Plaatselijke Berichten Onze Slolzui^erdieost It gevestigd te 's-i 1! 3251 1 1 17.51 1 1. H.deBont-v.Hulfen VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING 15 cent per uur Fa. Anton Holtgrefe Heereokleediog naar maat Zaterdag 10 April 1937 No. 30 De Echo van het Zuiden DE PERS EN HET PUBLIEK AMERIKAANSCHE EASY WASCHMACHINES. MIJLEN VER Firma ANTON HOLTGREFE Derde Blad met ingang van Maandag e.k. 12 April DRUNEN. f VERKIEZINGEN. Naar wij vernemen zal de datum van de candidaatstelling voor de verkiezin gen van de Tweede Kamer worden bepaald op Dinsdag 20 April, die van stemming voor de verkiezingen op Woensdag 26 Mei 1937. De datum voor de candidaatstelling voor de ver kiezingen van de Eerste Kamer zal worden bepaald op Maandag 3 Mei 1937 en die van de verkiezingen voor de Eerste Kamer op Donderdaq 27 Mei 1937. Landdag der R.K. Staatspartij. Op den Landdag der R.K. Staats partij die 18 April a.s. op het Raad huisplein alhier gehouden wordt, zal de Z.Eerw. Heer pastoor Heeze- mans, wegens afwezigheid, als spre ker vervangen worden door het Kamerlid Max van Poll. Als sprekers zullen dus optreden minister Mr. Dr. Deckers en het Kamerlid Max van Poll, beiden eveneens candidaat voor de a.s. Kamerverkiezing in onzen Kies kring. Verlof. Aan den heer C. J. Mustert, leeraar aan de machinale afdeeling der schoenmakerij afdeeling van de Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers, alhier is verlof ver leend wegens ziekte. Als plaatsvervanger is aangewezen de heer A. G. Tempelaars, oud - leerling dezer school (cursussen 1921/22 en 1922/23) die in de voor gaande jaren leidende functies in verschillende schoenfabrieken (o.a. in Waalwijk en Bunschoten) heeft vervuld. Velen maakten reeds gebruik van 1 uur zuigen is een plezier, 3 uur vegen en borstelen is een kwelling 1 1 uur zuigen verwijdert stof en vuil, 3 uur vegen verplaatst slechts 'tstof. 1 uur zuigen per week beteekent grondig reinigen. 1 uur vegen per dag beteekent den anderen dag opnieuw beginnen. Bespreekt even Uw stofzuiger; het is gemakkelijker I Of even een tele foontje aan nr. 72. Ned. Herv. Kerk. Zevende lezing op Woensdag 14 April 1937 'savonde 8 uur precies. Spreker: de WelEerw, Heer Ds. A. K. Straatsma, Ned. Herv. Pred te Den Haag. Onderwerp: »De kerk. strijd in Duitschland.» De lezing wordt ge, ouden in de kerkzaal. Werkeloosheid in deze gemeente. De stand der werkeloosheid in onze gemeente is 309 geheel en 49 gedeeltelijk tegen 336 geheel en 61 gedeeltelijk op 3 Februari, dus een kleine vermindering, verdeeld als volgt per heden per3Febr_ nieuw verenigingslokaal in den R K. Gildenbond. De Eerw. heer Moderator, kape* laan van Lierop hield hierbij een zeer interessante lezing getiteld »Het leven is een droom», van de hand van Caldéron, welke door deleden met veel interesse gevolgd werd. In deze vergadering werden tevens plannengeopperdom in het voorjaar een uitstapje naar de Betuwe te maken en om een voetbalelftal op op te richten. Deze plannen zullen nog nader onder het oog worden gezien. IVO VAN HARENS SCHOEN- EN LEDERFABRIEK Wij vernemen dat het in de bedoe ling ligt de lederfabriek 18 April a.s. in werking te stellen, op denzelfden dag als de 50e Van Haren's Schoenwinkel in Waalwijk geopend wordt, waarbij het personeel van de elders gevestigde winkels tegenwoordig zal zijn. Voor deze gelegenheid is een har moniecorps opgericht, terwijl wij het verdere verloop