Plaatselijke Berichten Maandag 29 Maar) Onze Stolzuigenlienst Enlrce: ie rang 10.79.2e rang 10.60,3e rang I MO SPORT VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. Fa, Anton Holtgrefe KANTONGERECHT. Zaterdag 27 Maart 1937 No. 26 De Echo van het Zuiden Vierde Blad. Gecostumeerd tooneelspel in 4 bedrijnen en3tusschenspelen R.K. Tooneelvereen. „D.V.S.V." GEERTRU1DENBERG. HEUSDEN. RAAMSDONK. Prachtige decors en costuums Nieuwe tooneelen Schitterende verlichting WASPIK. KAATSHEUVEL. arsipo daar lucht Je van\>pl „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Concertzaal van de RtK. W erkliedenver* 15 cent per uur BENOEMD. Benoemd tot directeur van het Hille- gersbergsch Muziek Conservatoire te Hillegersberg de heer Jan Verhoeven te Waalwijk. UITVOERING P.T.T. DIENST OP DE PAASCHDAGEN. Op Eersten Paaschdag is het kantoor geopend als op Zondagen. Er worden geen bestellingen uitge voerd. Kosteloos afhalen als op Zondagen. Verzending als op Zondagen. Op Tweeden Paaschdag wordt een brief- en pakketpostbestelling uitge voerd. Gelegenheid tot kosteloos afhalen be staat niet. Verzending als op Zondagen. Openstelling op den 2en Paaschdag als op Zondagen. Uitbetaling Ouderdoms- en Invalidi- teitsrenten. Op Maandag 29 Maart a.s. (Twee den Paaschdag) worden geen Ouder domsrenten en Invaliditeitsrenten uit betaald. door LEO VAN LANDEREN Degenen, die hun rente op Maandag ontvangen, kunnen deze op Dinsdag 30 Maart in ontvangst komen nemen. Dit geldt ook voor de gemeenten Was pik en Sprang-Capelle. JUDAS. Zooals onze lezers reeds bekend is, zal de R. K. Tooneelvereeniging D.V.S.V., alhier, een groote uitvoe ring geven op Maandag 29 Maart (2en Paaschdag) in de Concertzaal der R.K. Werkliedenvereeniging. Opgevoerd zal worden het Tooneel spel in 4 bedrijven en 3 tusschenspelen getiteld „Judas", van den begaafden au„ teur Leo van Landeren. De schrijver plaatst hier 'n jonge man op 't tooneel, rijk aan ideaal en aanleg, met 'n geweldigen drang naar de daad, zoozeer beheerscht door z'n streving naar omhoog, dat hij er zelfs den Messias aan dienstbaar wilde ma ken. Stap voor stap is Judas, die in Jezus enkel den aardschen Koning wilde zien, den weg naar het gedroomd ide aal opgegaan en iedere stap was een zonde, die overigens z'n van begeerte gespannen ziel niet stoorde, omdat de volgende misdaad zoo weinig van de vorige verschilde. Stelde Jezus eens een daad van op perste liefde, Judas verlaagde zich tot de zwartste daad van ondankbaarheid, hij heeft z'n Meester verraden, met een huichelachtig middel, een kus. Zoo wordt Judas al wat verachtelijk, leelijk en boosaardig is, hij is voor ons niet langer een realiteit, maar wordt een symbool van de boosheid. Ontdaan van z'n sterke historische kleur, is dus het dood-alledaagsche, maar tevens huiveringwekkende ver haal van 'n jongen, die de schande wordt van zijn goede ouders. De andere figuren in dit spel dienen enkel om de uitbeelding van deze lang zame zieledood mogelijk te maken, en wij zijn er van overtuigd, dat de be proefde krachten van „D.V.S.V." hierin ten volle zullen slagen. De prachtige decors en costuums, de schitterende verlichting en de geheel nieuwe tooneelen, zullen iederen bezoe