VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. s. s. s. AonMMKDTii no hit nun CDftDT w. s. c. èn een koek van Bussink èn één prachtig album Goede Week. Wij hebben in ons nummer van 1.1. Zaterdag medegedeeld, welke voorbereidingen in de parochiekerk van St. Jan waren gemaakt om de Palm Zondag-plechtigheden zooveel mogelijk te voltooien en welke plechtigheden dan ook onder groole deelneming een indrukwekkend en stichtend verloop hebben gehad. Ook de plechtigheden van Witte Donderdag, Goede Vrijdagen Paasch- Zaterdag zijn op bijzondere wijze gevierd. Op Witte Donderdag werd na de Hoogmis van 8 uur de devote Sacramentsprocessie door de kerk gehouden en het H. Sacrament overgebracht naar 't nieuwe rust- altaar, dat aan de epistelzijde voor 't Maria-altaar is opgericht, een mooi stuk werk in eikenhouten uitvoering van den heer Henri van Huiten, met draperien vervaardigd doordames van den Alissie-naaikring van St. Jan. De plechtigheden van Vrijdag met huldiging van het Kruishout, van Zaterdag met de wijding van paars kaars, doopvont en doopwater, hadden met groote devotie plaats en trokken groote deelneming der parochianen, evenals de Avond diensten die op deze dagen werden gehouden. Met bijzonderen ijver wordt zeer zeker in onze parochie gestreefd naar de uitnreiding en< vervolma king dergodsdienstige plechtigheden, speciaal om de geloovigen daarmee meer en meer te doen medeleven. V Elisabeth Allen en Ronald Col man in het grandiose filmwerk »In de schaduw van de guilliotine». (Musis Sacrum) strijkmuziek van Akker onthalen. 't dames-orkest v. d. BIOSCOPEN. THEATER MUSIS SACRUM. d. De jaarlijksche uitvoering van S. S. S. belooft weer een evenement te worden. Vooral de dames hebben onder de bekwame leiding van mej. M. Coolen, groote vorderingen gemaakt en zullen met een programma voor den dag komen, dat weinig onder zal doen, voor wat vorig jaar de dames van »Olympia« uit Tilburg hier ten beste gaven. Het ballet dat zij ingestudeerd hebben en door het orkest begeleid zal worden, is alleen reeds een bezoek aan deze uitvoering waard. Ook de heeren komen met een alleszinsgevarieerd programma voor den dag, terwijl de adsp. meisjes en jongens keurig verzorgde num mers hebben. Rest ons nog te melden, dat voor hpt bal, de hier welbekende »Music Friends» uit Oosterhout geengageerd zijn, zoodat ook de dansliefhebbers van prima dansmuziek verzekerd zijn I WAAROM VRAAGT DE CENTRALE VOOR WERKLOO- ZENZORG ANDERHALVE TON? Is het eigenlijk wel noodig deze vraag te stellen? Na hetgeen we U reeds mededeelden, bleek wel. dat de werkloozen bijzonderen steun noodig hebben om de steeds terugkeerende zorgen het hoofd te kunnen bieden. Jong Holland snakt naar werk. Oud Holland schreeuwt om werk. In negen werkkampen kunnen elke periode 850 jeugdige werkloozen ge plaatst worden. Dat wil zeggen, dat er in 1937 vijfmaal 850 jeugdige werkloo zen gedurende 9 weken, kunnen wer ken. Onze volwassen werkloozen moeten we helpen door in verschillende plaat sen wat voor hen te doen door ont wikkeling en ontspanning. De meisjes kunnen een korte, maar goede opleiding krijgen voor huishou delijk werk. Ook de vrouwen mogen niet verge ten worden. Ge had die vrouwen eens moeten zien, toen ze verleden jaar een paar vacantiedagen in Oud-Leusden en Putten doorbrachten. Christelijk Nederland heeft een dure verantwoordelijkheid tegen die jeug dige en volwassen mannelijke werkloo zen, die meisjes en die vrouwen. Ook