat) werd als bestuurslid gekozen de heer C. Snoeren, een der pioniers der vereeniging. De concept instructies voor koet sier, leiders en dragers werden on veranderd goedgekeurd en zullen van af heden gelden. Onder dankzegging voor de op komst en de goede samenwerking sloot de Voorzitter hierna de verga dering. Onder de Tramwagen. Bij het spelen op een ledige tram wagen kwam het 6-jarig jongentje van L. uit de Tramlaan te vallen en kwam terecht onder een der wielen van het door andere kinderen in be weging gebracht zware voertuig. Met een groote wonde aan een der been tjes werd het kind door voorbijgan gers uit zijn benarde toestand gered. Dr. Capetti, die spoedig aanwezig was, nam het in zijn auto mede naar huis om het aldaar te behandelen. RK. Coöp. Vereeniging v- „Broederhulp"'. De R.K. Ver. „Broederhulp" alhier hield Maandag j.l. in den R.K. Gil denbond haar jaarvergadering. Na de opening door de Voorzitter dhr. J. Beerens, werd de balans, het jaar verslag en de verdeeling van het overschot boekjaar 1936 op voor stel van het bestuur goedgekeurd. Het voorstel tot stichting van een uitbreidingsfonds en daarop over te boeken het op de balans voorkomend bedrag van 3200.in vroeger ja ren gereserveerd als prijsdalingfonds werd eveneens goedgekeurd, waar het prijsdalingsfonds wegens de alge- heele prijsstijging die momenteel valt waar te nemen niet meer noodig geacht behoeft te worden. Als bestuursleden werden herko zen de heeren J. Beerens, C. Moolen- schot en C. Schoenmakers. In de Commissie van Toezicht werd herkozen de heer J. Pols. T.RC.-Vereeniging. Uit het dezer dagen verschenen verslag van de T.B.C.-Vereeniging blijkt, dat in 1936 in totaal werd uit gegeven 3151.16. Aan versterkende middelen werd verstrekt 8341 L. melk, 557 pond soep- of rookvleesch, 213 blikken vleescb, 203 pond spek, 187 pond zult, 50 fl. levertraan. De ontsmettingskosten bedroegen 36.08. Aan prophylaxe werd 75.ten koste gelegd. Voor sanatoriumver- pleging bedroegen de uitgaven ƒ815.62, ziekenhuisverpl. ƒ390. en voor uitzending naar een herstel lingskolonie 223.56. Voor kleeding en dekking enz. beliepen de uitgaven ƒ84.29. Met genoegen werd geconsta teerd dat de z.g. 1 cents-actie een zoo m oi verloop heeft. GW (Gemert)DES (Kaatsh.) Een ruw partijtje. Zondag ging DES bij GW Gemert op bezoek voor de competitie 2de klasse I.V.C.B. Voor GVV was de wedstrijd van groot belang, daar zij van DES moesten winnen, wilden zij gelijk kunnen komen met ODI uit Rosmalen, om zoodoende nog een kansje te hebben den dans voor hel degradatiespook te ontspringen. Voor DES was de wedstrijd van geen be lang meer, doch de DES'ers deden hun sportieve plicht door flink partij te geven. Dit was echter niet naar den zin van GVV en 't is de DES'ers slecht bekomen. Na den aftrap gaan de DES'ers op j hel GVV-doel af, doch de aanval loopt dood. Nu komen de GVV'ers opzetten, doch de keeper stopt. Thans wordt DES gevaarlijk en de GVV- keeper krijgt verschillende moeilijke ballen te verwerken, hetgeen hem goed afgaat. Toch moet hij zwichten voor een schot van v. Nieuwstadt 0-1. De GVV'ers hadden blijkbaar zulken tegenstand niet verwacht en beginnen zeer forsch. Vooral de rechtsbuiten kon zich- niet bedwingen en wordt door de scheidsrechter wegens na trappen gewaarschuwd. GVV zet er alles op om gelijk te maken en dit lukt hen door een penalty 11. Dit succes spoort Gemert aan om er alles op te zetten om den voorsprong te vergrooten. Waar hen dit