Nelte Middenstandswoning. Fa. Ant. Bergmans, Waalwijk SPORT, LAATSTE BERICHTEN, NETTE MIDDENSTANDSWONING. HEUSDEN. NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. u „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Naar Antwerpen. Naar Antwerpen. Te huur gevraagd in Waalwijk De U.K. Werkliedenvereniging van Heusden, Herpt en Hedikhuizen vierüe op 19 Muarl het jaarfeest van bint Jozef. Ken bizonuere titel ter blijde herdenking was het vijl jarig beslaan üer vereeiiiging. L)e dag werd begonnen niet een 11. Mis voor de leden. Um zeven uur des naunduags was de feeslvergadenng. De HoogKerw. Heer Deken Wouleis en de heer Hoogers uit den Bosch gaven blijk van nun belangstelling. Na de opening door den adviseur weuschte dhr. hoogers het bestuur en de leden geluk met het dubbel feest en memoreerde in het bij zonder dat vriend A. Laros ijverig en getrouw zijn besluurslunclie vervulde vanaf de oprichting der vereeniging, alsmede, datde adviseur vijf jaar lang de U K. W.V. trouw ter zijde had gestaan. Daarna werd een keurig programma afgewerkt door een vijftal jeugdwerkloozen van Huize Gerra, onder leiding van de Eerw. Broeder Perpetuus, overste van het Jeugdwerk te Haaien. De band, komiek en film vielen bijzonder in den smaak. De ge zellige avond werd gesloten met een hartelijk dankwoord van den HoogEerw. Heer Deken Wouters. Zaterdag 20 Maart hield de vereeniging voor Ziekenhuisver- pleeging voor het Land van Heus den haar eerste jaarvergadering Het jaarverslag werd goedgekeurd. Verschillende leden verklaarden zich zoo tevreden over het beleid van bestuur en controle-commissie, dat zij voorstelden de aftredenden bij acclamatie te herkiezen, wat geschiedde. Omtrent het bestuursvoorstel om de rechten der leden iets uit te breiden, ontstonden langdurige discussies. Velen wilden verder gaan, wat door bestuur en medisch adviseur ontraden werd o.a. op grond van de omstandigheid, dat de vereeniging nog slechts korten tijd werkzaam is. Het bestuurs voorstel werd ten slotte aangeno men, terwijl de toezegging gegeven werd, dat de naar voren gebrachte desiderata grondig bestudeeid zul len worden. De uitslagen van de onderlinge competitie-wedstrijden der damclub V.D. alhier, luiden als volgt: C Bax J. Timmermans 2—0 J. Deurloo J. Andriesse 2—0 Gerr. Jonker—B. Klerks 1—1 A. Filters—D. v. d. Stoep 1—1 R. Kamminga—C. Schaap 0—2 Afgebroken partij A. Fitters—J. Andriesse 1 1 In de voormalige MULO-school alhier, werd een algemeene ledenver gadering gehouden van hel Groene Kruis. De EdelAchtb. Heer burgemeester Wijs, Voorzitter opende deze verga dering en betreurde het, dat de leden niet in grooter getale waren opgeko men. De notulen en het jaarverslag wer den hierna door mej. Kramer, secre taresse, voorgelezen, en welke heiden werden goedgekeurd. De heer Abresch bracht verslag uit omtrent de rekening van het Groene Kruis en Tuberculose-bestrij- ding, en deelde mede dat alles in orde was, zoodat tot goedkeuring kon wor den geadviseerd, waartoe werd be sloten. De heeren J. v. d. Pol (niet her kiesbaar) en J. van Laarhoven waren als lid van het bestuur aan de beurt van aftreding. Mej. Stoop, afgevaardigde van hel hoofdbestuur van bel Groene Kruis, gaf vervolgens een uiteenzetting van het werk van het Groene Kruis, en vertoonde verder een film, waarin het vele en nuttige werk van het Groene Kruis duidelijk naar voren kwam. Tijdens een voetbalwedstrijd die Zondag op het SDO-terrein alhier ge houden werd, had een der SDO-spe- lers Janus van Osch het ongeluk zijn been te breken. De telefonisch ont boden geneesheer Dr. Akkermans uit Drunen verleende de eerste hulp waarna het slachtoffer per auto naar het ziekenhuis in den Bosch werd ervoerd. - De afdeelinq Nieuwkuijk van de Boerenleenbank hield Maandagavond haar algem. boetplichtige jaarvergade ring. Het