Plaatselijke Berichten Onze Slolzuigerdienst Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. 15 cent per uur Fa. Anton Holtgrefe Woensdag 7 April 1937 No. 29 De Echo van het Zuiden Tweede Blad DRUNEN. DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 8 APRIL 1937. Uitslag stemming Groslijst der R.K. Staatspartij. als als lid pl.v. Mr. F. Teurlings. 's Bosch 689 5 Oen. Maj. Bajetto, Nijmegen 661 10 Mr. Dr. L. N. Deckers, Hage 694 6 M. J. van Pol, 's Hage 694 4 K. v. d. Putt, Eindhoven 683 5 Th. Schaepman, Utrecht 10 661 Dr. Ir. Deckers, St. Oedenrode 15 674 P. M. L. Staal, Eindhoven 688 M. Krijgsman, 's Bosch 694 A. J. de Zwart, Nijmegen 675 Mr. Jos. v. Besouw, 's Bosch 37 23 Mevr. Brouns v. Besouw, 's Bosch 27 19 J. O. v. Eeden, Noordwijk 23 7 Joh. Franssen, Vlierden 4 18 A. H. Kuppens, Gemert 8 14 F. Smits v. Oyen, Eindhoven 25 A. J. J, Willemse, Eindhoven 17 Uitgebracht Ongeldig Geldig stemmen Overgeplaatst. Naar wij vernemen is Sr^Regina van de Dochters van O. L; Vrouw van het H. Hart, overgeplaatst naar Groesbeek. In haar plaats als wijkverpleegster komt Sr. Taxalia uit Tilburg. Paaschei voor 't Zwakke Kind. De builtjes collecte »Paaschei voor 't zwakke kind« heeft in onze ge meente opgebracht f 183.50, n.l. Waalwijk en vm. Besoijen f 110,79 St. Antonius-parochie 31.25 en vm. Baardwijk f41.54. Comité voor Bijzondere Nooden De verkoop van speldjes voor rt Comité voor bijzondere nooden in onze gemeente, die door een Dames comité werd verzorgd, heeft het aanzienlijke bedrag van f437 op. gebracht. Gymnastiekuitvoering „S. S. S." In Thalia ging Zondag j.l. voor een stampvolle zaal de jaarlijksche gymnastiekuitvoering van de Waal- wijksche Gymnastiekvereeniging »S S. S.« Als blijk van belangstelling waren ook aanwezig de zustervereenigingen »01ympia« uit Tilburg, »Kunst en Kracht«, Baardwijk en »Kunst en Kracht«, Den Bosch, terwijl mede aanwezig was de heer v. d. Zilver, Tilburg, afgevaardigde van den N.-Brabantschen-Gelderschen Turn. kring. Van Waalwijks Belang was een bericht van verhindering binnen gekomen. De voorz., dhr. v. Daalen, riep de talrijke aanwezigen met een kort woord een hartelijk welkom toe, speciaal de zustervereenigingen en het eeielid dhr. Princen. Hij bracht eveneens een woord van hulde aan den onlangs afgetreden oud-leider dhr. Lou v. Drunen en bood hem als dank voor de vele diensten aan S.S.S. bewezen, het eerelidmaatschap der vereeniging aan, vergezeld van een prachtige oorkonde van de hand van den heer Jac. Bergmans. Zeer getrofFen dankte dhr. v. Drunen voor deze onverwachte hulde en wenschte S.S.S. onder haar nieuwen leider veel succes. Hierna werd in een vlot tempo een keur van oefeningen afgewerkt, zoowel door de respectievelijke ad- spirant-afdeelingen als door de dames en heeren. Vooral de dames onder de be proefde leiding van Mej. Kooien schenen flinke vorderingen gemaakt te hebben, hetgeen bleek uit de schitterende wijze van uitvoering der diverse oefeningen, vooral het ballet was keurig verzorgd en viel bijzonder bij het publiek in den smaak. De heeren-cracks gaven onder leiding van dhr. Goossens. behalve hun van ouds bekende op hoog peil staande werktuig-oefeningen nog enkele fraaie vrije oefeningen te zien. Een gezellig bal met muziek van de bekende «Music Friends« besloot deze schitterend geslaagde jaarlijk sche uitvoering, die zeker haar propagandistisch doel niet gemist zal hebben. Herdenking 12'/a—jarig jubileum Handels-Avondschool. Onder groote belangstelliag had gisterenavond de herdenking plaats van het koperen bestaansjubileum van de R. K. Handels-Avondschool alhier. Tegenwoordig waren het Hoofd bestuur van den R. K. Diocesanen Middenstandsbond, de inspecteur, de commissie van toezicht, 't bestuur R. K. H. H. S.