niet lukt. zoeken zij het in ruw spel, waarvoor de scheidsrechter opnieuw herhaalde lijk moest ingrijpen. Weer is het de rechtsbuiten, die zich niet kan beheerschen en wordt door den scheidsrechter naar het kleedlokaal verwezen. De spelers van Gemert zijn het met deze beslissing niets eens en er wordt niet aan het bevel van den referee voldaan. De scheidsrechter, die goed leidde staak te na opnieuw waarschuwing om het terrein binnen twee min. te verlaten den wedstrijd, wat zeker het beste was om verdere ongelukken te voor komen. Het I.V.C.B.-bestuur zal hier over nog wel een woordje meespre ken. Keurturner. Voor het examen keurturner 1ste graad slaagde heden te 's-Bosch de heer Fr. Tuerlings alhier. Hiermede krijgt Kaatsheuvel den eerste keur turner 1ste graad sinds de oprich ting der gymnastiekclub. Bekroond. Op de hondententoonstelling te Tilburg behaalde de heer Jac. v. d. Linden alhier met zijn vlinderhondje le prijs uitmuntend en de heer van Wezel met zijn Holl. Keeshond even eens le prijs uitmuntend. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den raad der gemeente Drunen, te houden op Woensdag 24 Maart a.s., des namid dags te 7 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken, w.o.: a. Koninklijk besluit houdende ver nietiging van het raadsbesluit d.d. 25 Sept. 1936 tot instelling van een Commissie van toezicht op de wegen; b. goedkeuring begrotingswijzi ging 1936; c. dankbetuiging van M. J. Velt- man voor de ontvangen geluk- wenschen bij zijn 40-jarig jubi leum in dienst der gemeente en voor zijn benoeming als lid van het Armbestuur. 2. a. Verzoek van Dr. A. W. A. van Seters om eervol ontslag als ge meentegeneesheer met ingang van 1 April a.s.; b. benoeming van een nieuwen ge meentegeneesheer. 3. Voorstel, zulks ter bekoming van Rijkssteun voor de begrooting '37, tot: a. wijziging van de Hondenbelas ting, verhooging van de belas ting van bedrijfshonden van 1.50 tot 2.50; b. wijziging van het vergunnings recht, verhooging van het recht met 2.50 per 50.— huur waarde; c. vaststelling verordening op be smettelijke ziektengelden; d. wijziging (verhooging) van de schoolgeldverordening. 4. Vaststelling instructies voor ge meentegeneesheer en gemeente vroedvrouw. 5. a. vaststelling en verleening voor schotten Bijzondere scholen '37; b. vaststelling vergoeding Bijzon dere scholen over 1936. 6. Instelling van een Commissie tot wering van Schoolverzuim voor de geheele gemeente en benoeming van deszelfs leden. 7. Voorstel tot aanvulling van de al- gemeene Politieverordening ter zake van het voorkomen van ver ontreinigen van straten, pleinen en huizen bij de komende verkiezin- gen. 8. Aanwijzing nieuw stemlokaal in stemdistrict II. 9. Schrijven van Gedeputeerde Sta ten, houdende aanbeveling alsnog medewerking te verleenen aan het Borgstellingsfonds voor den Mid denstand. 10. Voorstel om de veldwachters tele fonische aansluiting met doorver binding te verstrekken. UAdres van H. van Drunen om ver betering van de fietspaden in de Bosschen. 12. Wijziging begrootingen 1936 en '1937. 13. Voorstellen pachtcommissie. 14. Bespreking objecten voor werk verschaffing. 