Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Hoest KERKNIEUWS. KANTONGERECHT. SPORT. PUSSEN. GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL. NIEUWKUIJK. HAAMSDONK. SPRANG—CAPELLE. heeft, om te besluiten met den wensch dat dit zoo nog vele jaren zal mogen blijven voortduren. De heer v. Liempt dankte achter eenvolgens de verschillende sprekers van dezen avond en sloot daarna deze bijeenkomst met den Christ, groet. Bij den heer J. Poel hield de kaartclub »L)e Briket« door 't beëin digen van 't speelseizoen, haar al- gemeene jaarvergadering. Uit 't verslag van den penningmeester bleek dat 't kassaldo 141.35 bedroeg. Door de leden werd bij deze ge legenheid een zeer geanimeerde feestavond georganiseerd. Tot kerkmeester is in de plaats van den heer A. Ansems benoemd den heer A. v. Moergestel. Vrijdag j.l. is de nieuwe Majoor der Brigade alhier, de heer Alers uit Schijndel, alhier gearriveerd en in dienst getreden, waardoor 't tijdelijk commando van brigadier L)e Bidder is opgeheven. Behalve aan het kantoor van den ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen te Geer- truidenberg kunnen rijkaarten voor de Provinciale wegen in Noord brabant, worden afgehaald op de hieronder vermelde zitdagen Voor het Ontvangkantoor Geer- Iruidenberg zal zitting worden ge. houden te; Waspik, Maandag 19, Dinsdag 20 April 1937 des voorm. 9 12 en des nam. 1—4'/a uur in deoudescbool achter het gemeentehuis. Dussen, Woensdag 21 April 1937 des vm. 9—12 en des nam. 1—4'/j uur in het gemeentehuis en Donder dag 22 April 1937 des vm 9 12 uur in het gemeentehuis. Hank, Donderdag 22 April des nam.l1/ 4'/a uurin de R.K School. Raarasdonk, Vrijdag 23 April '37 des vm. 9 12 uur en des nam. 1-4 uur in het gemeentehuis op het dorp. Aangifte op den zitdag in April woorkomt lang wachten bij latere aangifte ten kantore. De biljetten moeten ingevuld aan geboden worden. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9.30 en des nam. 2 uur voor te gaan de heer v. d. Kolf uit Dubbeldam. GOED AFGELOOPEN. Door onbesuisd rijden kon Donder- dagavond de arbeider K. uit Sprang- Capelle de bocht in de Sprangsche- straat niet kort genoeg nemen, met het gevolg, dat hij in volle vaart tegen het woonhuis der firma v. Dam opvloog. Bewusteloos werd de man bij slager K. binnengedragen. Dr. Cappetti was spoedig aanwezig en verleende medi sche hulp. Na een kwartier kon de ge troffene met een auto naar huis worden gebracht. Van het rijwiel was alleen de electrische lantaarn ontzet. POLITIEHONDEN-WEDSTRIJD. Wij zijn thans in staat de namen te vermelden van de deelnemers aan de groote nationale politiehonden-wed strijd, die op Zondag 25 April alhier gehouden wordt. Zij die iets van deze sport kennen zullen moeten getuigen, dat hier een puikje bijeengebracht is, zooals zelden of nooit ergens elders ter keuring is aangevoerd. 1. Wilson van P. Verschure uit Hel mond, reserve kampioen 1936. 2. Bob bie van J. H. Verhoeven uit Rotter dam met certificaat met lof. 3. Sjek van F. v. Lierop uit Helmond met certifi caat met lof 1936. 4. Walter van M. v. Hengelen, Amersfoort, met certificaat met lof 1936. 5. De politiehond van Tieman met certificaat met lof 1936 en die van Herdink met certificaat met lof 1936, beide uit Amsterdam. 