—H. B. S, oud- directeur Siemer e. m. a. Er werden vele hartelijke speechen gewisseld en de directeur de heer J. van Well gaf een overzicht over de afgeloopen periode. Plaatsruimte gebiedt ons een uit. voerig verslag uit te stellen tot a s Zaterdag. Ultimatum gesteld. Naar wij vernemen is in de gis teravond gehouden vergadering van de R. K. en Christelijke bonden van Fabrieks-arbeiders met het perso neel der fa. Pulles van Gerwen Co. besloten tot het stellen van een ultimatum dat 17 April a. s. afloopt. Het gaat hier om de invoering van 't collectief contract gesloten door de federatie met de arbeiders bonden. Bij niet inwilliging zal op dien dag tot staking worden over gegaan. Genoemde firma is geen lid meer der Federatie van Schoenfabrikan ten, noch van de Vereeniging van Waalwijksche Schoenfabrikanten. Het personeel omvat pl.m. 100 man. Velen maakten reeds gebruik van 1 uur zuigen is een plezier, 3 uur vegen en borstelen is een kwelling 1 uur zuigen verwijdert stof en vuil, 3 uur vegen verplaatst slechts 'tstof. 1 uur zuigen per week beteekent grondig reinigen. 1 uur vegen per dag beteekent den anderen dag opnieuw beginnen. Bespreekt even Uw stofzuiger; het is gemakkelijkerOf even een tele foontje aan nr. 72. „Eendracht maakt Macht". Een dubbel jubileum. Als de Lente weer haar intrede heeft gedaan en de eerste Zondag van April staat voor de deur, dan ontwaken ook de handboogschut ters-gezelschappen uit hun winter slaap. De doelen worden weer eens grondig opgeknapt en bogen en verder toebehooren geinspecteerd. Ook de handboogschutterij »Een- dracht maakt Macht« gevestigd in café »'t Vosje« te v.m. Baardwijk opende j.l. Zondag der traditie ge trouw het seizoen. Na een toepasselijk woord van den voorzitter, den heer J. Klijberg, vingen schietwedstrijden aan op gelukspapierwaarvoor rookartikelen als prijzen beschikbaar waren. De seizoen-opening droeg ditmaal een bijzonder karakter doordat het gezelschapeen goudenjubilaris telde. Het feit dat Peerke van Dijk zijn 50 jarig lidmaatschap herdacht kon niet onopgemerkt voorbij gaan en deze krasse oude schutter werd dan ook hartelijk gecomplimenteerd. Waar echter binnenkort dit gezel schap zijn 65 jarig bestaan op fees telijke wijze hoopt te herdenken is ook de feestelijke huldiging van den gouden jubilaris tot deze herdenking uitgesteld. Dit dubbele jubileum zal gevierd worden op den eersten Zondag in Mei o.m. met een groot concours voor de leden van den Bond van handboogschutterijen »Gezellig Sa menzijn», waarvoor prachtige prijzen zullen worden uitgeloofd, Wij hopen op deze feestviering nog nader terug te komen. Waschdemonstratie der Easy-Waschmachines. Gistermiddag werd inThaliaalhier een »Wasch thuis demonstratie« ge geven die door de aanwezigen met bijzonder veel intresse onder het genot van een kopje thee werd gevolgd, Men kreeg daar een indruk wat er door de techniek bereikt is op het gebied der thuis-wasscherij. Vertoond werden de nieuwste geïm porteerde Amerikaansche machines »Easy«, door de laatste snufjes der techniek verbeterd. Het wasschen met een deugdelijke machine is geen kwelling en geeft geen hoofdzorgen meer, maar wordt de huisvrouw tot een pleizier, terwijl de prijs voor iedereen bereikbaar is vanwege den lagen dollarkoers en bovendiennog door de gemakkelijke betalingsvoorwaarden van de Fa. Anton Holtgrefe. 