BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. den Heer W- BAUSENBACE ■■"■■■■I door hem zal worden geexploiteerd. len Paaschdag Matinée en Soirée, 2en Paaschdag Matinée» R.K.V.V. HEC. Het thuisprogramma van HEC zal dit jaar vroeg afgewerkt zijn. Op 2en Paaschdag is n.l. reeds de laatste wed strijd, met als tegenpartij Vlijmensche Boys te Vlijmen. Dit geeft alvast de waarborg, dat het op 2en Paaschdag op het HEC-terrein aan spanning niet zal ontbreken. Vlijmensche Boys maken dit seizoen lang geen slecht figuur. In het begin werden verschillende wedstrijden ver loren, maar na hun herstel is het geen enkele vereeniging gelukt VI. Boys tot staan te brengen. Vorige week won nen zij in Berkdijk nog met liefst 7—3, een uitslag die voor zichzelf spreekt. De geel-zwarten zullen dus heel wat anders moeten laten zien dan vorige week, anders is er reeds bij voorbaat verloren. Zij moeten zich de 5—1-ne derlaag in Vlijmen maar eens voor oo- gen halen, wat een aansporing is bij de revanchewedetrijd de punten hier te houden. Bovendien hebben zoowel HEC als VI. Boys thans 17 punten, zoodat onze jongens voor een goede plaats op de ranglijst verplicht zijn den laatsten thuiswedstrijd in een overwinning om te zetten. R.K. W.V.B. Na SWV en SVD komt Tweeden Paaschdag de derde kampioenscandi- daat St. Michiels-Gestel bij WVB op bezoek. Wederom een zware partij voor onze jongens, die oogenschijnlijk weinig gunstige perspectieven biedt. St. Michiels-Gestel immers bezet mo menteel de tweede plaats op de stan- denlijst met slechts 1 punt verschil op de leiders. Uit dit oogpunt beschouwd zijn zij ongetwijfeld sterk favoriet voor den zege. Toch zijn wij ten aanzien van dezen kamp niet zoo pessimistisch gestemd. De beide vorige wedstrijden werden weliswaar verloren, doch men dient hierbij niet te vergeten, dat telkenmale met een gehavend elftal moest worden uitgekomen. Nu weder volledig ge speeld kan worden, achten wij de oran jehemden zeker niet de minderen van de Gestelnaren.. Wij vertrouwen daarom, dat de WVB'ers ditmaal eens extra pogingen in het werk zullen stellen om een behoorlijk resultaat te behalen. Het belooft in ieder geval een interessant partijtje te worden, waarvan de uitslag niet ver van een puntenverdeeling zal afliggen. Aanvang 2 ur. Vooraf spelen om 12 uur de WVB- junioren tegen Desk b uit Kaatsheuvel. R.K.V.V. HERCULES. De vastgestelde wedstri'd RKTVV 3 -Hercules 1 voor den 2den Paasch dag is uitgesteld. Het tweede elrtnl speelt om twee uur een thuiswedstrijd tegen Uno Animo 2. Wij verwachten dat onze reserves revanche zullen nemen op de onlangs geleden neder laag in Loonopzand. Het derde elftal speelt om 12 uur tegen Uno Animo 3 en hebben o.i. h'er wel een klein kans je op de overwinning. Belgisch Elftal tegen Nederland. Het Belgische voetbalelftal, dat op 4 April a.s. te Antwerpen tegen Neder land uitkomt, is als volgt samenge steld Doel: Braet (C. S. Brugge). Achter: Paverick (Antwerp F. C.) on Joacim (Olympique Charlero'). Midden: Dalem (Standard), Stvnen (iOIympique Charleroi) en De Winter (Beerschot). Voor: Buyle (Daring), Ceuleers (Beerschot), Voorhoof (Liersche Sport kring), Raymond Braine (Beerschot) en Van den Eynde (Beerschot). Als reserves zijn aangewezen Bad- jou (Daring), Smellinckx (Union St. Gilloise), Meuldermans (Beerschot), Isenborghs (Beerschot) en Capelle (Standard). WIELRENNEN. Zesdaagsche van St. Etienne. Piet van Kempen, de ongekroonde Koning der Zesdaagsche, heeft nog een overwinning aan zijn eerelijst toege voegd. Met den Belg van Buggenhout ein digde hij als eerste met een totaal aan tal punten van 771. De eindstand luidde: Winnaars: Piet van KempenVan Buggenhout 771 pnt., afstand 3.712.250 K.M.; 2 WalthourCrossley 761 pnt.; 3 MoutonBoucheron 360 pnt.; 4 Pu- etzfeldGoebel 145 pnt. Op een ronde: 5 RichardPecqueux 1152 pnt.; 6 WambstDayen 152 pnt. Op twee ronden: 7 van Nevelevan Vlockhoven 186 pnt.; 8 Lemoine—Fau- re 212 pnt. Op drie ronden: 9 PomeonMontil- lot 849 pnt.; 10 BouchardMoretti 466 pnt.; 11 PipozEmery 119 pnt. ROEIEN. Na dertien jaar in successie van Cambridge verloren te hebben, is Ox ford er eindelijk in geslaagd Woensdag j.l. den traditioneelen bootrace te win nen. Joan Blondell en Glenda Farell d hoofdrolspeelsters in delachslager »0 Moeder, die Zeeman». (Musis Sacrum) DAMMEN. W. D. V. De j.l. Dinsdagavond gespeelde on derlinge competitie-wedstrijden brach ten de volgende uitslagen: Groep I: H. Brouwers—v.d. Hammen 1 1 A. MoonenH. Heuveling 1 1 F. HollemansF. v. Munster 0—2 Groep II: A. HollemansH. Hulst 1 1 F. v. d. Gouw—W. v. Munster 2—0 A. v. d. Gouw—P. Berriotte 2—0 De overige vastgestelde partijen kon den wegens verhindering niet door gaan. De Donderdagavond gespeelde in- haalpartijen brachten de volgende re sultaten: Groep I: D. Verhagen F. v. Munster, vond andermaal geen doorgang, zoodat Ver hagen zich tevreden moest stellen met een vergeefsche reis naar Waalwijk. Groep II: F. te VruchtenF. v. d. Gouw 20 Memoreerende op het bericht van Woensdag 17 Maart, verklaar ik dat alles op een vergissing berust. Voorzitter W.D.V. Keesje de Ruijter naar Leeuwarden. Dat onze jongste Waalwijksche Bil jart-matador, Keesje de Ruijter, stille tjes aan in den lande een bekendheid wordt, bewijst dat hij dezer dagen een schitterende uitnoodiging heeft ont vangen van de grootste Biljartvereni ging van Leeuwarden, de biljartver- eeniging ,,de Bleek" om op 3 en 4 April aldaar een 2 a 3-tal wedstrijden te ko men spelen op het groene laken. Deze wedstrijden zullen door de film wor den vastgelegd, zoodat wij hier in Waalwijk binnenkort de kleine Kees ook op het Witte doek in zijn spel zul len kunnen bewonderen. Benieuwd zijn wij naar de prestaties en uitslagen van onzen kleinsten en jongsten biljart-matador (de kleine Kees is deze week 11 jaar geworden) en hopen dat hij de eer van Waalwijk in het verre Noorden hoog zal houden. Groote Biljart-wedstrijd. Zondagmiddag 12 uur wordt in Café City bij H. de Ruijter een belang rijke biljartwedstrijd gespeeld, n.l. de beroemde biljartspeler Solien komt hier een wedstrijd spelen tegen den heer Leo van Schijndel. Daar Solien een van de sterkste profs is van Nederland en hij de laatste maanden serieus geoefend heeft, om- rede hij binnenkort naar Amerika ver trekt om aldaar deel te nemen aan de wereldkampioenschappen tegen een Horemans, Couti, Schefer en Willy Hoppe, zijn wij benieuwd wat hij hier in Waalwijk zal presteeren. Voor bil jartliefhebbers een mooie gelegenheid om deze biljart matador Zondagmiddag om 12 uur in café City aan het werk te zien. WAALWIJK Van 19 tot 26 Maart '37. Geboren: Fr. C. V. z.v. G. Rombouts Beerens, Adrien J. J. z.v. A. M. J. d© Leijerv. Drunen. Corn. A. J. d.v. J. A. Thyssenvan