ker verbaasd doen staan en het geheel een waardigen indruk geven. De regie die in handen zal zijn van den heer J. M. Didden, zal zooals we gewoon zijn, evenals de grime van den heer J. Hombergen, uitstekend verzorgd zijn. Wij hopen dat door een druk be zoek, waardeering zal getoond worden voor het werk van de R.K. Werklie denvereeniging en de R. K. Tooneel vereeniging „D.V.S.V.", die het aan- gedurft hebben een dusdanig tooneel spel voor 't voetlicht te gaan brengen. R. K. Fabrieks en Transport arbeidersbond. De afdeeling Fabrieksarbeiders hield Maandagavond haar jaarver gadering, die slechts matig bezocht was. De leiding berustte bij den vice—voorzitter Adr. Stokwielder. Door den secr.—penn, werd een keurig verzorgd jaarverslag uitge bracht, waarin hij overzicht gaf van de in 1936 gehouden vergaderingen, het ledental, (dat op 31 December 531 bedroeg enz. enz.) Dezelfde bracht daarna 't finan cieel verslag over 1936 uit, waaruit bleek, dat ontvangen was een be drag van f 12575.74 en uitgegeven in totaal f 12830.84, zoodat er een nadeelig saldo was van f 275.10. Het totaal bezit bedroeg op 31 Dec f 816.54. Aan werklozensteun werd in 1936 plaatselijk uitgekeerd ruim f 10 000. Onder dankzegging aan den functionaris werden beide ver. slagen goedgekeurd. De aftredende bestuursleden wer den herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het vertrek van W. Casteleijns werd gekozen Maria Stokwielder. Bij de verkiezing van een voor zitter werd gekozen Adr. van Seters, die de leden dank bracht voor het in hem gestelde vertrouwen De voorzitter en de heer P. Buykx doen nog enkele mededeelingen, waarna de nieuwe voorzitter het woord verkreeg en toezegde graag zijn beste krachten aan het belang van de vereniging te zullen geven, en verzocht daarvoor de steun van eerw. adviseur, bestuur en leden. Hij spoort tevens aan tot een trouw vergaderingbezoek. Aan het slot van de vergadering spreekt de eerw. adviseur nog enige woorden over de plechtigheden van de Goede Week. Zijn eerw. vindt het jammer dat de meeste arbeiders deze plechtigheden vanwege hun werkzaamheden niet kunnen bijwo nen en hoopt dat allen zich in den geest met deze plechtigheden zullen vereenigen. R.K. Broodcoöperatie. De R.K Broodcoöperatie in de St. Clemensparochie hield in het Patronaat haar jaarvergadering. Uit het financieel verslap, bleek, dat 9 pet. dividend uitgekeerd werd, terwijl het broodfonds een nadeelig (2e Paaschdag) des avonds 8 uur, in de door de slot had van f 12,50. In de vacatures A. van Mierlo en W. Swinkels werden gekozen L. van Bavel en N. Swinkels, ter wijl de periodiek aftredende be stuursleden C. Maas en F. Schilders, herkozen werdpn ONGEVALLEN. Woensdagmorgen 1.1. had de los- werkman A. Faro, bij het ijzerladen voor de heeren De Jong, aan de haven alhier, het ongeluk om met zijn hand bekneld te raken tusschen het ijzer, waardoor een zijner vingers werd opengescheurd. Nadat door een der leden van het Roode Kruis de eerste hulp was verleend is hij verder onder geneeskundige behandeling gesteld. Woensdagmiddag had er aan de haven nog een ongeval plaats. Twee kinderen van den heer N. H. waren op een step aan het spelen, waarbij er een zoodanig kwam te vallen dat het een bovenbeenbreuk opliep. Door een der leden van het Roode Kruis werd het kindje naar huis ver voerd, waar verdere geneeskundige hulp werd verleend. HET COLLECTIEF CONTRACT IN D ESCHOENINDUSTRIE. Naar men ons mededeelt is een ulti matum gesteld terzake de invoering van het collectief contract in de schoenindustrie bij de firma Jacobs en Bressers in Hilvarenbeek. Predikbeurten in de Ned. Herv. Kerk: le Paaschdag des vm. 10 uur Ds. W. F. ten Bruggenkate. 