der feestelijkheden na der hopen mede te deelen. R.K. KIESVEREENIGING. In de 1.1. Woensdag gehouden be stuursvergadering der R.K. Kiesveree- niging, die voor 't eerst onder leiding stond van den nieuwen voorzitter, den heer H. van Well, werd tot penning meester gekozen de heer A. Baars, die namens de afdeeling St. Antoniuspa- rochie zitting heeft in 't bestuur. UITVOERING VAN „JUDAS'' UITGESTELD. De uitvoering van „Judas" voor de leden der R.K. Werkliedenvereniging welke was vastgesteld op Zondag a.s., moet wegens ziekte van een der hoofd rolspelers worden uitgesteld tot Zon dag 18 April a.s. Tegen al deze onvrijwillige over treders zou dus procesverbaal moeien worden opgemaakt; zij zijn intusschen verplicht om dit euvel direct te herstellen. Rijwielkaarten. Voor het afhalen van rijwielkaar ten zullen door den Ontvanger der Directe Belastingen te Waalwijk zitdagen worden gehouden op de volgende dagen te Heusden op Woensdag 14 en Maandag 19 April, telkens van 10 tot 12 en van 1 tot 4 uur in het Gemeentehuis. Kaatsheuvel op Woensdag 14 en Maandag 19 April van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur in't Gemeentehuis. Loon-op-Zand Donderdag 15 April van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur in het Gemeentelokaal aan de Gast huisstraat. Meeuwen Donderdag 15 April van van 10 tot 1 uur in 't Postkantoor. Drongelen Donderdag 15 April van 2 tot 4 uur n m. in Café Nieuw koop, 's Grevelduin-Capelle Vrijdag 16 April van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur en Woensdag 21 April van 9 tot 1 uur in de O. L. School in de Kom. Babiloniënbroek, Vrijdag 16 April van 10 tot 12 uur O. L. School. Eethen, Vrijdag 16 April n.m. van 1 tot 3 uur O. L. School. Vrijhoeve Capelle, Maandag 19 April van 9 tot 12 uur en van 1 tot 3 uur, Gemeentehuis. Sprang, Donderdag 22 April van 9 tot 12 uur en 1 tot 4 nur gebouw Chr Volksbond. Drunen, Woensdag 21 April van 9 tot 12 uur en 1 tot 4 uur en Don. derdag 22 April van 1 tot 4 uur Gemeentehuis. Elshout, Dinsdag 20 April van 10 tot 1 uur Meisjesschool. Genderen, Vrijdag 23 April van 10 tot 1 uur Gemeentehuis. waren beiden vol lof over de prestaties van de nieuwe geïmporteerde Hoewel er natuurlijk vele goede houten wasch- machines bestaan, is het op den pas gehouden demonstratiedag gebleken, dat de EASY WASCHMACHINES boven alle Fabrikaten uitsteken. Waar deze machines thans onder hei -'eik van iedereen zijn gekomen door het speciale gemakkelijk; financieerings- systeem, dat wij zelf geheel kunnen regelen met U persoon lijk, zoo raden wij U aan bij het vervangen van Uw wasch- machine of bij aanschaffing even met ons te komen praten, waarna wij ten allen tijde gaarne geheel gratis en vrijblijvend Uw eigen wasch bij U thuis komen behandelen. Alleen—Vertegenwoordiger voor Waalwijk en omgeving der EASY Waschmachine en EASY Stofzuigers. Bouwvakarbeiders Houtbewerkers Kleermakers Lederbewerkers Leerlooiers Metaalbewerkers Typografen Diverse werkkrachten w. O. w. G. 59 10 63 19 7 1 10 2 5 8 8 19 177 27 194 25 9 11 5 1 7 3 2 44 2 41 2 Bata contra De Schoen. De rechtbank in den Haag heeft gisteren uitspraak gedaan in de pro cedure, welke de N.V. Batafabrieken I te Best had ingesteld tegen den Ne- derlandschen Bond van schoen makerspatroons- en schoenwinke- liersvereenigingen en tegen de heeren Frans Hessels, hoofdredacteur van het vakblad De Schoen, en J. A. Melhado, redacteur van dat