Beijnen. Job. C. W. z.v. W. H. de Haanvan Bersouw. Ger- dina J. d.v. Th. M. BakkersKemperman Theodora M. G. d.v. E. H. Hoevenaars v. Ry^wijk. Th. G. W. z.v. F. A. Kelder v. d. Ven. Adr, L. z.v. J. L. v. Bladel v.d. Elshout. Maria M. d.v. J. M. v. Hilst Elshout. Overleden: A. F. H. Schellekens,echt- gen. van P. M. Alessie, 64 jaar. W. J. de Groot echtgen. van M. Verhoeven, 64 jaai Ingekomen: Jac. J. v.d. Meydenberg van Eindhoven; I. C. Mortier van Doe- tinchem. Vertrokken: P. R. Hözel en gezin naar Plaunen, A. J. de Graaff naar Den Haag, G. C. H. M. van Campenhout naar Middelburg, N. A. v. d. Schans naar Pieter-Maritsburg, Afrika; Anna Wes- sels naar Deventer; J. H. A'. v. Haren naar Heumen; Maria C. Ribbers naar Dussen; G. J. Stroosnyders naar Gilze; H. P. Dumoulin en gezin naar Drunen. WAALWIJK. Zaterdag, Zondag en Maandag Luxor Bioscoop »Tarrass Boulbaa. Zaterdag, Zondag en Maandag, Theater Musis Sacrum »In de schaduw van de guillotine«. Zondag 12 uur. Repetitie Liedet 'afel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag le Paaschdag 12 uur Volksmatinée door Mannen— en Gemengd Koor in Musis Sacrum. Toegang vrij. 2en Paaschdag repetitie Mannen koor. Maandag (2en Paaschdag) uit voering door de Tooneelvereen. I) V.S.V. »Judas« in den R K. Gildenbond. Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnar tieklokaal O.S Dinsdagavond 8 uur Damavond Café Rest. »De Molenvliet». Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. Werkloosheid sterk gedaald. 26000 mmder ingeschrevenen bij de arbeidsbemiddeling. Op het einde van Februari stonden ingeschreven in totaal 439.553 geheel werkloozen tegen 466.242 eind Jan. bij alle organen van de openbare arbeidsbemiddeling, wat een daling met 26.689 beteekend. Nog opval lender is het, dat de arbeidsbeurzen eind Febiuari 1937 bijna 26 0U0 personen minder registreerden dan eind Februari 1936, toen er 465.463 ingeschreven stonden. De veertigurige werkweek in de diamantindustrie. Op verzoek van werkgevers en werknemers in de diamantindustrie beeft men de regeering en een ver tegenwoordiger van het gemeente bestuur van Amsterdam een be spreking plaats gehad over de eventueele invoering van de 40 urige werkweek in deze industrie, nu op 4 April in België de 49-urige werk week zal worden toegepast. Nadat ten opzichte van hetafloo pen van de overheidshulp overeen stemming was verkregen tusschen de regeeringen het gemeentebestuur eenerzijds en de vertegen woordigers van het bedrijf anderzijds hteft de regeering in verband daarmede verklaard, dat zij de beslissing in zake de invoering van de verkorte arbeidsweek aan het bedrijf zal kunnen overlaten. Naar aanleiding van deze beslis, sing hebben werkgevers en werk nemers in het diamantbedrijf be sloten bij wijze van proef voorloopig voor uiterlijk drie maanden de 10 urige werkweek op 4 April a.s. in te voeren. De Handelsdelegatie in San Paulo. De Nederlandsche Handels dele gatie is thans te San Paulo aange komen en daar waarlijk vorstelijk ontvangen met een eerewacht en muziek. In Brazilië was deze ontvangst eveneens schitterend en debeieikte resultaten zijn zeer belangrijk. De strijd in Spanje. De strijd in Spanje schijnt weer opgelaaid, vooral in het Zuiden, waar de Rooden pogen om Pono- blanco te ontzetten. Voorts verluidt het bericht dat Marata en Tajuna in handen van Franco zijn gevallen. Dertien dooden bij een vliegramp in de Vereenigde Staten. Bij vreeselijke storm en mist kreeg een Douglas-machine van den dienst New—YorkChicago bij Pittsburgh machine defect en stootte te pletter tegen den uitlooper van een gebergte. 