2e Paaschdag Geen Dienst. Voor de kermis 1937 welkewordt gehouden van Hemelvaartsdag tot en met den daarop volgenden Zon dag, is ingeschreven voor de navol, gende inrichtingen Autoskooter, Zweefmolen,Kinder, fietsmolen, Schommels, Paling-, Visch- en Zuurkraam,Gebakkraam, Vogelpik, Goocheltent, Rad van Avontuur, Suikerkraam. Het bouwen van een serre aan de R.K. Pastorie op het Dorp is op gedragen aan den aannemer J. H. Leijten. alhier. RAAMSDONKSVEER. Zondag 28 Maart a.s. (ten Paasch dag) zal de neomist Alberio van Hal, uit deze gemeente in de Pa rochiekerk alhier zijne eerste H. Mis celebreeren. Velen maakten reeds gebruik van 1 uur zuigen is een plezier, 3 uur vegen en borstelen is een kwelling 1 uur zuigen verwijdert stof en vuil, 3 uur vegen verplaatst slechts 'tstof. 1 uur zuigen per week beteekent grondig reinigen. 1 uur vegen per dag beteekent den anderen dag opnieuw beginnen. Bespreekt even Uw stofzuiger; het is gemakkelijker I Of even een tele foontje aan nr. 72. Na afloop daarvan zal Z.Eerw. om 12 uur door de Kon. Erk. Har monie »De Eendracht» een serenade worden g.bracht. Hierna is te 12!/a uur gelegenheid tot 't aanbieden van gelukwenschen. De Kon. Erk. Harmonie «De Eendracht» heeft vanuitWerkendam de vereerende uitnoodiging ont vangen, om op tweeden Pinksterdag a.s. aldaar bij gelegenheid van de te houden muziekfeesten een concert te komen geven. De uitnoodiging is inmiddels door het bestuur geaccepteerd. Het bouwen van een werkplaats voor rekening van J. A. Gommers aan de Keizersdijk alhier is opge dragen aan den aannemer C. J. Kerstens. De volgende gevonden voor werpen zijn aan het politiebureau tusschen 9 12 v.m. af te halen, een zilveren armband, een porte monnaie met inhoud, een dames tasch en parapluie,een paar rijwiel- piaatjes, een Fietspomp en een paar buissleutels. Mevr. Lankhuijzen-Waalbeek werd gekozen tot tijdelijke Presidente van de Herv. Vrouwenvereeniging. In deze gemeente werd zwer vende aangetroffen zekere A. v. d. M., die nog voor twee vonnissen in het algemeen Politieblad gesigna leerd stond. De man werd Donder dagmorgen naar Breda overgebracht voor het ondergaan van zijn straf. Predikbeurten le Paaschdag. Regie: JAC. M. DIDDEN Grime: J. HOMBERGEN K J V alhier. De broodprijs is dezer dagen alhier met 2 cent per 8 ons verlaagd. Het bouwen van een schuur voor rekening van A. J. de Geus is opgedragen aan H. P. Spuijbroek, aannemer alhier. Zooals we reeds eerder mede deelden zal op 1 Mei het 25-jarig jestaan der St. Theodorusschool gevierd worden. Het voornemen is de Eerw. Fra ters op den herdenkingsdag een geschenk aan te bieden, daarom zal door een twintigtal oud-leerlingen der school voor dit doel in de maand April gelden worden ingezameld aan de huizen der ingezetenen. De heer A. v. d. Rijken te Waspik lehaalde dezer dagen het diploma Reclameteekenen en ontwerpen". Predikbeurten Ned. Herv. Kerk van WaspikEerste Paasch dag v.m. half tien Ds. G. Lans Jr. 