7. Die van J. C. van Opstal uit Breda met cer tificaat 1936. Oscar van Frans Hijn- drijeks uit Tilburg met certificaat 1936 en Max van Jos Steenbergen Waalwijk met certificaat 1933. Als bijzondere attractie zal voor ve len gelden, dat de keuringen zullen worden gehouden op de schitterende terreinen van het R.K. Sportpark, waardoor aan een maximum aantal toeschouwers, zooals nergens anders te plaatsen is, gelegenheid geboden is, om dit prachtwerk te kunnen volgen. De pakwerker voor dezen dag is de heer Chr. Merkx, die in alle afdeelin- gen in 1936 voor de keuringen voor het certificaat K.N.P.V. als zoodanig optrad. I MUZIEKFEESTEN „EUPHONIA". Er komt schot in de voorbereidende muziekfeesten die het Kon. Muz. Gez. „Euphonia" ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan op 6, 8 en 9 Mei a.s. hoopt te vieren. Elke commissie en elk commissielid beijvert zich om de hem opgelegde taak op zoo keurig mogelij ke wijze af te werken. Wij kunnen er dan ook van overtuigd zijn, dat het een feest zal worden dat de belangstelling niet alleen van Kaatsheuvel, doch te vens uit den verren omtrek zal genie ten. Het aantal inschrijvingen geeft hiervan reeds een goed beeld. Reeds thans hebben meer dan 20 vereenigin- gen hun positieve deelname toegezegd, terwijl meerdere nog besprekingen hieromtrent met hun bestuur of wer kende leden dezer dagen zullen voeren. De advertentie-actie voor de feestgids is in volle gang en wij zijn er van over tuigd dat de Kaatsheuvelsche Midden stand hierin een beeld zal geven, wat hij presenteert en daarbij tevens uit te drukken, dat wederzijds gaarne steun verleend wordt, waar de gezelschappen ook telkens klaar stonden, wanneer voor eventueele festiviteiten, winkel weken of St. Nicolaas-acties hun me dewerking werd ingeroepen. Dezer da gen zullen een tweetal heeren de di verse zaken voor deze aangelegenheid een bezoek brengen. DEN DIENST VERLATEN? Met ingang van heden 9 April heeft de besteller van de posterijen, de heer A. v. d. Boom, den dienst op eigen ver zoek met eervol ontslag verlaten. Wij verliezen in den heer v. d. B. een func tionaris, die een voorbeeld geweest is van correctheid en nauwgezetheid in dienst gedurende de vele jaren, dat hij zijne functie als besteller waarnam. Geboren in 1879 werd hij op 16 Janua ri 1905 als besteller aangesteld in Wa- geningen om reeds op 1 Augustus daar opvolgend te worden overgeplaatst naar Kaatsheuvel, waar hij alzoo onaf gebroken bijna 32 jaren op de meest prijzenswaardige wijze zijn verant woordelijk werk verricht heeft. Bij ge legenheid van zijn 25-jarig dienstjubi- leum mocht hij op de meest ondubbel zinnige wijze de waardeering van zijn overheid voor zijn werk ontvangen en als hij thans den dienst verlaat kan hij dat doen in de volle zelfovertuiging zijn werk te hebben verricht stipt en nauwkeurig, plichtsgetrouw en eerlijk, zooals dat van hem verlangd werd. Tot besteller bij de posterijen in de ontstane vacature van den heer A. v. d. Boom is benoemd N. den Boef, thans in gelijke betrekking te Roosendaal. PAASCHEI-ACTIE. De totale opbrengst van de paasch- ei-actie in Kaatsheuvel is fl. 234.67. LOONOPZAND. HUISHOUD-CURSUS. Naar wij vernemen zal de vanwege den N. C. B. te geven huishoudcur- sus op a.s. Vrijdag om 9 uur een aan vang nemen. Deze cursus, welke zeer uitgebreid huishoudonderwijs geeft, zal nagenoeg een jaar duren. Hieraan is tevens een avondcursus verbonden voor fabrieksmeisjes. JUBILEUM HARMONIE CONCORDIA. Naar wij vernemen herdenkt de heer J. Brands, bestuurslid van de harmonie Concordia alhier, dezer dagen zijn 25- jarig lidmaatschap der genoemde har monie. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Adriana d. v. H. P. Oerlemans en van Wa. van Dijk. Jeanne Maria Theresia d. v. A. G. v. d. Hoven en van Wa. Vloemans. Cornelus Antonius Josephus Maria z. v. J. J. Stokkermans en van Ga. Ja. Kuijpers. Antonius Marinus z. v. E. H. Voogd en van Ma. Ca. van Rave- steijn. Gerdina Johanna d. v. M. Hendriks en van Ca. Ja. Hendriks. Overlijden: J. Dingemans, wedr. van Aa. van Belkom. Ingekomen: Ja. Wa. Maas van Nu land. M. J. Vera en gezin van Til burg. Eth. La. Span van Tilburg. A. A. Domen van Dongen. Vertrokken: J. C. Bürgemeester naar Oudenbosch. L. J. Hertroijs naar Nijmegen. Dinsdagavond hield in café Siegers onder presidium van den heer W. Pijnenburg de onderlinge stierenvereeniging alhier, haar al. gemeene jaarvergadering De totale inkomsten bedroegen f 1437.42, de uitgaven f 1371.86. Batig s ldo f66.56. Het verslag werd door de alge meene vergadering goedgekeurd. Men besloot het inleggeld voor toetredende leden te doen vaststellen op f 1.50. Op Zondag 18 April a.s. her denkt de R.K. Werkiiedenvereen. alhier haar tweede lustrum. Dit feit /-al feestelijk worden gevierd. De dag zal beginnen met een H Mis van dankzegging waaronder alge- meene H. Communie der leden. Hierna heeft in het Bondsgebouw een koffietafel plaats, waarna des namiddags feestvergadering. RAAMSDONKSVEER. Gedurende de maand Maart passeerden 1568 vaartuigen meteen totaal-inhoud van 181758 ton de Rolbrug over de Donge alhier. De R.K. Tooneelvereeniging »ivunst na Ar beidgeeft 11 en 12 April haar laatste winter-uitvoering, waarbij o.m. hei blijspel »De gril van den hertog« zal worden op gevoerd. Zondagmorgen treedt Ds. O jst om half tien in de Dorpsche Kerk op, waarhij bediening van het Heilig Avondmaal; om 2 uur nabe trachting in de Veersche Kerk. Naar men ons mededeelde /.al 13 dezer de officieele opening plaats hebben van het Zuider-Af- w iteringskanaal aan Keizersveer. Twee Amsterdamsche jongens hadden Zondagmiddag in Antwerpen den voetbalwedstrijd België—Holland bijgewoond, doch arriveerden des avonds te laat aan het vertrekpunt van hun bus, zoodat zij in Antwerpen moes ten achterblijven. Wegens gebrek aan geldmiddelen, werd besloten maar te voet naar Amsterdam terug te keeren. Eindelijk belandden zij in Raamsdonks veer, alwaar uit baloorigheid verschil lende personen werden lastig gevallen. De maréchaussée, die hen al spoedig in de gaten kreeg, ontfermde zich over het lastige tweetal, door hen in de cel op te sluiten. Dinsdagmorgen konden zij hun lange reis weer voortzetten. Alhier werd de arbeider P. L. aangehouden, die nog een hechtenis- straf van zes weken tegoed had, we gens heling van gestolen goederen. De man werd tot het ondergaan van zijn straf overgebracht naar Breda. Op Dinsdag 13 April a.s. om 6J^ uur namiddig zal in het St. Henricus- gebouw een vergadering worden ge houden van de leden van de R.K. Staatspartij, afdeeling Raamsdonks veer, waarin als spreker zal optreden Prof. Dr. Alphons Steger uit Heem stede, die zal spreken over het onder werp: „Wie niet met mij verzamelt, verstrooit". Op Maandag 3 Mei a.s. hopen de echtelieden