15. Verzoeken om ontheffing van schoolgeld lager onderwijs. Oud-Burgemeester van Huiten. Oud-burgemeester van Huiten, die na het neerleggen van zijn functie als burgemeester der gemeente Drunen nog lid was van talrijke vereenigingen en instellingen ter plaatse zal zich geheel uit het vereenigingsleven terugtrekken. Bereids heeft hij ontslag genomen als commisaris der veilingsvereeniging ,,de Langstraat", als lid van den Raad van Toezicht voor de Boerenleenbank van Drunen en Elshout en enkele andere functies. De diverse instellingen hadden aan hem een groote steun, maar zijn gevor derden leeftijd noodzaakt hem rust te nemen. Hoe ongaarne men hem ook mist, toch wenscht men hem nog een lange welverdiende rust toe. Dokter van Seters. Dr. van Seters heeft zijn practijk neergelegd. Velen zullen deze tijding vorige week als een onaangenaam iets hebben vernomen. Thans wordt Dr. v. Seters verpleegd in 't Groot Ziekenhuis te 's-Bosch. Zijn leeftijd, 72 jaar, en zijn ziekte hebben hem genoodzaakt zijn praktijk neer te leggen, hoe ongaarne.hij dit ook moet gedaan hebben en welk een teleurstel ling 't is voor zijn patiënten, die steeds 't volle vertrouwen hadden in dokter van Seters. De ouderen kunnen zich nog herin neren hoe dokter v. Seters zich hier vestigde na dokter J. P. P. Tielen en hoe hij kort daarop benoemd werd als gemeente-arts der gemeente Drunen, Oud-Heusden en Nieuwkuijk. 't Was een uitgestrekte werkkring, maar voor dokter van Seters was niets te veel voor zijn patiënten. In nacht en ontij stond hij hun bij, indien men zijn hulp inriep. Hoe kennen de ouderen onder ons hem nog zittend te paard of met 't rij tuig op patiëntenbezoek; later in de auto. De kunde van Dr. v. Seters is be kend in de verre omgeving en op zijn spreekuur kon men dan ook talrijke pa tiënten aantreffen, die kwamen uit ver afgelegen plaatsen om de hulp in te roepen van hem. Dat alles pleit voor de bekwaamheid van deze arts. Daarnaast is hij een zeer sympathie ke figuur. Ieder heeft groote achting voor hem en zijn karakter mag edel genoemd worden. Wanneer het de armen betrof onder zijn patiënten, voor hen was hij dubbel goed en vergat dan ook dikwijls de re kening te sturen. Deze dingen spreken voor zichzelf! Naast zijn geheele toewijding aan zijn functie, was Dr. van Seters een hartstochtelijk jager. Menig stuk wild viel reeds door een schot van zijn geoefende hand. Onder de jagers staat hij daarom bekend als een prima schutter. Dit alles schrijven wij even om een klein tipje op te lichten van de sluier, waaronder nog zooveel verborgen ligt rondom dokter van Seters. Grootsche hulde werd hem gebracht bij zijn veertig jarig ambtsjubileum in 1932. Wel is dokter van Seters aan 't ein de van zijn openbare dokterspractijk, maar toch zijn wij zeer optimistisch ge stemd omtrent zijn ziekte en hopen hem daarmede spoedig terug in Drunen om daar nog te midden van zijn menschen en zijn haasjes en konijntjes te kunnen genieten van een welvediende rust. Dokter van Seters nog vele jaren. Vergadering Veiling. Dinsdagavond hield de afd. Drunen der Veilingver. haar vergadering in 't veilinglokaal. De vergadering werd geleid door den heer M. v. Halder. De agenda werd besproken voor de- algemeene vergadering, terwijl Direc teur Boelen het jaarverslag toelichtte en de aanwezigen de noodige aanwijzi- gingen en voorschriften gaf in verband met de nieuw ingetreden regelingen der Groenten en fruitcentrale. Biljarten. B.J.C. I—E.B.C. I. Uitslag: E.B.Cd—B.J.C. I: M. KlerksTh. v. d. Wiel 76100 C. PullesH. Verhoeven 89100 M. KlerksC. v. d. Hoven 87100 v. d. BesselaarJ. de Munnik 87100 H. Tausch M. Klerks 10099 440—499 Hoogste serie Th. v. d. Wiel 45 car. O.O.O.