's Middags geen dienst. Tweede Paaschdag v m. half tien eveneens Ds. G. Lans Jr. De gewone ledenvergadering van de Chr. Schoolvereeniging zal dit jaar plaats hebben op Dinsdag avond a s. in de Chr. School alhier. Aan de beurt van aftreden is de heer C. v. d. Broek. Tevens zal aan de vergadering voorgesteld worden het aantal bestuursleden met drie Kerkeraadsleden uit te breiden. LOONSCHENDIJK. Op Maandag 29 Maart a.s., 2e Paaschdag, hoopt op verzoek van de J V. alhier voor de gemeente in de Ned. Herv. Kerk alhier, des avonds om 7 uur, op te treden de Weleerw. Heer Ds. P. Zandt te Delft. Ned. Herv. Gemeentedes morgens half tien in de Dorpskerk en des middags twee uur in de Veersche Kerk ds W. Oost te Raamsdonks- veer Evangelisatie Eben Haezer, Ko ningsstraat: des morgens half tien en des middags twee uur de heer Paul uit Benthuizen. Predikbeurten 2e Paaschdag. Ned. Herv. Gemeente des morgens half tien in de Veersche Kerk Ds. W. Oost. Des middags geen dienst. Evangelisaiie Eben Haezer, Ko- ningsstraat: des morgens half tien de heer Paul uit Benthuizen. Des middags geen dienst. Op Zondag 28 Maart (len Paaschdag) zullen hier bloempjes verkocht worden ten bate van de St. Elisabethvereeniging. We ver wachten, dat iedereen voor deze mooie vereeniging een dubbeltje over heeft, zoodat de vereeniging weer vele arme huismoeders kan helpen. De uitslagen van de vierde ronde van de onderlinge competitie der plaatselijke damvereen. D.G.V. zijn als volgt D. Blom G. van Erk 0—2 N. Snijders M. Kommers 2-( J. Steigenga—Joh. Spuijbroek 2— J. C. Schott-J. van Strien 2— H. Heurter-Joh. Faro 0—2 Voorts werden de volgende inhaal wedstrijden gespeeld Joh Faro—J. van Strien 2 -( N. Snijders—G. van Erk 0—2 De Harmonie »St. Bavo« za op Maandag 29 Maart a.s. in het St.Leogebouween uitvoering geven. De uitvoering vangt aan om 7 uur. Eerst zullen enkele muzikale num. mers ten gehoore worden gebracht, waarna zal worden opgevoerd het prachtige tooneelstuk »MijnTrots«. Wegens het verzwijgen van inkomsten werden een drietal werk loozen geschorst van steunverlee- ning en werkverschaffing, respect, voor 4, 3 en 1 week. Mej. Ton Nollen heeft ontslag genomen als hoofdleidster van de UITSPRAKEN. L. de R., Dussen, trekhondenwet, f 4 boete of 4 d.h. J. v. E., Vlijmen, links rijden, f 3 boete of 3 d.h. A. M. S., Waal wijk, te veel personen in cabine, f6 boete of 6 d.h. G. H. B., Waalwijk, reflec tor, f 3 boete of 3 d.h. I. J. v. H., Waal wijk, arbeidswet, f 21 boete of 21 d.h. A. C. v. T., Waalwijk, straatschenderij, f3 boete of 3 d.h. C. K., Vlijmen, voer tuig zonder licht, f 6 boete of 6 d.h. J. v. E., Vlijmen, idem, f 6 boete of 6 d.h. F. v. d. B., Vlijmen, twee personen op rijwiel, f 1 boete of 1 d.h. P. v. E.t Sprang-Capelle, niet de aangewezen rich ting volgen, f 10 boete of 10 d.h. E. H. H. E., Waalwijk, bezoekers over tijd in herberg, f 3 boete of 3 d.h. L. J. M. A. L., Waalwijk, dronken auto besturen en zonder licht rijden, twee weken hechte