't Zijn naar men ons verzekerde absoluut onverslijtbare machines, daarbij zeer vernuftig en ten volle gegarandeerd. „Estaminée de Witte Katte". Op 25 en 26 April a.s. zal in de zaal van de R.K. Werkliedenveree niging het Vlaamsche Volksstuk «Estaminée de Witte Katte« worden opgevoerd. Daar de opbrengst voor een lief dadig doel is en ten bate komt aan de Voogdijstichting kunnen wij deze uitvoering bij een ieder aanbevelen. FIETS GESTOLEN EN WEER TERUGGEVONDEN. Gisteravond werd een fiets van dhr. V. staande bij café H. Es, die daar voor eenige oogenblikken was neergezet even later gemist. Nadat hiervan aangifte was gedaan werd met behulp van den politie hond van den nachtveiligheidsdienst een onderzoek ingesteld en met succes, want even later werd ze door den hond in een sloot achter de wielerbaan terug gevonden. Daar niets was ontvreemd meent men met baldadigheid te doen te hebben ge had. MINISTER DE WIILDE IN DEN BOSCH. De Minister van Binnenlandsche Zaken, Mr. J. A. de Wilde, bracht Don derdag een kort bezoek aan de ge meente Boxtel, waar Z.Exc. het nieuwe raadhuis bezichtigde. Daarna begaf de Minister zich naar Den Bosch waar hij ten stadhuize werd ontvangen door burgemeester F. J. van Lanschot, en den griffier der Prov. Staten, Vincent Cleerdin, in de plaats van den Com missaris der- Koningin, die afwezig was. De Minister bracht een bezoek aan de kathedrale basiliek van St. Jan. Onder leiding van den burgemeester bezichtigde de Minister ook de vee markthallen en vervolgens het kort geleden geopende viaduct aan den Vlijmenschen overweg. Bouwvakarbeidersbond St. Jozef. De bouwvakarbeidersbond afd. Dru nen en Elshout hield Dinsdag haar jaarvergadering in de zaal der meisjes congregatie onder presidium van den heer Th. Kuys. Tevens waren aanwe zig den geest, adviseur, kapelaan Vo gels, en dhr. de Gier uit 's-Bosch. Na 't welkomstwoord van den voor zitter, die zich daarbij in 't bijzonder richtte tot een viertal nieuwe leden, las de secretaris dhr. P. Lommers de no tulen die onveranderd werden goedge keurd. Uit het jaarverslag van den penning meester W. Kiviets bleek dat 1937 een goed batig saldo opleverde. Onder dank aan de functionarissen werden beiden goedgekeurd. Dhr. Chr. de Gier sprak vervolgens over 't collectief contract en lichtte dit van alle kanten zoo toe. dat alle aan wezigen er van overtuigd moeten zijn, dat dit noodzakelijk is om de stand van den bouwvakarbeider te behouden en te verbeteren. Kapelaan Vogels sprak ook enkele opwekkende woorden tot de aanwezi gen, waarna voorzitter Kuys beide sprekers dank bracht voor hun goede lessen. Bij de bestuursverkiezing werden de beide aftredende leden Th. Kuys en W. Kiviets in hun functie herkozen, resp. als voorzitter en penningmeester. In de controlecommissie werden be noemd J. Kuys en P. Lommers. Van de rondvraag werd druk ge bruik gemaakt en alle vragers naar ge noegen beantwoord. Met een dankwoord en een aanspo ring van den voorzitter tot de leden om trouw aan de organisatie te blijven en haar te helpen uitbreiden, kwam 't einde van deze vergadering. Biljarten. B.J.C. II—E.B.C. II. L. KuijpersS. Klerks 7535 W. VissersH. Pullens 7543 M. Klerks-C. Pullens 75- 74 A. v. Leest—B. Klerks 6875 C. v. d. Hoven—C. Pullens 6575 358—292 Hoogste serie L. Kuijpers 41. ELSHOUT. De weg. Omtrent de dorpsstraat alhier deelt men ons mede, dat deze niet in 't Rijks wegenplan zal worden opgenomen, maar getracht zal worden deze te doen uitvoeren door of met behulp van 't we genfonds. Tentoonstelling. Van de door de kinderen der be waarschool gemaakte voorwerpen werd alhier een tentoonstelling georganiseerd in de school der Eerw. Zusters. Alles getuigde