—Schijndel. In café Th. Elshout speelde O.O.O. teqen een combinatie uit Schijndel. De uitslag: Combinatie Schijndel: B. Pelders 21 b. 100 P Smits 22 b. 94 P J. v. Thiel 20 b. 100 P A. Kooimans 34 b. 85 P v. Zutphen 22 b. 100 P A. Pullens 17 b. 100 P Totaal 136 b. 579 P O.O.O.: G. v. Engelen 21 b. 68 P C. Klomp 22 b. 100 P' F. v. d. Wiel 20 b. 67 P- P. Elshout 34 b. 100 P v. Ravensteijn 22 b. 89 P F. v. d. Zanda 17 b. 50 P' Totaal 136 b. 474 P Winstpunten Combinatie 105. Alg. gem. Schijndel 4.25. Alg. gem. O.O.O. 3.5. H.S. Comb.: v. Zutphen 26. H.S. O.O.O.: C. Klomp 21. ELSHOUT. R.K.J.B.S. De R.K.J.B.S. van de afd. Elshout hield haar jaarvergadering. Secretaris C. Klijn bracht een jaar verslag uit, dat onder dank werd aan genomen. Pastoor Willems sprak tot den schei denden voorzitter en dankte hem voor hetgeen hij voor de afdeeling had ge daan. Besloten werd om een excursie te maken naar Wageningen. In het be stuur namen zitting: C. Klijn, voorzit ter; J. Brok, secr. en M. v. Sluisveld, vice-voorz., In de Zaterdagavond gehouden vergadering van het comité ter viering van 't 25 jarig pastoors- jubileum van den ZeerEerw heer Jansen de Horion werd besloten den jubilaris uit het fonds samen gebracht door alle parochianen, een missaal en een tapijt in 't priester koor te schenken. Door den heer O. Walraven alhier is ontslag aangeviaagd als secretaris der Gewestelijke Crisis Organisatie van district 45. Tot voorloopig secretaiïs is benoemd den heerA. Heijstek te Werkendam. Het bouwen van een woning voor rekening van den heer D. Nederveen albier is opgedragen aan den aannemer W. v. d. Broek albier. Naar we vernemen heeft de Fanfare Wilhelmina alhier besloten aan 't Bondsconcours te Vlijmen deel te nemen. Met ingang van 1 Mei a.s. is in plaats van den heer T. Bruins-Slot benoemd tot assistent bij de directe uelaslingen enz. alnier, de heer Loerts uit Bergen (L.) Door degemeente-politiewerd alhier gearresteerd zekere E. die in het algemeen politieblad stond gesignaleeid voor 112,50 noete ol 10 dagen hechtenis. Maandagmor gen is E. naar de strafgevangenis le Breda overgebracht. Met ingang van 25 Maart a.s. is aangesteld als hulpbesteller aan 'l Postkantoor albier, met beperklen dagelijkschendienst onze stadgenoot F. Zijlmans. üp 1 April a.s. herdenkt de Stationschef, de heer G. Boersma. den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad hij de Ned. Spoor wegen. In het tijdsbestek van ongeveer een jaar dat hij hier stationschef was, wist de heer Boersma doorvoorkomend optreden legen het reizend publiek en ook door den humanen omgang met personeel de sympathie van iedereen te verwerven. Het zal den geachten jubilaris dien d8g dan ook zeker niet aan belangstelling ontbreken. Predikbeurten in de Evangeli satie Eben Haëzer te Raamsdonks- veer. Goede Vrijdag des nam 7 uur de heer Paul uit Benthuizen, len Paaschdag des voorm. 9,30 en des nam. 2 uur en 2en Paaschdag des voorm. 9.30 uur eveneens de heer Paul uit Benthuizen. Bij gelegenheid van 't zilveren priesteilcesl \an pastour V. C. v.d. Wee le Geerli uidenbei g zal een groot histoiisch spel woiden opge voerd uil de lhe e«.uw. Dit spel geelt een fragment uit de rijke geschieuenis uier dagen n.l, ver overing en herovering der stad door Oranje en Spanje. Daardoor heen is geweven een draad, die door Sint Geertrudis wordt afge. knoopt. Een 30 tal vooraanstaande personen, dames en heeren uit deze gemeente verleenen hun mede werking hieraan. Het plan bestaat om ïeuer jaar met een dergelijke opvoering le komen ter eere van 51. Gteinudis