al zijn uw inkomsten belangrijk verminderd, gij wérkt nog en daarom kunt U geven. Al is het nog zoo wei nig: GEEF! U weet toch nog, dat de collecteweek valt van 31 Maart tot en met 6 April? Denk aan de radio-avond op 31 Maart a.s., die belooft zeer interessant te worden. J. A. MANDEMAKERS, Secr. Jong Holland. Groote Straat 95b, Waalwijk. „DE MOLENVLIET". Wij vestigen de aandacht op achter staande advertentie, waarbij de heer C. Snijders mededeelt het bekende ca fé-restaurant .Molenvliet" voortaan zal worden geëxploiteerd door den heer W. Bausenbach. De nieuwe exploitant, wien wij gaar ne ale succes toewenschen, zal met de Paaschdagen zijn bezoekers op aardige „Onder de schaduw v. Guillotine." En zijn hoofd viel... onder heesch gejuich van een verblinde menigte. Charles Dickens' roman „Tusschen Londen en Parijs", verfilmd onder den titel „In de schaduw van de guilliotine" is de geschiedenis van een man, in wiens hart een diepe vereering voor een vrouw zich sublimeerde tot een edele passie van hoogere orde, waardoor hij slechts de wensch koesterde haar en hen, van wie haar geluk afhangt te die nen. En als zij trouwt met den edel man, die hij tevoren haatte, krijgt hij groote vriendschap voor hem en haar kind. Onderwijl is in Frankrijk de revolu tie ontbrand die een wraakzuchtig, overprikkeld volk onder de leuze „ge lijkheid, vrijheid en broederschap", duizenden arristocraten, schuldig of onschuldig, onder de valbijl doet slee pen. Onder de veroordeelden bevindt zich een aristo als laatste der gehate St. Evremondes, echtgenoot der geliefde vrouw. Uit liefde voor haar redt een andere man, Sidney Carton, een aan den drank verslaafden advocaat, die haar in het geheim beminde, deze Evre- monde en beklimt voor hem het scha vot. Dit groote filmwerk is van een be klemmende realiteit; het geeft het ver schrikkelijke beeld, dat een met bloed besmeurd volk biedt, in een entourage van het bloedfeest der guilliotine. Ook de bestorming der Bastille is een weer- galooze massa-scène. Hier is het dui- velsche, door haat verteerde volk op beangstigende en ontroerende wijze uitgebeeld met knappe acteurs. De tegenspeler van den Grooten Ro nald Colman, wiens rol in dit werk on overtroffen is, is Elisabeth Allen. Voorts spelen duizenden figuranten mede. „In de schaduw van de guilliotine" is een der meest fascineerende filmwer ken, die wij ooit zagen. Deze film loopt Zaterdag en Zondag in Musis Sacrum. O Moeder die Zeeman. Maandag (2en Paaschdag) en Dins dag gaat in dit theater een programma dat van een geheel andere strekking is. Bij de vertooning van de film: „O Moe der die Zeeman", zullen de lachspieren danig in beweging worden gebracht. Deze vlotte, vroolijke film, waarin Joan Blondell, Glend Farrell, Hugh. Her- bert en Allen Vinkins de hoofdrollen vertolken, geeft alles wat van een eer ste klasse amusementsfilm verlangd wordt. Aardige meisjes en dito Jantjes, een schoonheidswedstrijd, een rondje boksen, een sensationeele achtervolging van een paar „kidnappers", een paar vroolijke liedjes eneen happy end. O Moeder die Zeeman is een bij zonder vermakelijke film, waarbij men zich van het begin tot het eind enorm amuseert. Aan deze film gaat een zeer attractief bijprogramma vooraf. Met deze programma's zal Musis Sacrum gedurende de feestdagen zeker wel plaatsen te kort komen! LUXOR BIOSCOOP Tarrass Boulba De Luxor Bioscoop komt met de Paaschdagen met een waardig programma voor den