blad. Bata vorderde van gedaagden een schadevergoeding van f20.000 we gens verschillende artikelen in De Schoen, welke zij voor haar belee- digend achtte en door welke zij althans schade had geleden. De rechtbank verklaarde eischeres i n haar primaire voi dering (de Kwestie der beleediging) niet—ont- t vinkelijk, doch wees de subsidiaire vordering ten deele toe. Zij ver oordeelde gedaagden om aan eische res e£n schadevergoeding van f 1000 te beta^en en legde aan De Schoen het verbod op tot het doen schrijven en publiceeren van artikelen als de 1 jrewr-dakte op straffe van f 1000 per meer. Voor Bata was als raadsman op getreden mr. J. van Dijk, uit Eind- haven en voor gedaagden mr. W. M. Nathans. K. J. M. V. Maandagavond hield de K.J. M V. haar eerste vergadering in haar Het nieuwe Statenlid. Inplaats van wijlen Mr. P. H. Loeff zal in de Provinciale Staten van Noordbrabant voor den Statenkies- kring Heusden zitting nemen de heer M. van Dongen te Waspik. Het nieuwe Statenlid is lid van den Gemeenteraad van Waspik, Secre taris van den Groot.Waspikschen Polder, Klein Waspik en het Een dennest en opzichter van 't Zuider Afwateringskanaal. Aanrijding. Donderdagmiddag had op den hoek Mr. \an CoothstraatJuliana- straat alhier een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. De auto werd nogal beschadigd en had een ruit gebroken. Rijksveldwachter Speelman, die juist ter plaatse was stelde een onderzoek in naar de schuldvraag en maakte proces-verbaal op van het gebeurde. Ook maakte hij proces-verbaal op tegen den automobilist K. alhier, wiens richting-aanwijzers te kort zouden zijn. Dit waren normale richting-aanwijzers, zooals die aan de nieuwe wagensworden afgeleverd. Ten aanzien van deze laatste over treding waarvoor natuurlijk groote belangstelling bestaat, vernemen wij nader dat dit proces-verbaal ver moedelijk geen doorgang zal vinden, waar weldra een algemeene waar schuwing zal verschijnen. De verkeerspolitie heeft nl. gecon stateerd, dat bijna alle nieuwere wagens aan dit euvel mank gaan, waar de richting-aanwijzers niet ver genoeg buiten het uiterste deel van den wagen uitsteken, in elk geval niet voldoende volgens de gewijzigde motorwet. BEGRAFENIS Mr. P. H. LOEFF. Donderdagochtend heeft te 's-Herto- genbosch onder groot belangstelling de uitvaart en begrafenis plaats ge had van het stoffelijk overschot van Mr. P. H. Loeff. De H. Mis van re quiem werd gecelebreerd door pas toor P. v. Grinsven. Aan de zij-altaren droegen priester-zonen van den over ledene H. Missen op. Het kerkgebouw van St. Jacob was geheel bezet. Onder de vele. autoritei ten waren Mgr. A. F. Diepen, bisschop van den Bosch; de commissaris van de Koningin in Noord-Brabant, jhr. Mr. Dr. A. v. Rijckevorsel: leden van Gedeputeerde en Provinciale Staten, met den griffier, Vincent Cleerdin; de presidenten van gerechtshof, recht bank en krijgsraad en vele andere le den van de rechterlijke macht; mili taire en burgerlijke autoriteiten, en deputaties van de St. RaJboudstich- ting. Aan de geopende groeve heeft pas toor van Grinsven de absoute ver richt. Daarna nam de commissaris van de Koningin het woord, om namens Provinciale Staten uiting te geven aan gevoelens van groote dankbaarheid jegens den diep betreurden overle dene voor al hetgeen deze voor de provincie NoordBrabant heeft ge daan. Zijn leven was gewijd aan den dienst van het recht. Na jarenlange practijk als