13 passagier werden allen dood in de cabine gevonden. De toestand in Detroit wordt beter. De arbeidersleider Lewis, voor zitter van de commissie voorindu- strieele organisatie, heeft arbeiders die acht Chrysler-fabrieken bezet hebben, bevel gegeven deze te ont ruimen. Na deze ontruiming zullen direct de onderhandelingen over de col lectieve arbeidsovereenkomst begin nen en hoopt men spoedig tot een goed e nde te komen. AUTO MET GROTE VAART TEGEN EN BOOM GEREDEN. Een uit Schiedam afkomstige auto, is gistermiddag op den straat weg te Lewedorp (Zeeland), toen de bestuurder bij het uitwijken voor een jongetje de macht over het tuui veiloor, met groote vaart te en een boom gereden. De auto werd bestuurd door den heer Hoek, fabriekant te Schiedam De chauffeur, de 43 jarige T. Soudijn, zat naast den heer Hoek. Achter in den auto zaten mevrouw Hoek en haar tienjarig zoontje. Door de hevige botsing werd de chaufeur zoo ernstig gewond, dat hij in het ziekenhuis te Goes, waar heen hij was \ervoerd, i den loop van den middag is overleden. De andere inzittenden werden slechts licht gekwetst en konden, na ver bonden te zijn, huiswaarts keeren. De auto werd deeilijk gehavend. De familie was op weg naar Wal cheren. Een vermogen uit den rook van Londen Een nieuw procédé is ontdekt, waai mede twee vliegen in één klap woruen gevangen. Het brengt een oplossing van het rookprobleem, waartegen hier al jarenlang wordt gekampt en maakt het tevens mogelijk, genoeg zwavel te winnen om Groot-Brittannië geheel onaf hankelijk te maken van den invoer van dit belangrijke product. Tragische vondst Gistermorgen zijn uit een sloot op Tempelsdijk te Eindhoven de lijken opgehaald van een 30 jarige moeder en haar 5 jarig zoontje. De vrouw was sinds enkele dagen uit het zenuwlijdersgesticht ont slagen. Kind door een vrachtauto over reden en gedood. Gistermiddag omstreeks half zes is in de Schoolstraat te Delfzijl een doodelijk ongeluk voorgevallen. Een met graan beladen vrachtauto van de firma Koerts en Jansema te Farnsum reed de Schoolstraat in, waar op het pjein voor de U.L O. school eenige kinderen aan het spelen waren. Opeens liep de zes jarige Beppie Mulder op de rijdende vrachtauto toe. Het kind ging aan een zijkant hangen, doch kon zich blijkbaar niet houden en viel eraf. Zij kwam ongelukkigerwijs juist voor een achterwiel terecht dat haar over het hoofd ging. Hel meisje was onmiddellijk dood. Jongetje verdronken. Gistermidd-g is de 10 jarige Cor nelis Dees even benoorden het dorp Sluiskil in het kanaal Terneuzen Gent gevallen. Na ongeveer een half uur pas werd de drenkeling opge haald. Terstond is hetknaapjenaar het ziekenhuis vervoerd, waar ge durende eenigen tijd kunstmatige ademhaling is toegepast, echter zonder resullaat. Hoe het ongeval zich precies heeft toegedragen is niet met zekerheid bekend, aangezien gpen ooggetuigen in de nabijheid waren. Misschien heeft de jongen zijn fiets even aan den kant van den weg neergelegd om iets aan den waterkant weg te halen, waarbij hij uitgegleden en te water zou zijn geraakt. Een geheimzinnig geval. Men meldt uit