dag. Men wordt verplaatst naar het oude Rusland, waar de zwervende kozakkenbenden het land onveilig maken. Bij een van deze groepen staaf Tarrass Boulba aan het hoold. Harry Baur, die deze moeilijke rol vervult, speelt deze legendaaische figuur mei ecu zwier eu élan die aan Het wonderbaarlijke grenst. De beiae zoons vau Tarrass, Audié en Ustap, die ïu Kiew de school doorluopen heboeu, siaau op het puut naar huu vaders landerijen terug te keer en. Audié is in Kiew ecüt verlietd gewor den op ecu Poulsche, Marina, van wie bij alacüeid neemt niet de beloltc zeker lei ug te zullen Komen. Wanneer de beide zoons op het erf van hun vader aangekomen zijn, vernemen ze dat deze zijn woeste kozakken weer rond zich verzameld heelt om ten slnjde te trekken tegen de Toien. De heide zoons sluneh zich hij deze troep aan en trekken naar het kasteel van den Poolschen Gouverneur Zamnilzky. Hel kasteel wordt belegerd en weldra hemeikt Anaié bouiua dan dal hij die nu belegerd wordt de vader is van het meisje dat hij lfelheelt. Door een geheime gang slaagl hij er dan in, in ael kasieel le komen eu besluit daar om nooil meer naar de kozakken terug te keeren. De toestand der belegerden wordt echlerzeer kritiek eu André oesluu om Manna te redden, een uitval le wagen. Hij verzamelt de overge bleven soldalen eu vlucht weg. Zijn vader acinervolgt hem ecüicr eu redt de ter der kozakken door zijn zoon zeil met een pisloolschol le executeeren. Ustap Boulba wordt echter door Zammtiky gevangen genomen en de kozakken moeien terugtrekken, daar er Poolsche versterkingen komen opdagen. Door een list weet ecnier Tarrass zijn zoon uit de handen van Zamnetzky te bevrijden. Zij vluch ten weg achtervolgt door de Polen W eer ontslaat 'n vechtpartij waaibij Tarrass doodelijk wordt gewond. Hij wordt door de zijnen naar hel kamp gevoerd, waar hij als een waai dig kozakkenleider sleifl, om ringd door zijn mannen die hel beroemde strijdlied van Tarrass Boulba aanhetleu. Speciale vermelding verdient de schitterende fotographie, waarover de builenlandsche vakpers enlhou siast is. Prachtige buuenopnameu geven u een indruk van de on eindigheid der steppen. Over de geheele film hangt een typische haif-Oosterscbe sleer. Tarrass Boulba een sensationeel drama uit den glorietijd der Ko zakken, boeiend, onlroennd en pakkend, een film voor ledereen. M. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF WAALWIJK. ZONDAG 28 MAART 1937. Programma 1 Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 Programma 3: MAANDAG 29 MAART 1937. Programma 1 Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 M. Programma 3: DINSDAG 30 MAART 1937. Programma 1 Hilversum Programma 2: Hilversum Programma 3: 1875 M. 301.5 M. Een Paaschei voor kind. het zwakke Waarop allen moet letten. Ons Paaszakje zal op het oogen waarop deze laatste aanmoediging u onder hel oog komt, reeds in uw aller bezit zijn. Voor zoover het noodig is, zal u het doel van de Paascheiactie van het Ned R. K. Huisvesting Comité uit de bijgevoegde circulaire zijn gebitken. Dat gij ons een Paasei voor het zwakke kind zult schenken, dat mogen wij niet in twijfel trekken. Alaar wuaiop moet gij trltrn Vooietrstdal als alle giften van huisgenooten, vrienden en hekenden in het zakje zijn gestoken, ditstevig wordt gesloten. Ten tweededat gij het alleen afgeeft aan personen, die voorzien zijn van een behoorlijk legitimatie bewijs en gewaarmerkt, dat is afge geven door het1 Bestuur