ledental bedroeg per 31 Dec. 1936 151 leden, terwijl er gedurende dit afgeloopen jaar 9 nieuwe leden bij kwamen en 5 wegens overlijden werden afgevoerd. Door den kassier der bank, dhr. Wilgers, werd een uitgebreid verslag gegeven over 1936. Aan dit verslag, waarin rekening en balans zijn verwerkt, ontleenen wij 't volgende: - Kasgeld per 31 December 1936 774.77. Uitstaande voorschotten 45755.95. Tegoed loopende rekening 155.43. Effecten en loopende goede ren 1130.43. Uitstaande spaargelden 32264.60. Reserve 5779.80. Winst 1936 129.93. Wegens periodieke aftreding wer den de heeren L. van Spijk en Jac. Mostermans als bestuursleden herbe noemd. Als lid van den raad van toe zicht werd herbenoemd dhr. P. Mees ters en benoemd in de vacature van wijlen Hub. Mostermans dhr. Th. Mos termans. Aan den R.K. Jongen Boeren stand werd voor het jaar 1937 we derom een subsidie toegekend. De ren te der spaargelden werd vastgesteld op drie procent en de dispositogelden op Het bouwen varr een woonhuis voor rekening van den heer Joh. van Baardwijk alhier werd onderhands op gedragen aan den heer J. de Bont, aan nemers alhier. RAAMSDONKSVEER. De premiekeuring voor springstie- ren zal voor deze gemeente worden gehouden te Oosterhout op Maandag 5 April a.s., om 2 uur namiddag. De Kon. Erk. Postduiven ver eeniging „Prinses Juliana" zal op Maandag 29 Maart a.s. (2de Paasch- dag) haar eerste oefenvlucht houden vanuit Wernhout, welke tevens een eiervlucht zal zijn. Het inkorven der duiven zal plaats hebben op denzelf- dcn dag van 7—8 uur voormiddag in het clublokaal bij J. Kamp. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. i. d. eetzaal. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop. »Tarrass Boulba«. Vrijdag Theater-Musis Sacrum. »In de schaduw van de guillotineer. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. JULIANA. De bekerwedsbrijd tegen de le klasser Eindhoven eindigde in een groote overwinning voor Eindhoven. Eindhoven kwam met haar geheel le elftal in het veld, en het was dus ook te voorzien dat onze geel-zwarten hier tegen de mindere zouden zijn, hoewel Juliana de eerste 10 minuten een 2-tal mooie kansen kreeg welke op onfortuin lijke wijze niet werden benut, wist Eindhoven even later te doelpunten, waarna nog drie doelpunten worden gemaakt waarmede de rust kwam. Na de rust Is Eindhoven direct weer in den aanval en het gaat in de Juliana- achterhoede niet zooals in de vorige wedstrijden, daar de linksachter nog niet op volle kracht kan spelen wegens een in de vorige wedstrijd opgeloopen blessure. Eindhoven zit dan ook dikwijls voor het Juliana-doel, en hoewel de keeper in goede vorm is zijn doelpunten niet te voorkomen, en de voorhoede- spelers de Gier en van Gemert weten de stand op te voeren tot 13 doelpunten. Juliana komt nog enkele malen voor 't Eindhoven-doel maar ook de achter spelers Schampers en Giesberts weten van geen wijken, en hiermede komt 't einde. Juliana 3 wist van R.W.B. 3met 21 te winnen voor de competitie. R.K.V.V. H. E. C. De Zondag j.l. gespeelde wedstrijd tegen O.S.S. eindigde met 52 in het voordeel van H.E.C. Dit zijn cijfers die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaten. Toch werden de geel-zwarten nog bijna hel slachtoffer van hun futloos spel na de rust. De 30 voorsprong werd door O.S.S. tot 32 ingeloopen, zoodat het er even donker uitzag. Hier door gingen de voegen een beetje open, wat oorzaak was dat even flink aange pakt werd. Het resultaat was, dat nog twee doelpunten gescoord werden, waardoor O.S.S. een geslagen elftal was. De wedstrijd had geen erg spannend verloop, daarvoor komt bet einde van de competitie te veel in zicht. Bovend'en hadden de H.E.C.'ers al spoedig een 30 voorsprong, waarna zij het wat kalmer opnamen, en de gasten in staat stelden ook eenige tegenbezoeken af