van groote zorgen, besteed aan deze kleine scholieren, zoodat de tentoonstelling een succes werd en alle lof afdwong van de talrij ke kijkers. Openingswedstrijd O.L.V.S. Am. Klerks 1, J. v. d. Wiel, Heide, 2, L. Klerks 3, Chr. Klerks 4, Fr. v. d. Wiel 5, W. d. Hart 6, A. Rombouts 7, J. P. Klerks 8. J. v. d. Wiel 9, J. Klerks 10, H. Tausch 11, W. v. d. Wiel 12, H. v. d. Wiel 13, Ant. Priems 14, Jos. Stevens 15. Extra prijs met de luchtbuks werd ge wonnen door Arn. Klerks. De minister van sociale zaken heeft het uurloon voor de werkver schaffing alhier van 22 cent op 20 cent teruggebracht. B. en W. hebben nu een brief gericht aan den minister, waarin zij verzoeken, deze verlaging op te heffen of uit te stellen. Zondagavond werd in de Bonds zaal, bij de Eerw. Zusiers alhier, door de R.K. Gezellcnbond opge voerd »De Firma Aai on Slootjes» klucht in 3 bedrijven. De opvoering had plaats voor de vrouwen en meisjes. Er werd schit terend gespeeld, zoodat de lachlust der dames niet van de lucht was. A.s. Zondag wordt hetzelfde stuk opgevoerd voor de heeren. Tijdens eene op Zondagavond gehouden controle op den «Rijks weg» alhier, door rijks- en gemeente politie, is tegen verschillende be stuurders van motorrijwielen en rijwielen procesverbaal opgemaakt wegens verschillende overtredingen der Motor- en Rijwielwet en Regle ment. Vooral aan de verlichting mankeerde nog al wat Aan den aannemer P. W. van Alphen alhier is mede opgedragen het onderhoud van de Genie te Breda voor het jaar 1937, zulks voor de som van f21.518.— Donderdag 1 April jl. herdacht de heer G. Broersma stationchef alhier, den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. In den tijd dat de heer Broersma hier stationchef was wist hij door den humanen omgang met 't perso neel de sympathie te verwerven zoodat het van zelfsprekend was dat deze dag voor den heer Broersma niet onopgemerkt zou voorbijgaan. In de eerste klas wachtkamer vond dan ook Donderdag jl. een huldiging door het personeel plaats waarbij den jubilaris diverse bloemstukken en verschillende blijvende cadeaux als aandenken werden gedaan. Ook van de zijde van het publiek als mede van de spoorwegdirectiemocht de heer Broersma vele blijken van belangstelling ontvangen. De leverantie van basaltine- tegels voor rekening dezer gemeente is opgedragen aan de N.V. Tegel fabriek Lodewikus te Raamsdonks- veer, rioolbuizen aan de Firma Martens en Zonen te Oosterhout, Vernieuwing rolbrug over de 'J rivier De Donge. Zooals onze lezers bekend, is na herhaalde pogingen door het gemeentebestuur van Geertruiden- berg, de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk en de K. N. A. C., door den Minister van Waterstaat be sloten tot algeheele vernieuwing van de rolbrug over de rivier de Donge onder de gemeente Geertruidenberg, over te gaan. Uit een door de ge meente Geertruidenberg in samen stelling met de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat te Waalwijk gehouden ver keerstelling bleek overduidelijk dat de brug welke op 1 Augustus 1890 des morgens om 6 uur door den toenmaligen Minister vanWaterstaat Handel en Nijverheid voor het ver keer werd opengesteld, niet meer aan de hedendaagsche eischen van het verkeer voldeed. De oude voet brug welke destijds gelegen was nabij de tegenwoordige aanlegsteiger van de reederij Arie Smit, meer bekend als Thorsteiger aan de rivier de Donge en uitkwam nabij het kruitmagazijn aan de Maasdijk te Raamsdonksveer kwam te vervallen. Hiervan bleven slechts de penanten over, terwijl één penant door de artillerie ten beboeve van het scheepvaartverkeer in