van het Wit Gele Kruis. Ten derdedat alles wat wij voor het zwakke kind zullen schenken geheel en al ten goede komt aan de zwakke kinderen uit eigen woon- plaatshet moge u aansporen dtze dubbel te gedenken. Waar geen Paascheizakje is uit gereikt kan men zijn bijdrage recht slreeks zenden aan bestuur van het Wil Gele Kruis alhier. Ten slotte aan alle weldoeners van het zwakke kind een hartelijk woord van dank. Zalig Paschenl GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zyn inlichtin gen te bekomen van de navolgende gevonden voorwerpen: Een vulpen, twee witte knotte katoen, 28 zwart Iedere bandjes voor schoenen, een bril in cartonnen doos, een paar grijze handschoenen, een panvinders zakmes en een step WOENSDAG 31 MAART 1937. Programma 1: Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 M. Programma 3: WAALWIJK. Het eerste elftal moet Maandag a.s. bij DVVS in Eindhoven op bezoek. Dit lijkt op papier een zwakke tegenctan- der, maar we zijn er van overtuigd dat WSC van het begin tot het eind flink zal moeten aanpakken om de overwinning te behalen. Destijds wem hier van DVVS met groote cijfers ge wonnen, doch we mogen blij zijn als Maandag door een kleine overwinning de beide puntjes mee naar Waalwijk komen. Te meer daar dit de laatste kans van WSC, daar Tivoli morgen ook moet spelen en wel tegen MGS. Bij een overwinning is Tivoli kampi oen. Mochten ze echter gelijk spelen of verliezen, dan staan WSC's kansen heter dan ooit. Op het WSC-terrein wordt om half drie a.s. Maandag, ook een zeer inte ressante wedstrijd gespeeld tusschen WSC 2 en BVV3, waarin onder meer de oud-crack Fleuren meespeelt. Bij een overwinning is BW 3 kampioen. Aan WSC 2 de eer om de kampioens- illussies te beschamen, illussies le beschamen. WSC 4 speelt om 12 uur op eigen terrein tegen Baardwijk 3. Bossche Boys—R.W.B. 3—5. Ondanks dat RWB met 2 invallers den strijd tegen de Boys moest aan binden is het haar toch gelukt een verdiende overwinning te behalen, en is hiermede de tweede plaats, zij hel dan ook met een beter doelgemiddelde bereikt.. De wedstrijd is ongeveer een kwar tier oud als de RWB-linksbinnen met een scherp schot de score opent 01. Lang duurt die voorsprong niet want na enkele minuten weten de Boys tweemaal te doelputen 21. Het vol houden van RWB wordt beloond met 'n fraai doelpunt van den linksbinnen, terwijl even voor de rust de midhalf uit een hoekschop zij club wederom de leiding geeft 23 Wederom is het dan de uitstekend spelende RWB- linksbinnen die door twee fraaie doel punten den voorsprong tot 25 ver groot. Wel weten de Boys uit een doelworsteling nogmaals te scoren, de nederlaag kunnen zij echter niet meer ontgaan. Het einde komt dan ook met een verdiende 53 overwinning voor RWB. Het programma voor a.s. Maandag (2en Paaschdag) is als volgt: Het eerste elftal speelt zijn laatsten thuiswedstrijd tegen Devo uit Den Bosch. Indien onze jongens zich op de tweede plaats willen handhaven, zal er gewonen moeten worden, en ge makkelijk zal dit niet gaan. Het tweede elftal speelt zijn laat sten wedstrijd bij WSC 3. Het derde clttal ontvangt om 12 uur thuis Zand- schel 2. De lezers van ons blad, die zich bij ons een dezer dagen abonneeren op HET NIEUW E MODEBLAD ontvangen een geschenk ter waarde van één gulden en wel Het Nieuwe Modeblad is het beste van ons land. Het verschijnt niet in een dure uitvoering, maar juist daardoor kan de inhoud zooveel te beter zijn. Het verschijnt