Breda: Naar wij vernemen stelt de rijks, gemeente—politie te Ttrheijdtn Lij Bieda een onderzoek in naar een geheimzinnig voorval, dat zich, naar eerst gister bekend is, Donderdag middag aldaar heelt afgespeeld. Ongeveer kwart over zes dien avond naderde uil de richting Breda met groote snelheid ooggetuigen spreken van een vaart van8UK.M. een twoseater met een dickey seat. Voorin zaten een man en een vrouw terwijl in de dickey seal een dame zat. Ter hoogte van caté De gebraden Aal zagen voorbijgangers tot hun groote ontsteltenis de laatst bedoelde vrouw plotseling uit de de dickey seat kruipen en van den in volle vaart rijdende auto springen. De voorinzittende vrouw keek daarop even uit het portierraampje, waarop de automobilist zonder zich te bekommeren om ne op straal liggende vrouw in volle vaart door reed. Voorbijgangers hebben de naar schatting 25 jarige vrouw, die door den val verdoofd was en wierkleeren ernstig gehavend waren, haar armen en beenen waren ontveld, in een nabij gelegen boerderij binnen gedragen. Na eenigszins op haar verhaal te zijd gekomen, ei kende zij uit den auto te zijn gesprongen, doch zij weigerde de reden op te geven,terwijl zij evenmin haar naam wilde bekend maken Ook aan een der hulpvaardige omstanders, die aanbood een paar' nieuwe kousen voor haar te gaan koopen, deelde zij mede geheel zonder geldmiddelen te zijn. Toen het plan geopperd werd een dokter te laten komen en de politie in de zaak te mengen, liep zij het huis uit,, hield op den weg een toevallig voorbij komenden auto aan, die haar op haar verzoek meenam in de richting Dord recht. De rijks- en gemeentepolitie pogen tot dusver tevergeefs beide automobi listen op te sporen, ten einde dit ge heimzinnige voorval tot klaarheid te brengen. Aan personen, die eventueel inlichtingen kunnen verschaffen, wordt verzocht zich ten spoedigste te wenden tot de rijksveldwacht te Terheijden. Ernstig verkeersongeluk bij Amersfoort Te Amersfoort is op den Utrecht- schen weg, recht voor de stichting Zon en Schild, gistermiddag een ernstig ongelijk gebeurd. Üe tuinman van Zon en Schild de 25 jarige van Bijsteren, bracht in gezelschap van zijn verloofde, mej. van Herwaarden uit Leasden een gast naar de tram, welke naar Amersfoort ging. Toen de tram weg reed, stapten van Bijsteren en zijn meisje dwars den Utrechtschen weg over, vermoedelijk zonder voldoende op het verkeer te letten. Uit de richting Amersfoort nad( rde een auto zan den zaadhandelaar L., wiens zoon met ongeveer 60 K.M. snelheid reed. Hij reed de beide jongelui aan, die ernstig gewond terzijde van den weg werden geslingerd. Het meisje is overleden.^ Ondergeteekende bericht hiermede dat het Café Rest. „DE MOLENVLIET' vanaf heden zal worden geexploiteerd door Dankend voor het tot dusver genoten vertrouwen, beveelt hij zijn op volger gaarne in de gunst van het geachte publiek aan. C. S N IJ D E R S. Refereerend aan bovenstaande advertentie geeft ondergeteekende hierbij kennis dat vanaf heden het Café Restaurant „DE MOLENVLIET"! Bij gelegenheid der opening: Strijkmuziek door het bekende Dames Ensemble v. d. Akker. Hopende door prompte en nette bediening de gunst van het publiek te verwerven, beleefd aanbevelend, TELEFOON 242. W. BAUSENBACH. P.S. Het Taxibedrijf wordt op denzelfden voet voortgezet.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 15