Adrianus van Strien en Adriana Broekmans, wonende aan het Raadhuisplein, den dag te herdenken, dat zij voor 50 jaren in den echt ver- eenigd werden. Het zal de nog krasse oudjes dien dag voorzeker niet aan be langstelling ontbreken. De premiekeuring voor merriën zal worden gehouden voor het type trekpaard op 25 Mei te Breda en op 1 Juni a.s. te Zevenbergen om 9 uur v.m. en voor het type tuigpaard te Zeven bergen op 7 Juli en te Meeuwen op 8 Juli a.s., om 10 uur v.m. Op den afgeloopen Zaterdag stonden bij de plaatselijke arbeidsbeurs ingeschreven 366 werkloozen. Het aan tal steuntrekkenden van de gemeente bedroeg 234 en het aantal tewerkge- stelden bij de werkverschaffing in een Waterschap bedroeg 31. Donderdagavond j.l. was door de R.K. Middenst.-vereeniging te Raams donksveer in de groote zaal van hotel ,,Huis ten Deyl" aan de Wilhelmina- laan een vergadering belegd, waarin als spreker optrad de bekende rede naar Pater Henri de Greeve. Even na kwart over acht werd de vergadering door den plaatsvervangend voorzitter en geestelijk adviseur, kapelaan van der Vaart met enkele woorden geopend, waarin tevens de vele aanwezigen zoo wel uit deze gemeente als daarbuiten, werden welkom geheeten. Vervolgens werd het woord verleend aan pater H. de Greeve, die in welgekozen bewoor dingen sprak over ,,De wijdsche per spectieven van het R.K. organisatiele ven". Naar dit voortreffelijke betoog, dat ongeveer anderhalf uur in beslag had genomen, werd met onverdeelde aandacht geluisterd. Bij het beeindigen van zijn rede werd de spreker met een hartelijk applaus beloond. SPRANG. Predikbeurten Zondag 11 April 1937: Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur dhr. Timmers, Gods dienstonderwijzer. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur candidaat J. v. d. Woude van Leeuwarden. Voor de leden van de Chr. Gem. Zangvereeniging „Excelsior" alhier had j.l. Dinsdagavond in haar repeti tielokaal de z.g. jaarlijksche teeravond plaats. In vroolijke stemming, afgewis seld met zang, muziek en voordracht, werd de avond doorgebracht, waarna men zich aan tafel te goed deed aan gebak, worstenbrood, enz. Bij het oversteken van den pro vincialen weg aan den Meerdijk in de Besoijenschesteeg alhier, kwamen j.l. Donderdagmiddag een tweetal wiel- rijdsters met een uit tegenovergestelde richting komende wielrijder in botsing, waarbij een der damesrijwielen in el kaar gereden werd. De Ned. Herv. Mannenvereeni- ging „Troffel en Zwaard" kwam j.l. Woensdagavond in de consistorieka mer der Ned. Herv. Kerk in vergade ring bijeen. Na opening met het lezen van een gedeelte uit Gods Woord en gebed, werd door den heer Nic. van Ommeren een onderwerp ingeleid over artikel 8 der Ned. Geloofsbelijdenis. Op dit onderwerp volgde een breed voerige gedachtenwisseling, waarna de vergadering met dankgebed door den voorzitter werd gesloten. Naar wij vernemen hoopt de bur- gerafdeeling van de nationale vereeni- ging „Pro Rege" van Sprang, onder de leiding van haar voorzitter, Ds. W. Bousema, binnenkort een grootsch op gezette propagandavergadering te hou den in het gebouw van Christelijke Be langen aldaar. Als spreker voor dezen avond is uit- genoodigd de heer J. P. Scheltema, be stuurslid van het Provinciaal Verband „Noord-Brabant en Limburg" der Nat. Ver. „Pro Rege". Bovendien zal o.a. ook de militaire afdeeling van „Pro Rege van Breda eenige nummers van het programma van dien avond voor haar rekening nemen. Allen zijn hartelijk welkom, doch speciaal worden hier verwacht onze jongemannen, die hun eerste oefentijd reeds achter den rug hebben en zij, die zich dit jaar in militairen dienst hopen te begeven. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Woensdagavond gehou den vergadering van het algemeen be stuur der Kolen-inkoop-vereeniging v. d. Chr. Besturenbond werd besloten om met de inning der contributie voor de komende winterprovisie Zaterdag 10 April een aanvang te nemen, welk werd opgedragen aan den heer A. Ver hagen. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. Gemeente aan de Hoogevaart a.s. Zondag leesdienst. Door de plaatselijke afdeeling van den Chr. Bouwvakarbeidersbond is candidaat gesteld voor Bondsraadslid, vakgroep opperlieden, district Noord- Brabant, de heer A. Kuis alhier. In het gebouw voor Chr. Be langen aan het Bruggetje kwam het plaatselijk comité Sprang-Capelle van de Centrale voor Werkloozenzorg in vergadering bijeen, onder leiding van den voorzitter, de heer C. B. Timmer mans. Na opening op gebruikelijke wij ze en een welkomstgroet werden de notulen der oprichtings-vergadering gelezen en goedgekeurd. De secretaris, de heer Jac. Vos, deed hierna verschillende mededeelingen over de voorbereidende werkzaamhe den voor de te houden collecte, onder het motto: „Jong Holland snakt naar werk", welke in deze gemeente gehou den zal worden van 13 tot 17 April a.s. De vergadering mocht met genoegen constateeren dat burgemeester A. Smit in alles zijn welwillende medewerking verleent. Het aantal collectanten dat zich beschikbaar heeft gesteld, stemt eveneens tot voldoening. Besloten werd de gemeente in 25 wijken te verdeelen en a.s. Dinsdag 13 April met de collec tanten een vergadering te beleggen om hen de noodige aanwijzingen te ver strekken. Op Maandag 12 April, des avonds 7.45 uur zal Burgemeester Smit over het plaatselijk distributie-net een radio-toespraak houden, waarvoor de heer J. A. van Wijlen zijn gewaardeer de medewerking verleent. Na bespreking van nog eenige voor bereidende werkzaamheden werd deze samenkomst, welke bezocht was door bijna alle comité-leden, door den heer P. Hommel met dankgebed gesloten. Aan mgr. A. Hermus en mgr. C. G. Prinsen is eervol ontslag verleend resp. als ondervoorzitter en als lid van den Nat. Raad van den Prieder- miss'ebond. Aan mgr Hermus is eveneens eervol ontslag verleend als Geef voor dien blaff enden hoest dadelijk Akker's Abdijsiroop. Het behoeft geen kinkhoest te zijn, maar een kinderhoest moet niet verwaarloosd worden. Waarom Uw kind noodeloos te laten lijden. Waarom zoudt Ge niet juist nog op lijd het beste en meest krachtige middel geven. Dat middel is toch Akker's Abdij siroop, die reeds zoovelen geholpen heeft l Heeft Uw kindje het benauwd? Slaapt het 's nachts niet door hoesten, kuchen of piepen op het borstje? Abdijsiroop zal Uw kind helpen, die slijm losmaken, de hoest rijp maken en stoppen. En morgen ziet Ge niet meer de traantjes in de oogen door dat a'mattend hoesten. De afmatting van de ademhalingsorganen is weggenomen, de ademhaling zal weer ruim en diep zijn. Thans slechts 75 ct. per flacon! nationaal secretaris van het Pauselijk Genootschap tot voortplanting des