iedere halve maand, 24—28 bladzijden groot formaat. Bij elk num mer bevinden zich twee gratis knippa- tronenbladen, waarmee men vrijtvel elk model zelf knippen kan. Toezending van het cadeau geschiedt reeds na .betaling van één kwartaal of van 6 achtereenvolgende nummers. Men verbindt zich echter voor ten minste 2 kwartalen of 12 nummers. Het album is gebonden in fraaien band. Mooi Nederland staat er in .be schreven en wordt erin afgebeeld met vele prachtige plaatjes in kleur. Elk album bevat al 20 kleine en 1 groote plaat, de rest spare men zelf. Voor iedere provincie is er een apart album. Men kieze zelf de gewenschte provincie, doch niet Noord-Brabant, dat eerst vol gend jaar gereed komt, terwijl van enkele provincies de voorraad albums beperkt is. De koek behoeven wij niet aan te prijzen. Bussink's echte Deventer koek is van een goed ras! De eerst bekende stamvader van dit geslacht is de Deven ter koek, die in 1593 gebakken werd In het oude winkelhuis op den hoek van de L. Bisschopstraat. En nóg worden deze koeken er gebakken. Men heeft ook in de koek keuze. Men kieze: óf een echte Deventer, óf een gemberkoek óf een honingkoek. Geeft Uw abonnement op aan de Ad ministratie van dit blad en vermeldt erbij: welk album U Mest en welke koek. WUziginK in programma voorbehouden. Brussel Frnnsch. Brussel Vlnamsch. Droitwich. Londen Regionnl. Droitwich. Londen Regional. Parijs. Londen Regionnl. Droitwich. Diversen. Boedapest. Brussel Franscli. 8.35 10.20 12.50 4.20 1.50 5.20 6.05 7.20 8.15 9.05 10.00 11.25 8.30 Brussel Vlaam.sch. 9.20 10.35 11.35 12.50 6.20 Keulen. Droitwich. Londen Regional. Droitwich. Diversen. 7—8 uur Gramofoonniuziek. v. h. H.D.H. Dansmuziek. 5509 Morgenblntter. Munchner Kldl. 5319 I-ebensfunkcn. Polkn-I.iebling. 5104 The Music goes 'round and around. Sweet Music Man. 5573 Aprcs tol, jc n'aurni plus d'amour. Tes yeux noirs. 5572 War' ieh ihr Freund, mein Fraulein. Oho, schon wieder. 2204 Wiener Blul. Goldregen. 6575 Rauernpolka. Tauzende Sterne. 6121 Pl'lnumen-Walzer. Tritsch-Tratscli. 5565 Winterfreud 11 Bohmische Bauernpolka. 8.00 Droitwich. 9.40 Diversen. 9.55 Droitwich. 1105 Londen Regional. 8.00 Brussel Vlanmsch. 9.20 Grainofoonmuzlek. 10.35 Londen Regional. 11.20 Droitwich. 1205 Londen Regional. 1.20 Droitwich. 6.20 Diversen. 7—8 uur Gramofoonniuziek. v. h. R.D.H. Dansmuziek. 0267 Malaga. Elskristalle. 5849 Der kleine Gernegross. Die nlte Turmuhr. 5811 Laterna-Magica-Walzer. Komm trlnk und lach am Rhein. 0900 Colleen. The Greut Ziegfeld-Seloction. 5112 Vlneta Glocken. Im Walzerrausch. 5847 Einsnme Liebe. Du bist verkehrt verheiratel. 5842 Wolga Fox. Der student geht vorbei. 5583 Mlr felilt etwas. Rate mal, was 1st das. 7224 Did I remember. A Staar fell out of heaven. 8.20 Brussel Frnnsch. 10.20 Brussel Vlnamsch. 1035 Droitwich. 8.00 Brussel Vlanmsch. 9.20 Gramofoonmuzlek. 10.35 Droitwich. 11.35 Londen Regionnl. 1.20 Droitwich. 0.20 Diversen. 78 uur Gramofoonmuziek. v. h. R.D.B. Marsch en Wals muziek. 3466 Marsch Potpourri. 6117 Ball-Erlnnerungcn. 5298 Sic helss Marie und treu war Sic. Meln Schatz 1st bel der Infanterie. 3840 Traum Walzer. Freut euch des Lebens. 7305 Bal hel Zlehrer. 5311 Blutentraume In Ueno. Japanischer Fruhling. 3980 Die Wache Zicht auf. 5181 Von nah und fern. 3350 Argonner Marsch. Gefallt dir melne grune Tracht. 8.20 Droitwich. 10.25 Weenen. 10.50 Londen Regional. -,y

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 14