nis, een jaar ontzegging van het rijbe wijs, en f10 boete. A. L. L., Waalwijk, geen richting aangeven, f 2 boete of 2 d.h. W. A. K., Vlijmen, links rijden, f 10 boete of 10 d.h. J. A. K., Waspik, vleesch- keuringswet, f 15 boete of 15 d.h. H. J. J., Waalwijk, niet behoorlijk uitwijken, f 25 boete of 25 d.h. M. W. F. D., Waal wijk, dronkenschap, f 15 boete of 15 (Belasting inbegrepen). Plaatsbespreken A 10 ct. extra aan de zaal op Zaterdag 27 Maart van 3—6 uur en op Zondag 28 Maart (le Paaschdag) van 12-2 uur. Vereenigingen genieten bij tij dige aanvrage reductie. Hcoêd- en Ncusverkouden veld ontmoetten, wisten we een gelijk spel af te dwingen. Of dat Maandag ook bet geval zal zijn valt zeer te betwijfelen. Ondertusschen zal ons tweede elftal naar R.veer trekken en daar partij geven tegen de Veersche Boys. Hier staan de kansen eenigszins gunstiger. R.K.V.V. W. S. C. Virtus 3 uit Zevenbergen komt 2den Paaschdag op bezoek. Nu is dit geen ploeg die ons onder gewone omstandig heden veel zorgen zou baren, maar er is reeds eenigen tijd verstreken sinds we onzen laatsten wedstrijd speelden, en hierdoor kan de geoefendheid van het team dermate lijden, dat men het nog nauwelijks terug zou kunnen. Op de tweede plaats blijft Waspik 2 ons als een schaduw volgen. Er is slechts éèn offdag noodig en zij staan met ons we derom op gelijke voet, en daarom alle reden om de ontmoeting tegen Virtus 3 met de meest mogelijke ernst onder de oogen te zien. De wedstrijd van de reserves tegen Be Beadv 2 werd uitgesteld. RAAMSDONKSVEER. R.K.V.V. Veersche Boys. Er staan 2den Paaschdag voor onze club twee belangrijke ontoetingen op 't programma. Het eerste elftal zal te Was pik de strijd gaan aanbinden tegen de club van dien naam. Voor ons is deze ontmoeting van groot belang. Vorige Zondag zijn we op het nippertje ont komen in den wedstrijd tegen RKTVV 2. Nu is het moeilijk aan te nemen dat we voor de thuisclub de vlag zouden moeten strijken, doch de mogelijkheid bestaat. Het tweede elftal krijgt z'n titel van leider der af deeling te verdedigen tegen WVR, een taak die ons heel wat moei lijker voor komt dan die, welke 't:eerste te vervullen krijgt. Het derde elftal speelt om 12 uur tegen Waspik 2. RAAMSDONK. R.K.V.V. W. V. R. Hoewel aanvankelijk was bepaald dat de wedstrijd tegen de Veersche Boys eerst op eigen veld zou worden ge speeld, is het programma thans gewij zigd, en zal ons eerste elftal eerst te Haamsdonksveer gaan spelen. Het tweede elftal zal een bezoek bren gen aan de Heikant. Blijkens de ervarin gen welke Waspik 2 daar heeft opgedaan is dit ook nog niet zoo'n eenvoudige opgave. GEERTRUIDENBERG. R.K.V.V. S. N. P. HVV te Zevenbergsche Hoek wacht ons eerste elftal Maandag in eigen huis op. Dat we tegen deze ploeg kansloos zouden zijn, gelooven we niet, doch op zware tegenstand moet worden ge rekend. Het tweede elftal gaat naar Made, om tegen Quick 2 partij te geven. Een gelijk spel is hier niet uitgesloten. R.K.V.V. Dussensche Boys. Hoewel voor Tweeden Paaschdag voor de Boys een wedstrijd in 't voor- loopig programma was vastgesteld, blijkt bet te zijn gewijzigd, en hebben de Boys rustdag. J Over het verloop van den wedstrijd van Zondag j.l. het volgende: Direct na het bcginsignaal stormt Virtus op de Boys-veste af, doch wordt afgewezen. Toch blijven de blauw-witten fel aanvallen, en te laat zien de Boys in dat zij uil een ander vaatje moet tappen. Met een der vele Virtus-aanvallen na men zij op fraaie wijze de leiding 01. Dat schudde de Bovs wakker en zij zetten een serie aanvallen op, en maken nu weldra gelijk. 