advocaat te 'sHertogen- bosch is hij in de magistratuur getre den. Hij was een jurist van groote re putatie en een sieraad voor de magi stratuur. Naast zijn groote werk kracht op dit terrein, op sociaal, cha ritatief en onderwijsgebied, heeft hij uitnemende, groote diensten bewezen aan de provincie NoordBrabant. Sedert 1901 was bij lid van de Sta ten en gedurende twee jaar lid van Gedep. Staten ,uit welke functie hij ontslag nam bij zijn benoeming tot president van de rechtbank. Ook nog op ander terrein, als president-com" missaris van de Provinciale Noord Brabantsche Electriciteits Maatschap pij was de overledene werkzaam en in die iunctie heeft bij veel en moeilijk werk verricht in de eerste zorgelijke jaren van die stichting. Dank zij zijn inzicht en werkzaamheid volgden ja ren van grooten bloei, die de overle dene nog jaren lang beeft mogen bij wonen. In het provinciaal bestuur werd hem de functie van voorzitter van de reglementcommissie en leider van de fractie toevertrouwd. Zijn woord bad een groot gezag, ook om zijn persoon lijkheid en innemendheid, bovenal omdat ieder gevoelde hoezeer bij Bra bant lief had. Om die groote liefde zijn wij hem dankbaar. Zijn naam zal nooit vergeten worden en zijn figuur zal in de geschiedenis van Noord- Brabant blijven voortleven. Een zoon van den overledene dr. J. Loeff, secretaris van den Bisschop van den Bosch heeft voor de belangstel ling bedankt. VAN 'N BOKJE EN 'N B.B.A.-BUS. Een groote B.B.A.-bus staat langs den weg met een heele troep menschen er omheen. Zeker een aanrijding! Met nog tal van andere omwonenden ko men we haastig naderbij met een bang voorgevoel, want een botsing met zoo'n bus moet haast wel ernstig in zijn ge volgen zijn. „Wie is hetis onze eerste vraag, terwijl we met schrik een beden kelijke deuk in het linkerspatbord van de bus ontwaren en rondkijken naar eventueele bloedsporen of een in el kaar gereden voertuig. „Het bokje van den smid is er met den bokkenwagen tegenop gereden", krijgen we ten antwoord. We zien het drama al zoo duidelijk voor ons: het bekende, leuke bokke- spannetje dat we zoo vaak door de straat zagen rijden, dat aardige, veer- lichte vehikeltje op gummibanden, zat natuurlijk als een lucifersdoosje in el kaar, het arme bokje zeker één bloe dende massa, maar onze grootste angst gaat uit naar den vroolijken boy, die altijd zoo fier op zijn spannetje reed. Maar we worden gauw gerust ge steld en als antwoord op onze angstige vragen wijst men ons lachend op het bokkenspannetje, dat ginds z'n weg naar huis vervolgt. Het bokje begrijpt blijkbaar niet veel van al die herrie en spoedt zich, van geen schuld bewust, naar den stal. Kan hij het helpen dat zoo'n reuzenbus niet tegen een stootje kan. Maar de chauffeur is van deze struis vogelpolitiek niet gediend en wil eerst de schuldvraag hebben uitgemaakt al vorens hij het spannetje aan zijn lot overlaat. Hij belt ergens de politie op en hoe ongeduldig de bus-reizigers ook wor den, er moet gewacht worden tot een dienaar der wet ter plaatse is. Na een half uurtje oponthoud kan de bus zijn reis vervolgen. De politie heeft het gevalletje in on derzoek. Het bleek dat een uitstekende paal die op het bokkenwagentje lag, tegen de bus gebotst was. Bokje, wa gen en berijder mankeerden niets, de bus bleek een ingedeukt spatbord te hebben opgeloopen, zoodat al met al van een zeer gelukkigen afloop mag worden gesproken. VERGEVINGSGEZINDE