te legen. Na de rust speelden de Ossenaren een vlottere partij, waardoor zij meer sco ringskansen kregen. In deze periode ge loofden de HEC'ers het wel, en slechts na twee tegengoals begonnen zfj in te zien dat de overwinning nog lang geen voldongen feit was. Door toedoen van centervoor en linksbuiten werd het ech ter 52, waarmede ook het einde kwam, en verdiend gewonnen werd. De reserves verloren van Vios, te Tilburg met 20, wat geen verrassende uitslag is. Toch hadden wij hier wat beters verwacht. R.K. W. V. B. De wedstryd WVB 1SVD 1 is in een groote overwinning voor de Bossche club geëindigd. Een uitslag, die, hoewel eenigszins geflatteerd, toch niet onver diend genoemd mag worden. Het spel van de WVB'ers was, in vergelijking met de vorige wedstrijden, beduidend min der van gehalte. Was eenerzijds de nood gedwongen gewijzigde opstelling tenge volge van enkele invallers hieraan wel het meest debet, anderzijds lag over de WVB-ploeg een zekere matheid, die mogelyk zijn oorzaak vond in een min derwaardigheidsgevoel t.o.v. de gasten. In de eerste helft wogen beide par tijen vrijwel tegen elkaar op, en de 10 voorsprong die SVD met de rust ver kregen had, gaf de verhouding zeer goed weer. Na de hervatting oefende SVD eenigen tijd een groote druk op het WVB-doel uit en toen zij na pLra. 10 minuten de stand op 20 konden brengen, was het met de WVB-tegenstand gedaan. Succes sievelijk voegden de gasten hierna nog drie doelpunten aan hun voorsprong toe, waartegenover WVB geen enkele maal een treffer kon stellen. Wel pro beerde de voorhoede af en toe de SVD- veste te belagen, doch de beide backs Disco en Gloudemans weerden zich zoo goed, dat de keeper er feitelijk niet aan le pas kwam. Zoo kwam het einde met een flinke nederlaag voor de oranje hemden. Tweede Paaschdag krijgt WVB een schitterende gelegenheid te bewijzen, dat zij beter kunnen.De derde kampioens- candidaat St. Michiels-Gestel komt dan op bezoek. Hierover Zaterdag a.s. meer. WASPIK. R.K.V.V. Waspik. Zooals we in onze voorbeschouwing schreven, zou Dongen 2 er alles op zetten om eindelijk van die onderste plaats af te komen. Ons team is daarvan de dupe geworden, en voor een groot deel door liet waarlijk minder dan middelmatige spel voor de rust. Daarbij kwam nog dat onze doelman ook al niet in vorm was, en zoo kon het gebeuren dat Dongen 2 in de eerste helft reeds een 40 voor sprong wist te behalen, en daarmede tevens, althans practisch haar over winning veilig stelde. Na de thee schijnt er aan onze zijde een grondige omme keer te hebben plaats gevonden, want de gasten wordt niet alleen de gelegen heid tot aanvallen ontnomen, ze worden op hun spcelhelft teruggedrongen en daar gehouden. Doch de achterstand was niet meer in te loopen en zoo zagen we de geheele buit mee naar Dongen nemen. Het tweede elftal deed beter werk en won van HVV 2 met 21. Blauw-WitSt. Joachimsmoer. Onze jongens waren j.l. Zondag op bezoek bij Vios, Tilburg, de leiders harer afdeeling.Van dit tochtje hebben ze weinig plezier gehad. De Blauw-Wi- ters hadden een 41 nederlaag te irs casseeren. In de eerste speelhelft een vrij op en neer gaand spel, met Vios iets in de meerderheid, die d't, geholpen tevens door Vrouwe Fortuna, uit wist te drukken in een drielal doelpunten. Na de rust is het een zwakke vertooning, waarbij heide partijen ieder neg een maal het net wist te vinden. Met 41 voor Vios kwam het einde van dc/t sportieve en in de beste verslandhouding gespeelde wedetrijd. De leiding berustte in goede handen, en voldeed aan ieders genoegen. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Bovs. Hun voorlaatste thuiswedstrijd hebben de Boys, tot aller verwondering niet tot een overwinning gebracht. Hoewel zy voortdurend in den aanval zijn geweest, moesten zij zich met een gelijk spel 33 tevreden stellen. De oorzaken hiervan zijn legio, en zullen wij een voleende maal in 't kort onder de oogen zien. Rust ging in met 12 voor de Virtus- lui, waarna de Boys gelijk maakten en daarna na een serie aanvallen eindelijk de leiding namen 32. Even voor het einde plaatste de rechtsback der Boys, door een misverstand met den doel- verdediger in eigen doel. R.K.V.V. Be Ready. Be Ready wist ook thans over Virtus te zegevieren en stuurde de Zevenberge~s met een 52 nederlaag naar huis terug. Het was een vrij ruwe wedstrijd, waar bij Be Ready voortdurend in den aanval was. Virtus gaf wel goed partij, maar kon toch een nederlaag niet verhinde ren. R.K.V.V. Sporters, Drunen. Op de goede weg! Om 12 uur speelden de Sporters-reser ves tegen Odi 2 uit Rosmalen, de groote kampioenscandidaat van de tweede klasse, en verloren daarvan met 53. Mooi was echter de match Sporters 1 Nooit Gedacht. Deze match heeft alles goed gemaakt. Nooit Gedacht weet vnn aanpakken. Zij beschikken over een zeer vlot schietende en samenwerkende voorhoede, welke hun na ongeveer 10 minuten de leiding met 20 bezorgd. De Sporters wijzigen hun opstelling. De redding is er. De rollen worden ge keerd en de beurt is aan Sporters om te scoren. Drie goals volgen, en met rust is de stand 32 voor de thuisclub. Na de rust hebben Sporters de meer derheid, hoewel de Nooit Gedacht uit vallen de Sporters-achterhoede soms voor zeer heete vuuren plaatst. Het einde komt met een 64 zege voor Sporters, die zich daarmede aan de kop van haar klasse handhaven. Deze wijze van spelen van Sporters is ons echt in den smaak gevallen, zoo dat wij hun aldus spelende een goede toekomst voorspellen. Veersche Boys 1RKTVV 2 3—2. Veersche Boys 1'speelden Zondag j.l. een wedstrijd tegen RKTVV 2. Er was groote belangstelhng voor deze wedstrijd die om twee uur aanving. Na den aftrap was het aanval op aan val van weerszijden, echter wel. in een overwicht der Bovs. Als ongeveer 10 minuten gespeeld ziin, weet de midvoor M. Bouwens (invaller) met een hard schot, de Boys de leiding te bezorgen. 10. Ruim een half uur zijn de Boys de meerdere, maar krijgen dan een inzin king tot aan de rust, waarvan RKTVV weet te profiteeren, door een voorsprong te bewerken van 12. Na de rust zijn de Boys van plaats verwisseld, wat wel een verbetering was. Onophoudelijk werden gevaarlijke aan vallen op de RKTW-veste ondernomen, maar het gaat de Boys niet erg voor de wind. Na een half uur spelen, ziet M. van Hulst kans gelijk te maken 22. De doelman der Boys had het ook verschillende malen zwaar te verant woorden, maar wist toch zijn doel zuiver te houden. Dan is er nog een kwartiei te spelen, maar de stand blijft gelijk. De Boys beginnen er dan echter alles op te zetten om te winnen. Nog vijf minuten zijn te spelen, twee cornerhallen zijn reeds genomen op liet doel der gasten, een derde volgt, deze wordt door M. Bouwens hoog voorgegeven, en W. Schalken weet met een mooieii kopbal het winnende punt te scoren. 32. Veersche Boys 3WVR 2 41. Het derde elftal der Boys speelden een thuiswedstrijd tegen het" Wapen van Haamsdonk 2. Deze wedstrijd werd door de Boys niet 41 gewonnen. De Boys speelden een uitstekende partij, en beloven heel wat voor de toe- komet. WIELRENNEN. Zesdaagsche te Chicago. Ignat-Diot winnaars; Wals-Giorgetti op de tweede plaats. De Zesdaagsche te Chicago is ge wonnen door Ignat-Diot (Frankrijk) met 1 ronde voorsprong op Wals Giorgetti, die de meeste punten had den verzameld. Het eindresultaat was: 1 IgnatDiot (Frankrijk) 579 pnt., afgelegd 3590 K.M.; met 1 ronde ach terstand: 2 Wals—Giorgetti (Ned.