11. Het plaatsen bij de Boys is weer slecht verzorgd, en hier- door komt dat doelpunten verder uil- blijven. Bij een onbeteekenenden aanval van Virtus krijgen zij een vrije trap te nemen, die door een eigen speler in doel wordt gewerkt. 12. De linksbuiten der Boys is met zijn schoten niet gelukkig en tot driemaal toe mist hij op een haar voor open doel. Tegen «1e rust oefende de Boys een zwa- ren druk op het Virtus-doel uit, doch zij hebben geen geluk. Na de rust zijn de Boys doorloopend in den aanval. Twee goede doelpunten zijn 't gevolg 32. Tegen het einde plaatst een achterspeler der Boys, zooals gemeld in eigen doel 33. d.h. W. H. L., Waalwijk, doorgang niet niet vrijlaten, f 10 boete of 10 d.h. V. H S„ Waalwijk, dronkenschap, f 10 boete of 10 d.h.J. v. L., Vlijmen, warenwet, f 10 voorwaardelijk. Ma. P. v. d. R., Vlijmen, rijwiel zonder licht,f 2 boete of 2 d.h. F. W. R., Waspik, idem, berisping. Ma. C. v. d. G., Heusden, waakhond los laten loopen, f 3 boete of 3 d.h. W. F., vloeken, f 5 boete of 5 d.h. G. H., Vlijmen, voer tuig zonder licht, f 6 boete of 6 d.h. P. v. E., Sprang, rijwiel zonder reflector, f 3 boete of 3 d.h. 7. SPORTERS. Sporters spelen om twee uur thuis tegen Juliana uit Boxtel. Wij weten dat Sporters in goeden vorm zijn en daarom zouden wij hun andermaal een over winning op Julian durven voorspellen, indien zii zeker vanaf het begin flink gaan aanpakken, Het zal een stap dich ter zijn tot het kampioenschap. V. J. c. Na de overwinning (53) in Vught, achten wij VJC in staat om de Zwaluwen andermaal met flinke cijfers te verslaan. De wedstrijd vangt aan om 1 uur, en aan spanning zal het niet ontbreken, want VJC heeft nog kans op 't kampi oenschap. WASPIK. R.K.V.V. Waspik. De Veersche Boys uit Raamsdonksveer komen 2den Paaschdag op bezoek, de eenige collega in onze afdeeling welke we meer van nabij kunnen.. Bij onze promotie naar de IVCB waren zij onze ernstigste rivalen. Het moet eerlijk ge zegd, dat hun eerste optreden in IVCB- verband bewondering heeft gedwongen. Nog altijd zijn ze gevreesde candidaten voor het afdeelinpskamninoncnTior» _r»a Wilt II genieten van een mooi tooneelstuk meteen sterk realistisch karakter, gaat dan 2e Paaschdag zien naar dit schitterende werk van Leo v. Landeren. II zult er geen spijt van hebben l R.K.V.V. Be Ready. Tweeden Paaschdag gaat Be Ready 1 naar Zwaluwsche Boys en zal vandaar de punten mede naar huis brengen. Be Ready veel succes! Zoekt niet langer zelf naar PERSONEEL. Laat ons dat lastige werk opknappen. De stem van ONS BLAD dringt ge regeld in duizenden gezinnen, in de Langstraat en Omgeving, waar werkers te over zijn. Plaats uwe aanvraag voor personeel dus in Waalwijksche en JUDAS! Doe wat Dampo in beide neusgaten. Pot 50, Doos 30 et. Bij Apoth. en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 13