SCHOENFABRIKANT. De 35-jarige magazijnknechl \V. v. M. uit Gilze, thans gedetineerd, had zich Donderdagmiddag voor de recht bank te verantwoorden ter zake van 't feit, dat in den loop der jaren 1932 tot 1937 1500 paar schoenen had ver duisterd, toebehoorende aan de schoenfabriek P. Jacobs te Gilze. De verdachte, die zeer onder den indruk was, legde een volledige bekentenis af, doch volgens hem waren het slechts 1100 paar schoenen geweest en niet 1500, die hij zich had toegeëigend. De schoenfabrikant, als getuige ge hoord, verklaarde niets van de ont vreemding bemerkt te hebben. „Maar miste u dan de 1100 paal schoenen niet?" zoo riep de president zeer verwonderd uit. „Och neen", antwoordde de fabri kant, „wat maken nu 1100 paar schoe nen uit over vijf jaar tijd. En wat mijn magazijnknecht aangaat hij is reeds 14 jaar bij mij in dienst en een buitengewoon flinke kerel en een kundig vakman". „En zoudt u hem weer in dienst willen nemen?", zoo vroeg rechter mr. Bi elders. „Welja, wanneer ik hem daarmede uit de gevangenis kan krijgen. Hij heeft immers vrouw en kinderen, en daaraan moet ook gedacht worden". „Maar verdachte, die u voor eenige duizenden guldens benadeeld heeft, zult u toch niet meer als magazijn knecht terugnemen", aldus de presi dent. „Ja zeker, hij zal toch niet meer zoo dwaas zyn om voor een tweede maal schoenen weg te nemen?" KERKSTRAAT 40, TEGENOVER POSTKANTOOR. GEHEEL KUNSTGEBIT MET GARANTIE MET INBEGRIP VAN PIJNLOOS TREKKEN GEHEEL BOVEN- OF ONDERGEBIT MET VENEENS MET INBEGRIP VAN PIJNLOOS TREKKEN PIJNLOOS TREKKEN VAN TAND OF KIES Tel. 2213. SPREEKUREN: Alle werkdagen van 9—12 en 1.30—4 uur. Zaterdags van 9—12 uur v.m. Avondspi eekuren Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 7—9 uur. MONDONDERZOEK KOSTELOOS. BEHANDELING UITSLUITEND DOOR TANDARTS. „Maar wat ziet u dan toch in dien man?" zoo vroeg de president. „Een goeien kerel, zooals ik reeds eerder gezegd heb." Het O.M., waargenomen door mr. F. Deelen, wees er in zijn requisitoir op, dat te Gilze gestolen wordt in schoen fabrieken en telkens bereikten hem dan verzoekschriften, zoowel van de fabrikanten als van de arbeiders, om de zaak maar blauw-blauw Ie laten. Op de steeds dringender wordende vertoogen ging spreker in, en ver schillende malen heeft het O.M. een verdachte huiten vervolging gesteld. Ook in deze zaak werd gevraagd, niet tot vervolging over te gaan, doch wat thans gebeurd is, gaat alle per ken le huiten, te meer, daar verdach te een groot weekgeld had. Thans gaat de mentaliteit van Giize-Reyen te ver. Spreker waardeert echter ten zeerste de houding van den benadeel den schoenfabrikant en wil gaarne hiermede rekening houden, alsook met het gunstig reclasseeringsrappcrl. De eisch was lü maanden gevangenis straf, waarvan vijf maanden voor waardelijk en vijf maanden onv' or- waardelijk met aftrek van preventieve hechtenis. Een groot aantal personen uit Gilze Reven woonde deze zaak hij. Na af loop cr van stormde de publieke tri bune leeg om den schoenfabrikant v or het paleis van Justitie een ovatie te brengen. („Telegraaf"). Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. want men zal geen spijl krijgen dit stuk gezien te hebben. Zelfs ver- wacht ik er menschen, die van dit spel opnieuw willen komen genieten. Acht leden der harmonie van de Jongens-Congregatie namen deel aan het groot Nationaal Solisten-Concours te Best. Alle acht werden bekroond met de volgende prijzen: Eere-afdeeling: Jos Klerks, piston, le prijs met lof. J. v. d. Hoven Lzn., Ie prijs, le afdeeling: C. v. Son, tuba, le prijs: F. v. Huiten en P. v. d. Wiel. duo clarinetten, le prijs. 