de lucht werd geblazen. De thans bestaande rolbrug over de Donge zal nu vervangen worden door een hooge vaste brug. Begrij pelijk is het dat wanneer de werk zaamheden tot verbreeding der rol brug een aanvang zullennemen.de brug voor het verkeer zal moeten worden afgesloten. De oude penan ten brengen hier nu een uitkomst. Deze zujlen nu nl. worden benut om het verkeer hierover tijdelijk te doen plaats hebben. Aangezien de tand des tijds aan deze penanten heeft geknaagd moeten zij spoedig worden nagezien en hiermede nu is Zaterdagmorgen 'n aanvanggemaakt. Over de oude penanten zal dus een noodbrug worden gelegd en het rollend gedeelte van de thans be staande brug zal worden benut voor de noodbrug. Dit gedeelte zal nl. op de oude penanten worden ge plaatst zoodat het verkeer tijdelijk zal worden omgelegd en tijdens de vernieuwing door Geertruidenberg zal plaats vinden. Het geheele werk zal in 1939 klaar moeten zijn. De kosten van de nieuwe brug komen tenlastevan het Verkeersfonds terwijl het beheer en onderhoud ten laste van de pro vincie zullen komen. Kaatsheuvel, 4 April 1937 Politiehondensport. De inschrijvingen voor de Natio nale Wedstrijd voor de Vereeniging „Onze Verdedigers" alhier uitge schreven, heeft aller verwachting overtroffen. iMeer dan twee derde van de inschrijvingen moest na loting worden afgewezen en onder deze wa ren diverse honden met het certifi caat met lof. Aan den wedstrijd, die op Zondag 25 April gehouden wordt, worden 9 honden toegelaten, waaronder niet minder dan 5 die het certificaat met lof hebben en ernstige candidaten wa ren in 1936 voor het Kampioenschap van Nederland. Wij mogen dus zonder overdrijving beweren, dat de wed strijd van „Onze Verdedigers" een dag zal worden van hoogstaande sport op gebied van hondendressuur van de K.N.P.V. en menig dresseur, autoriteit en belangstellende daarvan zal komen genieten. D.E.S.—T.S.V. 3—1. In een van beide zijden goed ge speelde wedstrijd heeft DESK het klaar gespeeld, om met drie invallers van het sterke TSV met 31 te win nen. Reeds in het begin is DESK veel gevaarlijker en de voorhoede krijgt enkele mooie kansen, welke echter onbenut blijven, 't Duurt dan ook vrij lang eer P. v. Laarhoven met een mooi schot de score opent 19. Ondertusschen zit ook TSV niet stil, maar de Kaatsheuvelsche achter hoede met keeper de Nijs aan het hoofd, is in prima vorm. Nog voor de rust doelpunt v. d. Ven uit een voor zet van v. Nieuwstadt met een pracht- schot 20. Na de thee komt TSV overdonde rend opzetten, maar voorloopig weet de achterhoede der geel-blauwen het gevaar nog te keeren. Toch moeten zij eindelijk zwichten, wanneer de midvoor hoog inschiet 21. DESK gooit er dan weer een schepje op, en het is v. Nieuwstadt, die met een ver schot via de paal 31 maakt. In het zelfde minuut schiet deze speler nog eens tegen de paal, doch dan is het met DESK gedaan. Hoe TSV echter ook werkt de achterhoede der thuis club geeft geen krimp en met 'n ver diende 31 zege voor DESK komt het einde. Stemming R.K. Kiesvereeniging KaatsheuvelBerkdijk. Ingeleverd Kaatsheuvel Berkdijk. 479 198 Van onwaarde 81 10 Geldig 398 188 Aanwijzing Lid. Steenberghe Mr. M. P. L. Goirle 376175 Kuiper C. J., Utrecht 362—153 Moller Dr. H. W. E., Tilburg 385—174 Serrarens P. J. S., Bilthoven 32144 Hamilton H. A. L., Etten 21 HeuveJ J. D. E., Loonopzand 74164 Jansen P. J., Hoeven 39 Matthee H. P., Moerdijk 32 Meerbach J. B. W., Bergen op Zoom 24 Mierlo Mr. E. L. H. M. v., Breda 01 Somers J. A. J., Bergen op Zoom 20 798 89 709 Sflf y-'T HANK

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5