— frankrijk) 1302 pnt.; 3 Peden-Aucy (Canada) 454 pnt.; met 2 ronden achterstand: 4 Aerts—De Bruycker (België) 774 pnt.; 5 ReboliThomas (V.S.) 738 pnt.; 6 DebaetsO'Brien (BelgiëV.S.) 594 punten. De ronde van Vlaanderen. De ronde van Vlaanderen is op een mislukking voor de Nederlanders uitge- loopen. Van de 29 ingeschreven Neder- landsche renners, bereikten er slechts twee de eindstreep, doch vielen nog buiten de prijzen. Het is over het alge meen een weinig aantrekkelijken strijd geweest, waar de noodige spanning ge heel heeft ontbroken. De uitslag is 1. Dhooge in 7 uur 29 min.; 2. Deltour; 3. Herdiquest; 4. Schepers: 5. Braecke- vett; f>. Hendrickx; 7. Walschot; 8. Wou ters; 9. Silveer Maes; 10. Disseaux; 11. Cliristieaans in 7 uur 30 min. 30 sec.; 12. Moerenhout in 7 uur 34 min.; 13 Loopmans in 7 uur 35 min. 14 Gemps; 15 de Bruine; 16 Panpens; 17. Crocque- riaux; 12 Denijs; 19 Hermie: 20 Decercci; 21 L. Janssen; 22 Masson; 23 Defoort: 24 Tersago; 25 Sogers; 26 v. d. Driessche; 27 Lauwers; 28 L. Reijnen (Ned.); 29 v. Houtte; 30 Stuyts (Ned.). André Raynaud verongelukt. Bij de j.l. Zondag te Antwerpen gehou den stayerswedstrijden heeft door een ongeval een der renners het leven verlo ren. De Fransche stayer Ravnaud, kampi oen 1936, kwam bfj het uitgaan van een bocht te vallen, doordat zijn achterband sprong. De gangmaker van Ronsse, Pas- quier Jr., kon Raynaud niet m^er ontwij ken en reed dwars over zijn lichaam. Tien minu'en na zyn val overleed Ray. naud aan zware inwendige kneuzingen. Raynaud was 32 jaar oud en is Dins dag te Parijs hegraven, nadat in Merxem een uitvaartdienst voor hem gehouden was. DE „HERTOG HENDRIK" IN DE SPAANSCHE WATEREN. Naar ons ter oore komt, hebben deautoriteiten in Spaansch Marokko er onze vertegenwoordiger te Tanger op gewezen, dat de activiteit van de »Herlog Hendiik» moeilijkheden zou kunnen opleveren, uici name lnuicn üeuoelue uuiiug&üoueiju be- seiici mn,g zou vei lemen aan sche pen, van wcike hekenu is, aal zij z»ch met uoilo&avervoei bezigbunuib. lil vcinauü hiexmeue vei nemen wij, dal onze regceiing aan uen gcz.au l le langer meucgcueeiu htell uai ue «tleiiog HenUiik» van uen aanvang al ue insu uciie hau. geen scüepcii bescherming le veiieenen, uie wapenen, mumiic oi viijwiingtrs naar bpanje vcivueien. A.s. Verkiezingen Ditmaal mogen voor de radio geen veikiezingsiedevoeimgen wor- Ueil gehouueu. Up uen stemmingsdag mag de uu&iag met nu 12 uur vvoiuen umgeioepv.il. De encycliek van den Paus - Er is nog geen enkel anlwoord van de Duiiscüe regeering op (le encycliek van ueil Paus gekomen. Italië en Engeland De verhouUing tusacheu Italië en Engeianu is ue laaisie uagen weder zeer gespannen gewoiuen. in be- paalUe uiploinaiieke kringen te home acht men Uen toeslanu even ernstig als tijuens Ue bi ïlsche vloot- conccnlralie 111 de Middellandsche Zee lil het najaar van i9o3. Grauüi heelt gistel en in de niet- inmengingscommissie nitdegtdteld, dat liane niet uereiu is, de kwestie van hel terugtrekken der vrijwilligers uit Npanje le hespi eken, zoolang het guuü van de legeering van Valencia in het buitenland niet is gemobili seerd. Zuekt niet langer zelf naar PERSONEEL. Laat ons dat lastige werk opknappen. De stem van ONS BLAD dringt ge regeld in duizenden gezinnen, in de Langstraat en Omgeving, waar werkers te nver zijn. Plaats uwe aanvraag voor personeel dus in Waalwijksche en Langstraatsche Courant. A.s. ZONDAG Opera Wielerwedstrijd in het Sportpaleis p. persoon f 1.40 A s. MAANDAG Opera p. persoon fl.40 A. MULDERS-SAR S Telefoon 141 Stationsstraat - WAALWIJK Opgave met huurprijs, aanvaarding, en adres onder No. der advertentie a. h. Bureau v. d. blad 57337 Koopt voor de Paschen UW SCHOENEN bij GROOTESTRAAT 153 TELEFOON 231 Het oudste en vertrouwdste adres hier in Waalwijk SANDALEN vanaffl. 0.60 KINDERSCHOENTJES vanaf 0.95 HEERENSCHOENEN3.40 DAMESSCHOENEN in diverse snitjes en prijzen. TIM1UR HEERENSCHOENEN. Ook alle voorkomende reparaties bantellen wij vakkundig, vlug en billijk.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7