2e afdeeling: J. v. d. Hoven Antzn. en M. v. Huiten. clarinetten, 2e prijs, terwijl een lid de 3e prijs bemachtigde. Gezien de diverse jeugdige muzikan ten mogen wij dit aanmerken als een zeer goede prestatie voor deze muzi kanten en daarmede de harmonie der longens—Congregatie. Donderdagavond gaf een kracht- mensch als eenige artist van een open luchtcircus in 't halfdonker op 't ker misterrein onder groote belangstelling van de jeugd een voorstelling. Zijn krachttoeren waren sterk. De proef van fakir op de spijkerplank was goed, ter wijl t stuk slaan met een voorhamer van een kei op 's mans borst respect afdwong. Zondag na de Hoogmis ten half 12 houdt het Wit-Gele Kruis der af deeling Drunen haar algemeene jaar vergadering in de zaal der Meisjes- Congregatie. B.J.C. I speelde haar laatste com petitie-wedstrijd tegen E.B.C. I. Uitslag: E.B.C. I. „Estaminée De Witte Katte." De Heer Kapelaan Schellekens uit Zevenbergsche Hoek schrijft in den Zevenbergschen Courant: Stormenderhand heeltde tooneel- club van Huize Nazareth te Tilburg't publiek gewonnen, met haar too- neelspel ESTAMINEE »DE WITTE KATTE." 't Is een dilettantenspel van 'n zevental spelers, maar dan een di lettantenspel, dat het in menig op zicht wint van het Beroepstooneel. De laatste jaren is de tooneelclub uit Tilburg meer naar buiten getreden en zoo was het voor de 15e maal, dal dit spel te Zevenbergschen Hoek vertoond werd. Geschreven in 't Vlaamsch, werd het correct ia deze taal gespeeld. Zielkundig juist, vol diepen ernst van het leven, maar tevens door weven met fijnen humor, is hier een spel vertoond, dat in onze dagen op z'n plaats is. Van het begin tol het einde boeide het en zwakke momenten kon men dan ook niet aanwijzen. De rollen waren prachtig verdeeld en zelfs de kleinste rol werd meesterlijk vertolkt. We kunnen in den loop van een aar veel aan tooneelspel zien, maar ik overdrijf niet, als ik zeg, dat we zoo'n hoogstaand spel in onze krin gen van dilettantentooneel nog nooit zagen- 18 April komen ze naar Zeven bergen. Ik gun ze een volle:zael M. Klerks 85 H. Muskens 90 M. Klerks 88 H. Tausch 100 Besselaar 100 463 B.J.C. I. H. Verhoeven 100 Th. v. d. Wiel 100 H. Brok 100 J. de Munnik 99 H. Verhoeven 71 470 H. S. Th. v. d. Wiel 32 car. Veilingbericht van 8 April 1937 van de Veilingvereeniging Langstraat. Goudreinetten 32—36 ct„ Culemans 12—15 ct., Braamlies 13—17 ct., Zure appelen 14—20 ct., Brederodes 18—23 ct„ Spruitjes 8—24 ct.. Witlof 8—13 e*. Witlof II 3—7 ct.. Juin 1—4 ct„ Sjalotten 4—10 ct.. Kroten J4 ct.. Wortelen 1\x/2 ct., Knolraap 13 ct., Spinazie 816 ct., Schorsenee- ren 2J/£—6 ct.. Sla volle 7—14 ct., Andijvie 917 ct.. Roode kool 23J^ ct„ Witte kool 1^4—2 ct., Gele kool 3—3]/2 ct.. Boerenkool 1J^—2J4 ct., Groene kool 1 x/23 ct„ Prij \x/2 ct„ alles per K.g. Knolselderij 2—iy2 ct., Sla \y 4J4 ct. Kelen U/31% ct., Radijs 1^2—234 ct., Selderij J^ 11/2 ct., Ra barber 5—7 ct„ alles per bos. Kervel 2535 ct. per kistje. Volgende week op Maandag, Don derdag en Vrijdag veiling, ELSHOUT. De R.K. Jonge Boerenstand heeft Totaal 309 49 336 66 cEvmu TANDIEELKUNDIG INSTITUUT u..^uviuoiauuiyiicucn.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9