als bekroning van het jaarlijks St. Geertrudis tnduum. De leiding beiust hij de heeren dokter Jaspers, VV. Mulders en kapelaan v. d. Velden. Alhoewel de ruimte voor het betreileiide spel beperkt is zal ge tracht worden het sluk in het R.K. Parochiehuis op te voeren. Aan vankelijk had men gedacht zulks te doen in het Bolwerk doch dit stuitte op verschillende bezwaren. Maandagavond werd in het R.K. Parochiehuis alhier een alge meene vergadering gehouden van de leden der R.K. Staatspartij, afdeeling Geertruidenberg. De op komst was slechts matig. In zijn openingswooid'deelde de voorzitter mede uat het ledental der afdeeling gestegen was tot 55U doch dat de vrijwillige bijdragen der leden waren tegengevallen. Gemiddeld bedroeg de opurengst fü,25 per lid, waarvan 1 U,2U aan het hoofdbestuur moet worden afgedragen, zoodat voor plaatselijke actie slechts f27,50 overblijft. Daarom zal getracht moeten worden 'n verkiezingsfonds te vormen. Hierna trad als spreker op Dr. Moller uit Tilburg die als onderwerp had gekozen Waarom het gaat«. Spreker behandelde de voornaamste punten van't program van actie en toonde in den bieede aan hoe gewenscht het is zijn stem op de katholieke lijst uit te brengen. Al langer hoe meer breidt zich het aantal papisten uit, zoodat de katholieken waakzaam moeten zijn, Verder sprak Dr. Moller nog over de ordening, naar aanleiding waar van door den heer Mulders eenige vragen werden gesteld, welke tot voldoening werden beantwoord. LAND - Het album is gebonden in een smaakvol uitge- voerden band. U vindt er ons mooie Neder land in beschreven, maar vooral U vindt er de schoonheid van al onze provinciën in af gebeeld, met vele prachtige plaatjes in kleur. Elk album bevat al 20 kleine en 1 groote plaat, de rest spare men zelf. Voor iedere provincie is er een apart album. Men kieze zélf de gewenschte provincie doch niet Noordbrabant dat eerst vol gend jaar gereed komt terwijl van enkele provin cies de voorraad albums beperkt is. Moeten wij U ons tweede geschenk: een echte Deventer koek van Bussink, nog aanprijzen? Bus- sink's echte Deventer koek is van 'n goed ras! De eerst bekende stamvader van dit geslacht is de Deventer koek, die in 1593 gebakken werd in het oude ivinkelhuls op den hoek van de L. Bisschop straat. En nog worden deze koeken er gebakken! EEN KOEK VAN „ADEL"! Men heeft ook in de koek keuze: Men kieze: óf een echte Deventer, öf een gemberkoek, öf een honingkoek. èn een dezer aibumi èn een dezer koeken indien U zich dezer dagen abonneert op Het Nieuwe Modeblad HET NIEUWE MODEBLAD is het beste van ons land. Hel verschijnt niet in een dure uitvoering, maar Juist daar door kan de inhoud zooveel te beter zijn. Iedere vrouw vindt er iets in! Iets aparts, iets leuks en niet te duur. Voor zichzelf, voor de kinde ren en op alle mogelijke ge bied. Het vei schijnt iedere halve maand, 24—28 bladzijden groot formaat. By elk num mer bevinden zich twee gra tis knippatronenbladen, waar mee men vrywel elk model zelf knippen kan. Het Cadeau wordt U toege zonden, zoodra U 1.20 voor één kwartaal of ses maal 20 ets. voor zes achtereenvol gende nummers hebt be taald. Echter dient U twee kwartalen abonné te biyven, ook al krygt U het cadeau reeds eerder. Schryft even per briefkaart aan de Administratie van deze courant, dat U zich op Het Nieuwe Modeblad abon neert. Geeft er bU op, welk der albums en welke koek U wilt ontvangen.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6