Geloofs. De Zondagsche wandeling. M. J. V. uit Sprang-Capelle moest terechtstaan, omdat hy zich op 31 Jan. j.l. te 's-Hertogenbosch onbevoegd op gemeentegrond had bevonden, n.l. op een perceel hooiland en hakhout tus- schen de kazerne en het Drongelsch kanaal. Verdachte beweerde, dat hij er voor zijn plezier had gewandeld. „Er liepen wel honderd menschen!" „En misschien wel een paar honderd hazen óók!" meende de ambtenaar, die er op attent maakte, dat verdachte een hond bij zich had gehad. Het bleek ver der dat hij op dien Zondag in zijn werk- kleeren was geweest, en dat het terrein niet erg geschikt was voor een prettige wandeling, daar de meeste toegangen hij den hoogen waterstand onder water stonden. Verdachte werd wegens zijn wande ling achter de hazen tot f 15 boete ver oordeeld. Overtreding der mollenwet. A. M uit Waalwijk stond terecht wegens het onbevoegd vervoeren van mollenvellen. Hy vertelde dat hy wel luid getracht een vergunning te krijgen, maar dat deze hem was geweigerd. „Dat is maar goed ook, er zijn er al veel te veel", meende de ambtenaar, die f 5 boete eischte. Verdachte werd conform den eisch veroordeeld. Uitspraken Kantongerecht. De Kantonrechter wees de volgende vonnissen A. G. van G., Waspik, waterleiding- verordening, f25.— boete; M. J. L„ Waspik, waterleiding-verordening, f 25 boete; J. V., Waspik, alsvoor, f 25. boete; A. J. van S., Waspik, alsvoor, f25.boete; G. J. T., Waspik, alsvoor, f25.boete; W. E., Waspik, alsvoor, f boete; G. K., Waspik, alsvoor f 25.boete; J. Z., Waspik, alsvoor, f 25.boete; J. A. K., Waspik, alsvoor, f 5.boete; W. J. K. Eethen, veiligheid- ^rkeer, f5.— boete; H. B., Vlijmen, auto zonder licht, f 8.boete; P. v. d. D., Vlijmen, verblindende verlichting, f 4.boete; Pa. E. T., minderjarige, Sprang-Capelle, rijwiel zonder bel, te ruggewezen naar de ouders; G. A. S., Heusden, rijwiel zonder licht, f 3. boete; A. J. v. D., Kaatsheuvel, rywiel zonder licht, f3.— boete; M. C. R., Was pik., rijwiel zonder licht. f3.boete; G. H. van H., Waalwyk, rijwiel op voetpad, f3.— boete; G. C. K., Waal- wyK, voetballen, f3.boete; H. A. v. d. V., minderjarige, Waalwyk, voetbal Ion, teruggewezen naar de onder.s; 11 S., rnindeijarige, Waalwyk, voetballen teruggewezen naar de ouders; A. de R., minderjarige, Eethen, venten, berisping Wedstrijd FrankrijkItalië gaat niet door. Een buitengewoen spijtige beslissing is genomen: de voetbalwedstrijd Frank rijkItalië, die a.s. Zondag in het Prin senpark te Parijs zou, /plaats hebben, gaat niet door. Én de reden? De vrees voor mogelijke incidenten, die in de tegenwoordige omstandigheden 't spor tieve kader zouden overschrijden en diplomatieke gevolgen zouden kunnen hebben. De Fransche Voetbalbond zal een eisch om schadevergoeding indienen Parijsche Zesdaagsche. De stand van Donderdag was als volgt 1. Schön-Pellenaars 40 pnt.; 2 Ignat- Diot 36 pt.3 Billiet-Wals 35; Archam- baud-Lapébie 14. Op 1 ronde: 5 Guerra-di Paco 28; 6 Walthour-Crossley 21 pt. Op 2 ronden: 7 Pijnenburg-Slaats 23 p.; 8 Chocque-Dayen 19 p. Op 3 ronden: 9 Boucheron-Wambst 84 p.; 10 Falck Hansen-Christense 76 p.; 11 Aerts-Debruycker 24 pt. Op 4 ronden: 12 Sérès-Bouchard 59 pt.; 13 Speicher-Le Grevès 12 pt. Op 6 ronden: 14 Bichard-Pecqeux 36 pt.; 15 Letourneur- Guimbrétiére 3 pt.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7